1995: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
m |
m (→Listopad) |
||
(Nie pokazano 15 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
Linia 6: | Linia 6: | ||
* '''23 stycznia''': zmarła [[Halina Billing]] (ur. 1916) | * '''23 stycznia''': zmarła [[Halina Billing]] (ur. 1916) | ||
* '''4 lutego''': urodziła się [[Małgorzata Kozłowska (ur. 1995)|Małgorzata Kozłowska]] | * '''4 lutego''': urodziła się [[Małgorzata Kozłowska (ur. 1995)|Małgorzata Kozłowska]] | ||
* '''6 lutego''': urodziła się [[Anna Szpaczyńska]] | |||
* '''11 lutego''': urodził się [[Maciej Musiał]] | * '''11 lutego''': urodził się [[Maciej Musiał]] | ||
* '''21 lutego''': urodziła się [[Marcjanna Lelek]] | * '''21 lutego''': urodziła się [[Marcjanna Lelek]] | ||
* '''10 marca''': urodziła się [[Anna Lemieszek]] | * '''10 marca''': urodziła się [[Anna Lemieszek]] | ||
* '''22 marca''': urodziła się [[Monika Błachnio]] | * '''22 marca''': urodziła się [[Monika Błachnio]] | ||
* '''5 kwietnia''': urodziła się [[Zofia Wichłacz]] | |||
* '''8 kwietnia''': urodził się [[Karol Jankiewicz]] | * '''8 kwietnia''': urodził się [[Karol Jankiewicz]] | ||
* '''30 kwietnia''': zmarła [[Jadwiga Kuryluk]] (ur. 1912) | * '''30 kwietnia''': zmarła [[Jadwiga Kuryluk]] (ur. 1912) | ||
Linia 19: | Linia 21: | ||
* '''30 lipca''': zmarł [[Aleksander Bardini]] (ur. 1913) | * '''30 lipca''': zmarł [[Aleksander Bardini]] (ur. 1913) | ||
* '''11 sierpnia''': zmarł [[Marek Gajewski]] (ur. 1945) | * '''11 sierpnia''': zmarł [[Marek Gajewski]] (ur. 1945) | ||
* '''16 sierpnia''': urodziła się [[Zuzanna Caban]] | |||
* '''21 sierpnia''': urodziła się [[Justyna Bojczuk]] | * '''21 sierpnia''': urodziła się [[Justyna Bojczuk]] | ||
* '''27 sierpnia''': urodził się [[Jakub Gąsowski]] | * '''27 sierpnia''': urodził się [[Jakub Gąsowski]] | ||
Linia 25: | Linia 28: | ||
* '''14 września''': zmarł [[Bogusz Bilewski]] (ur. 1930) | * '''14 września''': zmarł [[Bogusz Bilewski]] (ur. 1930) | ||
* '''6 października''': zmarł [[Ryszard Pikulski]] (ur. 1927) | * '''6 października''': zmarł [[Ryszard Pikulski]] (ur. 1927) | ||
* '''1 października''': urodził się [[Patryk Śledź]] | |||
* '''10 października''': urodziła się [[Zofia Domalik]] | * '''10 października''': urodziła się [[Zofia Domalik]] | ||
* '''11 października''': zmarł [[Zbigniew Kryński]] (ur. 1921) | * '''11 października''': zmarł [[Zbigniew Kryński]] (ur. 1921) | ||
Linia 30: | Linia 34: | ||
* '''31 października''': zmarł [[Mirosław Szonert]] (ur. 1926) | * '''31 października''': zmarł [[Mirosław Szonert]] (ur. 1926) | ||
* '''6 listopada''': urodziła się [[Katarzyna Domalewska]] | * '''6 listopada''': urodziła się [[Katarzyna Domalewska]] | ||
* '''9 listopada''': urodził się [[Piotr Józefiak]] | * '''9 listopada''': | ||
** urodził się [[Piotr Józefiak]], | |||
** urodził się [[Emil Lipski]] | |||
* '''7 grudnia''': urodził się [[Michał Klawiter]] | * '''7 grudnia''': urodził się [[Michał Klawiter]] | ||
* '''15 grudnia''': urodził się [[Damian Skoczyk]] | * '''15 grudnia''': urodził się [[Damian Skoczyk]] | ||
* Działalność rozpoczął dystrybutor gier komputerowych [[TopWare Poland]] | * Działalność rozpoczął dystrybutor gier komputerowych [[TopWare Poland]] | ||
* Powstało studio dźwiękowe Studio Company (obecnie [[BTI Studios]]) | * Powstało studio dźwiękowe Studio Company (obecnie [[BTI Studios]]) | ||
* Urodziła się [[Julia Borkowska]] | |||
* Urodziła się [[Martyna Byczkowska]] | * Urodziła się [[Martyna Byczkowska]] | ||
* Urodziła się [[Karolina Charkiewicz]] | * Urodziła się [[Karolina Charkiewicz]] | ||
Linia 41: | Linia 48: | ||
* Urodziła się [[Sonia Mietielica]] | * Urodziła się [[Sonia Mietielica]] | ||
* Urodziła się [[Yasmin Schancer]] | * Urodziła się [[Yasmin Schancer]] | ||
* Urodziła się [[Monika Szwajnos]] | * Urodziła się [[Monika Szwajnos]] | ||
* Urodził się [[Konrad Szymański]] | * Urodził się [[Konrad Szymański]] | ||
* Urodziła się [[Aleksandra Traczyńska]] | * Urodziła się [[Aleksandra Traczyńska]] | ||
* Urodziła się [[Paulina Wróblewska]] | * Urodziła się [[Paulina Wróblewska]] | ||
* Urodził się [[Kamil Załuska]] | |||
* Urodził się [[Łukasz Zubrzycki]] | * Urodził się [[Łukasz Zubrzycki]] | ||
Linia 52: | Linia 59: | ||
* '''3 stycznia''' | * '''3 stycznia''' | ||
** ''[[Doug Zabawny|Doug]]'' (regularna emisja) <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ** ''[[Doug Zabawny|Doug]]'' (regularna emisja) <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
* '''4 stycznia''' | |||
** ''[[Widget]]'' (zmiana studia) <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP2]])</small> | |||
* '''7 stycznia''' | * '''7 stycznia''' | ||
** ''[[Nowe przygody Supermana]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ** ''[[Nowe przygody Supermana]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
Linia 80: | Linia 89: | ||
=== Maj === | === Maj === | ||
* '''1 maja''' | * '''1 maja''' | ||
** ''[[Aladyn (Golden Films)|Aladyn]]'' <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP2]])</small> | ** ''[[Aladyn (Golden Films)|Aladyn]]'' (pierwsza wersja dubbingu) <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP2]])</small> | ||
* '''2 maja''' | |||
** ''[[Piękna i Bestia (film 1992)|Piękna i Bestia]]'' <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP2]])</small> | |||
* '''11 maja''' | * '''11 maja''' | ||
** ''[[Szaleństwa Alvina wiewiórki]]'' <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP1]])</small> | ** ''[[Szaleństwa Alvina wiewiórki]]'' <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP1]])</small> | ||
Linia 102: | Linia 113: | ||
=== Lipiec === | === Lipiec === | ||
* '''2 lipca''' | |||
** ''[[Asterix Gall|Przygody Galla Asterixa]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | |||
* '''3 lipca''' | * '''3 lipca''' | ||
** ''[[Iron Man: Obrońca dobra]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ** ''[[Iron Man: Obrońca dobra]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
* '''7 lipca''' | * '''7 lipca''' | ||
** ''[[Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ** ''[[Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
* '''9 lipca''' | |||
** ''[[Dwanaście prac Asteriksa]]'' (druga wersja dubbingu) <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | |||
* '''16 lipca''' | |||
** ''[[Asterix i Kleopatra]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | |||
* '''23 lipca''' | * '''23 lipca''' | ||
** ''[[W głębokiej dżungli]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ** ''[[W głębokiej dżungli]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
** ''[[Asterix w Brytanii]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | |||
* '''30 lipca''' | |||
** ''[[Wielka bitwa Asteriksa]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | |||
=== Sierpień === | === Sierpień === | ||
* '''6 sierpnia''' | |||
** ''[[Asterix kontra Cezar]]'' (druga wersja dubbingu) <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | |||
* '''14 sierpnia''' | * '''14 sierpnia''' | ||
** ''[[Mina Tannenbaum]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ** ''[[Mina Tannenbaum]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
Linia 163: | Linia 185: | ||
** ''[[Wilczek]]'' <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP2]])</small> | ** ''[[Wilczek]]'' <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP2]])</small> | ||
* '''25 listopada''' | * '''25 listopada''' | ||
** ''[[Legendy wyspy skarbów]]'' <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP2]])</small> | |||
** ''[[Powrót do przyszłości (serial animowany)|Powrót do przyszłości]]'' <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP1]])</small> | ** ''[[Powrót do przyszłości (serial animowany)|Powrót do przyszłości]]'' <small>(telewizja – [[Telewizja Polska|TVP1]])</small> | ||
Linia 191: | Linia 214: | ||
* ''[[Prowincjonalne życie]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | * ''[[Prowincjonalne życie]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
* ''[[Tex Avery przedstawia]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | * ''[[Tex Avery przedstawia]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
* ''[[Wiedźmy]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | * ''[[Wiedźmy (film 1990)|Wiedźmy]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
* ''[[Wszystkie psy idą do nieba]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | * ''[[Wszystkie psy idą do nieba]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
* ''[[Zwariowane melodie]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | * ''[[Zwariowane melodie]]'' <small>(telewizja – [[Canal+]])</small> | ||
[[Kategoria:Kalendarium]] | [[Kategoria:Kalendarium]] |
Wersja z 20:53, 29 wrz 2020
Rok 1995
1931 – 1932 – 1933 – 1934 – 1935 – 1936 – 1937 – 1938 – 1939 – 1940
1941 – 1942 – 1943 – 1944 – 1945 – 1946 – 1947 – 1948 – 1949 – 1950
1951 – 1952 – 1953 – 1954 – 1955 – 1956 – 1957 – 1958 – 1959 – 1960
1961 – 1962 – 1963 – 1964 – 1965 – 1966 – 1967 – 1968 – 1969 – 1970
1971 – 1972 – 1973 – 1974 – 1975 – 1976 – 1977 – 1978 – 1979 – 1980
1981 – 1982 – 1983 – 1984 – 1985 – 1986 – 1987 – 1988 – 1989 – 1990
1991 – 1992 – 1993 – 1994 – 1995 – 1996 – 1997 – 1998 – 1999 – 2000
2001 – 2002 – 2003 – 2004 – 2005 – 2006 – 2007 – 2008 – 2009 – 2010
2011 – 2012 – 2013 – 2014 – 2015 – 2016 – 2017 – 2018 – 2019 – 2020
2021 – 2022 – 2023 – 2024 – 2025 – 2026 – 2027 – 2028 – 2029 – 2030
Wydarzenia
- 12 stycznia: urodziła się Natalia Gawrońska
- 18 stycznia: urodził się Dawid Ptak
- 23 stycznia: zmarła Halina Billing (ur. 1916)
- 4 lutego: urodziła się Małgorzata Kozłowska
- 6 lutego: urodziła się Anna Szpaczyńska
- 11 lutego: urodził się Maciej Musiał
- 21 lutego: urodziła się Marcjanna Lelek
- 10 marca: urodziła się Anna Lemieszek
- 22 marca: urodziła się Monika Błachnio
- 5 kwietnia: urodziła się Zofia Wichłacz
- 8 kwietnia: urodził się Karol Jankiewicz
- 30 kwietnia: zmarła Jadwiga Kuryluk (ur. 1912)
- 22 maja: urodził się Maciej Dybowski
- 26 czerwca: zmarł Kazimierz Wichniarz (ur. 1915)
- 28 czerwca: urodził się Kacper Andrzejewski
- 1 lipca: urodził się Kamil Suszczyk
- 25 lipca: urodził się Bartosz Bednarski
- 30 lipca: zmarł Aleksander Bardini (ur. 1913)
- 11 sierpnia: zmarł Marek Gajewski (ur. 1945)
- 16 sierpnia: urodziła się Zuzanna Caban
- 21 sierpnia: urodziła się Justyna Bojczuk
- 27 sierpnia: urodził się Jakub Gąsowski
- 28 sierpnia: zmarł Henryk Dudziński (ur. 1923)
- 2 września: urodziła się Iga Krefft
- 14 września: zmarł Bogusz Bilewski (ur. 1930)
- 6 października: zmarł Ryszard Pikulski (ur. 1927)
- 1 października: urodził się Patryk Śledź
- 10 października: urodziła się Zofia Domalik
- 11 października: zmarł Zbigniew Kryński (ur. 1921)
- 28 października: zmarł Stanisław Bieliński (ur. 1920)
- 31 października: zmarł Mirosław Szonert (ur. 1926)
- 6 listopada: urodziła się Katarzyna Domalewska
- 9 listopada:
- urodził się Piotr Józefiak,
- urodził się Emil Lipski
- 7 grudnia: urodził się Michał Klawiter
- 15 grudnia: urodził się Damian Skoczyk
- Działalność rozpoczął dystrybutor gier komputerowych TopWare Poland
- Powstało studio dźwiękowe Studio Company (obecnie BTI Studios)
- Urodziła się Julia Borkowska
- Urodziła się Martyna Byczkowska
- Urodziła się Karolina Charkiewicz
- Urodziła się Katarzyna Kanabus
- Urodziła się Kinga Kasicka
- Urodziła się Sonia Mietielica
- Urodziła się Yasmin Schancer
- Urodziła się Monika Szwajnos
- Urodził się Konrad Szymański
- Urodziła się Aleksandra Traczyńska
- Urodziła się Paulina Wróblewska
- Urodził się Kamil Załuska
- Urodził się Łukasz Zubrzycki
Premiery dubbingowe
Styczeń
- 3 stycznia
- 4 stycznia
- 7 stycznia
- Nowe przygody Supermana (telewizja – Canal+)
- 14 stycznia
- Mała Rosey (telewizja – pasmo wspólne TVP Regionalnej)
Luty
Marzec
- 4 marca
- Pan de Lis (telewizja – pasmo wspólne TVP Regionalnej)
- 6 marca
- Orson i Olivia (telewizja – Canal+)
- 11 marca
Kwiecień
- 11 kwietnia
- Rodzina Addamsów (telewizja – Canal+)
- 12 kwietnia
- Bobaskowo (telewizja – pasmo wspólne TVP Regionalnej)
- 15 kwietnia
- Czarodziejska księga (telewizja – TVP1)
- Mała syrenka (telewizja – TVP1)
Maj
- 1 maja
- 2 maja
- Piękna i Bestia (telewizja – TVP2)
- 11 maja
- Szaleństwa Alvina wiewiórki (telewizja – TVP1)
- 20 maja
- Sprycjan i Fantazjo (telewizja – TVP2)
- 27 maja
- Mściciel na harleyu (telewizja – Canal+)
- Przyjaciele Petera (telewizja – Canal+)
- 28 maja
- Karol Wielki (telewizja – TVP2)
Czerwiec
- 1 czerwca
- Kaczor Daffy na fantastycznej wyspie (telewizja – Canal+)
- 2 czerwca
- Dennis rozrabiaka (telewizja – Canal+)
- 3 czerwca
- Mały lord Fauntleroy (telewizja – pasmo wspólne TVP Regionalnej)
- 30 czerwca
- Lwica Sirga (telewizja – Canal+)
Lipiec
- 2 lipca
- Przygody Galla Asterixa (telewizja – Canal+)
- 3 lipca
- Iron Man: Obrońca dobra (telewizja – Canal+)
- 7 lipca
- Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną (telewizja – Canal+)
- 9 lipca
- Dwanaście prac Asteriksa (druga wersja dubbingu) (telewizja – Canal+)
- 16 lipca
- Asterix i Kleopatra (telewizja – Canal+)
- 23 lipca
- W głębokiej dżungli (telewizja – Canal+)
- Asterix w Brytanii (telewizja – Canal+)
- 30 lipca
- Wielka bitwa Asteriksa (telewizja – Canal+)
Sierpień
- 6 sierpnia
- Asterix kontra Cezar (druga wersja dubbingu) (telewizja – Canal+)
- 14 sierpnia
- Mina Tannenbaum (telewizja – Canal+)
- 20 sierpnia
- Kalle i anioły (telewizja – Canal+)
- 25 sierpnia
- Spider-Man: Człowiek-pająk (telewizja – Canal+)
- 31 sierpnia
- Królik Bugs przedstawia (telewizja – Canal+)
Wrzesień
- 1 września
- Casper (kino)
- 11 września
- Przygody Speeda Błyskawicy (telewizja – TVP2)
- 13 września
- 14 września
- J.B. (PC)
- 17 września
- Stalowe magnolie (telewizja – Canal+)
Październik
- 2 października
- Przygody Tintina (telewizja – Canal+)
- 6 października
- Kalifornia (telewizja – Canal+)
- 11 października
- 21 października
- 22 października
- Czy boisz się ciemności? (telewizja – Canal+)
- Benny i Joon (telewizja – Canal+)
- 26 października
- Król Lew (VHS)
- 27 października
- Thelma i Louise (telewizja – Canal+)
- 31 października
- Albert, piąty muszkieter (telewizja – TVP1)
Listopad
- 4 listopada
- Świat w oczach Allegry (telewizja – TVP Regionalna)
- 17 listopada
- Pocahontas (kino)
- Wydział Rosja (telewizja – Canal+)
- 18 listopada
- 23 listopada
- Różowa Pantera (telewizja – TVP1)
- 24 listopada
- 25 listopada
- Legendy wyspy skarbów (telewizja – TVP2)
- Powrót do przyszłości (telewizja – TVP1)
Grudzień
- 5 grudnia
- Szkarłatny pilot (telewizja – Canal+)
- 7 grudnia
- 9 grudnia
- 11 grudnia
- 17 grudnia
- Księżniczka Caraboo (telewizja – Canal+)
- 18 grudnia
- Opowieści kota ze starej wierzby (pierwsza wersja dubbingu) (telewizja – Canal+)
- 23 grudnia
- Puchatkowa gwiazdka (telewizja – TVP1)
- 24 grudnia
- 25 grudnia
- 31 grudnia
- Przyjemności życia (telewizja – TVP1)
1995
- Pokój z widokiem (telewizja – Canal+)
- Prowincjonalne życie (telewizja – Canal+)
- Tex Avery przedstawia (telewizja – Canal+)
- Wiedźmy (telewizja – Canal+)
- Wszystkie psy idą do nieba (telewizja – Canal+)
- Zwariowane melodie (telewizja – Canal+)