Adam Bauman: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
m (→Polski dubbing) |
m |
||
(Nie pokazano 17 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
Linia 2: | Linia 2: | ||
Zadebiutował 22 maja 1981 roku na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. W 1983 roku ukończył PWST w Warszawie. | Zadebiutował 22 maja 1981 roku na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. W 1983 roku ukończył PWST w Warszawie. | ||
Był związany z warszawskimi teatrami: Nowym (1982, 1985-89), Powszechnym (1983), Polskim (1983-85), Na Woli (1991-92, 2000), a także z Operą Śląską w Bytomiu (1993), Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu (1997) i Teatrem Powszechnym w Łodzi (2002). | |||
== Polski dubbing == | == Polski dubbing == | ||
=== Filmy === | |||
* 1959: ''[[Baśniowy Świat|Donald w Krainie Matemagii]]'' – Prawdziwy Duch Przygody | |||
* 1972-1973: ''[[Nowy Scooby Doo]]'' | |||
* 1972: ''[[Arka Yogiego]]'' – Top Cat (Tolek Cacek) | |||
* 1987: ''[[Miś Yogi i czarodziejski lot Świerkową Gęsią]]'' | |||
* 1987: ''[[Kocia ferajna w Beverly Hills]]'' – Tolek Cacek | |||
* 1988: ''[[Złych czterech i Pies Huckleberry]]'' – Narrator | |||
* 1993: ''[[Lwica Sirga]]'' | |||
* 1993: ''[[Okruchy dnia]]'' – Cardinal | |||
* 1994: ''[[Aladyn: Powrót Dżafara]]'' – Dżafar (dialogi) | |||
* 1994: ''[[Miś Wielkanocny]]'' – Dziadek Grizzly | |||
* 1994: ''[[Skoś trawnik tato, a dostaniesz deser]]'' – Contie | |||
* 1995: ''[[Dzieciaki do wynajęcia]]'' – Cliff Haber | |||
* 1996: ''[[Szczęśliwy dzień]]'' – Jack Taylor | |||
* 1998: ''[[Mulan]]'' | |||
* 1998: ''[[Dawno temu w trawie]]'' | |||
* 1998: ''[[Wielki Joe]]'' – | |||
** Mężczyzna reklamujący spray do włosów, | |||
** Policjant | |||
* 1999: ''[[Asterix i Obelix kontra Cezar]]'' – | |||
** Żołnierz rozdzielający racje żywnościowe, | |||
** Komentator igrzysk | |||
* 1999: ''[[Doug Zabawny (film animowany)|Doug Zabawny]]'' – Dink | |||
* 1999: ''[[Inspektor Gadżet (film 1999)]]'' | |||
* 1999: ''[[Kaczor Donald zaprasza]]'' – | |||
** Narrator <small>(odcinek "Żuczek łazik")</small>, | |||
** Jupiter <small>(odcinek "Nocne koncertowanie")</small> | |||
* 1999: ''[[Pokémon Film Pierwszy: Zemsta Mewtwo]]'' – Giovanni | |||
* 1999: ''[[Tarzan]]'' | |||
* 1999: ''[[Wszyscy moi bliscy]]'' – Sam | |||
* 2000: ''[[Droga do El Dorado]]'' – Strażnik 1 | |||
* 2000: ''[[Mała syrenka II: Powrót do morza]]'' – Chlap (dialogi) | |||
* 2000: ''[[Pokémon: Powrót Mewtwo]]'' – Giovanni | |||
* 2000: ''[[Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę]]'' – Lugia | |||
* 2000: ''[[Spotkanie z Jezusem]]''– Jair <small>(wersja kinowa)</small> | |||
* 2000: ''[[Titan - Nowa Ziemia|Titan – Nowa Ziemia]]'' – Kapitan Joseph Korso | |||
* 2000: ''[[Tom i Jerry: Kot rezydencjalny]]'' – właściciel Toma | |||
* 2001: ''[[But Manitou]]'' – Karol May | |||
* 2001: ''[[Shrek]]'' – Jeden z rycerzy Lorda Farquaada | |||
* 2001: ''[[Spirited Away: W krainie bogów]]'' | |||
* 2001: ''[[Potwory i spółka]]'' – Gamoń II | |||
* 2002: ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'' – | |||
** Jeden z legionistów rzymskich, | |||
** Krwawobrody | |||
* 2002: ''[[Country Miśki]]'' – | |||
** John Hiatt, | |||
** Reporter, | |||
** Postać z kreskówki #3 | |||
* 2002: ''[[Królewska broda]]'' | |||
* 2002: ''[[Mustang z Dzikiej Doliny]]'' | |||
* 2002: ''[[Pinokio (film 2002)|Pinokio]]'' – | |||
** Pulcinella, | |||
** doktor Sowa, | |||
** sprzedawca wina, | |||
** różne głosy | |||
* 2002: ''[[Tarzan i Jane (film 2002)|Tarzan i Jane]]'' – Tantor | |||
* 2002: ''[[The Ring]]'' | |||
* 2002: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'' – | |||
** Prowadzący program Prawdę mówiąc, | |||
** Kesner, | |||
** James Bond we fragmencie filmu Goldfinger, | |||
** Lekarz pouczający Brendę | |||
* 2003: ''[[Diabli wiedzą po co]]'' | |||
* 2003: ''[[El Cid - legenda o mężnym rycerzu|El Cid – legenda o mężnym rycerzu]]'' – Al-Muqtadir | |||
* 2003: ''[[Opowieść o Zbawicielu]]'' – Jan Chrzciciel | |||
* 2003: ''[[Old School]]'' – Goldberg <small>(szef Mitcha)</small> | |||
* 2003: ''[[Stich! Misja]]'' | |||
* 2004: ''[[Clifford: Wielka przygoda]]'' | |||
* 2004: ''[[Kroniki Riddicka: Mroczna furia]]'' – Junner | |||
* 2004: ''[[Legenda telewizji]]'' – Brian Fantana | |||
* 2004: ''[[Magiczny kamień]]'' − Fred | |||
* 2004: ''[[Mulan II]]'' | |||
* 2004: ''[[Scooby Doo i potwór z Loch Ness]]'' – Mcintyre | |||
* 2004: ''[[Terminal]]'' – | |||
** Steward pierwszej klasy, | |||
** Benny Gollson, | |||
** Jeden z robotników, | |||
** Jeden z głosów z głośników | |||
* 2004: ''[[Troskliwe misie - Podróż do krainy Chichotów]]'' – Lektor | |||
* 2004: ''[[Van Helsing: Londyńskie zlecenie]]'' − Dr Jekyll | |||
* 2004: ''[[W 80 dni dookoła świata (film 2004)|W 80 dni dookoła świata]]'' | |||
* 2004: ''[[Żony ze Stepford]]'' – Głos domowego systemu komputerowego | |||
* 2005: ''[[Zebra z klasą]]'' – Nolan | |||
* 2005: ''[[Barbie i magia Pegaza]]'' – Ferris | |||
* 2005: ''[[Karol. Człowiek, który został papieżem]]'' | |||
* 2005: ''[[Wallace i Gromit: Klątwa królika]]'' – Policjant | |||
* 2005: ''[[Scooby Doo na tropie mumii]]'' – Amahl Ali Akbar | |||
* 2005: ''[[Aloha, Scooby Doo]]'' – Jared Moon | |||
* 2006: ''[[Asterix i Wikingowie]]'' – | |||
** Faniks, | |||
** Kapitan piratów | |||
* 2006: ''[[Po rozum do mrówek]]'' – Fred Nickle | |||
* 2006: ''[[Straszny dom]]'' – Tata | |||
* 2006: ''[[Tom i Jerry: Piraci i Kudłaci]]'' – kapitan Truposzy Hiszpańskiej Grzywki | |||
* 2006: ''[[Tony Hawk - wielka rozwałka]]'' – Frank | |||
* 2006: ''[[Za linią wroga II: Oś zła]]'' | |||
* 2007: ''[[Koń wodny: Legenda głębin]]'' | |||
* 2008: ''[[Scooby Doo i Król Goblinów]]'' − Król Goblinów | |||
* 2008: ''[[Viva High School Musical Argentyna]]'' – ojciec Fera | |||
* 2008: ''[[Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek]]'' – ojciec Luli i Fera | |||
* 2009: ''[[Księżniczka i żaba]]'' | |||
* 2011: ''[[Ale cyrk!]]'' | |||
* 2011: ''[[Gnomeo i Julia]]'' – Shakespeare | |||
* 2011: ''[[Noc żywego Freda]]'' | |||
* 2011: ''[[Rango]]'' – Elgin | |||
* 2012: ''[[Hobbit: Niezwykła podróż]]'' – Elrond | |||
* 2012: ''[[Ernest i Celestyna]]'' – Georges | |||
* 2012: ''[[Kot Prot Gwiazdkę urządzi w lot]]'' – renifer, tata Ralfa | |||
* 2013: ''[[Gra Endera]]'' – Admirał Jawaharlal Chamrajnagar | |||
* 2013: ''[[Iron Man 3]]'' – | |||
** Ho Yinsen, | |||
** Mężczyzna zaczepiający Starka pod szpitalem | |||
* 2013: ''[[Powrót na wyspę Nim]]'' – Grant, teść Jacka | |||
* 2013: ''[[Ratujmy Mikołaja]]'' – Żołnierze (gwary) | |||
* 2013: ''[[Scooby Doo! Wyprawa po mapę skarbów]]'' – pirat | |||
* 2014: ''[[Exodus: Bogowie i królowie]]'' – Skryba | |||
* 2014: ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' – Elrond | |||
* 2014: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' – Członek komisji #1 | |||
* 2014: ''[[Karol, który został świętym]]'' | |||
* 2014: ''[[Kosmiczna jazda. Hau hau mamy problem]]'' – Generał | |||
* 2014: ''[[LEGO przygoda]]'' – Stalobrody | |||
* 2014: ''[[Scooby Doo i plażowy potwór]]'' – Sandy Blake <small>(druga wersja)</small> | |||
* 2014: ''[[Tom i Jerry: Jak uratować smoka]]'' – Lektor | |||
* 2014: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' | |||
* 2014: ''[[Uwolnić Mikołaja!]]'' – Marlon „Knykieć” Baxter | |||
* 2014: ''[[Wielka draka w dżungli]]'' | |||
* 2015: ''[[7 krasnoludków i Królewna Śnieżka – nowe przygody]]'' | |||
* 2015: ''[[Ups! Arka odpłynęła]]'' – Strażnik | |||
* 2016: ''[[Alex i spółka: Jak dorosnąć pod okiem rodziców]]'' – kelner-skaut | |||
* 2016: ''[[Bob Budowniczy: Mega pojazdy]]'' – Łomot | |||
* 2016: ''[[Królowa Śniegu 3: Ogień i lód]]'' – Cusumba | |||
* 2016: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]'' – Oficer Imperium | |||
* 2016: ''[[Ostatni smok świata]]'' – Cyryl | |||
* 2016: ''[[Pup Star]]'' – Owen | |||
* 2016: ''[[Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig]]'' – | |||
** Big Earl, | |||
** lektor | |||
* 2016: ''[[Wilk w owczej skórze]]'' – Bucho | |||
* 2017: ''[[Co wiecie o swoich dziadkach?]]'' | |||
* 2017: ''[[Coco]]'' – Urzędnik biura przyjazdów | |||
* 2017: ''[[Dziki pies]]'' – Valentine | |||
* 2017: ''[[LEGO Scooby-Doo! Klątwa piratów]]'' – Rob Nokaut | |||
* 2017: ''[[My Little Pony: Film]]'' – Verko | |||
* 2017: ''[[Paddington 2]]'' – Dr Jafri | |||
* 2017: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]'' | |||
* 2017: ''[[Pup Star: Razem raźniej]]'' – Owen | |||
* 2017: ''[[Strażnicy Galaktyki: Nikczemny plan Thanosa]]'' – Lektor | |||
* 2017: ''[[Strażnicy Galaktyki vol. 2]]'' | |||
* 2017: ''[[Valerian i miasto tysiąca planet]]'' – Kapitan Kris | |||
* 2017: ''[[Zanim żyli długo i zaplątani]]'' – Kardynał | |||
* 2018: ''[[Czarna Pantera: Wakanda ma kłopoty]]'' – Lektor | |||
* 2018: ''[[Kuba Guzik]]'' – strażnik Miasta Smoków | |||
* 2018: ''[[Maria Magdalena (film 2018)|Maria Magdalena]]'' – Elizeusz | |||
* 2018: ''[[Paweł, apostoł Chrystusa]]'' – Publius | |||
* 2018: ''[[Rampage: Dzika furia]]'' – głos z kontroli misji Ateny-1 | |||
=== Seriale === | |||
* 1929-1969: ''[[Zwariowane melodie]]'' – | |||
** Narrator <small>(kreskówki sprzed 1948 r.)</small>, | |||
** Ben Ptasznik <small>(Kokosowy gaik, The Woods are Full of Cuckoos)</small>, | |||
** Obrońca Wilka <small>(Proces pana Wilka)</small>, | |||
** Orzeł <small>(Mój ulubiony kaczor)</small> | |||
* 1940: ''[[Tom i Jerry]]'' – Butch <small>(odc. 95)</small> | |||
* 1958-1963: ''[[Mi%C5%9B_Yogi#Wersja_polska_.E2.80.93_nowy_dubbing|Miś Yogi]]'' – Lektor <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
* 1958: ''[[Pies Huckleberry]]'' – | |||
** Narrator, | |||
** komentator zawodów narciarskich <small>(odc. 20)</small>, | |||
** reporter <small>(odc. 27)</small> | |||
* 1960-1966: ''[[Flintstonowie]]'' – | |||
** Charlie, kolega Freda z pracy, | |||
** Głos w radiu <small>(odc. 12)</small>, | |||
** Brygadzista Edi <small>(odc. 18)</small>, | |||
** Loui Stupalczasty <small>(odc. 19)</small>, | |||
** Jeden z kundli <small>(odc. 20)</small>, | |||
** Producent filmowy <small>(odc. 34)</small>, | |||
** Jeden z zawodników <small>(odc. 36)</small>, | |||
** Jeden ze złodziei <small>(odc. 38)</small>, | |||
** Hydraulik <small>(odc. 142)</small> | |||
* 1961-1962: ''[[Kocia ferajna]]'' – Tolek Cacek | |||
* 1968-1969: ''[[Odlotowe wyścigi]]'' | * 1968-1969: ''[[Odlotowe wyścigi]]'' | ||
* 1970: ''[[Josie i Kociaki]]'' | * 1970: ''[[Josie i Kociaki]]'' | ||
* 1974: ''[[Hong Kong Fu-i]]'' – | * 1974: ''[[Hong Kong Fu-i]]'' – | ||
** Lektor, | ** Lektor, | ||
Linia 22: | Linia 196: | ||
* 1978: ''[[Był sobie człowiek]]'' – Perykles <small>(odc. 6)</small> | * 1978: ''[[Był sobie człowiek]]'' – Perykles <small>(odc. 6)</small> | ||
* 1983: ''[[Kaczor Donald przedstawia]]'' | * 1983: ''[[Kaczor Donald przedstawia]]'' | ||
* 1984: ''[[Ostatnie dni Pompei]]'' – Antoniusz | |||
* 1985-1988: ''[[M.A.S.K.]]'' – Cliff Dagger <small>(odc. 23-24, 26-27)</small> | |||
* 1985: ''[[Yogi, łowca skarbów]]'' – Top Cat | * 1985: ''[[Yogi, łowca skarbów]]'' – Top Cat | ||
* | * 1986: ''[[Historie biblijne|Najwspanialsze historie z kart Biblii]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | ||
* 1987-1990: ''[[Kacze opowieści]]'' | * 1987-1990: ''[[Kacze opowieści]]'' – | ||
* | ** Bubba, gdy stał się geniuszem <small>(odc. 77 – pierwsza wersja dubbingu)</small>, | ||
* | ** Tex Terrier <small>(odc. 36 – druga wersja dubbingu)</small> | ||
* | * 1990-1994: ''[[Przygody Animków]]'' – Edgar Allen Poe (Narrator) <small>(odc. 58)</small> | ||
* 1990: ''[[Pinokio (serial animowany)|Pinokio]]'' | * 1990: ''[[Pinokio (serial animowany)|Pinokio]]'' | ||
* 1990: ''[[Piotruś Pan i piraci]]'' – Młody Hak <small>(odc. 8)</small> | * 1990: ''[[Piotruś Pan i piraci]]'' – Młody Hak <small>(odc. 8)</small> | ||
* 1990-1994: ''[[Super Baloo]]'' – jeden z pilotów Shere Kahna <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
* 1990-1998: ''[[Świat Bobbiego]]'' | |||
* 1991: ''[[Grupa specjalna Eko]]'' – | |||
** Narrator, | |||
** jeden ze sługów Mefista <small>(odc. 1)</small>, | |||
** Lektor <small>(tytuły odcinków i napisy ekranowe)</small> | |||
* 1991: ''[[Przygody Syrenki]]'' | |||
* 1991-1997: ''[[Rupert]]'' – Mefisto <small>(odc. 53)</small> | * 1991-1997: ''[[Rupert]]'' – Mefisto <small>(odc. 53)</small> | ||
* 1991: ''[[ | * 1991-1993: ''[[Taz-Mania]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> – | ||
* 1992-1998: ''[[Batman (serial animowany 1992)|Batman]]'' | ** Gigant (Orson Welles) <small>(odc. 27)</small>, | ||
** Alvin <small>(odc. 28b)</small>, | |||
** Billy Kapsel <small>(odc. 33b)</small>, | |||
** Doug <small>(odc. 34b)</small> | |||
* 1992-1998: ''[[Batman (serial animowany 1992)|Batman]]'' – Szary Duch / Simon Trent <small>(pierwsza wersja dubbingu – odc. 18)</small> | |||
* 1992-1997: ''[[Kot Ik!]]'' – | * 1992-1997: ''[[Kot Ik!]]'' – | ||
** Pierre, | ** Pierre, | ||
Linia 43: | Linia 230: | ||
** Sharkules, | ** Sharkules, | ||
** Zoltar <small>(odc. 55)</small> | ** Zoltar <small>(odc. 55)</small> | ||
* 1992-1997: ''[[ | * 1992-1993: ''[[Kroniki młodego Indiany Jonesa]]'' | ||
* 1992: ''[[Teknoman]]'' – Mac Mackelroy | |||
* 1992-1997: ''[[X-Men]]'' – | |||
** Kapitan Ameryka | ** Kapitan Ameryka | ||
** Cortez, zdradził Magneto na asteroidzie | ** Cortez, zdradził Magneto na asteroidzie | ||
Linia 52: | Linia 241: | ||
* 1992: ''[[W 80 marzeń dookoła świata]]'' | * 1992: ''[[W 80 marzeń dookoła świata]]'' | ||
* 1994: ''[[Patrol Jin Jina]]'' | * 1994: ''[[Patrol Jin Jina]]'' | ||
* 1994-1996: ''[[Fantastyczna Czwórka (serial animowany 1994)|Fantastyczna Czwórka]]'' – Pan Fantastyczny / Reed Richards | * 1994-1996: ''[[Fantastyczna Czwórka (serial animowany 1994)|Fantastyczna Czwórka]]'' – Pan Fantastyczny / Reed Richards | ||
* 1994-1998: ''[[Spider- | * 1994-1998: ''[[Spider-Man (serial animowany 1994)|Spider-Man]]'' – John Hardesky / Kot <small>(druga wersja dubbingu)</small> | ||
* 1994: ''[[ | * 1994-2004: ''[[Przyjaciele]]'' | ||
* 1995-1998: ''[[Pinky i Mózg]]'' | * 1995-1998: ''[[Pinky i Mózg]]'' – | ||
** Facet z telewizji <small>(odc. 32a)</small>, | |||
** Nauczyciel języka flamandzkiego <small>(odc. 33a)</small>, | |||
** Komentator #1 <small>(odc. 33a)</small>, | |||
** Pan Frank <small>(odc. 34a)</small>, | |||
** Fred Flop <small>(odc. 36)</small>, | |||
** Aktor grający Mózga <small>(odc. 36)</small>, | |||
** Spiker <small>(odc. 36)</small>, | |||
** profesor Ginza <small>(odc. 37)</small>, | |||
** Murray <small>(odc. 38)</small>, | |||
** ochroniarz <small>(odc. 40a)</small>, | |||
** jeden z bankowców <small>(odc. 41)</small>, | |||
** robotnik <small>(odc. 41)</small>, | |||
** Snowball (Bałwan) <small>(odc. 43)</small>, | |||
** Generał <small>(odc. 45)</small>, | |||
** Kierownik obozu <small>(odc. 47)</small>, | |||
** Von Pacan <small>(odc. 48a)</small>, | |||
** wręczający nagrodę <small>(odc. 49)</small>, | |||
** Strażnik <small>(odc. 50)</small>, | |||
** Narrator <small>(odc. 51a)</small>, | |||
** pracownik sklepu <small>(odc. 52a)</small>, | |||
** jeden z surferów <small>(odc. 52b)</small>, | |||
** strażnik w zoo <small>(odc. 53)</small>, | |||
** doradca prezydenta Billa Clintona <small>(odc. 57a)</small>, | |||
** Toby <small>(odc. 57a)</small>, | |||
** Sandy Breckman <small>(odc. 57)</small>, | |||
** Wielki Owocowy Jim <small>(odc. 59a)</small>, | |||
** sprzedawca jabłek po 5 centów <small>(odc. 60a)</small>, | |||
** aktorka z męskim głosem <small>(odc. 60a)</small>, | |||
** Leonard Shelton <small>(odc. 61)</small>, | |||
** Dirk Clark <small>(odc. 61)</small>, | |||
** jeden z kapeluszowców <small>(odc. 63)</small>, | |||
** sędzia <small>(odc. 63)</small>, | |||
** Baron von Plotz <small>(odc. 65)</small>, | |||
** dyrektor szkoły <small>(odc. 67b)</small>, | |||
** hycel <small>(odc. 68b)</small>, | |||
** facet na przyjęciu <small>(odc. 69b)</small>, | |||
** policjant #1 <small>(odc. 70a)</small>, | |||
** jeden z agentów FBI <small>(odc. 70b)</small> | |||
* 1995-1998: ''[[Gęsia skórka]]'' – | * 1995-1998: ''[[Gęsia skórka]]'' – | ||
** Zamaskowany Mutant, | ** Zamaskowany Mutant, | ||
** prezenter teleturnieju potworów z rodziną Morisów | ** prezenter teleturnieju potworów z rodziną Morisów | ||
* 1995-1997: ''[[Strażnicy Dobrej Nowiny]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | |||
* 1995-2000: ''[[Sylwester i Tweety na tropie]]'' – | |||
** pan Stacy <small>(odc. 22b)</small>, | |||
** Hrabia Białokrwinka <small>(odc. 23b)</small>, | |||
** jeden z braci Marx <small>(odc. 24a)</small>, | |||
** Lampski, dżin z lampy <small>(odc. 27a)</small>, | |||
** Narrator <small>(odc. 28a)</small>, | |||
** Strasburg Stanislavsky <small>(odc. 29b)</small>, | |||
** Łamacz <small>(odc. 30b)</small>, | |||
** kapitan <small>(odc. 32b)</small>, | |||
** kapral legionista <small>(odc. 34b)</small> | |||
* 1995-1996: ''[[Maska (serial animowany)|Maska]]'' – | * 1995-1996: ''[[Maska (serial animowany)|Maska]]'' – | ||
** Doktor Neuman, | ** Doktor Neuman, | ||
** Weterynarz | ** Weterynarz | ||
* 1995: ''[[ | * 1995-2002: ''[[Timon i Pumba]]'' – | ||
* 1996-2003: ''[[Laboratorium Dextera]]'' – Błękitny Sokół | ** pirat <small>(odc. 42b)</small>, | ||
* 1996-1998: ''[[Mała | ** widz #1 <small>(odc. 55a)</small>, | ||
** widz w cyrku #2 <small>(odc. 55a)</small>, | |||
** Finch <small>(odc. 55)</small>, | |||
** policjant #2 <small>(odc. 55b)</small>, | |||
** Schnitzel <small>(odc. 56b)</small>, | |||
** dziennikarz <small>(odc. 58b)</small>, | |||
** zwierzę #3 <small>(odc. 59a)</small>, | |||
** Wściekły Pies <small>(odc. 59b)</small>, | |||
** Wilk <small>(odc. 66a)</small> | |||
* 1996: ''[[Byli sobie odkrywcy]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
* 1996-2003: ''[[Laboratorium Dextera]]'' – Błękitny Sokół <small>(odc. 51b)</small> | |||
* 1996-1998: ''[[Mała księga dżungli]]'' – Przywódca stada czerwonych wilków <small>(odc. 3)</small> | |||
* 1996-1997: ''[[Incredible Hulk]]'' – | * 1996-1997: ''[[Incredible Hulk]]'' – | ||
** Doktor Leonard Samson, | ** Doktor Leonard Samson, | ||
** Pan Fantastyczny / Reed Richards <small>(odc. 8)</small> | ** Pan Fantastyczny / Reed Richards <small>(odc. 8)</small> | ||
* 1996-1997: ''[[Walter Melon]]'' | * 1996-1997: ''[[Walter Melon]]'' | ||
* 1996: ''[[ | * 1996-2000: ''[[Superman]]'' – | ||
** De’Cine <small>(odc. 37)</small>, | |||
** Doktor Cornell <small>(odc. 41)</small>, | |||
** Doktor Cardy <small>(odc. 50)</small>, | |||
** Wielebny Amos Howell <small>(odc. 51)</small>, | |||
** Kalibak <small>(odc. 54)</small> | |||
* 1996: ''[[Kosmiczne Biuro Śledcze]]'' – Ben Packer | * 1996: ''[[Kosmiczne Biuro Śledcze]]'' – Ben Packer | ||
* 1997-2001: ''[[Bobry w akcji]]'' | |||
* 1997-1998: ''[[Dzielne żółwie: Następna mutacja]]'' – Splinter | |||
* 1997: ''[[Kundle i reszta]]'' | |||
* 1997-1998: ''[[Zorro (serial animowany)|Zorro]]'' | |||
* 1997-1998: ''[[Przygody Olivera Twista]]'' | * 1997-1998: ''[[Przygody Olivera Twista]]'' | ||
* 1997 | * 1997: ''[[Miasteczko South Park]]'' | ||
* 1997-2004: ''[[Johnny Bravo]]'' – | * 1997-2004: ''[[Johnny Bravo]]'' – | ||
** szef agencji wywiadowczej | ** szef agencji wywiadowczej | ||
Linia 81: | Linia 338: | ||
** niedźwiedź na wyspie Dzikuska | ** niedźwiedź na wyspie Dzikuska | ||
** ojciec Tima, chłopca z magiczną mocą | ** ojciec Tima, chłopca z magiczną mocą | ||
* 1997-2011: ''[[Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego]]'' – Ubi <small>(odc. 8)</small> | |||
* 1997: ''[[Kundle i reszta]]'' – Bubu <small>(odc. 1-2, 7, 9, 11, 15, 17)</small> | |||
* 1997: ''[[Księżniczka Sissi]]'' | * 1997: ''[[Księżniczka Sissi]]'' | ||
* 1998-2004: ''[[Atomówki]]'' – Kapitan Lucky | * 1997-1999: ''[[Jam Łasica]]'' − | ||
* 1998-2001: ''[[A to histeria!]]'' | ** Jedno z Drzew <small>(odc. Drzewna historia)</small>, | ||
** Różne głosy | |||
* 1997-1999: ''[[Krowa i Kurczak]]'' | |||
* 1998-2004: ''[[Atomówki]]'' – | |||
** dziennikarz <small>(odc. 31b)</small>, | |||
** Kapitan Lucky (z reklamy) <small>(odc. 32a)</small> | |||
* 1998-2001: ''[[A to histeria!]]'' – David Labrador | |||
* 1998-2002: ''[[Zapasy na śmierć i życie]]'' – | |||
** Al Pacino <small>(odc. 14)</small>, | |||
** Antonio Banderas <small>(odc. 18)</small>, | |||
** Ricky Martin <small>(odc. 33)</small> | |||
* 1998-1999: ''[[Tajne akta Psiej Agencji]]'' – Dahg Chow | * 1998-1999: ''[[Tajne akta Psiej Agencji]]'' – Dahg Chow | ||
* 1998: ''[[Gruby pies Mendoza]]'' – Mendoza | |||
* 1998-1999: ''[[Nowe przygody rodziny Addamsów]]'' – Dziadek | * 1998-1999: ''[[Nowe przygody rodziny Addamsów]]'' – Dziadek | ||
* 1998-1999: ''[[Herkules (serial animowany)|Herkules]]'' – | |||
** Dedal <small>(odc. 8)</small>, | |||
** Apollo <small>(odc. 9, 13)</small>, | |||
** Lew <small>(odc. 58)</small>, | |||
** Krzepki 2 <small>(odc. 60)</small> | |||
* 1998: ''[[Przygody Kuby Guzika]]'' | * 1998: ''[[Przygody Kuby Guzika]]'' | ||
* 1998: ''[[Eerie, Indiana: Inny wymiar]]'' – Stag Carnalli | * 1998: ''[[Eerie, Indiana: Inny wymiar]]'' – Stag Carnalli | ||
* 1999-2003: ''[[Nieustraszeni ratownicy]]'' | * 1999-2003: ''[[Nieustraszeni ratownicy]]'' | ||
* 1999-2002: ''[[Chojrak - tchórzliwy pies|Chojrak – tchórzliwy pies]]'' – Ojciec rodziny jeleni | * 1999-2002: ''[[Chojrak - tchórzliwy pies|Chojrak – tchórzliwy pies]]'' – Ojciec rodziny jeleni | ||
* 1999: ''[[ | * 1999-2000: ''[[Dilbert]]'' – | ||
* | ** Święty Mikołaj <small>(odc. 12)</small>, | ||
** | ** Prezenter Telezakupów <small>(odc. 14)</small>, | ||
** | ** Jeden z facetów z marketingu <small>(odc. 14)</small>, | ||
* 2000: ''[[ | ** Śmieciarz <small>(odc. 20)</small> | ||
* 2000: ''[[ | * 1999-2000: ''[[Fantaghiro]]'' | ||
* | * 1999-2000: ''[[Mike, Lu i Og]]'' – | ||
* 2000: ''[[ | ** Reżyser <small>(odc. 22b)</small>, | ||
** Bob Jonson <small>(odc. 23a)</small> | |||
* 1999: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' – Lektor <small>(odc. 1-24, 26-27, 30, 33-34, 36-37, 41, 43, 51-72, 74-75, 81-92, 94-184, 186-189)</small> | |||
* 1999: ''[[Twipsy]]'' – komputer Lissie <small>(odc. 42)</small> | |||
* 2000: ''[[Pupilek (serial telewizyjny)|Paninsynek]]'' | |||
* 2000-2003: ''[[X-Men: Ewolucja]]'' – Dyrektor Edward Kelly | * 2000-2003: ''[[X-Men: Ewolucja]]'' – Dyrektor Edward Kelly | ||
* 2001-2004: ''[[Samuraj Jack]]'' – | * 2001-2004: ''[[Samuraj Jack]]'' – | ||
Linia 108: | Linia 386: | ||
* 2001-2003: ''[[Legenda Tarzana]]'' – Tantor | * 2001-2003: ''[[Legenda Tarzana]]'' – Tantor | ||
* 2001-2003: ''[[Aparatka]]'' | * 2001-2003: ''[[Aparatka]]'' | ||
* 2001-2004: ''[[Liga Sprawiedliwych]]'' – | * 2001-2004: ''[[Liga Sprawiedliwych]]'' – | ||
** Aquaman, | ** Aquaman <small>(odc. 6-7)</small>, | ||
** Wandal Dzikos | ** Simon Stagg <small>(odc. 22-23)</small>, | ||
* 2001-2002: ''[[Cafe Myszka]]'' – | ** Wandal Dzikos <small>(odc. 24-26, 33-34, 46)</small>, | ||
* 2001: ''[[ | ** Generał Steppenwolf <small>(odc. 27)</small> | ||
* 2001: ''[[ | * 2001-2002: ''[[Cafe Myszka]]'' – | ||
** Kosmiczny komputer, | |||
** Jafar <small>(odc. 1, 21, 28, 32)</small>, | |||
** sprzedawca <small>(odc. 15)</small>, | |||
** Kleks <small>(odc. 29, 32)</small>, | |||
** Spiker radiowy <small>(odc. 49)</small> | |||
* 2001-2008, 2013: ''[[Odlotowe agentki]]'' – Lektor <small>(odc. 131-156)</small> | |||
* 2001-2003: ''[[Strażnicy czasu]]'' – | |||
** JT Laser <small>(odc. 22a)</small>, | |||
** Aktor grający Bucka <small>(odc. 22b)</small> | |||
* 2002-2007: ''[[Naruto]]'' – | * 2002-2007: ''[[Naruto]]'' – | ||
** Izumo Kamizuki <small>(odc. 21)</small>, | ** Izumo Kamizuki <small>(odc. 21)</small>, | ||
Linia 124: | Linia 408: | ||
** Porywacz, | ** Porywacz, | ||
** Woźny z Kanady | ** Woźny z Kanady | ||
* 2002-2005: ''[[Co nowego u Scooby'ego?]]'' | * 2002-2005: ''[[Co nowego u Scooby'ego?|Co nowego u Scooby’ego?]]'' | ||
* 2002-2003: ''[[He-Man i Władcy Wszechświata (2002 | * 2002-2003: ''[[He-Man i Władcy Wszechświata (serial animowany 2002)|He-Man i Władcy Wszechświata]]'' | ||
* 2002: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'' | * 2002: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]'' | ||
* 2003-2005: ''[[Młodzi Tytani]]'' – | * 2003-2005: ''[[Młodzi Tytani]]'' – | ||
Linia 144: | Linia 420: | ||
** Jeden z punków <small>(odc. 21)</small> | ** Jeden z punków <small>(odc. 21)</small> | ||
* 2003-2005: ''[[Kaczor Dodgers]]'' | * 2003-2005: ''[[Kaczor Dodgers]]'' | ||
* 2003: ''[[Legenda Nezha]]'' | |||
* 2003-2006: ''[[Lilo i Stich (serial animowany)|Lilo i Stich]]'' – kapitan <small>(odc. 24)</small> | |||
* 2003: ''[[Martin Tajemniczy]]'' – | |||
** Joe Grinn <small>(odc. 11)</small>, | |||
** obcy <small>(odc. 12)</small>, | |||
** kustosz muzeum <small>(odc. 31)</small>, | |||
** Rogue <small>(odc. 32)</small>, | |||
** strażnik <small>(odc. 40)</small>, | |||
** Gerard Tajemniczy – tata Martina i Diany <small>(odc. 49, 64)</small>, | |||
** Even Prince <small>(odc. 63)</small> | |||
* 2003: ''[[O rety! Psoty Dudusia Wesołka]]'' | |||
* 2003: ''[[Szczenięce lata Clifforda]]'' – | * 2003: ''[[Szczenięce lata Clifforda]]'' – | ||
** Kierownik kafejki <small>(odc. 8a)</small>, | ** Kierownik kafejki <small>(odc. 8a)</small>, | ||
Linia 149: | Linia 436: | ||
** Tata Niny <small>(odc. 29b)</small> | ** Tata Niny <small>(odc. 29b)</small> | ||
* 2003: ''[[Power Rangers Ninja Storm]]'' – Sensei | * 2003: ''[[Power Rangers Ninja Storm]]'' – Sensei | ||
* 2003: ''[[Xiaolin - pojedynek mistrzów|Xiaolin – pojedynek mistrzów]]'' – | |||
* 2003: ''[[Xiaolin - pojedynek mistrzów|Xiaolin – pojedynek mistrzów]]'' – Mistrz Mnich Guan | ** Mistrz Mnich Guan, | ||
* | ** Klofange | ||
* | |||
* 2003: ''[[Wojownicze Żółwie Ninja (serial animowany 2003)|Wojownicze Żółwie Ninja]]'' – Mistrz Splinter | * 2003: ''[[Wojownicze Żółwie Ninja (serial animowany 2003)|Wojownicze Żółwie Ninja]]'' – Mistrz Splinter | ||
* 2004-2008: ''[[Batman (serial animowany 2004)|Batman]]'' – | * 2004-2008: ''[[Batman (serial animowany 2004)|Batman]]'' – | ||
Linia 163: | Linia 444: | ||
** Grey <small>(odc. 46)</small>, | ** Grey <small>(odc. 46)</small>, | ||
** Mario <small>(odc. 50)</small> | ** Mario <small>(odc. 50)</small> | ||
* 2004-2006: ''[[Liga Sprawiedliwych | * 2004-2006: ''[[Liga Sprawiedliwych bez granic]]'' – | ||
** Amazo, | ** Amazo <small>(odc. 8)</small>, | ||
** Aquaman, | ** Aquaman <small>(odc. 9, 11)</small>, | ||
** Metron | ** Metron <small>(odc. 38-39)</small> | ||
* 2004: ''[[Transformerzy: Wojna o Energon]]'' – Destruktor | * 2004: ''[[Transformerzy: Wojna o Energon]]'' – Destruktor | ||
* 2004: ''[[ | * 2004-2007: ''[[Nieidealna]]'' | ||
* 2005-2008: ''[[Ben 10]]'' – | * 2005-2008: ''[[Ben 10]]'' – | ||
** Strażnik <small>(odc. 34)</small>, | ** Strażnik <small>(odc. 34)</small>, | ||
** Trener <small>(odc. 36)</small> | ** Trener <small>(odc. 36)</small> | ||
* 2005-2008: ''[[Awatar: Legenda Aanga]]'' | * 2005-2008: ''[[Awatar: Legenda Aanga]]'' − | ||
** Long Feng, | |||
** Naczelnik więzienia <small>(odc. 6)</small>, | ** Naczelnik więzienia <small>(odc. 6)</small>, | ||
** Profesor <small>(odc. 30)</small> | ** Profesor Zei <small>(odc. 30)</small>, | ||
** Zhao <small>(odc. 30)</small>, | |||
** żołnierz na statku ognia <small>(odc. 41)</small>, | |||
** Piandao <small>(odc. 44, 59)</small> | |||
* 2005-2008: ''[[Harcerz Lazlo]]'' – Skradacz | * 2005-2008: ''[[Harcerz Lazlo]]'' – Skradacz | ||
* 2005-2007: ''[[Podwójne Życie Jagody Lee]]'' – Loki <small>(III seria)</small> | * 2005-2007: ''[[Podwójne Życie Jagody Lee]]'' – Loki <small>(III seria)</small> | ||
Linia 190: | Linia 467: | ||
** Ogbot <small>(odc. 41b)</small> | ** Ogbot <small>(odc. 41b)</small> | ||
* 2005: ''[[Transformerzy: Cybertron]]'' – Overhaul / Megalion | * 2005: ''[[Transformerzy: Cybertron]]'' – Overhaul / Megalion | ||
* 2006-2008: ''[[Wiewiórek]]'' – Edi | * 2006-2008: ''[[Wiewiórek]]'' – Edi | ||
* 2006-2008: ''[[Team Galaxy - kosmiczne przygody galaktycznej drużyny|Team Galaxy – kosmiczne przygody galaktycznej drużyny]]'' – Dyrektor Kirkpatrick | * 2006-2008: ''[[Team Galaxy - kosmiczne przygody galaktycznej drużyny|Team Galaxy – kosmiczne przygody galaktycznej drużyny]]'' – Dyrektor Kirkpatrick | ||
* 2006-2008: ''[[Kudłaty i Scooby Doo na tropie]]'' – | * 2006-2008: ''[[Kudłaty i Scooby Doo na tropie]]'' – | ||
** Wirus komputerowy – Kevin, | ** Wirus komputerowy – Kevin <small>(odc. 6)</small>, | ||
** Prezenter programu przyrodniczego | ** Prezenter programu przyrodniczego <small>(odc. 9)</small>, | ||
** Kapitan Wspaniałego Sombrero <small>(odc. 19)</small> | |||
* 2006-2007: ''[[Młodzi mistrzowie Shaolin]]'' | * 2006-2007: ''[[Młodzi mistrzowie Shaolin]]'' | ||
* 2006: ''[[Storm Hawks]]'' – | * 2006: ''[[Storm Hawks]]'' – | ||
Linia 206: | Linia 478: | ||
** Pułkownik, | ** Pułkownik, | ||
** Strzał <small>(odc. 44-46)</small> | ** Strzał <small>(odc. 44-46)</small> | ||
* 2006: ''[[Wymiennicy]]'' – Dyrektor Cutler <small>(odc. 4)</small> | * 2006: ''[[Wymiennicy]]'' – Dyrektor Cutler <small>(odc. 4)</small> | ||
* 2006: ''[[Power Rangers Mistyczna Moc]]'' – Below | * 2006: ''[[Power Rangers Mistyczna Moc]]'' – Below | ||
* 2006: ''[[ŌBAN Star Racers]]'' – Avatar | * 2006: ''[[ŌBAN Star Racers]]'' – Avatar | ||
* 2006: ''[[Galactik Football]]'' – Aarch <small>(odc. 1-45, 53-78)</small> | |||
* 2006: ''[[Galactik Football]]'' – Aarch <small>(odc. 1-45)</small> | |||
* 2006: ''[[Monster Warriors]]'' – Komisarz McMillan | * 2006: ''[[Monster Warriors]]'' – Komisarz McMillan | ||
* 2007: ''[[Co gryzie Jimmy'ego? (serial telewizyjny)|Co gryzie Jimmy’ego?]]'' − Ojciec Craiga <small>(odc. 12)</small> | |||
* 2007: ''[[Co gryzie Jimmy'ego? (serial telewizyjny)|Co gryzie | * 2007, 2014: ''[[George prosto z drzewa (serial animowany)|George prosto z drzewa]]'' − | ||
** Beznóg <small>(odc. 27a)</small>, | |||
** kolega Cecyliusza <small>(odc. 28a)</small>, | |||
** Eko-ryk <small>(odc. 29b)</small>, | |||
** Grudagrześ <small>(odc. 31b)</small> | |||
* 2007-2012: ''[[iCarly]]'' – | |||
** Menel <small>(odc. 46)</small>, | |||
** szef kuchni Ricky Flame <small>(odc. 52)</small>, | |||
** Trener Rodeo <small>(odc. 55)</small>, | |||
** spiker na konkursie piękności <small>(odc. 62)</small>, | |||
** Meekalito <small>(odc. 108)</small> | |||
* 2007-2014: ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza|M.I. High]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> – | |||
** Brent Gilbert <small>(odc. 4)</small>, | |||
** brytyjski minister obrony <small>(odc. 9)</small>, | |||
** pracownik <small>(odc. 15)</small>, | |||
** O’Grady <small>(odc. 17)</small>, | |||
** James Blonde <small>(odc. 19)</small>, | |||
** dr Wallis <small>(odc. 27)</small>, | |||
** gangster #1 <small>(odc. 37)</small>, | |||
** naukowiec <small>(odc. 37)</small>, | |||
** głos z ogłoszenia wyborczego Czaszki <small>(odc. 50)</small>, | |||
** Bodleian / Bezprawie <small>(odc. 52)</small>, | |||
** Orfalkold <small>(odc. 61)</small>, | |||
** Czarny Czarnoksiężnik / William Todd-Williams <small>(odc. 70)</small> | |||
* 2007: ''[[Sushi Pack]]'' | |||
* 2007: ''[[W pułapce czasu]]'' – Pan Albert | * 2007: ''[[W pułapce czasu]]'' – Pan Albert | ||
* 2007: ''[[ | * 2007: ''[[Zagroda według Otisa]]'' – Lektor <small>(odc. 1-21, 27-29)</small> | ||
* | * 2008-2009: ''[[Ben 10: Obca potęga]]'' – Profesor Paradox <small>(odc. 25-26, 41)</small> | ||
** Wódz bandytów, | * 2008: ''[[Gormiti (serial animowany 2008)|Gormiti]]'' – Magor <small>(odc. 53-65)</small> | ||
* 2008: ''[[Iron Man: Armored Adventures]]'' – | |||
** Charles Xavier <small>(odc. 43)</small>, | |||
** Basil Sandhurst/Kontroler <small>(odc. 45)</small> | |||
* 2008: ''[[Marta mówi]]'' | |||
* 2008: ''[[Pingwiny z Madagaskaru]]'' – | |||
** Burt <small>(odc. 16b, 18b, 20b, 21b, 76a)</small>, | |||
** Buck Rockgut <small>(odc. 27a, 59b, 60)</small> | |||
* 2008: ''[[Potwory i piraci]]'' – Kapitan Niefart | |||
* 2008-2009: ''[[Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki]]'' | |||
* 2008-2009: ''[[Strażnicy z Chinatown]]'' – Kong Li | |||
* 2008: ''[[Wakfu]]'' – | |||
** Stary dąb <small>(odc. 2)</small>, | |||
** Kabrok / Czarny kruk <small>(odc. 3)</small>, | |||
** Mandhal <small>(odc. 5)</small>, | |||
** Król Sadida <small>(odc. 20, 24-26)</small> | |||
* 2009: ''[[Brygada]]'' – Bernardo Suzuki <small>(odc. 16)</small> | |||
* 2009: ''[[Dinopociąg]]'' – Sylwek Sinowenator <small>(odc. 43a)</small> | |||
* 2009: ''[[Huntik: Łowcy tajemnic]]'' | |||
* 2009: ''[[Sally Bollywood]]'' – dyrektor Shoebridge | |||
* 2009: ''[[Superszpiedzy]]'' – | |||
** Narrator <small>(odc. 1-25)</small>, | |||
** Lektor <small>(odc. 1-25)</small> | |||
* 2010: ''[[Avengers: Potęga i moc]]'' – | |||
** Lektor, | |||
** Odin <small>(odc. 2, 26)</small>, | |||
** Czerwona Czaszka <small>(odc. 4)</small>, | |||
** T’Chaka <small>(odc. 4)</small>, | |||
** Crimson Dynamo <small>(odc. 14)</small>, | |||
** Mar-Vell <small>(odc. 15, 30)</small>, | |||
* 2010: ''[[Ben 10: Ultimate Alien]]'' – | |||
** Bivalvan <small>(odc. 1, 5)</small>, | |||
** Paradox <small>(odc. 10, 16, 30)</small>, | |||
** Terrawiatr <small>(odc. 12)</small> | |||
* 2010: ''[[Kumple z dżungli]]'' – reporter | |||
* 2010: ''[[Turbo Dudley - psi agent]]'' – Wilk Szpizer <small>(odc. 28b)</small> | |||
* 2010: ''[[Zielony patrol]]'' – | |||
** kłusownik Paco <small>(odc. 1)</small>, | |||
** kapitan rybackiego kutra <small>(odc. 3)</small>, | |||
** pan Ubane <small>(odc. 6)</small>, | |||
** Jimmy Wąż <small>(odc. 13)</small>, | |||
** Charlie Rainbow <small>(odc. 16)</small>, | |||
** Max <small>(odc. 18)</small>, | |||
** rybak #1 <small>(odc. 35)</small>, | |||
** Ulas <small>(odc. 36)</small>, | |||
** wódz <small>(odc. 47)</small>, | |||
** admirał <small>(odc. 49)</small>, | |||
** tata Williama <small>(odc. 50)</small> | |||
* 2010: ''[[My Little Pony: Przyjaźń to magia]]'' – Lektor <small>(odc. 27-65)</small> | |||
* 2011: ''[[Kumple z dżungli - na ratunek]]'' – | |||
** lektor, | |||
** królik <small>(odc. 4)</small> | |||
* 2011-2013: ''[[Looney Tunes Show]]'' – | |||
** detektyw <small>(odc. 35)</small>, | |||
** sprawdzający rezerwację w restauracji <small>(odc. 38)</small>, | |||
** sędzia <small>(odc. 39)</small> | |||
* 2011: ''[[Mia i ja]]'' | |||
* 2011: ''[[Tajemnice domu Anubisa]]'' – pan Millington <small>(odc. 158-159)</small> | |||
* 2012: ''[[Czarodzieje kontra Obcy]]'' – | |||
** pan Fisher <small>(odc. 27-28)</small>, | |||
** Gilbert Lord <small>(odc. 31)</small> | |||
* 2012: ''[[Hotel 13]]'' – Napoleon Bonaparte <small>(odc. 168, 170, 175-176)</small> | |||
* 2012: ''[[Mega Spider-Man]]'' – | |||
** Wrecker <small>(odc. 18)</small>, | |||
** Skurge <small>(odc. 20)</small> | |||
* 2012: ''[[Robot i potwór]]'' – Punch Morley | |||
* 2012: ''[[Slugterra]]'' – Gar Revelle <small>(odc. 18)</small> | |||
* 2012: ''[[Transformers: Rescue Bots]]'' – High Tide <small>(odc. 68-69, 77-78)</small> | |||
* 2012: ''[[Troskliwe Misie: Witamy w Krainie Troskliwości]]'' – Lektor | |||
* 2012: ''[[Wojownicze Żółwie Ninja (serial animowany 2012)|Wojownicze Żółwie Ninja]]'' – | |||
** dr Victor Falco / król szczurów <small>(odc. 7, 14, 38)</small>, | |||
** sklepikarz <small>(odc. 8-10)</small>, | |||
** komandor Grundch <small>(odc. 10)</small>, | |||
** miejski robotnik <small>(odc. 12)</small> | |||
* 2012: ''[[Zdaniem Freda!]]'' – | |||
** dziennikarz <small>(odc. 4)</small>, | |||
** sąsiad <small>(odc. 5-6)</small>, | |||
** profesor muzyki <small>(odc. 9-10)</small>, | |||
** dyrektor <small>(odc. 15)</small> | |||
* 2013: ''[[Astro-małpy]]'' – Doktor Szympski | |||
* 2013: ''[[Avengers: Zjednoczeni]]'' – | |||
** Red Skull, | |||
** Wrecker <small>(odc. 7, 12)</small>, | |||
** jeden z Atlantydian <small>(odc. 31)</small>, | |||
* 2013: ''[[Grzmotomocni]]'' – | |||
** Gerald Campbell <small>(odc. 2)</small>, | |||
** Mroczny Chaos <small>(odc. 4)</small>, | |||
** ochroniarz w centrum handlowym <small>(odc. 29)</small> | |||
* 2013: ''[[Pac-Man i upiorne przygody]]'' – Lektor | |||
* 2013: ''[[Paczki z planety X]]'' – Copernicus | |||
* 2013: ''[[Turbo FAST]]'' – | |||
** Beetle Minion <small>(odc. 1)</small>, | |||
** Yamamori <small>(odc. 4b)</small>, | |||
** Pułkownik Bovane <small>(odc. 5b)</small>, | |||
** Kapitan Brodaty <small>(odc. 11a, 21a, 26b)</small>, | |||
** Hrabia Łaskula <small>(odc. 17a)</small>, | |||
** bóbr ambasador <small>(odc. 18a)</small>, | |||
** spiker <small>(odc. 25a)</small> | |||
* 2013-2017: ''[[Wujcio Dobra Rada]'' – | |||
** generał-bałwan <small>(odc. 129)</small>, | |||
** renesansowy malarz <small>(odc. 134)</small>, | |||
** dyrektor Megafon <small>(odc. 143)</small> | |||
* 2014: ''[[BoJack Horseman]]'' – | |||
** Pawian-doktor <small>(odc. 41)</small>, | |||
** Pielęgniarz Sven <small>(odc. 41)</small>, | |||
** Robert Siegel <small>(odc. 41)</small> | |||
* 2014-2018: ''[[Clarence]]'' – | |||
** Danner <small>(odc. 40)</small>, | |||
** Balans <small>(odc. 50, 107, 112, 115)</small>, | |||
** Howard <small>(odc. 51)</small>, | |||
** komentator <small>(odc. 121)</small>, | |||
** Loretta <small>(odc. 128)</small> | |||
* 2014: ''[[Inspektor Gadżet (serial animowany 2014)|Inspektor Gadżet]]'' – Quimby | |||
* 2014-2017: ''[[Penn Zero: Bohater na pół etatu]]'' | |||
* 2014: ''[[Star Wars: Rebelianci]]'' – Lektor | |||
* 2014: ''[[Super 4]]'' | |||
* 2014: ''[[Wissper]]'' – Bert | |||
* 2015: ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'' – policjant <small>(odc. 13)</small> | |||
* 2015-2017: ''[[Henio Dzióbek]]'' – | |||
** dziadek Romcio <small>(odc. 29b, 32a)</small>, | |||
** potwór z jaskini <small>(odc. 49a)</small> | |||
* 2015: ''[[Królik Bugs: Serial twórców "Zwariowanych melodii"]]'' – | |||
** lew Thes <small>(odc. 8a, 34a, 49b, 94b<!--, 100ab-->)</small>, | |||
** Elliot Sampson (komisarz skautów) <small>(odc. 29b)</small>, | |||
** łowca talentów #1 <small>(odc. 42b)</small>, | |||
** sędzia <small>(odc. 48b)</small> | |||
* 2015: ''[[Lwia Straż]]'' – Pua <small>(odc. 3)</small> | |||
* 2015: ''[[Miles z przyszłości]]'' – Komandor Kopernikus <small>(odc. 55)</small> | |||
* 2015: ''[[Obóz Kikiwaka]]'' – lektor <small>(tyłówka odc. 22-23)</small> | |||
* 2015: ''[[Strażnicy Galaktyki (serial animowany)|Strażnicy Galaktyki]]'' – | |||
** Yondu Udonta <small>(odc. 49)</small>, | |||
** Lektor <small>(odc. 33-41, 47-52)</small> | |||
* 2015: ''[[The Returned]]'' – Patolog <small>(odc. 5)</small> | |||
* 2015: ''[[Transformers: Robots in Disguise]]'' – Grimlock | |||
* 2015: ''[[Wyluzuj, Scooby Doo!]]'' – | |||
** Joe Simons <small>(odc. 1)</small>, | |||
** strażnik parku <small>(odc. 3)</small>, | |||
** tata nurek <small>(odc. 6)</small>, | |||
** Ravi <small>(odc. 8)</small>, | |||
** Generał Stall <small>(odc. 11)</small>, | |||
** komentator meczu <small>(odc. 12)</small>, | |||
** Duży Earl <small>(odc. 14)</small>, | |||
** magik <small>(odc. 18)</small>, | |||
** przewodnik wycieczki <small>(odc. 19)</small>, | |||
** bogacz <small>(odc. 27)</small>, | |||
** Francis <small>(odc. 29)</small>, | |||
** Maurice <small>(odc. 30)</small> | |||
* 2016: ''[[Dom: Przygody Ocha i Tip]]'' <small>(odcinek specjalny ''Dom na Święta'')</small> | |||
* 2016: ''[[Elena z Avaloru]]'' – Zefir <small>(odc. 15, 20-21)</small> | |||
* 2016: ''[[Justice League Action]]'' – | |||
** Rath <small>(odc. 4)</small>, | |||
** Jonas <small>(odc. 5)</small>, | |||
** jeden z policjantów <small>(odc. 7)</small>, | |||
** Mongul <small>(odc. 8)</small>, | |||
** Zilius Zox <small>(odc. 19)</small>, | |||
** żołnierz Roju <small>(odc. 23)</small>, | |||
** Jonah Hex <small>(odc. 26)</small> | |||
* 2016: ''[[Królestwo Tamtych]]'' | |||
* E2016: ''[[Oktonauci]]'' – | |||
** wieloryb albinos <small>(odc. 11)</small>, | |||
** płetwal błękitny #1 <small>(odc. 16)</small>, | |||
** rekin <small>(odc. 40)</small>, | |||
** legwan morski #1 <small>(odc. 41)</small>, | |||
** niesporczak Edzio <small>(odc. 74)</small>, | |||
** rekin #1 <small>(odc. 76)</small>, | |||
** pelikan Stary Karol <small>(odc. 78)</small>, | |||
** dziobak australijski <small>(odc. 82)</small> | |||
* 2016: ''[[Pokémon seria: Słońce i Księżyc]]'' − | |||
** Hala <small>(odc. 9-10)</small>, | |||
** dziadek Kiawe <small>(odc. 11)</small> | |||
* 2016: ''[[Soy Luna]]'' – tata Matteo | |||
* 2016: ''[[Star Wars: Przygody Freemakerów]]'' – Dengar | |||
* 2016-2018: ''[[Szkoła rocka]]'' – | |||
** szkolny dozorca (Gary) <small>(odc. 17, 38)</small>, | |||
** spiker <small>(odc. 42)</small>, | |||
** tata Eriki <small>(odc. 45)</small> | |||
* 2016: ''[[Zagadki rodziny Hunterów]]'' – Bruhl | |||
* 2017: ''[[OK K.O.! Po prostu walcz]]'' – Brodacz <small>(odc. 10, 13)</small> | |||
* 2017: ''[[Paprika]]'' – Popis | |||
* 2017: ''[[Rocket i Groot]]'' – lektor | |||
* 2017: ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'' | |||
* 2017: ''[[The Seven Deadly Sins]]'' – | |||
** Galand, | |||
** Zalpa, | |||
** Bartra Liones <small>(odc. 20-21, 24<!--, 25-->, 26, 28)</small>, | |||
** Rycerz <small>(odc. 23)</small>, | |||
** Ksiądz <small>(odc. 27)</small>, | |||
** Tata Pelliota <small>(odc. 28)</small> | |||
* 2017: ''[[Zaplątani (serial)|Zaplątani: Serial]]'' – profesor St. Croix <small>(odc. 8)</small> | |||
* 2018: ''[[Alexa i Katie]]'' – Sam <small>(odc. 10)</small> | |||
* 2018: ''[[Chilling Adventures of Sabrina]]'' – James Walker <small>(odc. 6, 8)</small> | |||
* 2018: ''[[Gwiezdne wojny: Ruch oporu]]'' – lektor | |||
* 2018: ''[[ReBoot: The Guardian Code]]'' – Megabajt | |||
* 2018: ''[[Transformers: Cyberverse]]'' – Grimlock | |||
=== Gry === | |||
* 2001: ''[[Fallout Tactics: Brotherhood of Steel]]'' – | |||
** Oktawiusz, | |||
** Tiduk, | |||
** Sklepikarz Juan, | |||
** Szarlatan Chuck, | |||
** Don Vinchenzo | |||
* 2002: ''[[Gothic]]'' – | |||
** Diego, | |||
** Lares, | |||
** Mordrag, | |||
** Gomez, | |||
** Świstak, | |||
** Gor na Toth, | |||
** Baal Tyon, | |||
** Darrion, | |||
** Drake, | |||
** Okyl, | |||
** Wąż | |||
* 2002: ''[[Warlords: Battlecry II]]'' – | |||
** Burza, | |||
** Król Lunarion, | |||
** Chłop <small>(jednostka)</small>, | |||
** Najemnik <small>(jednostka)</small>, | |||
** Biały mag <small>(jednostka)</small>, | |||
** Czarny mag <small>(jednostka)</small>, | |||
** Krasnolud berserker <small>(jednostka)</small>, | |||
** Szkielet <small>(jednostka)</small>, | |||
** Upiór <small>(jednostka)</small>, | |||
** Cień <small>(jednostka)</small>, | |||
** Szkielet kawalerzysta <small>(jednostka)</small>, | |||
** Łucznik dalekosiężny <small>(jednostka)</small>, | |||
** Smoczy rycerz <small>(jednostka)</small>, | |||
** Druid <small>(jednostka)</small> | |||
* 2002: ''[[Might and Magic IX: Writ of Fate]]'' – | |||
** Narrator, | |||
** Hrolf Anfarssen, | |||
** Markel Wielki | |||
* 2003: ''[[Robin Hood: Legenda Sherwood]]'' – | |||
** Guillaume de Longchamps, | |||
** Wąsaci kompani, | |||
** Oszczepnicy | |||
* 2003: ''[[Szymek czarodziej]]'' – | |||
** Szeryf, | |||
** Sędzia na turnieju | |||
* 2003: ''[[Scooby-Doo: Miasto duchów]]'' – Policjant | |||
* 2003: ''[[Gothic II]]'' – | |||
** Diego, | |||
** Lares, | |||
** Bosper, | |||
** Pyrokar, | |||
** Czarny Mag z dworu Irdorath, | |||
** Dexter, | |||
** Matteo, | |||
** Alrik, | |||
** Lehmar, | |||
** Canthar, | |||
** Pedro, | |||
** Orik, | |||
** Atilla, | |||
** Jesper, | |||
** Sentenza, | |||
** Sylvio, | |||
** Borka, | |||
** Udar, | |||
** Gestath, | |||
** Alvares, | |||
** Khaled, | |||
** Ruga, | |||
** Ogrodnik, | |||
** Włóczęga | |||
* 2003: ''[[Delta Force: Helikopter w ogniu]]'' – | |||
** 2-1, | |||
** Dowódca | |||
* 2003: ''[[Heroes of Might and Magic IV#Winds of War|Heroes of Might and Magic IV: Winds of War]]'' – Narrator | |||
* 2003: ''[[Neverwinter Nights#Shadows of Undrentide|Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide]]'' – | |||
** Mistrz Drogan Droganson, | |||
** Soundset - tępy bohater, | |||
** Soundset - spragniony władzy | |||
* 2003: ''[[Ghost Master]]'' – | |||
** Czarny Kruk, | |||
** Denny Moren, | |||
** Luźna Główka, | |||
** Upiordliwy, | |||
** Narrator | |||
* 2003: ''[[Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy]]'' – | |||
** Martinez, | |||
** Don | |||
* 2003: ''[[Etherlords II: Second Age]]'' – | |||
** Vian, | |||
** Dominicius, | |||
** Atntias, | |||
** Orkowy Wojownik, | |||
** Tienan, | |||
** Glaumar, | |||
** Konnar z doliny ognia | |||
* 2004: ''[[Świątynia pierwotnego zła]]'' – Soundset - starszy mag | |||
* 2004: ''[[Chicago 1930]]'' – | |||
** Prokurator James William E. Jackson, | |||
** Prokurator Dan Dougherty, | |||
** Niscy policjanci, | |||
** Niscy gangsterzy | |||
* 2004: ''[[Soldiers: Ludzie honoru]]'' | |||
* 2004: ''[[Rybki z ferajny (gra)|Rybki z ferajny]]'' – Ochroniarz | |||
* 2005: ''[[Codename: Panzers - Faza druga]]'' – | |||
** Jeffrey S. Wilson, | |||
** Narrator listów, | |||
** Zwiadowca | |||
* 2005: ''[[Gothic II#Gothic II: Noc Kruka|Gothic II: Noc Kruka]]'' – | |||
** Lares, | |||
** Diego, | |||
** Dexter, | |||
** Quarhodron, | |||
** Farim, | |||
** Garett, | |||
** Coragon, | |||
** Miguel, | |||
** Tom, | |||
** Pedro, | |||
** Pyrokar, | |||
** Lehmar | |||
* 2005: ''[[Empire Earth II]]'' – Narrator | |||
* 2005: ''[[Mumia]]'' – Imhotep | |||
* 2005: ''[[Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse]]'' – Prezenter telewizyjny | |||
* 2006: ''[[Delta Force: Xtreme]]'' – Głos dowódcy | |||
* 2005: ''[[Empire Earth II#Empire Earth II: Władza absolutna|Empire Earth II: Władza absolutna]]'' – Narrator | |||
* 2006: ''[[Heroes of Might and Magic V]]'' – | |||
** Lord Caldwell, | |||
** Tieru | |||
* 2006: ''[[Neverwinter Nights#Kingmaker|Neverwinter Nights: Kingmaker]]'' | |||
* 2006: ''[[Gothic 3]]'' – | |||
** Diego, | |||
** Lester, | |||
** Milten, | |||
** Lares, | |||
** Beliar, | |||
** Głosy poboczne, | |||
** Lars, | |||
** Innos | |||
* 2006: ''[[Cezar IV]]'' – | |||
** Doradca ds. religii, | |||
** Złodzieje, | |||
** Trener kierowców rydwanów, | |||
** Górnicy złota, | |||
** Hodowcy winogron, | |||
** Magistraci | |||
* 2006: ''[[Heroes of Might and Magic V#Kuźnia przeznaczenia|Heroes of Might and Magic V: Kuźnia przeznaczenia]]'' – Tieru | |||
* 2007: ''[[Enemy Territory: Quake Wars]]'' | |||
* 2007: ''[[Wiedźmin]]'' – | |||
** Foltest, | |||
** Wódz bandytów, | |||
** Kapłan, | |||
** Kowal | |||
* 2008 ''[[Mass Effect]]'' – | |||
** Radny turian, | |||
** Gavin Gossle, | |||
** Kwatermistrz Cytadeli, | |||
** Bywalec | |||
* 2008: ''[[Gothic 3#Gothic 3: Zmierzch bogów|Gothic 3: Zmierzch bogów]]'' – | |||
** Milten, | |||
** Generał Hanz, | |||
** Vaingard, | |||
** Czarny Mag | |||
* 2008: ''[[Prince of Persia]]'' – Alchemik | |||
* 2009: ''[[Killzone 2]]'' – Tomas „Sev” Sewczenko | |||
* 2009: ''[[Transformers: Zemsta upadłych]]'' – Galloway | |||
* 2009: ''[[Dragon Age: Początek]]'' – | |||
** Ahren, | |||
** Oficer straży, | |||
** Głosy krasnoludów | |||
* 2009: ''[[Dragon Age: Początek#Dragon Age: Początek – Szczyt Wojownika|Dragon Age: Początek – Szczyt Wojownika]]'' | |||
* 2010: ''[[Mass Effect 2]]'' – | |||
** Admirał Zaal’Koris vas Qwib-Qwib | |||
** Garm, | |||
** Kargesh, | |||
** Główny zwiadowca klanu Urdnotów, | |||
** Pasażer, | |||
** Głos w wiadomościach | |||
* 2010: ''[[Dragon Age: Początek#Dragon Age: Początek – Przebudzenie|Dragon Age: Początek – Przebudzenie]] – | |||
** Jukka, | |||
** Duch krasnoluda | |||
* 2010: ''[[Disciples III: Odrodzenie]]'' – | |||
** Doradca, | |||
** Pandemoniusz, | |||
** Włócznik, | |||
** Pierwotny olbrzym | |||
* 2010: ''[[StarCraft II: Wings of Liberty]]'' – Kruk <small>(jednostka)</small> | |||
* 2010: ''[[ArcaniA: Gothic 4]]'' – Diego | |||
* 2011: ''[[Wiedźmin 2: Zabójcy królów]]'' – Foltest | |||
* 2011: ''[[League of Legends]]'' – VelKoz | |||
* 2011: ''[[Rage]]'' – | |||
** Cain, | |||
** Jamie, | |||
** Halek Hagar | |||
* 2011: ''[[Ratchet & Clank: 4 za jednego]]'' – Kip | |||
* 2011: ''[[Battlefield 3]]'' | |||
* 2011: ''[[The Elder Scrolls V: Skyrim]]'' – Titus Mede II | |||
* 2012: ''[[ArcaniA: Gothic 4#Upadek Setarrif|ArcaniA: Upadek Setarrif]]'' – Diego | |||
* 2012: ''[[Risen 2: Mroczne wody]]'' | |||
* 2012: ''[[Diablo III]]'' | |||
* 2013: ''[[Tomb Raider]]'' – | |||
** Olbrzym, | |||
** Kapitan statku | |||
* 2013: ''[[Sly Cooper: Złodzieje w czasie]]'' – El Jefe | |||
* 2013: ''[[The Last of Us]]'' | |||
* 2013: ''[[Company of Heroes 2]]'' – Sierżant Pożarski | |||
* 2013: ''[[Battlefield 4]]'' – Garrison | |||
* 2013: ''[[Beyond: Dwie dusze]]'' – Jeden ze śledczych | |||
* 2014: ''[[Hearthstone]]'' – | |||
** Kel'Thuzad <small>(''Klątwa Naxxramas'')</small>, | |||
** Hodowca bestii <small>(''Wielki turniej'')</small>, | |||
** Konny Argentu <small>(''Wielki turniej'')</small>, | |||
** Lodowaty śniebold <small>(''Wielki turniej'')</small>, | |||
** Zarządca koloseum <small>(''Wielki turniej'')</small> | |||
* 2014: ''[[Diablo III#Diablo III: Reaper of Souls|Diablo III: Reaper of Souls]]'' – Anielski zwiadowca | |||
* 2014: ''[[InFamous: Second Son|inFamous: Second Son]]'' | |||
* 2014: ''[[GRID: Autosport]]'' – Komentator 1 | |||
* 2014: ''[[Sunset Overdrive]]'' | |||
* 2015: ''[[Dying Light]]'' – Tolga | |||
* 2015: ''[[Wiedźmin: Dziki Gon]]'' – | |||
** Hammond, | |||
** Jorulf Rosomak, | |||
** Płatnerz w Kaer Muire, | |||
** Strażnicy klanu Craite | |||
* 2015: ''[[Heroes of the Storm]]'' – Kel'Thuzad | |||
* 2015: ''[[StarCraft II: Wings of Liberty#StarCraft II: Legacy of the Void|StarCraft II: Legacy of the Void]]'' – Strażnik Ma'Lasha | |||
* 2016: ''[[Dying Light#The Following|Dying Light: The Following]]'' – | |||
** Tolga, | |||
** Thabit Erdal, | |||
** Bento | |||
* 2016: ''[[Ratchet & Clank (gra 2016)|Ratchet & Clank]]'' – Handlarz bronią | |||
* 2016: ''[[Wiedźmin: Dziki Gon#Krew i wino|Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino]]'' – | |||
** Fabricio, | |||
** Grasant, | |||
** Duch pana de Corentina, | |||
** Horm Akerspaark, | |||
** Organizator walk, | |||
** Szlachcice | |||
* 2016: ''[[Battlefield 1]]'' | |||
* 2016: ''[[Champions of Anteria]]'' – Kupiec | |||
* 2016: ''[[Titanfall 2]]'' – Głos sieci IMC | |||
* 2017: ''[[Syberia 3]]'' – Anton | |||
* 2017: ''[[Sniper: Ghost Warrior 3]]'' | |||
* 2017: ''[[Prey]]'' – Walther Dahl | |||
* 2017: ''[[Elex]]'' – | |||
** Wardek, | |||
** Geron, | |||
** Jack, | |||
** Wędrowny kupiec | |||
* 2018: ''[[Gwint: Wiedźmińska gra karciana]]'' – | |||
** Foltest, | ** Foltest, | ||
** | ** Temerski piechur | ||
** | * 2018: ''[[Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści]]'' – | ||
* | ** Burmistrz, | ||
* | ** Lord Cartwright, | ||
* | ** Krasnoludy | ||
* | |||
=== Słuchowiska === | |||
* 1992: ''[[Alianci]]'' – Glenn Borsuk <small>(odc. 1, 3-4, 9-10, 14)</small> | |||
* 1993: ''[[Ryba płynie za mordercą]]'' – Ricardo | |||
* 1995: ''[[Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki]]'' | |||
* 1996: ''[[Legiony]]'' – Jakub Ferdynand Bogusławski | |||
* 1996-1997: ''[[Ogniem i mieczem]]'' – Jurko Bohun | |||
* 1996: ''[[Solaris]]'' | |||
* 1997: ''[[Blaszany bębenek]]'' – pielęgniarz | |||
* 1997: ''[[Judasz Iskariota]]'' – | |||
** Beduin, | |||
** Ruben | |||
* 1997: ''[[Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy]]'' – Władek Łabrowicz | |||
* 1997: ''[[Potop]]'' – hr. Weyhard Wrzeszczowicz | |||
* 1998: ''[[Chłopi]]'' – Antek Boryna | |||
* 1998: ''[[Krzyżacy]]'' – Wielki Książę Witold <small>(odc. 29-30)</small> | |||
* 1998: ''[[Termopile polskie. Misterium na tle życia i śmierci księcia Józefa Poniatowskiego]]'' – Książę Józef Poniatowski | |||
* 1998: ''[[Gałązka rozmarynu]]'' – Wilk | |||
* 1999: ''[[Romeo i Julia (słuchowisko)|Romeo i Julia]]'' – Merkutio | |||
* 2000: ''[[Popioły]]'' – Kapitan Wyganowski <small>(odc. 26-27, 36)</small> | |||
* 2000: ''[[Szalbierz]]'' – Damse | |||
* 2001: ''[[Król życia]]'' – | |||
** Narrator, | |||
** Ruskin, | |||
** Głos 3 | |||
* 2001: ''[[Quo vadis]]'' – Tygellinus | |||
* 2001: ''[[Wesele]]'' – Jasiek <small>(pierwsza wersja)</small> | |||
* 2003: ''[[Sława i chwała]]'' – Walerian Niewolin | |||
* 2004: ''[[Wojna i pokój (słuchowisko)|Wojna i pokój]]'' – Fiodor Berg <small>(odc. 23, 27)</small> | |||
* 2005: ''[[Romeo i Julia (słuchowisko)|Romeo i Julia]]'' – Merkutio | |||
* 2009: ''[[Nie-boska komedia]]'' – Przechrzta | |||
* 2010: ''[[Narrenturm]]'' – Urban Horn | |||
* 2011: ''[[Miecz przeznaczenia]]'' – Eyck z Denesle <small>(Granica możliwości)</small> | |||
* 2011: ''[[Ręczna robota]]'' – Sierżant Mleczak <small>(odc. 4)</small> | |||
* 2012: ''[[Boży bojownicy]]'' – Urban Horn | |||
* 2012: ''[[Poprowadź mnie na drugą stronę]]'' – | |||
** Ksiądz, | |||
** Gazeciarz, | |||
** Lektor | |||
* 2013: ''[[Dotyk głosu]]'' | |||
* 2013: ''[[Lux perpetua]]'' – Urban Horn | |||
* 2013: ''[[Salome]]'' – Żołnierz #2 | |||
* 2013: ''[[Teraz będzie Polska]]'' – | |||
** Wincenty Witos, | |||
** Antoni Kaczorowski | |||
* 2014: ''[[Sezon burz]]'' – Molnar | |||
* 2014: ''[[Krew elfów]]'' – Artaud Terranova | |||
* 2015: ''[[Król Lear]]'' – Oswald | |||
* 2016-2017: ''[[Biblia Audio. Superprodukcja]]'' | |||
* 2016: ''[[Tahir]]'' – Loth | |||
* 2018: ''[[Chrzest ognia]]'' – Emiel Regis | |||
* 2018: ''[[Dary bogów]]'' | |||
* 2018: ''[[Seksmisja]]'' | |||
* 2018: ''[[Sherlock Holmes – Odcienie czerni]]'' – Mycroft Holmes | |||
== Inne dokonania głosowe == | |||
* 1994: ''Z poezją w Wilnie'' – Lektor | |||
* 1995: ''Ułaskawiony. Mieczysław Pszon'' – Lektor | |||
* 1997: ''Hotel "Panopytkon"'' – Lektor | |||
* 1998: ''Nie buduję już pomników'' – Lektor | |||
* 1998: ''...Zbyt wielkie serce...'''' – Lektor | |||
* 2001: ''Non Possumus'' – Lektor | |||
* 2002: ''Jestem gotowy na wszystko...'' – Lektor | |||
* 2002: ''Łom'' – Lektor | |||
* 2003: ''August Kardynał Hlond'' – Lektor | |||
* 2003: ''Łapa'' – Lektor | |||
* 2003: ''Uwięziony prymas'' – Lektor | |||
* 2004: ''Jan Paweł Woronicz. Człowiek trudnych czasów'' – Lektor | |||
* 2004: ''Portret damy. Karolina Lanckorońska'' – Lektor | |||
* 2004: ''Portret z rodziną w tle. Władysław Grabski'' – Lektor | |||
* 2005: ''Ostatni świadek'' – Lektor | |||
* 2006: ''80 lat polskiego pen clubu'' – Lektor | |||
* 2006: ''Bramy przez które wędrowała historia'' – Lektor | |||
* 2007: ''Dobry jest wspólny posiłek, bo zbliża oddalonych'' – Lektor | |||
* 2007: ''Ojciec Stanisław Papczyński'' – Lektor | |||
* 2007: ''W trosce o polską emigrację. Ks. Ignacy Posadzy'' – Lektor | |||
* 2008: ''Prymas z Mysłowic'' – Lektor | |||
* 2010: ''Prorok ks. Jan Zieja'' – Lektor | |||
* 2010: ''Serce Śląska'' – Lektor | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == |
Wersja z 12:53, 7 kwi 2019
Adam Bauman (ur. 10 czerwca 1957 roku w Warszawie) – polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, także scenarzysta. Mąż Agaty Gawrońskiej.
Zadebiutował 22 maja 1981 roku na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. W 1983 roku ukończył PWST w Warszawie.
Był związany z warszawskimi teatrami: Nowym (1982, 1985-89), Powszechnym (1983), Polskim (1983-85), Na Woli (1991-92, 2000), a także z Operą Śląską w Bytomiu (1993), Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu (1997) i Teatrem Powszechnym w Łodzi (2002).
Polski dubbing
Filmy
- 1959: Donald w Krainie Matemagii – Prawdziwy Duch Przygody
- 1972-1973: Nowy Scooby Doo
- 1972: Arka Yogiego – Top Cat (Tolek Cacek)
- 1987: Miś Yogi i czarodziejski lot Świerkową Gęsią
- 1987: Kocia ferajna w Beverly Hills – Tolek Cacek
- 1988: Złych czterech i Pies Huckleberry – Narrator
- 1993: Lwica Sirga
- 1993: Okruchy dnia – Cardinal
- 1994: Aladyn: Powrót Dżafara – Dżafar (dialogi)
- 1994: Miś Wielkanocny – Dziadek Grizzly
- 1994: Skoś trawnik tato, a dostaniesz deser – Contie
- 1995: Dzieciaki do wynajęcia – Cliff Haber
- 1996: Szczęśliwy dzień – Jack Taylor
- 1998: Mulan
- 1998: Dawno temu w trawie
- 1998: Wielki Joe –
- Mężczyzna reklamujący spray do włosów,
- Policjant
- 1999: Asterix i Obelix kontra Cezar –
- Żołnierz rozdzielający racje żywnościowe,
- Komentator igrzysk
- 1999: Doug Zabawny – Dink
- 1999: Inspektor Gadżet (film 1999)
- 1999: Kaczor Donald zaprasza –
- Narrator (odcinek "Żuczek łazik"),
- Jupiter (odcinek "Nocne koncertowanie")
- 1999: Pokémon Film Pierwszy: Zemsta Mewtwo – Giovanni
- 1999: Tarzan
- 1999: Wszyscy moi bliscy – Sam
- 2000: Droga do El Dorado – Strażnik 1
- 2000: Mała syrenka II: Powrót do morza – Chlap (dialogi)
- 2000: Pokémon: Powrót Mewtwo – Giovanni
- 2000: Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę – Lugia
- 2000: Spotkanie z Jezusem– Jair (wersja kinowa)
- 2000: Titan – Nowa Ziemia – Kapitan Joseph Korso
- 2000: Tom i Jerry: Kot rezydencjalny – właściciel Toma
- 2001: But Manitou – Karol May
- 2001: Shrek – Jeden z rycerzy Lorda Farquaada
- 2001: Spirited Away: W krainie bogów
- 2001: Potwory i spółka – Gamoń II
- 2002: Asterix i Obelix: Misja Kleopatra –
- Jeden z legionistów rzymskich,
- Krwawobrody
- 2002: Country Miśki –
- John Hiatt,
- Reporter,
- Postać z kreskówki #3
- 2002: Królewska broda
- 2002: Mustang z Dzikiej Doliny
- 2002: Pinokio –
- Pulcinella,
- doktor Sowa,
- sprzedawca wina,
- różne głosy
- 2002: Tarzan i Jane – Tantor
- 2002: The Ring
- 2002: Złap mnie, jeśli potrafisz –
- Prowadzący program Prawdę mówiąc,
- Kesner,
- James Bond we fragmencie filmu Goldfinger,
- Lekarz pouczający Brendę
- 2003: Diabli wiedzą po co
- 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Al-Muqtadir
- 2003: Opowieść o Zbawicielu – Jan Chrzciciel
- 2003: Old School – Goldberg (szef Mitcha)
- 2003: Stich! Misja
- 2004: Clifford: Wielka przygoda
- 2004: Kroniki Riddicka: Mroczna furia – Junner
- 2004: Legenda telewizji – Brian Fantana
- 2004: Magiczny kamień − Fred
- 2004: Mulan II
- 2004: Scooby Doo i potwór z Loch Ness – Mcintyre
- 2004: Terminal –
- Steward pierwszej klasy,
- Benny Gollson,
- Jeden z robotników,
- Jeden z głosów z głośników
- 2004: Troskliwe misie - Podróż do krainy Chichotów – Lektor
- 2004: Van Helsing: Londyńskie zlecenie − Dr Jekyll
- 2004: W 80 dni dookoła świata
- 2004: Żony ze Stepford – Głos domowego systemu komputerowego
- 2005: Zebra z klasą – Nolan
- 2005: Barbie i magia Pegaza – Ferris
- 2005: Karol. Człowiek, który został papieżem
- 2005: Wallace i Gromit: Klątwa królika – Policjant
- 2005: Scooby Doo na tropie mumii – Amahl Ali Akbar
- 2005: Aloha, Scooby Doo – Jared Moon
- 2006: Asterix i Wikingowie –
- Faniks,
- Kapitan piratów
- 2006: Po rozum do mrówek – Fred Nickle
- 2006: Straszny dom – Tata
- 2006: Tom i Jerry: Piraci i Kudłaci – kapitan Truposzy Hiszpańskiej Grzywki
- 2006: Tony Hawk - wielka rozwałka – Frank
- 2006: Za linią wroga II: Oś zła
- 2007: Koń wodny: Legenda głębin
- 2008: Scooby Doo i Król Goblinów − Król Goblinów
- 2008: Viva High School Musical Argentyna – ojciec Fera
- 2008: Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek – ojciec Luli i Fera
- 2009: Księżniczka i żaba
- 2011: Ale cyrk!
- 2011: Gnomeo i Julia – Shakespeare
- 2011: Noc żywego Freda
- 2011: Rango – Elgin
- 2012: Hobbit: Niezwykła podróż – Elrond
- 2012: Ernest i Celestyna – Georges
- 2012: Kot Prot Gwiazdkę urządzi w lot – renifer, tata Ralfa
- 2013: Gra Endera – Admirał Jawaharlal Chamrajnagar
- 2013: Iron Man 3 –
- Ho Yinsen,
- Mężczyzna zaczepiający Starka pod szpitalem
- 2013: Powrót na wyspę Nim – Grant, teść Jacka
- 2013: Ratujmy Mikołaja – Żołnierze (gwary)
- 2013: Scooby Doo! Wyprawa po mapę skarbów – pirat
- 2014: Exodus: Bogowie i królowie – Skryba
- 2014: Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – Elrond
- 2014: Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz – Członek komisji #1
- 2014: Karol, który został świętym
- 2014: Kosmiczna jazda. Hau hau mamy problem – Generał
- 2014: LEGO przygoda – Stalobrody
- 2014: Scooby Doo i plażowy potwór – Sandy Blake (druga wersja)
- 2014: Tom i Jerry: Jak uratować smoka – Lektor
- 2014: Transformers: Wiek zagłady
- 2014: Uwolnić Mikołaja! – Marlon „Knykieć” Baxter
- 2014: Wielka draka w dżungli
- 2015: 7 krasnoludków i Królewna Śnieżka – nowe przygody
- 2015: Ups! Arka odpłynęła – Strażnik
- 2016: Alex i spółka: Jak dorosnąć pod okiem rodziców – kelner-skaut
- 2016: Bob Budowniczy: Mega pojazdy – Łomot
- 2016: Królowa Śniegu 3: Ogień i lód – Cusumba
- 2016: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie – Oficer Imperium
- 2016: Ostatni smok świata – Cyryl
- 2016: Pup Star – Owen
- 2016: Scooby-Doo i WWE: Potworny wyścig –
- Big Earl,
- lektor
- 2016: Wilk w owczej skórze – Bucho
- 2017: Co wiecie o swoich dziadkach?
- 2017: Coco – Urzędnik biura przyjazdów
- 2017: Dziki pies – Valentine
- 2017: LEGO Scooby-Doo! Klątwa piratów – Rob Nokaut
- 2017: My Little Pony: Film – Verko
- 2017: Paddington 2 – Dr Jafri
- 2017: Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
- 2017: Pup Star: Razem raźniej – Owen
- 2017: Strażnicy Galaktyki: Nikczemny plan Thanosa – Lektor
- 2017: Strażnicy Galaktyki vol. 2
- 2017: Valerian i miasto tysiąca planet – Kapitan Kris
- 2017: Zanim żyli długo i zaplątani – Kardynał
- 2018: Czarna Pantera: Wakanda ma kłopoty – Lektor
- 2018: Kuba Guzik – strażnik Miasta Smoków
- 2018: Maria Magdalena – Elizeusz
- 2018: Paweł, apostoł Chrystusa – Publius
- 2018: Rampage: Dzika furia – głos z kontroli misji Ateny-1
Seriale
- 1929-1969: Zwariowane melodie –
- Narrator (kreskówki sprzed 1948 r.),
- Ben Ptasznik (Kokosowy gaik, The Woods are Full of Cuckoos),
- Obrońca Wilka (Proces pana Wilka),
- Orzeł (Mój ulubiony kaczor)
- 1940: Tom i Jerry – Butch (odc. 95)
- 1958-1963: Miś Yogi – Lektor (druga wersja dubbingu)
- 1958: Pies Huckleberry –
- Narrator,
- komentator zawodów narciarskich (odc. 20),
- reporter (odc. 27)
- 1960-1966: Flintstonowie –
- Charlie, kolega Freda z pracy,
- Głos w radiu (odc. 12),
- Brygadzista Edi (odc. 18),
- Loui Stupalczasty (odc. 19),
- Jeden z kundli (odc. 20),
- Producent filmowy (odc. 34),
- Jeden z zawodników (odc. 36),
- Jeden ze złodziei (odc. 38),
- Hydraulik (odc. 142)
- 1961-1962: Kocia ferajna – Tolek Cacek
- 1968-1969: Odlotowe wyścigi
- 1970: Josie i Kociaki
- 1974: Hong Kong Fu-i –
- Lektor,
- Goldfisher (odc. 11)
- 1976-1978: Scooby Doo –
- Kotazuma,
- Upiór Milosza Buły,
- Widmowy Rajdowiec
- 1977-1980: Kapitan Grotman i Aniołkolatki
- 1978: Był sobie człowiek – Perykles (odc. 6)
- 1983: Kaczor Donald przedstawia
- 1984: Ostatnie dni Pompei – Antoniusz
- 1985-1988: M.A.S.K. – Cliff Dagger (odc. 23-24, 26-27)
- 1985: Yogi, łowca skarbów – Top Cat
- 1986: Najwspanialsze historie z kart Biblii (druga wersja dubbingu)
- 1987-1990: Kacze opowieści –
- Bubba, gdy stał się geniuszem (odc. 77 – pierwsza wersja dubbingu),
- Tex Terrier (odc. 36 – druga wersja dubbingu)
- 1990-1994: Przygody Animków – Edgar Allen Poe (Narrator) (odc. 58)
- 1990: Pinokio
- 1990: Piotruś Pan i piraci – Młody Hak (odc. 8)
- 1990-1994: Super Baloo – jeden z pilotów Shere Kahna (druga wersja dubbingu)
- 1990-1998: Świat Bobbiego
- 1991: Grupa specjalna Eko –
- Narrator,
- jeden ze sługów Mefista (odc. 1),
- Lektor (tytuły odcinków i napisy ekranowe)
- 1991: Przygody Syrenki
- 1991-1997: Rupert – Mefisto (odc. 53)
- 1991-1993: Taz-Mania (druga wersja dubbingu) –
- Gigant (Orson Welles) (odc. 27),
- Alvin (odc. 28b),
- Billy Kapsel (odc. 33b),
- Doug (odc. 34b)
- 1992-1998: Batman – Szary Duch / Simon Trent (pierwsza wersja dubbingu – odc. 18)
- 1992-1997: Kot Ik! –
- Pierre,
- Ivan,
- Ed,
- Mittens (seria III),
- Hank (odc. 29),
- Jib (oprócz odc. 29),
- Doktor Steggy (odc. 49, 51-53, 61-62),
- Sharkules,
- Zoltar (odc. 55)
- 1992-1993: Kroniki młodego Indiany Jonesa
- 1992: Teknoman – Mac Mackelroy
- 1992-1997: X-Men –
- Kapitan Ameryka
- Cortez, zdradził Magneto na asteroidzie
- Biszop, z przyszłości
- Gladiator, oficer cesarza Shi’ary
- Krid, działacz Przyjaciół Ludzkości, brat Nocnego Łowcy, syn Mistik,
- 1992: Teknoman – Mac
- 1992: W 80 marzeń dookoła świata
- 1994: Patrol Jin Jina
- 1994-1996: Fantastyczna Czwórka – Pan Fantastyczny / Reed Richards
- 1994-1998: Spider-Man – John Hardesky / Kot (druga wersja dubbingu)
- 1994-2004: Przyjaciele
- 1995-1998: Pinky i Mózg –
- Facet z telewizji (odc. 32a),
- Nauczyciel języka flamandzkiego (odc. 33a),
- Komentator #1 (odc. 33a),
- Pan Frank (odc. 34a),
- Fred Flop (odc. 36),
- Aktor grający Mózga (odc. 36),
- Spiker (odc. 36),
- profesor Ginza (odc. 37),
- Murray (odc. 38),
- ochroniarz (odc. 40a),
- jeden z bankowców (odc. 41),
- robotnik (odc. 41),
- Snowball (Bałwan) (odc. 43),
- Generał (odc. 45),
- Kierownik obozu (odc. 47),
- Von Pacan (odc. 48a),
- wręczający nagrodę (odc. 49),
- Strażnik (odc. 50),
- Narrator (odc. 51a),
- pracownik sklepu (odc. 52a),
- jeden z surferów (odc. 52b),
- strażnik w zoo (odc. 53),
- doradca prezydenta Billa Clintona (odc. 57a),
- Toby (odc. 57a),
- Sandy Breckman (odc. 57),
- Wielki Owocowy Jim (odc. 59a),
- sprzedawca jabłek po 5 centów (odc. 60a),
- aktorka z męskim głosem (odc. 60a),
- Leonard Shelton (odc. 61),
- Dirk Clark (odc. 61),
- jeden z kapeluszowców (odc. 63),
- sędzia (odc. 63),
- Baron von Plotz (odc. 65),
- dyrektor szkoły (odc. 67b),
- hycel (odc. 68b),
- facet na przyjęciu (odc. 69b),
- policjant #1 (odc. 70a),
- jeden z agentów FBI (odc. 70b)
- 1995-1998: Gęsia skórka –
- Zamaskowany Mutant,
- prezenter teleturnieju potworów z rodziną Morisów
- 1995-1997: Strażnicy Dobrej Nowiny (pierwsza wersja dubbingu)
- 1995-2000: Sylwester i Tweety na tropie –
- pan Stacy (odc. 22b),
- Hrabia Białokrwinka (odc. 23b),
- jeden z braci Marx (odc. 24a),
- Lampski, dżin z lampy (odc. 27a),
- Narrator (odc. 28a),
- Strasburg Stanislavsky (odc. 29b),
- Łamacz (odc. 30b),
- kapitan (odc. 32b),
- kapral legionista (odc. 34b)
- 1995-1996: Maska –
- Doktor Neuman,
- Weterynarz
- 1995-2002: Timon i Pumba –
- pirat (odc. 42b),
- widz #1 (odc. 55a),
- widz w cyrku #2 (odc. 55a),
- Finch (odc. 55),
- policjant #2 (odc. 55b),
- Schnitzel (odc. 56b),
- dziennikarz (odc. 58b),
- zwierzę #3 (odc. 59a),
- Wściekły Pies (odc. 59b),
- Wilk (odc. 66a)
- 1996: Byli sobie odkrywcy (druga wersja dubbingu)
- 1996-2003: Laboratorium Dextera – Błękitny Sokół (odc. 51b)
- 1996-1998: Mała księga dżungli – Przywódca stada czerwonych wilków (odc. 3)
- 1996-1997: Incredible Hulk –
- Doktor Leonard Samson,
- Pan Fantastyczny / Reed Richards (odc. 8)
- 1996-1997: Walter Melon
- 1996-2000: Superman –
- De’Cine (odc. 37),
- Doktor Cornell (odc. 41),
- Doktor Cardy (odc. 50),
- Wielebny Amos Howell (odc. 51),
- Kalibak (odc. 54)
- 1996: Kosmiczne Biuro Śledcze – Ben Packer
- 1997-2001: Bobry w akcji
- 1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Splinter
- 1997: Kundle i reszta
- 1997-1998: Zorro
- 1997-1998: Przygody Olivera Twista
- 1997: Miasteczko South Park
- 1997-2004: Johnny Bravo –
- szef agencji wywiadowczej
- przeceniona zabawka, której wadą są białe spodnie
- kapitan McSplin na starej łajbie, w której przypadkiem znalazł się Johnny, ofiara żartów syren
- reżyser filmu Zezowatego Ringo, w którym Johnny był kaskaderem
- niedźwiedź na wyspie Dzikuska
- ojciec Tima, chłopca z magiczną mocą
- 1997-2011: Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Ubi (odc. 8)
- 1997: Kundle i reszta – Bubu (odc. 1-2, 7, 9, 11, 15, 17)
- 1997: Księżniczka Sissi
- 1997-1999: Jam Łasica −
- Jedno z Drzew (odc. Drzewna historia),
- Różne głosy
- 1997-1999: Krowa i Kurczak
- 1998-2004: Atomówki –
- dziennikarz (odc. 31b),
- Kapitan Lucky (z reklamy) (odc. 32a)
- 1998-2001: A to histeria! – David Labrador
- 1998-2002: Zapasy na śmierć i życie –
- Al Pacino (odc. 14),
- Antonio Banderas (odc. 18),
- Ricky Martin (odc. 33)
- 1998-1999: Tajne akta Psiej Agencji – Dahg Chow
- 1998: Gruby pies Mendoza – Mendoza
- 1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów – Dziadek
- 1998-1999: Herkules –
- Dedal (odc. 8),
- Apollo (odc. 9, 13),
- Lew (odc. 58),
- Krzepki 2 (odc. 60)
- 1998: Przygody Kuby Guzika
- 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar – Stag Carnalli
- 1999-2003: Nieustraszeni ratownicy
- 1999-2002: Chojrak – tchórzliwy pies – Ojciec rodziny jeleni
- 1999-2000: Dilbert –
- Święty Mikołaj (odc. 12),
- Prezenter Telezakupów (odc. 14),
- Jeden z facetów z marketingu (odc. 14),
- Śmieciarz (odc. 20)
- 1999-2000: Fantaghiro
- 1999-2000: Mike, Lu i Og –
- Reżyser (odc. 22b),
- Bob Jonson (odc. 23a)
- 1999: SpongeBob Kanciastoporty – Lektor (odc. 1-24, 26-27, 30, 33-34, 36-37, 41, 43, 51-72, 74-75, 81-92, 94-184, 186-189)
- 1999: Twipsy – komputer Lissie (odc. 42)
- 2000: Paninsynek
- 2000-2003: X-Men: Ewolucja – Dyrektor Edward Kelly
- 2001-2004: Samuraj Jack –
- Pies Dreyfuss (odc. 2),
- Najstarszy Wełniak (odc. 4),
- Spartok (odc. 25),
- Wiking uwięziony w kamiennym ciele
- 2001-2003: Strażnicy czasu
- 2001-2003: Legenda Tarzana – Tantor
- 2001-2003: Aparatka
- 2001-2004: Liga Sprawiedliwych –
- Aquaman (odc. 6-7),
- Simon Stagg (odc. 22-23),
- Wandal Dzikos (odc. 24-26, 33-34, 46),
- Generał Steppenwolf (odc. 27)
- 2001-2002: Cafe Myszka –
- Kosmiczny komputer,
- Jafar (odc. 1, 21, 28, 32),
- sprzedawca (odc. 15),
- Kleks (odc. 29, 32),
- Spiker radiowy (odc. 49)
- 2001-2008, 2013: Odlotowe agentki – Lektor (odc. 131-156)
- 2001-2003: Strażnicy czasu –
- JT Laser (odc. 22a),
- Aktor grający Bucka (odc. 22b)
- 2002-2007: Naruto –
- Izumo Kamizuki (odc. 21),
- Ibiki Morino,
- Yoroi Akado
- 2002-2007: Kim Kolwiek –
- Porywacz,
- Woźny z Kanady
- 2002-2005: Co nowego u Scooby’ego?
- 2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata
- 2002: Złap mnie, jeśli potrafisz
- 2003-2005: Młodzi Tytani –
- Grzmot (odc. 4),
- Narrator (w odc. 20)
- 2003-2004: Megas XLR –
- Targon (odc. 9, 19),
- Gluton (odc. 18),
- Jeden z Załogi Warlocka (odc. 20),
- Jeden z punków (odc. 21)
- 2003-2005: Kaczor Dodgers
- 2003: Legenda Nezha
- 2003-2006: Lilo i Stich – kapitan (odc. 24)
- 2003: Martin Tajemniczy –
- Joe Grinn (odc. 11),
- obcy (odc. 12),
- kustosz muzeum (odc. 31),
- Rogue (odc. 32),
- strażnik (odc. 40),
- Gerard Tajemniczy – tata Martina i Diany (odc. 49, 64),
- Even Prince (odc. 63)
- 2003: O rety! Psoty Dudusia Wesołka
- 2003: Szczenięce lata Clifforda –
- Kierownik kafejki (odc. 8a),
- Hiuston (odc. 24b),
- Tata Niny (odc. 29b)
- 2003: Power Rangers Ninja Storm – Sensei
- 2003: Xiaolin – pojedynek mistrzów –
- Mistrz Mnich Guan,
- Klofange
- 2003: Wojownicze Żółwie Ninja – Mistrz Splinter
- 2004-2008: Batman –
- Maximillian Zeus (odc. 37),
- Grey (odc. 46),
- Mario (odc. 50)
- 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez granic –
- Amazo (odc. 8),
- Aquaman (odc. 9, 11),
- Metron (odc. 38-39)
- 2004: Transformerzy: Wojna o Energon – Destruktor
- 2004-2007: Nieidealna
- 2005-2008: Ben 10 –
- Strażnik (odc. 34),
- Trener (odc. 36)
- 2005-2008: Awatar: Legenda Aanga −
- Long Feng,
- Naczelnik więzienia (odc. 6),
- Profesor Zei (odc. 30),
- Zhao (odc. 30),
- żołnierz na statku ognia (odc. 41),
- Piandao (odc. 44, 59)
- 2005-2008: Harcerz Lazlo – Skradacz
- 2005-2007: Podwójne Życie Jagody Lee – Loki (III seria)
- 2005: Robotboy –
- Generał Yakitori,
- Ludzka Pięść w TV,
- Ogbot (odc. 41b)
- 2005: Transformerzy: Cybertron – Overhaul / Megalion
- 2006-2008: Wiewiórek – Edi
- 2006-2008: Team Galaxy – kosmiczne przygody galaktycznej drużyny – Dyrektor Kirkpatrick
- 2006-2008: Kudłaty i Scooby Doo na tropie –
- Wirus komputerowy – Kevin (odc. 6),
- Prezenter programu przyrodniczego (odc. 9),
- Kapitan Wspaniałego Sombrero (odc. 19)
- 2006-2007: Młodzi mistrzowie Shaolin
- 2006: Storm Hawks –
- Profesor Domiwic,
- Pułkownik,
- Strzał (odc. 44-46)
- 2006: Wymiennicy – Dyrektor Cutler (odc. 4)
- 2006: Power Rangers Mistyczna Moc – Below
- 2006: ŌBAN Star Racers – Avatar
- 2006: Galactik Football – Aarch (odc. 1-45, 53-78)
- 2006: Monster Warriors – Komisarz McMillan
- 2007: Co gryzie Jimmy’ego? − Ojciec Craiga (odc. 12)
- 2007, 2014: George prosto z drzewa −
- Beznóg (odc. 27a),
- kolega Cecyliusza (odc. 28a),
- Eko-ryk (odc. 29b),
- Grudagrześ (odc. 31b)
- 2007-2012: iCarly –
- Menel (odc. 46),
- szef kuchni Ricky Flame (odc. 52),
- Trener Rodeo (odc. 55),
- spiker na konkursie piękności (odc. 62),
- Meekalito (odc. 108)
- 2007-2014: M.I. High (druga wersja dubbingu) –
- Brent Gilbert (odc. 4),
- brytyjski minister obrony (odc. 9),
- pracownik (odc. 15),
- O’Grady (odc. 17),
- James Blonde (odc. 19),
- dr Wallis (odc. 27),
- gangster #1 (odc. 37),
- naukowiec (odc. 37),
- głos z ogłoszenia wyborczego Czaszki (odc. 50),
- Bodleian / Bezprawie (odc. 52),
- Orfalkold (odc. 61),
- Czarny Czarnoksiężnik / William Todd-Williams (odc. 70)
- 2007: Sushi Pack
- 2007: W pułapce czasu – Pan Albert
- 2007: Zagroda według Otisa – Lektor (odc. 1-21, 27-29)
- 2008-2009: Ben 10: Obca potęga – Profesor Paradox (odc. 25-26, 41)
- 2008: Gormiti – Magor (odc. 53-65)
- 2008: Iron Man: Armored Adventures –
- Charles Xavier (odc. 43),
- Basil Sandhurst/Kontroler (odc. 45)
- 2008: Marta mówi
- 2008: Pingwiny z Madagaskaru –
- Burt (odc. 16b, 18b, 20b, 21b, 76a),
- Buck Rockgut (odc. 27a, 59b, 60)
- 2008: Potwory i piraci – Kapitan Niefart
- 2008-2009: Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki
- 2008-2009: Strażnicy z Chinatown – Kong Li
- 2008: Wakfu –
- Stary dąb (odc. 2),
- Kabrok / Czarny kruk (odc. 3),
- Mandhal (odc. 5),
- Król Sadida (odc. 20, 24-26)
- 2009: Brygada – Bernardo Suzuki (odc. 16)
- 2009: Dinopociąg – Sylwek Sinowenator (odc. 43a)
- 2009: Huntik: Łowcy tajemnic
- 2009: Sally Bollywood – dyrektor Shoebridge
- 2009: Superszpiedzy –
- Narrator (odc. 1-25),
- Lektor (odc. 1-25)
- 2010: Avengers: Potęga i moc –
- Lektor,
- Odin (odc. 2, 26),
- Czerwona Czaszka (odc. 4),
- T’Chaka (odc. 4),
- Crimson Dynamo (odc. 14),
- Mar-Vell (odc. 15, 30),
- 2010: Ben 10: Ultimate Alien –
- Bivalvan (odc. 1, 5),
- Paradox (odc. 10, 16, 30),
- Terrawiatr (odc. 12)
- 2010: Kumple z dżungli – reporter
- 2010: Turbo Dudley - psi agent – Wilk Szpizer (odc. 28b)
- 2010: Zielony patrol –
- kłusownik Paco (odc. 1),
- kapitan rybackiego kutra (odc. 3),
- pan Ubane (odc. 6),
- Jimmy Wąż (odc. 13),
- Charlie Rainbow (odc. 16),
- Max (odc. 18),
- rybak #1 (odc. 35),
- Ulas (odc. 36),
- wódz (odc. 47),
- admirał (odc. 49),
- tata Williama (odc. 50)
- 2010: My Little Pony: Przyjaźń to magia – Lektor (odc. 27-65)
- 2011: Kumple z dżungli - na ratunek –
- lektor,
- królik (odc. 4)
- 2011-2013: Looney Tunes Show –
- detektyw (odc. 35),
- sprawdzający rezerwację w restauracji (odc. 38),
- sędzia (odc. 39)
- 2011: Mia i ja
- 2011: Tajemnice domu Anubisa – pan Millington (odc. 158-159)
- 2012: Czarodzieje kontra Obcy –
- pan Fisher (odc. 27-28),
- Gilbert Lord (odc. 31)
- 2012: Hotel 13 – Napoleon Bonaparte (odc. 168, 170, 175-176)
- 2012: Mega Spider-Man –
- Wrecker (odc. 18),
- Skurge (odc. 20)
- 2012: Robot i potwór – Punch Morley
- 2012: Slugterra – Gar Revelle (odc. 18)
- 2012: Transformers: Rescue Bots – High Tide (odc. 68-69, 77-78)
- 2012: Troskliwe Misie: Witamy w Krainie Troskliwości – Lektor
- 2012: Wojownicze Żółwie Ninja –
- dr Victor Falco / król szczurów (odc. 7, 14, 38),
- sklepikarz (odc. 8-10),
- komandor Grundch (odc. 10),
- miejski robotnik (odc. 12)
- 2012: Zdaniem Freda! –
- dziennikarz (odc. 4),
- sąsiad (odc. 5-6),
- profesor muzyki (odc. 9-10),
- dyrektor (odc. 15)
- 2013: Astro-małpy – Doktor Szympski
- 2013: Avengers: Zjednoczeni –
- Red Skull,
- Wrecker (odc. 7, 12),
- jeden z Atlantydian (odc. 31),
- 2013: Grzmotomocni –
- Gerald Campbell (odc. 2),
- Mroczny Chaos (odc. 4),
- ochroniarz w centrum handlowym (odc. 29)
- 2013: Pac-Man i upiorne przygody – Lektor
- 2013: Paczki z planety X – Copernicus
- 2013: Turbo FAST –
- Beetle Minion (odc. 1),
- Yamamori (odc. 4b),
- Pułkownik Bovane (odc. 5b),
- Kapitan Brodaty (odc. 11a, 21a, 26b),
- Hrabia Łaskula (odc. 17a),
- bóbr ambasador (odc. 18a),
- spiker (odc. 25a)
- 2013-2017: [[Wujcio Dobra Rada] –
- generał-bałwan (odc. 129),
- renesansowy malarz (odc. 134),
- dyrektor Megafon (odc. 143)
- 2014: BoJack Horseman –
- Pawian-doktor (odc. 41),
- Pielęgniarz Sven (odc. 41),
- Robert Siegel (odc. 41)
- 2014-2018: Clarence –
- Danner (odc. 40),
- Balans (odc. 50, 107, 112, 115),
- Howard (odc. 51),
- komentator (odc. 121),
- Loretta (odc. 128)
- 2014: Inspektor Gadżet – Quimby
- 2014-2017: Penn Zero: Bohater na pół etatu
- 2014: Star Wars: Rebelianci – Lektor
- 2014: Super 4
- 2014: Wissper – Bert
- 2015: Game Shakers. Jak wydać grę – policjant (odc. 13)
- 2015-2017: Henio Dzióbek –
- dziadek Romcio (odc. 29b, 32a),
- potwór z jaskini (odc. 49a)
- 2015: Królik Bugs: Serial twórców "Zwariowanych melodii" –
- lew Thes (odc. 8a, 34a, 49b, 94b),
- Elliot Sampson (komisarz skautów) (odc. 29b),
- łowca talentów #1 (odc. 42b),
- sędzia (odc. 48b)
- 2015: Lwia Straż – Pua (odc. 3)
- 2015: Miles z przyszłości – Komandor Kopernikus (odc. 55)
- 2015: Obóz Kikiwaka – lektor (tyłówka odc. 22-23)
- 2015: Strażnicy Galaktyki –
- Yondu Udonta (odc. 49),
- Lektor (odc. 33-41, 47-52)
- 2015: The Returned – Patolog (odc. 5)
- 2015: Transformers: Robots in Disguise – Grimlock
- 2015: Wyluzuj, Scooby Doo! –
- Joe Simons (odc. 1),
- strażnik parku (odc. 3),
- tata nurek (odc. 6),
- Ravi (odc. 8),
- Generał Stall (odc. 11),
- komentator meczu (odc. 12),
- Duży Earl (odc. 14),
- magik (odc. 18),
- przewodnik wycieczki (odc. 19),
- bogacz (odc. 27),
- Francis (odc. 29),
- Maurice (odc. 30)
- 2016: Dom: Przygody Ocha i Tip (odcinek specjalny Dom na Święta)
- 2016: Elena z Avaloru – Zefir (odc. 15, 20-21)
- 2016: Justice League Action –
- Rath (odc. 4),
- Jonas (odc. 5),
- jeden z policjantów (odc. 7),
- Mongul (odc. 8),
- Zilius Zox (odc. 19),
- żołnierz Roju (odc. 23),
- Jonah Hex (odc. 26)
- 2016: Królestwo Tamtych
- E2016: Oktonauci –
- wieloryb albinos (odc. 11),
- płetwal błękitny #1 (odc. 16),
- rekin (odc. 40),
- legwan morski #1 (odc. 41),
- niesporczak Edzio (odc. 74),
- rekin #1 (odc. 76),
- pelikan Stary Karol (odc. 78),
- dziobak australijski (odc. 82)
- 2016: Pokémon seria: Słońce i Księżyc −
- Hala (odc. 9-10),
- dziadek Kiawe (odc. 11)
- 2016: Soy Luna – tata Matteo
- 2016: Star Wars: Przygody Freemakerów – Dengar
- 2016-2018: Szkoła rocka –
- szkolny dozorca (Gary) (odc. 17, 38),
- spiker (odc. 42),
- tata Eriki (odc. 45)
- 2016: Zagadki rodziny Hunterów – Bruhl
- 2017: OK K.O.! Po prostu walcz – Brodacz (odc. 10, 13)
- 2017: Paprika – Popis
- 2017: Rocket i Groot – lektor
- 2017: Star Wars: Siły przeznaczenia
- 2017: The Seven Deadly Sins –
- Galand,
- Zalpa,
- Bartra Liones (odc. 20-21, 24, 26, 28),
- Rycerz (odc. 23),
- Ksiądz (odc. 27),
- Tata Pelliota (odc. 28)
- 2017: Zaplątani: Serial – profesor St. Croix (odc. 8)
- 2018: Alexa i Katie – Sam (odc. 10)
- 2018: Chilling Adventures of Sabrina – James Walker (odc. 6, 8)
- 2018: Gwiezdne wojny: Ruch oporu – lektor
- 2018: ReBoot: The Guardian Code – Megabajt
- 2018: Transformers: Cyberverse – Grimlock
Gry
- 2001: Fallout Tactics: Brotherhood of Steel –
- Oktawiusz,
- Tiduk,
- Sklepikarz Juan,
- Szarlatan Chuck,
- Don Vinchenzo
- 2002: Gothic –
- Diego,
- Lares,
- Mordrag,
- Gomez,
- Świstak,
- Gor na Toth,
- Baal Tyon,
- Darrion,
- Drake,
- Okyl,
- Wąż
- 2002: Warlords: Battlecry II –
- Burza,
- Król Lunarion,
- Chłop (jednostka),
- Najemnik (jednostka),
- Biały mag (jednostka),
- Czarny mag (jednostka),
- Krasnolud berserker (jednostka),
- Szkielet (jednostka),
- Upiór (jednostka),
- Cień (jednostka),
- Szkielet kawalerzysta (jednostka),
- Łucznik dalekosiężny (jednostka),
- Smoczy rycerz (jednostka),
- Druid (jednostka)
- 2002: Might and Magic IX: Writ of Fate –
- Narrator,
- Hrolf Anfarssen,
- Markel Wielki
- 2003: Robin Hood: Legenda Sherwood –
- Guillaume de Longchamps,
- Wąsaci kompani,
- Oszczepnicy
- 2003: Szymek czarodziej –
- Szeryf,
- Sędzia na turnieju
- 2003: Scooby-Doo: Miasto duchów – Policjant
- 2003: Gothic II –
- Diego,
- Lares,
- Bosper,
- Pyrokar,
- Czarny Mag z dworu Irdorath,
- Dexter,
- Matteo,
- Alrik,
- Lehmar,
- Canthar,
- Pedro,
- Orik,
- Atilla,
- Jesper,
- Sentenza,
- Sylvio,
- Borka,
- Udar,
- Gestath,
- Alvares,
- Khaled,
- Ruga,
- Ogrodnik,
- Włóczęga
- 2003: Delta Force: Helikopter w ogniu –
- 2-1,
- Dowódca
- 2003: Heroes of Might and Magic IV: Winds of War – Narrator
- 2003: Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide –
- Mistrz Drogan Droganson,
- Soundset - tępy bohater,
- Soundset - spragniony władzy
- 2003: Ghost Master –
- Czarny Kruk,
- Denny Moren,
- Luźna Główka,
- Upiordliwy,
- Narrator
- 2003: Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy –
- Martinez,
- Don
- 2003: Etherlords II: Second Age –
- Vian,
- Dominicius,
- Atntias,
- Orkowy Wojownik,
- Tienan,
- Glaumar,
- Konnar z doliny ognia
- 2004: Świątynia pierwotnego zła – Soundset - starszy mag
- 2004: Chicago 1930 –
- Prokurator James William E. Jackson,
- Prokurator Dan Dougherty,
- Niscy policjanci,
- Niscy gangsterzy
- 2004: Soldiers: Ludzie honoru
- 2004: Rybki z ferajny – Ochroniarz
- 2005: Codename: Panzers - Faza druga –
- Jeffrey S. Wilson,
- Narrator listów,
- Zwiadowca
- 2005: Gothic II: Noc Kruka –
- Lares,
- Diego,
- Dexter,
- Quarhodron,
- Farim,
- Garett,
- Coragon,
- Miguel,
- Tom,
- Pedro,
- Pyrokar,
- Lehmar
- 2005: Empire Earth II – Narrator
- 2005: Mumia – Imhotep
- 2005: Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse – Prezenter telewizyjny
- 2006: Delta Force: Xtreme – Głos dowódcy
- 2005: Empire Earth II: Władza absolutna – Narrator
- 2006: Heroes of Might and Magic V –
- Lord Caldwell,
- Tieru
- 2006: Neverwinter Nights: Kingmaker
- 2006: Gothic 3 –
- Diego,
- Lester,
- Milten,
- Lares,
- Beliar,
- Głosy poboczne,
- Lars,
- Innos
- 2006: Cezar IV –
- Doradca ds. religii,
- Złodzieje,
- Trener kierowców rydwanów,
- Górnicy złota,
- Hodowcy winogron,
- Magistraci
- 2006: Heroes of Might and Magic V: Kuźnia przeznaczenia – Tieru
- 2007: Enemy Territory: Quake Wars
- 2007: Wiedźmin –
- Foltest,
- Wódz bandytów,
- Kapłan,
- Kowal
- 2008 Mass Effect –
- Radny turian,
- Gavin Gossle,
- Kwatermistrz Cytadeli,
- Bywalec
- 2008: Gothic 3: Zmierzch bogów –
- Milten,
- Generał Hanz,
- Vaingard,
- Czarny Mag
- 2008: Prince of Persia – Alchemik
- 2009: Killzone 2 – Tomas „Sev” Sewczenko
- 2009: Transformers: Zemsta upadłych – Galloway
- 2009: Dragon Age: Początek –
- Ahren,
- Oficer straży,
- Głosy krasnoludów
- 2009: Dragon Age: Początek – Szczyt Wojownika
- 2010: Mass Effect 2 –
- Admirał Zaal’Koris vas Qwib-Qwib
- Garm,
- Kargesh,
- Główny zwiadowca klanu Urdnotów,
- Pasażer,
- Głos w wiadomościach
- 2010: Dragon Age: Początek – Przebudzenie –
- Jukka,
- Duch krasnoluda
- 2010: Disciples III: Odrodzenie –
- Doradca,
- Pandemoniusz,
- Włócznik,
- Pierwotny olbrzym
- 2010: StarCraft II: Wings of Liberty – Kruk (jednostka)
- 2010: ArcaniA: Gothic 4 – Diego
- 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów – Foltest
- 2011: League of Legends – VelKoz
- 2011: Rage –
- Cain,
- Jamie,
- Halek Hagar
- 2011: Ratchet & Clank: 4 za jednego – Kip
- 2011: Battlefield 3
- 2011: The Elder Scrolls V: Skyrim – Titus Mede II
- 2012: ArcaniA: Upadek Setarrif – Diego
- 2012: Risen 2: Mroczne wody
- 2012: Diablo III
- 2013: Tomb Raider –
- Olbrzym,
- Kapitan statku
- 2013: Sly Cooper: Złodzieje w czasie – El Jefe
- 2013: The Last of Us
- 2013: Company of Heroes 2 – Sierżant Pożarski
- 2013: Battlefield 4 – Garrison
- 2013: Beyond: Dwie dusze – Jeden ze śledczych
- 2014: Hearthstone –
- Kel'Thuzad (Klątwa Naxxramas),
- Hodowca bestii (Wielki turniej),
- Konny Argentu (Wielki turniej),
- Lodowaty śniebold (Wielki turniej),
- Zarządca koloseum (Wielki turniej)
- 2014: Diablo III: Reaper of Souls – Anielski zwiadowca
- 2014: inFamous: Second Son
- 2014: GRID: Autosport – Komentator 1
- 2014: Sunset Overdrive
- 2015: Dying Light – Tolga
- 2015: Wiedźmin: Dziki Gon –
- Hammond,
- Jorulf Rosomak,
- Płatnerz w Kaer Muire,
- Strażnicy klanu Craite
- 2015: Heroes of the Storm – Kel'Thuzad
- 2015: StarCraft II: Legacy of the Void – Strażnik Ma'Lasha
- 2016: Dying Light: The Following –
- Tolga,
- Thabit Erdal,
- Bento
- 2016: Ratchet & Clank – Handlarz bronią
- 2016: Wiedźmin: Dziki Gon – Krew i wino –
- Fabricio,
- Grasant,
- Duch pana de Corentina,
- Horm Akerspaark,
- Organizator walk,
- Szlachcice
- 2016: Battlefield 1
- 2016: Champions of Anteria – Kupiec
- 2016: Titanfall 2 – Głos sieci IMC
- 2017: Syberia 3 – Anton
- 2017: Sniper: Ghost Warrior 3
- 2017: Prey – Walther Dahl
- 2017: Elex –
- Wardek,
- Geron,
- Jack,
- Wędrowny kupiec
- 2018: Gwint: Wiedźmińska gra karciana –
- Foltest,
- Temerski piechur
- 2018: Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści –
- Burmistrz,
- Lord Cartwright,
- Krasnoludy
Słuchowiska
- 1992: Alianci – Glenn Borsuk (odc. 1, 3-4, 9-10, 14)
- 1993: Ryba płynie za mordercą – Ricardo
- 1995: Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki
- 1996: Legiony – Jakub Ferdynand Bogusławski
- 1996-1997: Ogniem i mieczem – Jurko Bohun
- 1996: Solaris
- 1997: Blaszany bębenek – pielęgniarz
- 1997: Judasz Iskariota –
- Beduin,
- Ruben
- 1997: Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy – Władek Łabrowicz
- 1997: Potop – hr. Weyhard Wrzeszczowicz
- 1998: Chłopi – Antek Boryna
- 1998: Krzyżacy – Wielki Książę Witold (odc. 29-30)
- 1998: Termopile polskie. Misterium na tle życia i śmierci księcia Józefa Poniatowskiego – Książę Józef Poniatowski
- 1998: Gałązka rozmarynu – Wilk
- 1999: Romeo i Julia – Merkutio
- 2000: Popioły – Kapitan Wyganowski (odc. 26-27, 36)
- 2000: Szalbierz – Damse
- 2001: Król życia –
- Narrator,
- Ruskin,
- Głos 3
- 2001: Quo vadis – Tygellinus
- 2001: Wesele – Jasiek (pierwsza wersja)
- 2003: Sława i chwała – Walerian Niewolin
- 2004: Wojna i pokój – Fiodor Berg (odc. 23, 27)
- 2005: Romeo i Julia – Merkutio
- 2009: Nie-boska komedia – Przechrzta
- 2010: Narrenturm – Urban Horn
- 2011: Miecz przeznaczenia – Eyck z Denesle (Granica możliwości)
- 2011: Ręczna robota – Sierżant Mleczak (odc. 4)
- 2012: Boży bojownicy – Urban Horn
- 2012: Poprowadź mnie na drugą stronę –
- Ksiądz,
- Gazeciarz,
- Lektor
- 2013: Dotyk głosu
- 2013: Lux perpetua – Urban Horn
- 2013: Salome – Żołnierz #2
- 2013: Teraz będzie Polska –
- Wincenty Witos,
- Antoni Kaczorowski
- 2014: Sezon burz – Molnar
- 2014: Krew elfów – Artaud Terranova
- 2015: Król Lear – Oswald
- 2016-2017: Biblia Audio. Superprodukcja
- 2016: Tahir – Loth
- 2018: Chrzest ognia – Emiel Regis
- 2018: Dary bogów
- 2018: Seksmisja
- 2018: Sherlock Holmes – Odcienie czerni – Mycroft Holmes
Inne dokonania głosowe
- 1994: Z poezją w Wilnie – Lektor
- 1995: Ułaskawiony. Mieczysław Pszon – Lektor
- 1997: Hotel "Panopytkon" – Lektor
- 1998: Nie buduję już pomników – Lektor
- 1998: ...Zbyt wielkie serce...'' – Lektor
- 2001: Non Possumus – Lektor
- 2002: Jestem gotowy na wszystko... – Lektor
- 2002: Łom – Lektor
- 2003: August Kardynał Hlond – Lektor
- 2003: Łapa – Lektor
- 2003: Uwięziony prymas – Lektor
- 2004: Jan Paweł Woronicz. Człowiek trudnych czasów – Lektor
- 2004: Portret damy. Karolina Lanckorońska – Lektor
- 2004: Portret z rodziną w tle. Władysław Grabski – Lektor
- 2005: Ostatni świadek – Lektor
- 2006: 80 lat polskiego pen clubu – Lektor
- 2006: Bramy przez które wędrowała historia – Lektor
- 2007: Dobry jest wspólny posiłek, bo zbliża oddalonych – Lektor
- 2007: Ojciec Stanisław Papczyński – Lektor
- 2007: W trosce o polską emigrację. Ks. Ignacy Posadzy – Lektor
- 2008: Prymas z Mysłowic – Lektor
- 2010: Prorok ks. Jan Zieja – Lektor
- 2010: Serce Śląska – Lektor
Linki zewnętrzne
- Adam Bauman w bazie filmweb.pl
- Adam Bauman w bazie filmpolski.pl
- Adam Bauman w bazie e-teatr.pl
- Adam Bauman w bazie stopklatka.pl
- Adam Bauman w polskiej Wikipedii