Andrzej Chudy: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
(Nie pokazano 20 wersji utworzonych przez 7 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Andrzej Chudy''' (ur. 12 grudnia 1955 roku) – polski aktor filmowy i [[dubbing]]owy, a także reżyser dubbingu. | '''Andrzej Chudy''' (ur. 12 grudnia 1955 roku) – polski aktor filmowy i [[dubbing]]owy, a także reżyser dubbingu w studiach [[Start International Polska]], [[Master Film]], [[Studio Eurocom]], [[GMC Studio]]. | ||
== Polski dubbing == | == Polski dubbing == | ||
=== Filmy === | === Filmy === | ||
* 1964: ''[[Mary Poppins]]'' | * 1964: ''[[Mary Poppins]]'' | ||
* 1969: ''[[Kot w Butach]]'' | * 1969: ''[[Kot w Butach (film 1969)|Kot w Butach]]'' | ||
* 1969: ''[[Śnieżny bałwanek Mrozik]]'' – | * 1969: ''[[Śnieżny bałwanek Mrozik]]'' – | ||
** narrator, | ** narrator, | ||
Linia 13: | Linia 13: | ||
* 1976: ''[[Święty Mikołaj przybywa do miasta]]'' – narrator | * 1976: ''[[Święty Mikołaj przybywa do miasta]]'' – narrator | ||
* 1977: ''[[Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja|Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja]]'' | * 1977: ''[[Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja|Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja]]'' | ||
* 1980: ''[[Gwiezdne wojny: część V - Imperium kontratakuje|Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje]]'' | |||
* 1982: ''[[Czarodziejska lampa Alladyna]]'' | |||
* 1983: ''[[Gwiezdne wojny: część VI - Powrót Jedi|Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi]]'' | |||
* 1983: ''[[Kaczor Daffy: Fantastyczna Wyspa]]'' | * 1983: ''[[Kaczor Daffy: Fantastyczna Wyspa]]'' | ||
* 1986: ''[[Amerykańska opowieść]]'' <small>(wersja dubbingu wydana na DVD)</small> | |||
* 1991: ''[[Amerykańska opowieść, cz. II - Fievel jedzie na Zachód|Amerykańska opowieść: Fievel rusza na zachód]]'' <small>(wersja dubbingu wydana na DVD)</small> | |||
* 1992: ''[[Powrót bałwanka Mrozika]]'' – | * 1992: ''[[Powrót bałwanka Mrozika]]'' – | ||
** narrator, | ** narrator, | ||
** stary Tomasz | ** stary Tomasz | ||
* 1993: ''[[Miasteczko Halloween]]'' – Mikołaj | * 1993: ''[[Miasteczko Halloween]]'' – Mikołaj | ||
* 1993: ''[[Holly-rockowa kołysanka]]'' | |||
* 1994: ''[[Scooby Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy]]'' – | |||
** Pirat #3, | |||
** Turysta | |||
* 1996: ''[[Elmo ratuje Boże Narodzenie]]'' – Klient | * 1996: ''[[Elmo ratuje Boże Narodzenie]]'' – Klient | ||
* 1996: ''[[Błękitna strzała]]'' | * 1996: ''[[Błękitna strzała]]'' | ||
Linia 24: | Linia 33: | ||
** Dziadek Kirikou, | ** Dziadek Kirikou, | ||
** Dorosły Kirikou | ** Dorosły Kirikou | ||
* 1998: ''[[Amerykańska opowieść: Skarb wyspy Manhattan]]'' | |||
* 1999: ''[[Amerykańska opowieść: Tajemnica potwora z Manhattanu]]'' | |||
* 1999: ''[[Przygody Elma w Krainie Zrzęd]]'' – Klient | * 1999: ''[[Przygody Elma w Krainie Zrzęd]]'' – Klient | ||
* 2000: ''[[Goofy w | * 2000: ''[[Goofy w college'u|Goofy w college’u]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | ||
* 2000: ''[[Pełzaki w Paryżu]]'' | * 2000: ''[[Pełzaki w Paryżu]]'' | ||
* 2000: ''[[Leć, leć w przestworza]]'' – dyrektor banku | * 2000: ''[[Leć, leć w przestworza]]'' – dyrektor banku | ||
* | * 2000: ''[[Cicha noc|Cicha noc: Historia pierwszego Bożego Narodzenia]]'' – | ||
** Melchior, | |||
** król Herod, | |||
** koń Brutus, | |||
** Keram | |||
* 2001: ''[[W pustyni i w puszczy]]'' – gwary | |||
* 2001: ''[[Scooby Doo i cyberpościg]]'' | * 2001: ''[[Scooby Doo i cyberpościg]]'' | ||
* 2001: ''[[Elmo i magia gotowania]]'' – Klient | * 2001: ''[[Elmo i magia gotowania]]'' – Klient | ||
Linia 35: | Linia 51: | ||
* 2002: ''[[Elmo odwiedza strażaków]]'' | * 2002: ''[[Elmo odwiedza strażaków]]'' | ||
* 2002: ''[[Król Artur i rycerze Okrągłego Stołu]]'' – Lancelot | * 2002: ''[[Król Artur i rycerze Okrągłego Stołu]]'' – Lancelot | ||
* 2002: ''[[The Ring]]'' | |||
* 2003: ''[[Księga dżungli 2]]'' | * 2003: ''[[Księga dżungli 2]]'' | ||
* 2003: ''[[Nawiedzony dwór]]'' | * 2003: ''[[Nawiedzony dwór]]'' | ||
Linia 42: | Linia 59: | ||
* 2003: ''[[Dyl Sowizdrzał]]'' | * 2003: ''[[Dyl Sowizdrzał]]'' | ||
* 2003: ''[[Kajtuś czeka na święta]]'' – Ojciec Kajtusia | * 2003: ''[[Kajtuś czeka na święta]]'' – Ojciec Kajtusia | ||
* 2003: ''[[Diabli wiedzą po co]]'' | |||
* 2004: ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta Świrów|Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta Świrów]]'' – | * 2004: ''[[Gwiezdne jaja: Część I - Zemsta Świrów|Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta Świrów]]'' – | ||
** Konsultant, | ** Konsultant, | ||
Linia 55: | Linia 73: | ||
** Wimpy | ** Wimpy | ||
* 2004: ''[[Świąteczne opowieści: Spełnione życzenie]]'' – Gary - Tata Leahi | * 2004: ''[[Świąteczne opowieści: Spełnione życzenie]]'' – Gary - Tata Leahi | ||
* 2005: ''[[Świąteczne opowieści: Niezwykły prezent księżniczki]]'' – | |||
** Crispin, | |||
** król Ronald (śpiew), | |||
** rozbójnik, | |||
** jeden z 2 strażników | |||
* 2005: ''[[Lassie]]'' – Sam Carracloug | * 2005: ''[[Lassie]]'' – Sam Carracloug | ||
* 2005: ''[[Inspektor Gadżet: Misja specjalna]]'' – Burmistrz | * 2005: ''[[Inspektor Gadżet: Misja specjalna]]'' – Burmistrz | ||
* 2005: ''[[Szeregowiec Dolot]]'' | * 2005: ''[[Szeregowiec Dolot]]'' | ||
* 2005: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, | * 2005: ''[[Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa]]'' | ||
* 2005: ''[[Kurczak Mały]]'' | * 2005: ''[[Kurczak Mały]]'' | ||
* 2005: ''[[Wallace i Gromit: Klątwa królika]]'' | * 2005: ''[[Wallace i Gromit: Klątwa królika]]'' | ||
Linia 70: | Linia 93: | ||
* 2006: ''[[Krowy na wypasie]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | * 2006: ''[[Krowy na wypasie]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> | ||
* 2006: ''[[Dżungla]]'' – Scraw | * 2006: ''[[Dżungla]]'' – Scraw | ||
* 2006: ''[[Tom i Jerry: Piraci i kudłaci]]'' | * 2006: ''[[Tom i Jerry: Piraci i kudłaci]]'' – pirat Czerwony Ron | ||
* 2006: ''[[Sposób na rekina]]'' − Bob | * 2006: ''[[Sposób na rekina]]'' − Bob | ||
* 2006: ''[[Sezon na misia]]'' – bóbr Reily | * 2006: ''[[Sezon na misia]]'' – bóbr Reily | ||
Linia 80: | Linia 103: | ||
* 2006: ''[[Gdzie jest Nowy Rok?]]'' – Drugi Policjant | * 2006: ''[[Gdzie jest Nowy Rok?]]'' – Drugi Policjant | ||
* 2006: ''[[Scooby Doo: Ahoj piraci!]]'' | * 2006: ''[[Scooby Doo: Ahoj piraci!]]'' | ||
* 2006: ''[[I Ty możesz zostać bohaterem]]'' | |||
* 2007: ''[[Lucky Luke na Dzikim Zachodzie]]'' − Sędzia | * 2007: ''[[Lucky Luke na Dzikim Zachodzie]]'' − Sędzia | ||
* 2007: ''[[Ben 10: Tajemnica Omnitrixa]]'' – Gała | * 2007: ''[[Ben 10: Tajemnica Omnitrixa]]'' – Gała | ||
* 2007: ''[[Koń wodny: Legenda głębin]]'' | * 2007: ''[[Koń wodny: Legenda głębin]]'' | ||
* 2007: ''[[Tom i Jerry: Dziadek do orzechów]]'' | * 2007: ''[[Tom i Jerry: Dziadek do orzechów]]'' – Król kotów | ||
* 2007: ''[[Film o pszczołach]]'' – Martin Benson | * 2007: ''[[Film o pszczołach]]'' – Martin Benson | ||
* 2007: ''[[Ratatuj]]'' – Dziennikarz #1 | * 2007: ''[[Ratatuj]]'' – Dziennikarz #1 | ||
* 2007: ''[[Rodzinka Robinsonów]]'' – Pan Willerstein | * 2007: ''[[Rodzinka Robinsonów]]'' – Pan Willerstein | ||
* 2007: ''[[Shrek Trzeci]]'' – Merlin | * 2007: ''[[Shrek Trzeci]]'' – Merlin | ||
* 2007: ''[[Happy | * 2007: ''[[Happy wkręt]]'' | ||
* 2007: ''[[Wskakuj!]]'' | * 2007: ''[[Wskakuj!]]'' – Felix | ||
* 2007: ''[[Święta u Peppy]]'' – | |||
** Tata Świnka''', | |||
** Dziadek Peppy | |||
* 2007: ''[[Księżniczki Disneya: Czarodziejskie opowieści]]'' – Król Stefan | |||
* 2008: ''[[Dzielny Despero]]'' | * 2008: ''[[Dzielny Despero]]'' | ||
* 2008: ''[[Cziłała z Beverly Hills]]'' | * 2008: ''[[Cziłała z Beverly Hills]]'' | ||
Linia 102: | Linia 130: | ||
* 2008: ''[[Renifer Niko ratuje święta]]'' – Piorun | * 2008: ''[[Renifer Niko ratuje święta]]'' – Piorun | ||
* 2008: ''[[Sezon na misia 2]]'' – Reilly | * 2008: ''[[Sezon na misia 2]]'' – Reilly | ||
* 2008: ''[[Jan Paweł II: Historia papieża Polaka]]'' – | |||
** arcybiskup Adam Stefan Sapieha, | |||
** lekarz, | |||
** jeden z biedaków | |||
* E2008: ''[[Matka Teresa z Kalkuty]]'' | |||
* 2009: ''[[Góra Czarownic]]'' | * 2009: ''[[Góra Czarownic]]'' | ||
* 2009: ''[[Aksamitny królik]]'' – | * 2009: ''[[Aksamitny królik]]'' – | ||
Linia 121: | Linia 154: | ||
* 2010: ''[[Toy Story 3]]'' | * 2010: ''[[Toy Story 3]]'' | ||
* 2010: ''[[Jak wytresować smoka]]'' | * 2010: ''[[Jak wytresować smoka]]'' | ||
* 2011: ''[[Titeuf (film)|Titeuf]]'' – psycholog | * 2011: ''[[Titeuf (film)|Titeuf]]'' – | ||
** psycholog, | |||
** pasażer pociągu, | |||
** tata Nadii | |||
* 2011: ''[[Strachy na psiaki]]'' | * 2011: ''[[Strachy na psiaki]]'' | ||
* 2011: ''[[Roman Barbarzyńca]]'' – Generał Szauron | * 2011: ''[[Roman Barbarzyńca]]'' – Generał Szauron | ||
* 2011: ''[[Wymarzony luzer]]'' – policjant | * 2011: ''[[Wymarzony luzer]]'' – policjant | ||
* 2011: ''[[Muppety]]'' | * 2011: ''[[Muppety (film 2011)|Muppety]]'' | ||
* 2011: ''[[Artur ratuje gwiazdkę]]'' | * 2011: ''[[Artur ratuje gwiazdkę]]'' | ||
* 2011: ''[[Giganci ze stali]]'' | * 2011: ''[[Giganci ze stali]]'' | ||
Linia 131: | Linia 167: | ||
** Kapitan Baryłka, | ** Kapitan Baryłka, | ||
** Franciszek | ** Franciszek | ||
* 2011: ''[[Kocia ferajna (film)|Kocia ferajna]]'' – Lou Kapuśniak | |||
* 2011: ''[[Toy Story: Wakacje na Hawajach]]'' – Begonia | |||
* 2012: ''[[Scooby Doo: Maska Błękitnego Sokoła]]'' | * 2012: ''[[Scooby Doo: Maska Błękitnego Sokoła]]'' | ||
* 2012: ''[[Życie Pi]]'' – Santosch Patel | * 2012: ''[[Życie Pi]]'' – Santosch Patel | ||
* 2012: ''[[Merida waleczna]]'' | * 2012: ''[[Merida waleczna]]'' | ||
* 2012: ''[[Ralph Demolka]]'' | |||
* 2012: ''[[Królowa Śniegu 2]]'' – Szef | |||
* 2012: ''[[Siostry wampirki]]'' – Ali Bin Schick | |||
* 2013: ''[[Tom i Jerry i magiczna fasola]]'' – | |||
** Narrator, | |||
** Farmer | |||
* 2013: ''[[Jeździec znikąd]]'' | |||
* 2013: ''[[Kumba]]'' – antylopa Sakkie | |||
* 2013: ''[[Barbie Mariposa i baśniowa księżniczka]]'' – Gastros | |||
* 2013: ''[[Alfa i Omega: Święta w wilczym stylu]]'' – Król | |||
* 2013: ''[[Hokus-pokus, Albercie Albertsonie]]'' – Gustaw | |||
* 2014: ''[[Scooby Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu]]'' – Bayard | |||
* 2014: ''[[Niesamowity Spider-Man 2]]'' – | |||
** Gustav Fliers, | |||
** Taksówkarz Gwen | |||
* 2014: ''[[Samoloty 2]]'' | |||
* 2014: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2014)|Wojownicze żółwie ninja]]'' | |||
* 2014: ''[[Poszukiwacze świętego Mikołaja]]'' – Mikołaj | |||
* 2014: ''[[Znów Wigilia]]'' – Mikołaj | |||
* 2014: ''[[Pies, który ocalił Wielkanoc]]'' – królik Piotruś | |||
* 2014: ''[[Złoty koń]]'' – Biały Ojciec | |||
* 2015: ''[[W głowie się nie mieści]]'' | |||
* 2015: ''[[Piotruś. Wyprawa do Nibylandii]]'' | |||
* 2015: ''[[Mów mi wampir]]'' – nauczyciel z kawą | |||
* 2015: ''[[Peppa i złote kalosze]]'' – | |||
** Tata Świnka, | |||
** Dziadek Świnka, | |||
** pies Danny | |||
* 2015: ''[[Phantom Boy]]'' – komisarz | |||
* 2015: ''[[Szajbus i pingwiny]]'' – Swampy | |||
* 2015: ''[[Pies, który uratował lato]]'' – Vernon | |||
* 2016: ''[[Robinson Crusoe]]'' – Aynsley | |||
* 2016: ''[[Alicja po drugiej stronie lustra]]'' | |||
* 2016: ''[[Pradawny ląd: Wyprawa tylko dla odważnych]]'' – | |||
** Narrator, | |||
** Szpic | |||
* 2016: ''[[Tini: Nowe życie Violetty]]' | |||
* 2016: ''[[Czerwony Kapitan]]'' – Raninec | |||
* 2016: ''[[Wielka wyprawa Molly]]'' – Edison | |||
* 2016: ''[[DC Super Hero Girls: Bohater Roku]]'' – | |||
** Komisarz Gordon, | |||
** tata Supergirl | |||
* 2016: ''[[LEGO Jurassic World: Ucieczka Indominusa]]'' – Vic Hoskins | |||
* 2016: ''[[Kot Prot urządzi biwak w lot]]'' | |||
* 2016: ''[[Kacza gwiazdka: Święta u Mikiego]]'' – Profesor Ludwig von Drake | |||
* 2016: ''[[Alfa i Omega: Zima zła]]'' – Król | |||
* 2016: ''[[DC Super Hero Girls: Super Hero High]]'' – Komisarz Gordon | |||
* 2016: ''[[Bob Budowniczy: Mega pojazdy]]'' – pan Kamyk | |||
* 2017: ''[[Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie]]'' – Rafe | |||
* 2017: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' | |||
* 2017; ''[[Sahara]]'' – Omar | |||
* 2017: ''[[Transformers: Ostatni Rycerz]]'' – Morshower | |||
* 2017: ''[[DC Super Hero Girls: Galaktyczne Igrzyska]]'' – Sinestro | |||
* 2017: ''[[Kot w butach: Uwięziony w baśni]]'' – Taranis | |||
* 2017: ''[[Dziki pies]]'' – Hans Steiner | |||
* 2017: ''[[LEGO DC Super Hero Girls: Złodziej pamięci]]'' – | |||
** Gordon, | |||
** Grodd | |||
* 2017: ''[[Liga Sprawiedliwości]]'' – Alfred Pennyworth | |||
* 2017: ''[[Bruno i Bucior: To niemożliwe w Macdonald Hall]]'' | |||
* 2017: ''[[Pierwsza gwiazdka]]'' – Anioł Gabriel | |||
* 2017: ''[[Kraina Lodu. Przygoda Olafa|Kraina lodu: Przygoda Olafa]]'' | |||
* 2017: ''[[Tycia Gwiazdka]]'' – głos w nieudanych scenkach | |||
* 2017: ''[[Bruno i Bucior: Eksperyment]]'' – | |||
** Komputer, | |||
** Manny | |||
* 2018: ''[[Paweł, apostoł Chrystusa]]'' – Severus | |||
=== Seriale === | === Seriale === | ||
* ''[[Zwariowane melodie]]'' | * ''[[Zwariowane melodie]]''n | ||
* 1958-1961: ''[[Pixie i Dixie]]'' – | * 1958-1961: ''[[Pixie i Dixie]]'' – | ||
** pies <small>(odc. 15)</small>, | ** pies <small>(odc. 15)</small>, | ||
Linia 147: | Linia 252: | ||
* 1959: ''[[Quick Draw McGraw]]'' – Narrator | * 1959: ''[[Quick Draw McGraw]]'' – Narrator | ||
* 1961: ''[[Snagglepuss]]'' | * 1961: ''[[Snagglepuss]]'' | ||
* 1962: ''[[Lew Lippy | * 1962: ''[[Lew Lippy i Hardy Har-Har]]'' | ||
* 1964: ''[[Goryl Magilla]]'' | * 1964: ''[[Goryl Magilla]]'' | ||
* 1970: ''[[Josie i Kociaki]]'' | * 1970: ''[[Josie i Kociaki]]'' | ||
Linia 159: | Linia 263: | ||
** Robert <small>(odc. 25)</small>, | ** Robert <small>(odc. 25)</small>, | ||
** Prezydent Kanciastych <small>(odc. 26)</small> | ** Prezydent Kanciastych <small>(odc. 26)</small> | ||
* 1981: ''[[Listonosz Pat]]'' – Pat <small>(III seria)</small> | * 1981: ''[[Listonosz Pat]]'' – Pat <small>(III-IV oraz VII-VIII seria)</small> | ||
* 1982: ''[[Był sobie kosmos]]'' – | |||
** Hermes <small>(odc. 7)</small>, | |||
** kapitan Jergall <small>(odc. 9)</small> | |||
* 1984-1987: ''[[O czym szumią wierzby]]'' – | * 1984-1987: ''[[O czym szumią wierzby]]'' – | ||
** Borsuk, | ** Borsuk, | ||
** Cygan <small>(odc. 1)</small> | ** Cygan <small>(odc. 1)</small> | ||
* 1986: ''[[Było sobie życie]]'' – Sierżant Kruszyna | * 1986-1988: ''[[Troskliwe misie]]'' – Miś Czułe Serce <small>(dubbing z [[GMC Studio]])</small> | ||
* 1986: ''[[Było sobie życie]]'' – | |||
** Sierżant Kruszyna <small>(poza odc. 1)</small>, | |||
** jeden z enzymów <small>(odc. 2)</small>, | |||
** jedna z saperów <small>(odc. 2)</small>, | |||
** jeden z białobrodych enzymów <small>(odc. 2)</small> | |||
* 1988-2005: ''[[Opowieści biblijne]]'' – Abraham <small>(druga wersja dubbingu; odc. 1)</small> | |||
* 1988-1993: ''[[Hrabia Kaczula]]'' – | * 1988-1993: ''[[Hrabia Kaczula]]'' – | ||
** Kapitan, | ** Kapitan, | ||
Linia 169: | Linia 282: | ||
* 1988-1991: ''[[Szczeniak zwany Scooby Doo]]'' – Szef koncernu ''Psie Ciacho'' | * 1988-1991: ''[[Szczeniak zwany Scooby Doo]]'' – Szef koncernu ''Psie Ciacho'' | ||
* 1988: ''[[Denver, ostatni dinozaur]]'' | * 1988: ''[[Denver, ostatni dinozaur]]'' | ||
* 1989-1992: ''[[Karmelowy obóz]]'' | * 1989-1992: ''[[Karmelowy obóz]]'' – | ||
** Kuzyn Roman <small>(odc. 33)</small>, | |||
** Rip <small>(odc. 38)</small>, | |||
** Bobby Bittman <small>(odc. 39)</small> | |||
* 1989: ''[[Miś Paddington]]'' – pan Thomas <small>(odc. 13)</small> | * 1989: ''[[Miś Paddington]]'' – pan Thomas <small>(odc. 13)</small> | ||
* 1990-1994: ''[[Super Baloo]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | * 1990-1994: ''[[Super Baloo]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | ||
* 1991-2004: ''[[Pełzaki]]'' – Drew, ojciec Angeliki | * 1991-2004: ''[[Pełzaki]]'' – Drew, ojciec Angeliki | ||
* 1991-1994: ''[[Delfi i przyjaciele]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
* 1991-1992: ''[[Dzielny Agent Kaczor]]'' – Agent Kuper <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
* 1992-1998: ''[[Batman (serial animowany 1992)|Batman]]'' | * 1992-1998: ''[[Batman (serial animowany 1992)|Batman]]'' | ||
* 1992-1993: ''[[Goofy i inni]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | * 1992-1993: ''[[Goofy i inni]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | ||
* 1993-1996: ''[[Bodzio - mały helikopter|Bodzio – mały helikopter]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | * 1993-1996: ''[[Bodzio - mały helikopter|Bodzio – mały helikopter]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | ||
* 1994: ''[[Superświnka]]'' | * 1994: ''[[Superświnka]]'' | ||
* 1994: ''[[ | * 1994: ''[[Byli sobie wynalazcy]]'' – | ||
** babiloński astronom w żółtych szatach <small>(odc. 4)</small>, | |||
** opasły mężczyzna w białych szatach <small>(odc. 4)</small>, | |||
** Alfred Wielki <small>(odc. 4)</small>, | |||
** Ludwik XI <small>(odc. 4)</small>, | |||
** czarnowąsy marynarz <small>(odc. 5)</small>, | |||
** Zarco <small>(odc. 5)</small>, | |||
** mężczyzna dyktujący dłutnikowi <small>(odc. 6)</small>, | |||
** prawnik <small>(odc. 6)</small>, | |||
** pijak <small>(odc. 9)</small>, | |||
** dyrektor uniwersytetu <small>(odc. 9)</small>, | |||
** Antonio <small>(odc. 9)</small>, | |||
** nauczyciel matematyki <small>(odc. 10)</small>, | |||
** ojciec straconego chłopca <small>(odc. 10)</small>, | |||
** jeden z współtowarzyszy pan Hugha <small>(odc. 10)</small>, | |||
** Du Bonton <small>(odc. 11)</small>, | |||
** Ludwik XV <small>(odc. 11)</small>, | |||
** przewodniczący rady <small>(odc. 12)</small>, | |||
** posłaniec wzywający Lavoisiera na stawienie się przed komisją finansów <small>(odc. 12)</small>, | |||
** mężczyzna wyczytujący nazwiska ludzi skazanych na egzekucję <small>(odc. 12)</small>, | |||
** James Watt <small>(odc. 13)</small>, | |||
** mężczyzna reklamujący przejażdżkę lokomotywą <small>(odc. 13)</small>, | |||
** Nolaire <small>(odc. 13)</small>, | |||
** jony ujemne <small>(odc. 14)</small>, | |||
** Erstedt <small>(odc. 14)</small>, | |||
** urugwajski generał <small>(odc. 15)</small>, | |||
** Alfred Russell Wallace <small>(odc. 15)</small>, | |||
** jeden z żółtych groszków <small>(odc. 16)</small>, | |||
** Oswald Avery <small>(odc. 16)</small>, | |||
** Thomas Edison <small>(odc. 20)</small>, | |||
** czarnoskóry konduktor <small>(odc. 20)</small>, | |||
** Dedal <small>(odc. 21)</small>, | |||
** Clément Ader <small>(odc. 21)</small>, | |||
** nauczyciel fizyki <small>(odc. 22)</small>, | |||
** mężczyzna informujący państwu Curie o przyznaniu nagrody Garniera <small>(odc. 22)</small>, | |||
** jeden z reporterów <small>(odc. 22)</small>, | |||
** jeden z świadków śmiertelnego wypadku Piotra Curie <small>(odc. 22)</small>, | |||
** mężczyzna odliczający czas do wybuchu bomby atomowej <small>(odc. 23)</small>, | |||
** pilot samolotu zrzucającego bombę atomową na Hiroszimę <small>(odc. 23)</small>, | |||
** foton #2 <small>(odc. 23)</small>, | |||
** lokaj Alberta Einsteina <small>(odc. 23)</small>, | |||
** dyrektor uniwersytetu Princeton <small>(odc. 23)</small>, | |||
** łysy rolnik <small>(odc. 24)</small>, | |||
** członek stada wilków <small>(odc. 24)</small>, | |||
** jeden z niemieckich żołnierzy <small>(odc. 25)</small>, | |||
** Nikita Chruszczow <small>(odc. 25)</small>, | |||
** wspólnik Neila Armstronga <small>(odc. 25)</small>, | |||
** czarnoskóry delegat <small>(odc. 26)</small> | |||
* 1995-2000: ''[[Sylwester i Tweety na tropie]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> – | * 1995-2000: ''[[Sylwester i Tweety na tropie]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> – | ||
** barman <small>(odc. 1)</small>, | ** barman <small>(odc. 1)</small>, | ||
Linia 187: | Linia 352: | ||
** Nasty Kanasta <small>(odc. 9)</small>, | ** Nasty Kanasta <small>(odc. 9)</small>, | ||
** pan Pulchny <small>(odc. 11)</small>, | ** pan Pulchny <small>(odc. 11)</small>, | ||
** pan Bowers <small>(odc. 13)</small> | ** pan Bowers <small>(odc. 13)</small>, | ||
** Dłubak Czopraj <small>(odc. 22a)</small>, | |||
** gremlin #3 <small>(odc. 24a)</small>, | |||
** Abel Vanzuela <small>(odc. 25a)</small>, | |||
** Babbit <small>(odc. 31a)</small> | |||
* 1996-2004: ''[[Hej Arnold!]]'' – Pan Bailey | * 1996-2004: ''[[Hej Arnold!]]'' – Pan Bailey | ||
* 1996-2000: ''[[ | * 1996-2000: ''[[Superman]]'' – | ||
** Kurt <small>(odc. 42)</small>, | ** Kurt <small>(odc. 42)</small>, | ||
** Komisarz James Gordon <small>(odc. 43)</small>, | ** Komisarz James Gordon <small>(odc. 43)</small>, | ||
** Ra’s al Demon <small>(odc. 52)</small>, | ** Ra’s al Demon <small>(odc. 52)</small>, | ||
** Generał Hardcastle <small>(odc. 53-54)</small> | ** Generał Hardcastle <small>(odc. 53-54)</small> | ||
* 1996-1997: ''[[Wyspa dinozaura (serial animowany)|Wyspa dinozaura]]'' – Ziółko | |||
* 1996: ''[[Byli sobie odkrywcy|Byli sobie podróżnicy]]'' | * 1996: ''[[Byli sobie odkrywcy|Byli sobie podróżnicy]]'' | ||
* 1997-2009: ''[[Niedźwiedź w dużym niebieskim domu]]'' | * 1997-2009: ''[[Niedźwiedź w dużym niebieskim domu]]'' | ||
Linia 206: | Linia 376: | ||
* 1997: ''[[Byli sobie odkrywcy]]'' | * 1997: ''[[Byli sobie odkrywcy]]'' | ||
* 1997: ''[[Bibi Blocksberg]]'' – Burmistrz | * 1997: ''[[Bibi Blocksberg]]'' – Burmistrz | ||
* 1998-2004: ''[[Atomówki|Atomówki – Walka przed Gwiazdką]]'' | * 1998-2004: ''[[Atomówki|Atomówki – Walka przed Gwiazdką]]'' – Święty Mikołaj | ||
* 1998-2001: ''[[Dzika rodzinka (serial animowany)|Dzika rodzinka]]'' | * 1998-2001: ''[[Dzika rodzinka (serial animowany)|Dzika rodzinka]]'' | ||
* 1998-1999: ''[[Sonic Underground]]'' | * 1998-1999: ''[[Sonic Underground]]'' – Dingo | ||
* 1999-2003: ''[[Nieustraszeni ratownicy]]'' | * 1999-2003: ''[[Nieustraszeni ratownicy]]'' | ||
* 1999-2001: ''[[Batman przyszłości]]'' – | * 1999-2001: ''[[Batman przyszłości]]'' – | ||
Linia 214: | Linia 384: | ||
** Sierżant | ** Sierżant | ||
* 1999-2001: ''[[Wodnikowe Wzgórze]]'' – generał Czyściec | * 1999-2001: ''[[Wodnikowe Wzgórze]]'' – generał Czyściec | ||
* 1999: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' – | |||
** Syrenaman <small>(odc. 52b, 67b, 163a, 176a)</small>, | |||
** Latający Holender <small>(odc. 56b, 70b)</small> | |||
* 1999: ''[[Szpital na Leśnym Wzgórzu]]'' – | * 1999: ''[[Szpital na Leśnym Wzgórzu]]'' – | ||
** Doktor Mopsik, | ** Doktor Mopsik, | ||
** Łajka <small>(odc. ''Lot w kosmos'')</small>, | ** Łajka <small>(odc. ''Lot w kosmos'')</small>, | ||
** prezenter telewizyjny <small>(odc. ''Lot w kosmos'')</small> | ** prezenter telewizyjny <small>(odc. ''Lot w kosmos'')</small> | ||
* 1999: ''[[Twipsy]]'' | |||
* 2000-2006: ''[[Słowami Ginger]]'' – Killgallen | * 2000-2006: ''[[Słowami Ginger]]'' – Killgallen | ||
* 2000-2006: ''[[Kajtuś]]'' <small>(wersja DVD)</small> – Pan Hinkiel | * 2000-2006: ''[[Kajtuś]]'' <small>(wersja DVD)</small> – Pan Hinkiel | ||
Linia 233: | Linia 407: | ||
* 2001-2004: ''[[Liga Sprawiedliwych]]'' – Marsjanin J’onn J’onzz | * 2001-2004: ''[[Liga Sprawiedliwych]]'' – Marsjanin J’onn J’onzz | ||
* 2001-2004: ''[[Stanley]]'' – Ojciec Lestera | * 2001-2004: ''[[Stanley]]'' – Ojciec Lestera | ||
* 2001-2004: ''[[Krówka Mu Mu|Krówka Mela]]'' | |||
* 2001: ''[[Rodzina Rabatków]]'' − Artur | * 2001: ''[[Rodzina Rabatków]]'' − Artur | ||
* 2001: ''[[Odjazdowe zoo]]'' − Profesor Troglodys | * 2001: ''[[Odjazdowe zoo]]'' − Profesor Troglodys | ||
* 2002-2010: ''[[Cyberłowcy]]'' | * 2002-2010: ''[[Cyberłowcy]]'' – | ||
** faun Pang <small>(odc. 2, 22)</small>, | |||
** niebieska świnka <small>(odc. 3)</small>, | |||
** mumia <small>(odc. 9)</small>, | |||
** cyklop <small>(odc. 10)</small>, | |||
** wilkołak <small>(odc. 10)</small>, | |||
** jedna z głów dwugłowego pianisty <small>(odc. 10, 14)</small>, | |||
** czerwony żołnierzyk <small>(odc. 16)</small>, | |||
** zielona świnka <small>(odc. 23)</small> | |||
* 2002-2008: ''[[Kredonia]]'' | * 2002-2008: ''[[Kredonia]]'' | ||
* 2002-2007: ''[[Kim Kolwiek]]'' – Dr Drakken | * 2002-2007: ''[[Kim Kolwiek]]'' – Dr Drakken | ||
Linia 247: | Linia 430: | ||
** pies #3 | ** pies #3 | ||
* 2002: ''[[Bawmy się, Sezamku]]'' – Klient | * 2002: ''[[Bawmy się, Sezamku]]'' – Klient | ||
* 2002: ''[[Jak to działa?]]'' <small>(wersja DVD)</small> | |||
* 2003-2008: ''[[Poko i przyjaciele]]'' − Narrator | * 2003-2008: ''[[Poko i przyjaciele]]'' − Narrator | ||
* 2003-2007: ''[[Z życia nastoletniego robota]]'' | * 2003-2007: ''[[Z życia nastoletniego robota]]'' | ||
* 2003-2007: ''[[Kod Lyoko]]'' – pracownik lotniska <small>(odc. 84)</small> | |||
* 2003-2007: ''[[JoJo z cyrku]]'' – Tata Skibo | |||
* 2003-2006: ''[[Szczenięce lata Clifforda]]'' – | * 2003-2006: ''[[Szczenięce lata Clifforda]]'' – | ||
** Pan Solomon, | ** Pan Solomon, | ||
Linia 263: | Linia 449: | ||
** kierowca ciężarówki <small>(odc. 37b)</small>, | ** kierowca ciężarówki <small>(odc. 37b)</small>, | ||
** właściciel jachtu <small>(odc. 39)</small> | ** właściciel jachtu <small>(odc. 39)</small> | ||
* 2003-2004: ''[[Traktor Tom]]'' − Narrator | |||
* 2003: ''[[Xiaolin - pojedynek mistrzów|Xiaolin – pojedynek mistrzów]]'' – Dojo | * 2003: ''[[Xiaolin - pojedynek mistrzów|Xiaolin – pojedynek mistrzów]]'' – Dojo | ||
* 2003: ''[[Traktor Tom]]'' | * 2003: ''[[Traktor Tom]]'' | ||
* 2003: ''[[Giovanna w krainie snów]]'' | * 2003: ''[[Giovanna w krainie snów]]'' | ||
* 2003: ''[[Kikoriki]]'' – Łosik <small>(wersja DVD)</small> | * 2003: ''[[Kikoriki]]'' – Łosik <small>(wersja DVD)</small> | ||
Linia 276: | Linia 460: | ||
** Vlad Plazmus, | ** Vlad Plazmus, | ||
** Walker | ** Walker | ||
* 2004-2007: ''[[Szkolny poradnik przetrwania]]'' – pan Chopsaw | |||
* 2004-2006: ''[[Liga Sprawiedliwych bez granic]]'' – Marsjanin J’onn J’onzz | * 2004-2006: ''[[Liga Sprawiedliwych bez granic]]'' – Marsjanin J’onn J’onzz | ||
* 2004-2006: ''[[Świat Todda]]'' – Kalasawy | * 2004-2006: ''[[Świat Todda]]'' – Kalasawy | ||
Linia 289: | Linia 474: | ||
** kierowca <small>(odc. 33)</small> | ** kierowca <small>(odc. 33)</small> | ||
* 2004: ''[[Niezwykłe ranki Marcina Ranka|Marcin Ranek]]'' | * 2004: ''[[Niezwykłe ranki Marcina Ranka|Marcin Ranek]]'' | ||
* 2004: ''[[Przyjaciele z podwórka]]'' – Narrator <small>(odc. 49-50)</small> | |||
* 2005-2008: ''[[Johnny Test]]'' – | * 2005-2008: ''[[Johnny Test]]'' – | ||
** Biczownik Willy <small>(odc. 21b)</small>, | ** Biczownik Willy <small>(odc. 21b)</small>, | ||
Linia 318: | Linia 504: | ||
** Prof. Hans Rotwood <small>(II seria)</small>, | ** Prof. Hans Rotwood <small>(II seria)</small>, | ||
** Wróżkowy listonosz, | ** Wróżkowy listonosz, | ||
** | ** Ogr | ||
* 2005-2007: ''[[Podwójne życie Jagody Lee]]'' – Piącha <small>(odc. 20, 33)</small> | * 2005-2007: ''[[Podwójne życie Jagody Lee]]'' – Piącha <small>(odc. 20, 33)</small> | ||
* 2005: ''[[Spadkobiercy Tytanów]]'' – | * 2005: ''[[Spadkobiercy Tytanów]]'' – | ||
Linia 332: | Linia 518: | ||
** Wieśniak <small>(odc. 3)</small>, | ** Wieśniak <small>(odc. 3)</small>, | ||
** Wyrocznia <small>(odc. 23)</small> | ** Wyrocznia <small>(odc. 23)</small> | ||
* 2005: ''[[ | * 2005: ''[[Doraemon]]'' – Pan Kaminari <small>(odc. 10a, 31a)</small> | ||
* 2006-2013: ''[[Złota rączka]]'' – Piotr, operator mostu <small>(odc. 67b)</small> | |||
* 2006-2008: ''[[Kudłaty i Scooby Doo na tropie]]'' – Generał Makatka <small>(odc. 10)</small> | * 2006-2008: ''[[Kudłaty i Scooby Doo na tropie]]'' – Generał Makatka <small>(odc. 10)</small> | ||
* 2006-2008: ''[[Dolina Koni]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> – Shep | * 2006-2008: ''[[Dolina Koni]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> – Shep | ||
Linia 340: | Linia 527: | ||
** Laserowy Kalmar <small>(odc. 9a)</small>, | ** Laserowy Kalmar <small>(odc. 9a)</small>, | ||
** Właściciel małej pizzerii <small>(odc. 10a)</small> | ** Właściciel małej pizzerii <small>(odc. 10a)</small> | ||
* 2006: ''[[ | * 2006: ''[[Pokémon: Diament i Perła]]'' – Profesor Rowan | ||
* 2006: ''[[Finley, wóz strażacki]]'' – | * 2006: ''[[Finley, wóz strażacki]]'' – | ||
** Lyle, | ** Lyle, | ||
** Sam <small>(odc. 21)</small> | ** Sam <small>(odc. 21)</small> | ||
* 2006: ''[[Zawiadowca Ernie]]'' − Marsel le Manific <small>(odc. 20)</small> | * 2006: ''[[Zawiadowca Ernie]]'' − Marsel le Manific <small>(odc. 20)</small> | ||
* 2006: ''[[ŌBAN Star Racers]]'' | * 2006: ''[[ŌBAN Star Racers]]'' – | ||
** Prezydent <small>(odc. 1, 4, 8, 23, 25)</small>, | |||
** Mechanik <small>(odc. 1)</small>, | |||
** Trener Księcia Aikki <small>(odc. 2, 7-8, 13)</small>, | |||
** Jeden z sędziów na Alwasie <small>(odc. 3-4, 11, 13)</small>, | |||
** Komentator mistrzostw międzyplanetarnych <small>(odc. 11)</small>, | |||
** Canaletto <small>(odc. 12, 19-20, 23-24, 26)</small>, | |||
** Reporter <small>(odc. 21)</small>, | |||
** Jeden ze Stwórców <small>(odc. 22, 26)</small>, | |||
** Jeden z Crogów <small>(odc. 23)</small> | |||
* 2006: ''[[Wymiennicy]]'' – | * 2006: ''[[Wymiennicy]]'' – | ||
** Laserowy Kalmar <small>(odc. 9a)</small>, | ** Laserowy Kalmar <small>(odc. 9a)</small>, | ||
Linia 351: | Linia 547: | ||
* 2006: ''[[Mam rakietę]]'' | * 2006: ''[[Mam rakietę]]'' | ||
* 2006: ''[[Zdjęciaki]]'' | * 2006: ''[[Zdjęciaki]]'' | ||
* 2006: ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki]]'' – Profesor Ludwig von Drake <small>(od odc. 78)</small> | |||
* 2007-2014: ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small> – '''różne głosy''' | |||
* 2007-2014: ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza|M.I. High]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> – | |||
** premier <small>(odc. 1, 5, 23, 34)</small>, | |||
** Abe Mason <small>(odc. 11)</small>, | |||
** druid <small>(odc. 48)</small>, | |||
** Edwin Grosse <small>(odc. 65)</small>, | |||
** minister Hayden <small>(odc. 84)</small> | |||
* 2007-2012: ''[[Bakugan: Młodzi wojownicy]]'' − | * 2007-2012: ''[[Bakugan: Młodzi wojownicy]]'' − | ||
** Ojciec Marucho, | ** Ojciec Marucho, | ||
Linia 368: | Linia 572: | ||
* 2007-2008: ''[[Magiczna karuzela (serial animowany 2007)|Magiczna karuzela]]'' | * 2007-2008: ''[[Magiczna karuzela (serial animowany 2007)|Magiczna karuzela]]'' | ||
* 2007: ''[[George prosto z drzewa (serial animowany)|George prosto z drzewa]]'' – | * 2007: ''[[George prosto z drzewa (serial animowany)|George prosto z drzewa]]'' – | ||
** Doktor Scott, | ** Doktor Scott <small>(odc. 1-9a, 10-26)</small>, | ||
** Król Dzierżymorda <small>(odc. 8a)</small>, | ** Król Dzierżymorda <small>(odc. 8a)</small>, | ||
** Tajemniczy Obcy <small>(odc. 10b)</small>, | ** Tajemniczy Obcy <small>(odc. 10b)</small>, | ||
Linia 376: | Linia 580: | ||
** Nosorożec <small>(odc. 21a)</small>, | ** Nosorożec <small>(odc. 21a)</small>, | ||
** Pan Pando <small>(odc. 25-26)</small> | ** Pan Pando <small>(odc. 25-26)</small> | ||
* 2007: ''[[ | * 2007: ''[[Pokémon: Diament i Perła|Pokémon DP: Wymiar Walki]]'' – Profesor Rowan | ||
* 2007: ''[[W pułapce czasu]]'' | * 2007: ''[[W pułapce czasu]]'' | ||
* 2007: ''[[Fineasz i Ferb]]'' – | * 2007: ''[[Fineasz i Ferb]]'' – | ||
** Alojzy "Rodney" von Rodenstein <small>(odc. 46b, 74b, 78b)</small>, | |||
** Clewn’t <small>(odc. 48)</small>, | ** Clewn’t <small>(odc. 48)</small>, | ||
** Clyde Flynn <small>(odc. 66b)</small>, | ** Clyde Flynn <small>(odc. 66b)</small>, | ||
** jeden z synów Glendy <small>(odc. 66b)</small>, | |||
** hiszpańskojęzyczny komentator meczu <small>(odc. 67a)</small>, | |||
** lody karaluchowo-czosnkowe <small>(odc. 67b)</small>, | |||
** kapitan Zez <small>(odc. 68a)</small>, | |||
** krowa <small>(odc. 68b)</small>, | |||
** Superkomputer <small>(odc. 70a)</small>, | |||
** Pinhead Pierre <small>(odc. 71b)</small>, | ** Pinhead Pierre <small>(odc. 71b)</small>, | ||
** | ** psychiatra <small>(odc. 71b)</small>, | ||
** stary mężczyzna <small>(odc. 72a)</small>, | |||
** kosmonauta #1 <small>(odc. 75a)</small>, | |||
** Tony <small>(odc. 75a)</small>, | |||
** farmer <small>(odc. 75b)</small>, | |||
** klient w ciemnozielonej koszuli <small>(odc. 75b)</small>, | |||
** głos kostki <small>(odc. 76a)</small>, | |||
** Adrian <small>(odc. 77)</small>, | |||
** trener Nozdrzy <small>(odc. 77)</small>, | |||
** głos maszyny <small>(odc. 78a)</small>, | |||
** pan Totalny <small>(odc. 78a)</small>, | |||
** portier <small>(odc. 79a)</small>, | |||
** duch #2 <small>(odc. 79a)</small>, | |||
** zombie z filiżanką <small>(odc. 79a)</small>, | |||
** Wieża <small>(odc. 80a)</small>, | |||
** lodziarz <small>(odc. 81a)</small>, | |||
** jeden z emerytów <small>(odc. 81b)</small>, | |||
** jeden z Mongołów <small>(odc. 81b)</small>, | |||
** archeolog <small>(odc. 81b)</small>, | |||
** narrator serialu "Katt Karr" <small>(odc. 83b)</small>, | |||
** łysy kierowca ciężarówki <small>(odc. 83b)</small>, | |||
** narrator spotu Ogników <small>(odc. 83b)</small>, | |||
** jeden z pasażerów autobusu <small>(odc. 96b)</small>, | |||
** jeden z członków Plecakoszwadronu <small>(odc. 99b)</small>, | |||
** Dyrektor szkoły <small>(odc. 121a)</small>, | |||
** Karł podobny do krasnala ogrodowego <small>(odc. 121b)</small>, | |||
** wiking <small>(odc. 124a)</small>, | |||
** Paolo Vanderbeek <small>(odc. 124b)</small>, | |||
** Pyszomir <small>(odc. 125a)</small>, | |||
** mężczyzna w okularach <small>(odc. 125b)</small> | |||
* 2007: ''[[Sushi Pack]]'' | * 2007: ''[[Sushi Pack]]'' | ||
* 2007: ''[[Hutosie]]'' | |||
* 2008-2012: ''[[Iron Man: Armored Adventures]]'' – | * 2008-2012: ''[[Iron Man: Armored Adventures]]'' – | ||
** nauczyciel matematyki <small>(odc. 36, 40)</small>, | ** nauczyciel matematyki <small>(odc. 36, 40)</small>, | ||
Linia 438: | Linia 678: | ||
* 2008-2009: ''[[Rahan - syn czasów mroku|Rahan – syn czasów mroku]]'' | * 2008-2009: ''[[Rahan - syn czasów mroku|Rahan – syn czasów mroku]]'' | ||
* 2008-2009: ''[[Strażnicy z Chinatown]]'' – Pan Andrius <small>(odc. 21)</small> | * 2008-2009: ''[[Strażnicy z Chinatown]]'' – Pan Andrius <small>(odc. 21)</small> | ||
* 2008-2009: ''[[Była sobie Ziemia]]'' – | |||
** przedstawiciel bogatego kraju #2 <small>(odc. 1)</small>, | |||
** strażnik <small>(odc. 1)</small>, | |||
** Lin Gibbons <small>(odc. 2)</small>, | |||
** Hindus <small>(odc. 3)</small>, | |||
** przywódca wędrujących Afrykanów <small>(odc. 4)</small>, | |||
** człowiek próbujący wypędzić Amazończyków <small>(odc. 5)</small>, | |||
** rzymski żołnierz <small>(odc. 6)</small>, | |||
** członek morskiej straży granicznej <small>(odc. 13)</small>, | |||
** mężczyzna <small>(odc. 20)</small>, | |||
** sprzedawca <small>(odc. 20)</small>, | |||
** oficer <small>(odc. 20)</small>, | |||
** Juliusz Verne <small>(odc. 21)</small>, | |||
** jeden z Rzymian <small>(odc. 22)</small>, | |||
** wspólnik właściciela fabryki #2 <small>(odc. 23)</small>, | |||
** wódz wioski <small>(odc. 24)</small>, | |||
** głos odliczający do startu rakiety <small>(odc. 25)</small>, | |||
** lord Kelwin <small>(odc. 26)</small> | |||
* 2008: ''[[Power Rangers Furia Dżungli]]'' – | * 2008: ''[[Power Rangers Furia Dżungli]]'' – | ||
** Toady, | ** Toady, | ||
Linia 445: | Linia 703: | ||
* 2008: ''[[Bujdy na resorach]]'' | * 2008: ''[[Bujdy na resorach]]'' | ||
* 2008: ''[[Stich!]]'' | * 2008: ''[[Stich!]]'' | ||
* 2008: ''[[Gormiti]]'' – Stary Mędrzec <small>(odc. 53-65)</small> | * 2008: ''[[Gormiti (serial animowany 2008)|Gormiti]]'' – Stary Mędrzec <small>(odc. 53-65)</small> | ||
* 2008: ''[[Garfield Show]]'' | * 2008: ''[[Garfield Show]]'' | ||
* 2008: ''[[Potwory i piraci]]'' | * 2008: ''[[Potwory i piraci]]'' | ||
Linia 455: | Linia 713: | ||
** Komisarz <small>(odc. 30b)</small>, | ** Komisarz <small>(odc. 30b)</small>, | ||
** Elmer <small>(odc. 58b)</small> | ** Elmer <small>(odc. 58b)</small> | ||
* 2008: ''[[Stacyjkowo]]'' – Superciuchcia | * 2008: ''[[Stacyjkowo]]'' – | ||
** Superciuchcia, | |||
** Hamish <small>(odc. 125-128)</small> | |||
* 2009-2011: ''[[Hot Wheels: Battle Force 5]]'' – Jack Wheeler <small>(odc. 45)</small> | * 2009-2011: ''[[Hot Wheels: Battle Force 5]]'' – Jack Wheeler <small>(odc. 45)</small> | ||
* 2009-2010: ''[[Jonas]]'' | * 2009-2010: ''[[Jonas]]'' | ||
Linia 461: | Linia 721: | ||
* 2009: ''[[Aniołki i spółka]]'' – nauczyciel | * 2009: ''[[Aniołki i spółka]]'' – nauczyciel | ||
* 2009: ''[[Roztańczona Angelina: Nowe kroki]]'' | * 2009: ''[[Roztańczona Angelina: Nowe kroki]]'' | ||
* 2009: ''[[Dinopociąg]]'' – Andrzej Allozaur <small>(odc. 14a, 15b, 41a)</small> | * 2009: ''[[Dinopociąg]]'' – Andrzej Allozaur <small>(odc. 14a, 15b, 41a, 77a)</small> | ||
* 2009: ''[[Olivia]]'' | * 2009: ''[[Olivia]]'' | ||
* 2009: ''[[Antoś]]'' – | * 2009: ''[[Antoś]]'' – | ||
Linia 476: | Linia 736: | ||
* 2009: ''[[Przygody K-9]]'' – Departamentowcy | * 2009: ''[[Przygody K-9]]'' – Departamentowcy | ||
* 2009: ''[[Huntik: Łowcy tajemnic]]'' | * 2009: ''[[Huntik: Łowcy tajemnic]]'' | ||
* 2010-2013: ''[[Taniec rządzi]]'' – | |||
** Dave Gold <small>(odc. 40)</small>, | |||
** dyrektor Rabinoff <small>(odc. 41)</small> | |||
* 2010-2013: ''[[Big Time Rush]]'' – J.D. <small>(odc. 34-35)</small> | |||
* 2010-2013: ''[[Pound Puppies: Psia paczka]]'' – | |||
** Agent Mugs <small>(odc. 42)</small>, | |||
** Irving <small>(odc. 42)</small> | |||
* 2010-2012: ''[[Generator Rex]]'' – | * 2010-2012: ''[[Generator Rex]]'' – | ||
** Skalamander, | ** Skalamander, | ||
Linia 492: | Linia 759: | ||
** głos w reklamie <small>(odc. 48)</small> | ** głos w reklamie <small>(odc. 48)</small> | ||
* 2010-2012: ''[[Liga Młodych]]'' – | * 2010-2012: ''[[Liga Młodych]]'' – | ||
** Zielona Strzała / Oliver Queen, | ** Zielona Strzała / Oliver Queen <small>(odc. 1, 6, 30, 34)</small>, | ||
** Lex Luthor <small>(odc. 2 | ** L-3 (Lex Luthor) <small>(odc. 2)</small>, | ||
** Pan Huragan <small>(odc. 3)</small>, | ** Pan Huragan <small>(odc. 3)</small>, | ||
** Bane <small>(odc. 4)</small>, | ** Bane <small>(odc. 4)</small>, | ||
** Lex Luthor <small>(odc. 10, 22, 25, 34, 38, 40, 43, 46)</small>, | |||
** Icicle Sr. <small>(odc. 11)</small>, | ** Icicle Sr. <small>(odc. 11)</small>, | ||
** Hrabia Vertigo <small>(odc. 14, 20)</small> | ** Hrabia Vertigo <small>(odc. 14)</small>, | ||
** Henchy <small>(odc. 20)</small>, | |||
** Bibbo Bibbowski <small>(odc. 29)</small>, | |||
** Kapitan <small>(odc. 32)</small> | |||
* 2010-2012: ''[[Ben 10: Ultimate Alien]]'' – | * 2010-2012: ''[[Ben 10: Ultimate Alien]]'' – | ||
** Oliver <small>(odc. 4, 12)</small>, | ** Oliver <small>(odc. 4, 12)</small>, | ||
** Sir Dagonet <small>(odc. 7)</small>, | ** Sir Dagonet <small>(odc. 7)</small>, | ||
** George <small>(odc. 35, 41-42, 50-52)</small> | ** George <small>(odc. 35, 41-42, 50-52)</small> | ||
* 2010-2012: ''[[Scooby Doo i | * 2010-2012: ''[[Scooby Doo i Brygada Detektywów]]'' – | ||
** Ed Maszyna <small>(odc. 13, 16, 26)</small>, | ** Ed Maszyna <small>(odc. 13, 16, 26)</small>, | ||
** pan Chen <small>(odc. 15, 18)</small>, | ** pan Chen <small>(odc. 15, 18)</small>, | ||
Linia 515: | Linia 786: | ||
** Kropek <small>(odc. 39b)</small> | ** Kropek <small>(odc. 39b)</small> | ||
* 2010-2011: ''[[Tytan Symbionik]]'' – Generał Modula | * 2010-2011: ''[[Tytan Symbionik]]'' – Generał Modula | ||
* 2010-2011: ''[[Lego: Fabryka bohaterów]]'' – Corroder <small>(późniejsze odcinki)</small> | |||
* 2010: ''[[Czeburaszek]]'' | * 2010: ''[[Czeburaszek]]'' | ||
* 2010: ''[[Bolt i Blip]]'' – | * 2010: ''[[Bolt i Blip]]'' – | ||
Linia 531: | Linia 803: | ||
** Campster | ** Campster | ||
* 2010: ''[[Mr Young]]'' – | * 2010: ''[[Mr Young]]'' – | ||
** Mikołaj <small>(odc. 30)</small>, | ** Mikołaj <small>(odc. 30, 54)</small>, | ||
** właściciel cyrku <small>(odc. 37)</small> | ** właściciel cyrku <small>(odc. 37)</small>, | ||
** policjant <small>(odc. 56)</small> | |||
* 2010: ''[[Zielony patrol]]'' – | * 2010: ''[[Zielony patrol]]'' – | ||
** wujek Mark, | ** wujek Mark, | ||
** George <small>(odc. 25)</small> | ** George <small>(odc. 25)</small> | ||
* 2010: ''[[ | * 2010: ''[[Babar i przygody Badou]]'' – | ||
** | ** Jabbsi, | ||
** | ** pan Wodnik, | ||
* | ** Lucek | ||
* 2011-2014: ''[[Z kopyta]]'' – dziadek McKrupnik <small>(odc. 49)</small> | |||
* 2011-2013: ''[[Super Ninja]]'' – | * 2011-2013: ''[[Super Ninja]]'' – | ||
** Mechanov <small>(odc. 5)</small>, | ** Mechanov <small>(odc. 5)</small>, | ||
** wujek Jerry <small>(odc. 10)</small> | ** wujek Jerry <small>(odc. 10)</small> | ||
* 2011-2013: ''[[Looney Tunes Show]]'' – Święty Mikołaj <small>(odc. 36)</small> | |||
* 2011-2012: ''[[Zielona Latarnia]]'' – | * 2011-2012: ''[[Zielona Latarnia]]'' – | ||
** Shyir Rev <small>(odc. 1-2)</small>, | ** Shyir Rev <small>(odc. 1-2)</small>, | ||
Linia 548: | Linia 823: | ||
* 2011: ''[[Maleńcy]]'' | * 2011: ''[[Maleńcy]]'' | ||
* 2011: ''[[Groove High]]'' – kucharz <small>(odc. 26)</small> | * 2011: ''[[Groove High]]'' – kucharz <small>(odc. 26)</small> | ||
* 2011: ''[[Koszykarze]]'' | * 2011: ''[[Koszykarze]]'' – | ||
* 2011: ''[[Niesamowity świat Gumballa]]'' – Dyrektor Brown | ** Borys Popow <small>(odc. 28)</small>, | ||
** sędzia <small>(odc. 30, 34, 39-40, 45, 52)</small>, | |||
** egipski handlarz <small>(odc. 33)</small>, | |||
** Mistrz Wu <small>(odc. 35)</small>, | |||
** ochroniarz <small>(odc. 37)</small>, | |||
** rekruter <small>(odc. 41)</small>, | |||
** Papa Yako <small>(odc. 44)</small>, | |||
** strażnik <small>(odc. 45)</small>, | |||
** profesor <small>(odc. 49)</small> | |||
* 2011: ''[[Niesamowity świat Gumballa]]'' – | |||
** Dyrektor Brown, | |||
** pan Fitzgerald, tata Penny <small>(serie II-IV; odc. 19a, 26a, 39a, 48b, 55b, 62a, 74b, 80b)</small>, | |||
** jeden ze złoczyńców <small>(odc. 19b)</small>, | |||
** mąż Siciliany <small>(odc. 22b)</small>, | |||
** spiker TV <small>(odc. 22b)</small>, | |||
** grubas, który utknął w studzience <small>(odc. 29a)</small> | |||
** Hot Dog <small>(większość kwestii w odc. 35b)</small>, | |||
** złodziej (odcisk palca) <small>(odc. 35b)</small>, | |||
** blondyn Carlton <small>(odc. 36b)</small>, | |||
** lekarz <small>(odc. 46a)</small>, | |||
** Harold, tata Tobiasa <small>(odc. 48b)</small>, | |||
** prezenter pogody <small>(odc. 52a)</small>, | |||
** kierownik wypożyczalni DVD <small>(odc. 52b)</small>, | |||
** zmieniony głos Nicole <small>(odc. 52b)</small>, | |||
** zmieniony głos Gumballa <small>(odc. 55a)</small>, | |||
** straszny głos Gumballa, Darwina i Anais <small>(odc. 55b)</small>, | |||
** głos w TV #3 <small>(odc. 57a)</small>, | |||
** Rob / Doktor Niszczyciel <small>(odc. 59b, 74a, 78b-79a)</small>, | |||
** pan Small <small>(odc. 62b, 68a)</small>, | |||
** straszny głos Gumballa i Darwina <small>(odc. 64a)</small>, | |||
** narrator / Autax <small>(odc. 64b)</small>, | |||
** głos w reklamie <small>(odc. 68a)</small>, | |||
** niski głos Alana <small>(odc. 81a)</small>, | |||
** bankier <small>(odc. 93b)</small>, | |||
** muszla klozetowa #2 <small>(odc. 94a)</small>, | |||
** profesor-mysz <small>(odc. 94a)</small>, | |||
** głos <small>(odc. 97b)</small> | |||
* 2011: ''[[Ul]]'' – Listonosz pan Pajączek | * 2011: ''[[Ul]]'' – Listonosz pan Pajączek | ||
* 2011: ''[[Bąbelkowy świat gupików]]'' – Kustosz muzeum <small>(odc. 35)</small> | |||
* 2011: ''[[Miś Muki]]'' – | |||
** wuj Cezar <small>(odc. 27)</small>, | |||
** tata Luisa <small>(odc. 28)</small>, | |||
** wujek Pasang <small>(odc. 30)</small> | |||
* 2011: ''[[Podróże Justina]]'' – | |||
** Dziadek Oliwki <small>(odc. 3)</small>, | |||
** cesarz <small>(odc. 7, 13)</small>, | |||
** Jeremiasz Skrzypeczkowy <small>(odc. 8)</small>, | |||
** Sir Edmund <small>(odc. 23)</small>, | |||
** pan burmistrz <small>(odc. 26)</small>, | |||
** wujek Anton <small>(odc. 33)</small>, | |||
** Pierre <small>(odc. 34)</small>, | |||
** pan Li <small>(odc. 38)</small>, | |||
** kierowca Czerwonego Pioruna <small>(odc. 39)</small>, | |||
** Harry <small>(odc. 43)</small>, | |||
** senior Fernando <small>(odc. 47)</small>, | |||
** sprzedawca ciastek <small>(odc. 49)</small>, | |||
** sędzia <small>(odc. 52)</small> | |||
* 2012-2014: ''[[Legenda Korry]]'' – | |||
** brat Dawa <small>(odc. 27)</small>, | |||
** Zuko <small>(odc. 28-30, 36-37, 39)</small>, | |||
** jeden z więźniów <small>(odc. 36)</small>, | |||
** Baatar Senior <small>(odc. 44-45, 49)</small>, | |||
** ojciec Ryu <small>(odc. 48)</small>, | |||
** jeden z duchów <small>(odc. 49)</small> | |||
* 2012: ''[[Kaijudo - Mistrzowie pojedynków|Kaijudo – Mistrzowie pojedynków]]'' – | * 2012: ''[[Kaijudo - Mistrzowie pojedynków|Kaijudo – Mistrzowie pojedynków]]'' – | ||
** Toji, | ** Toji, | ||
Linia 562: | Linia 899: | ||
* 2012: ''[[Transformers: Rescue Bots]]'' – Boulder | * 2012: ''[[Transformers: Rescue Bots]]'' – Boulder | ||
* 2012: ''[[Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham]]'' – Wydra | * 2012: ''[[Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham]]'' – Wydra | ||
* 2012: ''[[Ben 10: Omniverse]]'' – Trombipulor <small>(odc. 14)</small> | * 2012: ''[[Ben 10: Omniverse]]'' – | ||
* 2012: ''[[Mega Spider-Man]]'' – Doktor Doom <small>(odc. 3, 23)</small> | ** Trombipulor <small>(odc. 14)</small>, | ||
** Eon <small>(odc. 26, 49-50)</small>, | |||
** Szeryf Wat-Senn <small>(odc. 28)</small>, | |||
** Doktor Joseph Chadwick <small>(odc. 34, 44)</small>, | |||
** Gorvan <small>(odc. 35)</small>, | |||
** Bykżab <small>(odc. 43)</small> | |||
* 2012: ''[[Mega Spider-Man]]'' – | |||
** Doktor Doom <small>(odc. 3, 23, 48)</small>, | |||
** Doktor Stephen Strange <small>(odc. 39, 56)</small>, | |||
** Stwór <small>(odc. 40)</small>, | |||
** Merlin <small>(odc. 63)</small>, | |||
** Titus <small>(odc. 65)</small>, | |||
** Arnim Zola <small>(odc. 66, 71)</small> | |||
* 2012: ''[[Szczury laboratoryjne]]'' – kapitan <small>(odc. 47)</small> | |||
* 2012: ''[[Transformers: Rescue Bots]]'' – Boulder | |||
* 2012: ''[[Max Steel]]'' – | |||
** kierowca autobusu <small>(odc. 27)</small>, | |||
** pan Thornhill <small>(odc. 33)</small>, | |||
** reżyser Jimmy Blaze <small>(odc. 38)</small>, | |||
** ochroniarz <small>(odc. 45)</small> | |||
* 2012: ''[[Piotruś Królik]]'' – sowa Bruno | |||
* 2013-2015: ''[[Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.]]'' – | |||
** Wrecker <small>(odc. 12)</small>, | |||
** Stwór <small>(odc. 13, 25)</small>, | |||
** Doktor Doom <small>(odc. 14)</small>, | |||
** Doktor Strange <small>(odc. 20)</small>, | |||
** Drax Nieszczyciel <small>(odc. 21)</small>, | |||
** Gorgon <small>(odc. 23)</small>, | |||
** Korg <small>(odc. 26)</small>, | |||
** szeryf <small>(odc. 40)</small>, | |||
** Red Ghost <small>(odc. 40)</small> | |||
* 2013-2015: ''[[Nawiedzeni]]'' – | |||
** inspektor <small>(odc. 9)</small>, | |||
** kurier <small>(odc. 13)</small>, | |||
** Rusty <small>(odc. 14)</small>, | |||
** dostawca piekarnika <small>(odc. 14)</small>, | |||
** "Kapeć" <small>(odc. 15)</small>, | |||
** Glenda w postaci potwora <small>(odc. 16)</small>, | |||
** trener Barker <small>(odc. 19, 31)</small>, | |||
** pan Dobson <small>(odc. 21, 25, 41)</small>, | |||
** Olaf <small>(odc. 27, 42)</small>, | |||
** sierżant Bugliari <small>(odc. 30)</small>, | |||
** Stan <small>(odc. 33)</small>, | |||
** Zielony Duch <small>(odc. 37)</small> | |||
** Oliver Loomis <small>(odc. 44)</small>, | |||
** pracownik <small>(odc. 44)</small>, | |||
** sęp <small>(odc. 47)</small>, | |||
** członek rady duchów #3 <small>(odc. 48)</small>, | |||
** Ted dozorca <small>(odc. 48)</small> | |||
* 2013-2014: ''[[Power Rangers Megaforce]]'' – | |||
** Pan Burley, | |||
** Posłaniec <small>(odc. 19-20)</small> | |||
* 2013: ''[[Sanjay i Craig]]'' | |||
* 2013: ''[[Avengers: Zjednoczeni]]'' – Doktor Doom <small>(odc. 4, 10, 15, 19)</small> | |||
* 2013: ''[[Psi patrol]]'' – Mikołaj <small>(odc. 11)</small> | |||
* 2013: ''[[Pac-Man i upiorne przygody]]'' – egzaminator | |||
* 2013: ''[[Kod Lyoko: Ewolucja]]'' – Franz Hopper | |||
* 2013: ''[[Oddział specjalny]]'' – Nagród Łowca <small>(odc. 37)</small> | |||
* 2013: ''[[Grzmotomocni]]'' – | |||
** Ostryg jako staruszek <small>(odc. 31)</small>, | |||
** Zielony Duch <small>(odc. 32)</small> | |||
* 2013: ''[[Kroniki Xiaolin]]'' – Dojo | |||
* 2013: ''[[Wujcio Dobra Rada]]'' | |||
* 2013: ''[[Myszka Miki]]'' – Profesor Ludwig von Drake <small>(odc. 23)</small> | |||
* 2013: ''[[Steven Universe]]'' – | |||
** Greg Universe<!-- <small>(odc. 1, 5, 16, 18-19, 21, 26-28, 31-32, 35)</small>-->, | |||
** gra samochód <small>(odc. 9)</small>, | |||
** lew <small>(odc. 12-14, 17, 22, 26<!--, 32-->)</small>, | |||
** lektor w filmie <small>(odc. 13)</small>, | |||
** narrator w zwiastunie <small>(odc. 17)</small>, | |||
** gra ''Zbieg dla dorosłych'' <small>(odc. 14)</small>, | |||
** tata Cebuli (Yellowtail) <small>(odc. 18)</small> | |||
* 2013: ''[[Pokémon seria: XY]]'' – Rodman <small>(odc. 22)</small> | |||
* 2013: ''[[Duzersi]]'' | |||
* 2013: ''[[Sowa i spółka]]'' – | |||
** Kogut, | |||
** dżin z lampy <small>(odc. 8)</small>, | |||
** sędzia konkursu <small>(odc. 35)</small> | |||
* 2013: ''[[Anna i androidy]]'' – pan Cooper | |||
* 2013: ''[[Jej Wysokość Zosia]]'' – Król Brazendelli <small>(odc. 79)</small> | |||
* 2013: ''[[Zack i Kwak]]'' | |||
* 2013: ''[[Mój kumpel duch]]'' – Peter <small>(odc. 14)</small> | |||
* 2014-2016: ''[[Wissper]]'' – Barry | |||
* 2014: ''[[Misja Lanfeusta]]'' – Armadino | |||
* 2014: ''[[Super 4]]'' | |||
* 2014: ''[[Ciasteczkowe filmy]]'' | |||
* 2014: ''[[Max i Shred]]'' – juror konkursu naukowego "10-tka przed 10-tką" <small>(odc. 22)</small> | |||
* 2014: ''[[Zwierzaki-przebieraki]]'' – niedźwiedź Mitch | |||
* 2014: ''[[Żółwik Sammy i spółka]]'' – Lucjusz | |||
* 2014: ''[[Robin Hood – Draka w Sherwood]]'' – Derke <small>(odc. 52)</small> | |||
* 2014: ''[[Lassie i przyjaciele]]'' – | |||
** Nick <small>(odc. 5)</small>, | |||
** przewodnik <small>(odc. 13)</small>, | |||
** maszynista Bill <small>(odc. 17)</small> | |||
* 2014: ''[[Nowe przygody Piotrusia Pana]]'' – Wódz Indian <small>(odc. 6, 9, 17-19)</small> | |||
* 2014: ''[[Penn Zero: Bohater na pół etatu]]'' – Felicja | |||
* 2014: ''[[Petz Klub]]'' – | |||
** dozorca <small>(odc. 27)</small>, | |||
** sąsiad Arii <small>(odc. 30)</small>, | |||
** dziadek Arii <small>(odc. 30)</small> | |||
* 2014: ''[[Dorwać Asa]]'' – | |||
** pan Reiner, | |||
** profesor Pringle <small>(odc. 1, 11, 21, 28-29, 39, 51-52)</small>, | |||
** małpa Jefrey <small>(odc. 2)</small>, | |||
** hycel <small>(odc. 4, 26)</small>, | |||
** dziadek <small>(odc. 6, 12, 30, 42-43, 52)</small>, | |||
** Pan X <small>(odc. 16)</small> | |||
* 2014: ''[[Sonic Boom]]'' – | |||
** Burmistrz <small>(odc. 3, 8, 27-28, 36, 41-42)</small>, | |||
** Teodor William Barker <small>(odc. 4, 22, 24)</small>, | |||
** Nominatus <small>(odc. 13)</small>, | |||
** staruszek <small>(odc. 33, 41)</small> | |||
* 2014: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' – JD McCoy <small>(odc. 29)</small> | |||
* 2014: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' – | |||
** burmistrz Swellview <small>(odc. 28)</small>, | |||
** głos staruszka <small>(odc. 33)</small>, | |||
** kelner w stekowni u Montego <small>(odc. 28)</small>, | |||
** zastępca burmistrza <small>(odc. 35)</small>, | |||
** Harold <small>(odc. 35)</small> | |||
* 2015-2016: ''[[DC Super Hero Girls]]'' – Komisarz Gordon | |||
* 2015: ''[[Henio Dzióbek]]'' – | |||
** żuk <small>(odc. 9a)</small>, | |||
** staruszek w siłowni <small>(odc. 50a)</small>, | |||
** Bąbel <small>(odc. 51a)</small> | |||
* 2015: ''[[Na końcu świata]]'' – major Adam Javadi Sr | |||
* 2015: ''[[Miles z przyszłości]]'' – Lizander <small>(odc. 16a)</small> | |||
* 2015: ''[[Czworo i pół przyjaciela]]'' – | |||
** pan inspektor <small>(odc. 1, 4-5, 7)</small>, | |||
** kamerdyner <small>(odc. 6)</small> | |||
* 2015: ''[[Lwia Straż]]'' – Hatiti <small>(odc. 26)</small> | |||
* 2015: ''[[Pan Peabody i Sherman Show]]'' – | |||
** Johannes Gutenberg <small>(odc. 2)</small>, | |||
** Juliusz Cezar <small>(odc. 5)</small>, | |||
** koń <small>(odc. 11)</small>, | |||
** Gyros <small>(odc. 13)</small> | |||
* 2015: ''[[Dinotrux]]'' – Walcodony | |||
* 2015: ''[[Krudowie u zarania dziejów]]'' | |||
* 2015: ''[[Kuu Kuu Harajuku]]'' | |||
* 2015: ''[[Kroniki rodziny królewskiej]]'' – król Rufus | |||
* 2015-2016: ''[[Jestem Franky]]'' – Wilson Andrade | |||
* 2016: ''[[Overwatch (serial)|Overwatch]]'' – Żołnierz-69 <small>(odc. 4)</small> | |||
* 2016: ''[[Harmidom]]'' – | |||
** Euzebiusz Kluczyk <small>(odc. 16b)</small>, | |||
** dziadek Albert <small>(odc. 28b)</small> | |||
* 2016: ''[[Powrót na Dziki Zachód]]'' – | |||
** Wódz Płynąca Woda, | |||
** szeryf | |||
* 2016-2018: ''[[Szkoła rocka]]'' – pan Matheson <small>(odc. 25)</small> | |||
* 2016: ''[[Justice League Action]]'' – | |||
** Czarodziej <small>(odc. 1)</small>, | |||
** naczelnik więzienia <small>(odc. 2)</small>, | |||
** Martin Stein <small>(odc. 6, 18, 20-21, 23, 29, 34, 39)</small>, | |||
** Virman Vundabar <small>(odc. 10)</small>, | |||
** Merlin <small>(odc. 14-15)</small>, | |||
** Perry White <small>(odc. 35)</small> | |||
* 2016: ''[[Mój rycerz i ja]]'' – | |||
** Perlin, | |||
** Czarny Szczur #2 <small>(odc. 10-11, 31, 34, 41, 44, 48, 51)</small>, | |||
** Jeff, brat Złego Jacka <small>(odc. 20)</small>, | |||
** Zerlin | |||
* 2016: ''[[Łowcy trolli]]'' – | |||
** Gunmar <small>(odc. 10-13, 15)</small>, | |||
** policjant <small>(odc. 28)</small>, | |||
** pan Nuñez <small>(odc. 33)</small>, | |||
** kierowca <small>(odc. 34)</small>, | |||
** Merlin <small>(odc. 37)</small>, | |||
** Kraks <small>(odc. 38)</small>, | |||
** Walter Strickler <small>(odc. 39)</small> | |||
* 2016: ''[[Bystry Bill (serial animowany 2016)|Bystry Bill]]'' – | |||
** Wombel, | |||
** Edek, | |||
** pan Sowa <small>(odc. 36)</small>, | |||
** Stryjek Jack <small>(odc. 41)</small>, | |||
** sir Edmund <small>(odc. 49)</small> | |||
* 2016: ''[[Zagadki rodziny Hunterów]]'' – Erik | |||
* 2016: ''[[Nie ma jak w rodzinie]]'' – | |||
** Pan Holtenwasser, | |||
** Dick Sawitzki <small>(odc. 1)</small>, | |||
** Prawnik <small>(odc. 6)</small>, | |||
** Sprzedawca <small>(odc. 11)</small>, | |||
** Wicedyrektor szkoły podstawowej <small>(odc. 13)</small> | |||
* 2016: ''[[Dom: Przygody Ocha i Tip]]'' | |||
* 2016: ''[[Voltron: Legendarny Obrońca]]'' – | |||
** Król Alfor, | |||
** Ojciec Shay <small>(odc. 5, 7)</small>, | |||
** Lubos <small>(odc. 15)</small> | |||
* 2017: ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'' – | |||
** Clyde <small>(odc. 15a)</small>, | |||
** dziadek Milo <small>(odc. 16)</small>, | |||
** szeryf Murphy <small>(odc. 18b)</small> | |||
* 2017: ''[[Miki i raźni rajdowcy]]'' – Profesor Ludwig von Drake <small>(odc. 15a, 17ab)</small> | |||
* 2017: ''[[Rycerka Nella]]'' | |||
* 2017: ''[[Tru i Tęczowe Królestwo]]'' – Tęczowy Król | |||
* 2017: ''[[Dorotka i czarnoksiężnik z Krainy Oz]]'' – | |||
** dziadek Bindo <small>(odc. 12)</small>, | |||
** dr Bzik <small>(odc. 13, 18, 23)</small>, | |||
** jedna z latających małp <small>(odc. 16, 26)</small>, | |||
** Tinker <small>(odc. 17)</small>, | |||
** członek Leśnego Składu #3 <small>(odc. 19)</small>, | |||
** piernikowy ludek <small>(odc. 26)</small> | |||
* 2017: ''[[Odlotowe wyścigi (serial animowany 2017)|Odlotowe wyścigi]]'' – Kapitan Szarm <small>(odc. 11)</small> | |||
* 2017: ''[[Mysticons]]'' | |||
* 2017: ''[[Strażnicy Galaktyki: Nikczemny plan Thanosa]]'' | |||
* 2008: ''[[Mała lama]]'' – Dziadzio Lama | |||
=== Gry === | === Gry === | ||
Linia 576: | Linia 1116: | ||
** Bolivar, | ** Bolivar, | ||
** Mieszkaniec wioski Azteków | ** Mieszkaniec wioski Azteków | ||
* 2006: ''[[Gothic 3]]'' | * 2005: ''[[Agent Hugo]]'' – | ||
* 2006: ''[[ | ** Agent 02, | ||
* 2006: ''[[ | ** Cesarz zła | ||
* 2005: ''[[Iniemamocni: Podziemne starcie]]'' – Człowiek Szpadel | |||
* 2006: ''[[Gothic 3]]'' – | |||
** Rathgar, | |||
** Nerusul, | |||
** Deckard, | |||
** Tom, | |||
** Bradley, | |||
** Głosy asasynów, | |||
** Gunnar, | |||
** Ningal, | |||
** Thordir, | |||
** Ugrasal, | |||
** Gamal, | |||
** Tyler, | |||
** Jared, | |||
** Nafalem, | |||
** Lukjan, | |||
** Sigmor | |||
* 2006: ''[[Heroes of Might & Magic V]]'' – | |||
** Alaric, | |||
** Władca Demonów | |||
* 2006: ''[[Neverwinter Nights#Kingmaker|Neverwinter Nights: Kingmaker]]'' – Calibast | |||
* 2006: ''[[Neverwinter Nights 2]]'' – | |||
** Leldon, | |||
** Edmund | |||
* 2006: ''[[Cezar IV]]'' – Instruktor w samouczku | |||
* 2006: ''[[Sezon na misia (gra)|Sezon na misia]]'' – | |||
** Kaczka #3, | |||
** Reilly, | |||
** Strażnik | |||
* 2007: ''[[Broken Sword: Anioł śmierci]]'' – Dwayne | |||
* 2007: ''[[Infernal]]'' | * 2007: ''[[Infernal]]'' | ||
* 2007: ''[[Shrek Trzeci (gra)|Shrek Trzeci]]'' – Merlin | * 2007: ''[[Shrek Trzeci (gra)|Shrek Trzeci]]'' – Merlin | ||
Linia 597: | Linia 1168: | ||
** Portret sir Cadogana, | ** Portret sir Cadogana, | ||
** Portret Vindictusa Viridiana | ** Portret Vindictusa Viridiana | ||
* 2007: ''[[The Settlers: Narodziny imperium]]'' – Margrabiowie miast | |||
* 2008: ''[[Sam & Max: Sezon 1]]'' – Leonard | * 2008: ''[[Sam & Max: Sezon 1]]'' – Leonard | ||
* 2008: ''[[Brothers in Arms: Hell's Highway|Brothers in Arms: Hell’s Highway]]'' – Starszy szeregowy Timothy Connor | * 2008: ''[[Brothers in Arms: Hell's Highway|Brothers in Arms: Hell’s Highway]]'' – Starszy szeregowy Timothy Connor | ||
Linia 605: | Linia 1177: | ||
** Narrator w filmach instruktażowych | ** Narrator w filmach instruktażowych | ||
* 2008: ''[[Quantum of Solace]]'' – Rosyjski najemnik | * 2008: ''[[Quantum of Solace]]'' – Rosyjski najemnik | ||
* 2008: ''[[Mass Effect]]'' | * 2008: ''[[Mass Effect]]'' – | ||
** Admirał Kahoku, | |||
** Davin Raynolds, | |||
** Han Olar, | |||
** Żołnierze Przymierza, | |||
** Turiański handlarz, | |||
** Strażnik KRE, | |||
** Turianin strażnik, | |||
** Uchodźca | |||
* 2008: ''[[Fallout 3]]'' – | |||
** Allistair Tenpenny, | |||
** Nadzorca Krypty 101, | |||
** Harkness, | |||
** Głosy Chińczyków | |||
* 2008: ''[[Alone in the Dark]]'' – Crowley | |||
* 2008: ''[[Rise & Fall: Civilizations at War]]'' – Oktawian August | |||
* 2008: ''[[Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum]]'' | |||
* 2008: ''[[Piorun (gra)|Piorun]]'' | |||
* 2009: ''[[Invizimals]]'' | * 2009: ''[[Invizimals]]'' | ||
* 2009: ''[[NecroVisioN]]'' – Brytyjski żołnierz <small>(rozdział ''Okopy'')</small> | * 2009: ''[[NecroVisioN]]'' – Brytyjski żołnierz <small>(rozdział ''Okopy'')</small> | ||
* 2009: ''[[Mirror's Edge|Mirror’s Edge]]'' – Merkury | * 2009: ''[[Mirror's Edge|Mirror’s Edge]]'' – Merkury | ||
* 2009: ''[[Dragon Age: Początek]]'' | * 2009: ''[[Dragon Age: Początek]]'' | ||
* 2009: ''[[League of Legends]]'' – | |||
** Jarvan, | |||
** Wiking Greyor | |||
* 2009: ''[[Jak & Daxter: Zaginiona granica]]'' – Głos Bożka Prekurosorów | |||
* 2010: ''[[Napoleon: Total War]]'' – Napoléon Bonaparte | |||
* 2010: ''[[God of War III]]'' – Pejritoos | * 2010: ''[[God of War III]]'' – Pejritoos | ||
* 2010: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci (gra)|Harry Potter i Insygnia Śmierci]]'' | * 2010: ''[[Harry Potter i Insygnia Śmierci (gra)|Harry Potter i Insygnia Śmierci]]'' | ||
Linia 615: | Linia 1209: | ||
* 2010: ''[[Battlefield: Bad Company 2]]'' – Generał Braidwood | * 2010: ''[[Battlefield: Bad Company 2]]'' – Generał Braidwood | ||
* 2010: ''[[Mass Effect 2]]'' | * 2010: ''[[Mass Effect 2]]'' | ||
* 2010: ''[[Disciples III: Odrodzenie]]'' | |||
* 2010: ''[[StarCraft II: Wings of Liberty]]'' – Grzechotnik (jednostka) | |||
* 2010: ''[[Tom Clancy’s H.A.W.X. 2]]'' | |||
* 2011: ''[[1812: Serce Zimy]]'' – Myśliwy | |||
* 2011: ''[[Afterfall: inSanity]]'' | |||
* 2011: ''[[Auta 2 (gra)|Auta 2]]'' – Ogórek | |||
* 2011: ''[[Crysis 2]]'' – | |||
** Laurence „Prorok” Barnes, | |||
** Głos nanokombinezonu | |||
* 2011: ''[[Medieval Moves: Wyprawa Trupazego]]'' – Morgrim Czarny | |||
* 2011: ''[[Rage]]'' – | * 2011: ''[[Rage]]'' – | ||
** Burmistrz Redstone, | ** Burmistrz Redstone, | ||
** Prezydent Davis, | ** Prezydent Davis, | ||
** Solomon | ** Solomon | ||
* 2011: ''[[ | * 2011: ''[[The Elder Scrolls V: Skyrim]]'' – Proventus Avenicci | ||
* 2011: ''[[Wiedźmin 2: Zabójcy królów]]'' – | * 2011: ''[[Wiedźmin 2: Zabójcy królów]]'' – | ||
** Lord Vandergrift, | ** Lord Vandergrift, | ||
Linia 629: | Linia 1229: | ||
** Mistrz Myron, | ** Mistrz Myron, | ||
** Gwary | ** Gwary | ||
* 2012: ''[[Diablo III]]'' | * 2011: ''[[Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu]]'' – Oficer w samouczku | ||
* 2012: ''[[Risen 2: Mroczne wody]]'' | * 2011: ''[[Resistance 3]]'' – | ||
** doktor Fyodor Malikov, | |||
** Herbert Sawicki | |||
* 2012: ''[[Diablo III]]'' – | |||
** Lachadanan, | |||
** Verrall, | |||
** Kapitan Żelaznych Wilków | |||
* 2012: ''[[Risen 2: Mroczne wody]]'' – Alvarez | |||
* 2012: ''[[XCOM: Enemy Unknown]]'' – Zhang | |||
* 2012: ''[[Halo 4]]'' – Hoya | |||
* 2013: ''[[Tomb Raider]]'' – Generał | * 2013: ''[[Tomb Raider]]'' – Generał | ||
* 2013: ''[[The Last of Us]]'' | |||
* 2013: ''[[Neverwinter]]'' – | |||
** Instruktor samouczka, | |||
** Wojownik | |||
* 2013: ''[[Samoloty (gra)|Samoloty]]'' – El Chupacabra | |||
* 2013: ''[[Crysis 3]]'' – | |||
** Laurence „Prorok” Barnes, | |||
** Nanokombinezon | |||
* 2013: ''[[Wonderbook: Detektyw Diggs]]'' – | |||
** Małpa Niesłysz, | |||
** Robin Hood, | |||
** Spiker | |||
* 2014: ''[[Hearthstone]]'' – | |||
** Thrall (Szaman), | |||
** Władca Areny, | |||
** Strażnik królów, | |||
** Arcymag Antonidas, | |||
** Thrall (Prorok Śmierci) <small>(''Rycerze Mroźnego Tronu'')</small>, | |||
** Podniebny jeździec <small>(''Wielki turniej'')</small>, | |||
** Potężny Strażnik Zagłady <small>(''Wielki turniej'')</small>, | |||
** Treser rumaków <small>(''Wielki turniej'')</small> | |||
* 2014: ''[[LittleBigPlanet 3]]'' – Cezary Fryzura | |||
* 2015: ''[[Dying Light]]'' – | |||
** Karim, | |||
** Posłaniec, | |||
** Reporter | |||
* 2015: ''[[The Order: 1886]]'' – Sebastien Malory / Sir Perceval | |||
* 2015: ''[[Wiedźmin: Dziki Gon]]'' – | |||
** Rostan Muggs, | |||
** Człowiek Mengego, | |||
** Ambasador van Attre, | |||
** Willi, | |||
** Jeden z bukmacherów, | |||
** Jeden z ludzi Barona, | |||
** Jeden z ludzi Tasaka, | |||
** Jeden z łowców czarownic | |||
* 2015: ''[[Heroes of the Storm]]'' – Thrall | |||
* 2015: ''[[Wiedźmin: Dziki Gon#Serca z kamienia|Wiedźmin: Dziki Gon – Serca z kamienia]]'' – Vimme Vivaldi | |||
* 2016: ''[[Dying Light#The Following|Dying Light: The Following]]'' – Kaan | |||
* 2016: ''[[Overwatch]]'' – Żołnierz–76 | |||
* 2016: ''[[LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy]]'' – Snap Wexley | |||
* 2016: ''[[Call of Duty: Infinite Warfare]]'' – Admirał Raines | |||
* 2016: ''[[Battlefield 1]]'' | |||
* 2016: ''[[Dishonored 2]]'' – Cywile | |||
* 2016: ''[[Silence]]'' – Samuel | |||
* 2017: ''[[Syberia 3]]'' – Nikita | |||
* 2017: ''[[Sniper: Ghost Warrior 3]]'' | |||
* 2017: ''[[Elex]]'' – | |||
** Thor, | |||
** Dran, | |||
** Godehard, | |||
** Oran, | |||
** Dirk, | |||
** Blake | |||
* 2017: ''[[Dishonored 2|Dishonored: Death of the Outsider]]'' – Przedstawiciele klasy niższej | |||
* 2017: ''[[Call of Duty: WWII]]'' – Rideau | |||
* 2017: ''[[LEGO Marvel Super Heroes 2]]'' – | |||
** Doktor Strange, | |||
** Arnim Zola, | |||
** Merlin, | |||
** Moduł depozytowy Vibranium | |||
* 2017: ''[[Star Wars: Battlefront II]]'' – Shriv | |||
* 2017: ''[[Destiny 2#Wersja polska|Destiny 2: Klątwa Ozyrysa]]'' – Klątwa Ozyrysa | |||
* 2018: ''[[God of War (2018)|God of War]]'' | |||
=== Programy === | |||
* 2009: ''[[SkarpeTV]]'' – Profesorek | |||
=== Słuchowiska === | === Słuchowiska === | ||
* 1985: ''[[Kwiatki z Kwiateczkowa]]'' | |||
* 2003: ''[[Przygody Dona Kichota]]'' – głos III <small>(odc. 29, 34)</small> | |||
* 2009: ''[[Antygona]]'' | |||
* 2009: ''[[Wyzwolenie]]'' | |||
* 2010: ''[[Narrenturm]]'' – | * 2010: ''[[Narrenturm]]'' – | ||
** Otto Glaubitz, | ** Otto Glaubitz, | ||
** Oldrzych Halada | ** Oldrzych Halada | ||
* 2011: ''[[Ręczna robota]]'' – | |||
** Przewodnik <small>(odc. 19)</small>, | |||
** Porucznik Wichniak <small>(odc. 47)</small> | |||
* 2012: ''[[Boży bojownicy]]'' | |||
* 2013: ''[[Niezwyciężony]]'' – | * 2013: ''[[Niezwyciężony]]'' – | ||
** Blank, | ** Blank, | ||
** Petersen | ** Petersen | ||
* 2013: ''[[Lux perpetua]]'' – Jasio Kminek | |||
* 2014: ''[[Ojciec chrzestny]]'' | |||
=== Wykonanie piosenek === | |||
* 1998-2004: ''[[Atomówki]]'' <small>(odc. 59)</small> | |||
* 2015: ''[[Lwia Straż]]'' <small>(odc. 26)</small> | |||
* 2016: ''[[Wielka wyprawa Molly]]'' | |||
* 2017: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]'' <small>(''Bella'', ''Gaston'')</small> | |||
=== Jako lektor w tyłówkach === | === Jako lektor w tyłówkach === | ||
* 1969: ''[[Kot w Butach]]'' | * 1969: ''[[Kot w Butach (film 1969)|Kot w Butach]]'' | ||
* 1986-1988: ''[[Troskliwe misie]]'' <small>(dubbing z [[GMC Studio]])</small> | |||
* 1991-1994: ''[[Delfi i przyjaciele]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | |||
* 1998: ''[[Kirikou i czarownica]]'' | * 1998: ''[[Kirikou i czarownica]]'' | ||
* 1999: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' <small>(odc. 25, 28-29, 31-32, 35, 38-40, 42, 44-50)</small> | * 1999: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' <small>(odc. 25, 28-29, 31-32, 35, 38-40, 42, 44-50)</small> | ||
* 2000-2006: ''[[Kajtuś]]'' <small>(wersja DVD)</small> | * 2000-2006: ''[[Kajtuś]]'' <small>(wersja DVD)</small> | ||
* 2000: ''[[Marvin, stepujący koń]]'' | * 2000: ''[[Marvin, stepujący koń]]'' <small>(druga wersja dubbingu)</small> | ||
* 2003-2004: ''[[Traktor Tom]]'' | |||
* 2003: ''[[Dyl Sowizdrzał]]'' | * 2003: ''[[Dyl Sowizdrzał]]'' | ||
* 2003: ''[[Kajtuś czeka na święta]]'' | * 2003: ''[[Kajtuś czeka na święta]]'' | ||
* 2004: ''[[Wyprawa Popeye'a: W poszukiwaniu Tatki|Wyprawa Popeye’a: W poszukiwaniu Tatki]]'' | * 2004: ''[[Wyprawa Popeye'a: W poszukiwaniu Tatki|Wyprawa Popeye’a: W poszukiwaniu Tatki]]'' | ||
* 2005: ''[[Inspektor Gadżet: Misja specjalna]]'' | |||
* 2005: ''[[Świąteczne opowieści: Niezwykły prezent księżniczki]]'' | |||
* 2005: ''[[Porażki Króla Artura]]'' | * 2005: ''[[Porażki Króla Artura]]'' | ||
* 2005: ''[[Dinotopia: Walka o rubinowy kryształ]]'' | * 2005: ''[[Dinotopia: Walka o rubinowy kryształ]]'' | ||
* 2005: ''[[Kirikou i dzikie bestie]]'' | * 2005: ''[[Kirikou i dzikie bestie]]'' | ||
* 2007: ''[[Wskakuj!]]'' | * 2007: ''[[Wskakuj!]]'' | ||
* 2008: ''[[True Jackson]]'' | * 2008-2011: ''[[True Jackson]]'' | ||
* 2008: ''[[Power Rangers Furia Dżungli]]'' | * 2008: ''[[Power Rangers Furia Dżungli]]'' | ||
* 2009: ''[[Aniołki i spółka]]'' | * 2009: ''[[Aniołki i spółka]]'' | ||
Linia 663: | Linia 1360: | ||
* 2012: ''[[Tron: Rebelia]]'' | * 2012: ''[[Tron: Rebelia]]'' | ||
* 2012: ''[[Robot i potwór]]'' | * 2012: ''[[Robot i potwór]]'' | ||
* 2013-2015: ''[[Nawiedzeni]]'' | |||
* 2013: ''[[Sanjay i Craig]]'' | |||
* 2014: ''[[Dorwać Asa]]'' | |||
* 2014-2016: ''[[Warzywne opowieści – w domu]]'' | |||
* 2015: ''[[Kuu Kuu Harajuku]]'' | |||
* 2015: ''[[Jestem Franky]]'' | |||
* 2015: ''[[Świń Koza Banan Robal]]'' | |||
* 2016: ''[[Wielka wyprawa Molly]]'' | |||
* 2016: ''[[DC Super Hero Girls: Bohater Roku]]'' | |||
* 2016: ''[[Królewska Akademia Bajek]]'' | |||
* 2016: ''[[Justice League Action]]'' | |||
* 2016: ''[[Bystry Bill (serial animowany 2016)|Bystry Bill]]'' | |||
* 2016: ''[[Bruno i Bucior: Wskakujcie do basenu]]'' | |||
* 2016: ''[[Zagadki rodziny Hunterów]]'' | |||
* 2016: ''[[Voltron: Legendarny Obrońca]]'' | |||
* 2017: ''[[Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie]]'' | |||
* 2017: ''[[DC Super Hero Girls: Galaktyczne Igrzyska]]'' | |||
* 2017: ''[[LEGO DC Super Hero Girls: Złodziej pamięci]]'' | |||
* 2017: ''[[Star Wars: Siły przeznaczenia]]'' | |||
* 2017: ''[[Strażniczki Kadabry]]'' | |||
* 2017: ''[[Mysticons]]'' | |||
* 2017: ''[[Bruno i Bucior: To niemożliwe w Macdonald Hall]]'' | |||
* 2017: ''[[Bruno i Bucior: Eksperyment]]'' | |||
== Reżyseria dubbingu == | == Reżyseria dubbingu == | ||
=== Filmy === | |||
* 2007: ''[[Wskakuj!]]'' | |||
* 2008: ''[[Dzielny Despero]]'' | |||
* 2012: ''[[Ernest i Celestyna]]'' | |||
* 2013: ''[[Hokus-pokus, Albercie Albertsonie]]'' | |||
* 2014: ''[[Pies, który ocalił Wielkanoc]]'' | |||
* 2016: ''[[Wielka wyprawa Molly]]'' | |||
* 2016: ''[[DC Super Hero Girls: Bohater Roku]]'' | |||
* 2016: ''[[Bruno i Bucior: Wskakujcie do basenu]]'' | |||
* 2017: ''[[Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie]]'' | |||
* 2017: ''[[DC Super Hero Girls: Galaktyczne Igrzyska]]'' | |||
* 2017: ''[[Bruno i Bucior: To niemożliwe w Macdonald Hall]]'' | |||
* 2017: ''[[Bruno i Bucior: Eksperyment]]'' | |||
=== Seriale === | |||
* 1981: ''[[Listonosz Pat]]'' <small>(III-IV oraz VII-VIII seria)</small> | * 1981: ''[[Listonosz Pat]]'' <small>(III-IV oraz VII-VIII seria)</small> | ||
* 2005: ''[[Porażki Króla Artura]]'' | * 2005: ''[[Porażki Króla Artura]]'' | ||
* 2006: ''[[Mam rakietę]]'' | * 2006: ''[[Mam rakietę]]'' | ||
* 2008-2011: ''[[True Jackson]]'' | |||
* 2008: ''[[True Jackson]]'' | |||
* 2008: ''[[Power Rangers Furia Dżungli]]'' | * 2008: ''[[Power Rangers Furia Dżungli]]'' | ||
* 2008: ''[[Listonosz Pat – Przesyłki specjalne]]'' | * 2008: ''[[Listonosz Pat – Przesyłki specjalne]]'' | ||
* 2009: ''[[Aniołki i spółka]]'' | * 2009: ''[[Aniołki i spółka]]'' | ||
* 2010-2011: ''[[Tytan Symbionik]]'' | * 2010-2011: ''[[Tytan Symbionik]]'' | ||
* 2010: ''[[Tempo Express]]'' | * 2010: ''[[Tempo Express]]'' | ||
* 2012-2014: ''[[Legenda Korry]]'' <small>(odc. 27-52)</small> | |||
* 2012: ''[[Robot i potwór]]'' | * 2012: ''[[Robot i potwór]]'' | ||
* 2013-2015: ''[[Nawiedzeni]]'' | |||
* 2013: ''[[Sanjay i Craig]]'' | |||
* 2014: ''[[Dorwać Asa]]'' | |||
* 2014: ''[[Robin Hood – Draka w Sherwood]]'' <small>(odc. 35-37, 41-48, 50-52)</small> | |||
* 2014: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' <small>(odc. 27-34)</small> | |||
* 2015: ''[[Na końcu świata]]'' | |||
* 2015: ''[[Jestem Franky]]'' <small>(odc. 1-6, 13-18, 37-38, 40-41, 49-54, 58-60)</small> | |||
* 2016: ''[[Powrót na Dziki Zachód]]'' | |||
* 2016: ''[[Justice League Action]]'' <small>(odc. 5-8, 10, 14-16, 19-20)</small> | |||
* 2016: ''[[Łowcy trolli]]'' <small>(odc. 8-16, 19, 27-39)</small> | |||
* 2016: ''[[Zagadki rodziny Hunterów]]'' | |||
* 2016: ''[[Voltron: Legendarny Obrońca]]'' <small>(odc. 2-16, 18-24)</small> | |||
=== Gry === | |||
* 2016: ''[[Dishonored 2]]'' | |||
== Obsada dubbingu == | |||
* 2013: ''[[Grzmotomocni]]'' <small>(odc. 32)</small> | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia | * {{Wikipedia}} | ||
* {{filmweb|osoba|61111}} | * {{filmweb|osoba|61111}} | ||
* {{filmpolski|115843|''Andrzej Chudy''}} | * {{filmpolski|115843|''Andrzej Chudy''}} |
Wersja z 01:39, 8 gru 2019
Andrzej Chudy (ur. 12 grudnia 1955 roku) – polski aktor filmowy i dubbingowy, a także reżyser dubbingu w studiach Start International Polska, Master Film, Studio Eurocom, GMC Studio.
Polski dubbing
Filmy
- 1964: Mary Poppins
- 1969: Kot w Butach
- 1969: Śnieżny bałwanek Mrozik –
- narrator,
- Czaruś Maruś,
- Święty Mikołaj
- 1971: Lucky Luke: Daisy Town – narrator
- 1976: Podróż Kota w Butach
- 1976: Święty Mikołaj przybywa do miasta – narrator
- 1977: Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja
- 1980: Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje
- 1982: Czarodziejska lampa Alladyna
- 1983: Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi
- 1983: Kaczor Daffy: Fantastyczna Wyspa
- 1986: Amerykańska opowieść (wersja dubbingu wydana na DVD)
- 1991: Amerykańska opowieść: Fievel rusza na zachód (wersja dubbingu wydana na DVD)
- 1992: Powrót bałwanka Mrozika –
- narrator,
- stary Tomasz
- 1993: Miasteczko Halloween – Mikołaj
- 1993: Holly-rockowa kołysanka
- 1994: Scooby Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy –
- Pirat #3,
- Turysta
- 1996: Elmo ratuje Boże Narodzenie – Klient
- 1996: Błękitna strzała
- 1998: Kirikou i czarownica –
- Wujek Kirikou,
- Dziadek Kirikou,
- Dorosły Kirikou
- 1998: Amerykańska opowieść: Skarb wyspy Manhattan
- 1999: Amerykańska opowieść: Tajemnica potwora z Manhattanu
- 1999: Przygody Elma w Krainie Zrzęd – Klient
- 2000: Goofy w college’u (pierwsza wersja dubbingu)
- 2000: Pełzaki w Paryżu
- 2000: Leć, leć w przestworza – dyrektor banku
- 2000: Cicha noc: Historia pierwszego Bożego Narodzenia –
- Melchior,
- król Herod,
- koń Brutus,
- Keram
- 2001: W pustyni i w puszczy – gwary
- 2001: Scooby Doo i cyberpościg
- 2001: Elmo i magia gotowania – Klient
- 2001: Rudolf czerwononosy Renifer i wyspa zaginionych zabawek
- 2002: Stuart Malutki 2
- 2002: Elmo odwiedza strażaków
- 2002: Król Artur i rycerze Okrągłego Stołu – Lancelot
- 2002: The Ring
- 2003: Księga dżungli 2
- 2003: Nawiedzony dwór
- 2003: Pełzaki szaleją
- 2003: Looney Tunes znowu w akcji
- 2003: Scooby Doo i legenda wampira
- 2003: Dyl Sowizdrzał
- 2003: Kajtuś czeka na święta – Ojciec Kajtusia
- 2003: Diabli wiedzą po co
- 2004: Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta Świrów –
- Konsultant,
- Generał Matrix
- 2004: Legenda telewizji – Arturo Mendes
- 2004: Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń – Łysy
- 2004: Bionicle 2: Legendy Metru Nui – Toa Lhikan
- 2004: Alosza Popowicz i wąż Tugaryn
- 2004: Przetrwać święta – Pracownik lotniska
- 2004: Wyprawa Popeye’a: W poszukiwaniu Tatki –
- Narrator,
- Bluto,
- Wimpy
- 2004: Świąteczne opowieści: Spełnione życzenie – Gary - Tata Leahi
- 2005: Świąteczne opowieści: Niezwykły prezent księżniczki –
- Crispin,
- król Ronald (śpiew),
- rozbójnik,
- jeden z 2 strażników
- 2005: Lassie – Sam Carracloug
- 2005: Inspektor Gadżet: Misja specjalna – Burmistrz
- 2005: Szeregowiec Dolot
- 2005: Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
- 2005: Kurczak Mały
- 2005: Wallace i Gromit: Klątwa królika
- 2005: Harry Potter i Czara Ognia
- 2005: Garbi – Super bryka
- 2005: Dinotopia: Walka o rubinowy kryształ
- 2005: Kirikou i dzikie bestie
- 2005: Barbie: Wróżkolandia − Piórek
- 2005: Chłopięca przyjaźń − Jastrząb
- 2006: Ciekawski George
- 2006: Krowy na wypasie (pierwsza wersja dubbingu)
- 2006: Dżungla – Scraw
- 2006: Tom i Jerry: Piraci i kudłaci – pirat Czerwony Ron
- 2006: Sposób na rekina − Bob
- 2006: Sezon na misia – bóbr Reily
- 2006: Wpuszczony w kanał – Al Ropuch
- 2006: Romeo i Julia: Złączeni pocałunkiem − Mercutio
- 2006: Azur i Asmar
- 2006: Lilo i Stich: Liroy i Stich
- 2006: Na psa urok
- 2006: Gdzie jest Nowy Rok? – Drugi Policjant
- 2006: Scooby Doo: Ahoj piraci!
- 2006: I Ty możesz zostać bohaterem
- 2007: Lucky Luke na Dzikim Zachodzie − Sędzia
- 2007: Ben 10: Tajemnica Omnitrixa – Gała
- 2007: Koń wodny: Legenda głębin
- 2007: Tom i Jerry: Dziadek do orzechów – Król kotów
- 2007: Film o pszczołach – Martin Benson
- 2007: Ratatuj – Dziennikarz #1
- 2007: Rodzinka Robinsonów – Pan Willerstein
- 2007: Shrek Trzeci – Merlin
- 2007: Happy wkręt
- 2007: Wskakuj! – Felix
- 2007: Święta u Peppy –
- Tata Świnka,
- Dziadek Peppy
- 2007: Księżniczki Disneya: Czarodziejskie opowieści – Król Stefan
- 2008: Dzielny Despero
- 2008: Cziłała z Beverly Hills
- 2008: Piorun
- 2008: Małpy w kosmosie − Ham I
- 2008: WALL·E
- 2008: Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
- 2008: Kroniki Spiderwick – Timbletack
- 2008: Piraci, którzy nic nie robią
- 2008: Barbie Mariposa – Lord Gastros
- 2008: Pokémon: Giratina i Strażnik Nieba – Newton Graceland
- 2008: Renifer Niko ratuje święta – Piorun
- 2008: Sezon na misia 2 – Reilly
- 2008: Jan Paweł II: Historia papieża Polaka –
- arcybiskup Adam Stefan Sapieha,
- lekarz,
- jeden z biedaków
- E2008: Matka Teresa z Kalkuty
- 2009: Góra Czarownic
- 2009: Aksamitny królik –
- Henry,
- Doktor Kennedy
- 2009: Potwory kontra Obcy – Tata Susan
- 2009: Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu
- 2009: Pokémon: Arceus i Klejnot Życia – Damos
- 2009: Opowieść wigilijna
- 2010: Cziłała z Beverly Hills 2
- 2010: Przygody Maksa Powersa – Kjeld Playwell
- 2010: Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu – Drinian
- 2010: Przyjaciel świętego Mikołaja
- 2010: Zaplątani
- 2010: Megamocny – naczelnik więzienia
- 2010: Sezon na misia 3 –
- Rysiek,
- Bałałaika 1
- 2010: Toy Story 3
- 2010: Jak wytresować smoka
- 2011: Titeuf –
- psycholog,
- pasażer pociągu,
- tata Nadii
- 2011: Strachy na psiaki
- 2011: Roman Barbarzyńca – Generał Szauron
- 2011: Wymarzony luzer – policjant
- 2011: Muppety
- 2011: Artur ratuje gwiazdkę
- 2011: Giganci ze stali
- 2011: Przygody Tintina –
- Kapitan Baryłka,
- Franciszek
- 2011: Kocia ferajna – Lou Kapuśniak
- 2011: Toy Story: Wakacje na Hawajach – Begonia
- 2012: Scooby Doo: Maska Błękitnego Sokoła
- 2012: Życie Pi – Santosch Patel
- 2012: Merida waleczna
- 2012: Ralph Demolka
- 2012: Królowa Śniegu 2 – Szef
- 2012: Siostry wampirki – Ali Bin Schick
- 2013: Tom i Jerry i magiczna fasola –
- Narrator,
- Farmer
- 2013: Jeździec znikąd
- 2013: Kumba – antylopa Sakkie
- 2013: Barbie Mariposa i baśniowa księżniczka – Gastros
- 2013: Alfa i Omega: Święta w wilczym stylu – Król
- 2013: Hokus-pokus, Albercie Albertsonie – Gustaw
- 2014: Scooby Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringu – Bayard
- 2014: Niesamowity Spider-Man 2 –
- Gustav Fliers,
- Taksówkarz Gwen
- 2014: Samoloty 2
- 2014: Wojownicze żółwie ninja
- 2014: Poszukiwacze świętego Mikołaja – Mikołaj
- 2014: Znów Wigilia – Mikołaj
- 2014: Pies, który ocalił Wielkanoc – królik Piotruś
- 2014: Złoty koń – Biały Ojciec
- 2015: W głowie się nie mieści
- 2015: Piotruś. Wyprawa do Nibylandii
- 2015: Mów mi wampir – nauczyciel z kawą
- 2015: Peppa i złote kalosze –
- Tata Świnka,
- Dziadek Świnka,
- pies Danny
- 2015: Phantom Boy – komisarz
- 2015: Szajbus i pingwiny – Swampy
- 2015: Pies, który uratował lato – Vernon
- 2016: Robinson Crusoe – Aynsley
- 2016: Alicja po drugiej stronie lustra
- 2016: Pradawny ląd: Wyprawa tylko dla odważnych –
- Narrator,
- Szpic
- 2016: Tini: Nowe życie Violetty'
- 2016: Czerwony Kapitan – Raninec
- 2016: Wielka wyprawa Molly – Edison
- 2016: DC Super Hero Girls: Bohater Roku –
- Komisarz Gordon,
- tata Supergirl
- 2016: LEGO Jurassic World: Ucieczka Indominusa – Vic Hoskins
- 2016: Kot Prot urządzi biwak w lot
- 2016: Kacza gwiazdka: Święta u Mikiego – Profesor Ludwig von Drake
- 2016: Alfa i Omega: Zima zła – Król
- 2016: DC Super Hero Girls: Super Hero High – Komisarz Gordon
- 2016: Bob Budowniczy: Mega pojazdy – pan Kamyk
- 2017: Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie – Rafe
- 2017: Piękna i Bestia
- 2017; Sahara – Omar
- 2017: Transformers: Ostatni Rycerz – Morshower
- 2017: DC Super Hero Girls: Galaktyczne Igrzyska – Sinestro
- 2017: Kot w butach: Uwięziony w baśni – Taranis
- 2017: Dziki pies – Hans Steiner
- 2017: LEGO DC Super Hero Girls: Złodziej pamięci –
- Gordon,
- Grodd
- 2017: Liga Sprawiedliwości – Alfred Pennyworth
- 2017: Bruno i Bucior: To niemożliwe w Macdonald Hall
- 2017: Pierwsza gwiazdka – Anioł Gabriel
- 2017: Kraina lodu: Przygoda Olafa
- 2017: Tycia Gwiazdka – głos w nieudanych scenkach
- 2017: Bruno i Bucior: Eksperyment –
- Komputer,
- Manny
- 2018: Paweł, apostoł Chrystusa – Severus
Seriale
- Zwariowane melodien
- 1958-1961: Pixie i Dixie –
- pies (odc. 15),
- lokaj Pugsley (odc. 25),
- lew (odc. 26),
- Roy (odc. 27),
- Charlie (odc. 30),
- Duke (odc. 53),
- Jeeves (odc. 57)
- 1959: Quick Draw McGraw – Narrator
- 1961: Snagglepuss
- 1962: Lew Lippy i Hardy Har-Har
- 1964: Goryl Magilla
- 1970: Josie i Kociaki
- 1972-1973: Nowy Scooby Doo
- 1976-1978: Jabberjaw
- 1977-1980: Kapitan Grotman i Aniołkolatki
- 1978: Był sobie człowiek –
- Jaskiniowiec II (odc. 1-3),
- Piotr Wielki (odc. 19),
- Robert (odc. 25),
- Prezydent Kanciastych (odc. 26)
- 1981: Listonosz Pat – Pat (III-IV oraz VII-VIII seria)
- 1982: Był sobie kosmos –
- Hermes (odc. 7),
- kapitan Jergall (odc. 9)
- 1984-1987: O czym szumią wierzby –
- Borsuk,
- Cygan (odc. 1)
- 1986-1988: Troskliwe misie – Miś Czułe Serce (dubbing z GMC Studio)
- 1986: Było sobie życie –
- Sierżant Kruszyna (poza odc. 1),
- jeden z enzymów (odc. 2),
- jedna z saperów (odc. 2),
- jeden z białobrodych enzymów (odc. 2)
- 1988-2005: Opowieści biblijne – Abraham (druga wersja dubbingu; odc. 1)
- 1988-1993: Hrabia Kaczula –
- Kapitan,
- Sierżant
- 1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo – Szef koncernu Psie Ciacho
- 1988: Denver, ostatni dinozaur
- 1989-1992: Karmelowy obóz –
- Kuzyn Roman (odc. 33),
- Rip (odc. 38),
- Bobby Bittman (odc. 39)
- 1989: Miś Paddington – pan Thomas (odc. 13)
- 1990-1994: Super Baloo (druga wersja dubbingu)
- 1991-2004: Pełzaki – Drew, ojciec Angeliki
- 1991-1994: Delfi i przyjaciele (druga wersja dubbingu)
- 1991-1992: Dzielny Agent Kaczor – Agent Kuper (druga wersja dubbingu)
- 1992-1998: Batman
- 1992-1993: Goofy i inni (druga wersja dubbingu)
- 1993-1996: Bodzio – mały helikopter (druga wersja dubbingu)
- 1994: Superświnka
- 1994: Byli sobie wynalazcy –
- babiloński astronom w żółtych szatach (odc. 4),
- opasły mężczyzna w białych szatach (odc. 4),
- Alfred Wielki (odc. 4),
- Ludwik XI (odc. 4),
- czarnowąsy marynarz (odc. 5),
- Zarco (odc. 5),
- mężczyzna dyktujący dłutnikowi (odc. 6),
- prawnik (odc. 6),
- pijak (odc. 9),
- dyrektor uniwersytetu (odc. 9),
- Antonio (odc. 9),
- nauczyciel matematyki (odc. 10),
- ojciec straconego chłopca (odc. 10),
- jeden z współtowarzyszy pan Hugha (odc. 10),
- Du Bonton (odc. 11),
- Ludwik XV (odc. 11),
- przewodniczący rady (odc. 12),
- posłaniec wzywający Lavoisiera na stawienie się przed komisją finansów (odc. 12),
- mężczyzna wyczytujący nazwiska ludzi skazanych na egzekucję (odc. 12),
- James Watt (odc. 13),
- mężczyzna reklamujący przejażdżkę lokomotywą (odc. 13),
- Nolaire (odc. 13),
- jony ujemne (odc. 14),
- Erstedt (odc. 14),
- urugwajski generał (odc. 15),
- Alfred Russell Wallace (odc. 15),
- jeden z żółtych groszków (odc. 16),
- Oswald Avery (odc. 16),
- Thomas Edison (odc. 20),
- czarnoskóry konduktor (odc. 20),
- Dedal (odc. 21),
- Clément Ader (odc. 21),
- nauczyciel fizyki (odc. 22),
- mężczyzna informujący państwu Curie o przyznaniu nagrody Garniera (odc. 22),
- jeden z reporterów (odc. 22),
- jeden z świadków śmiertelnego wypadku Piotra Curie (odc. 22),
- mężczyzna odliczający czas do wybuchu bomby atomowej (odc. 23),
- pilot samolotu zrzucającego bombę atomową na Hiroszimę (odc. 23),
- foton #2 (odc. 23),
- lokaj Alberta Einsteina (odc. 23),
- dyrektor uniwersytetu Princeton (odc. 23),
- łysy rolnik (odc. 24),
- członek stada wilków (odc. 24),
- jeden z niemieckich żołnierzy (odc. 25),
- Nikita Chruszczow (odc. 25),
- wspólnik Neila Armstronga (odc. 25),
- czarnoskóry delegat (odc. 26)
- 1995-2000: Sylwester i Tweety na tropie (druga wersja dubbingu) –
- barman (odc. 1),
- magik Syriusz (odc. 2),
- señor Gabriel (odc. 3),
- Harry Torbacz (odc. 5),
- Ed McBuła (odc. 7),
- kierownik hotelu (odc. 8),
- Nasty Kanasta (odc. 9),
- pan Pulchny (odc. 11),
- pan Bowers (odc. 13),
- Dłubak Czopraj (odc. 22a),
- gremlin #3 (odc. 24a),
- Abel Vanzuela (odc. 25a),
- Babbit (odc. 31a)
- 1996-2004: Hej Arnold! – Pan Bailey
- 1996-2000: Superman –
- Kurt (odc. 42),
- Komisarz James Gordon (odc. 43),
- Ra’s al Demon (odc. 52),
- Generał Hardcastle (odc. 53-54)
- 1996-1997: Wyspa dinozaura – Ziółko
- 1996: Byli sobie podróżnicy
- 1997-2009: Niedźwiedź w dużym niebieskim domu
- 1997-2009: Bibi Blocksberg – burmistrz
- 1997-2002: Pokémon –
- Profesor Birch,
- Norman,
- Pan Briney,
- Wattson,
- Pan Goodshow (odc. 261-312)
- 1997-1998: Przygody Olivera Twista
- 1997: Byli sobie odkrywcy
- 1997: Bibi Blocksberg – Burmistrz
- 1998-2004: Atomówki – Walka przed Gwiazdką – Święty Mikołaj
- 1998-2001: Dzika rodzinka
- 1998-1999: Sonic Underground – Dingo
- 1999-2003: Nieustraszeni ratownicy
- 1999-2001: Batman przyszłości –
- Kapitan,
- Sierżant
- 1999-2001: Wodnikowe Wzgórze – generał Czyściec
- 1999: SpongeBob Kanciastoporty –
- Syrenaman (odc. 52b, 67b, 163a, 176a),
- Latający Holender (odc. 56b, 70b)
- 1999: Szpital na Leśnym Wzgórzu –
- Doktor Mopsik,
- Łajka (odc. Lot w kosmos),
- prezenter telewizyjny (odc. Lot w kosmos)
- 1999: Twipsy
- 2000-2006: Słowami Ginger – Killgallen
- 2000-2006: Kajtuś (wersja DVD) – Pan Hinkiel
- 2000-2001: Timothy idzie do szkoły –
- Tata Timothy’ego (odc. 1, 5b),
- Henry - kierowca autobusu (odc. 1a),
- Moris - brat Doris (odc. 5a),
- Tata Doris (odc. 5a)
- 2000: Marvin, stepujący koń –
- Marvin,
- Jeden z klaunów-sługów Lymana,
- Clyde (odc. 23a)
- 2000: Łatek – duch psa (druga wersja dubbingu)
- 2001-2007: Rodzina Rabatków – Artur
- 2001-2004: Liga Sprawiedliwych – Marsjanin J’onn J’onzz
- 2001-2004: Stanley – Ojciec Lestera
- 2001-2004: Krówka Mela
- 2001: Rodzina Rabatków − Artur
- 2001: Odjazdowe zoo − Profesor Troglodys
- 2002-2010: Cyberłowcy –
- faun Pang (odc. 2, 22),
- niebieska świnka (odc. 3),
- mumia (odc. 9),
- cyklop (odc. 10),
- wilkołak (odc. 10),
- jedna z głów dwugłowego pianisty (odc. 10, 14),
- czerwony żołnierzyk (odc. 16),
- zielona świnka (odc. 23)
- 2002-2008: Kredonia
- 2002-2007: Kim Kolwiek – Dr Drakken
- 2002-2005: Co nowego u Scooby’ego? –
- Ben Brassman (odc. 11),
- Lysander Demas (odc. 22),
- burmistrz (odc. 28)
- 2002-2003: Ozzy i Drix
- 2002-2003: Psie serce –
- koń #1,
- pies #3
- 2002: Bawmy się, Sezamku – Klient
- 2002: Jak to działa? (wersja DVD)
- 2003-2008: Poko i przyjaciele − Narrator
- 2003-2007: Z życia nastoletniego robota
- 2003-2007: Kod Lyoko – pracownik lotniska (odc. 84)
- 2003-2007: JoJo z cyrku – Tata Skibo
- 2003-2006: Szczenięce lata Clifforda –
- Pan Solomon,
- Trener Daves (odc. 13b)
- 2003-2005: Lilo i Stich – Dr Drakken (odc. 47)
- 2003-2005: Kaczor Dodgers –
- komentator meczu baseballa (odc. 1b),
- barman (odc. 8b),
- policjant (odc. 9),
- budzik Happy Cat (odc. 24b),
- Aczu (odc. 24b),
- komisarz policji (odc. 32a),
- generał Rekinian (odc. 34b),
- kierowca ciężarówki (odc. 37b),
- właściciel jachtu (odc. 39)
- 2003-2004: Traktor Tom − Narrator
- 2003: Xiaolin – pojedynek mistrzów – Dojo
- 2003: Traktor Tom
- 2003: Giovanna w krainie snów
- 2003: Kikoriki – Łosik (wersja DVD)
- 2004-2008: Batman –
- Czarna Maska,
- J’onn J’onns
- 2004-2007: Danny Phantom –
- Vlad Plazmus,
- Walker
- 2004-2007: Szkolny poradnik przetrwania – pan Chopsaw
- 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez granic – Marsjanin J’onn J’onzz
- 2004-2006: Świat Todda – Kalasawy
- 2004-2006: Brenda i pan Whiskers –
- Jeden ze sług Gaspara,
- Mrówka
- 2004-2006: Ale robale
- 2004-2006: Hi Hi Puffy AmiYumi
- 2004: Świnka Peppa (wersja MiniMini) – Tata Świnka
- 2004: Ziemniak – ostatnie starcie –
- rycerz Hipnozol (odc. 1),
- sir Włóczykij (odc. 8, 31),
- kierowca (odc. 33)
- 2004: Marcin Ranek
- 2004: Przyjaciele z podwórka – Narrator (odc. 49-50)
- 2005-2008: Johnny Test –
- Biczownik Willy (odc. 21b),
- Burmistrz Świnioszyc (II seria),
- Różne głosy
- 2005-2008: Awatar: Legenda Aanga –
- Tashi (odc. 12),
- Bato (odc. 15, 41),
- Arnook (odc. 18-20),
- Huu (odc. 26 – w poprzednich odcinkach),
- Głaz (odc. 26, 50),
- Wan Shi Tong (odc. 30),
- Strażnik Poon (odc. 44, 50),
- Sozin (młodzieniec) (odc. 46)
- 2005-2008: Ben 10 –
- Kwaśny Oddech (odc. 9),
- Hex (odc. 10, 22),
- Kenko (odc. 32),
- Abel North (odc. 34),
- Porucznik Steel (odc. 40),
- Strażnik więzienia (odc. 41),
- Ojciec Camille (odc. 43),
- Sędzia (odc. 45)
- 2005-2008: Robotboy –
- Aktor #2 (odc. 29b),
- Lektor z płyty (odc. 30a),
- Tata Kurta (III seria)
- 2005-2007: Amerykański smok Jake Long –
- Prof. Hans Rotwood (II seria),
- Wróżkowy listonosz,
- Ogr
- 2005-2007: Podwójne życie Jagody Lee – Piącha (odc. 20, 33)
- 2005: Spadkobiercy Tytanów –
- Narrator,
- Pracownik kina (odc. 8),
- Polifem (odc. 17),
- Król Minos (odc. 19),
- Tata Tezji (odc. 20),
- Logus (odc. 22),
- Melampus (odc. 23)
- 2005: Porażki Króla Artura –
- Posłaniec (odc. 2),
- Wieśniak (odc. 3),
- Wyrocznia (odc. 23)
- 2005: Doraemon – Pan Kaminari (odc. 10a, 31a)
- 2006-2013: Złota rączka – Piotr, operator mostu (odc. 67b)
- 2006-2008: Kudłaty i Scooby Doo na tropie – Generał Makatka (odc. 10)
- 2006-2008: Dolina Koni (pierwsza wersja dubbingu) – Shep
- 2006-2007: Młodzi mistrzowie Shaolin – Ojciec Tanga (odc. 1)
- 2006-2007: Lola i Virginia
- 2006: Mam rakietę –
- Laserowy Kalmar (odc. 9a),
- Właściciel małej pizzerii (odc. 10a)
- 2006: Pokémon: Diament i Perła – Profesor Rowan
- 2006: Finley, wóz strażacki –
- Lyle,
- Sam (odc. 21)
- 2006: Zawiadowca Ernie − Marsel le Manific (odc. 20)
- 2006: ŌBAN Star Racers –
- Prezydent (odc. 1, 4, 8, 23, 25),
- Mechanik (odc. 1),
- Trener Księcia Aikki (odc. 2, 7-8, 13),
- Jeden z sędziów na Alwasie (odc. 3-4, 11, 13),
- Komentator mistrzostw międzyplanetarnych (odc. 11),
- Canaletto (odc. 12, 19-20, 23-24, 26),
- Reporter (odc. 21),
- Jeden ze Stwórców (odc. 22, 26),
- Jeden z Crogów (odc. 23)
- 2006: Wymiennicy –
- Laserowy Kalmar (odc. 9a),
- Właściciel małej pizzerii (odc. 10a)
- 2006: Mam rakietę
- 2006: Zdjęciaki
- 2006: Klub przyjaciół Myszki Miki – Profesor Ludwig von Drake (od odc. 78)
- 2007-2014: S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza (pierwsza wersja dubbingu) – różne głosy
- 2007-2014: M.I. High (druga wersja dubbingu) –
- premier (odc. 1, 5, 23, 34),
- Abe Mason (odc. 11),
- druid (odc. 48),
- Edwin Grosse (odc. 65),
- minister Hayden (odc. 84)
- 2007-2012: Bakugan: Młodzi wojownicy −
- Ojciec Marucho,
- Dragonoid Naga,
- Michael Gebarlich (seria I),
- Żółwoid
- 2007-2012: iCarly − głos lektora w TV (odc. 100)
- 2007-2012: Czarodzieje z Waverly Place −
- Wujek Kelbo (odc. 68),
- Kapitan Jim Bob Sherwood (odc. 71)
- 2007-2011: Przygody Sary Jane −
- Kudlak (pierwsza wersja dubbingu, odc. 6-7)
- Inspektor (druga wersja dubbingu, odc. 10)
- 2007-2010: Chowder –
- Kasztan (odc. 15a),
- Tofu (odc. 18)
- 2007-2008: Magiczna karuzela
- 2007: George prosto z drzewa –
- Doktor Scott (odc. 1-9a, 10-26),
- Król Dzierżymorda (odc. 8a),
- Tajemniczy Obcy (odc. 10b),
- Zrzęda (odc. 18b),
- Rogacz (odc. 20a),
- El Mruczas (odc. 21a),
- Nosorożec (odc. 21a),
- Pan Pando (odc. 25-26)
- 2007: Pokémon DP: Wymiar Walki – Profesor Rowan
- 2007: W pułapce czasu
- 2007: Fineasz i Ferb –
- Alojzy "Rodney" von Rodenstein (odc. 46b, 74b, 78b),
- Clewn’t (odc. 48),
- Clyde Flynn (odc. 66b),
- jeden z synów Glendy (odc. 66b),
- hiszpańskojęzyczny komentator meczu (odc. 67a),
- lody karaluchowo-czosnkowe (odc. 67b),
- kapitan Zez (odc. 68a),
- krowa (odc. 68b),
- Superkomputer (odc. 70a),
- Pinhead Pierre (odc. 71b),
- psychiatra (odc. 71b),
- stary mężczyzna (odc. 72a),
- kosmonauta #1 (odc. 75a),
- Tony (odc. 75a),
- farmer (odc. 75b),
- klient w ciemnozielonej koszuli (odc. 75b),
- głos kostki (odc. 76a),
- Adrian (odc. 77),
- trener Nozdrzy (odc. 77),
- głos maszyny (odc. 78a),
- pan Totalny (odc. 78a),
- portier (odc. 79a),
- duch #2 (odc. 79a),
- zombie z filiżanką (odc. 79a),
- Wieża (odc. 80a),
- lodziarz (odc. 81a),
- jeden z emerytów (odc. 81b),
- jeden z Mongołów (odc. 81b),
- archeolog (odc. 81b),
- narrator serialu "Katt Karr" (odc. 83b),
- łysy kierowca ciężarówki (odc. 83b),
- narrator spotu Ogników (odc. 83b),
- jeden z pasażerów autobusu (odc. 96b),
- jeden z członków Plecakoszwadronu (odc. 99b),
- Dyrektor szkoły (odc. 121a),
- Karł podobny do krasnala ogrodowego (odc. 121b),
- wiking (odc. 124a),
- Paolo Vanderbeek (odc. 124b),
- Pyszomir (odc. 125a),
- mężczyzna w okularach (odc. 125b)
- 2007: Sushi Pack
- 2007: Hutosie
- 2008-2012: Iron Man: Armored Adventures –
- nauczyciel matematyki (odc. 36, 40),
- pan Potts (odc. 38, 52),
- lekarz Tarczy (odc. 42),
- senator Kelly (odc. 43)
- 2008-2011: True Jackson –
- Bileter (odc. 17),
- Kent Shocknek (odc. 18, 40),
- Chiński detektyw (odc. 21, 50),
- Głos prezentera telewizyjnego (odc. 22),
- Burt Burlington (odc. 23, 36, 53),
- Jenkins (odc. 27),
- Hank (odc. 28),
- Kierownik sali w Finique (odc. 31),
- Sonny Klankman (odc. 31),
- DJ Snazy Jason (odc. 32),
- Fan Johna Cena (odc. 33),
- Reżyser filmowy (odc. 33),
- Frank Woo (odc. 33),
- David Poduch (odc. 34),
- Głos maszynisty (odc. 38),
- Kucharz w Burgerowym Zaułku (odc. 39),
- Policjant (odc. 40),
- Król Żuli z Burgerowego Zaułka (odc. 40),
- Kapitan rejsu lotniczego (odc. 44),
- Urzędnik stanu cywilnego (odc. 45),
- pan Bruntos (niuchacz) (odc. 47),
- Ed Wheeler (odc. 52),
- Dick Falcon / Ben Franklin (odc. 55),
- pan Nospa (odc. 56),
- ochroniarz galerii (odc. 57),
- Miazga (odc. 60)
- 2008-2011: Batman: Odważni i bezwzględni –
- Generał Kreegaar,
- Arges,
- Kapitan Cold (odc. 41),
- Niles Caulder (odc. 42),
- Two-Face (odc. 43),
- Dziesięciooki Człowiek (odc. 45),
- J’onn J’onzz/Manhunter (odc. 54, 58, 62-63),
- Kanjar Ro (odc. 64),
- ojciec chłopca (odc. 65)
- 2008-2011: Dzieciak kontra Kot –
- Strażnik Glen (odc. 38),
- Dziadek (odc. 41a),
- Henry, tata Dennisa (odc. 46a)
- 2008-2010: Aaron Stone – T. Abner Hall
- 2008-2010: Niezwykłe przypadki Flapjacka –
- Gęba (odc. 1b),
- Lord Nadziany (odc. 9b)
- 2008-2009: Dex Hamilton – Kosmiczny Entomolog – George (odc. 2)
- 2008-2009: Rahan – syn czasów mroku
- 2008-2009: Strażnicy z Chinatown – Pan Andrius (odc. 21)
- 2008-2009: Była sobie Ziemia –
- przedstawiciel bogatego kraju #2 (odc. 1),
- strażnik (odc. 1),
- Lin Gibbons (odc. 2),
- Hindus (odc. 3),
- przywódca wędrujących Afrykanów (odc. 4),
- człowiek próbujący wypędzić Amazończyków (odc. 5),
- rzymski żołnierz (odc. 6),
- członek morskiej straży granicznej (odc. 13),
- mężczyzna (odc. 20),
- sprzedawca (odc. 20),
- oficer (odc. 20),
- Juliusz Verne (odc. 21),
- jeden z Rzymian (odc. 22),
- wspólnik właściciela fabryki #2 (odc. 23),
- wódz wioski (odc. 24),
- głos odliczający do startu rakiety (odc. 25),
- lord Kelwin (odc. 26)
- 2008: Power Rangers Furia Dżungli –
- Toady,
- Rammer
- 2008: Niezwykła piątka na tropie − Dr Pruderlock
- 2008: Listonosz Pat – Przesyłki specjalne – Pat
- 2008: Bujdy na resorach
- 2008: Stich!
- 2008: Gormiti – Stary Mędrzec (odc. 53-65)
- 2008: Garfield Show
- 2008: Potwory i piraci
- 2008: Wakfu –
- Fil Harmonik (odc. 40),
- Ośmiornica (odc. 45-52)
- 2008: Pingwiny z Madagaskaru –
- Maks Kolanko (odc. 17, 20a),
- Komisarz (odc. 30b),
- Elmer (odc. 58b)
- 2008: Stacyjkowo –
- Superciuchcia,
- Hamish (odc. 125-128)
- 2009-2011: Hot Wheels: Battle Force 5 – Jack Wheeler (odc. 45)
- 2009-2010: Jonas
- 2009: Ogrodnik Gordon – Gordon
- 2009: Aniołki i spółka – nauczyciel
- 2009: Roztańczona Angelina: Nowe kroki
- 2009: Dinopociąg – Andrzej Allozaur (odc. 14a, 15b, 41a, 77a)
- 2009: Olivia
- 2009: Antoś –
- Pan Zenek (odc. 21),
- Pan Bazyli (fotograf) (odc. 38),
- prezenter radiowy (odc. 41),
- Pan Pąk (odc. 45),
- policjant (odc. 69, 70)
- 2009: Tara Duncan –
- jeden z elfów (odc. 18),
- medyk z Innoświata (odc. 24),
- ojciec Vlada (odc. 26)
- 2009: Superszpiedzy – Astronauta Arnold (odc. 38)
- 2009: Przygody K-9 – Departamentowcy
- 2009: Huntik: Łowcy tajemnic
- 2010-2013: Taniec rządzi –
- Dave Gold (odc. 40),
- dyrektor Rabinoff (odc. 41)
- 2010-2013: Big Time Rush – J.D. (odc. 34-35)
- 2010-2013: Pound Puppies: Psia paczka –
- Agent Mugs (odc. 42),
- Irving (odc. 42)
- 2010-2012: Generator Rex –
- Skalamander,
- Mężczyzna z ONZ (odc. 7),
- Bez twarzy (odc. 11, 25),
- Graniak (odc. 13, 35, 53),
- Trener (odc. 17),
- Marynarz (odc. 22),
- piraci Gatlocka (odc. 24),
- Dos (odc. 27),
- Septymiusz Sewer (odc. 54)
- 2010-2012: Mój kumpel anioł –
- trener Heinrich (odc. 3-4, 16, 25, 33, 41, 45, 51),
- dr Norman Bethune (odc. 5),
- profesor Biszkopt (odc. 28),
- głos w reklamie (odc. 48)
- 2010-2012: Liga Młodych –
- Zielona Strzała / Oliver Queen (odc. 1, 6, 30, 34),
- L-3 (Lex Luthor) (odc. 2),
- Pan Huragan (odc. 3),
- Bane (odc. 4),
- Lex Luthor (odc. 10, 22, 25, 34, 38, 40, 43, 46),
- Icicle Sr. (odc. 11),
- Hrabia Vertigo (odc. 14),
- Henchy (odc. 20),
- Bibbo Bibbowski (odc. 29),
- Kapitan (odc. 32)
- 2010-2012: Ben 10: Ultimate Alien –
- Oliver (odc. 4, 12),
- Sir Dagonet (odc. 7),
- George (odc. 35, 41-42, 50-52)
- 2010-2012: Scooby Doo i Brygada Detektywów –
- Ed Maszyna (odc. 13, 16, 26),
- pan Chen (odc. 15, 18),
- Przedstawiciel Destroido (odc. 18),
- sierżant (odc. 27),
- kustosz Vronsky (odc. 28),
- Radley Crown / Błękitny Sokół (odc. 40)
- 2010-2012: Avengers: Potęga i moc – Peter Quill/Star-Lord (odc. 32)
- 2010-2012: Hero 108 –
- Kamienna Małpa (odc. 36),
- Król Koali (odc. 38a),
- Kropek (odc. 39b)
- 2010-2011: Tytan Symbionik – Generał Modula
- 2010-2011: Lego: Fabryka bohaterów – Corroder (późniejsze odcinki)
- 2010: Czeburaszek
- 2010: Bolt i Blip –
- Dr Blood,
- skrzat #1 (odc. 8),
- Formatownik (odc. 8)
- 2010: Tempo Express –
- Stampy,
- wieśniak #2 (odc. 1),
- prowadzący teleturniej (odc. 2),
- Noble (odc. 19)
- 2010: Chuck i przyjaciele –
- Elmer,
- dr Bolt,
- betoniarka Mike (odc. 10a),
- Campster
- 2010: Mr Young –
- Mikołaj (odc. 30, 54),
- właściciel cyrku (odc. 37),
- policjant (odc. 56)
- 2010: Zielony patrol –
- wujek Mark,
- George (odc. 25)
- 2010: Babar i przygody Badou –
- Jabbsi,
- pan Wodnik,
- Lucek
- 2011-2014: Z kopyta – dziadek McKrupnik (odc. 49)
- 2011-2013: Super Ninja –
- Mechanov (odc. 5),
- wujek Jerry (odc. 10)
- 2011-2013: Looney Tunes Show – Święty Mikołaj (odc. 36)
- 2011-2012: Zielona Latarnia –
- Shyir Rev (odc. 1-2),
- Kapitan Goray (odc. 4)
- 2011: Maleńcy
- 2011: Groove High – kucharz (odc. 26)
- 2011: Koszykarze –
- Borys Popow (odc. 28),
- sędzia (odc. 30, 34, 39-40, 45, 52),
- egipski handlarz (odc. 33),
- Mistrz Wu (odc. 35),
- ochroniarz (odc. 37),
- rekruter (odc. 41),
- Papa Yako (odc. 44),
- strażnik (odc. 45),
- profesor (odc. 49)
- 2011: Niesamowity świat Gumballa –
- Dyrektor Brown,
- pan Fitzgerald, tata Penny (serie II-IV; odc. 19a, 26a, 39a, 48b, 55b, 62a, 74b, 80b),
- jeden ze złoczyńców (odc. 19b),
- mąż Siciliany (odc. 22b),
- spiker TV (odc. 22b),
- grubas, który utknął w studzience (odc. 29a)
- Hot Dog (większość kwestii w odc. 35b),
- złodziej (odcisk palca) (odc. 35b),
- blondyn Carlton (odc. 36b),
- lekarz (odc. 46a),
- Harold, tata Tobiasa (odc. 48b),
- prezenter pogody (odc. 52a),
- kierownik wypożyczalni DVD (odc. 52b),
- zmieniony głos Nicole (odc. 52b),
- zmieniony głos Gumballa (odc. 55a),
- straszny głos Gumballa, Darwina i Anais (odc. 55b),
- głos w TV #3 (odc. 57a),
- Rob / Doktor Niszczyciel (odc. 59b, 74a, 78b-79a),
- pan Small (odc. 62b, 68a),
- straszny głos Gumballa i Darwina (odc. 64a),
- narrator / Autax (odc. 64b),
- głos w reklamie (odc. 68a),
- niski głos Alana (odc. 81a),
- bankier (odc. 93b),
- muszla klozetowa #2 (odc. 94a),
- profesor-mysz (odc. 94a),
- głos (odc. 97b)
- 2011: Ul – Listonosz pan Pajączek
- 2011: Bąbelkowy świat gupików – Kustosz muzeum (odc. 35)
- 2011: Miś Muki –
- wuj Cezar (odc. 27),
- tata Luisa (odc. 28),
- wujek Pasang (odc. 30)
- 2011: Podróże Justina –
- Dziadek Oliwki (odc. 3),
- cesarz (odc. 7, 13),
- Jeremiasz Skrzypeczkowy (odc. 8),
- Sir Edmund (odc. 23),
- pan burmistrz (odc. 26),
- wujek Anton (odc. 33),
- Pierre (odc. 34),
- pan Li (odc. 38),
- kierowca Czerwonego Pioruna (odc. 39),
- Harry (odc. 43),
- senior Fernando (odc. 47),
- sprzedawca ciastek (odc. 49),
- sędzia (odc. 52)
- 2012-2014: Legenda Korry –
- brat Dawa (odc. 27),
- Zuko (odc. 28-30, 36-37, 39),
- jeden z więźniów (odc. 36),
- Baatar Senior (odc. 44-45, 49),
- ojciec Ryu (odc. 48),
- jeden z duchów (odc. 49)
- 2012: Kaijudo – Mistrzowie pojedynków –
- Toji,
- Lord Niebołamacz
- 2012: Robot i potwór
- 2012: Straszny Larry –
- mózg – prawnik (odc. 2),
- Gorlando (odc. 4, 6, 16, 32, 34),
- lekarz (odc. 24),
- sprzedawca w sklepie muzycznym (odc. 31)
- 2012: Transformers: Rescue Bots – Boulder
- 2012: Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham – Wydra
- 2012: Ben 10: Omniverse –
- Trombipulor (odc. 14),
- Eon (odc. 26, 49-50),
- Szeryf Wat-Senn (odc. 28),
- Doktor Joseph Chadwick (odc. 34, 44),
- Gorvan (odc. 35),
- Bykżab (odc. 43)
- 2012: Mega Spider-Man –
- Doktor Doom (odc. 3, 23, 48),
- Doktor Stephen Strange (odc. 39, 56),
- Stwór (odc. 40),
- Merlin (odc. 63),
- Titus (odc. 65),
- Arnim Zola (odc. 66, 71)
- 2012: Szczury laboratoryjne – kapitan (odc. 47)
- 2012: Transformers: Rescue Bots – Boulder
- 2012: Max Steel –
- kierowca autobusu (odc. 27),
- pan Thornhill (odc. 33),
- reżyser Jimmy Blaze (odc. 38),
- ochroniarz (odc. 45)
- 2012: Piotruś Królik – sowa Bruno
- 2013-2015: Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I. –
- Wrecker (odc. 12),
- Stwór (odc. 13, 25),
- Doktor Doom (odc. 14),
- Doktor Strange (odc. 20),
- Drax Nieszczyciel (odc. 21),
- Gorgon (odc. 23),
- Korg (odc. 26),
- szeryf (odc. 40),
- Red Ghost (odc. 40)
- 2013-2015: Nawiedzeni –
- inspektor (odc. 9),
- kurier (odc. 13),
- Rusty (odc. 14),
- dostawca piekarnika (odc. 14),
- "Kapeć" (odc. 15),
- Glenda w postaci potwora (odc. 16),
- trener Barker (odc. 19, 31),
- pan Dobson (odc. 21, 25, 41),
- Olaf (odc. 27, 42),
- sierżant Bugliari (odc. 30),
- Stan (odc. 33),
- Zielony Duch (odc. 37)
- Oliver Loomis (odc. 44),
- pracownik (odc. 44),
- sęp (odc. 47),
- członek rady duchów #3 (odc. 48),
- Ted dozorca (odc. 48)
- 2013-2014: Power Rangers Megaforce –
- Pan Burley,
- Posłaniec (odc. 19-20)
- 2013: Sanjay i Craig
- 2013: Avengers: Zjednoczeni – Doktor Doom (odc. 4, 10, 15, 19)
- 2013: Psi patrol – Mikołaj (odc. 11)
- 2013: Pac-Man i upiorne przygody – egzaminator
- 2013: Kod Lyoko: Ewolucja – Franz Hopper
- 2013: Oddział specjalny – Nagród Łowca (odc. 37)
- 2013: Grzmotomocni –
- Ostryg jako staruszek (odc. 31),
- Zielony Duch (odc. 32)
- 2013: Kroniki Xiaolin – Dojo
- 2013: Wujcio Dobra Rada
- 2013: Myszka Miki – Profesor Ludwig von Drake (odc. 23)
- 2013: Steven Universe –
- Greg Universe,
- gra samochód (odc. 9),
- lew (odc. 12-14, 17, 22, 26),
- lektor w filmie (odc. 13),
- narrator w zwiastunie (odc. 17),
- gra Zbieg dla dorosłych (odc. 14),
- tata Cebuli (Yellowtail) (odc. 18)
- 2013: Pokémon seria: XY – Rodman (odc. 22)
- 2013: Duzersi
- 2013: Sowa i spółka –
- Kogut,
- dżin z lampy (odc. 8),
- sędzia konkursu (odc. 35)
- 2013: Anna i androidy – pan Cooper
- 2013: Jej Wysokość Zosia – Król Brazendelli (odc. 79)
- 2013: Zack i Kwak
- 2013: Mój kumpel duch – Peter (odc. 14)
- 2014-2016: Wissper – Barry
- 2014: Misja Lanfeusta – Armadino
- 2014: Super 4
- 2014: Ciasteczkowe filmy
- 2014: Max i Shred – juror konkursu naukowego "10-tka przed 10-tką" (odc. 22)
- 2014: Zwierzaki-przebieraki – niedźwiedź Mitch
- 2014: Żółwik Sammy i spółka – Lucjusz
- 2014: Robin Hood – Draka w Sherwood – Derke (odc. 52)
- 2014: Lassie i przyjaciele –
- Nick (odc. 5),
- przewodnik (odc. 13),
- maszynista Bill (odc. 17)
- 2014: Nowe przygody Piotrusia Pana – Wódz Indian (odc. 6, 9, 17-19)
- 2014: Penn Zero: Bohater na pół etatu – Felicja
- 2014: Petz Klub –
- dozorca (odc. 27),
- sąsiad Arii (odc. 30),
- dziadek Arii (odc. 30)
- 2014: Dorwać Asa –
- pan Reiner,
- profesor Pringle (odc. 1, 11, 21, 28-29, 39, 51-52),
- małpa Jefrey (odc. 2),
- hycel (odc. 4, 26),
- dziadek (odc. 6, 12, 30, 42-43, 52),
- Pan X (odc. 16)
- 2014: Sonic Boom –
- Burmistrz (odc. 3, 8, 27-28, 36, 41-42),
- Teodor William Barker (odc. 4, 22, 24),
- Nominatus (odc. 13),
- staruszek (odc. 33, 41)
- 2014: Nicky, Ricky, Dicky i Dawn – JD McCoy (odc. 29)
- 2014: Niebezpieczny Henryk –
- burmistrz Swellview (odc. 28),
- głos staruszka (odc. 33),
- kelner w stekowni u Montego (odc. 28),
- zastępca burmistrza (odc. 35),
- Harold (odc. 35)
- 2015-2016: DC Super Hero Girls – Komisarz Gordon
- 2015: Henio Dzióbek –
- żuk (odc. 9a),
- staruszek w siłowni (odc. 50a),
- Bąbel (odc. 51a)
- 2015: Na końcu świata – major Adam Javadi Sr
- 2015: Miles z przyszłości – Lizander (odc. 16a)
- 2015: Czworo i pół przyjaciela –
- pan inspektor (odc. 1, 4-5, 7),
- kamerdyner (odc. 6)
- 2015: Lwia Straż – Hatiti (odc. 26)
- 2015: Pan Peabody i Sherman Show –
- Johannes Gutenberg (odc. 2),
- Juliusz Cezar (odc. 5),
- koń (odc. 11),
- Gyros (odc. 13)
- 2015: Dinotrux – Walcodony
- 2015: Krudowie u zarania dziejów
- 2015: Kuu Kuu Harajuku
- 2015: Kroniki rodziny królewskiej – król Rufus
- 2015-2016: Jestem Franky – Wilson Andrade
- 2016: Overwatch – Żołnierz-69 (odc. 4)
- 2016: Harmidom –
- Euzebiusz Kluczyk (odc. 16b),
- dziadek Albert (odc. 28b)
- 2016: Powrót na Dziki Zachód –
- Wódz Płynąca Woda,
- szeryf
- 2016-2018: Szkoła rocka – pan Matheson (odc. 25)
- 2016: Justice League Action –
- Czarodziej (odc. 1),
- naczelnik więzienia (odc. 2),
- Martin Stein (odc. 6, 18, 20-21, 23, 29, 34, 39),
- Virman Vundabar (odc. 10),
- Merlin (odc. 14-15),
- Perry White (odc. 35)
- 2016: Mój rycerz i ja –
- Perlin,
- Czarny Szczur #2 (odc. 10-11, 31, 34, 41, 44, 48, 51),
- Jeff, brat Złego Jacka (odc. 20),
- Zerlin
- 2016: Łowcy trolli –
- Gunmar (odc. 10-13, 15),
- policjant (odc. 28),
- pan Nuñez (odc. 33),
- kierowca (odc. 34),
- Merlin (odc. 37),
- Kraks (odc. 38),
- Walter Strickler (odc. 39)
- 2016: Bystry Bill –
- Wombel,
- Edek,
- pan Sowa (odc. 36),
- Stryjek Jack (odc. 41),
- sir Edmund (odc. 49)
- 2016: Zagadki rodziny Hunterów – Erik
- 2016: Nie ma jak w rodzinie –
- Pan Holtenwasser,
- Dick Sawitzki (odc. 1),
- Prawnik (odc. 6),
- Sprzedawca (odc. 11),
- Wicedyrektor szkoły podstawowej (odc. 13)
- 2016: Dom: Przygody Ocha i Tip
- 2016: Voltron: Legendarny Obrońca –
- Król Alfor,
- Ojciec Shay (odc. 5, 7),
- Lubos (odc. 15)
- 2017: Prawo Milo Murphy’ego –
- Clyde (odc. 15a),
- dziadek Milo (odc. 16),
- szeryf Murphy (odc. 18b)
- 2017: Miki i raźni rajdowcy – Profesor Ludwig von Drake (odc. 15a, 17ab)
- 2017: Rycerka Nella
- 2017: Tru i Tęczowe Królestwo – Tęczowy Król
- 2017: Dorotka i czarnoksiężnik z Krainy Oz –
- dziadek Bindo (odc. 12),
- dr Bzik (odc. 13, 18, 23),
- jedna z latających małp (odc. 16, 26),
- Tinker (odc. 17),
- członek Leśnego Składu #3 (odc. 19),
- piernikowy ludek (odc. 26)
- 2017: Odlotowe wyścigi – Kapitan Szarm (odc. 11)
- 2017: Mysticons
- 2017: Strażnicy Galaktyki: Nikczemny plan Thanosa
- 2008: Mała lama – Dziadzio Lama
Gry
- 2005: Age of Empires III –
- Generał Warwick,
- Bolivar,
- Mieszkaniec wioski Azteków
- 2005: Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse
- 2005: The Bard’s Tale: Opowieści barda
- 2005: Age of Empires III –
- Generał Warwick,
- Bolivar,
- Mieszkaniec wioski Azteków
- 2005: Agent Hugo –
- Agent 02,
- Cesarz zła
- 2005: Iniemamocni: Podziemne starcie – Człowiek Szpadel
- 2006: Gothic 3 –
- Rathgar,
- Nerusul,
- Deckard,
- Tom,
- Bradley,
- Głosy asasynów,
- Gunnar,
- Ningal,
- Thordir,
- Ugrasal,
- Gamal,
- Tyler,
- Jared,
- Nafalem,
- Lukjan,
- Sigmor
- 2006: Heroes of Might & Magic V –
- Alaric,
- Władca Demonów
- 2006: Neverwinter Nights: Kingmaker – Calibast
- 2006: Neverwinter Nights 2 –
- Leldon,
- Edmund
- 2006: Cezar IV – Instruktor w samouczku
- 2006: Sezon na misia –
- Kaczka #3,
- Reilly,
- Strażnik
- 2007: Broken Sword: Anioł śmierci – Dwayne
- 2007: Infernal
- 2007: Shrek Trzeci – Merlin
- 2007: Overlord –
- Kahn Wojownik,
- Malwin Podbrzusze,
- Bob
- 2007: Wiedźmin –
- Vetala,
- Navik,
- Pijak,
- Krasnoludzki sprzedawca,
- Gruby siwiec,
- Żołnierz
- 2007: Harry Potter i Zakon Feniksa –
- Szczekliwy zły gargulec,
- Portret Percivala Pratta,
- Portret sir Cadogana,
- Portret Vindictusa Viridiana
- 2007: The Settlers: Narodziny imperium – Margrabiowie miast
- 2008: Sam & Max: Sezon 1 – Leonard
- 2008: Brothers in Arms: Hell’s Highway – Starszy szeregowy Timothy Connor
- 2008: Asterix na olimpiadzie –
- Strażnik wioski olimpijskiej,
- Inspektor wioski olimpijskiej,
- Urzędnik wydający galijskie certyfikaty galijskości,
- Narrator w filmach instruktażowych
- 2008: Quantum of Solace – Rosyjski najemnik
- 2008: Mass Effect –
- Admirał Kahoku,
- Davin Raynolds,
- Han Olar,
- Żołnierze Przymierza,
- Turiański handlarz,
- Strażnik KRE,
- Turianin strażnik,
- Uchodźca
- 2008: Fallout 3 –
- Allistair Tenpenny,
- Nadzorca Krypty 101,
- Harkness,
- Głosy Chińczyków
- 2008: Alone in the Dark – Crowley
- 2008: Rise & Fall: Civilizations at War – Oktawian August
- 2008: Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum
- 2008: Piorun
- 2009: Invizimals
- 2009: NecroVisioN – Brytyjski żołnierz (rozdział Okopy)
- 2009: Mirror’s Edge – Merkury
- 2009: Dragon Age: Początek
- 2009: League of Legends –
- Jarvan,
- Wiking Greyor
- 2009: Jak & Daxter: Zaginiona granica – Głos Bożka Prekurosorów
- 2010: Napoleon: Total War – Napoléon Bonaparte
- 2010: God of War III – Pejritoos
- 2010: Harry Potter i Insygnia Śmierci
- 2010: ArcaniA: Gothic 4
- 2010: Battlefield: Bad Company 2 – Generał Braidwood
- 2010: Mass Effect 2
- 2010: Disciples III: Odrodzenie
- 2010: StarCraft II: Wings of Liberty – Grzechotnik (jednostka)
- 2010: Tom Clancy’s H.A.W.X. 2
- 2011: 1812: Serce Zimy – Myśliwy
- 2011: Afterfall: inSanity
- 2011: Auta 2 – Ogórek
- 2011: Crysis 2 –
- Laurence „Prorok” Barnes,
- Głos nanokombinezonu
- 2011: Medieval Moves: Wyprawa Trupazego – Morgrim Czarny
- 2011: Rage –
- Burmistrz Redstone,
- Prezydent Davis,
- Solomon
- 2011: The Elder Scrolls V: Skyrim – Proventus Avenicci
- 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów –
- Lord Vandergrift,
- Ogden,
- Mistrz Myron,
- Gwary
- 2011: Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu – Oficer w samouczku
- 2011: Resistance 3 –
- doktor Fyodor Malikov,
- Herbert Sawicki
- 2012: Diablo III –
- Lachadanan,
- Verrall,
- Kapitan Żelaznych Wilków
- 2012: Risen 2: Mroczne wody – Alvarez
- 2012: XCOM: Enemy Unknown – Zhang
- 2012: Halo 4 – Hoya
- 2013: Tomb Raider – Generał
- 2013: The Last of Us
- 2013: Neverwinter –
- Instruktor samouczka,
- Wojownik
- 2013: Samoloty – El Chupacabra
- 2013: Crysis 3 –
- Laurence „Prorok” Barnes,
- Nanokombinezon
- 2013: Wonderbook: Detektyw Diggs –
- Małpa Niesłysz,
- Robin Hood,
- Spiker
- 2014: Hearthstone –
- Thrall (Szaman),
- Władca Areny,
- Strażnik królów,
- Arcymag Antonidas,
- Thrall (Prorok Śmierci) (Rycerze Mroźnego Tronu),
- Podniebny jeździec (Wielki turniej),
- Potężny Strażnik Zagłady (Wielki turniej),
- Treser rumaków (Wielki turniej)
- 2014: LittleBigPlanet 3 – Cezary Fryzura
- 2015: Dying Light –
- Karim,
- Posłaniec,
- Reporter
- 2015: The Order: 1886 – Sebastien Malory / Sir Perceval
- 2015: Wiedźmin: Dziki Gon –
- Rostan Muggs,
- Człowiek Mengego,
- Ambasador van Attre,
- Willi,
- Jeden z bukmacherów,
- Jeden z ludzi Barona,
- Jeden z ludzi Tasaka,
- Jeden z łowców czarownic
- 2015: Heroes of the Storm – Thrall
- 2015: Wiedźmin: Dziki Gon – Serca z kamienia – Vimme Vivaldi
- 2016: Dying Light: The Following – Kaan
- 2016: Overwatch – Żołnierz–76
- 2016: LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – Snap Wexley
- 2016: Call of Duty: Infinite Warfare – Admirał Raines
- 2016: Battlefield 1
- 2016: Dishonored 2 – Cywile
- 2016: Silence – Samuel
- 2017: Syberia 3 – Nikita
- 2017: Sniper: Ghost Warrior 3
- 2017: Elex –
- Thor,
- Dran,
- Godehard,
- Oran,
- Dirk,
- Blake
- 2017: Dishonored: Death of the Outsider – Przedstawiciele klasy niższej
- 2017: Call of Duty: WWII – Rideau
- 2017: LEGO Marvel Super Heroes 2 –
- Doktor Strange,
- Arnim Zola,
- Merlin,
- Moduł depozytowy Vibranium
- 2017: Star Wars: Battlefront II – Shriv
- 2017: Destiny 2: Klątwa Ozyrysa – Klątwa Ozyrysa
- 2018: God of War
Programy
- 2009: SkarpeTV – Profesorek
Słuchowiska
- 1985: Kwiatki z Kwiateczkowa
- 2003: Przygody Dona Kichota – głos III (odc. 29, 34)
- 2009: Antygona
- 2009: Wyzwolenie
- 2010: Narrenturm –
- Otto Glaubitz,
- Oldrzych Halada
- 2011: Ręczna robota –
- Przewodnik (odc. 19),
- Porucznik Wichniak (odc. 47)
- 2012: Boży bojownicy
- 2013: Niezwyciężony –
- Blank,
- Petersen
- 2013: Lux perpetua – Jasio Kminek
- 2014: Ojciec chrzestny
Wykonanie piosenek
- 1998-2004: Atomówki (odc. 59)
- 2015: Lwia Straż (odc. 26)
- 2016: Wielka wyprawa Molly
- 2017: Piękna i Bestia (Bella, Gaston)
Jako lektor w tyłówkach
- 1969: Kot w Butach
- 1986-1988: Troskliwe misie (dubbing z GMC Studio)
- 1991-1994: Delfi i przyjaciele (druga wersja dubbingu)
- 1998: Kirikou i czarownica
- 1999: SpongeBob Kanciastoporty (odc. 25, 28-29, 31-32, 35, 38-40, 42, 44-50)
- 2000-2006: Kajtuś (wersja DVD)
- 2000: Marvin, stepujący koń (druga wersja dubbingu)
- 2003-2004: Traktor Tom
- 2003: Dyl Sowizdrzał
- 2003: Kajtuś czeka na święta
- 2004: Wyprawa Popeye’a: W poszukiwaniu Tatki
- 2005: Inspektor Gadżet: Misja specjalna
- 2005: Świąteczne opowieści: Niezwykły prezent księżniczki
- 2005: Porażki Króla Artura
- 2005: Dinotopia: Walka o rubinowy kryształ
- 2005: Kirikou i dzikie bestie
- 2007: Wskakuj!
- 2008-2011: True Jackson
- 2008: Power Rangers Furia Dżungli
- 2009: Aniołki i spółka
- 2009: Roztańczona Angelina: Nowe kroki
- 2010-2011: Tytan Symbionik
- 2010: Chuck i przyjaciele
- 2010: Tempo Express
- 2012: Tron: Rebelia
- 2012: Robot i potwór
- 2013-2015: Nawiedzeni
- 2013: Sanjay i Craig
- 2014: Dorwać Asa
- 2014-2016: Warzywne opowieści – w domu
- 2015: Kuu Kuu Harajuku
- 2015: Jestem Franky
- 2015: Świń Koza Banan Robal
- 2016: Wielka wyprawa Molly
- 2016: DC Super Hero Girls: Bohater Roku
- 2016: Królewska Akademia Bajek
- 2016: Justice League Action
- 2016: Bystry Bill
- 2016: Bruno i Bucior: Wskakujcie do basenu
- 2016: Zagadki rodziny Hunterów
- 2016: Voltron: Legendarny Obrońca
- 2017: Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie
- 2017: DC Super Hero Girls: Galaktyczne Igrzyska
- 2017: LEGO DC Super Hero Girls: Złodziej pamięci
- 2017: Star Wars: Siły przeznaczenia
- 2017: Strażniczki Kadabry
- 2017: Mysticons
- 2017: Bruno i Bucior: To niemożliwe w Macdonald Hall
- 2017: Bruno i Bucior: Eksperyment
Reżyseria dubbingu
Filmy
- 2007: Wskakuj!
- 2008: Dzielny Despero
- 2012: Ernest i Celestyna
- 2013: Hokus-pokus, Albercie Albertsonie
- 2014: Pies, który ocalił Wielkanoc
- 2016: Wielka wyprawa Molly
- 2016: DC Super Hero Girls: Bohater Roku
- 2016: Bruno i Bucior: Wskakujcie do basenu
- 2017: Scooby-Doo! Na Dzikim Zachodzie
- 2017: DC Super Hero Girls: Galaktyczne Igrzyska
- 2017: Bruno i Bucior: To niemożliwe w Macdonald Hall
- 2017: Bruno i Bucior: Eksperyment
Seriale
- 1981: Listonosz Pat (III-IV oraz VII-VIII seria)
- 2005: Porażki Króla Artura
- 2006: Mam rakietę
- 2008-2011: True Jackson
- 2008: Power Rangers Furia Dżungli
- 2008: Listonosz Pat – Przesyłki specjalne
- 2009: Aniołki i spółka
- 2010-2011: Tytan Symbionik
- 2010: Tempo Express
- 2012-2014: Legenda Korry (odc. 27-52)
- 2012: Robot i potwór
- 2013-2015: Nawiedzeni
- 2013: Sanjay i Craig
- 2014: Dorwać Asa
- 2014: Robin Hood – Draka w Sherwood (odc. 35-37, 41-48, 50-52)
- 2014: Niebezpieczny Henryk (odc. 27-34)
- 2015: Na końcu świata
- 2015: Jestem Franky (odc. 1-6, 13-18, 37-38, 40-41, 49-54, 58-60)
- 2016: Powrót na Dziki Zachód
- 2016: Justice League Action (odc. 5-8, 10, 14-16, 19-20)
- 2016: Łowcy trolli (odc. 8-16, 19, 27-39)
- 2016: Zagadki rodziny Hunterów
- 2016: Voltron: Legendarny Obrońca (odc. 2-16, 18-24)
Gry
- 2016: Dishonored 2
Obsada dubbingu
- 2013: Grzmotomocni (odc. 32)
Linki zewnętrzne
- Andrzej Chudy w polskiej Wikipedii
- Andrzej Chudy w bazie filmweb.pl
- Andrzej Chudy w bazie filmpolski.pl
- Andrzej Chudy w bazie stopklatka.pl