Cartoon Network: Różnice pomiędzy wersjami
m (uzupełnienie) |
|||
(Nie pokazano 21 wersji utworzonych przez 6 użytkowników) | |||
Linia 129: | Linia 129: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|016 | | bgcolor="#DFEEEF"|016 | ||
| ''[[Szczenięce lata Toma i Jerry'ego]]'' | | ''[[Szczenięce lata Toma i Jerry'ego|Szczenięce lata Toma i Jerry’ego]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 02.09.1998 | | 02.09.1998 | ||
Linia 388: | Linia 388: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|053 | | bgcolor="#DFEEEF"|053 | ||
| ''[[ | | ''[[Samuraj Jack]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| | | 01.06.2002 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|054 | | bgcolor="#DFEEEF"|054 | ||
| ''[[ | | ''[[Kosmiczna rodzinka]]'' | ||
| [[ | | [[Hagi Film i Video|HAGI FILM i VIDEO WROCŁAW]] | ||
| | | 02.09.2002 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|055 | | bgcolor="#DFEEEF"|055 | ||
| ''[[ | | ''[[Cubix]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| | | 30.09.2002 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|056 | | bgcolor="#DFEEEF"|056 | ||
| ''[[Liga Sprawiedliwych]]'' | | ''[[Liga Sprawiedliwych]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
Linia 422: | Linia 415: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|057 | ||
| ''[[ | | ''[[Mroczne przygody Billy'ego i Mandy|Mroczne przygody Billy’ego i Mandy]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| | | 05.10.2002 | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|058 | |||
| ''[[Zło w Potrawce]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 05.10.2002 | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Linia 774: | Linia 774: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|108 | | bgcolor="#DFEEEF"|108 | ||
| ''[[Pora na przygodę!]]'' | | ''[[Pora na przygodę!]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] / [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 28.01.2011 | | 28.01.2011 | ||
|- | |- | ||
Linia 1019: | Linia 1019: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|143 | | bgcolor="#DFEEEF"|143 | ||
| ''[[Nexo Knights]]'' | | ''[[Nexo Knights]]'' | ||
| | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 17.12.2015 | | 17.12.2015 | ||
|- | |- | ||
Linia 1060: | Linia 1060: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|149 | | bgcolor="#DFEEEF"|149 | ||
| ''[[Ben 10 (serial animowany 2016)|Ben 10]]'' | | ''[[Ben 10 (serial animowany 2016)|Ben 10 (2016)]]'' | ||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 10.10.2016 | | 10.10.2016 | ||
Linia 1083: | Linia 1083: | ||
| ''[[Magiczne magiimiecze]]'' | | ''[[Magiczne magiimiecze]]'' | ||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| | | 06.03.2017 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Linia 1089: | Linia 1089: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|153 | | bgcolor="#DFEEEF"|153 | ||
| ''[[DC Super Hero Girls]]'' | | ''[[DC Super Hero Girls]]'' | ||
| | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 26.03.2017 | | 26.03.2017 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|154 | |||
| ''[[Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (serial animowany)|Klopsiki i inne zjawiska pogodowe]]'' | |||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| | | 18.09.2017 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|155 | ||
| ''[[ | | ''[[OK K.O.! Po prostu walcz]]'' | ||
| [[ | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| | | 06.11.2017 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|156 | ||
| ''[[ | | ''[[Bohaterska wyprawa dzielnego księcia Ivandoe]]'' | ||
| [[Studio | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| | | 29.01.2018 | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|157 | |||
| ''[[Tom i Jerry Show]]'' | |||
| [[Smakjam Studio|SMAKJAM STUDIO]] / [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 14.02.2018 | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|158 | ||
| ''[[ | | ''[[Królik Bugs: Serial twórców "Zwariowanych melodii"|Nowe Zwariowane Melodie]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| | | 26.02.2018 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|159 | ||
| ''[[ | | ''[[Wyluzuj, Scooby Doo!]]'' | ||
| [[ | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| | | 26.02.2018 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|160 | ||
| ''[[ | | ''[[Kicia Rożek]]'' | ||
| [[ | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| | | 26.03.2018 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|161 | ||
| ''[[ | | ''[[Królikula]]'' | ||
| [[ | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| | | <!--14.-->05.2018 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|162 | ||
| ''[[ | | ''[[Jaś Fasola]]'' | ||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| | | 01.07.2018 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|} | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|163 | |||
=== Programy popularnonaukowe === | | ''[[Jabłko i Szczypior]]'' | ||
{| style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
|-style="background: #AABBCC;" | | 20.08.2018 | ||
!width="8%"|N/o | |- | ||
!width="37%"|Tytuł | | colspan=4 | | ||
!width="40%"|Studio dubbingowe | |- | ||
!width="15%"|Premiera<br />w Cartoon Network | | bgcolor="#DFEEEF"|164 | ||
|- | | ''[[Craig znad Potoku]]'' | ||
| colspan=4 | | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
|- | | 15.10.2018 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | |- | ||
| ''[[Checker|Cartoon Network Checker]]'' | | colspan=4 | | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |- | ||
| 19.01.2012 | | bgcolor="#DFEEEF"|165 | ||
|- | | ''[[Transformers: Cyberverse]]'' | ||
| colspan=4 | | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
|} | | 27.10.2018 | ||
|- | |||
=== Filmy === | | colspan=4 | | ||
{| style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |- | ||
|-style="background: #AABBCC;" | | bgcolor="#DFEEEF"|166 | ||
!width="8%"|N/o | | ''[[Odlotowe wyścigi (serial animowany 2017)|Odlotowe wyścigi]]'' | ||
!width="37%"|Tytuł | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
!width="40%"|Studio dubbingowe | | 01.11.2018 | ||
!width="15%"|Premiera<br />w Cartoon Network | |- | ||
|- | | colspan=4 | | ||
| colspan=4 | | |} | ||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | === Seriale aktorskie === | ||
{| style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #AABBCC;" | |||
!width="8%"|N/o | |||
!width="37%"|Tytuł | |||
!width="40%"|Studio dubbingowe | |||
!width="15%"|Premiera<br />w Cartoon Network | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | |||
| ''[[Szpiegowska rodzinka]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 03.12.2007 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|02 | |||
| ''[[Najnowsze wydanie]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 01.09.2008 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|03 | |||
| ''[[Co gryzie Jimmy'ego? (serial telewizyjny)|Co gryzie Jimmy’ego?]]'' | |||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | |||
| 06.10.2008 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|04 | |||
| ''[[Przygody Sary Jane]]'' | |||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | |||
| 31.12.2008 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|05 | |||
| ''[[S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza]]'' | |||
| [[Studio Genetix Film Factory|STUDIO GENETIX FILM FACTORY]] | |||
| 07.04.2009 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|06 | |||
| ''[[Level Up (serial telewizyjny)|Level Up]]'' | |||
| [[Film Factory Studio|FILM FACTORY STUDIO]] | |||
| 01.06.2012 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|07 | |||
| ''[[Power Rangers Megaforce]]'' | |||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 08.10.2013 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|} | |||
=== Programy popularnonaukowe === | |||
{| style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #AABBCC;" | |||
!width="8%"|N/o | |||
!width="37%"|Tytuł | |||
!width="40%"|Studio dubbingowe | |||
!width="15%"|Premiera<br />w Cartoon Network | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | |||
| ''[[Checker|Cartoon Network Checker]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 19.01.2012 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|} | |||
=== Filmy === | |||
{| style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #AABBCC;" | |||
!width="8%"|N/o | |||
!width="37%"|Tytuł | |||
!width="40%"|Studio dubbingowe | |||
!width="15%"|Premiera<br />w Cartoon Network | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | |||
| ''[[Laboratorium Dextera: Wyprawa w przyszłość]]'' | | ''[[Laboratorium Dextera: Wyprawa w przyszłość]]'' | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
Linia 1415: | Linia 1506: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|34 | | bgcolor="#DFEEEF"|34 | ||
| ''[[ | | ''[[Miś Wielkanocny]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| ? | | ? | ||
Linia 1837: | Linia 1928: | ||
| ''[[Tom i Jerry: Pomocnicy świętego Mikołaja]]'' | | ''[[Tom i Jerry: Pomocnicy świętego Mikołaja]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| | | 10.12.2016 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Linia 1845: | Linia 1936: | ||
| <!--[[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]--> | | <!--[[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]--> | ||
| 26.03.2017 | | 26.03.2017 | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|96 | |||
| ''[[Yo-kai Watch: Film]]'' | |||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 29.10.2018 | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | |
Wersja z 14:24, 17 lis 2018
Cartoon Network – polskojęzyczna stacja telewizyjna, emitująca głównie seriale animowane. Data startu polskiej wersji kanału nie jest do końca znana, umownie bierze się pod uwagę 1 września 1998 roku. Początkowo kanał miał wystartować 18 kwietnia 1998 roku wraz z pierwszą polską platformą cyfrową Wizja TV, jednak ze względu na list intencyjny wystosowany do spółki At Entertainment (twórcę i pierwszego właściciela platformy) przez Canal+, start kanału został odłożony na kilka miesięcy.
Od początku istnienia kanału emisja trwała od godz. 06:00 do 20:00, pozostały czas antenowy wypełniał kanał TCM (w godz. 20:00-02:00) oraz anglojęzyczna wersja Cartoon Network (w godz. 02:00-06:00). 1 października 2001 roku uległy zmianie godziny emisji – CN w polskiej wersji emitowano w godz. 06:00-21:00, skracając czas antenowy anglojęzycznej wersji. 2 marca 2004 roku zastąpiono anglojęzyczny blok CN polską wersją, i tym samym wydłużono czas emisji kanału do 18 godzin dziennie.
1 marca 2007 roku wystartowała 24-godzinna wersja kanału, dotychczasowa wersja dzielona z kanałem TCM była w dalszym ciągu równolegle emitowana w dotychczasowych godzinach. W październiku 2009 roku 18-godzinna wersja została skrócona do 15-godzinnej (od 06:00 do 21:00), tym samym wydłużono blok kanału TCM do 9 godzin dziennie.
Kanał emituje wszystkie swoje programy z polskim dubbingiem (zdarzyły się jedynie 4 filmy, które zostały wyemitowane w wersji opatrzonej lektorem: Boże Narodzenie Muppetów, Chitty Chitty Bang Bang, Uwolnić orkę oraz Batman: Maska Batmana).
Cartoon Network w polskiej wersji nadawany jest z Londynu. Stamtąd również zostaje zlecany dubbing do filmów i seriali emitowanych w Cartoon Network. Produkcja dubbingu zlecana jest kilku studiom – Start International Polska, Master Film, Studio Sonica, Studio Genetix Film Factory, SDI Media Polska (wcześniejsze Sun Studio Polska) oraz Film Factory Studio.
Od czerwca 2005 roku w Polsce dostępny jest również siostrzany kanał – Boomerang.
Programy Cartoon Network
Seriale animowane
Seriale aktorskie
N/o | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera w Cartoon Network |
---|---|---|---|
01 | Szpiegowska rodzinka | STUDIO SONICA | 03.12.2007 |
02 | Najnowsze wydanie | STUDIO SONICA | 01.09.2008 |
03 | Co gryzie Jimmy’ego? | MASTER FILM | 06.10.2008 |
04 | Przygody Sary Jane | STUDIO GENETIX FILM FACTORY | 31.12.2008 |
05 | S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza | STUDIO GENETIX FILM FACTORY | 07.04.2009 |
06 | Level Up | FILM FACTORY STUDIO | 01.06.2012 |
07 | Power Rangers Megaforce | SDI MEDIA POLSKA | 08.10.2013 |
Programy popularnonaukowe
N/o | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera w Cartoon Network |
---|---|---|---|
01 | Cartoon Network Checker | STUDIO SONICA | 19.01.2012 |
Filmy
Linki zewnętrzne
- Cartoon Network w polskiej Wikipedii