Cartoon Network: Różnice pomiędzy wersjami
m (Anulowanie wersji 79986 autora Kanciaste spodnie123 (dyskusja)) |
|||
(Nie pokazano 12 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
Linia 353: | Linia 353: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|048 | | bgcolor="#DFEEEF"|048 | ||
| ''[[ | | ''[[Strażnicy czasu]]'' | ||
| [[ | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| | | 2002 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|049 | | bgcolor="#DFEEEF"|049 | ||
| ''[[ | | ''[[Szczeniak zwany Scooby Doo]]'' | ||
| [[ | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| | | 03.2002 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|050 | | bgcolor="#DFEEEF"|050 | ||
| ''[[ | | ''[[Kapitan Grotman i Aniołkolatki]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| 2002 | | 05.2002 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|051 | | bgcolor="#DFEEEF"|051 | ||
| ''[[ | | ''[[Perypetie Penelopy]]'' | ||
| [[ | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| 2002 | | 06.2002 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|052 | | bgcolor="#DFEEEF"|052 | ||
| ''[[ | | ''[[Samuraj Jack]]'' | ||
| [[ | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 2002 | | 01.06.2002 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|053 | | bgcolor="#DFEEEF"|053 | ||
| ''[[ | | ''[[Nowy Scooby Doo]]'' | ||
| [[ | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| | | 07.2002 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Linia 1019: | Linia 1019: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|143 | | bgcolor="#DFEEEF"|143 | ||
| ''[[Nexo Knights]]'' | | ''[[Nexo Knights]]'' | ||
| | | [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | ||
| 17.12.2015 | | 17.12.2015 | ||
|- | |- | ||
Linia 1075: | Linia 1075: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|151 | | bgcolor="#DFEEEF"|151 | ||
| ''[[Justice League Action]]'' | | ''[[Justice League Action]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] / [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| 04.12.2016 | | 04.12.2016 | ||
|- | |- | ||
Linia 1147: | Linia 1147: | ||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | | [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | ||
| <!--14.-->05.2018 | | <!--14.-->05.2018 | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|162 | |||
| ''[[Jaś Fasola]]'' | |||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 01.07.2018 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|163 | |||
| ''[[Jabłko i Szczypior]]'' | |||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 20.08.2018 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|164 | |||
| ''[[Craig znad Potoku]]'' | |||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 15.10.2018 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|165 | |||
| ''[[Transformers: Cyberverse]]'' | |||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 27.10.2018 | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|166 | |||
| ''[[Odlotowe wyścigi (serial animowany 2017)|Odlotowe wyścigi]]'' | |||
| [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]] | |||
| 01.11.2018 | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Linia 1471: | Linia 1506: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|34 | | bgcolor="#DFEEEF"|34 | ||
| ''[[ | | ''[[Miś Wielkanocny]]'' | ||
| [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | | [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]] | ||
| ? | | ? | ||
Linia 1893: | Linia 1928: | ||
| ''[[Tom i Jerry: Pomocnicy świętego Mikołaja]]'' | | ''[[Tom i Jerry: Pomocnicy świętego Mikołaja]]'' | ||
| [[Master Film|MASTER FILM]] | | [[Master Film|MASTER FILM]] | ||
| | | 10.12.2016 | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Linia 1901: | Linia 1936: | ||
| <!--[[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]--> | | <!--[[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]--> | ||
| 26.03.2017 | | 26.03.2017 | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|96 | |||
| ''[[Yo-kai Watch: Film]]'' | |||
| [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]] | |||
| 29.10.2018 | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | |
Wersja z 10:34, 23 lut 2019
Cartoon Network – polskojęzyczna stacja telewizyjna, emitująca głównie seriale animowane. Data startu polskiej wersji kanału nie jest do końca znana, umownie bierze się pod uwagę 1 września 1998 roku. Początkowo kanał miał wystartować 18 kwietnia 1998 roku wraz z pierwszą polską platformą cyfrową Wizja TV, jednak ze względu na list intencyjny wystosowany do spółki At Entertainment (twórcę i pierwszego właściciela platformy) przez Canal+, start kanału został odłożony na kilka miesięcy.
Od początku istnienia kanału emisja trwała od godz. 06:00 do 20:00, pozostały czas antenowy wypełniał kanał TCM (w godz. 20:00-02:00) oraz anglojęzyczna wersja Cartoon Network (w godz. 02:00-06:00). 1 października 2001 roku uległy zmianie godziny emisji – CN w polskiej wersji emitowano w godz. 06:00-21:00, skracając czas antenowy anglojęzycznej wersji. 2 marca 2004 roku zastąpiono anglojęzyczny blok CN polską wersją, i tym samym wydłużono czas emisji kanału do 18 godzin dziennie.
1 marca 2007 roku wystartowała 24-godzinna wersja kanału, dotychczasowa wersja dzielona z kanałem TCM była w dalszym ciągu równolegle emitowana w dotychczasowych godzinach. W październiku 2009 roku 18-godzinna wersja została skrócona do 15-godzinnej (od 06:00 do 21:00), tym samym wydłużono blok kanału TCM do 9 godzin dziennie.
Kanał emituje wszystkie swoje programy z polskim dubbingiem (zdarzyły się jedynie 4 filmy, które zostały wyemitowane w wersji opatrzonej lektorem: Boże Narodzenie Muppetów, Chitty Chitty Bang Bang, Uwolnić orkę oraz Batman: Maska Batmana).
Cartoon Network w polskiej wersji nadawany jest z Londynu. Stamtąd również zostaje zlecany dubbing do filmów i seriali emitowanych w Cartoon Network. Produkcja dubbingu zlecana jest kilku studiom – Start International Polska, Master Film, Studio Sonica, Studio Genetix Film Factory, SDI Media Polska (wcześniejsze Sun Studio Polska) oraz Film Factory Studio.
Od czerwca 2005 roku w Polsce dostępny jest również siostrzany kanał – Boomerang.
Programy Cartoon Network
Seriale animowane
Seriale aktorskie
N/o | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera w Cartoon Network |
---|---|---|---|
01 | Szpiegowska rodzinka | STUDIO SONICA | 03.12.2007 |
02 | Najnowsze wydanie | STUDIO SONICA | 01.09.2008 |
03 | Co gryzie Jimmy’ego? | MASTER FILM | 06.10.2008 |
04 | Przygody Sary Jane | STUDIO GENETIX FILM FACTORY | 31.12.2008 |
05 | S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza | STUDIO GENETIX FILM FACTORY | 07.04.2009 |
06 | Level Up | FILM FACTORY STUDIO | 01.06.2012 |
07 | Power Rangers Megaforce | SDI MEDIA POLSKA | 08.10.2013 |
Programy popularnonaukowe
N/o | Tytuł | Studio dubbingowe | Premiera w Cartoon Network |
---|---|---|---|
01 | Cartoon Network Checker | STUDIO SONICA | 19.01.2012 |
Filmy
Linki zewnętrzne
- Cartoon Network w polskiej Wikipedii