Dinotrux: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Spis odcinków) |
Krychov PL (dyskusja | edycje) m (→Spis odcinków) |
||
(Nie pokazano 24 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Dinotrux''' (2015) – amerykański serial animowany ze studia DreamWorks Animation. | {{Serial2 | ||
|tytuł= Dinotrux | |||
|tytuł oryginalny= | |||
|plakat= Dinotrux.jpg | |||
|gatunek= animowany | |||
|kraj= Stany Zjednoczone | |||
|język= angielski | |||
|stacja= [[Nickelodeon Polska]], [[Telewizja Polska|TVP ABC]], [[Netflix]] | |||
|lata produkcji= 2015-2018 | |||
|data premiery= 9 maja [[2016]] | |||
|sezony= 2 z 3 | |||
|odcinki= 52 z 78 | |||
}} | |||
'''Dinotrux''' (2015-2018) – amerykański serial animowany ze studia DreamWorks Animation. | |||
Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nickelodeon Polska]] w bloku ''NickJr.'' od 9 maja [[2016]] roku. | Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nickelodeon Polska]] w bloku ''NickJr.'' od 9 maja [[2016]] roku (pierwsza seria) oraz od 22 grudnia 2018 roku na kanale [[Telewizja Polska|TVP ABC]]. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
Linia 9: | Linia 22: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': [[Master Film|MASTER FILM]]<br /> | '''Wersja polska''': [[Master Film|MASTER FILM]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Andrzej Chudy]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Andrzej Chudy]]<br /> | ||
'''Tłumaczenie i dialogi''': [[Przemysław Rak]]<br /> | |||
'''Tekst piosenki i kierownictwo muzyczne''': [[Adam Krylik]]<br /> | |||
'''Dźwięk i montaż''': [[Krzysztof Podolski]]<br /> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Katarzyna Fijałkowska]]<br /> | |||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Mateusz Weber]] – '''Ty Rux''' | * [[Mateusz Weber]] – '''Ty Rux''' | ||
* [[Tomasz Bednarek]] – '''Trybek''' | * [[Tomasz Bednarek]] – '''Trybek''' | ||
* [[ | * [[Wojciech Chorąży]] – '''Dożer''' | ||
* [[Bartosz Wesołowski]] – '''Ton-Ton''' | * [[Bartosz Wesołowski]] – '''Ton-Ton''' | ||
* [[ | * [[Katarzyna Łaska-Kaczanowska|Katarzyna Łaska]] – '''Skya''' | ||
* [[Robert Jarociński]] – '''D-Structs''' | * [[Robert Jarociński]] – '''D-Structs''' | ||
* [[Jarosław Domin]] – '''Szmelcek''' | |||
* [[Łukasz Węgrzynowski]] – '''Otto #1''' | |||
* [[Mateusz Narloch]] – '''Click-Clack''' | * [[Mateusz Narloch]] – '''Click-Clack''' | ||
* [[Karol Wróblewski]] – '''Waldek''' | * [[Karol Wróblewski]] – '''Waldek''' | ||
* [[Agnieszka Mrozińska]] – '''Aś''' | |||
* [[Krzysztof Bartłomiejczyk]] | |||
* [[Maksymilian Michasiów]] – | |||
** '''Tłuczek''', | |||
** '''Dudek''' <small>(odc. 40)</small> | |||
* [[Andrzej Chudy]] – | |||
** '''Walcodony''', | |||
** '''Rąbacz''' | |||
* [[Dariusz Błażejewski]] – '''Śmiechciuch''' | |||
'''W pozostałych rolach''': | |||
* [[Dariusz Odija]] – '''George''' | * [[Dariusz Odija]] – '''George''' | ||
* [[ | * [[Józef Pawłowski]] – '''Wkrętak''' | ||
* [[ | * [[Joanna Pach-Żbikowska]] – '''Blayde''' | ||
* [[ | * [[Łukasz Talik]] – | ||
* [[Maksymilian | ** '''Crunk''', | ||
** '''Navi''' <small>(odc. 40)</small> | |||
* [[Przemysław Glapiński]] – '''Chunk''' | |||
* [[Paweł Krucz]] – '''Kłapacz''' <small>(odc. 40-42)</small> | |||
* [[Anna Wodzyńska]] – '''Śmigtop''' <small>(odc. 40)</small> | |||
* [[Julia Kołakowska-Bytner]] – '''Śniegotka''' <small>(odc. 41)</small> | |||
* [[Maksymilian Bogumił]] – '''Chunk''' <small>(odc. 46)</small> | |||
* [[Brygida Turowska]] | |||
* [[Bożena Furczyk]] | |||
* [[Paulina Komenda]] | |||
i inni | i inni | ||
Linia 33: | Linia 70: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| style="text-align: center; width: 70%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | ||
|-style="background: #ABC;" | |-style="background: #ABC;" | ||
!width=" | !width="14%"|Premiera ([[Netflix]]) | ||
!width="14%"|Premiera w TV | |||
!width="6%"|N/o | !width="6%"|N/o | ||
!width=" | !width="33%"|Polski tytuł | ||
!width=" | !width="33%"|Angielski tytuł | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.05.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>09.05.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | | bgcolor="#DFEEEF"|01 | ||
| ''Ty i Trybek'' | | ''Ty i Trybek'' | ||
| ''Ty and Revvit'' | | ''Ty and Revvit'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 10.05.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>10.05.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|02 | | bgcolor="#DFEEEF"|02 | ||
| ''Złomodaktyle'' | | ''Złomodaktyle'' | ||
| ''Scrapadactyls'' | | ''Scrapadactyls'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 11.05.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>11.05.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|03 | | bgcolor="#DFEEEF"|03 | ||
| ''Warsztat'' | | ''Warsztat'' | ||
| ''Garage'' | | ''Garage'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 12.05.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>12.05.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|04 | | bgcolor="#DFEEEF"|04 | ||
| ''Złomtory'' | | ''Złomtory'' | ||
| ''Scraptors'' | | ''Scraptors'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 13.05.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>13.05.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|05 | | bgcolor="#DFEEEF"|05 | ||
| ''Zapadlisko'' | | ''Zapadlisko'' | ||
| ''Pit'' | | ''Pit'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.05.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>16.05.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|06 | | bgcolor="#DFEEEF"|06 | ||
| ''Śmiechciuch'' | | ''Śmiechciuch'' | ||
| ''Garby'' | | ''Garby'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 17.05.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>17.05.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|07 | | bgcolor="#DFEEEF"|07 | ||
| ''Pustynia'' | | ''Pustynia'' | ||
| ''Desert'' | | ''Desert'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 18.05.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>18.05.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|08 | | bgcolor="#DFEEEF"|08 | ||
| ''Repżółwie'' | | ''Repżółwie'' | ||
| ''Tortools'' | | ''Tortools'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 19.05.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>19.05.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|09 | | bgcolor="#DFEEEF"|09 | ||
| ''Burza piaskowa'' | | ''Burza piaskowa'' | ||
| ''Sandstorm'' | | ''Sandstorm'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 20.05.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>20.05.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|10 | | bgcolor="#DFEEEF"|10 | ||
| ''Fałszywy wąwóz'' | | ''Fałszywy wąwóz'' | ||
| ''Fake Ravine'' | | ''Fake Ravine'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 05.09.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>05.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|11 | | bgcolor="#DFEEEF"|11 | ||
| ''Nowy ogon'' | | ''Nowy ogon'' | ||
| ''New Tail'' | | ''New Tail'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 06.09.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>06.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|12 | | bgcolor="#DFEEEF"|12 | ||
| ''Ottowie'' | | ''Ottowie'' | ||
| ''Ottos'' | | ''Ottos'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 07.09.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>07.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|13 | | bgcolor="#DFEEEF"|13 | ||
| ''Noc'' | | ''Noc'' | ||
| ''Night'' | | ''Night'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 08.09.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>08.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|14 | | bgcolor="#DFEEEF"|14 | ||
| ''Walcodony'' | | ''Walcodony'' | ||
| ''Rollodons'' | | ''Rollodons'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 09.09.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>09.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|15 | | bgcolor="#DFEEEF"|15 | ||
| ''Forteca'' | | ''Forteca'' | ||
| ''Lair'' | | ''Lair'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 12.09.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>12.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|16 | | bgcolor="#DFEEEF"|16 | ||
| ''Taran'' | | ''Taran'' | ||
| ''Battering Ram'' | | ''Battering Ram'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 13.09.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>13.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|17 | | bgcolor="#DFEEEF"|17 | ||
| ''Tor wyścigowy'' | | ''Tor wyścigowy'' | ||
| ''The Racetrack'' | | ''The Racetrack'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 14.09.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>14.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|18 | | bgcolor="#DFEEEF"|18 | ||
| ''Klejozaury'' | | ''Klejozaury'' | ||
| ''Gluphosaurs'' | | ''Gluphosaurs'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 15.09.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>15.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|19 | | bgcolor="#DFEEEF"|19 | ||
| '''' | | ''Boa holowniki'' | ||
| ''Towaconstrictors'' | | ''Towaconstrictors'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 16.09.2016 | | bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>16.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|20 | | bgcolor="#DFEEEF"|20 | ||
| ''Pustynne złomtory'' | |||
| ''Desert Scraptors'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>19.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|21 | |||
| ''Woda'' | |||
| ''Water'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>20.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|22 | |||
| ''Wichura'' | |||
| ''Wind'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 01.03.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>21.09.2016</font> <small>(Nick)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|23 | |||
| ''Błyskawica'' | |||
| ''Lightning'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>13.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|24 | |||
| ''Zjeżdzalnia'' | |||
| ''Slide'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>14.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|25 | |||
| ''Wiertozaury'' | |||
| ''Drillasaurs'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>15.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|26 | |||
| ''Wulkan'' | |||
| ''Volcano'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>16.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|27 | |||
| ''Piłometrodon'' | |||
| ''Sawmetradon'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>17.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|28 | |||
| ''Prędkość'' | |||
| ''Speed'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>18.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|29 | |||
| ''Flynt'' | |||
| ''Flynt'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>19.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|30 | |||
| ''Skrzydła'' | |||
| ''Wings'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>20.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|31 | |||
| ''Młotgady'' | |||
| ''Slamtools'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>21.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|32 | |||
| ''Blayde'' | |||
| ''Blayde'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>22.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|33 | |||
| ''Bitwa'' | |||
| ''Battle'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>23.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|34 | |||
| ''Cementozaury'' | |||
| ''Cementasaurs'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>24.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|35 | |||
| ''Jajka'' | |||
| ''Eggs'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>25.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|36 | |||
| ''Łomot'' | |||
| ''Pounder'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>26.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|37 | |||
| ''Elektropająki'' | |||
| ''Shockarachnids'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>27.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|38 | |||
| ''Strachtrux'' | |||
| ''Scaretrux'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>28.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|39 | |||
| ''Magnetyczna góra'' | |||
| ''Magnet Mountain'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>29.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|40 | |||
| ''Pterakoptery'' | |||
| ''Pteracopters'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>30.04.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|41 | |||
| ''Śniegotka'' | |||
| ''Snowblazer'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>01.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|42 | |||
| ''Przecinaki'' | |||
| ''Picktools'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>07.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|43 | |||
| ''Ton Ton i Szmelcek'' | |||
| ''Ton-Ton & Skrap-It'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>03.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|44 | |||
| ''Ekipa Śmiechciucha'' | |||
| ''Garby’s Gang'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>04.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|45 | |||
| ''Kleszczki'' | |||
| ''Gearwigs'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>02.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|46 | |||
| ''Most'' | |||
| ''Bridge'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>05.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|47 | |||
| ''Oszuści'' | |||
| ''Imposters'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>08.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|48 | |||
| ''Akwedony'' | |||
| ''Aquadons'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>09.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|49 | |||
| ''Powrót'' | |||
| ''The Return'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>06.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|50 | |||
| ''Graciki'' | |||
| ''Junktools'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>10.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|51 | |||
| ''Dreadtrux, cz. 1'' | |||
| ''Dreadtrux Part. 1'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| 21.08.2019 | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| <font color=red>11.05.2019</font> <small>(TVP ABC)</small> | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|52 | |||
| ''Dreadtrux, cz. 2'' | |||
| ''Dreadtrux Part. 2'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|53 | |||
| '''' | |||
| ''Superchargers'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|54 | |||
| '''' | |||
| ''Super Scraptors'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|55 | |||
| '''' | |||
| ''Diamond Bit'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|56 | |||
| '''' | |||
| ''Shootout'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|57 | |||
| '''' | |||
| ''Downshift'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|58 | |||
| '''' | |||
| ''Xee'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|59 | |||
| '''' | |||
| ''D-Stroy'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|60 | |||
| '''' | |||
| ''Doom Run'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|61 | |||
| '''' | |||
| ''Goldtrux'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|62 | |||
| '''' | |||
| ''Cliffhanger'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|63 | |||
| '''' | |||
| ''Magnodozer'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|64 | |||
| '''' | |||
| ''Liftasaurs'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|65 | |||
| '''' | |||
| ''Bad Build'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|66 | |||
| '''' | |||
| ''Renegades'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|67 | |||
| '''' | |||
| ''Dyscrapadons'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|68 | |||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Opposites'' | ||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|69 | |||
| '''' | |||
| ''Drillipedes'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|70 | |||
| '''' | |||
| ''Part Kart'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|71 | |||
| '''' | |||
| ''Crabcavator'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|72 | |||
| '''' | |||
| ''Anklyodump Games'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|73 | |||
| '''' | |||
| ''Scraptool Apprentice'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|74 | |||
| '''' | |||
| ''Silent Trux'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|75 | |||
| '''' | |||
| ''Shredadon'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|76 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Lil’ Dread'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|77 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Ore Hunt'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFCF"| | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|78 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Ty vs. D-Structs'' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=5 | | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] |
Wersja z 23:55, 21 sie 2019
Dinotrux
| |
---|---|
Gatunek | animowany |
Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
Język oryginału | angielski |
Stacja telewizyjna | Nickelodeon Polska, TVP ABC, Netflix |
Lata produkcji | 2015-2018 |
Data premiery dubbingu | 9 maja 2016 |
Wyemitowane serie |
2 z 3 |
Wyemitowane odcinki | 52 z 78 |
Dinotrux (2015-2018) – amerykański serial animowany ze studia DreamWorks Animation.
Serial emitowany w Polsce na kanale Nickelodeon Polska w bloku NickJr. od 9 maja 2016 roku (pierwsza seria) oraz od 22 grudnia 2018 roku na kanale TVP ABC.
Fabuła
Prehistoryczny świat zamieszkany przez hybrydy dinozaurów i maszyn. Ty, tyranosaurus trux, oraz Revvit, reptool, są najlepszymi przyjaciółmi. Razem ze swoimi kompanami muszą bronić świata, w którym żyją, przed zakusami złego D-Structsa.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1475534
Wersja polska
Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria: Andrzej Chudy
Tłumaczenie i dialogi: Przemysław Rak
Tekst piosenki i kierownictwo muzyczne: Adam Krylik
Dźwięk i montaż: Krzysztof Podolski
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Wystąpili:
- Mateusz Weber – Ty Rux
- Tomasz Bednarek – Trybek
- Wojciech Chorąży – Dożer
- Bartosz Wesołowski – Ton-Ton
- Katarzyna Łaska – Skya
- Robert Jarociński – D-Structs
- Jarosław Domin – Szmelcek
- Łukasz Węgrzynowski – Otto #1
- Mateusz Narloch – Click-Clack
- Karol Wróblewski – Waldek
- Agnieszka Mrozińska – Aś
- Krzysztof Bartłomiejczyk
- Maksymilian Michasiów –
- Tłuczek,
- Dudek (odc. 40)
- Andrzej Chudy –
- Walcodony,
- Rąbacz
- Dariusz Błażejewski – Śmiechciuch
W pozostałych rolach:
- Dariusz Odija – George
- Józef Pawłowski – Wkrętak
- Joanna Pach-Żbikowska – Blayde
- Łukasz Talik –
- Crunk,
- Navi (odc. 40)
- Przemysław Glapiński – Chunk
- Paweł Krucz – Kłapacz (odc. 40-42)
- Anna Wodzyńska – Śmigtop (odc. 40)
- Julia Kołakowska-Bytner – Śniegotka (odc. 41)
- Maksymilian Bogumił – Chunk (odc. 46)
- Brygida Turowska
- Bożena Furczyk
- Paulina Komenda
i inni
Piosenkę tytułową śpiewał: Adam Krylik
Lektor: Andrzej Chudy
Spis odcinków
Premiera (Netflix) | Premiera w TV | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
---|---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA | ||||
01.03.2019 | 09.05.2016 (Nick) | 01 | Ty i Trybek | Ty and Revvit |
01.03.2019 | 10.05.2016 (Nick) | 02 | Złomodaktyle | Scrapadactyls |
01.03.2019 | 11.05.2016 (Nick) | 03 | Warsztat | Garage |
01.03.2019 | 12.05.2016 (Nick) | 04 | Złomtory | Scraptors |
01.03.2019 | 13.05.2016 (Nick) | 05 | Zapadlisko | Pit |
01.03.2019 | 16.05.2016 (Nick) | 06 | Śmiechciuch | Garby |
01.03.2019 | 17.05.2016 (Nick) | 07 | Pustynia | Desert |
01.03.2019 | 18.05.2016 (Nick) | 08 | Repżółwie | Tortools |
01.03.2019 | 19.05.2016 (Nick) | 09 | Burza piaskowa | Sandstorm |
01.03.2019 | 20.05.2016 (Nick) | 10 | Fałszywy wąwóz | Fake Ravine |
01.03.2019 | 05.09.2016 (Nick) | 11 | Nowy ogon | New Tail |
01.03.2019 | 06.09.2016 (Nick) | 12 | Ottowie | Ottos |
01.03.2019 | 07.09.2016 (Nick) | 13 | Noc | Night |
01.03.2019 | 08.09.2016 (Nick) | 14 | Walcodony | Rollodons |
01.03.2019 | 09.09.2016 (Nick) | 15 | Forteca | Lair |
01.03.2019 | 12.09.2016 (Nick) | 16 | Taran | Battering Ram |
01.03.2019 | 13.09.2016 (Nick) | 17 | Tor wyścigowy | The Racetrack |
01.03.2019 | 14.09.2016 (Nick) | 18 | Klejozaury | Gluphosaurs |
01.03.2019 | 15.09.2016 (Nick) | 19 | Boa holowniki | Towaconstrictors |
01.03.2019 | 16.09.2016 (Nick) | 20 | Pustynne złomtory | Desert Scraptors |
01.03.2019 | 19.09.2016 (Nick) | 21 | Woda | Water |
01.03.2019 | 20.09.2016 (Nick) | 22 | Wichura | Wind |
01.03.2019 | 21.09.2016 (Nick) | 23 | Błyskawica | Lightning |
SERIA DRUGA | ||||
21.08.2019 | 13.04.2019 (TVP ABC) | 24 | Zjeżdzalnia | Slide |
21.08.2019 | 14.04.2019 (TVP ABC) | 25 | Wiertozaury | Drillasaurs |
21.08.2019 | 15.04.2019 (TVP ABC) | 26 | Wulkan | Volcano |
21.08.2019 | 16.04.2019 (TVP ABC) | 27 | Piłometrodon | Sawmetradon |
21.08.2019 | 17.04.2019 (TVP ABC) | 28 | Prędkość | Speed |
21.08.2019 | 18.04.2019 (TVP ABC) | 29 | Flynt | Flynt |
21.08.2019 | 19.04.2019 (TVP ABC) | 30 | Skrzydła | Wings |
21.08.2019 | 20.04.2019 (TVP ABC) | 31 | Młotgady | Slamtools |
21.08.2019 | 21.04.2019 (TVP ABC) | 32 | Blayde | Blayde |
21.08.2019 | 22.04.2019 (TVP ABC) | 33 | Bitwa | Battle |
21.08.2019 | 23.04.2019 (TVP ABC) | 34 | Cementozaury | Cementasaurs |
21.08.2019 | 24.04.2019 (TVP ABC) | 35 | Jajka | Eggs |
21.08.2019 | 25.04.2019 (TVP ABC) | 36 | Łomot | Pounder |
21.08.2019 | 26.04.2019 (TVP ABC) | 37 | Elektropająki | Shockarachnids |
21.08.2019 | 27.04.2019 (TVP ABC) | 38 | Strachtrux | Scaretrux |
21.08.2019 | 28.04.2019 (TVP ABC) | 39 | Magnetyczna góra | Magnet Mountain |
21.08.2019 | 29.04.2019 (TVP ABC) | 40 | Pterakoptery | Pteracopters |
21.08.2019 | 30.04.2019 (TVP ABC) | 41 | Śniegotka | Snowblazer |
21.08.2019 | 01.05.2019 (TVP ABC) | 42 | Przecinaki | Picktools |
21.08.2019 | 07.05.2019 (TVP ABC) | 43 | Ton Ton i Szmelcek | Ton-Ton & Skrap-It |
21.08.2019 | 03.05.2019 (TVP ABC) | 44 | Ekipa Śmiechciucha | Garby’s Gang |
21.08.2019 | 04.05.2019 (TVP ABC) | 45 | Kleszczki | Gearwigs |
21.08.2019 | 02.05.2019 (TVP ABC) | 46 | Most | Bridge |
21.08.2019 | 05.05.2019 (TVP ABC) | 47 | Oszuści | Imposters |
21.08.2019 | 08.05.2019 (TVP ABC) | 48 | Akwedony | Aquadons |
21.08.2019 | 09.05.2019 (TVP ABC) | 49 | Powrót | The Return |
21.08.2019 | 06.05.2019 (TVP ABC) | 50 | Graciki | Junktools |
21.08.2019 | 10.05.2019 (TVP ABC) | 51 | Dreadtrux, cz. 1 | Dreadtrux Part. 1 |
21.08.2019 | 11.05.2019 (TVP ABC) | 52 | Dreadtrux, cz. 2 | Dreadtrux Part. 2 |
SERIA TRZECIA | ||||
53 | ' | Superchargers | ||
54 | ' | Super Scraptors | ||
55 | ' | Diamond Bit | ||
56 | ' | Shootout | ||
57 | ' | Downshift | ||
58 | ' | Xee | ||
59 | ' | D-Stroy | ||
60 | ' | Doom Run | ||
61 | ' | Goldtrux | ||
62 | ' | Cliffhanger | ||
63 | ' | Magnodozer | ||
64 | ' | Liftasaurs | ||
65 | ' | Bad Build | ||
66 | ' | Renegades | ||
67 | ' | Dyscrapadons | ||
68 | ' | Opposites | ||
69 | ' | Drillipedes | ||
70 | ' | Part Kart | ||
71 | ' | Crabcavator | ||
72 | ' | Anklyodump Games | ||
73 | ' | Scraptool Apprentice | ||
74 | ' | Silent Trux | ||
75 | ' | Shredadon | ||
76 | ' | Lil’ Dread | ||
77 | ' | Ore Hunt | ||
78 | ' | Ty vs. D-Structs | ||