EyePet

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

EyePet

EyePet.jpg
Gatunek zręcznościowa
Producent Sony Computer Entertainment
Wydawca Sony Computer Entertainment
Dystrybutor Sony Computer Entertainment Polska
Rok produkcji 2009
Premiera dubbingu 28 października 2009
Platformy z dubbingiem PS3, PSP

EyePet – gra dla dzieci przeznaczona na konsolę PlayStation 3 i PlayStation Portable. Polska premiera odbyła się 28 października 2009 roku. Wydawcą jest Sony Computer Entertainment Polska.

Opis

EyePet to jedna z nielicznych produkcji ściśle współpracujących z PlayStation Eye. Motyw przewodni gry stanowią wymyślne stworki, które dzięki kamerze wchodzą w interakcję z prawdziwym światem. Podstawowym zadaniem odbiorcy jest sprawowanie opieki nad zwierzakiem, pilnowanie jego stanu zdrowia oraz oczywiście wspólna zabawa. Rozgrywka przypominająca popularne Tamagotchii została wzbogacona o masę nietuzinkowych rozwiązań w sporym stopniu wykorzystujących moc obliczeniową konsoli Sony. Za tytuł odpowiada Studio London znane m.in. z prac nad Playstation Home, EyeToyem oraz SingStarem.

Podczas obcowania z EyePet niezwykle dużą rolę odgrywa wspomniana wyżej PlayStation Eye. To właśnie dzięki wymyślnemu urządzeniu generowane przez konsolę postacie reagują na zjawiska zachodzące w świecie rzeczywistym. Gracz może umieścić przed obiektywem dowolny przedmiot, którego obecność wymusi szereg zachowań wirtualnego pupila. Za dobry przykład może posłużyć tocząca się przed ekranem piłka. Jeżeli zbliży się ona do jednego ze zwierzaków, ten odskoczy by uniknąć trafienia. Dodatkowo każde ze stworzeń reaguje na bodźce dźwiękowe (choćby klaśnięcie) oraz ruchy gracza.

By uczynić zabawę jeszcze atrakcyjniejszą, EyePet pozwala na dowolną modyfikację podopiecznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przebierać ich w wymyślne stroje bądź wyposażyć w wszelakie akcesoria. Na uwagę zasługuje również możliwość skanowania własnych rysunków, które dzięki kamerze bez przeszkód trafią na ekran telewizora.

Źródło: GRY On-Line.pl

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PRL
Reżyseria: Cezary Nowak
Realizacja dźwięku: Aleksander Cherczyński
W roli narratora: Mieczysław Morański