Paweł Szczesny: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
m (uzupełnienie)
(Nie pokazano 24 wersji utworzonych przez 10 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Paweł Szczesny''' (ur. 21 maja 1963 roku w Czernikowie) – polski aktor teatralny, filmowy i [[dubbing]]owy. Nazwisko aktorach w obsadach dubbingów oraz w niektórych serwisach filmowych błędnie zapisywane jest jako Szczęsny.
+
'''Paweł Szczesny''' (ur. 21 maja 1963 roku w Czernikowie) – polski aktor teatralny, filmowy i [[dubbing]]owy. Nazwisko aktora w obsadach dubbingów oraz w niektórych serwisach filmowych błędnie zapisywane jest jako Szczęsny.
  
 
W 1986 ukończył PWST w Warszawie. Rok później, 12 marca, zadebiutował w teatrze.
 
W 1986 ukończył PWST w Warszawie. Rok później, 12 marca, zadebiutował w teatrze.
Linia 7: Linia 7:
 
* 1964: ''[[Mary Poppins]]''
 
* 1964: ''[[Mary Poppins]]''
 
* 1977: ''[[Bernard i Bianka]]''
 
* 1977: ''[[Bernard i Bianka]]''
 +
* 1977: ''[[Boże Narodzenie u Flintstonów]]''
 
* 1981: ''[[Królik Bugs: Rycerski rycerz Bugs]]''
 
* 1981: ''[[Królik Bugs: Rycerski rycerz Bugs]]''
 +
* 1982: ''[[E.T.]]'' – Jeden z lekarzy
 +
* 1985: ''[[Taran i magiczny kocioł]]'' – Zbir 4
 
* 1987: ''[[Dennis Rozrabiaka (film 1987)|Dennis Rozrabiaka]]'' – George Wilson
 
* 1987: ''[[Dennis Rozrabiaka (film 1987)|Dennis Rozrabiaka]]'' – George Wilson
* 1987: ''[[Kocia ferajna w Beverly Hills]]''
+
* 1987: ''[[Kocia ferajna w Beverly Hills]]'' <small>(wersja CN)</small>
* 1991: ''[[Piękna i Bestia]]'' – różne głosy
+
* 1989: ''[[Fatima, dzień w którym tańczyło słońce]]''
 +
* 1990: ''[[Tajemnica zaginionej skarbonki]]'' – Narkotykowy Dym
 
* 1991: ''[[Czarnoksiężnik z Krainy Oz]]''
 
* 1991: ''[[Czarnoksiężnik z Krainy Oz]]''
 +
* 1991: ''[[Piękna i Bestia (film 1991)|Piękna i Bestia]]'' – różne głosy
 +
* 1991: ''[[Świąteczne życzenie]]'' – Albert
 
* 1993: ''[[Miasteczko Halloween]]''
 
* 1993: ''[[Miasteczko Halloween]]''
* 1994: ''[[Skoś trawnik tato, a dostaniesz deser]]'' – Sierżant
+
* 1994: ''[[Miś Wielkanocny]]'' – Mortimer
 +
* 1994: ''[[Pradawny ląd: Przygoda w Wielkiej Dolinie]]''
 
* 1994: ''[[Prowincjonalne życie]]''
 
* 1994: ''[[Prowincjonalne życie]]''
 +
* 1994: ''[[Skoś trawnik tato, a dostaniesz deser]]'' – Sierżant
 +
* 1995: ''[[Balto]]'' − tata Rosy
 
* 1995: ''[[Dragon Ball Z: Fuzja]]'' – Hrabia Dracula
 
* 1995: ''[[Dragon Ball Z: Fuzja]]'' – Hrabia Dracula
* 1995: ''[[Balto]]''
 
 
* 1995: ''[[Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy]]''
 
* 1995: ''[[Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy]]''
 +
* 1995: ''[[Pradawny ląd: Wielkie poszukiwania]]''
 +
* 1996: ''[[Muppety na wyspie skarbów]]'' – Spa’am
 +
* 1996: ''[[Pradawny ląd: Podróż przez mgły]]''
 
* 1996: ''[[Szczęśliwy dzień]]''
 
* 1996: ''[[Szczęśliwy dzień]]''
* 1997: ''[[Koty nie tańczą]]''
+
* 1997: ''[[George prosto z drzewa (film)|George prosto z drzewa]]''
 
* 1997: ''[[Herkules]]'' – Hades
 
* 1997: ''[[Herkules]]'' – Hades
 +
* 1997: ''[[Koty nie tańczą]]''
 +
* 1997: ''[[Pradawny ląd: Tajemnicza wyspa]]''
 +
* 1998: ''[[Dawno temu w trawie]]'' – Hopper
 +
* 1998: ''[[Magiczny miecz - Legenda Camelotu]]''
 
* 1998: ''[[Mistrzowie golfa]]'' – Al Oliver
 
* 1998: ''[[Mistrzowie golfa]]'' – Al Oliver
 +
* 1998: ''[[Pradawny ląd: Tajemnica jaszczurczej skały]]''
 +
* 1998: ''[[Przygody Nobity na Morzu Południowym]]'' – kapitan Colt
 
* 1998: ''[[Życzenie wigilijne Richiego Richa]]''
 
* 1998: ''[[Życzenie wigilijne Richiego Richa]]''
* 1998: ''[[Dawno temu w trawie]]'' – Hopper
+
* 1999: ''[[Asterix i Obelix kontra Cezar]]'' –
* 1999: ''[[Muppety z kosmosu]]'' – Cinger
+
** Kombinarus,
 +
** Druid w kręgu,
 +
** Kucharz rzymski,
 +
** Gal na uczcie
 
* 1999: ''[[Eugenio]]''
 
* 1999: ''[[Eugenio]]''
* 1999: ''[[Asterix i Obelix kontra Cezar]]''
 
 
* 1999: ''[[Johnny Tsunami]]'' – Sierżant Sterling
 
* 1999: ''[[Johnny Tsunami]]'' – Sierżant Sterling
 +
* 1999: ''[[Muppety z kosmosu]]'' – Cinger
 +
* 1999: ''[[Przygody Elma w Krainie Zrzęd]]''
 
* 1999: ''[[Stuart Malutki]]''
 
* 1999: ''[[Stuart Malutki]]''
 +
* 2000: ''[[Cicha noc]]''
 +
* 2000: ''[[Grinch: Świąt nie będzie]]'' – May Who
 
* 2000: ''[[Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę]]'' – Laurence III
 
* 2000: ''[[Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę]]'' – Laurence III
* 2000: ''[[Grinch: Świąt nie będzie]]'' – May Who
+
* 2000: ''[[Pradawny ląd: Kamień Zimnego Ognia]]''
* 2000: ''[[Cicha noc]]''
+
* 2000: ''[[Droga do El Dorado]]'' – Tzekel-Kan
* 2001: ''[[Oh, Baby!|Maluchy spod ciemnej gwiazdki]]''
+
 
* 2001: ''[[Atlantyda – Zaginiony ląd]]''
 
* 2001: ''[[Atlantyda – Zaginiony ląd]]''
* 2001: ''[[Potwory i spółka]]''
 
* 2001: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]''
 
* 2001: ''[[Dziewięć psów świętego Mikołaja]]'' – Płatek
 
 
* 2001: ''[[Australijska przygoda]]''
 
* 2001: ''[[Australijska przygoda]]''
 +
* 2001: ''[[But Manitou]]'' –
 +
** Barman,
 +
** Człowiek Santy Marii #1
 +
* 2001: ''[[Dziewięć psów świętego Mikołaja]]'' – Płatek
 +
* 2001: ''[[Harry Potter i Kamień Filozoficzny]]''
 +
* 2001: ''[[Oh, Baby!|Maluchy spod ciemnej gwiazdki]]''
 +
* 2001: ''[[Potwory i spółka]]''
 +
* 2001: ''[[Pradawny ląd: Wielki chłód]]''
 +
* 2002: ''[[8. Mila]]'' – Paul
 +
* 2002: ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]'' –
 +
** Szczękościsk,
 +
** Lakoniczny legionista #2
 +
* 2002: ''[[Dzwonnik z Notre Dame II]]''
 +
* 2002: ''[[Kadet Kelly]]''
 +
* 2002: ''[[Królewska broda]]'' <small>(pierwsza wersja dubbingu)</small>
 +
* 2002: ''[[Księżniczka na ziarnku grochu]]'' – Bamber
 +
* 2002: ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]'' – Felix
 
* 2002: ''[[Możemy wygrać]]'' – Dyrektor Zavala
 
* 2002: ''[[Możemy wygrać]]'' – Dyrektor Zavala
 +
* 2002: ''[[Mustang z Dzikiej Doliny]]''
 
* 2002: ''[[Pinokio (film 2002)|Pinokio]]'' –
 
* 2002: ''[[Pinokio (film 2002)|Pinokio]]'' –
 
** Gospodarz Czerwonego Homara,
 
** Gospodarz Czerwonego Homara,
** Właściciel winnic,
+
** Właściciel winnic
* 2002: ''[[Księżniczka na ziarnku grochu]]'' – Bamber
+
* 2002: ''[[Asterix i Obelix: Misja Kleopatra]]''
+
 
* 2002: ''[[Planeta skarbów]]''
 
* 2002: ''[[Planeta skarbów]]''
 +
* 2002: ''[[Pradawny ląd IX: Wyprawa nad Wielką Wodę]]''
 
* 2002: ''[[Smocze wzgórze]]''
 
* 2002: ''[[Smocze wzgórze]]''
 
* 2002: ''[[Tego już za wiele]]''
 
* 2002: ''[[Tego już za wiele]]''
 +
* 2002: ''[[Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń]]'' – Profesor T.Alent
 
* 2002: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]''
 
* 2002: ''[[Złap mnie, jeśli potrafisz]]''
* 2002: ''[[Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń]]'' – Profesor T.Alent
+
* 2003: ''[[Baśniowy Świat 3]]'' – Gubernator
* 2002: ''[[Mali agenci 2: Wyspa marzeń]]''
+
* 2003: ''[[El Cid - legenda o mężnym rycerzu|El Cid: Legenda o mężnym rycerzu]]'' – Gormaz
* 2002: ''[[8. Mila]]'' – Paul
+
* 2003: ''[[Fałszywa dwunastka]]''
 +
* 2003: ''[[Konkurs kulinarny]]''
 +
* 2003: ''[[Kot]]''
 +
* 2003: ''[[Koty mówią!]]''
 +
* 2003: ''[[Księga dżungli 2]]''
 +
* 2003: ''[[Liga najgłupszych dżentelmenów]]''
 +
* 2003: ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]'' –
 +
** Mężczyzna próbujący pobić Damiena Drake’a,
 +
** Cottontail Smith
 +
* 2003: ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]'' – Felix
 +
* 2003: ''[[Małolaty u taty]]''
 
* 2003: ''[[Mój brat niedźwiedź]]'' –
 
* 2003: ''[[Mój brat niedźwiedź]]'' –
 
** Niedźwiedź #3,
 
** Niedźwiedź #3,
Linia 58: Linia 105:
 
** Wojownik,
 
** Wojownik,
 
** Plemię
 
** Plemię
* 2003: ''[[Scooby Doo i meksykański potwór]]'' – Luis Otero
+
* 2003: ''[[Old School]]''
* 2003: ''[[Fałszywa dwunastka]]''
+
* 2003: ''[[El Cid - legenda o mężnym rycerzu|El Cid: Legenda o mężnym rycerzu]]'' – Gormaz
+
 
* 2003: ''[[Piotruś Pan (film 2003)|Piotruś Pan]]'' –
 
* 2003: ''[[Piotruś Pan (film 2003)|Piotruś Pan]]'' –
 
** Morgan Lufcik,
 
** Morgan Lufcik,
 
** Piraci
 
** Piraci
* 2003: ''[[Baśniowy świat 3]]'' – Gubernator
+
* 2003: ''[[Pradawny ląd: Wielka wędrówka długoszyjców]]''
 +
* 2003: ''[[Scooby Doo i meksykański potwór]]'' – Luis Otero
 +
* 2003: ''[[Siatkarz Buddy]]'' – Phil
 
* 2003: ''[[Sindbad: Legenda siedmiu mórz]]''
 
* 2003: ''[[Sindbad: Legenda siedmiu mórz]]''
 +
* 2003: ''[[Świat nonsensów u Stevensów (film)|Świat nonsensów u Stevensów]]''
 
* 2003: ''[[Zapłata]]''
 
* 2003: ''[[Zapłata]]''
* 2003: ''[[Liga najgłupszych dżentelmenów]]''
 
* 2003: ''[[Old School]]''
 
* 2003: ''[[Kot]]''
 
* 2003: ''[[Księga dżungli 2]]''
 
* 2003: ''[[Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd]]''
 
* 2003: ''[[Looney Tunes znowu w akcji]]''
 
* 2003: ''[[Świat nonsensów u Stevensów (film)|Świat nonsensów u Stevensów]]''
 
* 2003: ''[[Konkurs kulinarny]]''
 
 
* 2004: ''[[Balto III: Wicher zmian]]'' − Conner
 
* 2004: ''[[Balto III: Wicher zmian]]'' − Conner
* 2004: ''[[Van Helsing: Londyńskie zlecenie]]'' − kardynał Jinette
+
* 2004: ''[[Barbie jako księżniczka i żebraczka]]'' – Strażnik #3
 +
* 2004: ''[[Baśniowy Świat 5]]'' – Gruba Mysz
 +
* 2004: ''[[Bionicle 2: Legendy Metru Nui]]''
 +
* 2004: ''[[Legenda telewizji]]''
 
* 2004: ''[[Król Lew 3: Hakuna Matata]]'' –
 
* 2004: ''[[Król Lew 3: Hakuna Matata]]'' –
 
** Zwierzęta,
 
** Zwierzęta,
Linia 82: Linia 125:
 
** Cykor,
 
** Cykor,
 
** Surykatka
 
** Surykatka
* 2004: ''[[Żony ze Stepford]]''
+
* 2004: ''[[Magiczny kamień]]'' − Burmistrz
* 2004: ''[[Bionicle 2: Legendy Metru Nui]]''
+
* 2004: ''[[Mój przyjaciel Fungus]]'' – Lepik
* 2004: ''[[Terminal]]''
+
* 2004: ''[[Mulan II]]''
 
* 2004: ''[[Przygody Lisa Urwisa]]'' – Niedźwiedź
 
* 2004: ''[[Przygody Lisa Urwisa]]'' – Niedźwiedź
* 2004: ''[[Barbie jako księżniczka i żebraczka]]'' – Strażnik #3
 
* 2004: ''[[Baśniowy świat 5]]'' – Gruba Mysz
 
 
* 2004: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]''
 
* 2004: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie]]''
* 2004: ''[[Mulan II]]''
+
* 2004: ''[[Shrek 2]]''
* 2004: ''[[Shrek 2]]''
+
** Młynarz,
* 2004: ''[[Wygraj randkę!]]''
+
** Szambelan królewski
* 2004: ''[[Legenda telewizji]]''
+
* 2004: ''[[Terminal]]''
 +
** Koordynator transportu do współpracy z podróżnymi,
 +
** Głos z głośników
 +
* 2004: ''[[Thunderbirds]]''
 +
** Kyrano,
 +
** dyrektor szkoły
 +
* 2004: ''[[Van Helsing: Londyńskie zlecenie]]'' − kardynał Jinette
 
* 2004: ''[[Wirtualny ideał]]''
 
* 2004: ''[[Wirtualny ideał]]''
* 2005: ''[[Mały Wojownik]]'' – Livingstone – właściciel sklepu z zabawkami
+
* 2004: ''[[Wygraj randkę!]]''
 +
* 2004: ''[[Żony ze Stepford]]''
 +
* 2005: ''[[Bionicle 3: W sieci mroku]]'' – Rahaga Kualus
 
* 2005: ''[[Czerwony Kapturek: Prawdziwa historia]]''
 
* 2005: ''[[Czerwony Kapturek: Prawdziwa historia]]''
 +
* 2005: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2005)|Fantastyczna Czwórka]]'' – Czarnoskóry policjant
 +
* 2005: ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]''
 
* 2005: ''[[I bądź tu mądra]]'' – Pan Jablonsky
 
* 2005: ''[[I bądź tu mądra]]'' – Pan Jablonsky
* 2005: ''[[Garbi - superbryka|Garbi – superbryka]]''
 
* 2005: ''[[Szeregowiec Dolot]]''
 
* 2005: ''[[Wallace i Gromit: Klątwa królika]]'' – Pan Grządka
 
* 2005: ''[[Fantastyczna Czwórka (film 2005)|Fantastyczna Czwórka]]'' – Czarnoskóry policnajt
 
 
* 2005: ''[[Karol - człowiek, który został papieżem|Karol – człowiek, który został papieżem]]''
 
* 2005: ''[[Karol - człowiek, który został papieżem|Karol – człowiek, który został papieżem]]''
* 2005: ''[[Przygoda Noddy'ego na wyspie|Przygoda Noddy’ego na wyspie]]''
+
* 2005: ''[[Mały Wojownik]]'' – Livingstone – właściciel sklepu z zabawkami
 
* 2005: ''[[Nowe szaty króla 2: Kronk – Nowe wcielenie]]''
 
* 2005: ''[[Nowe szaty króla 2: Kronk – Nowe wcielenie]]''
* 2005: ''[[Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna]]''
+
* 2005: ''[[Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna]]'' <small>(wersja kinowa)</small>
* 2006: ''[[Karol - papież, który pozostał człowiekiem|Karol – papież, który pozostał człowiekiem]]''
+
* 2005: ''[[Przygoda Noddy'ego na wyspie|Przygoda Noddy’ego na wyspie]]''
* 2006: ''[[Tom i Jerry: Piraci i kudłaci]]''
+
* 2005: ''[[Szeregowiec Dolot]]''
* 2006: ''[[Scooby Doo: Ahoj piraci!]]''
+
* 2005: ''[[Wallace i Gromit: Klątwa królika]]'' – Pan Grządka
 
* 2006: ''[[Asterix i wikingowie]]'' – Automatix
 
* 2006: ''[[Asterix i wikingowie]]'' – Automatix
* 2006: ''[[Krowy na wypasie]]''
 
* 2006: ''[[Magiczna kostka]]'' – Dżin
 
* 2006: ''[[Kacper: Szkoła postrachu]]'' – Alder
 
 
* 2006: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' –  
 
* 2006: ''[[Alex Rider: Misja Stormbreaker]]'' –  
 
** Smithers,
 
** Smithers,
 
** Pracownik złomowiska,
 
** Pracownik złomowiska,
 
** Głos w zakładach Sayle’a
 
** Głos w zakładach Sayle’a
* 2006: ''[[Franklin i skarb jeziora]]'' – Miś
+
* 2006: ''[[Asterix i wikingowie]]'' – Automatix
* 2006: ''[[Dżungla]]'' – Treser
+
* 2006: ''[[Wpuszczony w kanał]]''
+
 
* 2006: ''[[Auta]]'' −
 
* 2006: ''[[Auta]]'' −
 
** Edek,
 
** Edek,
 
** Mario Andretti
 
** Mario Andretti
 +
* 2006: ''[[Ciekawski George]]'' − Taksówkarz
 +
* 2006: ''[[Dżungla]]'' – Treser
 +
* 2006: ''[[Franklin i skarb jeziora]]'' – Miś
 +
* 2006: ''[[Kacper: Szkoła postrachu]]'' –
 +
** Alder <small>(wersja TV)</small>,
 +
** Kibosh <small>(wersja DVD)</small>
 +
* 2006: ''[[Karol - papież, który pozostał człowiekiem|Karol – papież, który pozostał człowiekiem]]''
 +
* 2006: ''[[Krowy na wypasie]]'' <small>(wersja Canal+)</small>
 
* 2006: ''[[Kryptonim: Klan na drzewie – Operacja: Z.E.R.O.]]'' − Monty/Numer 0
 
* 2006: ''[[Kryptonim: Klan na drzewie – Operacja: Z.E.R.O.]]'' − Monty/Numer 0
 +
* 2006: ''[[Lilo i Stich: Liroy i Stich]]'' – Gantu
 +
* 2006: ''[[Lis i pies 2]]''
 +
* 2006: ''[[Magiczna kostka]]'' – Dżin
 +
* 2006: ''[[Małe Auta]]'' – Furgon
 
* 2006: ''[[Pajęczyna Charlotty]]'' – Pan Zuckerman
 
* 2006: ''[[Pajęczyna Charlotty]]'' – Pan Zuckerman
 +
* 2006: ''[[Polly World]]'' – Samuel
 +
* 2006: ''[[Pradawny ląd: Dzień lataczy]]''
 +
* 2006: ''[[Scooby Doo: Ahoj piraci!]]''
 +
* 2006: ''[[Syn gwiazd]]'' – oficer – starzec
 +
* 2006: ''[[Tom i Jerry: Piraci i kudłaci]]''
 
* 2006: ''[[Tony Hawk - wielka rozwałka|Tony Hawk – wielka rozwałka]]'' –
 
* 2006: ''[[Tony Hawk - wielka rozwałka|Tony Hawk – wielka rozwałka]]'' –
 
** John Dullard,
 
** John Dullard,
 
** Todd
 
** Todd
* 2006: ''[[Ciekawski George]]'' − Taksówkarz
+
* 2006: ''[[Wpuszczony w kanał]]''
* 2006: ''[[Lis i pies 2]]''
+
* 2007: ''[[Barbie jako Księżniczka Wyspy]]'' − Sagi
 +
* 2007: ''[[Film o pszczołach]]'' – Buzzwell
 
* 2007: ''[[Happy wkręt]]'' − Amigo – kucharz pałacowy #2
 
* 2007: ''[[Happy wkręt]]'' − Amigo – kucharz pałacowy #2
* 2007: ''[[Most do Terabithii]]''
 
* 2007: ''[[Shrek Trzeci]]''
 
* 2007: ''[[Lucky Luke na Dzikim Zachodzie]]'' − Barman
 
 
* 2007: ''[[Koń wodny: Legenda głębin]]''
 
* 2007: ''[[Koń wodny: Legenda głębin]]''
 +
* 2007: ''[[Kopciuszek III: Co by było gdyby...]]''
 +
* 2007: ''[[Książę i Żebrak - Hollywoodzka opowieść|Książę i Żebrak − Hollywoodzka opowieść]]''
 +
* 2007: ''[[Lucky Luke na Dzikim Zachodzie]]'' − Barman
 +
* 2007: ''[[Most do Terabithii]]''
 +
* 2007: ''[[Na fali]]'' – Reggie Belafonte
 
* 2007: ''[[Pada Shrek]]'' – Jedna z myszy
 
* 2007: ''[[Pada Shrek]]'' – Jedna z myszy
* 2007: ''[[Złoty kompas]]''
 
* 2007: ''[[Don Chichot]]''
 
* 2007: ''[[Tom i Jerry: Dziadek do orzechów]]''
 
* 2007: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2007)|Wojownicze żółwie ninja]]''  – Policjant
 
* 2007: ''[[Film o pszczołach]]'' – Buzzwell
 
 
* 2007: ''[[Ratatuj]]'' – Pompidou
 
* 2007: ''[[Ratatuj]]'' – Pompidou
* 2007: ''[[Na fali]]'' – Reggie Belafonte
+
* 2007: ''[[Shrek Trzeci]]''
* 2007: ''[[Książę i Żebrak - Hollywoodzka opowieść|Książę i Żebrak − Hollywoodzka opowieść]]''
+
* 2007: ''[[Tom i Jerry: Dziadek do orzechów]]''
* 2007: ''[[Barbie jako Księżniczka Wyspy]]'' − Sagi
+
* 2007: ''[[Wojownicze żółwie ninja (film 2007)|Wojownicze żółwie ninja]]'' – Policjant <small>(wersja kinowa)</small>
 +
* 2007: ''[[Złoty kompas]]'' − Pielęgniarz
 +
* 2008: ''[[Asterix na olimpiadzie]]'' − Strażnik przy drzwiach
 +
* 2008: ''[[Barbie Mariposa]]'' – Skizyt #1
 +
* 2008: ''[[Delgo]]'' – Król Zahn
 
* 2008: ''[[Dzielny Despero]]'' − Gregory
 
* 2008: ''[[Dzielny Despero]]'' − Gregory
* 2008: ''[[Scooby Doo i król goblinów]]'' − Krusdky
 
 
* 2008: ''[[Garfield: Festyn humoru]]'' − Eli
 
* 2008: ''[[Garfield: Festyn humoru]]'' − Eli
* 2008: ''[[Mów mi Dave]]''
 
* 2008: ''[[WALL•E]]''
 
* 2008: ''[[Kung Fu Panda]]''
 
 
* 2008: ''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (film)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'' − Ziro
 
* 2008: ''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (film)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]'' − Ziro
* 2008: ''[[Wujku, nie jesteś sam]]'' – Bed
+
* 2008: ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]''
* 2008: ''[[Speed Racer]]''
+
* 2008: ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]''
+
 
* 2008: ''[[Kroniki Spiderwick]]'' – Kierowca
 
* 2008: ''[[Kroniki Spiderwick]]'' – Kierowca
* 2008: ''[[Wyprawa na Księżyc|Wyprawa na Księżyc 3D]]'' Mucha #2
+
* 2008: ''[[Kryptonim: Klan na drzewie Operacja: W.Y.W.I.A.D.]]''– Tata Nigela/Numer 0
* 2008: ''[[Mysi agenci]]'' – Pan Gunther
+
 
* 2008: ''[[Kudłaty zaprzęg]]''
 
* 2008: ''[[Kudłaty zaprzęg]]''
 +
* 2008: ''[[Kung Fu Panda]]''
 +
* 2008: ''[[Mała syrenka: Dzieciństwo Ariel]]''
 +
* 2008: ''[[Mów mi Dave]]''
 +
* 2008: ''[[Mysi agenci]]'' – Pan Gunther
 +
* 2008: ''[[Opowieści z Narnii: Książę Kaspian]]'' –
 +
** krzykacz miejski,
 +
** ochroniarz w metrze
 +
* 2008: ''[[Scooby Doo i król Goblinów]]'' − Krusdky
 +
* 2008: ''[[Speed Racer]]'' − Ochroniarz w Royalton Industries
 
* 2008: ''[[Tajmiaki]]''
 
* 2008: ''[[Tajmiaki]]''
* 2008: ''[[Kryptonim: Klan na drzewie Operacja: W.Y.W.I.A.D.]]''– Tata Nigela/Numer 0
+
* 2008: ''[[WALL·E]]''
 +
* 2008: ''[[Wesołych świąt - Drake i Josh]]''
 +
* 2008: ''[[Wujku, nie jesteś sam]]'' Bed
 +
* 2008: ''[[Wyprawa na Księżyc|Wyprawa na Księżyc 3D]]'' – Mucha #2
 
* 2008: ''[[Wyspa Nim]]''
 
* 2008: ''[[Wyspa Nim]]''
 
* 2008: ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]''
 
* 2008: ''[[High School Musical 3: Ostatnia klasa]]''
* 2009: ''[[Odlot]]''
+
* 2009: ''[[Barbie i trzy muszkieterki]]'' – Filip
 +
* 2009: ''[[Ciekawski George: Małpiszon i gwiazdka]]'' – Szef kuchni Pisghetti
 +
* 2009: ''[[Czarodzieje z Waverly Place: Film]]''
 +
* 2009: ''[[Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga]]'' – Serafim
 +
* 2009: ''[[Dzwoneczek i zaginiony skarb]]'' – Gary
 
* 2009: ''[[Góra Czarownic]]''
 
* 2009: ''[[Góra Czarownic]]''
 
* 2009: ''[[Hannah Montana. Film]]''
 
* 2009: ''[[Hannah Montana. Film]]''
* 2009: ''[[Tajemnica Rajskiego Wzgórza]]''
 
* 2009: ''[[Potwory kontra Obcy]]''
 
* 2009: ''[[Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu]]''
 
* 2009: ''[[Księżniczka i żaba]]'' – Buford
 
 
* 2009: ''[[Hotel dla psów]]''
 
* 2009: ''[[Hotel dla psów]]''
* 2009: ''[[Prawdziwa historia Kota w Butach]]'' – król
+
* 2009: ''[[Jednostka przygotowawcza]]''
* 2009: ''[[Scooby-Doo: Strachy i patałachy]]'' – woźny
+
* 2009: ''[[Księżniczka i żaba]]'' – Buford
 +
* 2009: ''[[Odlot]]''
 
* 2009: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]''
 
* 2009: ''[[Opowieść wigilijna (film 2009)|Opowieść wigilijna]]''
 
* 2009: ''[[Planeta 51]]''
 
* 2009: ''[[Planeta 51]]''
* 2009: ''[[Czarodzieje z Waverly Place: Film]]''
+
* 2009: ''[[Potwory kontra Obcy]]''
 +
* 2009: ''[[Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu]]''
 +
* 2009: ''[[Prawdziwa historia Kota w Butach]]'' – król
 
* 2009: ''[[Program ochrony Księżniczek]]'' – Arcybiskup
 
* 2009: ''[[Program ochrony Księżniczek]]'' – Arcybiskup
* 2009: ''[[Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga]]'' – Serafim
+
* 2009: ''[[Scooby-Doo: Strachy i patałachy]]'' – woźny
* 2009: ''[[Dzwoneczek i zaginiony skarb]]'' – Gary
+
* 2009: ''[[Świąteczne psiaki]]'' – Stan Cruge
* 2009: ''[[Barbie i trzy muszkieterki]]'' – Filip
+
* 2009: ''[[Tajemnica Rajskiego Wzgórza]]''
* 2010: ''[[Shrek ma wielkie oczy]]''
+
* 2009: ''[[Tomek i przyjaciele: Bohater torów]]'' – Wiktor
* 2010: ''[[Podróże Guliwera]]''
+
* 2010: ''[[Safari]]''
+
* 2010: ''[[Zaplątani]]''
+
* 2010: ''[[Artur i Muminki 3: Dwa światy]]''
+
* 2010: ''[[Megamocny]]'' – Burmistrz Metro City
+
* 2010: ''[[Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole|Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga’Hoole]]''
+
* 2010: ''[[Harry Potter i insygnia śmierci#Część I|Harry Potter i Insygnia Śmierci, część I]]'' – Fenrir Greyback
+
* 2010: ''[[Jak wytresować smoka]]''
+
* 2010: ''[[Nasza niania jest agentem]]''
+
 
* 2010: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]''
 
* 2010: ''[[Alicja w Krainie Czarów (film 2010)|Alicja w Krainie Czarów]]''
 +
* 2010: ''[[Artur i Minimki 3: Dwa światy]]''
 
* 2010: ''[[Barbie i podwodna tajemnica]]'' – Rybarezzo
 
* 2010: ''[[Barbie i podwodna tajemnica]]'' – Rybarezzo
 +
* 2010: ''[[Harry Potter i insygnia śmierci#Część I|Harry Potter i Insygnia Śmierci, część I]]'' – Fenrir Greyback
 
* 2010: ''[[Jak ukraść księżyc]]''
 
* 2010: ''[[Jak ukraść księżyc]]''
 +
* 2010: ''[[Jak wytresować smoka]]''
 +
* 2010: ''[[Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'Hoole|Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga’Hoole]]''
 +
* 2010: ''[[Megamocny]]'' – Burmistrz Metro City
 +
* 2010: ''[[Nasza niania jest agentem]]''
 +
* 2010: ''[[Podróże Guliwera (film 2010)|Podróże Guliwera]]''
 +
* 2010: ''[[Safari]]''
 +
* 2010: ''[[Shrek ma wielkie oczy]]''
 +
* 2010: ''[[Tomek i przyjaciele: Przygoda na Wyspie Mgieł]]'' – Wiktor
 
* 2010: ''[[Zakochany wilczek]]''
 
* 2010: ''[[Zakochany wilczek]]''
* 2011: ''[[Rango]]''
+
* 2010: ''[[Zaplątani]]''
 +
* 2011: ''[[Giganci ze stali]]'' – Posłaniec
 +
* 2011: ''[[Harry Potter i insygnia śmierci#Część II|Harry Potter i Insygnia Śmierci, część II]]'' – Przechodzień
 
* 2011: ''[[Heca w zoo]]'' – Słoń Barry
 
* 2011: ''[[Heca w zoo]]'' – Słoń Barry
* 2011: ''[[Harry Potter i insygnia śmierci#Część II|Harry Potter i Insygnia Śmierci, część II]]''
+
* 2011: ''[[Kumple z dżungli - kierunek biegun]]'' – przywódca morsów
 +
* 2011: ''[[Kung Fu Panda 2]]'' – Kai
 +
* 2011: ''[[Mali agenci: Wyścig z czasem]]'' – Kamerzysta
 +
* 2011: ''[[Pies, który uratował Halloween]]''
 +
* 2011: ''[[Pokémon: Biel – Victini i Zekrom]]'' − Zekrom
 +
* 2011: ''[[Pokémon: Czerń – Victini i Reshiram]]'' − Zekrom
 +
* 2011: ''[[Przygoda w Paryżu]]'' – Maynott
 +
* 2011: ''[[Przygody Tintina (film)|Przygody Tintina]]''
 +
* 2011: ''[[Rango]]''
 +
* 2011: ''[[Scooby Doo: Pogromcy wampirów]]'' –
 +
** Vincent van Helsing,
 +
** Valdronya
 +
* 2011: ''[[Smerfy (film)|Smerfy]]'' – policjant #2
 +
* 2011: ''[[Strachy na psiaki]]''
 +
* 2011: ''[[Thor ratuje przyjaciół]]'' – Paul Oscar
 +
* 2011: ''[[Titeuf (film)|Titeuf]]'' – Dyrektor szkoły
 +
* 2011: ''[[Tomek i przyjaciele: Dzień Diesli]]'' – Wiktor
 +
* 2011: ''[[Toy Story: Zestaw pomniejszony]]'' – Miecio Nieśmiecio
 +
* 2011: ''[[Wymiatacz]]''
 +
* 2012: ''[[Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości|Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości]]'' – Jeden z generałów
 +
* 2012: ''[[Avengers]]'' – Jasper Sitwell
 +
* 2012: ''[[Big Time Rush w akcji]]''
 +
* 2012: ''[[Egipskie psiaki]]''
 +
* 2012: ''[[Hotel Transylwania]]'' – Drugi pilot
 +
* 2012: ''[[Jej Wysokość Zosia: Była sobie księżniczka]]'' – Popow
 +
* 2012: ''[[Lego Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje]]'' –
 +
** Admirał Ozzel,
 +
** Boss Nass
 +
* 2012: ''[[Madagaskar 3]]'' – Jeden z włoskich policjantów
 +
* 2012: ''[[ParaNorman]]'' –
 +
** Duch gangstera,
 +
** Jedna z ofiar klątwy,
 +
** Mężczyzna na widowni
 +
* 2012: ''[[Pinokio (film 2012)|Pinokio]]'' – Kapitan
 +
* 2012: ''[[Piraci!]]'' – Król piratów
 +
* 2012: ''[[Prawie jak gladiator]]'' – Domicjan
 +
* 2012: ''[[Ralph Demolka]]'' – Kogel
 +
* 2012: ''[[Scooby Doo: Wielka draka wilkołaka]]'' – Archambault
 +
* 2012: ''[[Tom i Jerry: Robin Hood i jego Księżna Mysz]]''  –
 +
** Narrator,
 +
** król Ryszard Lwie Serce
 +
* 2012: ''[[Tomek i przyjaciele: Tajemnica Niebieskiej Góry]]'' – Wiktor
 +
* 2012: ''[[Tomek i przyjaciele: Tajemnica zaginionej korony]]'' – Wiktor
 +
* 2012: ''[[Toy Story: Imprezozaur Rex]]''
 +
* 2012: ''[[Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta]]'' – Piernik Fred
 +
* 2012: ''[[Żółwik Sammy 2]]'' – Mewa #2
 +
* 2013: ''[[Barbie i magiczne baletki]]'' – Rotbart
 +
* 2013: ''[[Fantastyczny Pan Lis]]'' – Walter Boggis
 +
* 2013: ''[[Jack, pogromca olbrzymów]]''
 +
* 2013: ''[[Misja: Gwiazda]]'' –
 +
** Kurt,
 +
** Technik,
 +
** Policjant
 +
* 2013: ''[[Nosorożec Otto]]'' – pan Holm
 +
* 2013: ''[[Powrót na wyspę Nim]]'' – Tata Edmunda
 +
* 2013: ''[[Robosapien]]'' –
 +
** Pilot śmigłowca,
 +
** Narrator reklamówki Kinetechu
 +
* 2013: ''[[Scooby Doo! Mechaniczny pies]]'' – jeden z reporterów <small>(wersja telewizji Polsat)</small>
 +
* 2013: ''[[Scooby Doo i Polny Upiór]]'' – Burmistrz Husk
 +
* 2013: ''[[Skubani]]''
 +
* 2013: ''[[Tarzan. Król dżungli]]''
 +
* 2013: ''[[Transformers Prime: Beast Hunters - Predacons Rising]]'' – Megatron
 +
* 2014: ''[[Dzwoneczek i tajemnica piratów]]'' – Wróż Gary
 +
* 2014: ''[[Ever After High: A Tale of Two Tales]]'' – Milton Grimm
 +
* 2014: ''[[Ever After High: Dzień koronacji]]'' – Milton Grimm
 +
* 2014: ''[[Ever After High: Dzień Zakochanych Serc]]'' – Milton Grimm
 +
* 2014: ''[[Fru!]]'' – Czesiu
 +
* 2014: ''[[Hobbit: Bitwa Pięciu Armii]]'' – Dain
 +
* 2014: ''[[Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz]]'' – Członek komisji #2
 +
* 2014: ''[[Karol, który został świętym]]''
 +
* 2014: ''[[Kogut Kukuryku]]'' − Jan
 +
* 2014: ''[[Królowa Śniegu 2]]'' – Rahat
 +
* 2014: ''[[LEGO przygoda]]'' –
 +
** Gandalf Szary,
 +
** Jeden z pracowników budowlanych
 +
* 2014: ''[[Lepszy model]]''
 +
* 2014: ''[[Muppety: Poza prawem]]'' – Zapowiadacz
 +
* 2014: ''[[Powstanie warszawskie]]''
 +
* 2014: ''[[Pudłaki]]''
 +
* 2014: ''[[Scooby Doo i plażowy potwór]]'' – szef kuchni <small>(wersja Boomeranga)</small>
 +
* 2014: ''[[Transformers: Wiek zagłady]]'' – Pracownik KSI
 +
* 2014: ''[[Wszystkie kłamstwa Jacka]]'' – Chip
 +
* 2014: ''[[Zawinięci]]'' – policjant
 +
* 2015: ''[[Barbie i siostry: Wielka przygoda z pieskami]]'' – Jack
 +
* 2015: ''[[Benek Brawura i czerwone taksówki]]''
 +
* 2015: ''[[Bella i Sebastian 2]]'' – Mer
 +
* 2015: ''[[Ciuciek Nelson: Wejście smoka]]''
 +
* 2015: ''[[Looney Tunes: Kto dogoni Królika?]]'' – Pete Puma
 +
* 2015: ''[[Minionki]]'' –
 +
** Strażnik Tower of London,
 +
** Opat
 +
* 2015: ''[[Pies, który uratował lato]]'' – lektor
 +
* 2015: ''[[Sezon na misia 4: Strach się bać]]'' – Ian
 +
* 2015: ''[[SpongeBob: Na suchym lądzie]]'' − Patryk
 +
* 2015: ''[[Tomek i przyjaciele: Legenda o zaginionym skarbie]]'' –
 +
** Wiktor,
 +
** robotnik
 +
* 2016: ''[[Albert. Wielkie marzenia małej choinki]]''
 +
* 2016: ''[[Angry Birds Film]]'' – Leonard, przywódca zielonych świnek
 +
* 2016: ''[[Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra]]'' – Muhamed Karat
 +
* 2016: ''[[Bob i świąteczna kraksa]]'' – Mikołaj
 +
* 2016: ''[[Bogowie Egiptu]]'' – Sfinks
 +
* 2016: ''[[Czerwony Kapitan]]'' – Policjant „Gruby”
 +
* 2016: ''[[Ever After High: Smocze Igrzyska]]'' – Milton Grimm
 +
* 2016: ''[[Jak zostać kotem]]''
 +
* 2016: ''[[Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie]]''
 +
* 2016: ''[[Misiek w Nowym Jorku]]'' – Pablo
 +
* 2016: ''[[Nianie w akcji]]''
 +
* 2016: ''[[Ostatni smok świata]]'' – Budyń
 +
* 2016: ''[[Ozzy]]''
 +
* 2016: ''[[Pradawny ląd: Wyprawa tylko dla odważnych]]'' – dziadek Liliputa
 +
* 2016: ''[[Tarzan: Legenda]]'' – Francuski inżynier
 +
* 2016: ''[[Tellur Aliens]]''
 +
* 2016: ''[[Tini: Nowe życie Violetty]]''
 +
* 2016: ''[[Tom i Jerry: Powrót do krainy Oz]]'' – Spike
 +
* 2016: ''[[Tomek i przyjaciele: Wielki wyścig]]'' – Wiktor
 +
* 2016: ''[[Warcraft: Początek]]''
 +
* 2016: ''[[Wilk w owczej skórze]]'' – Ike
 +
* 2017: ''[[Auta 3]]''
 +
* 2017: ''[[Coco]]''
 +
* 2017: ''[[Co w trawie piszczy]]'' – Strażnik 1
 +
* 2017: ''[[Czas zmiany]]''
 +
* 2017: ''[[Dziki pies]]'' –
 +
** Fajter,
 +
** Legionista
 +
* 2017: ''[[Emotki. Film]]''
 +
* 2017: ''[[Kto ponownie przybija Boga do krzyża?]]'' – Gu Shoucheng
 +
* 2017: ''[[Kuba i sekretna receptura]]'' – Baba Ganus
 +
* 2017: ''[[Mikołaj ratuje walentynki]]'' – Mikołaj
 +
* 2017: ''[[Ocalić święta]]'' – Mikołaj
 +
* 2017: ''[[Piękna i Bestia (film 2017)|Piękna i Bestia]]''
 +
* 2017: ''[[Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara]]''
 +
* 2017: ''[[Przepiękny głos]]''
 +
* 2017: ''[[Szkoła życia]]'' – karczmarz
 +
* 2017: ''[[Wiara w Boga]]''
 +
* 2018: ''[[Kapitan Morten i Królowa pająków]]'' – Viks
 +
* 2018: ''[[Kopciuszek. Historia prawdziwa]]'' – Gruba mysz
 +
* 2018: ''[[Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra]]'' – Herald
 +
* 2018: ''[[Książę Czaruś]]''
 +
* 2018: ''[[Kuba Guzik]]'' – doradca ministra #2
 +
* 2018: ''[[LEGO przygoda 2]]''
 +
* 2018: ''[[Mirai]]'' – Dziadek
 +
* 2018: ''[[O psie, który wrócił do domu]]'' – Teo
 +
* 2018: ''[[Paweł, apostoł Chrystusa]]'' – Paweł z Tarsu
 +
* 2018: ''[[Posłaniec ewangelii]]''
 +
* 2018: ''[[Pragnienie]]''
 +
* 2018: ''[[Ralph Demolka w internecie]]'' – Kogel
 +
* 2018: ''[[Rodzina od zaraz]]'' – Pan Fernandez
 +
* 2018: ''[[Robin Hood: Początek]]'' – Archidiakon
 +
* 2018: ''[[Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha]]'' – Bradley Bass
 +
* 2018: ''[[Sekretny świat kotów]]'' – Dyrektor huty
  
 
=== Seriale ===
 
=== Seriale ===
 +
* ''[[Zwariowane melodie]]'' –
 +
** Szalony naukowiec <small>(''Żarłoczny jak prosię'')</small>,
 +
** Pan Hippopotam <small>(''Ona była córką akrobaty, czyli ale kino!'', ''Hamletyczny wieczór teatralny'')</small>,
 +
** Łasuch Łasica <small>(''Zakichany Doktor Łasica'')</small>,
 +
** szef pieszej policji konnej <small>(''Snowman's Land'')</small>,
 +
** Bing Crosby <small>(''Hollywood się bawi'')</small>,
 +
** Henry Fonda <small>(''Hollywood się bawi'')</small>,
 +
** Hippopotam <small>(''Proszę uważać na lwa'')</small>,
 +
** Pies pasterski <small>(''Wilk potulny jak baranek'')</small>,
 +
** Pająk <small>(''Dzień bezmuszny'')</small>,
 +
** Baran <small>(''Miłość do baraniny'')</small>,
 +
** jeden z Indian <small>(''Wystrzałowy Daffy'')</small>,
 +
** Pies <small>(''Kupidynek kretynek'')</small>,
 +
** Byk Toro <small>(''Meksykańska eskapada Kaczora Daffy’ego'')</small>,
 +
** Ojciec Ralpha Philipsa <small>(''Chłopięce zaślepienie'')</small>
 +
** Barman <small>(''Looney Tunes: Plejada gwiazd 2'')</small>,
 +
** Niedźwiedź <small>(''Looney Tunes: Plejada gwiazd 2'')</small>,
 +
** Kierownik hotelu
 
* 1933-1957: ''[[Popeye]]'' – Bluto
 
* 1933-1957: ''[[Popeye]]'' – Bluto
 +
* 1948-1954: ''[[Bajki rosyjskie]]'' –
 +
** Narrator <small>(film ''Żółty bocian'')</small>,
 +
** Wesoły wędrowiec Ming <small>(film ''Żółty bocian'')</small>,
 +
** Jeden z Chińczyków <small>(film ''Żółty bocian'')</small>
 +
* 1958-1961: ''[[Pixie i Dixie]]'' –
 +
** pies <small>((wersja TV; odc. 40, 43, 46)</small>,
 +
** listonosz <small>((wersja TV; odc. 41)</small>,
 +
** kosmiczny kot <small>((wersja TV; odc. 44)</small>,
 +
** Pimpek <small>((wersja TV; odc. 45)</small>,
 +
** profesor <small>((wersja TV; odc. 47)</small>,
 +
** Tabi o’Flaerty <small>((wersja TV; odc. 48)</small>
 
* 1960-1966: ''[[Flintstonowie]]''
 
* 1960-1966: ''[[Flintstonowie]]''
 +
* 1961: ''[[Snagglepuss]]''
 
* 1970: ''[[Josie i Kociaki]]''
 
* 1970: ''[[Josie i Kociaki]]''
* 1976-1978: ''[[Scooby Doo (serial animowany)|Scooby Doo]]''
+
* 1976-1978: ''[[Scooby Doo (serial animowany)|Scooby Doo]]''
 +
** Juan Martinez <small>(wersja TV; odc. 2)</small>,
 +
** Simon Stingy <small>(wersja TV; odc. 3)</small>,
 +
** kapitan Oldfield <small>(wersja DVD; odc. 7)</small>,
 +
** pan Bohannon <small>(wersja TV; odc. 19)</small>,
 +
** pan Szycha <small>(wersja TV; odc. 21)</small>,
 +
** jeden z inwestorów <small>(wersja TV; odc. 24)</small>,
 +
** komandor Stern <small>(wersja DVD; odc. 27)</small>,
 +
** Tony Singiel <small>(wersja TV; odc. 35)</small>,
 +
** Doża Malvolio IV <small>(wersja DVD; odc. 37)</small>
 
* 1977-1980: ''[[Kapitan Grotman i Aniołkolatki]]''
 
* 1977-1980: ''[[Kapitan Grotman i Aniołkolatki]]''
 
* 1978: ''[[Był sobie człowiek]]'' – Siłacz
 
* 1978: ''[[Był sobie człowiek]]'' – Siłacz
Linia 207: Linia 469:
 
* 1971: ''[[Pomocy! To banda Kudłacza]]'' – Kudłacz
 
* 1971: ''[[Pomocy! To banda Kudłacza]]'' – Kudłacz
 
* 1980: ''[[Figle z Flintstonami]]''
 
* 1980: ''[[Figle z Flintstonami]]''
* 1982: ''[[Listonosz Pat]]'' – Artur
+
* 1982: ''[[Listonosz Pat]]'' – Artur <small>(serie III-IV, VII-VIII)</small>
* 1982: ''[[Był sobie kosmos]]''
+
* 1982: ''[[Był sobie kosmos]]''
 +
** doktor Newman <small>(odc. 1, 5, 10, 26)</small>,
 +
** Król Lasu <small>(odc. 3)</small>,
 +
** generał Goldenbar <small>(odc. 6, 20)</small>,
 +
** komandor Jowisz <small>(odc. 7)</small>,
 +
** Farmer <small>(odc. 8)</small>,
 +
** jeden z uczestników obrad generała Teignau <small>(odc. 9)</small>,
 +
** kapitan statku Ursus <small>(odc. 10-11)</small>,
 +
** Usir <small>(odc. 18)</small>,
 +
** Generix <small>(odc. 19)</small>,
 +
** Robert <small>(odc. 21)</small>
 +
* 1982: ''[[Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda]]'' –
 +
** Burmistrz miasteczka Hamelin <small>(druga wersja; odc. 20c)</small>,
 +
** Robot-kamerdyner <small>(druga wersja; odc. 22b)</small>,
 +
** Szef Donalda <small>(druga wersja; odc. 23a)</small>,
 +
** Ochroniarz <small>(druga wersja; odc. 30a)</small>,
 +
** Donald-narrator <small>(druga wersja; odc. 30c)</small>,
 +
** Hycel <small>(druga wersja; odc. 31a)</small>
 
* 1983-1986: ''[[Inspektor Gadżet]]''
 
* 1983-1986: ''[[Inspektor Gadżet]]''
 +
* 1983: ''[[Kaczor Donald przedstawia]]'' –
 +
** głosy z tłumu <small>(odc. 9c)</small>,
 +
** szef Donalda <small>(odc. 90a)</small>
 
* 1983-1985: ''[[Malusińscy]]''
 
* 1983-1985: ''[[Malusińscy]]''
 +
* 1983: ''[[Miki i Donald przedstawiają Goofy'ego sportowca]]''
 
* 1984-1989: ''[[O dwóch takich, co ukradli księżyc]]'' –
 
* 1984-1989: ''[[O dwóch takich, co ukradli księżyc]]'' –
 
** Strażnicy,
 
** Strażnicy,
 
** Poddani marchewkowego hrabiego,
 
** Poddani marchewkowego hrabiego,
 
** Pelikan #1
 
** Pelikan #1
* 1984: ''[[Tomek i przyjaciele]]'' – Wiktor
+
* 1984: ''[[Tomek i przyjaciele]]'' –
 +
** Wiktor <small>(odc. 309-434, 475-476, 500, 504, 512, 528)</small>,
 +
** Kamuś <small>(odc. 532)</small>
 
* 1985-1992: ''[[Szopy pracze]]'' – Schaeffer
 
* 1985-1992: ''[[Szopy pracze]]'' – Schaeffer
 
* 1985-1991: ''[[Gumisie]]'' <small>(nowa wersja dubbingu)</small>
 
* 1985-1991: ''[[Gumisie]]'' <small>(nowa wersja dubbingu)</small>
 
* 1985: ''[[Yogi, łowca skarbów]]'' – Wesołek Bing
 
* 1985: ''[[Yogi, łowca skarbów]]'' – Wesołek Bing
 
* 1986: ''[[Było sobie życie]]'' – Siłacz
 
* 1986: ''[[Było sobie życie]]'' – Siłacz
* 1987-1990: ''[[Kacze opowieści]]'' <small>(nowe wersja dubbingu)</small>
+
* 1987-1990: ''[[Kacze opowieści]]''
* 1988-1993: ''[[Hrabia Kaczula]]'' <small>(nowe wersja dubbingu)</small>
+
** łasica-wspólnik #2 <small>(druga wersja dubbingu; odc. 42)</small>,
** Metalstein,
+
** imperator Ping <small>(druga wersja dubbingu; odc. 48)</small>,
** Mieskaniec z wioski #3,
+
** Kapitan Pietro <small>(druga wersja dubbingu; odc. 58)</small>
** Kapitan Blemo,
+
* 1987-1991: ''[[Przygody Spota|Przygody Spota: Magiczne Boże Narodzenie]]'' − Mikołaj <small>(wersja BBC CBeebies)</small>
** Mikołaj,
+
** Kosmita z planety Blearg
+
 
* 1988-1994: ''[[Garfield i przyjaciele]]'' –
 
* 1988-1994: ''[[Garfield i przyjaciele]]'' –
 
** Wart,
 
** Wart,
Linia 239: Linia 522:
 
** Lektor <small>(odc. 29c)</small>,
 
** Lektor <small>(odc. 29c)</small>,
 
** Psycholog <small>(odc. 30c)</small>
 
** Psycholog <small>(odc. 30c)</small>
* 1989: ''[[Buli]]'' <small>(nowa wersja dubbingu)</small>
+
* 1988: ''[[Hemingway]]'' – gwary <small>(odc. 1)</small>
* 1991-2004: ''[[Pełzaki]]''
+
* 1988-1993: ''[[Hrabia Kaczula]]'' <small>(nowe wersja dubbingu)</small> –
 +
** Metalstein,
 +
** Mieskaniec z wioski #3,
 +
** Kapitan Blemo,
 +
** Mikołaj,
 +
** Kosmita z planety Blearg
 +
* 1988-2005: ''[[Opowieści biblijne|Opowieści z Nowego Testamentu]]'' –
 +
** Boży Posłaniec <small>(odc. 2)</small>,
 +
** prorok Baala #2 <small>(odc. 4)</small>,
 +
** król Nabuchodonozor <small>(odc. 5)</small>,
 +
** lekarz <small>(odc. 6)</small>,
 +
** Mardocheusz <small>(odc. 6)</small>,
 +
** Egipcjanin z biczem <small>(odc. 7)</small>,
 +
** Jesse <small>(odc. 10)</small>,
 +
** kowal <small>(odc. 11)</small>,
 +
** sługa faraona <small>(odc. 11)</small>,
 +
** oberżysta <small>(odc. 12)</small>
 +
** bogacz <small>(odc. 13)</small>,
 +
** Szymon <small>(odc. 14)</small>
 +
* 1989: ''[[Buli|Bouli]]'' – Buli Kopacz <small>(wersja z 2008 roku)</small>
 +
* 1990-1994: ''[[Super Baloo]]''
 +
** głos z wieży lotów portu Suzette <small>(druga wersja; odc. 1)</small>,
 +
** złodziej korony <small>(druga wersja; odc. 3)</small>,
 +
** Fred <small>(druga wersja; odc. 4)</small>,
 +
** pies komendant <small>(druga wersja; odc. 26)</small>
 
* 1991-1992: ''[[Eerie, Indiana]]'' – Pan Chaney
 
* 1991-1992: ''[[Eerie, Indiana]]'' – Pan Chaney
 +
* 1991: ''[[Młody Robin Hood]]'' – jeden z rycerzy <small>(odc. 7)</small>
 +
* 1991-2004: ''[[Pełzaki]]''
 +
* 1991: ''[[Skarbczyk najpiękniejszych bajek]]''
 
* 1992-1998: ''[[Batman (serial animowany 1992)|Batman]]'' – Harvey Bullock <small>(odc. 57-85)</small>
 
* 1992-1998: ''[[Batman (serial animowany 1992)|Batman]]'' – Harvey Bullock <small>(odc. 57-85)</small>
 +
* 1992-1993: ''[[Conan - łowca przygód]]'' – Conan
 +
* 1992-1993: ''[[Goofy i inni]]'' –
 +
** George <small>(druga wersja; odc. 8)</small>,
 +
** sędzia w konkursie <small>(druga wersja; odc. 16)</small>,
 +
** głos w telewizji <small>(druga wersja; odc. 19)</small>,
 +
** policjant <small>(druga wersja; odc. 24)</small>
 
* 1992-1997: ''[[Kot Ik!]]'' –
 
* 1992-1997: ''[[Kot Ik!]]'' –
 
** Kozy,
 
** Kozy,
Linia 250: Linia 566:
 
** Wieloryb <small>(odc. 55)</small>,
 
** Wieloryb <small>(odc. 55)</small>,
 
** Chuck Jaeger
 
** Chuck Jaeger
* 1992-1997: ''[[X-Men (serial animowany 1992)|X-Men]]'' – Magneto
 
 
* 1992-1994: ''[[Mała Syrenka (serial animowany)|Mała Syrenka]]'' – Zły Manta <small>(druga wersja dubbingu; odc. 9, 10, 13, 31)</small>
 
* 1992-1994: ''[[Mała Syrenka (serial animowany)|Mała Syrenka]]'' – Zły Manta <small>(druga wersja dubbingu; odc. 9, 10, 13, 31)</small>
 
* 1992: ''[[Shin-chan]]''
 
* 1992: ''[[Shin-chan]]''
 +
* 1992: ''[[Teknoman]]''
 +
* 1992-1997: ''[[X-Men]]'' – Magneto
 +
* 1993-1997: ''[[Beavis i Butt-head]]'' – Bill <small>(odc. 141)</small>
 
* 1993-1994: ''[[Droopy, superdetektyw]]'' –
 
* 1993-1994: ''[[Droopy, superdetektyw]]'' –
 
** Dzidziuś <small>(odc. 2)</small>,
 
** Dzidziuś <small>(odc. 2)</small>,
 
** Wygłupalian <small>(odc. 4)</small>
 
** Wygłupalian <small>(odc. 4)</small>
 
* 1993-1994: ''[[Hello Kitty]]''
 
* 1993-1994: ''[[Hello Kitty]]''
* 1994-1998: ''[[Spider-man (serial animowany 1994)|Spider-man]]'' –
+
* 1994-1995: ''[[Aladyn (serial animowany)|Aladyn]]'' –
** Hammerhead,
+
** Sułtan Pasta Al-Dente <small>(druga wersja; odc. 7)</small>,
** Iron Man <small>(odc. 61)</small>
+
** Uncouthma <small>(druga wersja; odc. 41)</small>,
 +
** mieszkaniec wioski <small>(druga wersja; odc. 43)</small>
 +
* 1994-1997: ''[[Duckman]]'' –
 +
** Acker <small>(odc. 29)</small>,
 +
** mężczyzni z tłumu <small>(odc. 29)</small>,
 +
** żołnierz <small>(odc. 29)</small>,
 +
** puertoguański generał <small>(odc. 30)</small>,
 +
** Keese <small>(odc. 30)</small>,
 +
** mieszkaniec Puerto Guano <small>(odc. 30)</small>,
 +
** spiker TV <small>(odc. 31)</small>
 
* 1994-1996: ''[[Kleszcz]]''
 
* 1994-1996: ''[[Kleszcz]]''
* 1994-1996: ''[[VR-Troopers]]'' – Zjeb
+
* 1994-1995: ''[[Myszka Miki i przyjaciele]]'' – Goryl <small>(druga wersja)</small>
 +
* 1994-1998: ''[[Spider-Man (serial animowany 1994)|Spider-Man]]'' –
 +
** Hammerhead <small>(wersja Fox Kids)</small>,
 +
** Iron Man <small>(wersja Fox Kids; odc. 61)</small>
 +
* 1994-1996: ''[[VR-Troopers]]'' – Zeb
 
* 1994-1996: ''[[Fantastyczna Czwórka (serial animowany 1994)|Fantastyczna Czwórka]]'' – Gorgon <small>(odc. 16-17, 24, 25)</small>
 
* 1994-1996: ''[[Fantastyczna Czwórka (serial animowany 1994)|Fantastyczna Czwórka]]'' – Gorgon <small>(odc. 16-17, 24, 25)</small>
* 1995-2002: ''[[Timon i Pumba]]'' –
 
** Gość #5,
 
** Reginald
 
* 1995-1998: ''[[Pinky i Mózg]]''
 
 
* 1995-1998: ''[[M.A.S.K.]]'' –
 
* 1995-1998: ''[[M.A.S.K.]]'' –
 
** kapitan wieży kontrolnej w Oslo <small>(odc. 10)</small>,
 
** kapitan wieży kontrolnej w Oslo <small>(odc. 10)</small>,
Linia 274: Linia 601:
 
** pracownik przy tamie <small>(odc. 24)</small>
 
** pracownik przy tamie <small>(odc. 24)</small>
 
* 1995-1996: ''[[Maska (serial animowany)|Maska]]'' – Burmistrz
 
* 1995-1996: ''[[Maska (serial animowany)|Maska]]'' – Burmistrz
* 1996-2003: ''[[Laboratorium Dextera]]'' – Głos komputera Dextera <small>(odc. ''Gdy głos w gardle więźnie'')</small>
+
* 1995-2000: ''[[Sylwester i Tweety na tropie]]'' –
* 1996-1998: ''[[Mała księga dżungli]]'' – Jack
+
** Rodney Danserski <small>(odc. 24a)</small>,
 +
** gospodarz jarmarku <small>(odc. 24b)</small>,
 +
** dyrektor cyrku <small>(odc. 27a)</small>,
 +
** sędzia walk <small>(odc. 30b)</small>,
 +
** spiker <small>(odc. 31a)</small>,
 +
** mąż kuzynki Babci <small>(odc. 32b)</small>,
 +
** Pjerry Nelson <small>(odc. 33a)</small>
 +
* 1995-2002: ''[[Timon i Pumba]]'' –
 +
** wieloryb Lester <small>(odc. 11a)</small>,
 +
** przyjaciółka Lary #2 <small>(odc. 19b)</small>,
 +
** Pir Gacek <small>(odc. 26b)</small>,
 +
** konferansjer <small>(odc. 27b)</small>,
 +
** Dżin <small>(odc. 39a)</small>,
 +
** duch <small>(odc. 42b)</small>,
 +
** Guliwer <small>(odc. 42b)</small>,
 +
** krupier <small>(odc. 48)</small>,
 +
** robak #3 <small>(odc. 48)</small>,
 +
** lew <small>(odc. 49a)</small>,
 +
** przewodnik <small>(odc. 51b)</small>,
 +
** widz #2 <small>(odc. 51b)</small>,
 +
** gość #2 <small>(odc. 51b)</small>,
 +
** sprawozdawca <small>(odc. 54a)</small>,
 +
** widz #2 <small>(odc. 55a)</small>,
 +
** widz w cyrku #5 <small>(odc. 55a)</small>,
 +
** policjant #1 <small>(odc. 55b)</small>,
 +
** Heimli <small>(odc. 56b)</small>,
 +
** zwierzę #1 <small>(odc. 59a)</small>,
 +
** męski głos <small>(odc. 59b)</small>,
 +
** gość #5 <small>(odc. 62a)</small>,
 +
** Reginald <small>(odc. 62a)</small>,
 +
** farmer drugi <small>(odc. 63a)</small>,
 +
** koń <small>(odc. 63a)</small>,
 +
** słoń <small>(odc. 63b)</small>,
 +
** tygrys <small>(odc. 64a)</small>,
 +
** zwierzęta <small>(odc. 64a)</small>,
 +
** Włoch <small>(odc. 64a)</small>,
 +
** Niemiec <small>(odc. 64a)</small>,
 +
** kapitan Ahab <small>(odc. 64a)</small>,
 +
** strażnik <small>(odc. 64)</small>,
 +
** farmer Joe <small>(odc. 66b)</small>,
 +
** król Plutona <small>(odc. 67a)</small>,
 +
** król Leopold <small>(odc. 68a)</small>,
 +
** Julian Duebery <small>(odc. 71b)</small>,
 +
** sierżant guziec <small>(odc. 72a)</small>,
 +
** lew <small>(odc. 73a)</small>,
 +
** mężczyzna z wydziału ochrony środowiska <small>(odc. 73a)</small>,
 +
** wielkie tornado <small>(odc. 73b)</small>,
 +
** struś <small>(odc. 75b)</small>,
 +
** Dżin z lampy <small>(odc. 76a)</small>,
 +
** Łyżwow <small>(odc. 76b)</small>,
 +
** antylopa <small>(odc. 77a)</small>,
 +
** strażnik więzienia <small>(odc. 77b)</small>,
 +
** sprzedawca sprzętu RTV <small>(odc. 78a)</small>,
 +
** męski głos w telefonie #2 <small>(odc. 78b)</small>,
 +
** szpieg <small>(odc. 79a)</small>
 +
* 1995-1998: ''[[Pinky i Mózg]]''  –
 +
** Nicki <small>(odc. 11)</small>,
 +
** głos w telewizji <small>(odc. 12a)</small>,
 +
** Johannes Guttenberg <small>(odc. 15a)</small>,
 +
** pietnastowieczny mieszkaniec Moguncji <small>(odc. 15a)</small>,
 +
** Hipis <small>(odc. 17a)</small>,
 +
** jeden z podatników <small>(odc. 17b)</small>,
 +
** redaktor gazety <small>(odc. 18)</small>,
 +
** asystent w marzeniach Pinky'ego jako prezydenta USA <small>(odc. 18)</small>,
 +
** Członek Armii Wyzwolenia Zwierząt <small>(odc. 20)</small>,
 +
** Sarad <small>(odc. 21a)</small>,
 +
** Bill Clinton <small>(odc. 23)</small>,
 +
** Thomas Edison <small>(odc. 26b)</small>,
 +
** jeden z Remiszów <small>(odc. 31b)</small>,
 +
** jeden z bakłażanów <small>(odc. 35)</small>
 +
* 1996-2001: ''[[Billy – kot]]'' –
 +
** burmistrz <small>(odc. 3)</small>,
 +
** pan Gormand <small>(odc. 10)</small>,
 +
** jeden z psów <small>(odc. 27)</small>,
 +
** Don Kotoni <small>(odc. 28)</small>
 +
* 1996: ''[[Fantastyczne przygody Sindbada żeglarza]]''
 +
* 1996-1997: ''[[Incredible Hulk]]'' – Odrażający <small>(odc. 9, 15, 18)</small>
 
* 1996-1998: ''[[Kacper (serial animowany 1996-1998)|Kacper]]'' –
 
* 1996-1998: ''[[Kacper (serial animowany 1996-1998)|Kacper]]'' –
 
** Klaun Bozo <small>(odc. 37)</small>,
 
** Klaun Bozo <small>(odc. 37)</small>,
 
** Duchfinger <small>(odc. 38)</small>
 
** Duchfinger <small>(odc. 38)</small>
* 1996-1997: ''[[Incredible Hulk]]'' – Odrażający <small>(odc. 9, 15, 18)</small>
+
* 1996-2003: ''[[Laboratorium Dextera]]'' –  
 +
** Bezdomny mężczyzna <small>(odc. 45c)</small>,
 +
** Podwodny totem <small>(odc. 48c)</small>,
 +
** Sędziowska wersja głosu komputera Dextera <small>(odc. 75a)</small>
 +
* 1996-1998: ''[[Mała księga dżungli]]'' – Jack
 +
* 1996-2000: ''[[Opowieści z księgi cnót]]'' –
 +
** giermek króla Ryszarda <small>(pierwsza wersja; odc. 16)</small>,
 +
** widz siedzący obok Anii <small>(pierwsza wersja; odc. 22)</small>,
 +
** doradca króla w różowej koszuli <small>(pierwsza wersja; odc. 23)</small>,
 +
** Pierro de Medici <small>(pierwsza wersja; odc. 24)</small>,
 +
** lew <small>(pierwsza wersja; odc. 26)</small>
 +
* 1996-2000: ''[[Superman]]'' –
 +
** Profesor Felix <small>(odc. 22)</small>,
 +
** Bibbo Bibbowski <small>(odc. 26, 36, 50)</small>,
 +
** Bruno Mannheim <small>(odc. 28, 38)</small>,
 +
** Harvey Bullock <small>(odc. 29)</small>,
 +
** Profesor Emil Hamilton <small>(odc. 54)</small>
 +
* 1997-1998: ''[[101 dalmatyńczyków (serial animowany)|101 dalmatyńczyków]]''
 
* 1997-2009: ''[[Bibi Blocksberg]]'' –
 
* 1997-2009: ''[[Bibi Blocksberg]]'' –
 
** Dino <small>(odc. 7, 19)</small>,
 
** Dino <small>(odc. 7, 19)</small>,
 
** Dziuniek <small>(odc. 16)</small>
 
** Dziuniek <small>(odc. 16)</small>
* 1997-2004: ''[[Johnny Bravo]]''
+
* 1997-2001: ''[[Byle do przerwy]]''
* 1997-2004: ''[[Witaj, Franklin]]'' – Bill Bizon <small>(odc. 67a)</small>
+
** Pan Spinelli <small>(odc. 13, 25, 42, 54)</small>,
 +
** Trener Kloogie <small>(odc. 22, 32, 41)</small>,
 +
** Mort Chalk <small>(odc. 38)</small>,
 +
** Szef Perro <small>(odc. 57)</small>
 +
* 1997: ''[[Byli sobie odkrywcy]]'' –
 +
** Rybak <small>(odc. 9)</small>,
 +
** Biskup <small>(odc. 9)</small>,
 +
** Marynarz <small>(odc. 9)</small>,
 +
** Indianin <small>(odc. 12)</small>,
 +
** Indianin ze zwichniętym ramieniem <small>(odc. 12)</small>
 +
* 1997-2004: ''[[Johnny Bravo]]'' –  
 +
** Ptak dodo <small>(odc. 1b)</small>,
 +
** Miś Chronos <small>(odc. 1c)</small>,
 +
** Marynarz <small>(odc. 2a)</small>,
 +
** Byk <small>(odc. 3b)</small>,
 +
** Święty Mikołaj <small>(odc. 4b)</small>,
 +
** Lawrence <small>(odc. 5b)</small>,
 +
** Facet z balonami <small>(odc. 5c)</small>,
 +
** Kucharz #2 <small>(odc. 7b)</small>,
 +
** Sędzia <small>(odc. 7b)</small>,
 +
** Tata Billy'ego, cukiernik <small>(odc. 7b)</small>,
 +
** Pan Goodman <small>(odc. 8ab)</small>,
 +
** Staruszka <small>(odc. 10a)</small>,
 +
** Agent Pim <small>(odc. 10c)</small>,
 +
** Pasażer <small>(odc. 11a)</small>,
 +
** Lektor reklamy <small>(odc. 11b)</small>,
 +
** Kapitan statku <small>(odc. 13c)</small>,
 +
** Syrena <small>(odc. 14b)</small>,
 +
** Kurier <small>(odc. 15a)</small>,
 +
** Burmistrz <small>(odc. 16a)</small>,
 +
** Pracownik sklepu <small>(odc. 17a)</small>,
 +
** Narrator zrzucony z mostu <small>(odc. 18a)</small>,
 +
** Tonący mężczyzna <small>(odc. 18a)</small>,
 +
** Lektor ''Rybka TV'' <small>(odc. 19a)</small>,
 +
** Policjant <small>(odc. 20b)</small>,
 +
** Księżna (sobowtór Carla) <small>(odc. 20c)</small>,
 +
** Australijczyk <small>(odc. 21b)</small>,
 +
** Wielki Brat <small>(odc. 25a)</small>,
 +
** Mul Kaliente <small>(odc. 26a)</small>,
 +
** Kolega Oga #1 <small>(odc. 26c)</small>,
 +
** Przechodzień <small>(odc. 28b)</small>,
 +
** Właściciel galerii <small>(odc. 29a)</small>,
 +
** Sprzedawca lodów <small>(odc. 30c)</small>,
 +
** różowy słoń <small>(odc. S2)</small>,
 +
** Sędzia meczu koszykówki <small>(odc. 65b)</small>
 
* 1997-1999: ''[[Krowa i Kurczak]]'' – Łasica  
 
* 1997-1999: ''[[Krowa i Kurczak]]'' – Łasica  
* 1997-1999: ''[[Jam Łasica]]'' – Łasica
 
* 1997: ''[[Miasteczko South Park]]''
 
* 1997: ''[[Byli sobie odkrywcy]]''
 
 
* 1997: ''[[Księżniczka Sissi]]''
 
* 1997: ''[[Księżniczka Sissi]]''
 +
* 1997: ''[[Kundle i reszta]]'' – Pułkownik
 +
* 1997-1998: ''[[Liceum na morzu]]'' – Lord Liam <small>(odc. 15)</small>
 +
* 1997: ''[[Miasteczko South Park]]'' –
 +
** Oficer Barbrady <small>(seria I)</small>,
 +
** Prezes Cartoon Central <small>(odc. 6)</small>,
 +
** Pracownik Czerwonego Krzyża <small>(odc. 8)</small>,
 +
** Klient baru <small>(odc. 10)</small>,
 +
** Komentator pojedynku bokserskiego <small>(odc. 10)</small>
 
* 1997: ''[[Myszorki na prerii]]'' – Ojciec Spryciulki
 
* 1997: ''[[Myszorki na prerii]]'' – Ojciec Spryciulki
* 1998-2004: ''[[Atomówki]]''
+
* 1997-2001: ''[[Przygody misia Paddingtona]]'' – pan Dupont <small>(odc. 15a)</small>
* 1998-2002: ''[[Kotopies]]''
+
* 1997-2004: ''[[Witaj, Franklin]]'' – Bill Bizon <small>(odc. 67a)</small>
* 1998-1999: ''[[Nowe przygody rodziny Addamsów]]''
+
* 1998-2004: ''[[Atomówki]]''
 +
** Gruby<!-- <small>(odc. 4a, 6a, 14b, 19a)</small>-->,
 +
** szef Townsvillskiej policji <small>(odc. 15b)</small>,
 +
** ptak <small>(odc. 22b)</small>,
 +
** bandyta <small>(odc. 22b)</small>,
 +
** strażnik więzienny <small>(odc. 23b)</small>,
 +
** więzień <small>(odc. 64a)</small>,
 +
** Billy <small>(odc. 64b)</small>,
 +
** jeden z pracowników banku <small>(odc. 65b)</small>,
 +
** policjant <small>(odc. 69a)</small>,
 +
** mężczyzna' <small>(odc. 74a)</small>,
 +
** ratownik <small>(odc. 75a)</small>
 
* 1998: ''[[Eerie, Indiana: Inny wymiar]]'' – Pan Crawford
 
* 1998: ''[[Eerie, Indiana: Inny wymiar]]'' – Pan Crawford
* 1998: ''[[Wojna z rzeczami]]''
 
* 1998: ''[[Przygody Kuby Guzika]]''
 
 
* 1998: ''[[Gruby pies Mendoza]]'' −
 
* 1998: ''[[Gruby pies Mendoza]]'' −
 
** Brett <small>(odc. 2)</small>,
 
** Brett <small>(odc. 2)</small>,
Linia 302: Linia 780:
 
** Bóg Wulkanu <small>(odc. 4)</small>,
 
** Bóg Wulkanu <small>(odc. 4)</small>,
 
** Paco <small>(odc. 8)</small>
 
** Paco <small>(odc. 8)</small>
 +
* 1998-1999: ''[[Herkules (serial animowany)|Herkules]]'' – Hades
 +
* 1998-2002: ''[[Kotopies]]''
 +
* 1998-1999: ''[[Nowe przygody rodziny Addamsów]]''
 
* 1998: ''[[Pippi (serial animowany)|Pippi]]''
 
* 1998: ''[[Pippi (serial animowany)|Pippi]]''
* 1999-2004: ''[[Rocket Power]]'' − Tito
+
* 1998-1999: ''[[Podróże z Aleksandrem i Emilią]]''
* 1999-2003: ''[[Nieustraszeni ratownicy]]''
+
** Krytyk kulinarny <small>(odc. 30)</small>,
* 1999-2002: ''[[Chojrak - tchórzliwy pies|Chojrak − tchórzliwy pies]]''
+
** Jean Pierre <small>(odc. 34)</small>
** Strach na wróble,
+
* 1998: ''[[Przygody Kuby Guzika]]''
** Kremowy król
+
* 1998-2006: ''[[Świat Elmo]]''
* 1999-2002: ''[[Smyki]]''
+
** Lektor <small>(odc. 1-50)</small>,
* 1999-2000: ''[[Produkcje Myszki Miki]]''
+
** Narrator,
* 1999: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' – Patryk
+
** Buty górskie <small>(odc. 2)</small>,
 +
** Konferansjer <small>(odc. 5)</small>
 +
* 1998-2002: ''[[Zapasy na śmierć i życie]]'' – John Tesh <small>(odc. 33)</small>
 
* 1999: ''[[Baśniowa kraina braci Grimm: Simsala]]'' –
 
* 1999: ''[[Baśniowa kraina braci Grimm: Simsala]]'' –
 
** Olbrzym – dziecko <small>(odc. 2)</small>,
 
** Olbrzym – dziecko <small>(odc. 2)</small>,
Linia 317: Linia 800:
 
** Król Filip Potężny <small>(odc. 24)</small>,
 
** Król Filip Potężny <small>(odc. 24)</small>,
 
** Brat zamieniony w wieloryba <small>(odc. 25)</small>
 
** Brat zamieniony w wieloryba <small>(odc. 25)</small>
 +
* 1999: ''[[Chłopiec z malajskiej wioski]]'' – tata Mata
 +
* 1999-2002: ''[[Chojrak - tchórzliwy pies|Chojrak − tchórzliwy pies]]'' −
 +
** Strach na wróble <small>(odc. 34b)</small>,
 +
** Kremowy król <small>(odc. 39a)</small>
 +
* 1999-2003: ''[[Futurama]]'' –
 +
** Głowa Marva Alberta <small>(odc. 43)</small>,
 +
** Generał w Roswell <small>(odc. 45)</small>,
 +
** Głowa Waltera Cronkite’a <small>(odc. 46)</small>,
 +
** Dandy Jim <small>(odc. 55)</small>,
 +
** Głowa Leonarda Nimoya <small>(odc. 56)</small>,
 +
** głos wana <small>(odc. 57)</small>,
 +
** Agnew <small>(odc. 57)</small>
 +
* 1999-2000: ''[[Medaboty]]'' – Sloan
 +
* 1999-2003: ''[[Nieustraszeni ratownicy]]'' –
 +
** wspólnik Stana <small>(odc. 14a)</small>,
 +
** dyrektor <small>(odc. 15a)</small>,
 +
** bosman <small>(odc. 17b)</small>,
 +
** strażnik <small>(odc. 18a)</small>,
 +
** kapitan <small>(odc. 24b)</small>,
 +
** Trent <small>(odc. 25b)</small>,
 +
** profesor Pat Pending <small>(odc. 26a)</small>,
 +
** komentator <small>(odc. 26b)</small>,
 +
** Seymour <small>(odc. 29b)</small>
 +
* 1999-2000: ''[[Produkcje Myszki Miki]]''
 +
* 1999-2004: ''[[Rocket Power]]'' − Tito
 +
* 1999-2000: ''[[Rodzina Piratów]]'' −
 +
** dziennikarz "Pirackiej polityki" <small>(odc. 32)</small>,
 +
** sędzia <small>(odc. 33, 36, 38)</small>
 +
* 1999-2000: ''[[Sabrina]]'' – Clint Tarantulino <small>(odc. 21)</small>
 +
* 1999-2002: ''[[Smyki]]''
 +
* 1999: ''[[Sonic Underground]]'' –
 +
** Argus <small>(odc. 2)</small>,
 +
** Tata Mindy <small>(odc. 4)</small>,
 +
** SWATbot <small>(odc. 7-11)</small>,
 +
** Pradziadek Atahir <small>(odc. 25)</small>,
 +
** Wujek Chuck <small>(odc. 26)</small>
 +
* 1999: ''[[SpongeBob Kanciastoporty]]'' −
 +
** Patryk,
 +
** Patryk Niegwiazda <small>(odc. 147b)</small>,
 +
** Sam, siostra Patryka <small>(odc. 152)</small>
 +
* 1999: ''[[Twipsy]]''
 +
* 2000-2002: ''[[Pupilek (serial telewizyjny)|Pupilek]]''
 +
* 2000-2002: ''[[Owca w Wielkim Mieście]]'' – Farmer Jan
 
* 2000-2006: ''[[Słowami Ginger]]'' –
 
* 2000-2006: ''[[Słowami Ginger]]'' –
 
** Dave,
 
** Dave,
 
** Blauer <small>(odc. 35)</small>
 
** Blauer <small>(odc. 35)</small>
 
* 2000-2003: ''[[X-Men: Ewolucja]]'' – Hank McCoy / Bestia
 
* 2000-2003: ''[[X-Men: Ewolucja]]'' – Hank McCoy / Bestia
* 2000-2002: ''[[Owca w Wielkim Mieście]]'' – Farmer Jan
 
* 2001-2008: ''[[Małe zoo Lucy]]'' –
 
** Nelson Słoń,
 
** Age Kłocel <small>(odc. 52)</small>
 
* 2001-2008: ''[[Titeuf]]''
 
* 2001-2007: ''[[Mroczne przygody Billy'ego i Mandy]]'' –
 
** Dyrektor Dobrotliwy <small>(odc. IV seria)</small>,
 
** Sir Raven <small>(odc. ''Trzykołowy terror'')</small>,
 
** Straszek <small>(odc. ''Upiorny tyran'')</small>,
 
** Mały Kotlecik <small>(odc. ''Mały Kotlecik'')</small>,
 
** Kasjer w Cyrku strachu <small>(odc. ''Cyrk strachu'')</small>,
 
** Thor <small>(odc. ''Kopniak w Asgard'')</small>,
 
** Nosowy Czarodziej <small>(odc. ''Dzikie części'')</small>,
 
** Lubber <small>(odc. ''Tajny pierścień dekodujący'')</small>,
 
** Wiggy Jiggy Jed <small>(odc. ''Kundel marzeń'')</small>,
 
** Frankie <small>(odc. ''Skakanie po kałużach'')</small>,
 
** Mikołaj <small>(odc. ''Billy i Mandy ratują Święta'')</small>,
 
** Dziekan Ropuch <small>(odc. ''Nigel Planter i fistaszki'')</small>
 
 
* 2001-2007: ''[[Ach, ten Andy!]]'' –
 
* 2001-2007: ''[[Ach, ten Andy!]]'' –
 
** Dyrektor de Rosa,
 
** Dyrektor de Rosa,
 
** Craig Bennet,
 
** Craig Bennet,
 
** Szeryf Steve Rowgee (Senior)
 
** Szeryf Steve Rowgee (Senior)
* 2001-2004: ''[[Samuraj Jack]]'' –
 
** Ezekiel <small>(odc. 29)</small>,
 
** Borys <small>(odc. 44)</small>
 
* 2001-2004: ''[[Medaboty]]'' – Sloan
 
* 2001-2004: ''[[Liga Sprawiedliwych]]'' – Aquaman <small>(odc. 41-42)</small>
 
 
* 2001-2003: ''[[Aparatka]]'' – Gary
 
* 2001-2003: ''[[Aparatka]]'' – Gary
* 2001-2003: ''[[Zło w Potrawce]]''
+
* 2001-2002: ''[[Cafe Myszka]]''
 +
** Anioł Pluta <small>(odc. 13, 49)</small>,
 +
** Hades <small>(odc. 14-15, 22, 41-42, 45)</small>,
 +
** właściciel parku <small>(odc. 16)</small>,
 +
** kurzy ksiądz <small>(odc. 25)</small>
 +
* 2001-2002: ''[[Cubix]]''
 +
* 2001-2002: ''[[Edi i miś]]'' – Miś <small>(wersja TVP)</small>
 
* 2001-2003: ''[[Gadżet i Gadżetinis]]'' – Kameleon
 
* 2001-2003: ''[[Gadżet i Gadżetinis]]'' – Kameleon
 +
* 2001-2003: ''[[Legenda Tarzana]]'' –
 +
** Wódz Keewazi,
 +
** Baruti <small>(odc. 8, 33)</small>
 +
* 2001-2004: ''[[Liga Sprawiedliwych]]'' – Aquaman <small>(odc. 41-42)</small>
 +
* 2001-2008: ''[[Małe zoo Lucy]]'' –
 +
** Nelson Słoń,
 +
** Age Kłocel <small>(odc. 52)</small>
 +
* 2001-2007: ''[[Mroczne przygody Billy'ego i Mandy]]'' –
 +
** Dyrektor Dobrotliwy <small>(serie V-VI)</small>,
 +
** Sir Raven <small>(odc. 19b)</small>,
 +
** Mały Kotlecik <small>(odc. 21a)</small>,
 +
** Kasjer w ''Cyrku strachu'' <small>(odc. 24b)</small>,
 +
** Straszek <small>(odc. 25a)</small>,
 +
** Thor <small>(odc. 29b)</small>,
 +
** Nosowy Czarodziej <small>(odc. 36a)</small>,
 +
** Lubber <small>(odc. 37b)</small>,
 +
** Wiggy Jiggy Jed <small>(odc. 39a)</small>,
 +
** Frankie <small>(odc. 41b)</small>,
 +
** Mikołaj <small>(odc. S1)</small>,
 +
** Bazyl Tarragon <small>(odc. 56b)</small>,
 +
** Smedrick <small>(odc. 65b)</small>,
 +
** Dziekan Ropuch <small>(odc. 75a)</small>,
 +
** Curtis <small>(odc. 77-78)</small>
 +
* 2001: ''[[Przygody Timmy'ego|Wróżkowie chrzestni]]'' –
 +
** Dark Laser <small>(większość odcinków)</small>,
 +
** Irv <small>(odc. 83b)</small>,
 +
** nosorożec Hank <small>(odc. 87a)</small>,
 +
** koń <small>(odc. 88)</small>,
 +
** Leprechaun #1 <small>(odc. 113b)</small>,
 +
** członek Rady Antywróżków #3 <small>(odc. 160a)</small>
 +
* 2001-2004, 2017: ''[[Samuraj Jack]]'' –
 +
** Ezekiel <small>(odc. 29)</small>,
 +
** Barman <small>(odc. 42)</small>,
 +
** Szef <small>(odc. 42)</small>,
 +
** Turysta #2 <small>(odc. 43)</small>,
 +
** Borys <small>(odc. 44)</small>,
 +
** Wódz <small>(odc. 51)</small>
 
* 2001-2003: ''[[Strażnicy czasu]]'' – Benjamin Franklin <small>(odc. 17b)</small>
 
* 2001-2003: ''[[Strażnicy czasu]]'' – Benjamin Franklin <small>(odc. 17b)</small>
* 2001-2002: ''[[Cafe Myszka]]''
+
* 2001-2008: ''[[Titeuf]]''
* 2001-2002: ''[[Cubix]]''
+
* 2001: ''[[Ucz się z rodzicami i pieskiem Puppy]]'' – piesek Puppy
* 2001: ''[[Przygody Timmy'ego|Wróżkowie chrzestni]]'' – Dark Laser
+
* 2001-2003: ''[[Zło w Potrawce]]'' – żołnierz SPORK-a <small>(odc. 6a)</small>
* 2002-2008: ''[[Kredonia]]''
+
* 2002: ''[[Bawmy się, Sezamku]]'' – Henryk
* 2002-2007: ''[[Kim Kolwiek]]'' – Jack Hench
+
* 2002-2005: ''[[Co nowego u Scooby'ego?|Co nowego u Scooby’ego?]]'' –
* 2002-2007: ''[[Naruto]]'' –
+
** lekarz <small>(odc. 1)</small>,
** Jiraiya,
+
** Kapitan Treesdale <small>(odc. 2)</small>,
** Drugi Hokage,
+
** Dr Armando Gutierrez <small>(odc. 3)</small>,
** Enma
+
** Jaime Herrer <small>(odc. 19)</small>
* 2002-2005: ''[[Co nowego u Scooby'ego?|Co nowego u Scooby’ego?]]''
+
 
* 2002-2005: ''[[Dziewczyny, chłopaki]]''
 
* 2002-2005: ''[[Dziewczyny, chłopaki]]''
 
* 2002-2004: ''[[Fillmore na tropie]]''
 
* 2002-2004: ''[[Fillmore na tropie]]''
* 2002: ''[[Bawmy się, Sezamku]]'' – Henryk
+
* 2002-2007: ''[[Kim Kolwiek]]'' – Jack Hench
 +
* 2002-2008: ''[[Kredonia]]''
 
* 2002: ''[[Kryptonim: Klan na drzewie]]'' –
 
* 2002: ''[[Kryptonim: Klan na drzewie]]'' –
 
** Ojciec Nigela,
 
** Ojciec Nigela,
 
** Profesor XXXL,
 
** Profesor XXXL,
** Lodziarz #2 <small>(L.O.D.Y.)</small>,
+
** Lodziarz #2 <small>(odc. 2a)</small>,
** Wściekły Tatuś <small>(B.R.A.K.-P.R.Ą.D.U.)</small>,
+
** Wściekły Tatuś <small>(odc. 3a)</small>,
** Dyrektor Śmierdziel <small>(P.R.Z.E.R.W.A.)</small>
+
** Chester <small>(odc. 57b)</small>,
* 2002: ''[[Słoń Benjamin]]''
+
** Główny Bezpieczniak <small>(odc. 66)</small>,
* 2002: ''[[Bawmy się, Sezamku]]'' – Henryk
+
** Dyrektor Śmierdziel <small>(odc. 68a)</small>
* 2003-2009: ''[[Wojownicze Żółwie Ninja (serial animowany 2003)|Wojownicze Żółwie Ninja]]'' –
+
* 2002-2007: ''[[Naruto]]'' –
** Srebrny Strażnik <small>(odc. 12)</small>,
+
** Jiraiya,
** Skórzyłeb,
+
** Drugi Hokage,
** Daymio
+
** Enma
 +
* 2003-2005: ''[[Przygody Misia Bruno]]''
 +
* 2003-2008: ''[[6 w pracy]]'' –
 +
** Stuart Goldstein <small>(odc. 1-2, 4-5, 11, 17-19, 27-28, 31, 33, 37, 44, 46, 49, 51)</small>,
 +
** Święty Mikołaj <small>(odc. 4)</small>,
 +
** Kolega z pracy Jonesy’ego <small>(odc. 7-8)</small>,
 +
** Zgniatacz <small>(odc. 8)</small>,
 +
** rakieta tenisowa <small>(odc. 9)</small>,
 +
** Kierownik sklepu z zabawkami <small>(odc. 23)</small>,
 +
** pracownik sanepidu <small>(odc. 27)</small>,
 +
** Zargon <small>(odc. 33)</small>,
 +
** Bob <small>(odc. 36)</small>
 +
* 2003: ''[[Bystre Oko]]'' – Dziewięć Dziewięć
 +
* 2003-2006: ''[[Jakub Jakub]]'' –
 +
** Tata Jakuba,
 +
** duch Medara <small>(odc. 51)</small>
 +
* 2003-2005: ''[[Kaczor Dodgers]]'' –
 +
** naczelnik więzienia <small>(odc. 5b)</small>,
 +
** Ed McMahon <small>(odc. 12b)</small>,
 +
** sędzia robot <small>(odc. 25-26)</small>,
 +
** Crusher <small>(odc. 27)</small>,
 +
** sędzia <small>(odc. 31a)</small>,
 +
** Steve Boston <small>(odc. 33, 39)</small>,
 +
** Roy Serpenti <small>(odc. 37b)</small>,
 +
** Harv Kółko <small>(odc. 30a)</small>
 +
* 2003: ''[[Kikoriki]]'' – Muciek <small>(odc. 127-129)</small>
 
* 2003-2007: ''[[Kod Lyoko]]'' – Dyrektor
 
* 2003-2007: ''[[Kod Lyoko]]'' – Dyrektor
* 2003-2007: ''[[Z życia nastoletniego robota]]'' – Armagedroid
 
* 2003-2006: ''[[Xiaolin - pojedynek mistrzów|Xiaolin – pojedynek mistrzów]]'' –
 
** Tubbimura,
 
** Hanibal Fasolka
 
* 2003-2006: ''[[Szczenięce lata Clifforda]]'' – Pan Michan <small>(odc. 22b)</small>
 
* 2003-2005: ''[[Kaczor Dodgers]]''
 
 
* 2003-2005: ''[[Kot Crawford]]'' – Narrator
 
* 2003-2005: ''[[Kot Crawford]]'' – Narrator
* 2003-2005: ''[[Przygody Misia Bruno]]''
+
* 2003: ''[[Legenda Nezha]]'' – Gonggong
* 2003-2005: ''[[Młodzi tytani]]'' –
+
* 2003-2006: ''[[Lilo i Stich (serial animowany)|Lilo i Stitch]]'' –
** Atlas <small>(odc. 17)</small>,
+
** policjant <small>(odc. 45)</small>,
** Chang <small>(odc. 28)</small>,
+
** "Góra Mięśni" <small>(odc. 51)</small>
** Galfor <small>(odc. 29)</small>
+
 
* 2003-2004: ''[[Megas XLR]]'' –
 
* 2003-2004: ''[[Megas XLR]]'' –
 
** Mac <small>(odc. 9, 19)</small>,
 
** Mac <small>(odc. 9, 19)</small>,
 
** Zanzor <small>(odc. 12)</small>
 
** Zanzor <small>(odc. 12)</small>
* 2003-2004: ''[[Stuart Malutki (serial animowany)|Stuart Malutki]]''
+
* 2003-2005: ''[[Młodzi Tytani]]''
 +
** Atlas <small>(odc. 17)</small>,
 +
** Chang <small>(odc. 28)</small>,
 +
** Galfor <small>(odc. 29)</small>
 
* 2003: ''[[Power Rangers Ninja Storm]]'' – Zurgane
 
* 2003: ''[[Power Rangers Ninja Storm]]'' – Zurgane
 +
* 2003-2005: ''[[Przygody Misia Bruno]]''
 
* 2003: ''[[Robociki]]''
 
* 2003: ''[[Robociki]]''
 +
* 2003-2004: ''[[Stuart Malutki (serial animowany)|Stuart Malutki]]''
 +
* 2003-2006: ''[[Szczenięce lata Clifforda]]'' – Pan Michan <small>(odc. 22b)</small>
 +
* 2003: ''[[Truskawkowe ciastko]]''
 
* 2003: ''[[Tutenstein]]'' –
 
* 2003: ''[[Tutenstein]]'' –
 
** Imhotep,
 
** Imhotep,
 
** Ozyrys,
 
** Ozyrys,
 
** Horus
 
** Horus
* 2003: ''[[Bystre Oko]]'' Dziewięć Dziewięć
+
* 2003-2006: ''[[Xiaolin - pojedynek mistrzów|Xiaolin pojedynek mistrzów]]'' –
* 2003: ''[[Legenda Nezha]]'' – Gonggong
+
** Tubbimura,
* 2004-2009: ''[[Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster]]'' –
+
** Hanibal Fasolka
** Facet od butów w kręgielni <small>(odc. 14)</small>,
+
* 2003-2009: ''[[Wojownicze Żółwie Ninja (serial animowany 2003)|Wojownicze żółwie ninja]]'' –
** Joe „Lodowa Szarada” <small>(odc. 17b)</small>
+
** Srebrny Strażnik <small>(odc. 12)</small>,
* 2004-2008: ''[[Batman (serial animowany 2004)|Batman]]'' – Gorman <small>(odc. 49)</small>
+
** Skórzyłeb,
* 2004-2008: ''[[Drake i Josh]]''
+
** Daymio
* 2004-2007: ''[[Leniuchowo]]'' – Burmistrz
+
* 2003-2007: ''[[Z życia nastoletniego robota]]'' – Armagedroid
* 2004-2007: ''[[Wybraniec smoka]]'' – Mortis
+
* 2004-2006: ''[[Brenda i pan Whiskers]]''
+
* 2004-2006: ''[[Liga Sprawiedliwych bez Granic]]'' –
+
** S.T.R.I.P.E./Patrick Dugan <small>(odc. 29)</small>,
+
** Solovar <small>(odc. 32)</small>,
+
** Dr Fatum <small>(odc. 34)</small>
+
 
* 2004: ''[[Atomowa Betty]]'' –
 
* 2004: ''[[Atomowa Betty]]'' –
 
** Charlie – Wuj Betty,
 
** Charlie – Wuj Betty,
 
** Doktor Przesławny
 
** Doktor Przesławny
 +
* 2004-2008: ''[[Batman (serial animowany 2004)|Batman]]'' – Gorman <small>(odc. 49)</small>
 
* 2004: ''[[Bracia koala]]'' – Grześ
 
* 2004: ''[[Bracia koala]]'' – Grześ
* 2004: ''[[Super Robot Monkey Team Hyperforce Go!]]''
+
* 2004-2006: ''[[Brenda i pan Whiskers]]''
* 2004: ''[[Niezwykłe ranki Marcina Ranka]]''
+
** Tata aligator <small>(odc. 1b)</small>,
* 2004: ''[[6 w pracy]]''
+
** Kulturalna małpa <small>(odc. 23b)</small>
 +
* 2004-2009: ''[[Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster]]''
 +
** Facet od butów w kręgielni <small>(odc. 14)</small>,
 +
** Joe „Lodowa Szarada” <small>(odc. 17b)</small>
 +
* 2004-2008: ''[[Drake i Josh]]''
 +
** Trener <small>(odc. 11)</small>,
 +
** Cytrus <small>(odc. 12)</small>,
 +
** Pan Thompson <small>(odc. 20)</small>
 
* 2004: ''[[Klub Winx]]'' –
 
* 2004: ''[[Klub Winx]]'' –
 
** Knut,
 
** Knut,
 
** Riven,
 
** Riven,
 +
** Król Neptun,
 
** Maestro Sfolia <small>(odc. 5)</small>,
 
** Maestro Sfolia <small>(odc. 5)</small>,
 
** Prowadzący pokazy Miss <small>(odc. 12)</small>,
 
** Prowadzący pokazy Miss <small>(odc. 12)</small>,
 
** Pan Brown <small>(odc. 13)</small>
 
** Pan Brown <small>(odc. 13)</small>
 +
* 2004-2007: ''[[Leniuchowo]]'' – Burmistrz Milford Dobrowolski
 +
* 2004-2006: ''[[Liga Sprawiedliwych bez granic]]'' –
 +
** S.T.R.I.P.E./Patrick Dugan <small>(odc. 29)</small>,
 +
** Solovar <small>(odc. 32)</small>,
 +
** Dr Fatum <small>(odc. 34)</small>
 +
* 2004: ''[[Niezwykłe ranki Marcina Ranka]]''
 +
* 2004-2008: ''[[Opowieści z Kręciołkowa]]''
 
* 2004: ''[[Power Rangers Dino Grzmot]]'' – Terrence Smith/Zeltrax
 
* 2004: ''[[Power Rangers Dino Grzmot]]'' – Terrence Smith/Zeltrax
 +
* 2004: ''[[Super Robot Monkey Team Hyperforce Go!]]''
 +
* 2004-2007: ''[[Szkolny poradnik przetrwania]]'' – pan Combover <small>(odc. 30-31)</small>
 +
* 2004-2007: ''[[Wybraniec smoka]]'' – Mortis
 +
* 2004: ''[[Ziemniak - ostatnie starcie]]'' –
 +
** Hans Paparotti <small>(odc. 30)</small>,
 +
** Mikołaj <small>(odc. 31, 51)</small>,
 +
** Machu, szaman Inków <small>(odc. 32)</small>,
 +
** Binio <small>(odc. 37)</small>,
 +
** Mistrz BumBum <small>(odc. 38)</small>,
 +
** Nostragłąbus <small>(odc. 41)</small>,
 +
** pilot <small>(odc. 49)</small>,
 +
** Indiana Jonasz <small>(odc. 53)</small>,
 +
** wampir <small>(odc. 57)</small>,
 +
** Kieł <small>(odc. 59)</small>,
 +
** Bill Brzuchacz <small>(odc. 60)</small>,
 +
** Król Plankton <small>(odc. 62)</small>,
 +
** sir Jeckyl <small>(odc. 73)</small>
 +
* 2005: ''[[Amerykański smok Jake Long]]'' – Łowca
 +
* 2005-2008: ''[[A.T.O.M. Alpha Teens On Machines]]'' –
 +
** sędzia Fender <small>(odc. 17)</small>,
 +
** mieszkaniec bagien <small>(odc. 18)</small>
 +
* 2005-2008: ''[[Awatar: Legenda Aanga]]'' – Kapitan strażników więzienia <small>(odc. 6)</small>
 +
* 2005-2007: ''[[Bratz]]'' – Ojciec Williama
 +
* 2005: ''[[Doraemon]]'' –
 +
** Yoshio Minamoto, tata Shizuki,
 +
** dziadek Nobity,
 +
** Pan Enban - mężczyzna od kosmitów <small>(odc. 6b, 33b)</small>,
 +
** Pies <small>(odc. 4b)</small>,
 +
** Kanemitsu,
 +
** właściciel sklepu
 +
* 2005: ''[[Fifi]]'' – Ślimaczek
 +
* 2005-2008: ''[[Harcerz Lazlo]]'' – Chip
 +
* 2005: ''[[Karol do kwadratu]]'' –
 +
** Dyrektor,
 +
** Redaktor "Waylon de Franmoi"
 +
* 2005: ''[[Kosmiczni Ścigacze]]''
 +
* 2005-2006: ''[[Krypto superpies]]'' –
 +
** Buldog-Byk,
 +
** dzik <small>(odc. 8b)</small>,
 +
** Freddie <small>(odc. 24b)</small>,
 +
** dziadek <small>(odc. 25)</small>
 +
* 2005-2008: ''[[Mój kumpel z wuefu jest małpą]]'' – Dyrektor Ropuch
 
* 2005-2008: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' –
 
* 2005-2008: ''[[Nie ma to jak hotel]]'' –
 
** Złodziej <small>(odc. 27)</small>,
 
** Złodziej <small>(odc. 27)</small>,
Linia 437: Linia 1060:
 
** Irv Wheldon <small>(odc. 47)</small>,
 
** Irv Wheldon <small>(odc. 47)</small>,
 
** Bud <small>(odc. 64/65)</small>
 
** Bud <small>(odc. 64/65)</small>
* 2005-2008: ''[[Ben 10]]'' –
 
** Strażnik <small>(odc. 1)</small>,
 
** Właściciel mieszkania Animo <small>(odc. 2)</small>
 
* 2005-2008: ''[[Harcerz Lazlo]]'' – Chip
 
* 2005-2008: ''[[Awatar: Legenda Aanga]]'' – Kapitan strażników więzienia <small>(odc. 6)</small>
 
* 2005-2008: ''[[Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą]]'' – Dyrektor Ropuch
 
* 2005-2008: ''[[Spadkobiercy tytanów]]'' –
 
** Atlas,
 
** Eros <small>(odc. 18)</small>
 
* 2005-2007: ''[[A.T.O.M. Alpha Teens On Machines]]'' – Sędzia Fender
 
* 2005-2007: ''[[Bratz]]'' – Ojciec Williama
 
 
* 2005-2007: ''[[Podwójne życie Jagody Lee]]''
 
* 2005-2007: ''[[Podwójne życie Jagody Lee]]''
 
* 2005: ''[[Porażki Króla Artura]]'' –
 
* 2005: ''[[Porażki Króla Artura]]'' –
Linia 453: Linia 1065:
 
** Kamienny wojownik <small>(odc. 9)</small>,
 
** Kamienny wojownik <small>(odc. 9)</small>,
 
** Hrabia Caspar <small>(odc. 13)</small>
 
** Hrabia Caspar <small>(odc. 13)</small>
* 2005: ''[[Karol do kwadratu]]'' –
 
** Dyrektor,
 
** Redaktor "Waylon de Franmoi"
 
* 2005: ''[[Amerykański smok Jake Long]]'' – Łowca
 
* 2005: ''[[Kosmiczni Ścigacze]]''
 
* 2005: ''[[Fifi]]'' – Ślimaczek
 
 
* 2005: ''[[Robotboy]]'' – Aktor #1 <small>(odc. 29b)</small>
 
* 2005: ''[[Robotboy]]'' – Aktor #1 <small>(odc. 29b)</small>
 
* 2005: ''[[Power Rangers S.P.D.]]'' – Doggie Cruger – Shadow Ranger
 
* 2005: ''[[Power Rangers S.P.D.]]'' – Doggie Cruger – Shadow Ranger
 +
* 2005-2008: ''[[Spadkobiercy tytanów]]'' –
 +
** Atlas,
 +
** Eros <small>(odc. 18)</small>
 
* 2005: ''[[Strażackie opowieści]]'' – Smrodzik
 
* 2005: ''[[Strażackie opowieści]]'' – Smrodzik
 +
* 2005-2008: ''[[Zoey 101]]'' – pan Bradford <small>(odc. 8)</small>
 
* 2006-2008: ''[[Chaotic]]'' − Maxxor
 
* 2006-2008: ''[[Chaotic]]'' − Maxxor
* 2006-2008: ''[[Kudłaty i Scooby Doo na tropie]]'' –
+
* 2006: ''[[Ciekawski George (serial animowany)|Ciekawski George]]''
** Thurston Havansimp <small>(odc. 5)</small>,
+
** Agent 5 <small>(odc. 7)</small>
+
* 2006-2008: ''[[Wiewiórek]]'' –
+
** Gajowy Gucio,
+
** Pan Bomont
+
* 2006-2007: ''[[Młodzi mistrzowie Shaolin]]''
+
* 2006: ''[[Hannah Montana]]'' – Albert Dontzig
+
* 2006: ''[[Storm Hawks]]'' – Naczelnik więzienia <small>(odc. 16, 30)</small>
+
* 2006: ''[[H2O - wystarczy kropla|H2O – wystarczy kropla]]'' – Wilfred
+
* 2006: ''[[Nowa szkoła króla]]'' – Pacha
+
* 2006: ''[[Wiewiórek]]'' – Gajowy Gucio
+
* 2006: ''[[Kapitan Flamingo]]'' –
+
** Reporter <small>(odc. 2a)</small>,
+
** "Ekspert od rolek Owena" <small>(odc. 5a)</small>
+
* 2006: ''[[Monster Warriors]]'' – Krieger
+
 
* 2006: ''[[Galactik Football]]'' –
 
* 2006: ''[[Galactik Football]]'' –
 
** Norata,
 
** Norata,
Linia 487: Linia 1082:
 
** Warren,
 
** Warren,
 
** Jeden z Shadowsów <small>(odc. 15)</small>
 
** Jeden z Shadowsów <small>(odc. 15)</small>
 +
* 2006: ''[[H2O - wystarczy kropla|H2O – wystarczy kropla]]'' – Wilfred
 +
* 2006: ''[[Hannah Montana]]'' – Albert Dontzig
 +
* 2006: ''[[Kapitan Flamingo]]'' –
 +
** Reporter <small>(odc. 2a)</small>,
 +
** "Ekspert od rolek Owena" <small>(odc. 5a)</small>
 +
* 2006-2008: ''[[Kudłaty i Scooby Doo na tropie]]'' –
 +
** Thurston Havansimp <small>(odc. 5)</small>,
 +
** Agent 5 <small>(odc. 7)</small>
 +
* 2006-2007: ''[[Młodzi mistrzowie Shaolin]]''
 +
* 2006: ''[[Monster Warriors]]'' – Krieger
 +
* 2006: ''[[Nowa szkoła króla]]'' – Pacha
 +
* 2006: ''[[Pinky Dinky Doo]]'' – Słoń <small>(odc. 6)</small>
 +
* 2006: ''[[Storm Hawks]]'' – Naczelnik więzienia <small>(odc. 16, 30)</small>
 
* 2006: ''[[Świat Elmo]]'' –
 
* 2006: ''[[Świat Elmo]]'' –
 
** Narrator,
 
** Narrator,
 +
** Lektor <small>(odc. 1-50)</small>,
 
** Buty górskie <small>(odc. 2)</small>,
 
** Buty górskie <small>(odc. 2)</small>,
 
** Konferansjer <small>(odc. 5)</small>
 
** Konferansjer <small>(odc. 5)</small>
 +
* 2006: ''[[Powiedz to z Noddym]]'' – Wielkouchy
 +
* 2006-2008: ''[[Wiewiórek]]'' –
 +
** Gajowy Gucio,
 +
** Pan Bomont
 +
* 2006-2009: ''[[Wymiennicy]]'' – Kaskader #2 <small>(odc. 35)</small>
 +
* 2007: ''[[Bakugan: Młodzi wojownicy]]'' – Gorem
 +
* 2007: ''[[Chop Socky Chooks: Kung Fu Kurczaki]]'' – Harry <small>(odc. 8)</small>
 +
* 2007: ''[[Co gryzie Jimmy'ego? (serial telewizyjny)|Co gryzie Jimmy’ego?]]'' –
 +
** Szeryf Akita <small>(odc. 11)</small>,
 +
** Król <small>(odc. 13)</small>
 
* 2007-2011: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' –
 
* 2007-2011: ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]'' –
 
** Wujek Kelbo <small>(odc. 16, 43)</small>,
 
** Wujek Kelbo <small>(odc. 16, 43)</small>,
 
** Klient #1 <small>(odc. 7)</small>,
 
** Klient #1 <small>(odc. 7)</small>,
 
** Dave Evans <small>(odc. 53)</small>
 
** Dave Evans <small>(odc. 53)</small>
* 2007-2008: ''[[Magiczna karuzela (serial animowany 2007)|Magiczna karuzela]]''
+
* 2007-2015: ''[[Fineasz i Ferb]]'' –
* 2007-2008: ''[[Sushi Pack]]'' – Toro
+
** narrator nagrania <small>(odc. 75b)</small>,
 +
** statysta #2 <small>(odc. 82a)</small>,
 +
** Doktor Kolo Krótki <small>(odc. 87a, 95b)</small>,
 +
** mężczyzna z tłumu <small>(odc. 93a)</small>,
 +
** Worthington Dubois <small>(odc. 94b)</small>,
 +
** jeden z członków Plecakoszwadronu <small>(odc. 99b)</small>,
 +
** juror <small>(odc. 99b)</small>,
 +
** doktor Mortimer Schlussel <small>(odc. 100)</small>,
 +
** mężczyzna w kostiumie krowy <small>(odc. 100)</small>
 +
* 2007: ''[[Hallo, tu Hania!]]'' – Owen
 +
* 2007: ''[[iCarly]]'' –
 +
** Pan Howard,
 +
** Gadający Stanik,
 +
** Strażak #2 <small>(odc. 5)</small>,
 +
** facet z kukurydzą <small>(odc. 6)</small>,
 +
** Buttburn <small>(odc. 7)</small>,
 +
** Gruby ksiądz <small>(odc. 7)</small>,
 +
** Dentysta <small>(odc. 9)</small>,
 +
** Klaun <small>(odc. 9)</small>,
 +
** Agent Newman <small>(odc. 18)</small>,
 +
** facet <small>(odc. 19)</small>,
 +
** pies frachtowy <small>(odc. 26-28)</small>,
 +
** klient <small>(odc. 27)</small>,
 +
** facet <small>(odc. 28)</small>,
 +
** japoński spiker <small>(odc. 28)</small>,
 +
** Lekarz w Szpitalu <small>(odc. 29)</small>,
 +
** Mr Narlen <small>(odc. 31)</small>,
 +
** Kotlet <small>(odc. 32)</small>,
 +
** Buster <small>(odc. 36)</small>,
 +
** Stanik <small>(odc. 36, 38)</small>,
 +
** Jackson Colt <small>(odc. 38)</small>,
 +
** Larry <small> (odc. 42)</small>,
 +
** Dresdin <small>(odc. 46/47)</small>,
 +
** Skarpeta – kolega Spencera <small>(odc. 30)</small>,
 +
** Listonosz <small> (odc. 43)</small>,
 +
** Recepcjonista Motelu <small>(odc. 46)</small>,
 +
** Dr Dresdin <small>(odc. 49)</small>,
 +
** Strażnik więzienny <small>(odc. 51)</small>,
 +
** Elektronik Douglas <small>(odc. 52)</small>,
 +
** Głos w telefonie wydającym ćwiczenia <small>(odc. 53)</small>,
 +
** Głos w Nominacjach iCarly <small>(odc. 54)</small>,
 +
** Morris <small>(odc. 59)</small>,
 +
** Prowadzący koncert Ginger Fox <small>(odc. 64)</small>,
 +
** Terapeuta <small>(odc. 75)</small>,
 +
** Bernie <small>(odc. 78)</small>,
 +
** Grubas <small>(odc. 78-79)</small>,
 +
** potężny, straszny pacjent <small>(odc. 85)</small>,
 +
** wujek Carmine <small>(odc. 87)</small>,
 +
** inspektor sanepidu <small>(odc. 88)</small>,
 +
** Dudley <small>(odc. 93)</small>,
 +
** lekarz <small>(odc. 95)</small>,
 +
** Rick Harrison <small>(odc. 102)</small>,
 +
** Steve Higgins <small>(odc. 104/105)</small>,
 +
** Różne głosy
 +
* 2007-2011: ''[[Ijon Tichy – gwiezdny podróżnik]]''
 
* 2007: ''[[Magi-Nation]]'' –
 
* 2007: ''[[Magi-Nation]]'' –
 
** Peepers <small>(odc. 15)</small>,
 
** Peepers <small>(odc. 15)</small>,
 
** Mythicore <small>(odc. 24)</small>
 
** Mythicore <small>(odc. 24)</small>
* 2007: ''[[Chop Socky Chooks: Kung Fu Kurczaki]]'' – Harry <small>(odc. 8)</small>
+
* 2007-2008: ''[[Magiczna karuzela (serial animowany 2007)|Magiczna karuzela]]''
* 2007: ''[[Co gryzie Jimmy'ego? (serial telewizyjny)|Co gryzie Jimmy’ego?]]''
+
* 2007: ''[[Miejskie szkodniki]]'' –
** Szeryf Akita <small>(odc. 11)</small>,
+
** Hans Flix,
** Król <small>(odc. 13)</small>
+
** Jeden ze szczurów
* 2007: ''[[Bakugan: Młodzi wojownicy]]'' – Gorem
+
* 2007: ''[[Przygody Spota]]: Magiczne Boże Narodzenie'' – Mikołaj
+
* 2007: ''[[Fineasz i Ferb]]''
+
* 2007: ''[[Przygody Sary Jane]]''
+
 
* 2007: ''[[Power Rangers Operacja Overdrive]]'' −
 
* 2007: ''[[Power Rangers Operacja Overdrive]]'' −
 
** Norg,
 
** Norg,
 
** Brązowobrody <small>(odc. 6)</small>,
 
** Brązowobrody <small>(odc. 6)</small>,
 
** Jeremy <small>(odc. 15)</small>
 
** Jeremy <small>(odc. 15)</small>
* 2007: ''[[W pułapce czasu]]''
+
* 2007: ''[[Przygody Spota]]: Magiczne Boże Narodzenie'' – Mikołaj
 +
* 2007-2011: ''[[Przygody Sary Jane]]'' –
 +
** Greg Blakeman <small>(pierwsza wersja dubbingu, odc. 2-3)</small>
 +
** Komandor Kaagh <small>(druga wersja dubbingu, odc. 12-13, 22-23)</small>
 
* 2007: ''[[Skunks Fu]]'' – Panda
 
* 2007: ''[[Skunks Fu]]'' – Panda
* 2007: ''[[Miejskie szkodniki]]'' –
+
* 2007-2008: ''[[Sushi Pack]]'' – Toro
** Hans Flix,
+
* 2007: ''[[W pułapce czasu]]''
** Jeden ze szczurów
+
* 2007: ''[[Bakugan: Młodzi wojownicy]]'' – Gorem
+
* 2007: ''[[iCarly]]''
+
* 2008-2010: ''[[Słoneczna Sonny]]''
+
* 2008-2009: ''[[Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki]]''
+
* 2008-2009: ''[[Tajemniczy Sobotowie]]'' –
+
** Dr Lancaster <small>(odc. 15)</small>,
+
** Kamienna Lemuriańska Twarz <small>(odc. 20)</small>
+
* 2008-2009: ''[[Dex Hamilton - Kosmiczny Entomolog|Dex Hamilton – Kosmiczny Entomolog]]'' –
+
** Burmistrz <small>(odc. 13)</small>,
+
** Reggie Stone <small>(odc. 16)</small>,
+
** Centurion błotnej eskadry <small>(odc. 24)</small>
+
* 2008: ''[[Wakfu]]''
+
* 2008: ''[[True Jackson]]'' –
+
** Nick <small>(odc. 5)</small>,
+
** Dave <small>(odc. 9)</small>
+
* 2008: ''[[Marta mówi]]''
+
 
* 2008: ''[[Batman: Odważni i bezwzględni]]'' –
 
* 2008: ''[[Batman: Odważni i bezwzględni]]'' –
 
** Steppenwolf,
 
** Steppenwolf,
Linia 542: Linia 1197:
 
** Moxon <small>(odc. 37)</small>,
 
** Moxon <small>(odc. 37)</small>,
 
** Narrator <small>(odc. 39)</small>
 
** Narrator <small>(odc. 39)</small>
 +
* 2008-2012: ''[[Bujdy na resorach]]''
 +
* 2008-2009: ''[[Była sobie Ziemia]]'' –
 +
** przedstawiciel bogatego kraju #1 <small>(odc. 1)</small>,
 +
** kierowca maszyny <small>(odc. 1)</small>,
 +
** Taik <small>(odc. 2)</small>,
 +
** francuski założyciel szkół w jednym z indyjskich slumsów <small>(odc. 3)</small>,
 +
** wódz wioski <small>(odc. 4)</small>,
 +
** gubernator Brazylii <small>(odc. 5)</small>,
 +
** rzymski biedak <small>(odc. 6)</small>,
 +
** jeden z  wieśniaków, którzy odkryli ropę naftową <small>(odc. 6)</small>,
 +
** kierowca auta <small>(odc. 6)</small>,
 +
** przedstawiciel Technohradu <small>(odc. 6)</small>,
 +
** człowiek biedny <small>(odc. 7)</small>,
 +
** jeden z członków bandy Ramireza <small>(odc. 7)</small>,
 +
** sprzedawca wody <small>(odc. 10)</small>,
 +
** Słońce <small>(odc. 10)</small>,
 +
** Ziemia <small>(odc. 10)</small>,
 +
** mieszkaniec jednej z wioski <small>(odc. 11)</small>,
 +
** szef eksploatacji lasów <small>(odc. 12)</small>,
 +
** głos z głośnika <small>(odc. 13)</small>,
 +
** jeden z naukowców <small>(odc. 14)</small>,
 +
** wujek Teigneaux'a <small>(odc. 15, 23)</small>,
 +
** przedstawiciel Rosji <small>(odc. 17)</small>,
 +
** kierowca <small>(odc. 17)</small>,
 +
** mężczyzna <small>(odc. 18)</small>,
 +
** pan Wong <small>(odc. 19)</small>,
 +
** fabrykant <small>(odc. 20)</small>,
 +
** dakarski lekarz <small>(odc. 24)</small>,
 +
** głosy z publiczności <small>(odc. 25)</small>
 +
* 2008-2009: ''[[Dex Hamilton - Kosmiczny Entomolog|Dex Hamilton – Kosmiczny Entomolog]]'' –
 +
** Burmistrz <small>(odc. 13)</small>,
 +
** Reggie Stone <small>(odc. 16)</small>,
 +
** Centurion błotnej eskadry <small>(odc. 24)</small>
 +
* 2008: ''[[Eliot Kid]]''
 +
* 2008: ''[[Gormiti (serial animowany 2008)|Gormiti]]'' –
 +
** Samotny Orzeł <small>(odc. 7, 14)</small>,
 +
** Trener <small>(odc. 13)</small>,
 +
** Troncalion <small>(odc. 56, 58, 62-64)</small>
 +
* 2008: ''[[Gwiezdne wojny: Wojny klonów (serial animowany 2008)|Gwiezdne wojny: Wojny klonów]]''
 +
* 2008-2011: ''[[Inazuma 11]]'' –
 +
** dyrektor <small>(odc. 1-3)</small>,
 +
** pan Veteran <small>(odc. 5, 27, 31-33, 35, 39, 42-43, 48, 53, 63, 66)</small>,
 +
** ojczym Jude’a <small>(odc. 10-11)</small>,
 +
** wujek Nelly <small>(odc. 43-44)</small>,
 +
** Aaron Adams <small>(odc. 68)</small>,
 +
** David Arrows (David Evans) <small>(odc. 68)</small>,
 +
** Chester Horse senior <small>(odc. 71-74)</small>
 +
* 2008: ''[[Listonosz Pat – Przesyłki specjalne]]'' – Arthur Selby <small>(pierwsza wersja serii 1.)</small>
 +
* 2008: ''[[Marta mówi]]''
 +
* 2008: ''[[Niezwykła piątka na tropie]]'' –
 +
** Ojciec Gąsior <small>(odc. 14)</small>,
 +
** pan Biki <small>(odc. 17)</small>,
 +
** profesor Howard Gimble <small>(odc. 19)</small>,
 +
** Don Jackson <small>(odc. 22)</small>
 
* 2008: ''[[Pingwiny z Madagaskaru]]'' –
 
* 2008: ''[[Pingwiny z Madagaskaru]]'' –
** Burt <small>(odc. 22a, 23b, 24b, 26b, 27a, 29b, 30b, 32b, 39a)</small>,
+
** Burt <small>(odc. 22a, 23b, 24b, 26b, 27a, 29b, 30b, 32b, 34a, 34b, 39a, 40, 41b, 42b, 45a, 50a, 52b, 53a, 56a, 57a, 58a, 59a, 61, 62a, 64a, 64b, 65a, 67a, 67b, 72a, 73a, 73b, 75b, 78a, 78b, 80b)</small>,
 
** Jeden ze szczurów <small>(odc. 31)</small>,
 
** Jeden ze szczurów <small>(odc. 31)</small>,
 
** Owca #1 z farmy <small>(odc. 33a)</small>
 
** Owca #1 z farmy <small>(odc. 33a)</small>
* 2009-2010: ''[[Jonas]]''
+
* 2008: ''[[Piżamiaki]]'' – bóbr Heniek
* 2009: ''[[Kacper: Szkoła postrachu (serial animowany)|Kacper: Szkoła postrachu]]'' – Alder
+
* 2008: ''[[Podróże na burzowej chmurze]]''
* 2009: ''[[Zeke i Luther]]''
+
* 2008-2010: ''[[Słoneczna Sonny]]''
 +
* 2008-2009: ''[[Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki]]'' –
 +
** Ściana,
 +
** Ura Giri <small>(odc. 6, 25)</small>,
 +
** Bolo <small>(odc. 1, 24, 26)</small>,
 +
** czarnoskóry prezenter <small>(odc. 4)</small>,
 +
** brązowowłosy gracz Kolosów <small>(odc. 6)</small>,
 +
** blondwłosy gracz Kolosów <small>(odc. 8)</small>,
 +
** Johann Uber <small>(odc. 9, 20)</small>,
 +
** Profesor <small>(odc. 15-16, 20)</small>,
 +
** kibic Niepokonanych #1 <small>(odc. 18)</small>,
 +
** właściciel hotelu <small>(odc. 35)</small>,
 +
** Agent Z <small>(odc. 38)</small>
 +
* 2008-2009: ''[[Tajemniczy Sobotowie]]'' –
 +
** Dr Lancaster <small>(odc. 15)</small>,
 +
** Kamienna Lemuriańska Twarz <small>(odc. 20)</small>
 +
* 2008: ''[[True Jackson]]'' –
 +
** Nick <small>(odc. 5)</small>,
 +
** Dave <small>(odc. 9)</small>
 +
* 2008: ''[[Wakfu]]''
 +
* 2009-2012: ''[[Abby i latająca szkoła wróżek]]''
 +
* 2009-2013: ''[[Big Time Rush]]'' –
 +
** producent New Town High <small>(odc. 28)</small>,
 +
** pirat Łatka <small>(odc. 34-35)</small>
 +
* 2009: ''[[Brygada]]''
 +
* 2009: ''[[Dinopociąg]]'' –
 +
** maszynista #1 <small>(odc. 12a)</small>,
 +
** Tytus Tyranozaur <small>(odc. 12b, 39b, 42a, 42b, 77a)</small>
 +
* 2009: ''[[Geronimo Stilton]]'' – Burmistrz
 
* 2009: ''[[Ja w kapeli]]'' –
 
* 2009: ''[[Ja w kapeli]]'' –
 
** DJ Grubas,
 
** DJ Grubas,
 
** Strażnik statku <small>(odc. 24)</small>
 
** Strażnik statku <small>(odc. 24)</small>
 +
* 2009-2010: ''[[Jonas]]''
 +
* 2009: ''[[Kacper: Szkoła postrachu (serial animowany)|Kacper: Szkoła postrachu]]'' – Alder
 +
* 2009: ''[[Liga Złośliwców]]''
 +
* 2009: ''[[Małe królestwo Bena i Holly]]'' – Gnom
 
* 2009: ''[[Power Rangers RPM]]'' – Pułkownik Truman
 
* 2009: ''[[Power Rangers RPM]]'' – Pułkownik Truman
 +
* 2009: ''[[Przystanek dżungla]]'' – Spycho
 +
* 2009-2010: ''[[Rozmowy nieoswojone]]''
 +
* 2009: ''[[Sally Bollywood]]'' –
 +
** woźny – pan Cubbins,
 +
** jeden ze wspólników wujka Sinitty <small>(odc. 4a)</small>
 +
** pan Watson <small>(odc. 4b, 5a)</small>,
 +
** ochroniarz #1 <small>(odc. 5b)</small>
 +
** sprzedawca <small>(odc. 39ab)</small>
 
* 2009: ''[[Zafalowani]]'' – Pan Ridgemount
 
* 2009: ''[[Zafalowani]]'' – Pan Ridgemount
* 2009: ''[[Brygada]]''
+
* 2009: ''[[Zeke i Luther]]'' – Ken Tuckie <small>(odc. 25, 68)</small>
* 2009: ''[[Geronimo Stilton]]'' – Burmistrz
+
* 2010: ''[[Angelo rządzi]]'' –  
* 2009: ''[[Małe królestwo Bena i Holly]]''
+
** policjant <small>(odc. 82a)</small>,
* 2009: ''[[Liga Złośliwców]]''
+
** tata Fikoła <small>(odc. 85a)</small>
* 2010-2011: ''[[Lego: Fabryka bohaterów]]'' – Von Nebula
+
* 2010: ''[[Avengers: Potęga i moc]]''
* 2010: ''[[Kick Strach się bać]]'' – Gunther
+
** Thunderball <small>(odc. 2)</small>,
* 2010: ''[[Big Time Rush]]'' – producent ''New Town High'' <small>(odc. 28)</small>
+
** Carl Creel/Miażdzyciel (Absorbing Man) <small>(odc. 3, 6)</small>,
 +
** MODOK
 +
* 2010: ''[[Big Time Rush]]'' –  
 +
** producent ''New Town High'' <small>(odc. 28)</small>,
 +
** pirat Łatka <small>(odc. 34-35)</small>
 +
* 2010-2011: ''[[G.I. Joe: Renegaci]]'' –
 +
** James McCullen / Destro <small>(odc. 3, 9)</small>,
 +
** Russel <small>(odc. 4)</small>
 
* 2010: ''[[Hero 108]]''
 
* 2010: ''[[Hero 108]]''
 
* 2010: ''[[Kapitan Biceps]]'' –
 
* 2010: ''[[Kapitan Biceps]]'' –
Linia 566: Linia 1322:
 
** Paul Fasolka / Szef kuchni <small>(odc. 35)</small>,
 
** Paul Fasolka / Szef kuchni <small>(odc. 35)</small>,
 
** Ojciec Fredka Mroza <small>(odc. 78)</small>
 
** Ojciec Fredka Mroza <small>(odc. 78)</small>
* 2010: ''[[Avengers: Potęga i moc]]'' –
+
* 2010: ''[[Kick Strach się bać]]'' – Gunther
** Thunderball <small>(odc. 2)</small>,
+
* 2010: ''[[Kot Prot na wszystko odpowie w lot]]'' –
** Carl Creel/Miażdzyciel (Absorbing Man) <small>(odc. 3, 6)</small>,
+
** Walduś (niedźwiedź wodny) <small>(odc. 47a)</small>,
** MODOK
+
** leming Leszek <small>(odc. 49a)</small>
* 2010: ''[[Powodzenia, Charlie!]]''
+
* 2010: ''[[Leci królik]]'' –
 +
** Wielki Nos <small>(odc. 2a)</small>,
 +
** Eric <small>(odc. 2b)</small>,
 +
** sejf Reggie <small>(odc. 2b)</small>
 +
* 2010-2011: ''[[Lego: Fabryka bohaterów]]'' – Von Nebula <small>(pierwsze odcinki)</small>
 +
* 2010-2013: ''[[Liga Młodych]]'' –
 +
** Aquaman,
 +
** Sportsmaster / Crusher Crock <small>(odc. 4, 10, 23, 25, 34, 38, 42)</small>,
 +
** Sensei <small>(odc. 6)</small>
 +
* 2010: ''[[Mr Young]]'' –
 +
** dyrektor cyrku <small>(odc. 25)</small>,
 +
** kosmita #2 <small>(odc. 68)</small>,
 +
** ochroniarz <small>(odc. 71)</small>,
 +
** policjant z policji balonowej <small>(odc. 71-72)</small>
 +
* 2010: ''[[My Little Pony: Przyjaźń to magia]]'' –
 +
** Smok <small>(odc. 7)</small>,
 +
** Filthy Rich <small>(odc. 37)</small>,
 +
** Claude <small>(odc. 88)</small>
 +
* 2010: ''[[Oktonauci]]'' –
 +
** humbak #2 <small>(odc. 100)</small>,
 +
** aligatory <small>(odc. 104)</small>,
 +
** samogłów Tony <small>(odc. 106)</small>,
 +
** hipopotam #2 <small>(odc. 110)</small>,
 +
** ryba <small>(odc. 112)</small>,
 +
** foka <small>(odc. 113)</small>
 +
* 2010: ''[[Opowieści Śrubziemia]]'' – Norbert
 +
* 2010: ''[[Para królów]]''– Wally <small>(odc. 11)</small>
 +
* 2010: ''[[Planeta Sheena]]'' – Blogar – ojciec Doppy’ego <small>(odc. 11, 13, 15, 20, 23)</small>
 +
* 2010-2018: ''[[Pora na przygodę!]]'' –
 +
** jeden z rycerzy <small>(odc. 14b)</small>,
 +
** głos <small>(odc. 14b)</small>,
 +
** Marauders <small>(odc. 15a)</small>,
 +
** Muszlak <small>(odc. 16b)</small>,
 +
** Kryształowy Strażnik <small>(odc. 17b)</small>,
 +
** Królewna Mięśni <small>(odc. 18b)</small>,
 +
** stary dostawca tart <small>(odc. 19b)</small>,
 +
** Skrobek <small>(odc. 22b, 30a, 33b-34a, 50b, 62a, 72a, 78a, 84a, 90a, 94a, 97a, 105a, 107b, 109a, 110b, 116b, 123b, 124b, 130b, 137b, 139b)</small>,
 +
** Pułkownik Pszeniczny <small>(odc. 23a)</small>,
 +
** mężczyzna w filmie <small>(odc. 23b)</small>,
 +
** tata Łapeka <small>(odc. 24a)</small>,
 +
** dolna głowa Booboo <small>(odc. 25b)</small>,
 +
** jeden z gladiatorów <small>(odc. 27b)</small>,
 +
** czarodziej <small>(odc. 28a)</small>,
 +
** Kamienny Czarodziej <small>(odc. 31b)</small>,
 +
** Król Ognia <small>(odc. 37b, 51a, 58b, 66b, 77a, 114b, 135b)</small>,
 +
** Moldos <small>(odc. 38a)</small>,
 +
** jeden z duchów <small>(odc. 39a)</small>,
 +
** Krwawa Chmura <small>(odc. 40a)</small>,
 +
** płonący ptak <small>(odc. 42a)</small>,
 +
** Pan Ciastko (Pan Mufinek) <small>(odc. 43a, 55a, 69a, 90a, 108b, 119b)</small>,
 +
** Kostek <small>(odc. 43b, 54a, 62b, 94a)</small>,
 +
** Królewna Żółw <small>(odc. 44a, 45b, 107b)</small>,
 +
** jeden z głosów potwornej narzeczonej <small>(odc. 44a)</small>,
 +
** Nieśmiertelny Kukurusik <small>(odc. 46b)</small>,
 +
** Abraham Lincoln <small>(odc. 47a)</small>,
 +
** Farma <small>(odc. 49a)</small>,
 +
** Książę <small>(odc. 50a)</small>,
 +
** Bufo <small>(odc. 51b, 62a)</small>,
 +
** Billy <small>(odc. 52b, 78a)</small>,
 +
** Xergiok / Ptakolud <small>(odc. 59a)</small>,
 +
** SMO #4 <small>(odc. 68a)</small>,
 +
** Stefan <small>(odc. 74b)</small>,
 +
** pirat <small>(odc. 75a)</small>,
 +
** dyrektor cyrku <small>(odc. 80b)</small>,
 +
** Życiodajny Mag <small>(odc. 83b, 92b)</small>,
 +
** Balthus <small>(odc. 86a)</small>,
 +
** burmistrz Jake’owa <small>(odc. 88a)</small>,
 +
** sprzedawca na targu <small>(odc. 93b)</small>,
 +
** Klaudiusz <small>(odc. 99a-99b, 102b)</small>,
 +
** jeden ze strażników Podziemnego Sanktuarium <small>(odc. 104a)</small>,
 +
** wiceprezydent Kolcobrzuch <small>(odc. 106b)</small>,
 +
** Megagrzyb <small>(odc. 107a)</small>,
 +
** Burmistrz Karol <small>(odc. 113b)</small>,
 +
** Grand Prix <small>(odc. 114b)</small>,
 +
** Budyniowy Troll <small>(odc. 138a)</small>
 +
* 2010-2013: ''[[Pound Puppies: Psia paczka]]'' – Olaf Hugglesworth
 +
* 2010: ''[[Powodzenia, Charlie!]]'' –
 +
** wujek Mel <small>(odc. 3)</small>,
 +
** Mitch <small>(odc. 39)</small>,
 +
** Fred <small>(odc. 42)</small>,
 +
** Mark <small>(odc. 43)</small>,
 +
** golfista <small>(odc. 47)</small>,
 +
** Mike <small>(odc. 49)</small>,
 +
** wóz Ed <small>(odc. 56)</small>,
 +
** dr Napier <small>(odc. 70)</small>,
 +
** Mikołaj <small>(odc. 76)</small>,
 +
** Alan <small>(odc. 89)</small>
 +
* 2010-2013: ''[[Pokémon: Czerń i Biel]]'' −
 +
** Don George,
 +
** właściciel restauracji <small>(odc. 30 serii XVI)</small>
 +
* 2010-2013: ''[[Powodzenia, Charlie!]]''
 +
** wujek Mel <small>(odc. 3)</small>,
 +
** Mitch <small>(odc. 39)</small>,
 +
** Fred <small>(odc. 42)</small>,
 +
** Mark <small>(odc. 43)</small>,
 +
** golfista <small>(odc. 47)</small>,
 +
** Mike <small>(odc. 49)</small>,
 +
** wóz Ed <small>(odc. 56)</small>,
 +
** dr Napier <small>(odc. 70)</small>,
 +
** Mikołaj <small>(odc. 76)</small>,
 +
** Alan <small>(odc. 89)</small>
 +
* 2010-2011: ''[[Przyjaciele z Kieszonkowa]]''
 +
* 2010-2012: ''[[Scooby Doo i Brygada Detektywów]]'' –
 +
** Tata Velmy,
 +
** Lord Berry <small>(odc. 8)</small>,
 +
** Stylowy Fantom <small>(odc. 14)</small>,
 +
** Lord Infernicus <small>(odc. 14)</small>,
 +
** farmer <small>(odc. 27, 43)</small>,
 +
** doktor Henklefust <small>(odc. 29)</small>,
 +
** Ned Fussbuster <small>(odc. 31)</small>,
 +
** Albrecht J. Schwartz <small>(odc. 45)</small>
 +
* 2010: ''[[Taniec rządzi]]'' –
 +
** Sensei Ira <small>(odc. 7)</small>,
 +
** pan Block <small>(odc. 24)</small>,
 +
** Tom <small>(odc. 47)</small>,
 +
** pan Watanabe <small>(odc. 50-52)</small>
 +
* 2010: ''[[Tempo Express]]'' –
 +
** Gaolu, ojciec Jin-lian <small>(odc. 21)</small>,
 +
** mistrz Robert <small>(odc. 22)</small>,
 +
** Bathily <small>(odc. 23)</small>,
 +
** Gilbert <small>(odc. 24)</small>
 +
* 2010-2013: ''[[Transformers Prime]]'' – Megatron
 +
* 2010: ''[[Turbo Dudley - psi agent]]'' –
 +
** burmistrz Petropolis <small>(odc. 31a)</small>,
 +
** Wielki Dorsz <small>(odc. 35a)</small>
 +
* 2010: ''[[Umizoomi]]''
 +
* 2010: ''[[Zielony patrol]]'' –
 +
** profesor Ping <small>(odc. 10)</small>,
 +
** Raul Betonas <small>(odc. 14)</small>,
 +
** Kemal <small>(odc. 20)</small>,
 +
** ksiądz <small>(odc. 20)</small>,
 +
** pan Dipre <small>(odc. 22)</small>,
 +
** Ivan <small>(odc. 24)</small>,
 +
** pan Roszan <small>(odc. 29)</small>,
 +
** wójt Chiao <small>(odc. 32)</small>,
 +
** pan Rekin <small>(odc. 39)</small>,
 +
** tata Rileya <small>(odc. 41)</small>,
 +
** Frank <small>(odc. 42)</small>,
 +
** komisarz <small>(odc. 45)</small>,
 +
** złodziej <small>(odc. 47)</small>,
 +
** Luigi Baritone <small>(odc. 48)</small>
 +
* 2010-2017: ''[[Zwyczajny serial]]'' –
 +
** jeden z klientów <small>(odc. 177)</small>,
 +
** żółw <small>(odc. 177)</small>,
 +
** jeden z strażników formatów <small>(odc. 178)</small>,
 +
** sprzedawca kanapek <small>(odc. 183)</small>,
 +
** strażnik <small>(odc. 184)</small>,
 +
** zwiedzający park <small>(odc. 184)</small>,
 +
** rycerz <small>(odc. 185)</small>,
 +
** klient szukający drzwi <small>(odc. 185)</small>,
 +
** astronauta Jones <small>(odc. 186-187)</small>,
 +
** dostawca pizzy <small>(odc. 190)</small>,
 +
** Ted Nelson, jeden z martwych menadżerów parku <small>(odc. 193)</small>,
 +
** serwisant <small>(odc. 202)</small>,
 +
** ksiądz <small>(odc. S5)</small>
 +
* 2011-2016: ''[[Austin i Ally]]'' –
 +
** Złoty Złoty <small>(odc. 7, 19)</small>,
 +
** sędzia Fleming <small>(odc. 39)</small>,
 +
** Mikołaj <small>(odc. 77)</small>
 +
* 2011-2016: ''[[Bąbelkowy świat gupików]]'' – Niedźwiedź polarny <small>(odc. 30)</small>
 +
* 2011: ''[[Dziki świat braci Kratt]]'' – Gaston Gourmand <small>(wersja Netfliksa)</small>
 +
* 2011-2016: ''[[Jake i piraci z Nibylandii]]'' – Kapitan Szron <small>(odc. 85a, 93a, 99-100, 106b)</small>
 +
* 2011: ''[[Jelly Jamm]]'' – Król
 +
* 2011-2014: ''[[Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości]]'' –
 +
** Taotie <small>(odc. 2, 5, 18, 28-29, 41, 54, 64-65, 70, 74)</small>,
 +
** krokodyl #2 <small>(odc. 3-4)</small>,
 +
** świnia <small>(odc. 9, 15)</small>,
 +
** Jong <small>(odc. 11, 16)</small>,
 +
** Yeung <small>(odc. 24)</small>,
 +
** gadające portki <small>(odc. 25)</small>,
 +
** Konstabl Hu <small>(odc. 31-32, 34, 39, 42-43)</small>,
 +
** Mu-shi <small>(odc. 55)</small>,
 +
** sklepikarz <small>(odc. 63)</small>,
 +
** drzewo Shuyong <small>(odc. 68)</small>
 +
* 2011: ''[[Koszykarze]]''
 +
* 2011: ''[[Miasto kur]]'' –
 +
** krokodyl #2 <small>(odc. 1, 20, 22, 30, 34, 36-38)</small>,
 +
** komentator <small>(odc. 24)</small>,
 +
** Mikołaj <small>(odc. 39)</small>
 +
* 2011: ''[[Miś Muki]]'' –
 +
** wuj Morondawa <small>(odc. 29)</small>,
 +
** sprzedawca lamp <small>(odc. 49)</small>
 +
* 2011: ''[[Nadzdolni]]'' –
 +
** ochroniarz <small>(odc. 12)</small>,
 +
** Bernie <small>(odc. 37)</small>,
 +
** smok Duncan <small>(odc. 38)</small>
 +
* 2011: ''[[Niesamowity świat Gumballa]]'' –
 +
** kapitan Młot <small>(odc. 19b)</small>,
 +
** Banana Bob <small>(odc. 22b, 43a, 51b, 53a)</small>,
 +
** Policjant-pączek <small>(serie II-IV; odc. 30b, 32a, 33a, 37a, 42a, 46a, 49b, 52a, 53a, 61b, 68b, 73a, 74ab, 77b, 80b, 85b, 90b, 93b)</small>,
 +
** sprzedawca <small>(odc. 26a)</small>,
 +
** Rocky <small>(seria II; odc. 27b, 30b, 40b)</small>,
 +
** jajogłowiec #1 <small>(odc. 34a)</small>,
 +
** lektor dokumentu <small>(odc. 35a)</small>,
 +
** Stefan, pomarańczowy budowlaniec <small>(odc. 35b)</small>,
 +
** Harold, tata Tobiasa <small>(odc. 35b)</small>,
 +
** trener Chris <small>(odc. 36b)</small>,
 +
** jedna z ryb <small>(odc. 38a)</small>,
 +
** wiking <small>(odc. 39a)</small>,
 +
** szary budowlaniec <small>(odc. 42a)</small>,
 +
** zielony pracownik <small>(odc. 42b, 62a)</small>,
 +
** Jeff Benson <small>(odc. 43a)</small>,
 +
** Narrator <small>(odc. 51b)</small>,
 +
** Słońce <small>(odc. 52b, 71b, 80b)</small>
 +
** zmieniony głos Gumballa <small>(odc. 57a)</small>,
 +
** Donald <small>(odc. 60a)</small>,
 +
** Goblin <small>(odc. 62a, 65a, 92a)</small>,
 +
** karton mleka, pracownik supermarketu <small>(odc. 65a)</small>
 +
** pies #2 <small>(odc. 66b)</small>,
 +
** tata Susie <small>(odc. 71b)</small>,
 +
** Księżyc <small>(odc. 74b)</small>,
 +
** szary budowlaniec <small>(odc. 80b)</small>,
 +
** mały chłopiec <small>(odc. 88a)</small>,
 +
** Hot Dog <small>(odc. 90b)</small>,
 +
** Earl, policjant-hot dog <small>(odc. 93b)</small>,
 +
** strażak <small>(odc. 94a)</small>,
 +
** pomarańczowy grubas <small>(odc. 96a)</small>,
 +
** sędzia <small>(odc. 97b)</small>
 +
* 2011: ''[[Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu]]''
 +
* 2011: ''[[Podróże Justina]]'' –
 +
** wiking Björn <small>(odc. 5)</small>,
 +
** pirat Fred Rudobrody <small>(odc. 9)</small>,
 +
** Marcello <small>(odc. 15)</small>,
 +
** król <small>(odc. 29)</small>,
 +
** Niko <small>(odc. 32)</small>,
 +
** kierowca Żółtego Szerszenia <small>(odc. 39)</small>,
 +
** wódz Plemienia Wilków <small>(odc. 40)</small>,
 +
** pan Akram <small>(odc. 44)</small>,
 +
** Jurij <small>(odc. 46)</small>,
 +
** Rene <small>(odc. 50)</small>
 +
* 2011: ''[[Rastamysz]]'' – Prezydent Wensley Dale
 +
* 2011: ''[[Redakai: W poszukiwaniu Kairu]]'' – Bash
 +
* 2011-2017: ''[[Rycerz Mike]]'' –
 +
** ogorzały facet <small>(odc. 21-22, 30, 33, 35, 47)</small>,
 +
** Mikołaj <small>(odc. 26, 50, 129-130)</small>
 +
* 2011-2013: ''[[Sadie J.]]'' – Steve
 +
* 2011-2013: ''[[Super Ninja]]'' – Pan Mróz
 +
* 2011: ''[[Tajemnice domu Anubisa]]'' – Ksiądz <small>(odc. 46)</small>
 +
* 2011-2013: ''[[Tess kontra chłopaki]]'' – Sherman / Shermina <small>(odc. 3)</small>
 +
* 2011: ''[[ThunderCats]]'' –
 +
** Zawodnik #2 <small>(odc. 8)</small>,
 +
** Ratar-O <small>(odc. 20)</small>
 +
* 2011: ''[[Ul]]'' – Lord Baroni Bzyk
 +
* 2011: ''[[W jak Wypas]]'' –
 +
** Dyrektor <small>(odc. 2a)</small>,
 +
** Trener <small>(odc. 12a)</small>
 +
* 2011: ''[[Z kopyta]]'' –
 +
** Yoshi Nakamura <small>(odc. 5)</small>,
 +
** pan Coburn <small>(odc. 17)</small>
 +
* 2011-2013: ''[[Zielona Latarnia]]'' –
 +
** Profesor Nome Chilton <small>(odc. 14)</small>,
 +
** Lanos <small>(odc. 15, 23-24)</small>,
 +
** Brat Warth <small>(odc. 17)</small>,
 +
** Goblin <small>(odc. 21)</small>
 +
* 2012-2014: ''[[Ben 10: Omniverse]]'' –
 +
** Belicus <small>(odc. 7)</small>,
 +
** Seebik <small>(odc. 8, 20)</small>,
 +
** Porucznik Kuchmistrz <small>(odc. 18)</small>,
 +
** Zombozo <small>(odc. 20)</small>
 +
* 2012-2014: ''[[Crash i Bernstein]]'' –
 +
** trener Hank Urkhart <small>(odc. 18, 23, 28-29, 32)</small>,
 +
** Jimmy <small>(odc. 39)</small>
 +
* 2012: ''[[Gormiti (serial animowany 2012)|Gormiti]]'' –
 +
** Powietrzny Gormita <small>(odc. 2)</small>,
 +
** Wodny Gormita <small>(odc. 16)</small>
 +
** jeden z Gormitów Ziemi <small>(odc. 23)</small>
 +
* 2012-2018: ''[[Jeźdźcy smoków]]'' –
 +
** jeden z Łupieżców <small>(odc. 10-11, 20, 31)</small>,
 +
** jeden z Łowców smoków <small>(odc. 55, 59, 61, 65, 67)</small>
 +
* 2012: ''[[Kibaoh Klashers]]'' –
 +
** Randy,
 +
** Mistrz Metalurg,
 +
** Duke
 +
* 2012-2013: ''[[Marvin Marvin]]'' – ochroniarz <small>(odc. 14-15)</small>
 +
* 2012: ''[[Robot i potwór]]''
 +
* 2012-2016: ''[[Slugterra]]'' –
 +
** Munch <small>(odc. 19)</small>,
 +
** Tobiasz <small>(odc. 20)</small>,
 +
** technik #1 <small>(odc. 28)</small>
 +
* 2012: ''[[Straszny Larry]]'' –
 +
** sędzia Gertruda Chensow <small>(odc. 2)</small>,
 +
** tata Larry’ego <small>(odc. 3, 5, 14, 15, 24, 29-30, 37, 43)</small>,
 +
** komisarz Cykor <small>(odc. 7, 11)</small>,
 +
** listonosz <small>(odc. 22)</small>,
 +
** pracownik biura rzeczy znalezionych <small>(odc. 39)</small>,
 +
** Steve Bobs <small>(odc. 45)</small>
 +
* 2012-2015: ''[[Szczury laboratoryjne]]'' – Edzio
 +
* 2012: ''[[Tajemnicze Złote Miasta]]''
 +
* 2012: ''[[Tron: Rebelia]]'' – Kobol <small>(odc. 5)</small>
 +
* 2012-2015: ''[[Violetta]]'' –
 +
** Kucharz Mario <small>(odc. 38)</small>,
 +
** Ubiegający się o stanowisko ogrodnika <small>(odc. 58)</small>,
 +
** Óscar Kardozo <small>(odc. 90, 92-102, 104-109, 112-122)</small>,
 +
** kapitan <small>(odc. 240)</small>
 +
* 2012-2017: ''[[Wojownicze Żółwie Ninja (serial animowany 2012)|Wojownicze żółwie ninja]]'' –
 +
** Slash <small>(odc. 33, 43, 64-65, 68, 76, 78, 92, 96, 103, 118)</small>,
 +
** Don Vizioso <small>(odc. 66, 107)</small>,
 +
** jeden z Triceratonów <small>(odc. 77-78, 92)</small>,
 +
** Kraang ’87 <small>(odc. 88)</small>,
 +
** Zax <small>(odc. 89, 91)</small>
 +
* 2012: ''[[Zdaniem Freda!]]'' – inspektor zdrowia <small>(odc. 7)</small>
 +
* 2013-2016: ''[[Astro-małpy]]'' – Mikołaj <small>(odc. 56)</small>
 +
* 2013: ''[[Avengers: Zjednoczeni]]'' –
 +
** Mojo <small>(odc. 18)</small>,
 +
** uratowany agent Tarczy <small>(odc. 43-44)</small>,
 +
** górnik #1 <small>(odc. 79)</small>
 +
* 2013: ''[[Calimero]]'' – burmistrz
 +
* 2013: ''[[Carotina Super Bip]]'' – Buzik
 +
* 2013-2015: ''[[Czarownica Emma]]'' – Daniel Sanchez <small>(odc. 65, 73)</small>
 +
* 2013: ''[[Ever After High]]'' – Milton Grimm
 +
* 2013-2014: ''[[Glitter Force Doki Doki]]'' –
 +
** Król Mercenare <small>(odc. 15-17, 26-29)</small>,
 +
** Robot treningowy <small>(odc. 19)</small>,
 +
** Eric (tata Rachel) <small>(odc. 20)</small>,
 +
** Król <small>(odc. 27, 29-30)</small>
 +
* 2013: ''[[Grajband]]'' –
 +
** Cake Barney <small>(odc. 1b, 8a, 16a)</small>,
 +
** jeden z zawodników wyścigu <small>(odc. 7a)</small>
 +
* 2013-2018: ''[[Grzmotomocni]]'' –
 +
** sędzia projektów naukowych <small>(odc. 5)</small>,
 +
** farmer Ted <small>(odc. 72)</small>
 +
* 2013-2014: ''[[Horronin]]'' – Komandor Whalepanz
 +
* 2013-2014: ''[[Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.]]'' –
 +
** Volstagg <small>(odc. 19)</small>,
 +
** Dormammu <small>(odc. 20)</small>
 +
* 2013: ''[[Inwazja Kórlików]]'' – Naukowiec (Jan) <small>(odc. 11-14, 17-20, 27-29, 32, 36, 46, 55, 60, 67-72, 76)</small>
 +
* 2013-2018: ''[[Jej Wysokość Zosia]]'' –
 +
** komisarz Myles,
 +
** profesor Popow,
 +
** król Marcus,
 +
** król Habib <small>(odc. 90)</small>,
 +
** Elfoniusz <small>(odc. 101)</small>
 +
* 2013-2017: ''[[Liv i Maddie]]'' – pan Clodfelter <small>(odc. 42)</small>
 +
* 2013-2016: ''[[Mako Mermaids: Syreny z Mako]]'' – trener Norris
 +
* 2013-2015: ''[[Nawiedzeni]]'' – Wielki Ronie <small>(odc. 9)</small>
 +
* 2013: ''[[Odlotowe agentki]]'' – pan August <small>(odc. 155-156)</small>
 +
* 2013: ''[[Pac-Man i upiorne przygody]]'' – Pacołaj
 +
* 2013: ''[[Paczki z planety X]]'' –
 +
** Manny <small>(odc. 25b)</small>,
 +
** Xanthicus <small>(odc. 26)</small>
 +
* 2013-2014: ''[[Potwory kontra Obcy (serial animowany)|Potwory kontra Obcy]]'' – Coverton
 +
* 2013: ''[[Pszczółka Maja (serial animowany 2013)|Pszczółka Maja]]'' –
 +
** Momo <small>(odc. 8)</small>,
 +
** Sędzia Wosk <small>(odc. 81, 87, 91-92, 94, 97-98, 100-102, 104-105, 109-111, 115-117, 119, 122, 124-127, 130)</small>,
 +
** Teodor <small>(odc. 84, 88-89, 91, 97, 104, 106, 113, 119, 122-123, 128-130)</small>
 +
* 2013: ''[[Pokémon seria: XY]]'' – McGinty <small>(odc. 30)</small>
 +
* 2013-2014: ''[[Power Rangers Megaforce]]'' –
 +
** kierowca autobusu <small>(odc. 1)</small>,
 +
** Bigs <small>(odc. 8, 10, 12-14)</small>,
 +
** Bluefur <small>(odc. 19)</small>
 +
* 2013-2014: ''[[Sam i Cat]]''
 +
* 2013: ''[[Steven Universe]]'' –
 +
** pan Fryman <small>(odc. 1, 5, 8, 30)</small>,
 +
** Dziarski Dave Doober <small>(odc. 11)</small>,
 +
** Pieskopter <small>(odc. 32)</small>
 +
* 2013: ''[[Super Wings]]'' –
 +
** Trafik,
 +
** wujek Hasan <small>(odc. 6)</small>,
 +
** tata Nambayer <small>(odc. 10)</small>,
 +
** tata Camilli <small>(odc. 11)</small>,
 +
** Wiktor <small>(odc. 13)</small>,
 +
** dziadek Vladimir <small>(odc. 15)</small>,
 +
** Erik <small>(odc. 17)</small>,
 +
** tata Andersa <small>(odc. 18)</small>,
 +
** tata Martiny <small>(odc. 19)</small>,
 +
** Finn <small>(odc. 32)</small>,
 +
** Drewnobrody <small>(odc. 38)</small>,
 +
** dziadek Angelo <small>(odc. 42)</small>,
 +
** Kapitan Ryan <small>(odc. 48)</small>,
 +
** kapitan statku <small>(odc. 87)</small>,
 +
** dziadek Juliana <small>(odc. 96)</small>
 +
* 2013: ''[[Tom i Jerry Show]]'' –
 +
** Rick – Pan domu <small>(odc. 1-26, 53a, 54ac, 55ac, 56b, 57a, 59ab, 60b, 61ab, 63b, 64bc, 65abc, 66c, 67b, 68b, 69b, 70c, 71b, 72a, 73b, 74a, 78b)</small>,
 +
** strażnik schroniska <small>(odc. 5b)</small>,
 +
** gruby kot <small>(odc. 16a)</small>,
 +
** czarodziejskie lustro <small>(odc. 20a)</small>,
 +
** głos w wyobraźni <small>(odc. 23a)</small>,
 +
** gruby duch <small>(odc. 25a)</small>,
 +
** lektor programu w telewizji <small>(odc. 25b)</small>,
 +
** Pirat Zły <small>(odc. 26a)</small>
 +
* 2013: ''[[Turbo FAST]]'' – Sheldaku <small>(odc. 4b)</small>
 +
* 2013-2017: ''[[Wujcio Dobra Rada]]'' –
 +
** Święty Mikołaj <small>(odc. 51)</small>,
 +
** szlachcic ze snu pana Gustawa <small>(odc. 113)</small>,
 +
** prowadzący program <small>(odc. 118)</small>,
 +
** Frankenstein <small>(odc. 120)</small>,
 +
** policjant <small>(odc. 120)</small>,
 +
** zielony stwór <small>(odc. 141)</small>,
 +
** profesor Paluszkiewicz <small>(odc. 145)</small>,
 +
** kanapka z kiełbasą bolońską <small>(odc. 147)</small>
 +
* 2013: ''[[Zack i Kwak]]'' – Mikołaj <small>(odc. 20)</small>
 +
* 2014: ''[[Blaze i mega maszyny]]'' –
 +
** Komendant straży <small>(odc. 26, 31)</small>,
 +
** Król <small>(odc. 27)</small>,
 +
** Mikołaj <small>(odc. 28)</small>
 +
* 2014-2015: ''[[Doktor Jaciejakiegacie]]'' –
 +
** Kokokurak <small>(odc. 19a)</small>,
 +
** Gobbles,
 +
** Stofa
 +
* 2014: ''[[Dziewczyna poznaje świat]]'' – Phil <small>(odc. 19)</small>
 +
* 2014: ''[[Fangbone!]]'' – Kaczor Wieczności <small>(odc. 5, 25)</small>
 +
* 2014: ''[[Kirby Buckets]]'' –
 +
** hojny jazzman <small>(odc. 31)</small>,
 +
** trener Batchelder <small>(odc. 32)</small>
 +
* 2014: ''[[Małe czarodziejki]]'' –
 +
** Błyszczące Drzewo <small>(odc. 25b)</small>,
 +
** Mikołaj <small>(odc. 30)</small>
 +
* 2014: ''[[Nicky, Ricky, Dicky i Dawn]]'' –
 +
** Zdumiewający Androoni <small>(odc. 20)</small>,
 +
** dyrektor Tarian <small>(odc. 22, 30, 40, 44, 48, 60, 66, 69)</small>,
 +
** gadające krzesło <small>(odc. 68)</small>
 +
* 2014: ''[[Niebezpieczny Henryk]]'' – Lektor
 +
* 2014-2017: ''[[Niech żyje Król Julian]]'' – Król Janek <small>(odc. 22, 32, 34, 39, 52)</small>
 +
* 2014: ''[[Peg + Kot]]'' – Kot
 +
* 2014-2017: ''[[Penn Zero: Bohater na pół etatu]]'' –
 +
** tata Sashy <small>(odc. 6a)</small>,
 +
** głos ze świątynii <small>(odc. 6b)</small>,
 +
** sędzia Glut Lodojad <small>(odc. 7a)</small>
 +
* 2014: ''[[Petz Klub]]'' –
 +
** właściciel stadniny <small>(odc. 23)</small>,
 +
** sklepikarz <small>(odc. 25)</small>,
 +
** pan Ponury <small>(odc. 26)</small>,
 +
** pan z okna <small>(odc. 43)</small>,
 +
** pan Frędzel <small>(odc. 43)</small>,
 +
** lekarz <small>(odc. 46)</small>,
 +
** nauczyciel przyrody <small>(odc. 48)</small>,
 +
** rolnik <small>(odc. 49)</small>
 +
* 2014: ''[[Piekaczki]]'' –
 +
** Bułkołaj <small>(odc. 35)</small>,
 +
** tata Oonskiego <small>(odc. 36a)</small>
 +
* 2014: ''[[Szczeżujski]]''
 +
* 2014: ''[[The Seven Deadly Sins]]'' –
 +
** Twigo <small>(odc. 1, 9)</small>,
 +
** Ruin <small>(odc. 4-6)</small>,
 +
** Myśliwy <small>(odc. 19)</small>,
 +
** Mieszkańcy <small>(odc. 23)</small>
 +
* 2014: ''[[Wanda i Zielony Ludek]]''
 +
* 2014: ''[[Yo-Kai Watch]]'' –
 +
** Gonzales <small>(odc. 15d, 16c, 17d)</small>,
 +
** menadżer hotelu <small>(odc. 43)</small>,
 +
** Mochismo <small>(odc. 48b)</small>
 +
* 2014: ''[[Żółwik Sammy i spółka]]'' –
 +
** Cezary,
 +
** Ray <small>(odc. 53-78)</small>
 +
* 2015: ''[[Be-be-niedźwiedzie]]'' – Val
 +
* 2015: ''[[Chwile z muppetami]]'' – Bobo
 +
* 2015-2016: ''[[DC Super Hero Girls]]'' – Pani Clayface
 +
* 2015: ''[[Dorwać Blake'a!]]'' –
 +
** Zorka,
 +
** stary Mitch <small>(odc. 3a)</small>
 +
* 2015-2018: ''[[Dragon Ball Super]]'' –
 +
** Król Yemma <small>(odc. 93)</small>,
 +
** Napapa <small>(odc. 97-98, 100)</small>
 +
* 2015: ''[[Ernest i Celestyna (serial animowany)|Ernest i Celestyna]]''
 +
* 2015: ''[[Fresh Beat Band. Kapela detektywów]]'' – Mikołaj <small>(odc. 18)</small>
 +
* 2015: ''[[Game Shakers. Jak wydać grę]]'' – Dangus <small>(odc. 42)</small>
 +
* 2015: ''[[Heidi (serial animowany 2015)|Heidi]]'' –
 +
** konduktor <small>(odc. 1, 13, 23, 27, 30, 32-33, 38-39)</small>,
 +
** Jan <small>(odc. 1, 5, 7, 9, 29, 32, 35, 39)</small>,
 +
** strażnik dzwonnicy <small>(odc. 15)</small>,
 +
** lekarz <small>(odc. 25-26)</small>
 +
* 2015: ''[[Jaś Fasola]]'' –
 +
** Pan Bruisen, ojciec chłopca <small>(odc. 54, 67, 83, 87, 100)</small>,
 +
** Bill Durr <small>(odc. 58)</small>,
 +
** pan Maggs <small>(odc. 62)</small>,
 +
** ojciec dziewczynki <small>(odc. 64)</small>,
 +
** śmieciarz <small>(odc. 66, 94)</small>,
 +
** Hipolit <small>(odc. 70)</small>,
 +
** sprzedawca telefonów <small>(odc. 73)</small>,
 +
** reżyser <small>(odc. 75)</small>,
 +
** turysta <small>(odc. 78)</small>,
 +
** mężczyzna w windzie <small>(odc. 81)</small>,
 +
** policjant <small>(odc. 86, 91, 93, 95, 104)</small>,
 +
** zapaśnik #1 <small>(odc. 89)</small>,
 +
** obserwator ptaków #1 <small>(odc. 90)</small>
 +
* 2015-2017: ''[[Henio Dzióbek]]'' – trener Karol Dajno Junior <small>(odc. 17b, 34b)</small>
 +
* 2015: ''[[Królik Bugs: Serial twórców "Zwariowanych melodii"]]'' –
 +
** konduktor <small>(odc. 1a)</small>,
 +
** gruby policjant <small>(odc. 2a)</small>,
 +
** sir Krótka Bródka <small>(odc. 3a, 27a, 39a, 40a, 55a, 72a, 81a, 94a, 101b, 104ab-105a, 129b)</small>,
 +
** kierowca śmieciarki <small>(odc. 15b)</small>,
 +
** trener Czerwonych <small>(odc. 48b)</small>,
 +
** król <small>(odc. 52b, 83a, 95a)</small>,
 +
** Smarkaś jako Luftmysz <small>(odc. 112b, 129a)</small>,
 +
* 2015: ''[[Mali odkrywcy (serial animowany 2015)|Mali odkrywcy]]'' – Król Prosiak <small>(odc. 3, 7, 9-10, 19, 43)</small>
 +
* 2015: ''[[Muppety (serial)|Muppety]]'' – Bobo
 +
* 2015-2017: ''[[Nastoletnia agentka]]'' –
 +
** dziadek Earl <small>(odc. 16, 74)</small>,
 +
** ochroniarz <small>(odc. 21)</small>,
 +
** dr Levinstein <small>(odc. 53-54)</small>
 +
* 2015: ''[[Niech żyje Król Julian]]'' – Król Janek <small>(odc. 22, 32, 34, 39, 52)</small>
 +
* 2015: ''[[Nie ma jak w rodzinie]]'' –
 +
** Goomer,
 +
** Prezydent Wózek Inwalidzki <small>(odc. 19)</small>
 +
* 2015: ''[[Obóz Kikiwaka]]'' – Mikołaj <small>(odc. 14, 32)</small>
 +
* 2015: ''[[Pan Peabody i Sherman Show]]'' –
 +
** Chow Mein <small>(odc. 3)</small>,
 +
** Bąkobrody <small>(odc. 7)</small>,
 +
** Król Henryk VIII <small>(odc. 12)</small>,
 +
** Starlos <small>(odc. 13)</small>,
 +
** Generał Sierżant <small>(odc. 13)</small>,
 +
** słoń Hannibal <small>(odc. 16)</small>,
 +
** Król Hotu Matu’a <small>(odc. 17)</small>,
 +
** Archytas z Tarentu <small>(odc. 19)</small>,
 +
** James Braid <small>(odc. 21)</small>,
 +
** Charles Dickens <small>(odc. 23)</small>,
 +
** Leif Erikson <small>(odc. 31)</small>,
 +
** Joseph Lister <small>(odc. 33)</small>,
 +
** Red <small>(odc. 34)</small>,
 +
** Gajusz Cilniusz Mecenas <small>(odc. 42)</small>,
 +
** John Baker <small>(odc. 43)</small>,
 +
** Robert Peel <small>(odc. 44)</small>,
 +
** członek bractwa <small>(odc. 45)</small>,
 +
** sędzia konkursu cheerleaderskiego <small>(odc. 46)</small>,
 +
** król Rodzynek <small>(odc. 47)</small>
 +
* 2015-2017: ''[[Przygody Kota w Butach]]'' – Jeżynek <small>(odc. 60)</small>
 +
* 2015: ''[[Robot Trains]]'' – Teo
 +
* 2015: ''[[Shimmer i Shine]]'' – Mikołaj <small>(odc. 11)</small>
 +
* 2015: ''[[Star Butterfly kontra siły zła]]'' –
 +
** McGraba <small>(odc. 23a)</small>,
 +
** Emilio <small>(odc. 24b)</small>,
 +
** czarownik <small>(odc. 25a)</small>
 +
* 2015: ''[[Szkoła Czarownic]]''
 +
* 2015: ''[[Świń Koza Banan Robal]]'' – Rodzyn <small>(odc. 18, 20, 26-27, 31, 35-36, 38, 40)</small>
 +
* 2015: ''[[Wallykazam]]'' – Bagienny Stan
 +
* 2015: ''[[Wyluzuj, Scooby Doo!]]'' –
 +
** kamerdyner Durszlak <small>(odc. 2)</small>,
 +
** Sammy Samson <small>(odc. 16)</small>,
 +
** Clive <small>(odc. 18)</small>,
 +
** Salomon <small>(odc. 20)</small>,
 +
** stary Tom <small>(odc. 21)</small>,
 +
** pan Harmon <small>(odc. 24)</small>,
 +
** król Henryś <small>(odc. 29)</small>,
 +
** właściciel psa #1 <small>(odc. 31)</small>,
 +
** staruszek <small>(odc. 33)</small>,
 +
** burmistrz Putnam <small>(odc. 35)</small>,
 +
** Ray Fletcher <small>(odc. 39)</small>,
 +
** król Ladon <small>(odc. 41)</small>
 +
* 2016: ''[[Akademia Skylanders]]'' – Pepper Jack
 +
* 2016: ''[[Atomówki (serial animowany 2016)|Atomówki]]'' –
 +
** Potwór <small>(odc. 1)</small>,
 +
** zwiedzający muzeum ogórków <small>(odc. 2)</small>
 +
* 2016: ''[[Bingo i Rolly w akcji]]'' – Mikołaj <small>(odc. 25a)</small>
 +
* 2016: ''[[Bumble i Gumble]]'' –
 +
** Robal,
 +
** Chrapik
 +
* 2016: ''[[Bunsen, ty bestio!]]'' – Święty Mikołaj <small>(odc. 25)</small>
 +
* 2016: ''[[Elena z Avaloru]]''
 +
* 2016-2017: ''[[Era Ronków]]''
 +
* 2016: ''[[Flaked]]'' – Jebany Jerry <small>(odc. 1, 2, 8)</small>
 +
* 2016: ''[[Justice League Action]]'' – Sid Sharp <small>(odc. 35)</small>
 +
* 2016: ''[[Królewska Akademia Bajek]]'' – Mikołaj <small>(odc. 48)</small>
 +
* 2016: ''[[LEGO Bionicle: Droga do jedności]]'' –
 +
** Ekimu,
 +
** Narrator
 +
* 2016: ''[[Luna Petunia]]'' – Sammy
 +
* 2016: ''[[Lwia Straż]]'' – Kifaru <small>(odc. 28, 54)</small>
 +
* 2016: ''[[Mirette na tropie]]'' –
 +
** Emir <small>(odc. 7)</small>,
 +
** sprzedawca hot dogów #1 <small>(odc. 9)</small>
 +
* 2016: ''[[Panna Moon]]'' – bileter <small>(odc. 30)</small>
 +
* 2016: ''[[Piratka i Kapitano]]'' – Wibo
 +
* 2016: ''[[Prawo Milo Murphy’ego]]'' –
 +
** pracownik biurowy włączający wiatrak <small>(odc. 3b)</small>,
 +
** operator dźwigu <small>(odc. 5a)</small>,
 +
** pan Artuni <small>(odc. 5a)</small>,
 +
** trener Mitchell <small>(odc. 10b)</small>,
 +
** Derek <small>(odc. 14)</small>,
 +
** rybak <small>(odc. 16)</small>,
 +
** inwentaryzator #2 <small>(odc. 28b)</small>,
 +
** zastępczy nauczyciel <small>(odc. 29a)</small>,
 +
** wujek Corneilius <small>(odc. 30a)</small>
 +
* 2016-2017: ''[[Star Wars: Przygody Freemakerów]]'' – Admirał Ackbar
 +
* 2017: ''[[Bella i Sebastian (serial animowany)|Bella i Sebastian]]'' – Caspar, dziadek Sebastiana
 +
* 2017: ''[[Dorotka i czarnoksiężnik z Krainy Oz]]'' –
 +
** "puzzlowy" człowiek <small>(odc. 4)</small>,
 +
** drzewo <small>(odc. 4)</small>
 +
* 2017: ''[[Dzieciaki straszaki]]'' – Grobus
 +
* 2017: ''[[Furiki]]'' – Leniwy Mikołaj <small>(odc. 16a)</small>
 +
* 2017: ''[[Hotel Transylwania (serial)|Hotel Transylwania: Serial]]'' –
 +
** Frank,
 +
** Korneliusz Dreszcz <small>(odc. 10a, 23a)</small>
 +
* 2017: ''[[Miki i raźni rajdowcy]]'' – dr Grzeczny <small>(odc. 7b)</small>
 +
* 2017: ''[[Odlotowe wyścigi (serial animowany 2017)|Odlotowe wyścigi]]''
 +
* 2017: ''[[Przygody Niebezpiecznego Henryka]]'' –
 +
** lektor,
 +
** maszynista Ted <small>(odc. 6a)</small>,
 +
** wiceburmistrz Wilard <small>(odc. 8a)</small>
 +
* 2017: ''[[Spider-Man (serial animowany 2017)|Spider-Man]]'' – Max Modell <small>(odc. 8-9, 12, 15-17, 24-29, 32-33, 37)</small>
 +
* 2017: ''[[Top Wing Ptasia Akademia]]'' – Miś Rozbitek <small>(odc. 24a)</small>
 +
* 2017: ''[[Zaplątani (serial)|Zaplątani: Serial]]'' –
 +
** Xavier <small>(odc. 9, 11-13)</small>,
 +
** pani Krogulec <small>(odc. 10)</small>,
 +
** William <small>(odc. 32)</small>
 +
* 2017: ''[[Zgrana piątka]]'' – osioł Jerzyk
 +
* 2018: ''[[3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii]]'' – ojciec Seamusa <small>(odc. 9)</small>
 +
* 2018: ''[[Fancy Nancy Clancy]]'' – dziadek Nancy
 +
* 2018: ''[[Gwiezdne wojny. Najlepsi z najlepszych]]''
 +
* 2018: ''[[Kuchciwróżki]]'' –
 +
** pan Zakurnik,
 +
** profesor Kosmos <small>(odc. 9)</small>
 +
* 2018: ''[[Kulipari: Władca Świata Snów]]'' – Nogo
 +
* 2018: ''[[Luna Petunia: Powrót do Zachwytlandii]]'' – Sammy
 +
* 2018: ''[[Motown Magic]]''
 +
* 2018: ''[[Transformers: Cyberverse]]'' – Megatron
 +
* 2018: ''[[Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja]]'' – Creolbearto <small>(odc. 10b)</small>
  
 
=== Gry ===
 
=== Gry ===
* 1997: ''[[Kapitan Pazur]]'' – Kotoryb
+
* 1999: ''[[Hype: The Time Quest]]'' –
 +
** Król Taskan I,
 +
** Kowal Syroys,
 +
** Czarodziej Kaltran,
 +
** Rozbójnik Mordor,
 +
** Kowal Raymhond,
 +
** Karczmarz Symhar,
 +
** Alchemik Zorak,
 +
** Kowal Dalhair,
 +
** Rozbójnik Maliq,
 +
** Dandurand,
 +
** Belanger,
 +
** Paquin
 +
* 2000: ''[[LEGO Rock Raiders]]'' – Szef
 +
* 2000: ''[[Shōgun: Total War]]'' – Posłaniec Portugalczyków
 +
* 2001: ''[[Baldur's Gate II: Cienie Amn#Baldur's Gate II: Tron Bhaala|Baldur’s Gate II: Tron Bhaala]]'' –
 +
** Aesgareth,
 +
** Saladrex,
 +
** Balthazar,
 +
** Mnich z Amkethran,
 +
** Najemnik z Amkethran
 +
* 2001: ''[[Crusaders of Might and Magic]]'' – Narrator intra
 +
* 2001: ''[[Giants: Obywatel Kabuto]]'' – Yan, Bystrzak Samuraj
 
* 2001: ''[[Gothic]]'' –
 
* 2001: ''[[Gothic]]'' –
 
** Lester,
 
** Lester,
Linia 581: Linia 1964:
 
** Aleph,
 
** Aleph,
 
** Fortuno,
 
** Fortuno,
** Baal Taran  
+
** Baal Taran
* 2002: ''[[Scooby-Doo: Miasto duchów]]'' – Andy Kopalinsky
+
* 2001: ''[[Hellboy]]'' –
* 2002: ''[[Robin Hood: Legenda Sherwood]]'' – Braciszek Tuck
+
** Członek zgromadzenia,
 +
** Kalin,
 +
** Szkielet króla
 +
* 2001: ''[[Heroes of Might and Magic III#Cień Śmierci|Heroes of Might and Magic III: The Cień Śmierci]]'' – Sandro <small>(edycja premierowa)</small>
 +
* 2001: ''[[Original War]]'' –
 +
** Pyotr P. Dawidow,
 +
** Gossudarow,
 +
** Szejk Abdul Shariff,
 +
** Arthur Powell
 +
* 2001: ''[[Sacrifice]]'' –
 +
** Stratos,
 +
** Acheron,
 +
** Charnel,
 +
** James,
 +
** Jadugarr,
 +
** Tragg <small>(jednostka)</small>,
 +
** Troll <small>(jednostka)</small>
 +
* 2001: ''[[Zax: Galaktyczny wojownik]]'' –
 +
** Mindaza,
 +
** Om,
 +
** Narrator,
 +
** Zalpin,
 +
** Korbo przy świdrze
 
* 2002: ''[[Gothic II]]'' –
 
* 2002: ''[[Gothic II]]'' –
 
** Lobart,
 
** Lobart,
Linia 596: Linia 2001:
 
** Boltan,
 
** Boltan,
 
** Grimes
 
** Grimes
 +
* 2002: ''[[Might and Magic IX: Writ of Fate]]'' –
 +
** Abriel,
 +
** Broccan A’Norta a’bre,
 +
** Soundset – sarkastyczny,
 +
** Soundset – tępy
 +
* 2002: ''[[Robin Hood: Legenda Sherwood]]'' – Braciszek Tuck
 +
* 2002: ''[[Scooby-Doo: Miasto duchów]]'' – Andy Kopalinsky
 +
* 2002: ''[[Sea Dogs: Piraci]]'' –
 +
** Ksiądz,
 +
** Król Hiszpanii,
 +
** Król Francji,
 +
** Alexander Gritstone
 +
* 2002: ''[[Szymek czarodziej]]'' –
 +
** Jeden z diabłów,
 +
** Czarownik,
 +
** Strażnik stojący w Basenie Kar,
 +
** Szaman #1
 +
* 2002: ''[[Warlords: Battlecry II]]'' –
 +
** Władca Lasu,
 +
** Halabardnik <small>(jednostka)</small>,
 +
** Krasnolud kowal <small>(jednostka)</small>,
 +
** Krasnolud biegacz <small>(jednostka)</small>,
 +
** Monstrum <small>(jednostka)</small>,
 +
** Minotaur <small>(jednostka)</small>,
 +
** Olbrzym <small>(jednostka)</small>,
 +
** Mroczny jeździec <small>(jednostka)</small>,
 +
** Inżynier <small>(jednostka)</small>
 +
* 2003: ''[[Cold Zero: Ostatni sprawiedliwy]]''
 +
* 2003: ''[[Delta Force: Helikopter w ogniu]]'' – Terrorysta
 +
* 2003: ''[[Gdzie jest Nemo? (gra)|Gdzie jest Nemo?]]'' – Marlin
 
* 2003: ''[[Gothic II#Gothic II: Noc Kruka|Gothic II: Noc Kruka]]'' –
 
* 2003: ''[[Gothic II#Gothic II: Noc Kruka|Gothic II: Noc Kruka]]'' –
 
** Parlan,
 
** Parlan,
Linia 602: Linia 2037:
 
** Nefarius,
 
** Nefarius,
 
** Vatras
 
** Vatras
 +
* 2003: ''[[I.G.I.-2: Covert Strike]]'' – Generał Wu Xing
 +
* 2003: ''[[Odjazdowy rajd]]'' – Pan Gaduła
 
* 2003: ''[[Rayman 3: Hoodlum Havoc]]'' – Globox
 
* 2003: ''[[Rayman 3: Hoodlum Havoc]]'' – Globox
* 2005: ''[[Stubbs the Zombie in Rebel Without a Poulse]]'' –
+
* 2003: ''[[ToCA Race Driver]]'' – Paulie Satriale
** Komendant policji,
+
* 2004: ''[[Atomówki: Atak klonów straszliwego Mojo Jojo]]''
** Głosy policjantów
+
* 2004: ''[[Atomówki: Wielka potyczka z Księżniczką Chytruską]]'' – Billy
 +
* 2004: ''[[Chicago 1930]]'' –
 +
** John Cowell,
 +
** Rob H. Donio,
 +
** Bill Maloney,
 +
** Barmani,
 +
** Lokaje,
 +
** Olbrzymi policjanci,
 +
** Sprytni gangsterzy
 +
* 2004: ''[[Immortal Cities: Children of the Nile]]'' – Mężczyźni z klasy niższej #6
 +
* 2004: ''[[Iniemamocni (gra)|Iniemamocni]]'' – Najemnicy Syndroma
 +
* 2004: ''[[Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie (gra)|Scooby-Doo! 2: Potwory na gigancie]]'' – Wata cukrowa
 +
* 2004: ''[[Soldiers: Ludzie honoru]]'' – Narrator kampanii radzieckiej
 +
* 2004: ''[[Świątynia pierwotnego zła]]'' – Soundset - arogancki
 
* 2005: ''[[Age of Empires III]]'' –  
 
* 2005: ''[[Age of Empires III]]'' –  
 
** Alain,
 
** Alain,
Linia 612: Linia 2062:
 
** Sahin,
 
** Sahin,
 
** Wódz plemienia Seminole
 
** Wódz plemienia Seminole
 +
* 2005: ''[[Codename: Panzers - Faza druga]]'' – Sergio DeAngelis
 +
* 2005: ''[[Kurczak Mały (gra)|Kurczak Mały]]'' – Buck
 +
* 2005: ''[[Słoń Benjamin: Zabawa w reportera]]'' – Pan strażak
 +
* 2005: ''[[Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse]]'' –
 +
** Komendant policji,
 +
** Głosy policjantów
 +
* 2006: ''[[Auta (gra)|Auta]]'' –
 +
** Maniek
 +
** Tommy Joe
 +
* 2006: ''[[Cezar IV]]'' –
 +
** Doradca ds. populacji,
 +
** Doradca ds. zdrowia,
 +
** Ekwici,
 +
** Myśliwi,
 +
** Wydobywcy żelaza
 +
* 2006: ''[[Delta Force: Xtreme]]'' – Dowódca oddziału
 +
* 2006: ''[[Eragon (gra)|Eragon]]'' – Brom
 
* 2006: ''[[Heroes of Might and Magic V]]'' –
 
* 2006: ''[[Heroes of Might and Magic V]]'' –
 
** Narxes,
 
** Narxes,
 
** Władca demonów,
 
** Władca demonów,
 
** Przywódca wieśniaków
 
** Przywódca wieśniaków
* 2007: ''[[Viva Piñata]]'' – Budowniczy Willy
+
* 2006: ''[[Heroes of Might and Magic V|Heroes of Might and Magic V: Kuźnia przeznaczenia]]'' – Narxes
 +
* 2006: ''[[Noddy: Szykujmy się do szkoły]]'' –
 +
** Pan Jumbo,
 +
** Pan Sparks,
 +
** Wielkouchy
 +
* 2006: ''[[Viva Piñata]]'' –
 +
** Budowniczy Willy,
 +
** Artur,
 +
** Profesor Pester
 +
* 2006: ''[[Warhammer: Mark of Chaos]]'' –
 +
** Kapitan Feldstum,
 +
** Kapitan Barchel,
 +
** Engrik Wilkobójca,
 +
** Czarnoksiężnik Chaosu <small>(jednostka)</small>,
 +
** Kapitan <small>(jednostka)</small>,
 +
** Subobaal,
 +
** Dowódca straży
 +
* 2007: ''[[Assassin’s Creed]]'' –
 +
** Żołnierze Wilhelma z Montferratu,
 +
** Przechodnie
 +
* 2007: ''[[Broken Sword: Anioł śmierci]]'' –
 +
** Ojciec Gregor,
 +
** Thelwell Minster
 +
* 2007: ''[[Na fali (gra)|Na fali]]'' – Reggie Belafonte
 +
* 2007: ''[[The Settlers: Narodziny imperium]]'' – Thordal
 
* 2007: ''[[Wiedźmin]]'' –  
 
* 2007: ''[[Wiedźmin]]'' –  
 
** Zoltan Chivay,
 
** Zoltan Chivay,
Linia 622: Linia 2113:
 
** Gruby Anzelm,
 
** Gruby Anzelm,
 
** Paser
 
** Paser
* 2008: ''[[Mass Effect]]'' –  
+
* 2008: ''[[Asterix na olimpiadzie (gra)|Asterix na olimpiadzie]]'' –  
** Generał Septimus Oraka,
+
** Obelix,
** Din Korlack,
+
** Klaudiusz Twardzieusz
** Barman
+
* 2008: ''[[Asterix & Obelix XXL]]'' –
* 2008: ''[[Prince of Persia]]'' – Strażnik świątyni
+
** Obelix,
 +
** Tenautomatix
 +
* 2008: ''[[Asterix & Obelix XXL 2: Mission Las Vegum]]'' –  
 +
** Obelix,
 +
** Normański druid
 
* 2008: ''[[Brothers in Arms: Hell's Highway]]'' – Szeregowy Dean „Friar” Winchell
 
* 2008: ''[[Brothers in Arms: Hell's Highway]]'' – Szeregowy Dean „Friar” Winchell
 
* 2008: ''[[Fallout 3]]'' –
 
* 2008: ''[[Fallout 3]]'' –
 +
** Szeregowy Jones,
 +
** Sierżant RL-3,
 
** Herbert Śmiałek,
 
** Herbert Śmiałek,
** Cerber,
+
** Piłapiduch,
** Sierżant RL-3
+
** Głosy panów wyrwiflaków,
 +
** Cerber,  
 +
** Prototypowy pancerz medyczny
 
* 2008: ''[[Gothic 3#Gothic 3: Zmierzch bogów|Gothic 3: Zmierzch bogów]]'' –
 
* 2008: ''[[Gothic 3#Gothic 3: Zmierzch bogów|Gothic 3: Zmierzch bogów]]'' –
 
** Boris,
 
** Boris,
Linia 640: Linia 2139:
 
** Imannuel,
 
** Imannuel,
 
** Khalif
 
** Khalif
* 2009: ''[[inFamous]]'' – Roger Miller
+
* 2008: ''[[Heroes of Might and Magic V#Dzikie hordy|Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy]]'' –  
* 2009: ''[[Uncharted 2: Among Thieves]]''
+
** Nerkes,
 +
** Lord Fulbert,
 +
** Nieumarły,
 +
** Rycerz Śmierci,
 +
** Wampir
 +
* 2008: ''[[Księżniczka: Bajkowa podróż]]'' –
 +
** Marynarz,
 +
** Arab
 +
* 2008: ''[[Mass Effect]]'' –
 +
** Generał Septimus Oraka,
 +
** Din Korlack,
 +
** Barman
 +
* 2008: ''[[Penumbra: Czarna plaga]]'' – Dr Richard Eminiss
 +
* 2008: ''[[Piorun (gra)|Piorun]]''
 +
* 2008: ''[[Prince of Persia]]'' – Strażnik świątyni
 +
* 2008: ''[[Quantum of Solace]]'' – Najemnik
 +
* 2008: ''[[Rise & Fall: Civilizations at War]]'' –
 +
** Sargon,
 +
** Demitriusz,
 +
** Żołnierz egipski,
 +
** Żołnierz rzymski,
 +
** Egipcjanin
 +
* 2009: ''[[Age of Conan: Hyborian Adventures]]''
 +
** Shethi-Aku,
 +
** Kowal,
 +
** Palantides,
 +
** Strażnik
 
* 2009: ''[[Dragon Age: Początek]]'' –
 
* 2009: ''[[Dragon Age: Początek]]'' –
 
** Bodahn Feddic,
 
** Bodahn Feddic,
Linia 653: Linia 2178:
 
** Zaklinacz,
 
** Zaklinacz,
 
** Danal
 
** Danal
* 2009: ''[[Transformers: Zemsta upadłych (gra)|Transformers: Zemsta upadłych]]'' – Sideways
+
* 2009: ''[[Fantasy Wars: Złota edycja]]'' –
* 2010: ''[[Mass Effect 2]]'' –
+
** Król Stefan,
** Zaed Massani,
+
** Besargar,
** Bombardier Krwawej Hordy,
+
** Mistrz Alfred Brennok
** Strażnik na Czyśćcu
+
* 2009: ''[[inFamous]]'' – Roger Miller
 +
* 2009: ''[[LittleBigPlanet]]'' – Narrator
 +
* 2009: ''[[Sublustrum]]'' – Anemus
 +
* 2009: ''[[Tom Clancy’s H.A.W.X.]]'' –
 +
** Bardos,
 +
** Kontroler lotów
 +
* 2009: ''[[Transformers: Zemsta upadłych]]'' – Sideways
 +
* 2009: ''[[Uncharted 2: Pośród złodziei]]''
 +
* 2010: ''[[Alicja w krainie czarów (gra)|Alicja w Krainie Czarów]]'' – Ptak Dodo
 +
* 2010: ''[[ArcaniA: Gothic 4]]'' –  
 +
** Lester,
 +
** Kardor,
 +
** Norman,
 +
** Hiulad
 +
* 2010: ''[[Battlefield: Bad Company 2]]'' – Wyatt
 
* 2010: ''[[Heavy Rain]]'' –
 
* 2010: ''[[Heavy Rain]]'' –
 
** Hassan,
 
** Hassan,
 
** Paco Mendez,
 
** Paco Mendez,
 
** Sam
 
** Sam
* 2010: ''[[Battlefield: Bad Company 2]]'' – Wyatt
+
* 2010: ''[[Księżniczka i żaba (gra)|Księżniczka i żaba]]'' – Buford
 +
* 2010: ''[[LittleBigPlanet]]'' – Narrator
 +
* 2010: ''[[Mass Effect 2]]'' –
 +
** Zaed Massani,
 +
** Bombardier Krwawej Hordy,
 +
** Strażnik na Czyśćcu
 
* 2010: ''[[StarCraft II: Wings of Liberty]]'' –  
 
* 2010: ''[[StarCraft II: Wings of Liberty]]'' –  
 
** Maruder,
 
** Maruder,
Linia 670: Linia 2214:
 
** Zealot,
 
** Zealot,
 
** Reporter B
 
** Reporter B
 +
* 2010: ''[[Tom Clancy’s H.A.W.X. 2]]'' – Terrorysta
 
* 2010: ''[[TRON: Evolution]]'' – CLU
 
* 2010: ''[[TRON: Evolution]]'' – CLU
* 2010: ''[[ArcaniA: Gothic 4]]'' –  
+
* 2010: ''[[Zaplątani (gra)|Zaplątani]]'' –  
** Lester,
+
** Krawiec,
** Kardor,
+
** Richard
** Norman,
+
** Hiulad
+
* 2010: ''[[LittleBigPlanet]]'' – Narrator
+
 
* 2011: ''[[LittleBigPlanet 2]]'' – Narrator
 
* 2011: ''[[LittleBigPlanet 2]]'' – Narrator
 
* 2011: ''[[Crysis 2]]'' –
 
* 2011: ''[[Crysis 2]]'' –
Linia 682: Linia 2224:
 
** Pilot śmigłowca,
 
** Pilot śmigłowca,
 
** Głosy żołnierzy C.E.L.L.
 
** Głosy żołnierzy C.E.L.L.
* 2011: ''[[Wiedźmin]]'' – Zoltan Chivay
+
* 2011: ''[[Killzone 3]]'' – Senator Gunsteling
 +
* 2011: ''[[LittleBigPlanet 2]]'' – Narrator
 +
* 2011: ''[[The Elder Scrolls V: Skyrim]]'' –
 +
** Sorex Vinius,
 +
** Lucas Valerius,
 +
** Falion,
 +
** Viarmo,
 +
** Pelagius Septim III,
 +
** Erikur,
 +
** Cynric Endell,
 +
** Enthir,
 +
** Stig Słony-Pokład,
 +
** Mallus Maccius,
 +
** Malthyr Elenir,
 +
** Andurs
 +
* 2011: ''[[Twierdza 3]]'' –
 +
** Chłop
 +
** Saperzy
 +
* 2011: ''[[Wiedźmin 2: Zabójcy królów]]'' – Zoltan Chivay
 +
* 2012: ''[[ArcaniA: Gothic 4#Upadek Setarrif|ArcaniA: Upadek Setarrif]]'' – Lester
 +
* 2012: ''[[Diablo III]]'' –
 +
** Urzędnik Nowego Tristram,
 +
** Sierżant Pale,
 +
** Goz' Turr Oprawca,
 +
** Rakanoth,
 +
** Szlachcice,
 +
** Ssthrass
 +
* 2012: ''[[Hitman: Rozgrzeszenie]]'' –
 +
** Doktor Raymond Valentine,
 +
** Ochroniarz Wykrzyknik,
 +
** Gwardziści Blake'a,
 +
** Naukowiec
 +
* 2012: ''[[LittleBigPlanet (PS Vita)]]'' – Narrator
 +
* 2012: ''[[Orcs Must Die! 2]]'' – Krasnoludy
 +
* 2012: ''[[PlayStation All-Stars Battle Royale]]'' – Narrator z 'LittleBigPlanet''
 +
* 2012: ''[[Risen 2: Mroczne wody]]'' –
 +
** Narrator,
 +
** Eldric
 +
* 2012: ''[[The Elder Scrolls V: Skyrim#The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard|The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard]]'' – Mężczyźni
 +
* 2013: ''[[Beyond: Dwie dusze]]'' – Naukowiec
 +
* 2013: ''[[Company of Heroes 2]]'' –
 +
** Głos z megafonu,
 +
** Kierowca ciężkiego czołgu
 +
* 2013: ''[[Disney Infinity]]'' – Don
 +
* 2013: ''[[Killzone: Shadow Fall]]'' – Prezenter wiadomości
 +
* 2013: ''[[Might & Magic: Heroes VI#Cienie mroku|Might & Magic: Heroes VI – Cienie mroku]]'' – Belketh
 +
* 2013: ''[[Puppeteer]]'' – Byk
 +
* 2013: ''[[StarCraft II: Wings of Liberty#StarCraft II: Heart of the Swarm|StarCraft II: Heart of the Swarm]]'' –
 +
** Zelot Tal'Darimmów,
 +
** Odmieniec <small>(jednostka)</small>,
 +
** Myśliwiec
 +
* 2014: ''[[Enemy Front]]'' – Francuz
 +
* 2014: ''[[Hearthstone]]'' –
 +
** Magni Miedziobrody,
 +
** Strażnik Zagłady,
 +
** Stróż Mogu'szanu,
 +
** Kalimos, Pierwotny Władca <small>(''Podróż do wnętrza Un'Goro'')</small>,
 +
** Obrońca Skałkogórza <small>(''Podróż do wnętrza Un'Goro'')</small>,
 +
** Tol'virski kamieniarz <small>(''Podróż do wnętrza Un'Goro'')</small>,
 +
** Wulkaniczny żywiołak <small>(''Podróż do wnętrza Un'Goro'')</small>,
 +
** Wybuchowy żywiołak <small>(''Podróż do wnętrza Un'Goro'')</small>
 +
* 2014: ''[[LittleBigPlanet 3]]'' – Narrator
 +
* 2015: ''[[Dying Light]]'' –
 +
** Jaffar,
 +
** Bajram,
 +
** Bob,
 +
** Jeffrey el Jeffe,
 +
** Salim,
 +
** Strażnik,
 +
** Rybak,
 +
** Żołnierz Raisa
 +
* 2015: ''[[Heroes of the Storm]]'' –
 +
** Muradin,
 +
** Tassadar
 +
* 2015: ''[[Rise of the Tomb Raider]]'' –
 +
** Iwan,
 +
** Żołnierz Trójcy
 +
* 2015: ''[[StarCraft II: Wings of Liberty#StarCraft II: Legacy of the Void|StarCraft II: Legacy of the Void]]'' –
 +
** Centurion,
 +
** Kaldalis,
 +
** Ouros,
 +
** Sentinel,
 +
** Tal'Darimowie,
 +
** Zelota,
 +
** Maruder
 +
* 2015: ''[[Wiedźmin: Dziki Gon]]'' – Zoltan Chivay
 +
* 2016: ''[[Dishonored 2]]'' – Pracownicy
 +
* 2016: ''[[Dying Light#The Following|Dying Light: The Following]]'' – Zbir
 +
* 2017: ''[[Dishonored 2#Death of the Outsider|Dishonored: Death of the Outsider]]'' – Bezocy
 +
* 2017: ''[[Horizon Zero Dawn]]'' –
 +
** Jeden ze strażników Nora,
 +
** Ravan,
 +
** Żołnierze Cienia,
 +
** Strażnik Dolinożlebu
 +
* 2017: ''[[StarCraft: Remastered]]'' –
 +
** Tassadar,
 +
** Garnithor,
 +
** Zelota <small>(jednostka)</small>
 +
* 2018: ''[[God of War (2018)|God of War]]'' – Brok
 +
* 2018: ''[[LEGO Iniemamocni]]'' – Człowiek Szpadel
 +
 
 +
=== Słuchowiska ===
 +
* 1998: ''[[Krzyżacy]]'' – brat Rotgier <small>(odc. 10, 16)</small>
 +
* 2000: ''[[Popioły]]''
 +
* 2001: ''[[Potop]]''
 +
* 2002: ''[[Alicja w Krainie Czarów (słuchowisko)|Alicja w Krainie Czarów]]''
 +
* 2002: ''[[Pinokio (słuchowisko)|Pinokio]]''
 +
* 2003: ''[[Przygody Dona Kichota]]'' – głos I <small>(odc. 29, 34)</small>
 +
* 2004: ''[[Oliver Twist (słuchowisko)|Oliver Twist]]'' – konstabl <small>(odc. 12)</small>
 +
* 2004: ''[[Wojna i pokój (słuchowisko)|Wojna i pokój]]'' – Ławruszka <small>(odc. 30)</small>
 +
* 2005: ''[[Antygona]]'' – Chór
 +
* 2005: ''[[Ucieczka do Wenecji]]'' – Pijak
 +
* 2009: ''[[Kordian]]'' – Spiskowiec 4
 +
* 2010: ''[[Narrenturm]]'' –
 +
** Eustachy von Rochow,
 +
** Guślarz,
 +
** Kobold
 +
* 2009: ''[[Wyzwolenie]]''
 +
* 2010: ''[[Scooby Doo: Piraci, ahoj!]]'' – Skip
 +
* 2011: ''[[1812: Serce Zimy]]'' – Sołtys
 +
* 2011: ''[[Gracze (słuchowisko 2011)|Gracze]]'' –
 +
** Suchorzewski,
 +
** Generał Dąbrowski
 +
* 2011: ''[[Miecz przeznaczenia]]'' –
 +
** Yarpen Zigrin <small>(''Granica możliwości'')</small>,
 +
** Zbir z Aed Gynvael <small>(''Okruch lodu'')</small>
 +
* 2011: ''[[Ostatnie życzenie]]'' –
 +
** Strażnik miejski <small>(''Ostatnie życzenie'')</small>,
 +
** Kryminalny <small>(''Ostatnie życzenie'')</small>,
 +
** Klucznik <small>(''Ostatnie życzenie'')</small>
 +
* 2011: ''[[Ręczna robota]]'' –
 +
** Tunio Ząbek <small>(odc. 16, 18, 26, 74)</small>,
 +
** Klawisz <small>(odc. 33)</small>
 +
* 2011: ''[[Wychowanka]]'' – Michał, lokaj
 +
* 2012: ''[[Antek]]'' – Mężczyzna #1
 +
* 2012: ''[[Boży bojownicy]]'' –
 +
** Hynek z Kolsztejna,
 +
** Handlarz
 +
* 2013: ''[[Lux perpetua]]'' –
 +
** Włóczęga,
 +
** Wąsacz,
 +
** Jeździec 2,
 +
** Lutpold Uechteritz,
 +
** Stróż,
 +
** Przyboczny Pflegera,
 +
** Głos z tłumu 2
 +
* 2013: ''[[Salome]]'' – Żyd 2
 +
* 2013: ''[[Trzecia noga]]'' – Burmistrz
 +
* 2014: ''[[Coś się kończy, coś się zaczyna]]'' – Crach an Craite
 +
* 2014: ''[[Krew elfów]]'' – Crach an Craite
 +
* 2014: ''[[Tartak]]''
 +
* 2015: ''[[Alchemik]]''
 +
* 2015: ''[[Czas pogardy]]'' –
 +
** Gospodarz,
 +
** Mówca,
 +
** Nissir
 +
* 2015: ''[[Król Lear]]'' – Oficer
 +
* 2015: ''[[Po przerwie]]'' –
 +
** Woźny,
 +
** Mężczyzna
 +
* 2016: ''[[Lśnienie]]'' –
 +
** Duchowny,
 +
** Strażnik
 +
* 2017: ''[[Virion. Wyrocznia]]''
 +
* 2018: ''[[Chrzest ognia]]'' – Drugi
 +
* 2018: ''[[Filary Ziemi]]''
 +
* 2018: ''[[Zamęt]]'' – Pułkownik Hurman
 +
* 2019: ''[[Popiel. Syn popiołów]]''
 +
 
 +
=== Dokumenty ===
 +
* 2006: ''[[Sekret]]'' –
 +
** Morris „Człowiek Cud” Goodman,
 +
** David Schirmer
  
 
=== Wykonanie piosenek ===
 
=== Wykonanie piosenek ===
 +
* 1988-2005: ''[[Opowieści biblijne|Opowieści z Nowego Testamentu]]'' <small>(odc. 1)</small>
 
* 1998-2004: ''[[Atomówki]]'' <small>(odc. 7)</small>
 
* 1998-2004: ''[[Atomówki]]'' <small>(odc. 7)</small>
* 1999: ''[[Babar - król słoni|Babar – król słoni]]'' – Wykonanie piosenek
+
* 1999: ''[[Babar - król słoni|Babar – król słoni]]''
 +
* 2001-2003: ''[[Zło w Potrawce]]'' <small>(odc. 6a)</small>
 +
* 2006: ''[[Klub przyjaciół Myszki Miki]]''
 +
* 2013-2016: ''[[Astro-małpy]]'' <small>(odc. 56)</small>
  
 
== Linki zewnętrzne ==
 
== Linki zewnętrzne ==
 
* {{Wikipedia||''Paweł Szczesny''}}
 
* {{Wikipedia||''Paweł Szczesny''}}
* {{dubscore|osoba|108}}
 
 
* {{filmpolski|1121810|''Paweł Szczesny''}}
 
* {{filmpolski|1121810|''Paweł Szczesny''}}
 
* {{filmweb|imię|50577}}
 
* {{filmweb|imię|50577}}

Wersja z 14:55, 5 maj 2020

Paweł Szczesny (ur. 21 maja 1963 roku w Czernikowie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Nazwisko aktora w obsadach dubbingów oraz w niektórych serwisach filmowych błędnie zapisywane jest jako Szczęsny.

W 1986 ukończył PWST w Warszawie. Rok później, 12 marca, zadebiutował w teatrze.

Polski dubbing

Filmy

Seriale

  • Zwariowane melodie
    • Szalony naukowiec (Żarłoczny jak prosię),
    • Pan Hippopotam (Ona była córką akrobaty, czyli ale kino!, Hamletyczny wieczór teatralny),
    • Łasuch Łasica (Zakichany Doktor Łasica),
    • szef pieszej policji konnej (Snowman's Land),
    • Bing Crosby (Hollywood się bawi),
    • Henry Fonda (Hollywood się bawi),
    • Hippopotam (Proszę uważać na lwa),
    • Pies pasterski (Wilk potulny jak baranek),
    • Pająk (Dzień bezmuszny),
    • Baran (Miłość do baraniny),
    • jeden z Indian (Wystrzałowy Daffy),
    • Pies (Kupidynek kretynek),
    • Byk Toro (Meksykańska eskapada Kaczora Daffy’ego),
    • Ojciec Ralpha Philipsa (Chłopięce zaślepienie)
    • Barman (Looney Tunes: Plejada gwiazd 2),
    • Niedźwiedź (Looney Tunes: Plejada gwiazd 2),
    • Kierownik hotelu
  • 1933-1957: Popeye – Bluto
  • 1948-1954: Bajki rosyjskie
    • Narrator (film Żółty bocian),
    • Wesoły wędrowiec Ming (film Żółty bocian),
    • Jeden z Chińczyków (film Żółty bocian)
  • 1958-1961: Pixie i Dixie
    • pies ((wersja TV; odc. 40, 43, 46),
    • listonosz ((wersja TV; odc. 41),
    • kosmiczny kot ((wersja TV; odc. 44),
    • Pimpek ((wersja TV; odc. 45),
    • profesor ((wersja TV; odc. 47),
    • Tabi o’Flaerty ((wersja TV; odc. 48)
  • 1960-1966: Flintstonowie
  • 1961: Snagglepuss
  • 1970: Josie i Kociaki
  • 1976-1978: Scooby Doo
    • Juan Martinez (wersja TV; odc. 2),
    • Simon Stingy (wersja TV; odc. 3),
    • kapitan Oldfield (wersja DVD; odc. 7),
    • pan Bohannon (wersja TV; odc. 19),
    • pan Szycha (wersja TV; odc. 21),
    • jeden z inwestorów (wersja TV; odc. 24),
    • komandor Stern (wersja DVD; odc. 27),
    • Tony Singiel (wersja TV; odc. 35),
    • Doża Malvolio IV (wersja DVD; odc. 37)
  • 1977-1980: Kapitan Grotman i Aniołkolatki
  • 1978: Był sobie człowiek – Siłacz
  • 1979-1981: Scooby i Scrappy Doo
  • 1971: Pomocy! To banda Kudłacza – Kudłacz
  • 1980: Figle z Flintstonami
  • 1982: Listonosz Pat – Artur (serie III-IV, VII-VIII)
  • 1982: Był sobie kosmos
    • doktor Newman (odc. 1, 5, 10, 26),
    • Król Lasu (odc. 3),
    • generał Goldenbar (odc. 6, 20),
    • komandor Jowisz (odc. 7),
    • Farmer (odc. 8),
    • jeden z uczestników obrad generała Teignau (odc. 9),
    • kapitan statku Ursus (odc. 10-11),
    • Usir (odc. 18),
    • Generix (odc. 19),
    • Robert (odc. 21)
  • 1982: Przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda
    • Burmistrz miasteczka Hamelin (druga wersja; odc. 20c),
    • Robot-kamerdyner (druga wersja; odc. 22b),
    • Szef Donalda (druga wersja; odc. 23a),
    • Ochroniarz (druga wersja; odc. 30a),
    • Donald-narrator (druga wersja; odc. 30c),
    • Hycel (druga wersja; odc. 31a)
  • 1983-1986: Inspektor Gadżet
  • 1983: Kaczor Donald przedstawia
    • głosy z tłumu (odc. 9c),
    • szef Donalda (odc. 90a)
  • 1983-1985: Malusińscy
  • 1983: Miki i Donald przedstawiają Goofy'ego sportowca
  • 1984-1989: O dwóch takich, co ukradli księżyc
    • Strażnicy,
    • Poddani marchewkowego hrabiego,
    • Pelikan #1
  • 1984: Tomek i przyjaciele
    • Wiktor (odc. 309-434, 475-476, 500, 504, 512, 528),
    • Kamuś (odc. 532)
  • 1985-1992: Szopy pracze – Schaeffer
  • 1985-1991: Gumisie (nowa wersja dubbingu)
  • 1985: Yogi, łowca skarbów – Wesołek Bing
  • 1986: Było sobie życie – Siłacz
  • 1987-1990: Kacze opowieści
    • łasica-wspólnik #2 (druga wersja dubbingu; odc. 42),
    • imperator Ping (druga wersja dubbingu; odc. 48),
    • Kapitan Pietro (druga wersja dubbingu; odc. 58)
  • 1987-1991: Przygody Spota: Magiczne Boże Narodzenie − Mikołaj (wersja BBC CBeebies)
  • 1988-1994: Garfield i przyjaciele
    • Wart,
    • Pan Mendelbaum (odc. 12a),
    • Pies (odc. 13a),
    • Sprzedawca (odc. 13c),
    • Kot przybłęda (odc. 14a),
    • Bandyta (odc. 21c),
    • Kosmita z planety Klarion (odc. 24b),
    • Telewizor (odc. 25c),
    • Sędzia (odc. 28a),
    • Lektor (odc. 29c),
    • Psycholog (odc. 30c)
  • 1988: Hemingway – gwary (odc. 1)
  • 1988-1993: Hrabia Kaczula (nowe wersja dubbingu)
    • Metalstein,
    • Mieskaniec z wioski #3,
    • Kapitan Blemo,
    • Mikołaj,
    • Kosmita z planety Blearg
  • 1988-2005: Opowieści z Nowego Testamentu
    • Boży Posłaniec (odc. 2),
    • prorok Baala #2 (odc. 4),
    • król Nabuchodonozor (odc. 5),
    • lekarz (odc. 6),
    • Mardocheusz (odc. 6),
    • Egipcjanin z biczem (odc. 7),
    • Jesse (odc. 10),
    • kowal (odc. 11),
    • sługa faraona (odc. 11),
    • oberżysta (odc. 12)
    • bogacz (odc. 13),
    • Szymon (odc. 14)
  • 1989: Bouli – Buli Kopacz (wersja z 2008 roku)
  • 1990-1994: Super Baloo
    • głos z wieży lotów portu Suzette (druga wersja; odc. 1),
    • złodziej korony (druga wersja; odc. 3),
    • Fred (druga wersja; odc. 4),
    • pies komendant (druga wersja; odc. 26)
  • 1991-1992: Eerie, Indiana – Pan Chaney
  • 1991: Młody Robin Hood – jeden z rycerzy (odc. 7)
  • 1991-2004: Pełzaki
  • 1991: Skarbczyk najpiękniejszych bajek
  • 1992-1998: Batman – Harvey Bullock (odc. 57-85)
  • 1992-1993: Conan - łowca przygód – Conan
  • 1992-1993: Goofy i inni
    • George (druga wersja; odc. 8),
    • sędzia w konkursie (druga wersja; odc. 16),
    • głos w telewizji (druga wersja; odc. 19),
    • policjant (druga wersja; odc. 24)
  • 1992-1997: Kot Ik!
    • Kozy,
    • Mango,
    • Mikołaj (odc. 13),
    • Biff,
    • Wieloryb (odc. 55),
    • Chuck Jaeger
  • 1992-1994: Mała Syrenka – Zły Manta (druga wersja dubbingu; odc. 9, 10, 13, 31)
  • 1992: Shin-chan
  • 1992: Teknoman
  • 1992-1997: X-Men – Magneto
  • 1993-1997: Beavis i Butt-head – Bill (odc. 141)
  • 1993-1994: Droopy, superdetektyw
    • Dzidziuś (odc. 2),
    • Wygłupalian (odc. 4)
  • 1993-1994: Hello Kitty
  • 1994-1995: Aladyn
    • Sułtan Pasta Al-Dente (druga wersja; odc. 7),
    • Uncouthma (druga wersja; odc. 41),
    • mieszkaniec wioski (druga wersja; odc. 43)
  • 1994-1997: Duckman
    • Acker (odc. 29),
    • mężczyzni z tłumu (odc. 29),
    • żołnierz (odc. 29),
    • puertoguański generał (odc. 30),
    • Keese (odc. 30),
    • mieszkaniec Puerto Guano (odc. 30),
    • spiker TV (odc. 31)
  • 1994-1996: Kleszcz
  • 1994-1995: Myszka Miki i przyjaciele – Goryl (druga wersja)
  • 1994-1998: Spider-Man
    • Hammerhead (wersja Fox Kids),
    • Iron Man (wersja Fox Kids; odc. 61)
  • 1994-1996: VR-Troopers – Zeb
  • 1994-1996: Fantastyczna Czwórka – Gorgon (odc. 16-17, 24, 25)
  • 1995-1998: M.A.S.K.
    • kapitan wieży kontrolnej w Oslo (odc. 10),
    • kolega profesor Daily (odc. 21),
    • Abdul (odc. 22),
    • pijany gracz w kasynie (odc. 24),
    • pracownik przy tamie (odc. 24)
  • 1995-1996: Maska – Burmistrz
  • 1995-2000: Sylwester i Tweety na tropie
    • Rodney Danserski (odc. 24a),
    • gospodarz jarmarku (odc. 24b),
    • dyrektor cyrku (odc. 27a),
    • sędzia walk (odc. 30b),
    • spiker (odc. 31a),
    • mąż kuzynki Babci (odc. 32b),
    • Pjerry Nelson (odc. 33a)
  • 1995-2002: Timon i Pumba
    • wieloryb Lester (odc. 11a),
    • przyjaciółka Lary #2 (odc. 19b),
    • Pir Gacek (odc. 26b),
    • konferansjer (odc. 27b),
    • Dżin (odc. 39a),
    • duch (odc. 42b),
    • Guliwer (odc. 42b),
    • krupier (odc. 48),
    • robak #3 (odc. 48),
    • lew (odc. 49a),
    • przewodnik (odc. 51b),
    • widz #2 (odc. 51b),
    • gość #2 (odc. 51b),
    • sprawozdawca (odc. 54a),
    • widz #2 (odc. 55a),
    • widz w cyrku #5 (odc. 55a),
    • policjant #1 (odc. 55b),
    • Heimli (odc. 56b),
    • zwierzę #1 (odc. 59a),
    • męski głos (odc. 59b),
    • gość #5 (odc. 62a),
    • Reginald (odc. 62a),
    • farmer drugi (odc. 63a),
    • koń (odc. 63a),
    • słoń (odc. 63b),
    • tygrys (odc. 64a),
    • zwierzęta (odc. 64a),
    • Włoch (odc. 64a),
    • Niemiec (odc. 64a),
    • kapitan Ahab (odc. 64a),
    • strażnik (odc. 64),
    • farmer Joe (odc. 66b),
    • król Plutona (odc. 67a),
    • król Leopold (odc. 68a),
    • Julian Duebery (odc. 71b),
    • sierżant guziec (odc. 72a),
    • lew (odc. 73a),
    • mężczyzna z wydziału ochrony środowiska (odc. 73a),
    • wielkie tornado (odc. 73b),
    • struś (odc. 75b),
    • Dżin z lampy (odc. 76a),
    • Łyżwow (odc. 76b),
    • antylopa (odc. 77a),
    • strażnik więzienia (odc. 77b),
    • sprzedawca sprzętu RTV (odc. 78a),
    • męski głos w telefonie #2 (odc. 78b),
    • szpieg (odc. 79a)
  • 1995-1998: Pinky i Mózg
    • Nicki (odc. 11),
    • głos w telewizji (odc. 12a),
    • Johannes Guttenberg (odc. 15a),
    • pietnastowieczny mieszkaniec Moguncji (odc. 15a),
    • Hipis (odc. 17a),
    • jeden z podatników (odc. 17b),
    • redaktor gazety (odc. 18),
    • asystent w marzeniach Pinky'ego jako prezydenta USA (odc. 18),
    • Członek Armii Wyzwolenia Zwierząt (odc. 20),
    • Sarad (odc. 21a),
    • Bill Clinton (odc. 23),
    • Thomas Edison (odc. 26b),
    • jeden z Remiszów (odc. 31b),
    • jeden z bakłażanów (odc. 35)
  • 1996-2001: Billy – kot
    • burmistrz (odc. 3),
    • pan Gormand (odc. 10),
    • jeden z psów (odc. 27),
    • Don Kotoni (odc. 28)
  • 1996: Fantastyczne przygody Sindbada żeglarza
  • 1996-1997: Incredible Hulk – Odrażający (odc. 9, 15, 18)
  • 1996-1998: Kacper
    • Klaun Bozo (odc. 37),
    • Duchfinger (odc. 38)
  • 1996-2003: Laboratorium Dextera
    • Bezdomny mężczyzna (odc. 45c),
    • Podwodny totem (odc. 48c),
    • Sędziowska wersja głosu komputera Dextera (odc. 75a)
  • 1996-1998: Mała księga dżungli – Jack
  • 1996-2000: Opowieści z księgi cnót
    • giermek króla Ryszarda (pierwsza wersja; odc. 16),
    • widz siedzący obok Anii (pierwsza wersja; odc. 22),
    • doradca króla w różowej koszuli (pierwsza wersja; odc. 23),
    • Pierro de Medici (pierwsza wersja; odc. 24),
    • lew (pierwsza wersja; odc. 26)
  • 1996-2000: Superman
    • Profesor Felix (odc. 22),
    • Bibbo Bibbowski (odc. 26, 36, 50),
    • Bruno Mannheim (odc. 28, 38),
    • Harvey Bullock (odc. 29),
    • Profesor Emil Hamilton (odc. 54)
  • 1997-1998: 101 dalmatyńczyków
  • 1997-2009: Bibi Blocksberg
    • Dino (odc. 7, 19),
    • Dziuniek (odc. 16)
  • 1997-2001: Byle do przerwy
    • Pan Spinelli (odc. 13, 25, 42, 54),
    • Trener Kloogie (odc. 22, 32, 41),
    • Mort Chalk (odc. 38),
    • Szef Perro (odc. 57)
  • 1997: Byli sobie odkrywcy
    • Rybak (odc. 9),
    • Biskup (odc. 9),
    • Marynarz (odc. 9),
    • Indianin (odc. 12),
    • Indianin ze zwichniętym ramieniem (odc. 12)
  • 1997-2004: Johnny Bravo
    • Ptak dodo (odc. 1b),
    • Miś Chronos (odc. 1c),
    • Marynarz (odc. 2a),
    • Byk (odc. 3b),
    • Święty Mikołaj (odc. 4b),
    • Lawrence (odc. 5b),
    • Facet z balonami (odc. 5c),
    • Kucharz #2 (odc. 7b),
    • Sędzia (odc. 7b),
    • Tata Billy'ego, cukiernik (odc. 7b),
    • Pan Goodman (odc. 8ab),
    • Staruszka (odc. 10a),
    • Agent Pim (odc. 10c),
    • Pasażer (odc. 11a),
    • Lektor reklamy (odc. 11b),
    • Kapitan statku (odc. 13c),
    • Syrena (odc. 14b),
    • Kurier (odc. 15a),
    • Burmistrz (odc. 16a),
    • Pracownik sklepu (odc. 17a),
    • Narrator zrzucony z mostu (odc. 18a),
    • Tonący mężczyzna (odc. 18a),
    • Lektor Rybka TV (odc. 19a),
    • Policjant (odc. 20b),
    • Księżna (sobowtór Carla) (odc. 20c),
    • Australijczyk (odc. 21b),
    • Wielki Brat (odc. 25a),
    • Mul Kaliente (odc. 26a),
    • Kolega Oga #1 (odc. 26c),
    • Przechodzień (odc. 28b),
    • Właściciel galerii (odc. 29a),
    • Sprzedawca lodów (odc. 30c),
    • różowy słoń (odc. S2),
    • Sędzia meczu koszykówki (odc. 65b)
  • 1997-1999: Krowa i Kurczak – Łasica
  • 1997: Księżniczka Sissi
  • 1997: Kundle i reszta – Pułkownik
  • 1997-1998: Liceum na morzu – Lord Liam (odc. 15)
  • 1997: Miasteczko South Park
    • Oficer Barbrady (seria I),
    • Prezes Cartoon Central (odc. 6),
    • Pracownik Czerwonego Krzyża (odc. 8),
    • Klient baru (odc. 10),
    • Komentator pojedynku bokserskiego (odc. 10)
  • 1997: Myszorki na prerii – Ojciec Spryciulki
  • 1997-2001: Przygody misia Paddingtona – pan Dupont (odc. 15a)
  • 1997-2004: Witaj, Franklin – Bill Bizon (odc. 67a)
  • 1998-2004: Atomówki
    • Gruby,
    • szef Townsvillskiej policji (odc. 15b),
    • ptak (odc. 22b),
    • bandyta (odc. 22b),
    • strażnik więzienny (odc. 23b),
    • więzień (odc. 64a),
    • Billy (odc. 64b),
    • jeden z pracowników banku (odc. 65b),
    • policjant (odc. 69a),
    • mężczyzna' (odc. 74a),
    • ratownik (odc. 75a)
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar – Pan Crawford
  • 1998: Gruby pies Mendoza
    • Brett (odc. 2),
    • Super Plus (odc. 3),
    • Bóg Wulkanu (odc. 4),
    • Paco (odc. 8)
  • 1998-1999: Herkules – Hades
  • 1998-2002: Kotopies
  • 1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów
  • 1998: Pippi
  • 1998-1999: Podróże z Aleksandrem i Emilią
    • Krytyk kulinarny (odc. 30),
    • Jean Pierre (odc. 34)
  • 1998: Przygody Kuby Guzika
  • 1998-2006: Świat Elmo
    • Lektor (odc. 1-50),
    • Narrator,
    • Buty górskie (odc. 2),
    • Konferansjer (odc. 5)
  • 1998-2002: Zapasy na śmierć i życie – John Tesh (odc. 33)
  • 1999: Baśniowa kraina braci Grimm: Simsala
    • Olbrzym – dziecko (odc. 2),
    • Król (odc. 11),
    • Zwierciadło (odc. 20),
    • Król Filip Potężny (odc. 24),
    • Brat zamieniony w wieloryba (odc. 25)
  • 1999: Chłopiec z malajskiej wioski – tata Mata
  • 1999-2002: Chojrak − tchórzliwy pies
    • Strach na wróble (odc. 34b),
    • Kremowy król (odc. 39a)
  • 1999-2003: Futurama
    • Głowa Marva Alberta (odc. 43),
    • Generał w Roswell (odc. 45),
    • Głowa Waltera Cronkite’a (odc. 46),
    • Dandy Jim (odc. 55),
    • Głowa Leonarda Nimoya (odc. 56),
    • głos wana (odc. 57),
    • Agnew (odc. 57)
  • 1999-2000: Medaboty – Sloan
  • 1999-2003: Nieustraszeni ratownicy
    • wspólnik Stana (odc. 14a),
    • dyrektor (odc. 15a),
    • bosman (odc. 17b),
    • strażnik (odc. 18a),
    • kapitan (odc. 24b),
    • Trent (odc. 25b),
    • profesor Pat Pending (odc. 26a),
    • komentator (odc. 26b),
    • Seymour (odc. 29b)
  • 1999-2000: Produkcje Myszki Miki
  • 1999-2004: Rocket Power − Tito
  • 1999-2000: Rodzina Piratów
    • dziennikarz "Pirackiej polityki" (odc. 32),
    • sędzia (odc. 33, 36, 38)
  • 1999-2000: Sabrina – Clint Tarantulino (odc. 21)
  • 1999-2002: Smyki
  • 1999: Sonic Underground
    • Argus (odc. 2),
    • Tata Mindy (odc. 4),
    • SWATbot (odc. 7-11),
    • Pradziadek Atahir (odc. 25),
    • Wujek Chuck (odc. 26)
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty
    • Patryk,
    • Patryk Niegwiazda (odc. 147b),
    • Sam, siostra Patryka (odc. 152)
  • 1999: Twipsy
  • 2000-2002: Pupilek
  • 2000-2002: Owca w Wielkim Mieście – Farmer Jan
  • 2000-2006: Słowami Ginger
    • Dave,
    • Blauer (odc. 35)
  • 2000-2003: X-Men: Ewolucja – Hank McCoy / Bestia
  • 2001-2007: Ach, ten Andy!
    • Dyrektor de Rosa,
    • Craig Bennet,
    • Szeryf Steve Rowgee (Senior)
  • 2001-2003: Aparatka – Gary
  • 2001-2002: Cafe Myszka
    • Anioł Pluta (odc. 13, 49),
    • Hades (odc. 14-15, 22, 41-42, 45),
    • właściciel parku (odc. 16),
    • kurzy ksiądz (odc. 25)
  • 2001-2002: Cubix
  • 2001-2002: Edi i miś – Miś (wersja TVP)
  • 2001-2003: Gadżet i Gadżetinis – Kameleon
  • 2001-2003: Legenda Tarzana
    • Wódz Keewazi,
    • Baruti (odc. 8, 33)
  • 2001-2004: Liga Sprawiedliwych – Aquaman (odc. 41-42)
  • 2001-2008: Małe zoo Lucy
    • Nelson Słoń,
    • Age Kłocel (odc. 52)
  • 2001-2007: Mroczne przygody Billy'ego i Mandy
    • Dyrektor Dobrotliwy (serie V-VI),
    • Sir Raven (odc. 19b),
    • Mały Kotlecik (odc. 21a),
    • Kasjer w Cyrku strachu (odc. 24b),
    • Straszek (odc. 25a),
    • Thor (odc. 29b),
    • Nosowy Czarodziej (odc. 36a),
    • Lubber (odc. 37b),
    • Wiggy Jiggy Jed (odc. 39a),
    • Frankie (odc. 41b),
    • Mikołaj (odc. S1),
    • Bazyl Tarragon (odc. 56b),
    • Smedrick (odc. 65b),
    • Dziekan Ropuch (odc. 75a),
    • Curtis (odc. 77-78)
  • 2001: Wróżkowie chrzestni
    • Dark Laser (większość odcinków),
    • Irv (odc. 83b),
    • nosorożec Hank (odc. 87a),
    • koń (odc. 88),
    • Leprechaun #1 (odc. 113b),
    • członek Rady Antywróżków #3 (odc. 160a)
  • 2001-2004, 2017: Samuraj Jack
    • Ezekiel (odc. 29),
    • Barman (odc. 42),
    • Szef (odc. 42),
    • Turysta #2 (odc. 43),
    • Borys (odc. 44),
    • Wódz (odc. 51)
  • 2001-2003: Strażnicy czasu – Benjamin Franklin (odc. 17b)
  • 2001-2008: Titeuf
  • 2001: Ucz się z rodzicami i pieskiem Puppy – piesek Puppy
  • 2001-2003: Zło w Potrawce – żołnierz SPORK-a (odc. 6a)
  • 2002: Bawmy się, Sezamku – Henryk
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby’ego?
    • lekarz (odc. 1),
    • Kapitan Treesdale (odc. 2),
    • Dr Armando Gutierrez (odc. 3),
    • Jaime Herrer (odc. 19)
  • 2002-2005: Dziewczyny, chłopaki
  • 2002-2004: Fillmore na tropie
  • 2002-2007: Kim Kolwiek – Jack Hench
  • 2002-2008: Kredonia
  • 2002: Kryptonim: Klan na drzewie
    • Ojciec Nigela,
    • Profesor XXXL,
    • Lodziarz #2 (odc. 2a),
    • Wściekły Tatuś (odc. 3a),
    • Chester (odc. 57b),
    • Główny Bezpieczniak (odc. 66),
    • Dyrektor Śmierdziel (odc. 68a)
  • 2002-2007: Naruto
    • Jiraiya,
    • Drugi Hokage,
    • Enma
  • 2003-2005: Przygody Misia Bruno
  • 2003-2008: 6 w pracy
    • Stuart Goldstein (odc. 1-2, 4-5, 11, 17-19, 27-28, 31, 33, 37, 44, 46, 49, 51),
    • Święty Mikołaj (odc. 4),
    • Kolega z pracy Jonesy’ego (odc. 7-8),
    • Zgniatacz (odc. 8),
    • rakieta tenisowa (odc. 9),
    • Kierownik sklepu z zabawkami (odc. 23),
    • pracownik sanepidu (odc. 27),
    • Zargon (odc. 33),
    • Bob (odc. 36)
  • 2003: Bystre Oko – Dziewięć Dziewięć
  • 2003-2006: Jakub Jakub
    • Tata Jakuba,
    • duch Medara (odc. 51)
  • 2003-2005: Kaczor Dodgers
    • naczelnik więzienia (odc. 5b),
    • Ed McMahon (odc. 12b),
    • sędzia robot (odc. 25-26),
    • Crusher (odc. 27),
    • sędzia (odc. 31a),
    • Steve Boston (odc. 33, 39),
    • Roy Serpenti (odc. 37b),
    • Harv Kółko (odc. 30a)
  • 2003: Kikoriki – Muciek (odc. 127-129)
  • 2003-2007: Kod Lyoko – Dyrektor
  • 2003-2005: Kot Crawford – Narrator
  • 2003: Legenda Nezha – Gonggong
  • 2003-2006: Lilo i Stitch
    • policjant (odc. 45),
    • "Góra Mięśni" (odc. 51)
  • 2003-2004: Megas XLR
    • Mac (odc. 9, 19),
    • Zanzor (odc. 12)
  • 2003-2005: Młodzi Tytani
    • Atlas (odc. 17),
    • Chang (odc. 28),
    • Galfor (odc. 29)
  • 2003: Power Rangers Ninja Storm – Zurgane
  • 2003-2005: Przygody Misia Bruno
  • 2003: Robociki
  • 2003-2004: Stuart Malutki
  • 2003-2006: Szczenięce lata Clifforda – Pan Michan (odc. 22b)
  • 2003: Truskawkowe ciastko
  • 2003: Tutenstein
    • Imhotep,
    • Ozyrys,
    • Horus
  • 2003-2006: Xiaolin – pojedynek mistrzów
    • Tubbimura,
    • Hanibal Fasolka
  • 2003-2009: Wojownicze żółwie ninja
    • Srebrny Strażnik (odc. 12),
    • Skórzyłeb,
    • Daymio
  • 2003-2007: Z życia nastoletniego robota – Armagedroid
  • 2004: Atomowa Betty
    • Charlie – Wuj Betty,
    • Doktor Przesławny
  • 2004-2008: Batman – Gorman (odc. 49)
  • 2004: Bracia koala – Grześ
  • 2004-2006: Brenda i pan Whiskers
    • Tata aligator (odc. 1b),
    • Kulturalna małpa (odc. 23b)
  • 2004-2009: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster
    • Facet od butów w kręgielni (odc. 14),
    • Joe „Lodowa Szarada” (odc. 17b)
  • 2004-2008: Drake i Josh
    • Trener (odc. 11),
    • Cytrus (odc. 12),
    • Pan Thompson (odc. 20)
  • 2004: Klub Winx
    • Knut,
    • Riven,
    • Król Neptun,
    • Maestro Sfolia (odc. 5),
    • Prowadzący pokazy Miss (odc. 12),
    • Pan Brown (odc. 13)
  • 2004-2007: Leniuchowo – Burmistrz Milford Dobrowolski
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez granic
    • S.T.R.I.P.E./Patrick Dugan (odc. 29),
    • Solovar (odc. 32),
    • Dr Fatum (odc. 34)
  • 2004: Niezwykłe ranki Marcina Ranka
  • 2004-2008: Opowieści z Kręciołkowa
  • 2004: Power Rangers Dino Grzmot – Terrence Smith/Zeltrax
  • 2004: Super Robot Monkey Team Hyperforce Go!
  • 2004-2007: Szkolny poradnik przetrwania – pan Combover (odc. 30-31)
  • 2004-2007: Wybraniec smoka – Mortis
  • 2004: Ziemniak - ostatnie starcie
    • Hans Paparotti (odc. 30),
    • Mikołaj (odc. 31, 51),
    • Machu, szaman Inków (odc. 32),
    • Binio (odc. 37),
    • Mistrz BumBum (odc. 38),
    • Nostragłąbus (odc. 41),
    • pilot (odc. 49),
    • Indiana Jonasz (odc. 53),
    • wampir (odc. 57),
    • Kieł (odc. 59),
    • Bill Brzuchacz (odc. 60),
    • Król Plankton (odc. 62),
    • sir Jeckyl (odc. 73)
  • 2005: Amerykański smok Jake Long – Łowca
  • 2005-2008: A.T.O.M. Alpha Teens On Machines
    • sędzia Fender (odc. 17),
    • mieszkaniec bagien (odc. 18)
  • 2005-2008: Awatar: Legenda Aanga – Kapitan strażników więzienia (odc. 6)
  • 2005-2007: Bratz – Ojciec Williama
  • 2005: Doraemon
    • Yoshio Minamoto, tata Shizuki,
    • dziadek Nobity,
    • Pan Enban - mężczyzna od kosmitów (odc. 6b, 33b),
    • Pies (odc. 4b),
    • Kanemitsu,
    • właściciel sklepu
  • 2005: Fifi – Ślimaczek
  • 2005-2008: Harcerz Lazlo – Chip
  • 2005: Karol do kwadratu
    • Dyrektor,
    • Redaktor "Waylon de Franmoi"
  • 2005: Kosmiczni Ścigacze
  • 2005-2006: Krypto superpies
    • Buldog-Byk,
    • dzik (odc. 8b),
    • Freddie (odc. 24b),
    • dziadek (odc. 25)
  • 2005-2008: Mój kumpel z wuefu jest małpą – Dyrektor Ropuch
  • 2005-2008: Nie ma to jak hotel
    • Złodziej (odc. 27),
    • Kelner (odc. 27),
    • Pan Benson – drwal z Vermontu, który kupił Tippy’ego (odc. 28),
    • Dostawca (odc. 29),
    • Komentator sportowy (odc. 31),
    • Teksańczyk (odc. 33),
    • Irv Wheldon (odc. 47),
    • Bud (odc. 64/65)
  • 2005-2007: Podwójne życie Jagody Lee
  • 2005: Porażki Króla Artura
    • Tuck (odc. 1, 3, 14),
    • Kamienny wojownik (odc. 9),
    • Hrabia Caspar (odc. 13)
  • 2005: Robotboy – Aktor #1 (odc. 29b)
  • 2005: Power Rangers S.P.D. – Doggie Cruger – Shadow Ranger
  • 2005-2008: Spadkobiercy tytanów
    • Atlas,
    • Eros (odc. 18)
  • 2005: Strażackie opowieści – Smrodzik
  • 2005-2008: Zoey 101 – pan Bradford (odc. 8)
  • 2006-2008: Chaotic − Maxxor
  • 2006: Ciekawski George
  • 2006: Galactik Football
    • Norata,
    • Sonny Blackbones (odc. 1-6),
    • Corso (odc. 7-52),
    • Baldwin,
    • Brim Simbra,
    • Warren,
    • Jeden z Shadowsów (odc. 15)
  • 2006: H2O – wystarczy kropla – Wilfred
  • 2006: Hannah Montana – Albert Dontzig
  • 2006: Kapitan Flamingo
    • Reporter (odc. 2a),
    • "Ekspert od rolek Owena" (odc. 5a)
  • 2006-2008: Kudłaty i Scooby Doo na tropie
    • Thurston Havansimp (odc. 5),
    • Agent 5 (odc. 7)
  • 2006-2007: Młodzi mistrzowie Shaolin
  • 2006: Monster Warriors – Krieger
  • 2006: Nowa szkoła króla – Pacha
  • 2006: Pinky Dinky Doo – Słoń (odc. 6)
  • 2006: Storm Hawks – Naczelnik więzienia (odc. 16, 30)
  • 2006: Świat Elmo
    • Narrator,
    • Lektor (odc. 1-50),
    • Buty górskie (odc. 2),
    • Konferansjer (odc. 5)
  • 2006: Powiedz to z Noddym – Wielkouchy
  • 2006-2008: Wiewiórek
    • Gajowy Gucio,
    • Pan Bomont
  • 2006-2009: Wymiennicy – Kaskader #2 (odc. 35)
  • 2007: Bakugan: Młodzi wojownicy – Gorem
  • 2007: Chop Socky Chooks: Kung Fu Kurczaki – Harry (odc. 8)
  • 2007: Co gryzie Jimmy’ego?
    • Szeryf Akita (odc. 11),
    • Król (odc. 13)
  • 2007-2011: Czarodzieje z Waverly Place
    • Wujek Kelbo (odc. 16, 43),
    • Klient #1 (odc. 7),
    • Dave Evans (odc. 53)
  • 2007-2015: Fineasz i Ferb
    • narrator nagrania (odc. 75b),
    • statysta #2 (odc. 82a),
    • Doktor Kolo Krótki (odc. 87a, 95b),
    • mężczyzna z tłumu (odc. 93a),
    • Worthington Dubois (odc. 94b),
    • jeden z członków Plecakoszwadronu (odc. 99b),
    • juror (odc. 99b),
    • doktor Mortimer Schlussel (odc. 100),
    • mężczyzna w kostiumie krowy (odc. 100)
  • 2007: Hallo, tu Hania! – Owen
  • 2007: iCarly
    • Pan Howard,
    • Gadający Stanik,
    • Strażak #2 (odc. 5),
    • facet z kukurydzą (odc. 6),
    • Buttburn (odc. 7),
    • Gruby ksiądz (odc. 7),
    • Dentysta (odc. 9),
    • Klaun (odc. 9),
    • Agent Newman (odc. 18),
    • facet (odc. 19),
    • pies frachtowy (odc. 26-28),
    • klient (odc. 27),
    • facet (odc. 28),
    • japoński spiker (odc. 28),
    • Lekarz w Szpitalu (odc. 29),
    • Mr Narlen (odc. 31),
    • Kotlet (odc. 32),
    • Buster (odc. 36),
    • Stanik (odc. 36, 38),
    • Jackson Colt (odc. 38),
    • Larry (odc. 42),
    • Dresdin (odc. 46/47),
    • Skarpeta – kolega Spencera (odc. 30),
    • Listonosz (odc. 43),
    • Recepcjonista Motelu (odc. 46),
    • Dr Dresdin (odc. 49),
    • Strażnik więzienny (odc. 51),
    • Elektronik Douglas (odc. 52),
    • Głos w telefonie wydającym ćwiczenia (odc. 53),
    • Głos w Nominacjach iCarly (odc. 54),
    • Morris (odc. 59),
    • Prowadzący koncert Ginger Fox (odc. 64),
    • Terapeuta (odc. 75),
    • Bernie (odc. 78),
    • Grubas (odc. 78-79),
    • potężny, straszny pacjent (odc. 85),
    • wujek Carmine (odc. 87),
    • inspektor sanepidu (odc. 88),
    • Dudley (odc. 93),
    • lekarz (odc. 95),
    • Rick Harrison (odc. 102),
    • Steve Higgins (odc. 104/105),
    • Różne głosy
  • 2007-2011: Ijon Tichy – gwiezdny podróżnik
  • 2007: Magi-Nation
    • Peepers (odc. 15),
    • Mythicore (odc. 24)
  • 2007-2008: Magiczna karuzela
  • 2007: Miejskie szkodniki
    • Hans Flix,
    • Jeden ze szczurów
  • 2007: Power Rangers Operacja Overdrive
    • Norg,
    • Brązowobrody (odc. 6),
    • Jeremy (odc. 15)
  • 2007: Przygody Spota: Magiczne Boże Narodzenie – Mikołaj
  • 2007-2011: Przygody Sary Jane
    • Greg Blakeman (pierwsza wersja dubbingu, odc. 2-3)
    • Komandor Kaagh (druga wersja dubbingu, odc. 12-13, 22-23)
  • 2007: Skunks Fu – Panda
  • 2007-2008: Sushi Pack – Toro
  • 2007: W pułapce czasu
  • 2008: Batman: Odważni i bezwzględni
    • Steppenwolf,
    • Cezar,
    • NABU – lord chaosu,
    • Faust,
    • Wild Cat (odc. 31),
    • Ołowiany (odc. 32),
    • Moxon (odc. 37),
    • Narrator (odc. 39)
  • 2008-2012: Bujdy na resorach
  • 2008-2009: Była sobie Ziemia
    • przedstawiciel bogatego kraju #1 (odc. 1),
    • kierowca maszyny (odc. 1),
    • Taik (odc. 2),
    • francuski założyciel szkół w jednym z indyjskich slumsów (odc. 3),
    • wódz wioski (odc. 4),
    • gubernator Brazylii (odc. 5),
    • rzymski biedak (odc. 6),
    • jeden z wieśniaków, którzy odkryli ropę naftową (odc. 6),
    • kierowca auta (odc. 6),
    • przedstawiciel Technohradu (odc. 6),
    • człowiek biedny (odc. 7),
    • jeden z członków bandy Ramireza (odc. 7),
    • sprzedawca wody (odc. 10),
    • Słońce (odc. 10),
    • Ziemia (odc. 10),
    • mieszkaniec jednej z wioski (odc. 11),
    • szef eksploatacji lasów (odc. 12),
    • głos z głośnika (odc. 13),
    • jeden z naukowców (odc. 14),
    • wujek Teigneaux'a (odc. 15, 23),
    • przedstawiciel Rosji (odc. 17),
    • kierowca (odc. 17),
    • mężczyzna (odc. 18),
    • pan Wong (odc. 19),
    • fabrykant (odc. 20),
    • dakarski lekarz (odc. 24),
    • głosy z publiczności (odc. 25)
  • 2008-2009: Dex Hamilton – Kosmiczny Entomolog
    • Burmistrz (odc. 13),
    • Reggie Stone (odc. 16),
    • Centurion błotnej eskadry (odc. 24)
  • 2008: Eliot Kid
  • 2008: Gormiti
    • Samotny Orzeł (odc. 7, 14),
    • Trener (odc. 13),
    • Troncalion (odc. 56, 58, 62-64)
  • 2008: Gwiezdne wojny: Wojny klonów
  • 2008-2011: Inazuma 11
    • dyrektor (odc. 1-3),
    • pan Veteran (odc. 5, 27, 31-33, 35, 39, 42-43, 48, 53, 63, 66),
    • ojczym Jude’a (odc. 10-11),
    • wujek Nelly (odc. 43-44),
    • Aaron Adams (odc. 68),
    • David Arrows (David Evans) (odc. 68),
    • Chester Horse senior (odc. 71-74)
  • 2008: Listonosz Pat – Przesyłki specjalne – Arthur Selby (pierwsza wersja serii 1.)
  • 2008: Marta mówi
  • 2008: Niezwykła piątka na tropie
    • Ojciec Gąsior (odc. 14),
    • pan Biki (odc. 17),
    • profesor Howard Gimble (odc. 19),
    • Don Jackson (odc. 22)
  • 2008: Pingwiny z Madagaskaru
    • Burt (odc. 22a, 23b, 24b, 26b, 27a, 29b, 30b, 32b, 34a, 34b, 39a, 40, 41b, 42b, 45a, 50a, 52b, 53a, 56a, 57a, 58a, 59a, 61, 62a, 64a, 64b, 65a, 67a, 67b, 72a, 73a, 73b, 75b, 78a, 78b, 80b),
    • Jeden ze szczurów (odc. 31),
    • Owca #1 z farmy (odc. 33a)
  • 2008: Piżamiaki – bóbr Heniek
  • 2008: Podróże na burzowej chmurze
  • 2008-2010: Słoneczna Sonny
  • 2008-2009: Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki
    • Ściana,
    • Ura Giri (odc. 6, 25),
    • Bolo (odc. 1, 24, 26),
    • czarnoskóry prezenter (odc. 4),
    • brązowowłosy gracz Kolosów (odc. 6),
    • blondwłosy gracz Kolosów (odc. 8),
    • Johann Uber (odc. 9, 20),
    • Profesor (odc. 15-16, 20),
    • kibic Niepokonanych #1 (odc. 18),
    • właściciel hotelu (odc. 35),
    • Agent Z (odc. 38)
  • 2008-2009: Tajemniczy Sobotowie
    • Dr Lancaster (odc. 15),
    • Kamienna Lemuriańska Twarz (odc. 20)
  • 2008: True Jackson
    • Nick (odc. 5),
    • Dave (odc. 9)
  • 2008: Wakfu
  • 2009-2012: Abby i latająca szkoła wróżek
  • 2009-2013: Big Time Rush
    • producent New Town High (odc. 28),
    • pirat Łatka (odc. 34-35)
  • 2009: Brygada
  • 2009: Dinopociąg
    • maszynista #1 (odc. 12a),
    • Tytus Tyranozaur (odc. 12b, 39b, 42a, 42b, 77a)
  • 2009: Geronimo Stilton – Burmistrz
  • 2009: Ja w kapeli
    • DJ Grubas,
    • Strażnik statku (odc. 24)
  • 2009-2010: Jonas
  • 2009: Kacper: Szkoła postrachu – Alder
  • 2009: Liga Złośliwców
  • 2009: Małe królestwo Bena i Holly – Gnom
  • 2009: Power Rangers RPM – Pułkownik Truman
  • 2009: Przystanek dżungla – Spycho
  • 2009-2010: Rozmowy nieoswojone
  • 2009: Sally Bollywood
    • woźny – pan Cubbins,
    • jeden ze wspólników wujka Sinitty (odc. 4a)
    • pan Watson (odc. 4b, 5a),
    • ochroniarz #1 (odc. 5b)
    • sprzedawca (odc. 39ab)
  • 2009: Zafalowani – Pan Ridgemount
  • 2009: Zeke i Luther – Ken Tuckie (odc. 25, 68)
  • 2010: Angelo rządzi
    • policjant (odc. 82a),
    • tata Fikoła (odc. 85a)
  • 2010: Avengers: Potęga i moc
    • Thunderball (odc. 2),
    • Carl Creel/Miażdzyciel (Absorbing Man) (odc. 3, 6),
    • MODOK
  • 2010: Big Time Rush
    • producent New Town High (odc. 28),
    • pirat Łatka (odc. 34-35)
  • 2010-2011: G.I. Joe: Renegaci
    • James McCullen / Destro (odc. 3, 9),
    • Russel (odc. 4)
  • 2010: Hero 108
  • 2010: Kapitan Biceps
    • Ropuch (odc. 19),
    • Paul Fasolka / Szef kuchni (odc. 35),
    • Ojciec Fredka Mroza (odc. 78)
  • 2010: Kick Strach się bać – Gunther
  • 2010: Kot Prot na wszystko odpowie w lot
    • Walduś (niedźwiedź wodny) (odc. 47a),
    • leming Leszek (odc. 49a)
  • 2010: Leci królik
    • Wielki Nos (odc. 2a),
    • Eric (odc. 2b),
    • sejf Reggie (odc. 2b)
  • 2010-2011: Lego: Fabryka bohaterów – Von Nebula (pierwsze odcinki)
  • 2010-2013: Liga Młodych
    • Aquaman,
    • Sportsmaster / Crusher Crock (odc. 4, 10, 23, 25, 34, 38, 42),
    • Sensei (odc. 6)
  • 2010: Mr Young
    • dyrektor cyrku (odc. 25),
    • kosmita #2 (odc. 68),
    • ochroniarz (odc. 71),
    • policjant z policji balonowej (odc. 71-72)
  • 2010: My Little Pony: Przyjaźń to magia
    • Smok (odc. 7),
    • Filthy Rich (odc. 37),
    • Claude (odc. 88)
  • 2010: Oktonauci
    • humbak #2 (odc. 100),
    • aligatory (odc. 104),
    • samogłów Tony (odc. 106),
    • hipopotam #2 (odc. 110),
    • ryba (odc. 112),
    • foka (odc. 113)
  • 2010: Opowieści Śrubziemia – Norbert
  • 2010: Para królów– Wally (odc. 11)
  • 2010: Planeta Sheena – Blogar – ojciec Doppy’ego (odc. 11, 13, 15, 20, 23)
  • 2010-2018: Pora na przygodę!
    • jeden z rycerzy (odc. 14b),
    • głos (odc. 14b),
    • Marauders (odc. 15a),
    • Muszlak (odc. 16b),
    • Kryształowy Strażnik (odc. 17b),
    • Królewna Mięśni (odc. 18b),
    • stary dostawca tart (odc. 19b),
    • Skrobek (odc. 22b, 30a, 33b-34a, 50b, 62a, 72a, 78a, 84a, 90a, 94a, 97a, 105a, 107b, 109a, 110b, 116b, 123b, 124b, 130b, 137b, 139b),
    • Pułkownik Pszeniczny (odc. 23a),
    • mężczyzna w filmie (odc. 23b),
    • tata Łapeka (odc. 24a),
    • dolna głowa Booboo (odc. 25b),
    • jeden z gladiatorów (odc. 27b),
    • czarodziej (odc. 28a),
    • Kamienny Czarodziej (odc. 31b),
    • Król Ognia (odc. 37b, 51a, 58b, 66b, 77a, 114b, 135b),
    • Moldos (odc. 38a),
    • jeden z duchów (odc. 39a),
    • Krwawa Chmura (odc. 40a),
    • płonący ptak (odc. 42a),
    • Pan Ciastko (Pan Mufinek) (odc. 43a, 55a, 69a, 90a, 108b, 119b),
    • Kostek (odc. 43b, 54a, 62b, 94a),
    • Królewna Żółw (odc. 44a, 45b, 107b),
    • jeden z głosów potwornej narzeczonej (odc. 44a),
    • Nieśmiertelny Kukurusik (odc. 46b),
    • Abraham Lincoln (odc. 47a),
    • Farma (odc. 49a),
    • Książę (odc. 50a),
    • Bufo (odc. 51b, 62a),
    • Billy (odc. 52b, 78a),
    • Xergiok / Ptakolud (odc. 59a),
    • SMO #4 (odc. 68a),
    • Stefan (odc. 74b),
    • pirat (odc. 75a),
    • dyrektor cyrku (odc. 80b),
    • Życiodajny Mag (odc. 83b, 92b),
    • Balthus (odc. 86a),
    • burmistrz Jake’owa (odc. 88a),
    • sprzedawca na targu (odc. 93b),
    • Klaudiusz (odc. 99a-99b, 102b),
    • jeden ze strażników Podziemnego Sanktuarium (odc. 104a),
    • wiceprezydent Kolcobrzuch (odc. 106b),
    • Megagrzyb (odc. 107a),
    • Burmistrz Karol (odc. 113b),
    • Grand Prix (odc. 114b),
    • Budyniowy Troll (odc. 138a)
  • 2010-2013: Pound Puppies: Psia paczka – Olaf Hugglesworth
  • 2010: Powodzenia, Charlie!
    • wujek Mel (odc. 3),
    • Mitch (odc. 39),
    • Fred (odc. 42),
    • Mark (odc. 43),
    • golfista (odc. 47),
    • Mike (odc. 49),
    • wóz Ed (odc. 56),
    • dr Napier (odc. 70),
    • Mikołaj (odc. 76),
    • Alan (odc. 89)
  • 2010-2013: Pokémon: Czerń i Biel
    • Don George,
    • właściciel restauracji (odc. 30 serii XVI)
  • 2010-2013: Powodzenia, Charlie!
    • wujek Mel (odc. 3),
    • Mitch (odc. 39),
    • Fred (odc. 42),
    • Mark (odc. 43),
    • golfista (odc. 47),
    • Mike (odc. 49),
    • wóz Ed (odc. 56),
    • dr Napier (odc. 70),
    • Mikołaj (odc. 76),
    • Alan (odc. 89)
  • 2010-2011: Przyjaciele z Kieszonkowa
  • 2010-2012: Scooby Doo i Brygada Detektywów
    • Tata Velmy,
    • Lord Berry (odc. 8),
    • Stylowy Fantom (odc. 14),
    • Lord Infernicus (odc. 14),
    • farmer (odc. 27, 43),
    • doktor Henklefust (odc. 29),
    • Ned Fussbuster (odc. 31),
    • Albrecht J. Schwartz (odc. 45)
  • 2010: Taniec rządzi
    • Sensei Ira (odc. 7),
    • pan Block (odc. 24),
    • Tom (odc. 47),
    • pan Watanabe (odc. 50-52)
  • 2010: Tempo Express
    • Gaolu, ojciec Jin-lian (odc. 21),
    • mistrz Robert (odc. 22),
    • Bathily (odc. 23),
    • Gilbert (odc. 24)
  • 2010-2013: Transformers Prime – Megatron
  • 2010: Turbo Dudley - psi agent
    • burmistrz Petropolis (odc. 31a),
    • Wielki Dorsz (odc. 35a)
  • 2010: Umizoomi
  • 2010: Zielony patrol
    • profesor Ping (odc. 10),
    • Raul Betonas (odc. 14),
    • Kemal (odc. 20),
    • ksiądz (odc. 20),
    • pan Dipre (odc. 22),
    • Ivan (odc. 24),
    • pan Roszan (odc. 29),
    • wójt Chiao (odc. 32),
    • pan Rekin (odc. 39),
    • tata Rileya (odc. 41),
    • Frank (odc. 42),
    • komisarz (odc. 45),
    • złodziej (odc. 47),
    • Luigi Baritone (odc. 48)
  • 2010-2017: Zwyczajny serial
    • jeden z klientów (odc. 177),
    • żółw (odc. 177),
    • jeden z strażników formatów (odc. 178),
    • sprzedawca kanapek (odc. 183),
    • strażnik (odc. 184),
    • zwiedzający park (odc. 184),
    • rycerz (odc. 185),
    • klient szukający drzwi (odc. 185),
    • astronauta Jones (odc. 186-187),
    • dostawca pizzy (odc. 190),
    • Ted Nelson, jeden z martwych menadżerów parku (odc. 193),
    • serwisant (odc. 202),
    • ksiądz (odc. S5)
  • 2011-2016: Austin i Ally
    • Złoty Złoty (odc. 7, 19),
    • sędzia Fleming (odc. 39),
    • Mikołaj (odc. 77)
  • 2011-2016: Bąbelkowy świat gupików – Niedźwiedź polarny (odc. 30)
  • 2011: Dziki świat braci Kratt – Gaston Gourmand (wersja Netfliksa)
  • 2011-2016: Jake i piraci z Nibylandii – Kapitan Szron (odc. 85a, 93a, 99-100, 106b)
  • 2011: Jelly Jamm – Król
  • 2011-2014: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości
    • Taotie (odc. 2, 5, 18, 28-29, 41, 54, 64-65, 70, 74),
    • krokodyl #2 (odc. 3-4),
    • świnia (odc. 9, 15),
    • Jong (odc. 11, 16),
    • Yeung (odc. 24),
    • gadające portki (odc. 25),
    • Konstabl Hu (odc. 31-32, 34, 39, 42-43),
    • Mu-shi (odc. 55),
    • sklepikarz (odc. 63),
    • drzewo Shuyong (odc. 68)
  • 2011: Koszykarze
  • 2011: Miasto kur
    • krokodyl #2 (odc. 1, 20, 22, 30, 34, 36-38),
    • komentator (odc. 24),
    • Mikołaj (odc. 39)
  • 2011: Miś Muki
    • wuj Morondawa (odc. 29),
    • sprzedawca lamp (odc. 49)
  • 2011: Nadzdolni
    • ochroniarz (odc. 12),
    • Bernie (odc. 37),
    • smok Duncan (odc. 38)
  • 2011: Niesamowity świat Gumballa
    • kapitan Młot (odc. 19b),
    • Banana Bob (odc. 22b, 43a, 51b, 53a),
    • Policjant-pączek (serie II-IV; odc. 30b, 32a, 33a, 37a, 42a, 46a, 49b, 52a, 53a, 61b, 68b, 73a, 74ab, 77b, 80b, 85b, 90b, 93b),
    • sprzedawca (odc. 26a),
    • Rocky (seria II; odc. 27b, 30b, 40b),
    • jajogłowiec #1 (odc. 34a),
    • lektor dokumentu (odc. 35a),
    • Stefan, pomarańczowy budowlaniec (odc. 35b),
    • Harold, tata Tobiasa (odc. 35b),
    • trener Chris (odc. 36b),
    • jedna z ryb (odc. 38a),
    • wiking (odc. 39a),
    • szary budowlaniec (odc. 42a),
    • zielony pracownik (odc. 42b, 62a),
    • Jeff Benson (odc. 43a),
    • Narrator (odc. 51b),
    • Słońce (odc. 52b, 71b, 80b)
    • zmieniony głos Gumballa (odc. 57a),
    • Donald (odc. 60a),
    • Goblin (odc. 62a, 65a, 92a),
    • karton mleka, pracownik supermarketu (odc. 65a)
    • pies #2 (odc. 66b),
    • tata Susie (odc. 71b),
    • Księżyc (odc. 74b),
    • szary budowlaniec (odc. 80b),
    • mały chłopiec (odc. 88a),
    • Hot Dog (odc. 90b),
    • Earl, policjant-hot dog (odc. 93b),
    • strażak (odc. 94a),
    • pomarańczowy grubas (odc. 96a),
    • sędzia (odc. 97b)
  • 2011: Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu
  • 2011: Podróże Justina
    • wiking Björn (odc. 5),
    • pirat Fred Rudobrody (odc. 9),
    • Marcello (odc. 15),
    • król (odc. 29),
    • Niko (odc. 32),
    • kierowca Żółtego Szerszenia (odc. 39),
    • wódz Plemienia Wilków (odc. 40),
    • pan Akram (odc. 44),
    • Jurij (odc. 46),
    • Rene (odc. 50)
  • 2011: Rastamysz – Prezydent Wensley Dale
  • 2011: Redakai: W poszukiwaniu Kairu – Bash
  • 2011-2017: Rycerz Mike
    • ogorzały facet (odc. 21-22, 30, 33, 35, 47),
    • Mikołaj (odc. 26, 50, 129-130)
  • 2011-2013: Sadie J. – Steve
  • 2011-2013: Super Ninja – Pan Mróz
  • 2011: Tajemnice domu Anubisa – Ksiądz (odc. 46)
  • 2011-2013: Tess kontra chłopaki – Sherman / Shermina (odc. 3)
  • 2011: ThunderCats
    • Zawodnik #2 (odc. 8),
    • Ratar-O (odc. 20)
  • 2011: Ul – Lord Baroni Bzyk
  • 2011: W jak Wypas
    • Dyrektor (odc. 2a),
    • Trener (odc. 12a)
  • 2011: Z kopyta
    • Yoshi Nakamura (odc. 5),
    • pan Coburn (odc. 17)
  • 2011-2013: Zielona Latarnia
    • Profesor Nome Chilton (odc. 14),
    • Lanos (odc. 15, 23-24),
    • Brat Warth (odc. 17),
    • Goblin (odc. 21)
  • 2012-2014: Ben 10: Omniverse
    • Belicus (odc. 7),
    • Seebik (odc. 8, 20),
    • Porucznik Kuchmistrz (odc. 18),
    • Zombozo (odc. 20)
  • 2012-2014: Crash i Bernstein
    • trener Hank Urkhart (odc. 18, 23, 28-29, 32),
    • Jimmy (odc. 39)
  • 2012: Gormiti
    • Powietrzny Gormita (odc. 2),
    • Wodny Gormita (odc. 16)
    • jeden z Gormitów Ziemi (odc. 23)
  • 2012-2018: Jeźdźcy smoków
    • jeden z Łupieżców (odc. 10-11, 20, 31),
    • jeden z Łowców smoków (odc. 55, 59, 61, 65, 67)
  • 2012: Kibaoh Klashers
    • Randy,
    • Mistrz Metalurg,
    • Duke
  • 2012-2013: Marvin Marvin – ochroniarz (odc. 14-15)
  • 2012: Robot i potwór
  • 2012-2016: Slugterra
    • Munch (odc. 19),
    • Tobiasz (odc. 20),
    • technik #1 (odc. 28)
  • 2012: Straszny Larry
    • sędzia Gertruda Chensow (odc. 2),
    • tata Larry’ego (odc. 3, 5, 14, 15, 24, 29-30, 37, 43),
    • komisarz Cykor (odc. 7, 11),
    • listonosz (odc. 22),
    • pracownik biura rzeczy znalezionych (odc. 39),
    • Steve Bobs (odc. 45)
  • 2012-2015: Szczury laboratoryjne – Edzio
  • 2012: Tajemnicze Złote Miasta
  • 2012: Tron: Rebelia – Kobol (odc. 5)
  • 2012-2015: Violetta
    • Kucharz Mario (odc. 38),
    • Ubiegający się o stanowisko ogrodnika (odc. 58),
    • Óscar Kardozo (odc. 90, 92-102, 104-109, 112-122),
    • kapitan (odc. 240)
  • 2012-2017: Wojownicze żółwie ninja
    • Slash (odc. 33, 43, 64-65, 68, 76, 78, 92, 96, 103, 118),
    • Don Vizioso (odc. 66, 107),
    • jeden z Triceratonów (odc. 77-78, 92),
    • Kraang ’87 (odc. 88),
    • Zax (odc. 89, 91)
  • 2012: Zdaniem Freda! – inspektor zdrowia (odc. 7)
  • 2013-2016: Astro-małpy – Mikołaj (odc. 56)
  • 2013: Avengers: Zjednoczeni
    • Mojo (odc. 18),
    • uratowany agent Tarczy (odc. 43-44),
    • górnik #1 (odc. 79)
  • 2013: Calimero – burmistrz
  • 2013: Carotina Super Bip – Buzik
  • 2013-2015: Czarownica Emma – Daniel Sanchez (odc. 65, 73)
  • 2013: Ever After High – Milton Grimm
  • 2013-2014: Glitter Force Doki Doki
    • Król Mercenare (odc. 15-17, 26-29),
    • Robot treningowy (odc. 19),
    • Eric (tata Rachel) (odc. 20),
    • Król (odc. 27, 29-30)
  • 2013: Grajband
    • Cake Barney (odc. 1b, 8a, 16a),
    • jeden z zawodników wyścigu (odc. 7a)
  • 2013-2018: Grzmotomocni
    • sędzia projektów naukowych (odc. 5),
    • farmer Ted (odc. 72)
  • 2013-2014: Horronin – Komandor Whalepanz
  • 2013-2014: Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.
    • Volstagg (odc. 19),
    • Dormammu (odc. 20)
  • 2013: Inwazja Kórlików – Naukowiec (Jan) (odc. 11-14, 17-20, 27-29, 32, 36, 46, 55, 60, 67-72, 76)
  • 2013-2018: Jej Wysokość Zosia
    • komisarz Myles,
    • profesor Popow,
    • król Marcus,
    • król Habib (odc. 90),
    • Elfoniusz (odc. 101)
  • 2013-2017: Liv i Maddie – pan Clodfelter (odc. 42)
  • 2013-2016: Mako Mermaids: Syreny z Mako – trener Norris
  • 2013-2015: Nawiedzeni – Wielki Ronie (odc. 9)
  • 2013: Odlotowe agentki – pan August (odc. 155-156)
  • 2013: Pac-Man i upiorne przygody – Pacołaj
  • 2013: Paczki z planety X
    • Manny (odc. 25b),
    • Xanthicus (odc. 26)
  • 2013-2014: Potwory kontra Obcy – Coverton
  • 2013: Pszczółka Maja
    • Momo (odc. 8),
    • Sędzia Wosk (odc. 81, 87, 91-92, 94, 97-98, 100-102, 104-105, 109-111, 115-117, 119, 122, 124-127, 130),
    • Teodor (odc. 84, 88-89, 91, 97, 104, 106, 113, 119, 122-123, 128-130)
  • 2013: Pokémon seria: XY – McGinty (odc. 30)
  • 2013-2014: Power Rangers Megaforce
    • kierowca autobusu (odc. 1),
    • Bigs (odc. 8, 10, 12-14),
    • Bluefur (odc. 19)
  • 2013-2014: Sam i Cat
  • 2013: Steven Universe
    • pan Fryman (odc. 1, 5, 8, 30),
    • Dziarski Dave Doober (odc. 11),
    • Pieskopter (odc. 32)
  • 2013: Super Wings
    • Trafik,
    • wujek Hasan (odc. 6),
    • tata Nambayer (odc. 10),
    • tata Camilli (odc. 11),
    • Wiktor (odc. 13),
    • dziadek Vladimir (odc. 15),
    • Erik (odc. 17),
    • tata Andersa (odc. 18),
    • tata Martiny (odc. 19),
    • Finn (odc. 32),
    • Drewnobrody (odc. 38),
    • dziadek Angelo (odc. 42),
    • Kapitan Ryan (odc. 48),
    • kapitan statku (odc. 87),
    • dziadek Juliana (odc. 96)
  • 2013: Tom i Jerry Show
    • Rick – Pan domu (odc. 1-26, 53a, 54ac, 55ac, 56b, 57a, 59ab, 60b, 61ab, 63b, 64bc, 65abc, 66c, 67b, 68b, 69b, 70c, 71b, 72a, 73b, 74a, 78b),
    • strażnik schroniska (odc. 5b),
    • gruby kot (odc. 16a),
    • czarodziejskie lustro (odc. 20a),
    • głos w wyobraźni (odc. 23a),
    • gruby duch (odc. 25a),
    • lektor programu w telewizji (odc. 25b),
    • Pirat Zły (odc. 26a)
  • 2013: Turbo FAST – Sheldaku (odc. 4b)
  • 2013-2017: Wujcio Dobra Rada
    • Święty Mikołaj (odc. 51),
    • szlachcic ze snu pana Gustawa (odc. 113),
    • prowadzący program (odc. 118),
    • Frankenstein (odc. 120),
    • policjant (odc. 120),
    • zielony stwór (odc. 141),
    • profesor Paluszkiewicz (odc. 145),
    • kanapka z kiełbasą bolońską (odc. 147)
  • 2013: Zack i Kwak – Mikołaj (odc. 20)
  • 2014: Blaze i mega maszyny
    • Komendant straży (odc. 26, 31),
    • Król (odc. 27),
    • Mikołaj (odc. 28)
  • 2014-2015: Doktor Jaciejakiegacie
    • Kokokurak (odc. 19a),
    • Gobbles,
    • Stofa
  • 2014: Dziewczyna poznaje świat – Phil (odc. 19)
  • 2014: Fangbone! – Kaczor Wieczności (odc. 5, 25)
  • 2014: Kirby Buckets
    • hojny jazzman (odc. 31),
    • trener Batchelder (odc. 32)
  • 2014: Małe czarodziejki
    • Błyszczące Drzewo (odc. 25b),
    • Mikołaj (odc. 30)
  • 2014: Nicky, Ricky, Dicky i Dawn
    • Zdumiewający Androoni (odc. 20),
    • dyrektor Tarian (odc. 22, 30, 40, 44, 48, 60, 66, 69),
    • gadające krzesło (odc. 68)
  • 2014: Niebezpieczny Henryk – Lektor
  • 2014-2017: Niech żyje Król Julian – Król Janek (odc. 22, 32, 34, 39, 52)
  • 2014: Peg + Kot – Kot
  • 2014-2017: Penn Zero: Bohater na pół etatu
    • tata Sashy (odc. 6a),
    • głos ze świątynii (odc. 6b),
    • sędzia Glut Lodojad (odc. 7a)
  • 2014: Petz Klub
    • właściciel stadniny (odc. 23),
    • sklepikarz (odc. 25),
    • pan Ponury (odc. 26),
    • pan z okna (odc. 43),
    • pan Frędzel (odc. 43),
    • lekarz (odc. 46),
    • nauczyciel przyrody (odc. 48),
    • rolnik (odc. 49)
  • 2014: Piekaczki
    • Bułkołaj (odc. 35),
    • tata Oonskiego (odc. 36a)
  • 2014: Szczeżujski
  • 2014: The Seven Deadly Sins
    • Twigo (odc. 1, 9),
    • Ruin (odc. 4-6),
    • Myśliwy (odc. 19),
    • Mieszkańcy (odc. 23)
  • 2014: Wanda i Zielony Ludek
  • 2014: Yo-Kai Watch
    • Gonzales (odc. 15d, 16c, 17d),
    • menadżer hotelu (odc. 43),
    • Mochismo (odc. 48b)
  • 2014: Żółwik Sammy i spółka
    • Cezary,
    • Ray (odc. 53-78)
  • 2015: Be-be-niedźwiedzie – Val
  • 2015: Chwile z muppetami – Bobo
  • 2015-2016: DC Super Hero Girls – Pani Clayface
  • 2015: Dorwać Blake'a!
    • Zorka,
    • stary Mitch (odc. 3a)
  • 2015-2018: Dragon Ball Super
    • Król Yemma (odc. 93),
    • Napapa (odc. 97-98, 100)
  • 2015: Ernest i Celestyna
  • 2015: Fresh Beat Band. Kapela detektywów – Mikołaj (odc. 18)
  • 2015: Game Shakers. Jak wydać grę – Dangus (odc. 42)
  • 2015: Heidi
    • konduktor (odc. 1, 13, 23, 27, 30, 32-33, 38-39),
    • Jan (odc. 1, 5, 7, 9, 29, 32, 35, 39),
    • strażnik dzwonnicy (odc. 15),
    • lekarz (odc. 25-26)
  • 2015: Jaś Fasola
    • Pan Bruisen, ojciec chłopca (odc. 54, 67, 83, 87, 100),
    • Bill Durr (odc. 58),
    • pan Maggs (odc. 62),
    • ojciec dziewczynki (odc. 64),
    • śmieciarz (odc. 66, 94),
    • Hipolit (odc. 70),
    • sprzedawca telefonów (odc. 73),
    • reżyser (odc. 75),
    • turysta (odc. 78),
    • mężczyzna w windzie (odc. 81),
    • policjant (odc. 86, 91, 93, 95, 104),
    • zapaśnik #1 (odc. 89),
    • obserwator ptaków #1 (odc. 90)
  • 2015-2017: Henio Dzióbek – trener Karol Dajno Junior (odc. 17b, 34b)
  • 2015: Królik Bugs: Serial twórców "Zwariowanych melodii"
    • konduktor (odc. 1a),
    • gruby policjant (odc. 2a),
    • sir Krótka Bródka (odc. 3a, 27a, 39a, 40a, 55a, 72a, 81a, 94a, 101b, 104ab-105a, 129b),
    • kierowca śmieciarki (odc. 15b),
    • trener Czerwonych (odc. 48b),
    • król (odc. 52b, 83a, 95a),
    • Smarkaś jako Luftmysz (odc. 112b, 129a),
  • 2015: Mali odkrywcy – Król Prosiak (odc. 3, 7, 9-10, 19, 43)
  • 2015: Muppety – Bobo
  • 2015-2017: Nastoletnia agentka
    • dziadek Earl (odc. 16, 74),
    • ochroniarz (odc. 21),
    • dr Levinstein (odc. 53-54)
  • 2015: Niech żyje Król Julian – Król Janek (odc. 22, 32, 34, 39, 52)
  • 2015: Nie ma jak w rodzinie
    • Goomer,
    • Prezydent Wózek Inwalidzki (odc. 19)
  • 2015: Obóz Kikiwaka – Mikołaj (odc. 14, 32)
  • 2015: Pan Peabody i Sherman Show
    • Chow Mein (odc. 3),
    • Bąkobrody (odc. 7),
    • Król Henryk VIII (odc. 12),
    • Starlos (odc. 13),
    • Generał Sierżant (odc. 13),
    • słoń Hannibal (odc. 16),
    • Król Hotu Matu’a (odc. 17),
    • Archytas z Tarentu (odc. 19),
    • James Braid (odc. 21),
    • Charles Dickens (odc. 23),
    • Leif Erikson (odc. 31),
    • Joseph Lister (odc. 33),
    • Red (odc. 34),
    • Gajusz Cilniusz Mecenas (odc. 42),
    • John Baker (odc. 43),
    • Robert Peel (odc. 44),
    • członek bractwa (odc. 45),
    • sędzia konkursu cheerleaderskiego (odc. 46),
    • król Rodzynek (odc. 47)
  • 2015-2017: Przygody Kota w Butach – Jeżynek (odc. 60)
  • 2015: Robot Trains – Teo
  • 2015: Shimmer i Shine – Mikołaj (odc. 11)
  • 2015: Star Butterfly kontra siły zła
    • McGraba (odc. 23a),
    • Emilio (odc. 24b),
    • czarownik (odc. 25a)
  • 2015: Szkoła Czarownic
  • 2015: Świń Koza Banan Robal – Rodzyn (odc. 18, 20, 26-27, 31, 35-36, 38, 40)
  • 2015: Wallykazam – Bagienny Stan
  • 2015: Wyluzuj, Scooby Doo!
    • kamerdyner Durszlak (odc. 2),
    • Sammy Samson (odc. 16),
    • Clive (odc. 18),
    • Salomon (odc. 20),
    • stary Tom (odc. 21),
    • pan Harmon (odc. 24),
    • król Henryś (odc. 29),
    • właściciel psa #1 (odc. 31),
    • staruszek (odc. 33),
    • burmistrz Putnam (odc. 35),
    • Ray Fletcher (odc. 39),
    • król Ladon (odc. 41)
  • 2016: Akademia Skylanders – Pepper Jack
  • 2016: Atomówki
    • Potwór (odc. 1),
    • zwiedzający muzeum ogórków (odc. 2)
  • 2016: Bingo i Rolly w akcji – Mikołaj (odc. 25a)
  • 2016: Bumble i Gumble
    • Robal,
    • Chrapik
  • 2016: Bunsen, ty bestio! – Święty Mikołaj (odc. 25)
  • 2016: Elena z Avaloru
  • 2016-2017: Era Ronków
  • 2016: Flaked – Jebany Jerry (odc. 1, 2, 8)
  • 2016: Justice League Action – Sid Sharp (odc. 35)
  • 2016: Królewska Akademia Bajek – Mikołaj (odc. 48)
  • 2016: LEGO Bionicle: Droga do jedności
    • Ekimu,
    • Narrator
  • 2016: Luna Petunia – Sammy
  • 2016: Lwia Straż – Kifaru (odc. 28, 54)
  • 2016: Mirette na tropie
    • Emir (odc. 7),
    • sprzedawca hot dogów #1 (odc. 9)
  • 2016: Panna Moon – bileter (odc. 30)
  • 2016: Piratka i Kapitano – Wibo
  • 2016: Prawo Milo Murphy’ego
    • pracownik biurowy włączający wiatrak (odc. 3b),
    • operator dźwigu (odc. 5a),
    • pan Artuni (odc. 5a),
    • trener Mitchell (odc. 10b),
    • Derek (odc. 14),
    • rybak (odc. 16),
    • inwentaryzator #2 (odc. 28b),
    • zastępczy nauczyciel (odc. 29a),
    • wujek Corneilius (odc. 30a)
  • 2016-2017: Star Wars: Przygody Freemakerów – Admirał Ackbar
  • 2017: Bella i Sebastian – Caspar, dziadek Sebastiana
  • 2017: Dorotka i czarnoksiężnik z Krainy Oz
    • "puzzlowy" człowiek (odc. 4),
    • drzewo (odc. 4)
  • 2017: Dzieciaki straszaki – Grobus
  • 2017: Furiki – Leniwy Mikołaj (odc. 16a)
  • 2017: Hotel Transylwania: Serial
    • Frank,
    • Korneliusz Dreszcz (odc. 10a, 23a)
  • 2017: Miki i raźni rajdowcy – dr Grzeczny (odc. 7b)
  • 2017: Odlotowe wyścigi
  • 2017: Przygody Niebezpiecznego Henryka
    • lektor,
    • maszynista Ted (odc. 6a),
    • wiceburmistrz Wilard (odc. 8a)
  • 2017: Spider-Man – Max Modell (odc. 8-9, 12, 15-17, 24-29, 32-33, 37)
  • 2017: Top Wing Ptasia Akademia – Miś Rozbitek (odc. 24a)
  • 2017: Zaplątani: Serial
    • Xavier (odc. 9, 11-13),
    • pani Krogulec (odc. 10),
    • William (odc. 32)
  • 2017: Zgrana piątka – osioł Jerzyk
  • 2018: 3 nie z tej ziemi: Opowieści z Arkadii – ojciec Seamusa (odc. 9)
  • 2018: Fancy Nancy Clancy – dziadek Nancy
  • 2018: Gwiezdne wojny. Najlepsi z najlepszych
  • 2018: Kuchciwróżki
    • pan Zakurnik,
    • profesor Kosmos (odc. 9)
  • 2018: Kulipari: Władca Świata Snów – Nogo
  • 2018: Luna Petunia: Powrót do Zachwytlandii – Sammy
  • 2018: Motown Magic
  • 2018: Transformers: Cyberverse – Megatron
  • 2018: Wojownicze Żółwie Ninja: Ewolucja – Creolbearto (odc. 10b)

Gry

Słuchowiska

Dokumenty

  • 2006: Sekret
    • Morris „Człowiek Cud” Goodman,
    • David Schirmer

Wykonanie piosenek

Linki zewnętrzne