Star Butterfly kontra siły zła: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
m
m
Linia 10: Linia 10:
 
|data premiery= 19 października [[2015]]
 
|data premiery= 19 października [[2015]]
 
|sezony= 3 z 3
 
|sezony= 3 z 3
|odcinki= 62 z 77
+
|odcinki= 63 z 77
 
}}
 
}}
 
'''Star Butterfly kontra siły zła''' (ang. ''Star vs. the Forces of Evil'', 2015–2019) – amerykański serial animowany stworzony przez Disney Animation Studios.
 
'''Star Butterfly kontra siły zła''' (ang. ''Star vs. the Forces of Evil'', 2015–2019) – amerykański serial animowany stworzony przez Disney Animation Studios.
Linia 66: Linia 66:
 
** '''Sabrina''' <small>(odc. 2a, 12a)</small>,
 
** '''Sabrina''' <small>(odc. 2a, 12a)</small>,
 
** '''Jackie Lynn Thomas'''  <small>(odc. 4a, 5b, 9a, 12ab, 21b-22a, 25b-27a, 33b, 35, 42b)</small>,
 
** '''Jackie Lynn Thomas'''  <small>(odc. 4a, 5b, 9a, 12ab, 21b-22a, 25b-27a, 33b, 35, 42b)</small>,
** '''Janna'''  <small>(odc. 6a, 12a, 21b-22b, 25b-27a, 30a, 33a, 35, 40b, 42b, 47b, 49a, 63a)</small>,
+
** '''Janna'''  <small>(odc. 6a, 12a, 21b-22b, 25b-27a, 30a, 33a, 35, 40b, 42b, 47b, 49a, 63a, 64)</small>,
 
** '''jedna z wróżek''' <small>(odc. 6b)</small>,
 
** '''jedna z wróżek''' <small>(odc. 6b)</small>,
 
** '''jedna z uczennic w szkole Star''' <small>(odc. 8a)</small>,
 
** '''jedna z uczennic w szkole Star''' <small>(odc. 8a)</small>,
Linia 182: Linia 182:
 
** '''strażnik''' <small>(odc. 8a)</small>,
 
** '''strażnik''' <small>(odc. 8a)</small>,
 
** '''pająk-przewodnik''' <small>(odc. 12a)</small>,
 
** '''pająk-przewodnik''' <small>(odc. 12a)</small>,
** '''ojciec rodziny potworów''' <small>(odc. 61b)</small>
+
** '''ojciec rodziny potworów''' <small>(odc. 61b)</small>,
 +
** '''strażnik #1''' <small>(odc. 64)</small>
 
* [[Janusz Wituch]] –
 
* [[Janusz Wituch]] –
 
** '''głos z gry''' <small>(odc. 1b)</small>,
 
** '''głos z gry''' <small>(odc. 1b)</small>,
Linia 240: Linia 241:
 
** '''Dzidzia''' <small>(odc. 29a)</small>
 
** '''Dzidzia''' <small>(odc. 29a)</small>
 
* [[Maksymilian Michasiów]] –
 
* [[Maksymilian Michasiów]] –
** '''Tom Lucidor''' <small>(odc. 8a, 15a, 23a, 25b, 41a, 42a, 43a, 44b, 45b, 48, 49a, 52a, 53b, 55-57, 59b, 60b)</small>,
+
** '''Tom Lucidor''' <small>(odc. 8a, 15a, 23a, 25b, 41a, 42a, 43a, 44b, 45b, 48, 49a, 52a, 53b, 55-57, 59b, 60b, 64)</small>,
 
** '''kasjer''' <small>(odc. 16b)</small>,
 
** '''kasjer''' <small>(odc. 16b)</small>,
 
** '''Chmurak (Chmurka)''' <small>(odc. 17b, 34, 54a, 57-58, 60b)</small>,
 
** '''Chmurak (Chmurka)''' <small>(odc. 17b, 34, 54a, 57-58, 60b)</small>,
Linia 417: Linia 418:
 
<!--* [[?-Kim Grygierzec-?]] – '''Młoda królowa Butterfly''' <small>(odc. 36b)</small>-->
 
<!--* [[?-Kim Grygierzec-?]] – '''Młoda królowa Butterfly''' <small>(odc. 36b)</small>-->
 
* [[Julia Łukowiak]] –  
 
* [[Julia Łukowiak]] –  
** '''Eclipsa''' <small>(odc. 36b, 41b, 43a, 45a, 49b, 51a, 54b-57, 59, 61a, 62)</small>,
+
** '''Eclipsa''' <small>(odc. 36b, 41b, 43a, 45a, 49b, 51a, 54b-57, 59, 61a, 62, 64)</small>,
 
** '''księżniczka-przewodniczka''' <small>(odc. 44a, 53a)</small>,
 
** '''księżniczka-przewodniczka''' <small>(odc. 44a, 53a)</small>,
 
** '''Dzidzia Skoczka, jedna z sióstr Końskiej Głowy''' <small>(odc. 46b)</small>,
 
** '''Dzidzia Skoczka, jedna z sióstr Końskiej Głowy''' <small>(odc. 46b)</small>,
 
** '''jednorożec Star''' <small>(odc. 47b)</small>,
 
** '''jednorożec Star''' <small>(odc. 47b)</small>,
 
** '''mały jednorożec #2''' <small>(odc. 47b, 55)</small>,
 
** '''mały jednorożec #2''' <small>(odc. 47b, 55)</small>,
** '''potwór-wiewiórka''' <small>(odc. 48)</small>,
+
** '''potwór-wiewiórka''' <small>(odc. 48)</small>,  
 
** '''dziewczyna''' <small>(odc. 49a)</small>
 
** '''dziewczyna''' <small>(odc. 49a)</small>
 
* [[Michał Podsiadło]] – <!--** '''Rembulus''' <small>(odc. 36b, 40b, 48, 51a, 55, 59b)</small>  
 
* [[Michał Podsiadło]] – <!--** '''Rembulus''' <small>(odc. 36b, 40b, 48, 51a, 55, 59b)</small>  
Linia 473: Linia 474:
 
** '''brodaty potwór''' <small>(odc. 63a)</small>,
 
** '''brodaty potwór''' <small>(odc. 63a)</small>,
 
** '''pasażer #1''' <small>(odc. 63b)</small>,
 
** '''pasażer #1''' <small>(odc. 63b)</small>,
** '''tata Kelly''' <small>(odc. 63b)</small>
+
** '''tata Kelly''' <small>(odc. 63b)</small>,
 +
** '''strażnik #2''' <small>(odc. 64)</small>
 
* [[Marta Dobecka]] –
 
* [[Marta Dobecka]] –
 
** '''aktorka grająca Star Butterfly''' <small>(odc. 57)</small>,
 
** '''aktorka grająca Star Butterfly''' <small>(odc. 57)</small>,
Linia 916: Linia 918:
 
| ''Kelly's World''
 
| ''Kelly's World''
 
|-
 
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|
+
| style="background-color: #CCE2FF;"|17.10.2019
 
| style="background-color: #CCE2FF;"|64
 
| style="background-color: #CCE2FF;"|64
 
| ''Curse of the Blood Moon''
 
| ''Curse of the Blood Moon''

Wersja z 17:48, 18 paź 2019

Star Butterfly kontra siły zła

Star vs. the Forces of Evil

Star Butterfly kontra siły zła.jpg
Gatunek animacja, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Disney XD, Disney Channel
Lata produkcji 2015-2019
Data premiery dubbingu 19 października 2015
Wyemitowane
serie
3 z 3
Wyemitowane odcinki 63 z 77

Star Butterfly kontra siły zła (ang. Star vs. the Forces of Evil, 2015–2019) – amerykański serial animowany stworzony przez Disney Animation Studios.

Polska premiera serialu odbyła się 19 października 2015 roku na kanale Disney XD.

Fabuła

Przygody Star Butterfly, niezwykłej księżniczki z królestwa Mewni, która po swoich czternastych urodzinach zostaje wysłana na Ziemię, gdzie trafia do rodziny Diazów. Star wspólnie z nastoletnim synem rodziny Diazów, Marco, rozpoczyna walkę ze złoczyńcami, którzy chcą pozbawić ją jej magicznej różdżki.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1393574

Wersja polska

Udział wzięli:

oraz:

  • Ewa Kania
    • Królowa Moon Butterfly (odc. 1a, 2a, 5a, 7b, 13, 14a, 15a, 16b, 21a, 25a, 28a, 29a, 34-36a, 38a, 39-41b, 43a, 44b, 45a, 49a, 50a-51a, 54b-59a, 61b),
    • mama Jeremy’ego (odc. 3a),
    • babcia Marca (odc. 4a),
    • Sfinks (odc. 4b),
    • koleżanka Star, która upiekła placek (odc. 5b),
    • cesarzowa (odc. 6b),
    • sekretarka (odc. 6b),
    • właścicielka palącego się domu (odc. 7a),
    • reporterka (odc. 7a),
    • głos z lustra (odc. 7b),
    • pani Ohydzka (odc. 10, 22b, 32a, 44a, 48, 53a),
    • staruszka w parku (odc. 18a),
    • wieśniaczka (odc. 37b),
    • Eryk jako Moon Butterfly (odc. 57)
  • Mariusz Czajka
    • Król River Butterfly (odc. 1a, 5a, 9b, 13, 19b, 21a, 28a, 29a, 34, 36b, 37b, 38b-41a, 43a, 45a, 49a, 50a, 55-59a, 61b),
    • pan Diaz (odc. 1a, 3b, 5a, 9b, 13, 15b, 17b, 18b, 26-27a, 32a, 35-36a, 42b, 52b),
    • blondwłosy uczeń (odc. 2ab, 5b, 35),
    • Lars (odc. 3a),
    • Sensei (odc. 3a, 15a, 28b, 32b, 42b),
    • dwugłowy potwór (odc. 4a, 8b),
    • kierowca autobusu (odc. 4a),
    • rybi sprzedawca (odc. 4b),
    • sługa Ludo pilnujący czarnej dziury #2 (odc. 5b),
    • głos (odc. 8a),
    • Kevin (odc. 9b),
    • ośmiornica (odc. 9b),
    • Gelinus, asystent pani Ohydzkiej (odc. 10, 32a, 44a, 48, 53a),
    • Justin (odc. 12a),
    • Mucha Boo (odc. 13, 19b),
    • dwugłowy potwór (odc. 52a),
    • król Mewni (odc. 53a),
    • sir Śmiały Mięsniuton (odc. 55),
    • Glumikus (odc. 60b)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • pani Diaz (odc. 1a, 3b, 5a, 13, 15b, 27a, 32a, 35-36a, 42b, 52b),
    • Sabrina (odc. 2a, 12a),
    • Jackie Lynn Thomas (odc. 4a, 5b, 9a, 12ab, 21b-22a, 25b-27a, 33b, 35, 42b),
    • Janna (odc. 6a, 12a, 21b-22b, 25b-27a, 30a, 33a, 35, 40b, 42b, 47b, 49a, 63a, 64),
    • jedna z wróżek (odc. 6b),
    • jedna z uczennic w szkole Star (odc. 8a),
    • kucharka (odc. 8a),
    • starająca się o pracę #4 (odc. 8b),
    • jedna z księżniczek (odc. 10),
    • nauczycielka śpiewu (odc. 10),
    • chmura (odc. 12b),
    • Wierzbączek (odc. 16b),
    • Brigid (odc. 17a),
    • jeden z wywracających się uczniów (odc. 21b),
    • jeden z więźniów (odc. 23b),
    • Czarobu (odc. 25a, 29b, 34-35, 36b, 40b, 41b, 47a, 51a, 55-56),
    • dziewczyna ze złamanymi rękami (odc. 35),
    • Mina Loveberry (odc. 36a),
    • jedna z mieszkanek królestwa Mewni (odc. 37b),
    • Błaźnica (odc. 38b-40a, 58),
    • matka dziecka (odc. 38b),
    • księżniczka dająca sprzeciw (odc. 44a),
    • księżniczka Gwendolina (odc. 44a),
    • księżniczka jedząca naleśniki (odc. 44a),
    • zdegustowana księżniczka (odc. 44a),
    • królewska ekspertka od serów (odc. 44b),
    • Szkelly (odc. 45b),
    • jeden z kotów z ludzką twarzą (odc. 47a),
    • jedna z księżniczek (odc. 53a),
    • stara wieśniaczka (odc. 54b)
  • Mieczysław Morański
    • Ludo (odc. 1a, 2a, 4ab, 5b, 7a, 8b, 12b-13, 14b, 17a, 20b, 23b, 26, 31b, 35, 37a, 38b-39, 51b),
    • Gelinus, asystent pani Ohydzkiej (odc. 22b),
    • wieśniak #1 (odc. 54b)
  • Robert Tondera
    • dyrektor Skeeves (odc. 1a, 4a, 16b, 33a, 42b),
    • potworna łapa Marca (odc. 3a),
    • rowerzysta (odc. 4a),
    • Homarowicz (odc. 4b, 7a),
    • jeden ze sprzedawców (odc. 5a),
    • latająca świnia (odc. 5b),
    • Chet (odc. 6a),
    • Słowniryk Zaklęć (odc. 6a, 13, 14a, 16a, 17b, 20b, 24a, 25a, 26, 28a, 31b, 35, 36b-37a, 39, 40b, 41b, 45a, 46a, 52a, 55-57, 59, 62b),
    • czarodziej (odc. 6b),
    • strażnik cesarzowej (odc. 6b),
    • wróżek udzielający ślubu (odc. 6b),
    • potwór-żyrafa (odc. 7a, 12b),
    • prowadzący bal (odc. 8a),
    • starający się o pracę #2 (odc. 8b),
    • starający się o pracę #5 (odc. 8b),
    • Ojciec Czas (odc. 9a, 30a),
    • skrzat (odc. 9b),
    • narrator reklamy poprawczaka św. Olgi dla Krnąbnych Księżniczek (odc. 10),
    • jeden ze strażników (odc. 10),
    • Lord Aviadus (odc. 12b),
    • sprzedawca rzadkich kaset video (odc. 15b),
    • leśnik #1 (odc. 18b),
    • byk-mięśniak (odc. 19b),
    • koala (odc. 20a),
    • okularnica (odc. 20a),
    • zbir Toffee'ego #2 (odc. 36b),
    • jeden z mieszkańców królestwa Mewni (odc. 37b),
    • książę Leszek Wodorost (odc. 41a),
    • sir Dziarek (odc. 43b),
    • mężczyzna wyganiający zielonego potwora (odc. 44b),
    • sędzia (odc. 45b),
    • kapitan statku (odc. 47a),
    • potwór-jaszczur (odc. 48),
    • wojnorożec #1 (odc. 49b),
    • Cobalt Ferrero (odc. 52b),
    • wieśniak #2 (odc. 54b),
    • potwór (odc. 55),
    • ręka Rembulusa #2 (odc. 59b),
    • pasażer #2 (odc. 63b)
  • Jacek Król
    • Jewgienij „Bykżop” Bykojakow (Ropuch) (odc. 1a, 2a, 13, 19ab, 23b, 28a, 38a, 39, 44b, 52a),
    • ojciec Latającej Końskiej Głowy Księżniczki (odc. 1b, 9b),
    • Rzeźnik (odc. 3b),
    • Misiorożec (odc. 4ab),
    • jeden ze sprzedawców (odc. 5a),
    • kolega Star przemieniony w piñatę (odc. 5b),
    • sługa Ludo pilnujący czarnej dziury #1 (odc. 5b),
    • wróżek kontrolujący pracę w kopalni (odc. 6b),
    • koń Toma (odc. 8a),
    • Helios (odc. 9b),
    • patriota (odc. 18a),
    • policjant #1 (odc. 18a),
    • jeden z Jorgensenów (odc. 21a),
    • komentator (odc. 21b),
    • Rastikorus Chaosus Katastrofowicz (odc. 22b, 53a, 61a),
    • wojnorożec #1 (odc. 27b),
    • Omnitraksus Pierwszy (odc. 30a, 35, 36b, 41b, 51a, 55),
    • głos z głośnika (odc. 33b),
    • spiker (odc. 34a),
    • hrabia Mildrud (odc. 36b),
    • zbir Toffee'ego #1 (odc. 36b),
    • księżniczka Jaggs (odc. 41a),
    • uczestnicy Demonicyzmów (odc. 42a),
    • sir Dziarski (odc. 43b),
    • Ulrik (odc. 45b),
    • Andzia, jedna z sióstr Końskiej Głowy (odc. 46b).
    • Talon (odc. 47a, 55-56),
    • rycerz (odc. 48),
    • włochaty potwór (odc. 48),
    • latająca świnia (odc. 49b),
    • gra Prawda albo sroga kara (odc. 51a),
    • wieśniak #3 (odc. 54b),
    • Lord Bizgard (odc. 55)
  • Anna Sroka-HryńLatająca Końska Głowa Księżniczki (odc. 1b, 10, 20a, 22a, 24b, 29b, 30b, 35, 40a, 41a, 42a, 44a, 46ab, 48, 49a, 53a, 54a, 55, 62a)
  • Jakub Szydłowski
    • strażnik z poprawczaka św. Olgi dla Krnąbnych Księżniczek (odc. 1b),
    • byk-mięśniak (odc. 2a),
    • jeden ze strażników-opiekunów Star (odc. 2b),
    • czarnoskóry ojciec (odc. 3b),
    • minotaur (odc. 6b),
    • Księżniczka Smooshy (odc. 7b),
    • Brian (odc. 8a),
    • strażnik (odc. 8a),
    • pająk-przewodnik (odc. 12a),
    • ojciec rodziny potworów (odc. 61b),
    • strażnik #1 (odc. 64)
  • Janusz Wituch
    • głos z gry (odc. 1b),
    • Albert (odc. 2ab, 3a, 7b, 12a, 42b),
    • wariat (odc. 4b),
    • kolega Star z kółka chemicznego (odc. 5b),
    • policjant (odc. 13),
    • woźny (odc. 33a),
    • jeden z widzów (odc. 34),
    • kelner (odc. 42b),
    • zielony potwór (odc. 44b)
  • Katarzyna Kozak
    • Pani Troll (odc. 1a, 2a, 12a, 21b, 27, 30a, 33a),
    • kobieta przechodząca obok Marca (odc. 1a),
    • matka w parku (odc. 18a),
    • ciotka Etheria (odc. 21a),
    • Lady Avadius (odc. 34a)
  • Krzysztof Szczerbiński
    • Ferguson (odc. 2ab, 3a, 7b, 12a, 42b),
    • Tom (odc. 2a),
    • Blake (odc. 12b),
    • chłopak, któremu Janna zabrała hamburgera (odc. 33a),
    • pedagog szkolny (odc. 33a),
    • jeden z widzów (odc. 34),
    • Aaron Dominic (odc. 35),
    • Chet (odc. 35)
  • Grzegorz Drojewski
    • Gustav / Charlie Boof (odc. 3b),
    • chłopak na imprezie (odc. 48)
  • Adam Krylik
    • Oskar (odc. 4a, 6a, 8a, 15a, 16a, 21b, 35),
    • jeden z uczestników balu (odc. 8a),
    • sprzedawca hotdogów (odc. 18a),
    • Toby (odc. 21b),
    • Przypadkowy Józek (słuchawki) (odc. 30b)
  • Grzegorz Kwiecień
    • leniwiec-sprzedawca (odc. 4b),
    • ślimak (odc. 4b),
    • jeden ze sprzedawców (odc. 5a),
    • kolega Star, który zjadł placek (odc. 5b),
    • kierowca (odc. 5b),
    • uwięziony uczeń (odc. 6b),
    • jeden z wróżków (odc. 6b),
    • cyklista (odc. 7a),
    • jeden z uczestników balu (odc. 8a),
    • starający się o pracę #1 (odc. 8b),
    • starający się o pracę #3 (odc. 8b)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • czarna dziewczyna na imprezie (odc. 5b),
    • Fanka13 (odc. 5b),
    • nerwowa cheerleaderka (odc. 5b),
    • właścicielka kotka (odc. 7a),
    • jedna z księżniczek (odc. 10a),
    • Dzidzia (odc. 29a)
  • Maksymilian Michasiów
    • Tom Lucidor (odc. 8a, 15a, 23a, 25b, 41a, 42a, 43a, 44b, 45b, 48, 49a, 52a, 53b, 55-57, 59b, 60b, 64),
    • kasjer (odc. 16b),
    • Chmurak (Chmurka) (odc. 17b, 34, 54a, 57-58, 60b),
    • Tad (odc. 30b),
    • butelka ketchupu-wąsacz (odc. 32b),
    • jeden z uczniów w szkole Star (odc. 33a),
    • uczeń przebrany za Otisa (odc. 33a),
    • Zeke (odc. 33a),
    • Hot Dog (odc. 45a),
    • jeden z kotów z ludzką twarzą (odc. 47a),
    • wieśniak #5 (odc. 54b),
    • Pinkus (odc. 58)
  • Wojciech Chorąży
    • Toffee (odc. 8b, 12b-13, 31b, 35, 36b, 39),
    • łysy mężczyzna z widowni (odc. 32b),
    • królewski sługa (odc. 36a),
    • Manfred (odc. 40b, 61a)
  • Artur Kaczmarskijednorożec (odc. 13)
  • Mateusz Narloch
    • ofiara pajęczycy (odc. 14b),
    • brodacz (odc. 17a),
    • konferansjer (odc. 57),
    • widz #2 (odc. 57)
  • Dariusz Odijapedagog szkolny (odc. 15a)
  • Bożena Furczyk
    • mama mistrza dojo (odc. 15b, 28b),
    • jedna z kobiet w parku (odc. 16b),
    • policjantka (odc. 17a),
    • dzieciak przebrany za Frankensteina (odc. 27a),
    • wojnorożec #2 (odc. 27b),
    • mały narwal (odc. 27b),
    • jeden z alternatywnych potworów (odc. 28a),
    • Królowa Pająkdziab (odc. 62b),
    • bibliotekarka (odc. 63b)
  • Lidia Sadowa
    • Lidia (odc. 16b),
    • Mina Loveberry (odc. 18a, 48),
    • Kelly (odc. 20a, 35, 45b, 48, 49a, 53b, 55-56, 62a, 63b),
    • uczennica wpatrująca się w chmury (odc. 21b),
    • karta kredytowa Przyjaciele na grób (odc. 22b),
    • żona narwala (odc. 27b),
    • jedna z alternatywnych potworów (odc. 28a),
    • jedna z uczennic w szkole Star (odc. 33a),
    • księżniczka-szczurzyca (odc. 44a, 53a),
    • święta Olga (robot) (odc. 53a),
    • Crystal (Krysztala), jedna z sióstr Końskiej Głowy (odc. 54a, 62a),
    • Lady Bizgard (odc. 55)
  • Piotr Gogolsmok-śpiewak (odc. 17a)
  • Wojciech Paszkowski
    • głos z radia policyjnego (odc. 17a),
    • mężczyzna w parku (odc. 18a),
    • Stach (odc. 20a),
    • stare drzewo (odc. 20a),
    • Serge (odc. 21b),
    • gra Prawda albo sroga kara (odc. 22a),
    • narwal (odc. 27b),
    • tatuażysta (odc. 28b),
    • właściciel psa (odc. 29b),
    • kapitan piratów (odc. 30b),
    • bard (odc. 34),
    • sprzedawca lalek (odc. 34),
    • kelner (odc. 35),
    • policjant (odc. 35),
    • potwór (odc. 35),
    • sprzedawca kukurydzy (odc. 38b),
    • Dave Lucidor (odc. 41a, 60b),
    • Król Pająkdziab (odc. 41a, 62b),
    • klient (odc. 42a),
    • uczestnicy Demonicyzmów (odc. 42a),
    • Starzec (odc. 43b),
    • plażowicz #1 (Szkrelly) (odc. 45b),
    • plażowicz #2 (odc. 45b),
    • bywalec knajpy (odc. 47a),
    • potwór-suseł (odc. 48),
    • pufa (odc. 49b),
    • brodaty potwór (odc. 52a),
    • szary potwór (odc. 52a),
    • Bagnert Bagnowski (odc. 55),
    • sprzedawca pamiątek (odc. 57),
    • Ruben (odc. 61a),
    • pasażer #3 (odc. 63b)
  • Kamil Prubanpolicjant (odc. 17a)
  • Cezary Kwieciński
    • policjant #2 (odc. 18a),
    • strażnik (odc. 18a),
    • głos z radia (odc. 18b),
    • leśnik #2 (odc. 18b),
    • hiena (odc. 19b),
    • jeden z Jorgensenów (odc. 21a),
    • Manfred (odc. 21a, 39, 41a, 55-57),
    • sędzia walk (odc. 21b),
    • ptak z wyprzedaży (odc. 22b),
    • policjant (odc. 32a),
    • jeden z mieszkańców królestwa Mewni (odc. 37b)
  • Grzegorz Pawlak
    • Pete (odc. 18a),
    • leniwiec-sprzedawca (odc. 22b, 63a)
  • Bartosz Wesołowski
    • Roy, sprzedawca goblindogów (odc. 20a).
    • Tad (odc. 20a),
    • bohater filmu (odc. 20b),
    • wujek Złośliwski (odc. 21a),
    • jeden z wywracających się uczniów (odc. 21b),
    • uczeń wpatrujący się w chmury (odc. 21b)
  • Dominika SellFanka13 (odc. 22a)
  • Bartosz Martyna
    • Brian (odc. 23a),
    • jeden z więźniów (odc. 23b)
  • Paweł Szczesny
    • McGraba (odc. 23a),
    • Emilio (odc. 24b),
    • czarownik (odc. 25a)
  • Mateusz Weber
    • bileter (odc. 23a),
    • Złośliwiec (odc. 25b),
    • słoń (odc. 28a)
  • Mikołaj Klimek
    • Widlak (odc. 23b),
    • policjant (odc. 24b),
    • Rembulus (odc. 25a, 31a, 34-35)
  • Mateusz Kwiecieńoperator dźwigu (odc. 24b)
  • Sebastian Perdek
    • Bon Bon (odc. 27),
    • Johnny (odc. 30b),
    • jeden z uczniów w szkole Star (odc. 33a),
    • Ślim (odc. 57, 59a, 62b)
  • Paweł CiołkoszGłodny Leszek (odc. 27a)
  • Antoni Scardina
    • czarny dzieciak przebrany za wampira (odc. 27a),
    • Jeremy (odc. 28b, 32b)
  • Waldemar Barwiński
    • Pająk w cylindrze (odc. 27b),
    • Timothy Bonner (odc. 33a),
    • Narwal (odc. 49b),
    • Edek (Eddie) (odc. 50a, 54b),
    • Jorby (odc. 55),
    • Kyle (odc. 55)
  • Tomasz Steciuk
    • Czarodziej Preston Zmian-O (odc. 28b),
    • Ruberiot (odc. 34, 38b-40a, 53b, 58),
    • Pająk w cylindrze (odc. 49b, 55),
    • królewski sługa (odc. 53a)
  • Joanna Derengowska
    • Pani Szalikowska (odc. 30b),
    • Głos mówiący Strumyczek (odc. 32b),
    • Pani Morrison (odc. 32b),
    • Pracowniczka Taco Britty (odc. 35)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Millie Iskrownia (odc. 30b),
    • Krysztala (Crystal), jedna z sióstr Końskiej Głowy (odc. 46b),
    • pirat (odc. 47a),
    • mały jednorożec #1 (odc. 47b),
    • sprzedawczyni pieńków (odc. 49a),
    • karta kredytowa Przyjaciele na grób (odc. 52b),
    • jednorożec Star (odc. 56)
  • Krzysztof Cybiński
    • Wielki Mistrz (odc. 32b),
    • strażnik więzienia (odc. 57),
    • Merrick Maizley (odc. 61b)
  • Anna Gajewskablondwłosa kobieta z widowni (odc. 32b)
  • Joanna KuberskaBritney (odc. 33a)
  • Marta Markowiczjedna z uczennic w szkole Star (odc. 33a)
  • Maksymilian Bogumił
    • Justin Tower (odc. 33b),
    • Tad (odc. 45b, 56, 63b),
    • dostawca pizzy (odc. 54a),
    • spiker (odc. 62a)
  • Zbigniew Konopka
    • Lord Avadius (odc. 34a, 51b),
    • ojciec Latającej Końskiej Głowy Księżniczki (odc. 46b),
    • potwór-jak (odc. 48)
  • Julia Łukowiak
    • Eclipsa (odc. 36b, 41b, 43a, 45a, 49b, 51a, 54b-57, 59, 61a, 62, 64),
    • księżniczka-przewodniczka (odc. 44a, 53a),
    • Dzidzia Skoczka, jedna z sióstr Końskiej Głowy (odc. 46b),
    • jednorożec Star (odc. 47b),
    • mały jednorożec #2 (odc. 47b, 55),
    • potwór-wiewiórka (odc. 48),
    • dziewczyna (odc. 49a)
  • Michał Podsiadłojeden z mieszkańców królestwa Mewni (odc. 37b)
  • Magdalena Herman-Urbańska
    • Katrina (odc. 38a, 52a),
    • Higgs (odc. 43b),
    • Księżniczka prosząca o autograf #1 (odc. 44a),
    • Księżniczka prosząca o autograf #2 (odc. 44a),
    • Księżniczka prosząca o autograf #3 (odc. 44a),
    • Księżniczka-krowa (odc. 44a),
    • Księżniczka-kaczka (odc. 44a),
    • Horney, jedna z sióstr Końskiej Głowy (odc. 54a)
  • Szymon Roszak
    • Sir Lavabo (odc. 40a, 55, 57),
    • Ryszard Gołąb (odc. 46a, 48),
    • tata chłopca (odc. 49a),
    • Rock (odc. 49b),
    • Ben Fotino (odc. 53b),
    • Koń Morski (odc. 54a),
    • wieśniak #4 (odc. 54b),
    • Plackowiec (odc. 58a)
  • Robert Jarociński
    • Demonicysta (odc. 42a),
    • leniwiec-sprzedawca (odc. 43b),
    • koń (odc. 44b),
    • Jorby (odc. 45b)
  • Otar SaralidzeKoń Morski (odc. 42a, 62a)
  • Damian Kulec
    • Sir Lavabo (odc. 43a),
    • Eryk (odc. 57),
    • więzień (odc. 57)
  • Izabella Bukowska-Chądzyńska
    • włochata księżniczka (odc. 44a),
    • doktor Jelly Goodwell (odc. 44b),
    • plażowiczka (odc. 45b)
  • Marek RobaczewskiKsiężniczka Smooshy (odc. 44a)
  • Agnieszka MrozińskaAzniss, jedna z sióstr Końskiej Głowy (odc. 46b, 54a, 62a)
  • Barbara Zielińska
    • Pamanda, jedna z sióstr Końskiej Głowy (odc. 46b),
    • wojnorożec #2 (odc. 49b),
    • Lady Avadius (odc. 51b)
  • Piotr Bąk
    • aktor grający króla Rivera (odc. 57),
    • potwór z rogami (odc. 57),
    • wspólnik (odc. 58),
    • brodaty potwór (odc. 63a),
    • pasażer #1 (odc. 63b),
    • tata Kelly (odc. 63b),
    • strażnik #2 (odc. 64)
  • Marta Dobecka
    • aktorka grająca Star Butterfly (odc. 57),
    • okuprografistka (odc. 60a, 63a),
    • Manny Maizley (odc. 61b),
    • Hornanne, jedna z sióstr Końskiej Głowy (odc. 62a),
    • zapaśniczka #2 (odc. 63b)
  • Tomasz Jarosz
    • niedźwiedź-potwór (odc. 57),
    • sprzedawca placków (odc. 57),
    • widz #1 (odc. 57),
    • staruszek z tłumu (odc. 58)
  • Klaudiusz KaufmannKról Placka (odc. 58)
  • Brygida Turowska
    • Eksasperella (odc. 60b),
    • Cheryl (odc. 61a),
    • staruszka (odc. 63b),
    • zapaśniczka #2 (odc. 63b)
  • Iwona Milerska
    • Maude Maizley (odc. 61b),
    • Low Self-Esteem Nightmare Dream (odc. 68b)
  • Mateusz Ceranchłopiec 2

i inni

Piosenki śpiewali:

i inni

Reżyseria:

Dialogi: Kamila Klimas-Przybysz
Kierownictwo muzyczne: Juliusz Kamil
Teksty piosenek:

Dźwięk:

Koordynacja produkcji: Walentyna An
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA

Lektor:

Spis odcinków

Premiera Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
19.10.2015 01 Star Comes to Earth
Party with a Pony
20.10.2015 02 Match Maker
School Spirit
21.10.2015 03 Monster Arm
The Other Exchange Student
22.10.2015 04 Cheer up Star
Quest Buy
23.10.2015 05 Diaz Family Vacation
Brittney’s Party
24.10.2015 06 Mewberty
Pixtopia
25.10.2015 07 Lobster Claws
Sleep Spells
26.10.2015 08 Blood Moon Ball
Fortune Cookies
16.11.2015 09 Freeze Day
Royal Pain
17.11.2015 10 St. Olga’s Reform School for Wayward Princesses
odcinek pominięty 11 Mewnipendance Day
The Banagic Incident
19.11.2015 12 Interdimensional Field Trip
Marco Grows a Beard
20.11.2015 13 Storm in the Castle
SERIA DRUGA
02.01.2017 14 My New Wand!
(tytuł polski: Ludo w dziczy)
Ludo in the Wild
03.01.2017 15 Mr. Candle Cares
Red Belt
04.01.2017 16 Star on Wheels
Fetch
05.01.2017 17 Star vs. Echo Creek
Wand to Wand
06.01.2017 18 Starstruck
Camping Trip
09.01.2017 19 Starsitting
On the Job
10.01.2017 20 Goblin Dogs
By the Book
11.01.2017 21 Game of Flags
Girl’s Day Out
12.01.2017 22 Sleepover
Gift of the Card
13.01.2017 23 Friend-enemies
Is Mystery
09.05.2017 24 Into the Wand
Pizza Thing
10.05.2017 25 Page Turner
Naysaya
11.05.2017 26 Bon Bon the Birthday Clown
08.05.2017 27 Hungry Larry
Spider with a Top Hat
12.05.2017 28 Raid the Cave
Trickstar
15.05.2017 29 Baby
Running with Scissors
16.05.2017 30 Mathmagic
The Bounce Lounge
17.05.2017 31 Crystal Clear
The Hard Way
18.05.2017 32 Heinous
All Belts are Off
19.05.2017 33 Collateral Damage
Just Friends
04.09.2017 34 Face the Music
05.09.2017 35 Starcrushed
SERIA TRZECIA
22.10.2018 36 The Battle for Mewni: Return to Mewni
The Battle for Mewni: Moon the Undaunted
23.10.2018 37 The Battle for Mewni: Book Be Gone
The Battle for Mewni: Marco and the King
24.10.2018 38 The Battle for Mewni: Puddle Defender
The Battle for Mewni: King Ludo
25.10.2018 39 The Battle for Mewni: Toffee
26.10.2018 40 Scent of a Hoodie
Rest in Pudding
29.10.2018 41 Club Snubbed
Stranger Danger
30.10.2018 42 Demoncism
Sophomore Slump
31.10.2018 43 Lint Catcher
Trial by Squire
01.11.2018 44 Princess Turdina
Starfari
05.11.2018 45 Sweet Dreams
05.11.2018 Lava Lake Beach
07.01.2019 46 Death Peck
08.01.2019 Ponymonium
09.01.2019 47 Night Live
10.01.2019 Deep Dive
11.01.2019 48 Monster Bash
14.01.2019 49 Stump Day
15.01.2019 Holiday Spellcial
16.01.2019 50 The Bogbeast of Boggabah
17.01.2019 Total Eclipsa the Moon
18.01.2019 51 Butterfly Trap
Ludo, Where Art Thou?
01.04.2019 52 Is Another Mystery
Marco Jr.
02.04.2019 53 Skooled!
Booth Buddies
03.04.2019 54 (tytuł polski: Nocna impreza)
Bam Ui Pati!
Tough Love
04.04.2019 55 Divide
05.04.2019 56 Conquer
SERIA CZWARTA
07.10.2019 57 Butterfly Follies
08.10.2019 58 Escape from the Pie Folk
09.10.2019 59 Moon Remembers
Swim Suit
10.10.2019 60 Ransomgram
Lake House Fever
14.10.2019 61 Yada Yada Berries
Down by the River
15.10.2019 62 The Ponyhead Show!
Surviving the Spiderbites
16.10.2019 63 Out of Business
Kelly's World
17.10.2019 64 Curse of the Blood Moon
65 Princess Quasar Caterpillar and the Magic Bell
Ghost of Butterfly Castle
66 Cornball!
Meteora's Lesson
67 The Knight Shift
Queen-Napped
68 Junkin' Janna
A Spell with No Name
69 A Boy and His DC-700XE
The Monster and the Queen
70 Cornonation
71 Doop-Doop
Britta's Tacos
72 Beach Day
Gone Baby Gone
73 Sad Teen Hotline
Jannanigans
74 Mama Star
Ready, Aim, Fire
75 The Right Way
Here to Help
76 Pizza Party
The Tavern at the End of the Multiverse
77 Cleaved

Linki zewnętrzne