Top Wing Ptasia Akademia: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Spis odcinków) |
m (→Wersja polska: http://www.bartoszbednarski.pl/doswiadczenie/) |
||
(Nie pokazano 25 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
|tytuł= Top Wing Ptasia Akademia | |tytuł= Top Wing. Ptasia Akademia | ||
|tytuł oryginalny= Top Wing | |tytuł oryginalny= Top Wing | ||
|plakat= Top Wing.jpg | |plakat= Top Wing.jpg | ||
Linia 6: | Linia 6: | ||
|kraj= Kanada, Stany Zjednoczone | |kraj= Kanada, Stany Zjednoczone | ||
|język= angielski | |język= angielski | ||
|stacja= [[Nickelodeon Polska|Nick Jr.]], [[Nickelodeon Polska]] | |stacja= [[Nickelodeon Polska|Nick Jr.]], [[Nickelodeon Polska]], [[TV Puls|PULS 2]] | ||
|lata produkcji= 2017- | |lata produkcji= 2017- | ||
|data premiery= 25 czerwca [[2018]] | |data premiery= 25 czerwca [[2018]] | ||
|sezony= | |sezony= 2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki= 33 z 35 | ||
}} | }} | ||
'''Top Wing Ptasia Akademia''' ( | '''Top Wing. Ptasia Akademia''' (ang. ''Top Wing'', 2017-??) – kanadyjsko-amerykański serial animowany. | ||
Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nickelodeon Polska|Nick Jr.]] od 25 czerwca [[2018]] roku. Pierwszy odcinek premierowo pojawił się 18 czerwca [[2018]] roku na stronie [http://www.nickjr.com.pl www.NickJr.com.pl]. | Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nickelodeon Polska|Nick Jr.]] od 25 czerwca [[2018]] roku. Pierwszy odcinek premierowo pojawił się 18 czerwca [[2018]] roku na stronie [http://www.nickjr.com.pl www.NickJr.com.pl]. | ||
Linia 39: | Linia 39: | ||
* [[Magdalena Wasylik]] – | * [[Magdalena Wasylik]] – | ||
** '''Betty''', | ** '''Betty''', | ||
** '''mały miś''' <small>(odc. 2b)</small> | ** '''mały miś''' <small>(odc. 2b, 30a)</small> | ||
* [[Beata Wyrąbkiewicz]] – '''Shirley Wiewióra''' | * [[Beata Wyrąbkiewicz]] – '''Shirley Wiewióra'''<!-- | ||
* [[Lila Wasserman]] – '''Anyu''' <small>(odc. 3a)</small> | * [[Beata Olga Kowalska]] – '''Rhonda'''--> | ||
* [[Lila Wasserman]] – '''Anyu''' <small>(odc. 3a, 20b, 22a, 25a, 26b)</small> | |||
* [[Jarosław Domin]] – | * [[Jarosław Domin]] – | ||
** '''tata Anyu''' <small>(odc. 3a)</small>, | ** '''tata Anyu''' <small>(odc. 3a)</small>, | ||
** '''farmer''' <small>(odc. 4a)</small> | ** '''farmer''' <small>(odc. 4a)</small> | ||
* [[Karol Kwiatkowski]] – | * [[Karol Kwiatkowski]] – | ||
** '''brat | ** '''brat Anyu''' <small>(odc. 3a)</small>, | ||
** '''Sammy''' <small>(odc. 4b)</small>, | ** '''Sammy''' <small>(odc. 4b)</small>, | ||
** '''Wally Bóbr''' <small>(odc. 10a, 15b)</small> | ** '''Wally Bóbr''' <small>(odc. 10a, 15b, 19a)</small> | ||
* [[Jakub Szydłowski]] – '''Kapitan Dilly''' <small>(odc. 4ab, 16a, 17a)</small> | * [[Jakub Szydłowski]] – '''Kapitan Dilly''' <small>(odc. 4ab, 16a, 17a, 25b, 27a, 29a)</small> | ||
* [[Natalia Jankiewicz]] – '''Matylda''' <small>(odc. 4ab, 16a, 17a)</small> | * [[Natalia Jankiewicz]] – | ||
** '''Matylda''' <small>(odc. 4ab, 16a, 17a, 25b, 27a)</small>, | |||
** '''Nico''' <small>(odc. 32b)</small> | |||
* [[Maksymilian Bogumił]] – '''kapitan''' <small>(odc. 5a)</small> | * [[Maksymilian Bogumił]] – '''kapitan''' <small>(odc. 5a)</small> | ||
* [[Agata Skórska]] – '''stewardesa''' <small>(odc. 5a)</small> | * [[Agata Skórska]] – '''stewardesa''' <small>(odc. 5a)</small> | ||
* [[Jan Szydłowski]] – '''Ryan''' <small>(odc. 5a, 12b)</small> | * [[Jan Szydłowski]] – '''Ryan''' <small>(odc. 5a, 12b, 33b)</small> | ||
* [[Beata Jankowska-Tzimas]] – | * [[Beata Jankowska-Tzimas]] – | ||
** '''mama Ryana''' <small>(odc. 5a, 12b)</small>, | ** '''mama Ryana''' <small>(odc. 5a, 12b)</small>, | ||
** '''mama Brody’ego''' <small>(odc. 13b)</small> | ** '''mama Brody’ego''' <small>(odc. 13b)</small> | ||
* [[Mateusz Kwiecień]] – '''Reg, tata Ryana''' <small>(odc. 5a, 12b)</small> | * [[Mateusz Kwiecień]] – '''Reg, tata Ryana''' <small>(odc. 5a, 12b, 33b)</small> | ||
* [[Monika Wierzbicka]] – | * [[Monika Wierzbicka]] – | ||
** '''mama Timmy’ego''' <small>(odc. 6a)</small>, | ** '''mama Timmy’ego''' <small>(odc. 6a)</small>, | ||
** '''Honu Żółwica''' <small>(odc. 7b, 11a)</small> | ** '''Honu Żółwica''' <small>(odc. 7b, 11a, 22b)</small>, | ||
** '''Ma''' <small>(odc. 27b)</small> | |||
* [[Monika Węgiel-Jarocińska]] – | * [[Monika Węgiel-Jarocińska]] – | ||
** '''nauczycielka Timmy’ego (pani Misiowa)''' <small>(odc. 6a, 15b)</small>, | ** '''nauczycielka Timmy’ego (pani Misiowa)''' <small>(odc. 6a, 15b, 22a)</small>, | ||
** '''Sandy''' <small>(odc. 12a)</small> | ** '''Sandy Stork''' <small>(odc. 12a, 22a, 30a)</small> | ||
* [[Józef Pawłowski]] – '''Rocco''' <small>(odc. 6b, 12b)</small> | * [[Józef Pawłowski]] – '''Rocco''' <small>(odc. 6b, 12b, 22b, 23b, 25b, 29a, 30a)</small> | ||
* [[Robert Tondera]] – '''Sędzia Indyk Smurkturski III''' <small>(odc. 6b, 10b, 11a, 12ab, 16a, 17a)</small> | * [[Robert Tondera]] – '''Sędzia Indyk Smurkturski III''' <small>(odc. 6b, 10b, 11a, 12ab, 16a, 17a, 19b, 21a, 26a, 29a, 30ab)</small> | ||
* [[Mirosław Wieprzewski]] – '''Grady''' <small>(odc. 7b, 8b, 10b, 16b)</small><!-- | * [[Mirosław Wieprzewski]] – '''Grady''' <small>(odc. 7b, 8b, 10b, 16b)</small><!-- | ||
* [[Milena Gąsiorek]] – '''Tina''' <small>(odc. 7b, 8b, 10b)</small>--> | * [[Milena Gąsiorek]] – '''Tina''' <small>(odc. 7b, 8b, 10b)</small>--> | ||
* [[Ryszard Olesiński]] – '''Salty''' <small>(odc. 8a)</small> | * [[Ryszard Olesiński]] – '''Salty''' <small>(odc. 8a, 20ab)</small> | ||
* [[Janusz Wituch]] – | * [[Janusz Wituch]] – | ||
** '''tata Wally’ego Bobra''' <small>(odc. 10a)</small>, | ** '''tata Wally’ego Bobra''' <small>(odc. 10a, 19a, 20a)</small>, | ||
** '''Wort''' <small>(odc. 11a)</small> | ** '''Wort''' <small>(odc. 11a)</small> | ||
* [[Joanna Pach-Żbikowska]] – '''mama Wally’ego Bobra''' <small>(odc. | * [[Joanna Pach-Żbikowska]] – '''June, mama Wally’ego Bobra''' <small>(odc. 30b)</small> | ||
* [[Przemysław Wyszyński]] – | * [[Przemysław Wyszyński]] – | ||
** '''Chomps''' <small>(odc. 12b)</small>, | ** '''Chomps''' <small>(odc. 12b, 22b, 25b, 29a, 30a)</small>, | ||
** '''Bill, tata Brody’ego''' <small>(odc. 13b)</small> | ** '''Bill, tata Brody’ego''' <small>(odc. 13b)</small> | ||
* [[Marta Dobecka]] – '''Tina''' <small>(odc. 15b, 16b)</small> | * [[Marta Dobecka]] – '''Tina''' <small>(odc. 15b, 16b, 25a, 32a)</small><!-- | ||
* [[Maciej Dybowski]] – '''Sammy''' <small>(odc. 23a)</small>--> | |||
* [[Paweł Szczesny]] – '''Miś Rozbitek''' <small>(odc. 24a, 31a)</small><!-- | |||
* [[Borys Wiciński]] – '''Timmy'''--> | |||
* [[Marta Dylewska]] – '''Yuko''' <small>(odc. 26b)</small> | |||
* [[Tomasz Steciuk]] – '''Pa''' <small>(odc. 27b)</small> | |||
* [[Brygida Turowska]] – '''Romeo''' <small>(odc. 27b)</small> | |||
* [[Jacek Król]] – | |||
** '''inspektor Orle Oko''' <small>(odc. 28)</small>, | |||
** '''ochroniarz''' <small>(odc. 29a)</small><!-- | |||
* [[Przemysław Niedzielski]] – '''Oskar''' <small>(odc. 29a, 30b)</small> | |||
* [[Józef Kubiak]] – | |||
** '''Wally Bóbr''' <small>(odc. 30b)</small>, | |||
** '''Sammy''' <small>(odc. 31b)</small>--> | |||
* [[Jakub Świderski]] | |||
* [[Bartosz Bednarski]] | |||
i inni | i inni | ||
Linia 84: | Linia 103: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="12%"|Premiera | ||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|18.06.2018<br /><small>(www.nickjr.com.pl)</small><br />25.06.2018<br /><small>(TV – Nick Jr.)</small> | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| | |||
| ''Załoga Top Wing'' | | ''Załoga Top Wing'' | ||
| ''Time to Earn Our Wings'' | | ''Time to Earn Our Wings'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|27.06.2018 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|02 | ||
| ''Wyścig w niebezpiecznym kanionie'' | | ''Wyścig w niebezpiecznym kanionie'' | ||
| ''Race Through Danger Canyon'' | | ''Race Through Danger Canyon'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|26.06.2018 | ||
| ''Rod ratuje małego misia'' | | ''Rod ratuje małego misia'' | ||
| ''Rod’s Beary Brave Save'' | | ''Rod’s Beary Brave Save'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|29.06.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Penny ratuje polarnego misia'' | | ''Penny ratuje polarnego misia'' | ||
| ''Penny’s Polar Bear Rescue'' | | ''Penny’s Polar Bear Rescue'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|28.06.2018 | ||
| ''Shirley Wiewóra odlatuje'' | | ''Shirley Wiewóra odlatuje'' | ||
| ''Shirley Squirrely Flies Away'' | | ''Shirley Squirrely Flies Away'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|02.07.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Cytrynowi piraci'' | | ''Cytrynowi piraci'' | ||
| ''Lemon Pirates'' | | ''Lemon Pirates'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|03.07.2018 | ||
| ''Mapa skarbu'' | | ''Mapa skarbu'' | ||
| ''Treasure Map Mission'' | | ''Treasure Map Mission'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04.07.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Zagubione gęsi'' | | ''Zagubione gęsi'' | ||
| ''Goose on the Loose'' | | ''Goose on the Loose'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|05.07.2018 | ||
| ''Rod musi kukurykać'' | | ''Rod musi kukurykać'' | ||
| ''Rod Cock-a-doodle Didn’t'' | | ''Rod Cock-a-doodle Didn’t'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|06.07.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Na ratunek śniadaniu'' | | ''Na ratunek śniadaniu'' | ||
| ''Lunch Box Rescue'' | | ''Lunch Box Rescue'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|09.07.2018 | ||
| ''Sztafeta'' | | ''Sztafeta'' | ||
| ''Winging It'' | | ''Winging It'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|10.07.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Na ratunek Megadżetowi'' | | ''Na ratunek Megadżetowi'' | ||
| ''The Great Flash Wing Rescue'' | | ''The Great Flash Wing Rescue'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|11.07.2018 | ||
| ''Na ratunek żółwiom'' | | ''Na ratunek żółwiom'' | ||
| ''Turtle Train Rescue'' | | ''Turtle Train Rescue'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|12.07.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Penny nurkuje na dno'' | | ''Penny nurkuje na dno'' | ||
| ''Penny’s Deep Sea Dive'' | | ''Penny’s Deep Sea Dive'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|13.07.2018 | ||
| ''Wielki skok Roda'' | | ''Wielki skok Roda'' | ||
| ''Rod’s Big Jump'' | | ''Rod’s Big Jump'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|16.07.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Kurczaki na wolności'' | | ''Kurczaki na wolności'' | ||
| ''Chicks on the Loose'' | | ''Chicks on the Loose'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|17.07.2018 | ||
| ''Sen o lataniu'' | | ''Sen o lataniu'' | ||
| ''Rod’s Dream of Flying'' | | ''Rod’s Dream of Flying'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|18.07.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Na ratunek tamie'' | | ''Na ratunek tamie'' | ||
| ''Beaver Dam Rescue'' | | ''Beaver Dam Rescue'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|19.07.2018 | ||
| ''Wielki wyścig gokartów'' | | ''Wielki wyścig gokartów'' | ||
| ''The Great Goat-Cart Race'' | | ''The Great Goat-Cart Race'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|20.07.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Bananowi bandyci'' | | ''Bananowi bandyci'' | ||
| ''The Banana Bandits'' | | ''The Banana Bandits'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|23.07.2018 | ||
| ''Rakietowa przygoda Shirley'' | | ''Rakietowa przygoda Shirley'' | ||
| ''Shirley’s Rocket Adventure'' | | ''Shirley’s Rocket Adventure'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|24.07.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Misja z jajami'' | | ''Misja z jajami'' | ||
| ''Top Wing’s Eggcellent Rescue'' | | ''Top Wing’s Eggcellent Rescue'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|25.07.2018 | ||
| ''Złodzieje pereł'' | | ''Złodzieje pereł'' | ||
| ''The Great Pearl-A-Palooza Caper'' | | ''The Great Pearl-A-Palooza Caper'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|26.07.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Żółwiastyczna przygoda'' | | ''Żółwiastyczna przygoda'' | ||
| ''A Turtlely Awesome Adventure'' | | ''A Turtlely Awesome Adventure'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|30.07.2018 | ||
| ''Brody jedzie do domu'' | | ''Brody jedzie do domu'' | ||
| ''Brody Goes Home'' | | ''Brody Goes Home'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05.11.2018 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| rowspan=2 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Urodzinowi bandyci'' | | ''Urodzinowi bandyci'' | ||
| ''Birthday Bandits!'' | | ''Birthday Bandits!'' | ||
|- | |- | ||
| ''Tajemnica nawiedzonej jaskini'' | | ''Tajemnica nawiedzonej jaskini'' | ||
| ''The Mystery of the Haunted Cave'' | | ''The Mystery of the Haunted Cave'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|06.11.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Rod i Brody - przygoda w dżungli'' | | ''Rod i Brody - przygoda w dżungli'' | ||
| ''Rod and Brody’s Jungle Adventure'' | | ''Rod and Brody’s Jungle Adventure'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|07.11.2018 | ||
| ''Młodzi kadeci'' | | ''Młodzi kadeci'' | ||
| ''Cadet for a Day'' | | ''Cadet for a Day'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|08.11.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Penny ratuje skarb'' | | ''Penny ratuje skarb'' | ||
| ''Penny Rescues the Treasure'' | | ''Penny Rescues the Treasure'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|09.11.2018 | ||
| ''Penny jeździ Turbo-autem'' | | ''Penny jeździ Turbo-autem'' | ||
| ''Penny Rocks the Road Wing'' | | ''Penny Rocks the Road Wing'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|13.11.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Impreza kapitana Dilliego'' | | ''Impreza kapitana Dilliego'' | ||
| ''Cap’n Dilly’s Dance Party'' | | ''Cap’n Dilly’s Dance Party'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|12.11.2018 | ||
| ''Załoga marzeń'' | | ''Załoga marzeń'' | ||
| ''Top Wing Dream Team'' | | ''Top Wing Dream Team'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14.11.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Surfowanie w jaskini'' | | ''Surfowanie w jaskini'' | ||
| ''Surfin’ the Cave'' | | ''Surfin’ the Cave'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|15.11.2018 | ||
| ''Top Wing ratuje Lemonkę'' | | ''Top Wing ratuje Lemonkę'' | ||
| ''Top Wing Rescues the Lemon Shack'' | | ''Top Wing Rescues the Lemon Shack'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|16.11.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| rowspan=2 | |||
| ''Shirley nocuje w bazie'' | | ''Shirley nocuje w bazie'' | ||
| ''Shirley’s Sleepover Adventure'' | | ''Shirley’s Sleepover Adventure'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|19.11.2018 | ||
| ''Poza trasą'' | | ''Poza trasą'' | ||
| ''A Little Off Track'' | | ''A Little Off Track'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|20.11.2018 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| ''Pociąg z odpadami'' | |||
| ''Turtle Train Cleanup'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.11.2018 | |||
| ''Przyjęcie Anyu'' | |||
| ''Anyu’s Friendship Party'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.11.2018 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Baddy i dobre uczynki'' | |||
| ''Baddy Up to No Good'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.11.2018 | |||
| ''Odważny kurczak'' | |||
| ''Rooster Brewster'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.03.2019 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Bananaowa piniata'' | |||
| ''Bananas Away'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28.02.2019 | |||
| ''Penny ratuje nurkolot'' | |||
| ''Penny Rescues the Aqua-Wing'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18.02.2019 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Bea ma wolne'' | |||
| ''Bea’s Day Off'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19.02.2019 | |||
| ''Mistrzostwa na deskorolce'' | |||
| ''Top Wing Big Swirl Games'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.02.2019 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Top Wing ratuje Misia Rozbitka'' | |||
| ''Top Wing Rescues Survivor Bear'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.02.2019 | |||
| ''Timmy – pilot'' | |||
| ''Timmy Wings It'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.02.2019 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Misja młodych kadetów'' | |||
| ''Junior Cadets Rescue'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.02.2019 | |||
| ''Wyścig do zatopionego skarbu'' | |||
| ''Sunken Treasure Race'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26.02.2019 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Latający bananowi bandyci'' | |||
| ''Top Wing Go Bananas'' | |||
|- | |- | ||
| ''Spotkanie dla ochłody'' | |||
| ''Penny’s Chillin’ Playdate'' | |||
| '''' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | ||
| '''' | |||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16.09.2019 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Czip, Czirp i skarb piratów'' | |||
| ''Cheep, Chirp, and the Pirate’s Treasure'' | |||
|- | |- | ||
| ''Przyjęcie rodziny Roda'' | |||
| ''Rod’s Family Popcorn Party'' | |||
| '''' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|17.09.2019 | ||
| '''' | | style="background-color: #CCE2FF;"|28 | ||
| '' | | ''Top Wing ratują Akademię'' | ||
| ''Top Wing Rescues the Academy'' | |||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18.09.2019 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Żądło Top Wing'' | |||
| ''Top Wing Sting'' | |||
|- | |- | ||
| ''Włamanie po bananie'' | |||
| ''Big Banana Break-In'' | |||
| '''' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19.09.2019 | ||
| '''' | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|30 | ||
| '' | | ''Pierwszy Dzień Wiosny'' | ||
| ''Top Wing Spring Fling'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Tańczące Żonkile'' | ||
| ''Dancing Daffodil Rescue'' | |||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|20.09.2019 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|31 | ||
| '''' | | ''Penny ratuje Misia Rozbitka'' | ||
| '' | | ''Penny Rescues Survivor Bear'' | ||
|- | |- | ||
| ''Przygoda Penny w dżungli'' | |||
| '''' | | ''Penny’s Jungle Adventure'' | ||
| '' | |||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2019 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Kłopoty z Koźlętami'' | |||
| ''Trouble With Treegoats'' | |||
|- | |- | ||
| ''Spotkanie rodzinne'' | |||
| ''Rhonda’s Rockin’ Family Reunion'' | |||
| '''' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24.09.2019 | ||
| '''' | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|33 | ||
| '' | | ''Orzechowe wakacje Shirley'' | ||
| ''Shirley’s Nutty Vacation'' | |||
|- | |- | ||
| | | ''Niezwykłe zdjęcie akcji'' | ||
| ''Amazing Action Rescue'' | |||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|34 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Swift’s Family Flying Ace'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Timmy’s Pirate Adventure'' | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| rowspan=2 | |||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Big Swirl Beach Watch'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Survivor Bear’s Adventure Tour'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] |
Wersja z 17:46, 8 sty 2020
Top Wing. Ptasia Akademia Top Wing | |
---|---|
Gatunek | animowany |
Kraj produkcji | Kanada, Stany Zjednoczone |
Język oryginału | angielski |
Stacja telewizyjna | Nick Jr., Nickelodeon Polska, PULS 2 |
Lata produkcji | 2017- |
Data premiery dubbingu | 25 czerwca 2018 |
Wyemitowane serie |
2 z 2 |
Wyemitowane odcinki | 33 z 35 |
Top Wing. Ptasia Akademia (ang. Top Wing, 2017-??) – kanadyjsko-amerykański serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale Nick Jr. od 25 czerwca 2018 roku. Pierwszy odcinek premierowo pojawił się 18 czerwca 2018 roku na stronie www.NickJr.com.pl.
Fabuła
Ptasia Akademia to miejsce, w którym szkoli się najlepszych pilotów na Zakręconej Wyspie. Penny, Rod, Swift i Brody rozpoczynają szkolenie z nadzieją, że pozytywnie wyróżnią się na tle innych kadetów.
Opis pochodzi ze strony Telemagazyn.pl
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Marek Klimczuk
Dialogi polskie: Jakub Osiński
Dźwięk i montaż: Hanna Makowska
Kierownictwo produkcji: Zuzanna Brylska
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
Wystąpili:
- Antoni Scardina – Swift
- Jakub Strach – Rod
- Nastazja Bytner – Penny
- Artur Kozłowski – Brody
W pozostałych rolach:
- Adam Krylik – Speedy
- Paulina Łaba – Bea
- Miłosz Konkel – Buddy
- Magdalena Wasylik –
- Betty,
- mały miś (odc. 2b, 30a)
- Beata Wyrąbkiewicz – Shirley Wiewióra
- Lila Wasserman – Anyu (odc. 3a, 20b, 22a, 25a, 26b)
- Jarosław Domin –
- tata Anyu (odc. 3a),
- farmer (odc. 4a)
- Karol Kwiatkowski –
- brat Anyu (odc. 3a),
- Sammy (odc. 4b),
- Wally Bóbr (odc. 10a, 15b, 19a)
- Jakub Szydłowski – Kapitan Dilly (odc. 4ab, 16a, 17a, 25b, 27a, 29a)
- Natalia Jankiewicz –
- Matylda (odc. 4ab, 16a, 17a, 25b, 27a),
- Nico (odc. 32b)
- Maksymilian Bogumił – kapitan (odc. 5a)
- Agata Skórska – stewardesa (odc. 5a)
- Jan Szydłowski – Ryan (odc. 5a, 12b, 33b)
- Beata Jankowska-Tzimas –
- mama Ryana (odc. 5a, 12b),
- mama Brody’ego (odc. 13b)
- Mateusz Kwiecień – Reg, tata Ryana (odc. 5a, 12b, 33b)
- Monika Wierzbicka –
- mama Timmy’ego (odc. 6a),
- Honu Żółwica (odc. 7b, 11a, 22b),
- Ma (odc. 27b)
- Monika Węgiel-Jarocińska –
- nauczycielka Timmy’ego (pani Misiowa) (odc. 6a, 15b, 22a),
- Sandy Stork (odc. 12a, 22a, 30a)
- Józef Pawłowski – Rocco (odc. 6b, 12b, 22b, 23b, 25b, 29a, 30a)
- Robert Tondera – Sędzia Indyk Smurkturski III (odc. 6b, 10b, 11a, 12ab, 16a, 17a, 19b, 21a, 26a, 29a, 30ab)
- Mirosław Wieprzewski – Grady (odc. 7b, 8b, 10b, 16b)
- Ryszard Olesiński – Salty (odc. 8a, 20ab)
- Janusz Wituch –
- tata Wally’ego Bobra (odc. 10a, 19a, 20a),
- Wort (odc. 11a)
- Joanna Pach-Żbikowska – June, mama Wally’ego Bobra (odc. 30b)
- Przemysław Wyszyński –
- Chomps (odc. 12b, 22b, 25b, 29a, 30a),
- Bill, tata Brody’ego (odc. 13b)
- Marta Dobecka – Tina (odc. 15b, 16b, 25a, 32a)
- Paweł Szczesny – Miś Rozbitek (odc. 24a, 31a)
- Marta Dylewska – Yuko (odc. 26b)
- Tomasz Steciuk – Pa (odc. 27b)
- Brygida Turowska – Romeo (odc. 27b)
- Jacek Król –
- inspektor Orle Oko (odc. 28),
- ochroniarz (odc. 29a)
- Jakub Świderski
- Bartosz Bednarski
i inni
Piosenkę tytułową śpiewał: Adam Krylik
Lektor: Paweł Bukrewicz
Spis odcinków
Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA | |||
18.06.2018 (www.nickjr.com.pl) 25.06.2018 (TV – Nick Jr.) |
01 | Załoga Top Wing | Time to Earn Our Wings |
27.06.2018 | 02 | Wyścig w niebezpiecznym kanionie | Race Through Danger Canyon |
26.06.2018 | Rod ratuje małego misia | Rod’s Beary Brave Save | |
29.06.2018 | 03 | Penny ratuje polarnego misia | Penny’s Polar Bear Rescue |
28.06.2018 | Shirley Wiewóra odlatuje | Shirley Squirrely Flies Away | |
02.07.2018 | 04 | Cytrynowi piraci | Lemon Pirates |
03.07.2018 | Mapa skarbu | Treasure Map Mission | |
04.07.2018 | 05 | Zagubione gęsi | Goose on the Loose |
05.07.2018 | Rod musi kukurykać | Rod Cock-a-doodle Didn’t | |
06.07.2018 | 06 | Na ratunek śniadaniu | Lunch Box Rescue |
09.07.2018 | Sztafeta | Winging It | |
10.07.2018 | 07 | Na ratunek Megadżetowi | The Great Flash Wing Rescue |
11.07.2018 | Na ratunek żółwiom | Turtle Train Rescue | |
12.07.2018 | 08 | Penny nurkuje na dno | Penny’s Deep Sea Dive |
13.07.2018 | Wielki skok Roda | Rod’s Big Jump | |
16.07.2018 | 09 | Kurczaki na wolności | Chicks on the Loose |
17.07.2018 | Sen o lataniu | Rod’s Dream of Flying | |
18.07.2018 | 10 | Na ratunek tamie | Beaver Dam Rescue |
19.07.2018 | Wielki wyścig gokartów | The Great Goat-Cart Race | |
20.07.2018 | 11 | Bananowi bandyci | The Banana Bandits |
23.07.2018 | Rakietowa przygoda Shirley | Shirley’s Rocket Adventure | |
24.07.2018 | 12 | Misja z jajami | Top Wing’s Eggcellent Rescue |
25.07.2018 | Złodzieje pereł | The Great Pearl-A-Palooza Caper | |
26.07.2018 | 13 | Żółwiastyczna przygoda | A Turtlely Awesome Adventure |
30.07.2018 | Brody jedzie do domu | Brody Goes Home | |
05.11.2018 | 14 | Urodzinowi bandyci | Birthday Bandits! |
Tajemnica nawiedzonej jaskini | The Mystery of the Haunted Cave | ||
06.11.2018 | 15 | Rod i Brody - przygoda w dżungli | Rod and Brody’s Jungle Adventure |
07.11.2018 | Młodzi kadeci | Cadet for a Day | |
08.11.2018 | 16 | Penny ratuje skarb | Penny Rescues the Treasure |
09.11.2018 | Penny jeździ Turbo-autem | Penny Rocks the Road Wing | |
13.11.2018 | 17 | Impreza kapitana Dilliego | Cap’n Dilly’s Dance Party |
12.11.2018 | Załoga marzeń | Top Wing Dream Team | |
14.11.2018 | 18 | Surfowanie w jaskini | Surfin’ the Cave |
15.11.2018 | Top Wing ratuje Lemonkę | Top Wing Rescues the Lemon Shack | |
16.11.2018 | 19 | Shirley nocuje w bazie | Shirley’s Sleepover Adventure |
19.11.2018 | Poza trasą | A Little Off Track | |
20.11.2018 | 20 | Pociąg z odpadami | Turtle Train Cleanup |
21.11.2018 | Przyjęcie Anyu | Anyu’s Friendship Party | |
22.11.2018 | 21 | Baddy i dobre uczynki | Baddy Up to No Good |
23.11.2018 | Odważny kurczak | Rooster Brewster | |
01.03.2019 | 22 | Bananaowa piniata | Bananas Away |
28.02.2019 | Penny ratuje nurkolot | Penny Rescues the Aqua-Wing | |
18.02.2019 | 23 | Bea ma wolne | Bea’s Day Off |
19.02.2019 | Mistrzostwa na deskorolce | Top Wing Big Swirl Games | |
20.02.2019 | 24 | Top Wing ratuje Misia Rozbitka | Top Wing Rescues Survivor Bear |
21.02.2019 | Timmy – pilot | Timmy Wings It | |
22.02.2019 | 25 | Misja młodych kadetów | Junior Cadets Rescue |
25.02.2019 | Wyścig do zatopionego skarbu | Sunken Treasure Race | |
26.02.2019 | 26 | Latający bananowi bandyci | Top Wing Go Bananas |
Spotkanie dla ochłody | Penny’s Chillin’ Playdate | ||
SERIA DRUGA | |||
16.09.2019 | 27 | Czip, Czirp i skarb piratów | Cheep, Chirp, and the Pirate’s Treasure |
Przyjęcie rodziny Roda | Rod’s Family Popcorn Party | ||
17.09.2019 | 28 | Top Wing ratują Akademię | Top Wing Rescues the Academy |
18.09.2019 | 29 | Żądło Top Wing | Top Wing Sting |
Włamanie po bananie | Big Banana Break-In | ||
19.09.2019 | 30 | Pierwszy Dzień Wiosny | Top Wing Spring Fling |
Tańczące Żonkile | Dancing Daffodil Rescue | ||
20.09.2019 | 31 | Penny ratuje Misia Rozbitka | Penny Rescues Survivor Bear |
Przygoda Penny w dżungli | Penny’s Jungle Adventure | ||
23.09.2019 | 32 | Kłopoty z Koźlętami | Trouble With Treegoats |
Spotkanie rodzinne | Rhonda’s Rockin’ Family Reunion | ||
24.09.2019 | 33 | Orzechowe wakacje Shirley | Shirley’s Nutty Vacation |
Niezwykłe zdjęcie akcji | Amazing Action Rescue | ||
34 | ' | Swift’s Family Flying Ace | |
' | Timmy’s Pirate Adventure | ||
35 | ' | Big Swirl Beach Watch | |
' | Survivor Bear’s Adventure Tour |