Transformers: Akademia Rescue Bots: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
m (uzupełnienie) |
m |
||
(Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
|tytuł=Transformers: Akademia Rescue Bots | |tytuł=Transformers: Akademia Rescue Bots | ||
|tytuł oryginalny= Transformers Rescue Bots Academy | |tytuł oryginalny=Transformers Rescue Bots Academy | ||
|plakat= | |plakat=Transformers ARB.jpg | ||
|gatunek=animowany, familijny | |gatunek=animowany, familijny | ||
|kraj=Stany Zjednoczone | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|język=angielski | |język=angielski | ||
|stacja=[[Netflix]] | |stacja=[[Netflix]], [[Telewizja Polska|TVP ABC]] | ||
|lata produkcji=2019 | |lata produkcji=2019 | ||
|data premiery=24 lipca [[2019]] | |data premiery=24 lipca [[2019]] | ||
|sezony= 1 z 1 | |sezony= 1 z 1 | ||
|odcinki= 26 z | |odcinki= 26 z 52 | ||
}} | }} | ||
'''Transformers: Akademia Rescue Bots''' (ang. ''Transformers Rescue Bots Academy'', 2019) – amerykański serial animowany. Polska premiera miała miejsce 24 lipca [[2019]] roku na platformie [[Netflix]]. | '''Transformers: Akademia Rescue Bots''' (ang. ''Transformers Rescue Bots Academy'', 2019) – amerykański serial animowany. Polska premiera miała miejsce 24 lipca [[2019]] roku na platformie [[Netflix]]. Od 25 listopada 2019 roku serial emitowany na kanale [[Telewizja Polska|TVP ABC]]. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
Linia 23: | Linia 23: | ||
'''Reżyseria''': [[Katarzyna Ciecierska]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Katarzyna Ciecierska]]<br /> | ||
'''Dialogi''': [[Marcin Bartkiewicz]]<br /> | '''Dialogi''': [[Marcin Bartkiewicz]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Magdalena Leczkowska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Magdalena Leczkowska]], [[Beata Jankowska (kierownik produkcji)|Beata Jankowska]]<br /> | ||
'''Udział wzięli''': | '''Udział wzięli''': | ||
* [[Paweł Paprocki]] – | |||
** '''Chuck''', | |||
** '''Sim Man''' <small>(odc. 15)</small> | |||
* [[Jakub Jóźwik (ur. 2001)|Jakub Jóźwik]] – '''Cody Burns''' | |||
* [[Robert Jarociński]] – '''Heatwave''' | * [[Robert Jarociński]] – '''Heatwave''' | ||
* [[Maksymilian Bogumił]] – '''Hoist''' | * [[Maksymilian Bogumił]] – '''Hoist''' | ||
* [[Jędrzej Hycnar]] – '''Hot Shot''' | |||
* [[Sebastian Machalski]] – '''Medix''' | * [[Sebastian Machalski]] – '''Medix''' | ||
* [[Dariusz Odija]] – '''Optimus Prime''' | |||
* [[Mateusz Kwiecień]] – '''Wedge''' | |||
* [[Julia Łukowiak]] – '''Whirl''' | * [[Julia Łukowiak]] – '''Whirl''' | ||
* [[ | * [[Andrzej Chudy]] – '''Boulder''' | ||
* [[ | * [[Arkadiusz Janiczek]] – '''Chase''' | ||
* [[ | * [[Klaudiusz Kaufmann]] – '''Blades''' | ||
* [[Maciej Falana]] – '''Wes''' <small>(odc. 18, 26)</small> | |||
* [[Robert Tondera]] – '''Frank''' <small>(odc. 8)</small> | |||
* [[Łukasz Górski]] – '''Pfeiffer''' <small>(odc. 12)</small> | |||
* [[Łukasz Węgrzynowski]] – | |||
** '''Jerry''' <small>(odc. 13)</small>, | |||
** '''Rock''' <small>(odc. 25)</small> | |||
* [[Szymon Roszak]] – | |||
** '''Bunty''' <small>(odc. 19)</small>, | |||
** '''pracownik''' <small>(odc. 24)</small> | |||
* [[Pola Piłat]] – '''Sarah''' <small>(odc. 19)</small> | |||
* [[Katarzyna Ciecierska]] – | |||
** '''Pani''' <small>(odc. 15)</small>, | |||
** '''Sim Komputer''' <small>(odc. 23)</small> | |||
* [[Julia Kołakowska-Bytner]] – '''Hart''' <small>(odc. 23)</small> | |||
* [[Michał Podsiadło]] – '''pan Murphy''' <small>(odc. 24)</small> | |||
* [[Lidia Sadowa]] – '''pani Murphy''' <small>(odc. 24)</small> | |||
i inni | i inni | ||
'''Lektor tytułu''': [[Artur Kaczmarski]] | '''Lektor tytułu''': [[Artur Kaczmarski]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;" | |||
!width="12%"|Premiera<br /><small>([[Netflix]])</small> | |||
!width="12%"|Premiera<br /><small>([[Telewizja Polska|TVP ABC]])</small> | |||
!width="6%"|№1 | |||
!width="6%"|№2 | |||
!width="32%"|Tytuł polski | |||
!width="32%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=6 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.11.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Rekruci – część 1'' | |||
| ''Recruits Part 1'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.11.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| ''Rekruci – część 2'' | |||
| ''Recruits Part 2'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.11.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''Pechowy Chuck'' | |||
| ''Bad Luck Chuck'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29.11.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Whirl na ratunek''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Na zasadach Whirl'')</small> | |||
| ''Whirl’D View'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30.11.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''Pszczelarze''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Pracowite pszczółki'')</small> | |||
| ''Plan Bee'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Czas reakcji''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Bot, który krzyczał "ratunku"'')</small> | |||
| ''The Bot Who Cried Rescue'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28.11.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Trudne początki''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Aż do skutku'')</small> | |||
| ''If At First…'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''Góra Botmore'' | |||
| ''Mount Botmore'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Inspirujący dowódca''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Rządy głośniejszego'')</small> | |||
| ''Mission Inaudible'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Usterka'' | |||
| ''Glitch'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Cztery czy pięć?''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Pięcioro na cztery'')</small> | |||
| ''Five Into Four'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Promocja akademii''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Promocja'')</small> | |||
| ''Rescue Promo'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Kto jest winien?''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Znaleźć winnego'')</small> | |||
| ''Blame Game'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| ''Niespodzianka, Medix!''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Niespodzianka Medixa'')</small> | |||
| ''Surprise, Medix!'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| ''TX3000'' | |||
| ''The Tx3000'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| ''Wielka mała misja''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Mały wielki ratunek'')</small> | |||
| ''The Big, Small Rescue'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Uszkodzony bot to niebezpieczny bot''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Owczy pęd'')</small> | |||
| ''Little Bot Peep'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| ''Nieprzystępny Wedge''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Co gryzie Wedge’a'')</small> | |||
| ''Driving A Wedge'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| ''Naprzód, drużyno!''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Naprzód drużyna'')</small> | |||
| ''Go, Team, Go!'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Szkoła latania'' | |||
| ''Flight School'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Pojedynek botów''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Bitwa Botów'')</small> | |||
| ''Battle Of The Bots'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Strachy w muzeum''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Muzealne strachy'')</small> | |||
| ''Fright At The Museum'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Kaczuszka szczęścia''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Kacze szczęście'')</small> | |||
| ''Duck Luck'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Pieskie popołudnie'' | |||
| ''Dog Stray Afternoon'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.12.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| ''Kosmiczna skała''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Scena z kamienia'')</small> | |||
| ''About A Rock'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|'''24.07.2019''' | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Wpatrzeni w telefony''<br /><small>(tytuł TVP ABC: ''Zapatrzeni w ekran'')</small> | |||
| ''Screen Time'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Na morzu'' | |||
| ''All at Sea'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Czyścioszek'' | |||
| ''All Washed Up'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''Kosmiczna Akcja'' | |||
| ''Space Case'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Who’s Teaching Who?'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| ''Balon na drzewie'' | |||
| ''Balloon Up a Tree'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Ratunek na smoczej górze'' | |||
| ''The Mystery of Dragon Mountain'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| ''Zhakowani'' | |||
| ''Hack Attack'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| ''Dusza towarzystwa'' | |||
| ''Life of the Party'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| ''Nie taki tyranozaur straszny'' | |||
| ''Tyrannosaurus Wrecked'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Dino-trwoga'' | |||
| ''Dino Hard'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| ''Policyjny duet'' | |||
| ''Buddy Cop'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Escape from Penguin Island'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''All the Glitters'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Dig Fest'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Łakocie albo psikus'' | |||
| ''Trick or Treat'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Monster Savings'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Tune Out'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Metal Munchers'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Bee Prepared'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Whirl’s Wise-Bot Quest'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Flying Hunk-A-Junk'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Into the Depths'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Milford Goes to the Dogs'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|50 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''The Ice Wave'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|51 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Best Bots Forever Part 1'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|52 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| '''' | |||
| ''Best Bots Forever Part 2'' | |||
|- | |||
|} | |||
=== Legenda === | |||
* № 1 – numer odcinka według kolejności Netflix. | |||
* № 2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej w TVP ABC. | |||
{{Transformers}} | {{Transformers}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] |
Wersja z 13:49, 19 sty 2020
Transformers: Akademia Rescue Bots Transformers Rescue Bots Academy | |
---|---|
Gatunek | animowany, familijny |
Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
Język oryginału | angielski |
Stacja telewizyjna | Netflix, TVP ABC |
Lata produkcji | 2019 |
Data premiery dubbingu | 24 lipca 2019 |
Wyemitowane serie |
1 z 1 |
Wyemitowane odcinki | 26 z 52 |
Transformers: Akademia Rescue Bots (ang. Transformers Rescue Bots Academy, 2019) – amerykański serial animowany. Polska premiera miała miejsce 24 lipca 2019 roku na platformie Netflix. Od 25 listopada 2019 roku serial emitowany na kanale TVP ABC.
Fabuła
Pięciu rekrutów z Cybertona rozpoczyna naukę w prowadzonej przez utalentowanych nauczycieli Akademii Rescue Botów i podejmuje się pierwszych ryzykownych misji.
Źródło: Netflix
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Katarzyna Ciecierska
Dialogi: Marcin Bartkiewicz
Kierownictwo produkcji: Magdalena Leczkowska, Beata Jankowska
Udział wzięli:
- Paweł Paprocki –
- Chuck,
- Sim Man (odc. 15)
- Jakub Jóźwik – Cody Burns
- Robert Jarociński – Heatwave
- Maksymilian Bogumił – Hoist
- Jędrzej Hycnar – Hot Shot
- Sebastian Machalski – Medix
- Dariusz Odija – Optimus Prime
- Mateusz Kwiecień – Wedge
- Julia Łukowiak – Whirl
- Andrzej Chudy – Boulder
- Arkadiusz Janiczek – Chase
- Klaudiusz Kaufmann – Blades
- Maciej Falana – Wes (odc. 18, 26)
- Robert Tondera – Frank (odc. 8)
- Łukasz Górski – Pfeiffer (odc. 12)
- Łukasz Węgrzynowski –
- Jerry (odc. 13),
- Rock (odc. 25)
- Szymon Roszak –
- Bunty (odc. 19),
- pracownik (odc. 24)
- Pola Piłat – Sarah (odc. 19)
- Katarzyna Ciecierska –
- Pani (odc. 15),
- Sim Komputer (odc. 23)
- Julia Kołakowska-Bytner – Hart (odc. 23)
- Michał Podsiadło – pan Murphy (odc. 24)
- Lidia Sadowa – pani Murphy (odc. 24)
i inni
Lektor tytułu: Artur Kaczmarski
Spis odcinków
Premiera (Netflix) |
Premiera (TVP ABC) |
№1 | №2 | Tytuł polski | Tytuł angielski |
---|---|---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA | |||||
24.07.2019 | 25.11.2019 | 01 | 01 | Rekruci – część 1 | Recruits Part 1 |
24.07.2019 | 26.11.2019 | 02 | 02 | Rekruci – część 2 | Recruits Part 2 |
24.07.2019 | 27.11.2019 | 03 | 03 | Pechowy Chuck | Bad Luck Chuck |
24.07.2019 | 29.11.2019 | 04 | 05 | Whirl na ratunek (tytuł TVP ABC: Na zasadach Whirl) |
Whirl’D View |
24.07.2019 | 30.11.2019 | 05 | 06 | Pszczelarze (tytuł TVP ABC: Pracowite pszczółki) |
Plan Bee |
24.07.2019 | 01.12.2019 | 06 | 07 | Czas reakcji (tytuł TVP ABC: Bot, który krzyczał "ratunku") |
The Bot Who Cried Rescue |
24.07.2019 | 28.11.2019 | 07 | 04 | Trudne początki (tytuł TVP ABC: Aż do skutku) |
If At First… |
24.07.2019 | 02.12.2019 | 08 | 08 | Góra Botmore | Mount Botmore |
24.07.2019 | 03.12.2019 | 09 | 09 | Inspirujący dowódca (tytuł TVP ABC: Rządy głośniejszego) |
Mission Inaudible |
24.07.2019 | 04.12.2019 | 10 | 10 | Usterka | Glitch |
24.07.2019 | 05.12.2019 | 11 | 11 | Cztery czy pięć? (tytuł TVP ABC: Pięcioro na cztery) |
Five Into Four |
24.07.2019 | 06.12.2019 | 12 | 12 | Promocja akademii (tytuł TVP ABC: Promocja) |
Rescue Promo |
24.07.2019 | 07.12.2019 | 13 | 13 | Kto jest winien? (tytuł TVP ABC: Znaleźć winnego) |
Blame Game |
24.07.2019 | 08.12.2019 | 14 | 14 | Niespodzianka, Medix! (tytuł TVP ABC: Niespodzianka Medixa) |
Surprise, Medix! |
24.07.2019 | 09.12.2019 | 15 | 15 | TX3000 | The Tx3000 |
24.07.2019 | 11.12.2019 | 16 | 17 | Wielka mała misja (tytuł TVP ABC: Mały wielki ratunek) |
The Big, Small Rescue |
24.07.2019 | 10.12.2019 | 17 | 16 | Uszkodzony bot to niebezpieczny bot (tytuł TVP ABC: Owczy pęd) |
Little Bot Peep |
24.07.2019 | 12.12.2019 | 18 | 18 | Nieprzystępny Wedge (tytuł TVP ABC: Co gryzie Wedge’a) |
Driving A Wedge |
24.07.2019 | 13.12.2019 | 19 | 19 | Naprzód, drużyno! (tytuł TVP ABC: Naprzód drużyna) |
Go, Team, Go! |
24.07.2019 | 20 | 23 | Szkoła latania | Flight School | |
24.07.2019 | 21 | 24 | Pojedynek botów (tytuł TVP ABC: Bitwa Botów) |
Battle Of The Bots | |
24.07.2019 | 22 | 25 | Strachy w muzeum (tytuł TVP ABC: Muzealne strachy) |
Fright At The Museum | |
24.07.2019 | 15.12.2019 | 23 | 21 | Kaczuszka szczęścia (tytuł TVP ABC: Kacze szczęście) |
Duck Luck |
24.07.2019 | 16.12.2019 | 24 | 22 | Pieskie popołudnie | Dog Stray Afternoon |
24.07.2019 | 14.12.2019 | 25 | 20 | Kosmiczna skała (tytuł TVP ABC: Scena z kamienia) |
About A Rock |
24.07.2019 | 26 | 26 | Wpatrzeni w telefony (tytuł TVP ABC: Zapatrzeni w ekran) |
Screen Time | |
27 | 27 | Na morzu | All at Sea | ||
28 | 28 | Czyścioszek | All Washed Up | ||
29 | 30 | Kosmiczna Akcja | Space Case | ||
30 | ' | Who’s Teaching Who? | |||
31 | 31 | Balon na drzewie | Balloon Up a Tree | ||
32 | 32 | Ratunek na smoczej górze | The Mystery of Dragon Mountain | ||
33 | 37 | Zhakowani | Hack Attack | ||
34 | 38 | Dusza towarzystwa | Life of the Party | ||
35 | 35 | Nie taki tyranozaur straszny | Tyrannosaurus Wrecked | ||
36 | 36 | Dino-trwoga | Dino Hard | ||
37 | 39 | Policyjny duet | Buddy Cop | ||
38 | ' | Escape from Penguin Island | |||
39 | ' | All the Glitters | |||
40 | ' | Dig Fest | |||
41 | 29 | Łakocie albo psikus | Trick or Treat | ||
42 | ' | Monster Savings | |||
43 | ' | Tune Out | |||
44 | ' | Metal Munchers | |||
45 | ' | Bee Prepared | |||
46 | ' | Whirl’s Wise-Bot Quest | |||
47 | ' | Flying Hunk-A-Junk | |||
48 | ' | Into the Depths | |||
49 | ' | Milford Goes to the Dogs | |||
50 | ' | The Ice Wave | |||
51 | ' | Best Bots Forever Part 1 | |||
52 | ' | Best Bots Forever Part 2 |
Legenda
- № 1 – numer odcinka według kolejności Netflix.
- № 2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej w TVP ABC.
Transformers | |
---|---|
Seriale animowane | Wojny potworów • Wojna o Energon • Cybertron • Transformers Animated • Transformers Prime • Rescue Bots • Robots in Disguise • Cyberverse • Akademia Rescue Bots • BotBots • Iskra Ziemi |
Filmy animowane | Beast Hunters – Predacons Rising • Transformers: początek |
Filmy aktorskie | Transformers (2007) • Zemsta upadłych • Transformers 3 • Wiek zagłady • Ostatni Rycerz • Bumblebee • Przebudzenie bestii |
Gry komputerowe | Zemsta upadłych • Wojna o Cybertron • Iskra Ziemi – Ekspedycja |