Wiek niewinności: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj
m (Linki zewnętrzne)
Linia 1: Linia 1:
 
'''Wiek niewinności''' (ang. ''The Age of Innocence'') – amerykański melodramat z 1997 roku w reżyserii Martina Scorsesego.
 
'''Wiek niewinności''' (ang. ''The Age of Innocence'') – amerykański melodramat z 1997 roku w reżyserii Martina Scorsesego.
  
Polski dubbing (ukończony 8 stycznia 1997 r.) opracowany został na zlecenie [[Canal+]], która jako jedyna stacja wyświetlała go w takiej wersji.
+
Polski dubbing (ukończony 8 stycznia 1997 r., a wyemitowany 24 stycznia 1997 r.) opracowany został na zlecenie [[Canal+]], która jako jedyna stacja wyświetlała go w takiej wersji.
  
 
== Fabuła ==
 
== Fabuła ==

Wersja z 00:04, 12 lut 2013

Wiek niewinności (ang. The Age of Innocence) – amerykański melodramat z 1997 roku w reżyserii Martina Scorsesego.

Polski dubbing (ukończony 8 stycznia 1997 r., a wyemitowany 24 stycznia 1997 r.) opracowany został na zlecenie Canal+, która jako jedyna stacja wyświetlała go w takiej wersji.

Fabuła

Nowy Jork, lata 70. XIX w. Młody prawnik Newland Archer (Daniel Day-Lewis) jest zaręczony z May Welland (Winona Ryder). Wszyscy twierdzą, że to świetnie dobrana para i doskonały związek, który połączy dwa znakomite rody. Archer jest szczęśliwy do czasu, gdy poznaje w operze hrabinę Ellen Olenską (Michelle Pfeiffer), kuzynkę May, która właśnie wróciła z Europy. Zostawiła tam męża, z którym zamierza się rozwieść. Newland jest zafascynowany jej urodą oraz tym, że Ellen ma własne zdanie. Zakochuje się w hrabinie z wzajemnością. Romansowi i skandalowi towarzyskiemu może zapobiec jedynie przyspieszenie daty ślubu Archera i May… Film na podstawie powieści Edith Wharton. Zdobył cztery nominacje do Oscarów, m.in. za rolę drugoplanową dla Winony Ryder i scenariusz adaptowany, i jedną statuetkę – za kostiumy.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-808082

Wersja polska

Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria: Henryka Biedrzycka
Dźwięk: Urszula Ziarkiewicz-Kuczyńska
Montaż: Agnieszka Kołodziejczyk
Kierownictwo produkcji: Romuald Cieślak
Udział wzięli:

Lektor: Maciej Gudowski

Linki zewnętrzne