Zaplątane przygody Roszpunki: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Wersja polska: , →Spis odcinków) |
|||
(Nie pokazano 33 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 2: | Linia 2: | ||
|tytuł= Zaplątani: Serial / Zaplątane przygody Roszpunki | |tytuł= Zaplątani: Serial / Zaplątane przygody Roszpunki | ||
|tytuł oryginalny= Tangled: The Series / Rapunzel’s Tangled Adventure | |tytuł oryginalny= Tangled: The Series / Rapunzel’s Tangled Adventure | ||
|plakat= | |plakat= Zaplątani serial.jpg | ||
|gatunek= animowany | |gatunek= animowany | ||
|kraj= Stany Zjednoczone | |kraj= Stany Zjednoczone | ||
Linia 9: | Linia 9: | ||
|lata produkcji= 2017- | |lata produkcji= 2017- | ||
|data premiery= 25 września [[2017]] | |data premiery= 25 września [[2017]] | ||
|sezony= | |sezony= 3 z 3 | ||
|odcinki= | |odcinki= 59 z 68 | ||
}} | }} | ||
'''Zaplątani: Serial''' / '''Zaplątane przygody Roszpunki''' (ang. ''Tangled: The Series'' lub ''Rapunzel’s Tangled Adventure'', 2017-??) – amerykański serial animowany powiązany z filmem o [[Zaplątani|tym samym tytule]]. | '''Zaplątani: Serial''' / '''Zaplątane przygody Roszpunki''' (ang. ''Tangled: The Series'' lub ''Rapunzel’s Tangled Adventure'', 2017-??) – amerykański serial animowany powiązany z filmem o [[Zaplątani|tym samym tytule]]. | ||
Linia 22: | Linia 22: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
''' | '''W wersji polskiej udział wzięli''': | ||
* [[Maciej Stuhr]] – '''Julek Szczerbiec | * [[Maciej Stuhr]] – '''Julek Szczerbiec / Flynn Rajtar''' | ||
* [[Julia Kamińska]] – '''Roszpunka''' | * [[Julia Kamińska]] – '''Roszpunka''' | ||
* [[Anna Smołowik]] – '''Cassandra''' | * [[Anna Smołowik]] – '''Cassandra'''<!-- | ||
* [[Andrzej Blumenfeld]] – ''' | * [[Agnieszka Zwolińska]] − '''Cassandra''' <small>(S1-S9)</small>--> | ||
* [[Szymon Kuśmider]] – ''' | * [[Andrzej Blumenfeld]] – '''Król Fryderyk''' <small>(odc. 1-2, 6-7, 10)</small> | ||
* [[Klementyna Umer]] – ''' | * [[Szymon Kuśmider]] – | ||
* [[Grzegorz Pawlak]] – '''Nochal''' | ** '''Król Fryderyk''' <small>(odc. 11-13, 15-17, 19-23, 36, 46, 50-51, 55, 57)</small><!--, | ||
** <small>(odc. 44-49)</small>-->, | |||
** '''Quirin''' <small>(odc. 51)</small> | |||
* [[Klementyna Umer]] – | |||
** '''Królowa Arianna'''<!-- | |||
** <small>(odc. 8)</small>-->, | |||
** '''Mary''' <small>(odc. 53)</small> | |||
* [[Grzegorz Pawlak]] – | |||
** '''Nochal''',<!-- | |||
** <small>(odc. 2, 3)</small>--> | |||
** '''Szakala Szablozębna''' <small>(odc. 4)</small> | |||
* [[Robert Jarociński]] – | * [[Robert Jarociński]] – | ||
** '''Quirin''' <small>(odc. 1, 11-12<!--, 26-27-->, 40)</small>, | ** '''Quirin''' <small>(odc. 1, 11-12<!--, 26-27-->, 40)</small>, | ||
** '''Haczystop''' | ** '''Haczystop''' | ||
* [[Jakub Szydłowski]] – '''Lance | * [[Jakub Szydłowski]] – '''Lance Bajera / Arnwaldo Schnitz'''<!-- | ||
* [[Monika Obara]] | ** <small>(odc. 6-8)</small> | ||
* [[Wojciech Paszkowski]] – | ** '''Vladimir''' <small>(odc. 19)</small>--> | ||
* [[Monika Obara]] − '''Adira''' <small>(odc. 26-27, 30, 33, 40-41, 48-50)</small><!--, | |||
** <small>(odc. 44-49)</small>--> | |||
* [[Wojciech Paszkowski]] – | |||
** '''Amor''', | ** '''Amor''', | ||
** '''strażnik Piotruś''', | ** '''strażnik Piotruś''' <small>(serie I-II)</small>, | ||
** ''' | ** '''Frycek''' <small>(odc. 3, 10)</small>,<!-- | ||
** ''' | ** '''mężczyzna''' <small>(odc. 4)</small>,--> | ||
** '''członek związku''' <small>(odc. 4)</small>, | |||
** '''mężczyzna z popcornem''' <small>(odc. 4)</small>, | |||
** '''wynalazca dojarki''' <small>(odc. 8)</small><!-- | |||
** '''głowa łosia''' <small>(odc. 17)</small>--> | ** '''głowa łosia''' <small>(odc. 17)</small>--> | ||
'''W pozostałych rolach''': | '''W pozostałych rolach''': | ||
* [[Danuta Stenka]] – '''Matka Gertruda''' <small>(odc. 1)</small> | * [[Danuta Stenka]] – '''Matka Gertruda''' <small>(odc. 1, 46, 50)</small> | ||
* [[Maksymilian Bogumił]] – '''Varian''' <small>(odc. 1, 8)</small> | * [[Maksymilian Bogumił]] – '''Varian''' <small>(odc. 1, 8)</small><!-- | ||
* [[Marcin Franc]] – '''Varian''' <small>(odc. 11-13, 16, 20-23, 36)</small><!-- | ** <small>(odc. 6-7)</small> | ||
* | ** '''ojciec''' <small>(odc. 10)</small>--> | ||
* | * [[Marcin Franc]] – '''Varian''' <small>(odc. 11-13, 16, 20-23, 36, 50-51, 54, 57-58, 60)</small><!--, | ||
** '''''' <small>(odc. 11-12)</small>, | |||
** '''official''' <small>(odc. 16)</small>--> | |||
* [[Jacek Król]] – | * [[Jacek Król]] – | ||
** '''Kapitan Straży''', | ** '''Kapitan Straży''', | ||
** '''strażnik | ** '''strażnik Stach''' <small>(serie I-II)</small>, | ||
** '''Vladimir''' | |||
* [[Wojciech Słupiński]] – | |||
** '''Wujaszek „Monty” Montgomery''' <small>(odc. 2, 10, 15, 18, 22-23, 51, 53)</small>, | |||
** '''Dwayne''' <small>(odc. 3)</small><!--, | |||
** '''mieszkaniec Korony''' <small>(odc. 11)</small>, | |||
** '''Kitty Cat Tattoo Guy''' <small>(odc. 14)</small>--> | |||
* [[Maria Tyszkiewicz]] – '''kobieta''' <small>(odc. 3-4)</small><!--, | |||
** '''dziewczynka''' <small>(odc. 4)</small>--> | |||
* [[Bożena Furczyk]] − | |||
** '''staruszka''' <small>(odc. 3)</small>, | |||
** '''kobieta''' <small>(odc. 4)</small>, | |||
** '''chłopiec 1''' <small>(odc. 4)</small> | |||
* [[Karol Wróblewski]] – | * [[Karol Wróblewski]] – | ||
** '''fałszywy Giovanni''' <small>(odc. 3)</small>, | ** '''Dale / fałszywy Giovanni''' <small>(odc. 3)</small>, | ||
** '''prawdziwy Giovanni''' <small>(odc. 3)</small> | ** '''prawdziwy Giovanni''' <small>(odc. 3)</small> | ||
* [[Jakub Wieczorek]] – '''Wrak Łupieżca''' <small>(odc. 4)</small> | * [[Jakub Wieczorek]] – '''Wrak Łupieżca''' <small>(odc. 4)</small><!-- | ||
* [[Mikołaj Klimek]] − '''więzień''' <small>(odc. 5)</small>< | ** <small>(odc. 5-6)</small>--> | ||
''' | * [[Mikołaj Klimek]] − | ||
* [[Łukasz Lewandowski]] – ''' | ** '''wytatuowany Carl''' <small>(odc. 4)</small>, | ||
** '''Nigel''' <small>(odc. 10)</small | ** '''więzień''' <small>(odc. 5)</small> | ||
* [[Maksymilian Michasiów]] − '''prowadzący turniej''' <small>(odc. 4)</small> | |||
* [[Mirosław Zbrojewicz]] − '''Bracia Karczybykowie''' <small>(odc. 5, 52, 56)</small> | |||
* [[Antoni Scardina]] − '''chłopiec''' <small>(odc. <!--6, 8,-->10)</small> | |||
* [[Łukasz Lewandowski]] – | |||
** '''Król Trevor''' <small>(odc. 7, 57)</small>, | |||
** '''wynalazca szczudeł''' <small>(odc. 8)</small>, | |||
** '''Nigel''' <small>(odc. 10)</small> | |||
* [[Adam Bauman]] – | * [[Adam Bauman]] – | ||
** '''profesor St. Croix''' <small>(odc. 8)</small>, | ** '''profesor St. Croix''' <small>(odc. 8)</small>,<!-- | ||
** '''Hector''' <small>(odc. 40-41)</small> | ** <small>(odc. 20-23)</small>,--> | ||
** '''Hector''' <small>(odc. 40-41, 48-49)</small> | |||
* [[Marta Słociak-Wiszniewska]] – '''Fernanda Pizzazo''' <small>(odc. 8)</small> | * [[Marta Słociak-Wiszniewska]] – '''Fernanda Pizzazo''' <small>(odc. 8)</small> | ||
* [[Kamil Pruban]] – '''Czarek ( | * [[Kamil Pruban]] – '''Czarek / Herbert''' <small>(odc. 9)</small><!--, | ||
* [[Paweł Szczesny]] – | ** '''mieszkaniec Korony''' <small>(odc. 11)</small>, | ||
** '''Percival''' <small>(odc. 6)</small>, | ** '''Frycek''' <small>(odc. 11, 13, 15)</small>--> | ||
** '''Xavier''' <small>(odc. 9, 11- | * [[Paweł Szczesny]] – | ||
** '''Hortensja Krogulec''' <small>(odc. 10)</small>, | ** '''Percival''' <small>(odc. 6)</small>, | ||
** '''William''' <small>(odc. 32)</small> | ** '''Xavier''' <small>(odc. 9, 11-16, 51, 54)</small>, | ||
* [[Przemysław Nikiel]] – '''Attyla''' <small>(odc. 10, 13, 17-18)</small> | ** '''Hortensja Krogulec''' <small>(odc. 10, 13, 18, 22-23, 46, 53-56)</small>, | ||
** '''William''' <small>(odc. 32)</small><!--, | |||
** '''Kardynał''' <small>(odc. 46)</small> | |||
** <small>(odc. 44-49)</small>--> | |||
* [[Przemysław Nikiel]] – '''Attyla''' <small>(odc. 9-10, 13, 17-18, 51, 57)</small> | |||
* [[Tomasz Jarosz]] – '''Nigel''' <small>(odc. 11-13, 16-17, 19-23, 55)</small> | |||
* [[Katarzyna Kozak]] – | * [[Katarzyna Kozak]] – | ||
** '''pani Sugarby''' <small>(odc. 13)</small>, | ** '''pani Sugarby / Sugracha Odwieczna''' <small>(odc. 13)</small>, | ||
** '''Madame Canardist''' <small>(odc. 32, 38)</small> | ** '''Madame Canardist''' <small>(odc. 32, 38, 47)</small><!--, | ||
** <small>(odc. 44-49)</small>--> | |||
* [[Katarzyna Mogielnicka]] − | |||
** '''mała Roszpunka''' <small>(odc. 14)</small>, | |||
** '''Catalina „Ruda”''' <small>(odc. 15<!--, 32-->)</small>, | |||
** '''mała Cassandra''' <small>(odc. 50)</small> | |||
* [[Olga Cybińska]] – | |||
** '''Kiera „Wredna”''' <small>(odc. 15<!--, 32-->, 53-54, 57, 60)</small>, | |||
** '''dziewczynka''' <small>(odc. 11<!--, 52-->)</small><!-- | |||
** <small>(odc. 20-23)</small>--> | |||
* [[Mirosław Wieprzewski]] – '''Griffin z Pittsford''' <small>(odc. 16)</small> | * [[Mirosław Wieprzewski]] – '''Griffin z Pittsford''' <small>(odc. 16)</small> | ||
* [[ | * [[Anna Sroka-Hryń]] – '''Sroga Renia''' <small>(odc. 17)</small> | ||
* [[ | * [[Agata Pruchniewska]] − '''Lady Krach''' <small>(odc. 18<!--, 37-->)</small> | ||
* [[Artur Kozłowski]] − '''chłopiec''' <small>(odc. 18-19)</small> | |||
* [[Katarzyna Dąbrowska]] – '''Willow''' <small>(odc. 19)</small> | * [[Katarzyna Dąbrowska]] – '''Willow''' <small>(odc. 19)</small> | ||
* [[Jan Kulczycki]] – '''Baron''' <small>(odc. 26-27)</small | * [[Wojciech Żołądkowicz]] – | ||
** '''strażnik Stach''' <small>(seria III<!--odc. 18-23, 50, 52, 54, 56-->)</small>, | |||
** '''tajemniczy mężczyzna''' <small>(odc. 19)</small>, | |||
** '''Wacek „Łasica”''' <small>(odc. 15, 26-28, 37)</small>, | |||
** '''Virtuous St. Goodberry''' <small>(odc. 39)</small>, | |||
** '''Lord Demanitus''' <small>(odc. 47)</small> | |||
* [[Michał Konarski]] − | |||
** '''Król Edmund''' <small>(odc. 26-27, 40-41, 48-50, 52)</small>, | |||
** '''Juniper''' <small>(odc. 51)</small> | |||
* [[Jan Kulczycki]] – '''Baron''' <small>(odc. 26-27)</small> | |||
* [[Michalina Łabacz]] − '''Vex''' <small>(odc. 26-29)</small> | * [[Michalina Łabacz]] − '''Vex''' <small>(odc. 26-29)</small> | ||
* [[Ewa Prus]] – '''Stalyan''' <small>(odc. 26-27, 39)</small> | * [[Ewa Prus]] – '''Stalyan''' <small>(odc. 26-27, 39)</small> | ||
* [[Marcin Troński]] – '''Quaid''' <small>(odc. 28-29)</small> | * [[Marcin Troński]] – '''Quaid''' <small>(odc. 28-29)</small> | ||
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – | * [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – | ||
** '''matka''' <small>(odc. 31)</small>, | ** '''matka''' <small>(odc. 31)</small>, | ||
** '''Florina''' <small>(odc. 34)</small>, | ** '''Florina''' <small>(odc. 34)</small>, | ||
Linia 92: | Linia 151: | ||
* [[Anna Gajewska]] – | * [[Anna Gajewska]] – | ||
** '''Petunia''' <small>(odc. 32)</small>, | ** '''Petunia''' <small>(odc. 32)</small>, | ||
** '''Serafina''' <small>(odc. 35)</small | ** '''Serafina''' <small>(odc. 35)</small> | ||
* [[Grzegorz Kwiecień]] − | |||
* [[Grzegorz Kwiecień]] − | |||
** '''Grajek''' <small>(odc. 32)</small>, | ** '''Grajek''' <small>(odc. 32)</small>, | ||
** '''Borb''' <small>(odc. 34)</small> | ** '''Borb''' <small>(odc. 34)</small> | ||
* [[Zbigniew Konopka]] –<!-- | * [[Zbigniew Konopka]] – | ||
** '''Cutter''' <small>(odc. 26-27)</small>,<!-- | |||
** '''sprzedawca ryb''' <small>(odc. 32)</small>,--> | ** '''sprzedawca ryb''' <small>(odc. 32)</small>,--> | ||
** '''strażnik iglicy''' <small>(odc. 33)</small>, | ** '''strażnik iglicy''' <small>(odc. 33)</small>, | ||
Linia 105: | Linia 162: | ||
** '''Dart''' <small>(odc. 39)</small> | ** '''Dart''' <small>(odc. 39)</small> | ||
* [[Lucyna Malec]] – '''Caliope''' <small>(odc. 33)</small> | * [[Lucyna Malec]] – '''Caliope''' <small>(odc. 33)</small> | ||
* [[Waldemar Barwiński]] – '''Dale | * [[Paweł Kubat]] − | ||
** '''Alfons''' <small>(odc. 34, 36)</small>, | |||
** '''Jorn''' <small>(odc. 34)</small>, | |||
** '''strażnik Piotruś''' <small>(seria III<!--odc. 50, 52, 54-56-->)</small>, | |||
** '''Dwayne''' <small>(odc. 60)</small> | |||
* [[Waldemar Barwiński]] – '''Dale / fałszywy Giovanni''' <small>(odc. 37)</small> | |||
* [[Janusz Wituch]] – | * [[Janusz Wituch]] – | ||
** '''Otter''' <small>(odc. 37)</small>, | ** '''Otter''' <small>(odc. 37)</small>, | ||
** '''komisarz Kuc''' <small>(odc. 39)</small> | ** '''komisarz Kuc''' <small>(odc. 39)</small> | ||
* [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]] − ''' | * [[Krzysztof Plewako-Szczerbiński]] − | ||
* | ** '''Vigor''' <small>(odc. 32, 38)</small>, | ||
** ''' | ** '''Pocket''' <small>(odc. 37)</small>, | ||
* | ** '''wodny goblin''' | ||
* [[Robert Tondera]] − '''Bracia Karczybykowie''' <small>(odc. 37)</small><!-- | |||
** '''Alfons''' <small>(odc. 37)</small>--> | |||
* [[Dariusz Odija]] − '''Haczyk''' <small>(odc. 43)</small> | * [[Dariusz Odija]] − '''Haczyk''' <small>(odc. 43)</small> | ||
* [[Artur Kaczmarski]] − '''Troumus | * [[Artur Kaczmarski]] − '''Troumus / Matthews''' <small>(odc. 44-46)</small> | ||
* [[Jakub Strach]] − '''mały Lance Bajero''' <small>(odc. 45)</small> | * [[Jakub Strach]] − '''mały Lance Bajero''' <small>(odc. 45)</small> | ||
* [[ | * [[Nastazja Bytner]] − '''mała Cassandra''' <small>(odc. 45)</small> | ||
* [[ | * [[Natalia Jankiewicz]] − '''Zaczarowana dziewczynka''' <small>(odc. 50, 52-53, 55, 58)</small> | ||
* [[ | * [[Przemysław Glapiński]] – '''Czarek / Herbert''' <small>(odc. 50-51)</small> | ||
* [[ | * [[Agnieszka Matysiak]] – | ||
* [[ | ** '''Klementyna''' <small>(odc. 50-51)</small>, | ||
** ''' | ** '''Kapitan Creighton''' <small>(odc. 53)</small> | ||
** ''' | * [[Krzysztof Cybiński]] – '''Kai''' <small>(odc. 50-51)</small> | ||
* [[]] − ''' | * [[Tomasz Steciuk]] – '''Frycek''' <small>(odc. 50, 52, 54, 58)</small> | ||
* [[]] − ''' | * [[Delfina Wilkońska]] – '''Maisie''' <small>(odc. 51)</small><!--, | ||
** <small>(odc. 26-43)</small>--> | |||
* [[Maja Kwiatkowska]] − '''Catalina „Ruda”''' <small>(odc. 53-54, 60)</small> | |||
* [[Anna Ułas]] − '''Królowa Ingvarru''' <small>(odc. 55)</small> | |||
* [[Grzegorz Drojewski]] − '''nastoletni Julek Szczerbiec''' <small>(odc. 56)</small><!-- | |||
** '''Julek Szczerbiec / Flynn Rajtar''' <small>(S1-S9)</small>--> | |||
* [[Miłosz Konkel]] − '''nastoletni Lance Bajera''' <small>(odc. 56)</small><!-- | |||
* [[Joanna Pach-Żbikowska]]--> | |||
* [[Wojciech Machnicki]]<!-- <small>(odc. 6)</small>--> | |||
* [[Marta Dylewska]] − '''gwary i epizody''' <small>(odc. 11-12, 16)</small> | |||
* [[Aleksander Sosiński]] − '''gwary i epizody''' <small>(odc. 11-12, 16)</small> | |||
* [[Aldona Struzik]] − '''gwary i epizody''' <small>(odc. 11-12, 16)</small> | |||
* [[Anna Wodzyńska]] − '''gwary i epizody''' <small>(odc. 11-12, 16<!--, 18-23-->)</small> | |||
* [[Marta Dobecka]]<!-- <small>(odc. 18-19)</small>--> | |||
* [[Norbert Kaczorowski]]<!-- <small>(odc. 18-19)</small>--> | |||
* [[Mateusz Kmiecik]]<!-- <small>(odc. 18-19)</small>--> | |||
* [[Julia Łukowiak]]<!-- <small>(odc. 18-19)</small>--> | |||
* [[Aleksandar Milićević]]<!-- <small>(odc. 18-19)</small>--> | |||
* [[Karolina Gibowska]]<!-- <small>(odc. 20-23)</small>--> | |||
* [[Józef Grzymała]]<!-- <small>(odc. 20-23, 26-43)</small>--> | |||
* [[Magdalena Jaworska]]<!-- <small>(odc. 20-23)</small>--> | |||
* [[Tomasz Olejnik]]<!-- <small>(odc. 20-23)</small>--> | |||
* [[Jakub Sasak]]<!-- <small>(odc. 20-23)</small>--> | |||
* [[Monika Szomko]]<!-- <small>(odc. 26-43)</small>--> | |||
* [[Magdalena Herman-Urbańska]]<!-- − '''Faith''' <small>(odc. 55)</small> | |||
<small>(odc. 26-43)</small>--> | |||
* [[Sebastian Świerszcz]]<!-- <small>(odc. 26-43)</small>--> | |||
* [[Zofia Domalik]]<!-- <small>(odc. 26-43)</small> | |||
* [[]] − '''chłopiec 2''' <small>(odc. 4)</small> | |||
* [[]] − '''Wacek „Łasica”''' <small>(odc. 6)</small> | |||
* [[]] − '''woźnica''' <small>(odc. 6)</small> | * [[]] − '''woźnica''' <small>(odc. 6)</small> | ||
* [[]] | * [[]] – '''mężczyzna/zbir''' <small>(odc. 16)</small> | ||
* [[]] – '''tajemniczy mężczyzna''' <small>(odc. 19)</small> | * [[]] – '''tajemniczy mężczyzna''' <small>(odc. 19)</small> | ||
* [[]] − '''dziewczynka''' <small>(odc. 20)</small> | * [[]] − '''dziewczynka''' <small>(odc. 20)</small> | ||
* [[]] − '''Vodnik''' <small>(odc. 35)</small> | * [[]] − '''Vodnik''' <small>(odc. 35)</small> | ||
* [[]] − '''strażnik Goodberry'ego''' <small>(odc. 39)</small> | * [[]] − '''strażnik Goodberry'ego''' <small>(odc. 39)</small> | ||
* [[]] − '''wrestler''' <small>(odc. 39)</small> | * [[]] − '''wrestler''' <small>(odc. 39)</small> | ||
* [[]] − '''Mocarna Mariola''' <small>(odc. 39)</small> | * [[]] − '''Mocarna Mariola''' <small>(odc. 39)</small> | ||
* [[]] − ''' | * [[]] − '''karczmarz''' <small>(odc. 52)</small> | ||
* [[]] − ''' | * [[]] − '''Earl''' <small>(odc. 53)</small> | ||
* [[]] − ''' | * [[]] − '''mężczyzna''' <small>(odc. 53)</small>--> | ||
i inni | i inni | ||
'''Wykonanie piosenek''': | '''Wykonanie piosenek''': | ||
* '''„Wiatr we włosach” (czołówka)''': [[Małgorzata Nakonieczna]], | * '''''„Wiatr we włosach”'' (czołówka)''': [[Małgorzata Nakonieczna]], | ||
* '''„Więcej siebie dać” (tyłówka)''': [[Anna Karwan]], [[Natalia Piotrowska]], | * '''''„Więcej siebie dać”'' (tyłówka)''': [[Anna Karwan]], [[Natalia Piotrowska]], | ||
* '''„Zaklęcie”''': [[Małgorzata Nakonieczna]] <small>(odc. 1)</small>, | * '''''„Zaklęcie”''''': [[Małgorzata Nakonieczna]] <small>(odc. 1, 51)</small>, | ||
* '''„Ten fach”''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Anna Smołowik]], [[Ewa Prus]] | * '''''„Ten fach”''''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Anna Smołowik]] oraz chór w składzie: [[Jan Bzdawka]], [[Krzysztof Cybiński]], [[Adam Krylik]], [[Ewa Prus]], [[Jakub Szydłowski]], [[Daniel Wojsa]] <small>(odc. 11)</small>, | ||
* '''„Będziesz dumę czuł”''': [[Marcin Franc]] <small>(odc. | * '''''„Będziesz dumę czuł”''''': [[Marcin Franc]] <small>(odc. 12)</small>, | ||
* '''„Będziesz dumę czuł” (Repryza)''': [[Marcin Franc]] <small>(odc. | * '''''„Będziesz dumę czuł”'' (Repryza)''': [[Marcin Franc]] <small>(odc. 12)</small>, | ||
* '''„Zaklęcie”''': <small>(odc. 14)</small>, | * '''''„Zaklęcie”''''': [[Katarzyna Mogielnicka]] <small>(odc. 14)</small>, | ||
* '''„Ty i ja”''': [[Sylwia Przetak]], [[Katarzyna Owczarz]] <small>(odc. 14)</small>, | * '''''„Ty i ja”''''': [[Sylwia Przetak]], [[Katarzyna Owczarz]] <small>(odc. 14)</small>, | ||
* '''„Mówię wam”''': [[Anna Sroka-Hryń]], [[Małgorzata Nakonieczna]] | * '''''„Mówię wam”''''': [[Anna Sroka-Hryń]], [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Jacek Król]], [[Robert Jarociński]], [[Przemysław Nikiel]], [[Wojciech Paszkowski]] [[Grzegorz Pawlak]] oraz chór w składzie: [[Jan Bzdawka]], [[Krzysztof Cybiński]], [[Adam Krylik]], [[Jakub Szydłowski]], [[Daniel Wojsa]] <small>(odc. 17)</small>, | ||
* '''„Dzisiaj na wszystko mnie stać”''': [[Marcin Franc]], [[Anna Smołowik]], [[Maciej Stuhr]], [[Małgorzata Nakonieczna]] | * '''''„Dzisiaj na wszystko mnie stać”''''': [[Marcin Franc]], [[Anna Smołowik]], [[Maciej Stuhr]], [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Szymon Kuśmider]] oraz chór w składzie: [[Jan Bzdawka]], [[Jakub Jurzyk]], [[Wojciech Paszkowski]], [[Krzysztof Pietrzak]], [[Natalia Piotrowska]] , [[Anna Sochacka]], [[Klementyna Umer]], [[Przemysław Zubowicz]] <small>(odc. 22-23)</small>, | ||
* '''„Wolna chcę być”''': [[Małgorzata Nakonieczna]] <small>(odc. 22-23)</small>, | * '''''„Wolna chcę być”''''': [[Małgorzata Nakonieczna]] <small>(odc. 22-23)</small>, | ||
* '''„Mój cel - cały świat”''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Maciej Stuhr]], [[Anna Smołowik]] <small>(odc. 26-27)</small>, | * '''''„Mój cel - cały świat”''''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Maciej Stuhr]], [[Anna Smołowik]] <small>(odc. 26-27)</small>, | ||
* '''„Niech by wróciły tamte dni”''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Maciej Stuhr]] <small>(odc. 26-27)</small>, | * '''''„Niech by wróciły tamte dni”''''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Maciej Stuhr]] <small>(odc. 26-27)</small>, | ||
* '''„Mój cel - cały świat” (Repryza)''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Maciej Stuhr]] <small>(odc. 26-27)</small>, | * '''''„Mój cel - cały świat”'' (Repryza)''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Maciej Stuhr]] <small>(odc. 26-27)</small>, | ||
* '''„To widzę stąd”''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Anna Smołowik]] <small>(odc. 31)</small>, | * '''''„To widzę stąd”''''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Anna Smołowik]] <small>(odc. 31)</small>, | ||
* '''„Hook Foot's Ballad”''': [[Robert Jarociński]], [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Maciej Stuhr]] <small>(odc. 35)</small>, | * '''''„Hook Foot's Ballad”''''': [[Robert Jarociński]], [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Maciej Stuhr]] <small>(odc. 35)</small>, | ||
* '''„Mój najlepszy kumpel”''': [[Maciej Stuhr]], [[Jakub Szydłowski]] <small>(odc. 40)</small>, | * '''''„Mój najlepszy kumpel”''''': [[Maciej Stuhr]], [[Jakub Szydłowski]] <small>(odc. 40)</small>, | ||
* '''„Reverse Incantation”''': [[Małgorzata Nakonieczna]] <small>(odc. 40)</small>, | * '''''„Reverse Incantation”''''': [[Małgorzata Nakonieczna]] <small>(odc. 40)</small>, | ||
* '''„Ciągle muszę czekać”''': [[Anna Świątczak]] <small>(odc. 41)</small>, | * '''''„Ciągle muszę czekać”''''': [[Anna Świątczak]] <small>(odc. 41)</small>, | ||
* '''„Życie jak sen”''': [[Dariusz Odija]]<!--, [[Katarzyna Owczarz]]--> i inni <small>(odc. 43)</small>< | * '''''„Życie jak sen”''''': [[Dariusz Odija]]<!--oraz chór w składzie: [[Anna Frankowska]], [[Katarzyna Owczarz]], [[Anna Sochacka]], [[Krzysztof Cybiński]], [[Jakub Szydłowski]]--> i inni <small>(odc. 43)</small>, | ||
* '''„Everything I Ever Thought I Knew”''': [[Maciej Stuhr]] <small>(odc. | * '''''„With You by My Side”''''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Maciej Stuhr]], [[Anna Smołowik]] <small>(odc. 48)</small>, | ||
* ''' | * '''''„Everything I Ever Thought I Knew”''''': [[Maciej Stuhr]] <small>(odc. 49)</small>, | ||
* '''''„Ciągle muszę czekać”'' (Repryza)''': [[Katarzyna Mogielnicka]], [[Anna Świątczak]] <small>(odc. 50)</small>, | |||
* '''''„Crossing the Line”''''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Anna Świątczak]] <small>(odc. 50)</small> | |||
* '''''„Stronger than Ever Before”''''': [[Małgorzata Nakonieczna]], [[Maciej Stuhr]], [[Jakub Szydłowski]]<!--oraz chór w składzie: [[Katarzyna Owczarz]]--> i inni <small>(odc. 51)</small> | |||
'''Reżyseria''': | '''Reżyseria''': | ||
* [[Wojciech Paszkowski]] <small>(odc. 1-12, 24-25)</small>, | * [[Wojciech Paszkowski]] <small>(odc. 1-12, 24-25)</small>, | ||
* [[Artur Kaczmarski]] <small>(odc. 13- | * [[Artur Kaczmarski]] <small>(odc. 13-23, 26-53<!--; S1-S9-->)</small> | ||
'''Reżyser muzyczny''': [[Agnieszka Tomicka]] <small>(odc. 1, 11-12, 14, 17, 22-23, 26-27, 31, 35, 40-41<!--,43-->; czołówka, tyłówka)</small>< | '''Reżyser muzyczny''': | ||
* [[Agnieszka Tomicka]] <small>(odc. 1, 11-12, 14, 17, 22-23, 26-27, 31, 35, 40-41<!--,43-->, 50-51; czołówka, tyłówka)</small>, | |||
* [[Monika Malec (kierownik muzyczny)|Monika Malec]] <small>(odc. 48-49)</small> | |||
'''Dialogi''': [[Piotr Lenarczyk]]<br /> | '''Dialogi''': [[Piotr Lenarczyk]]<br /> | ||
'''Teksty piosenek''': [[Michał Wojnarowski]]<br /> | '''Teksty piosenek''': [[Michał Wojnarowski]]<br /> | ||
'''Wersja polska''': [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]<br /> | '''Wersja polska''': [[SDI Media Polska|SDI MEDIA POLSKA]]<br /> | ||
'''Dźwięk''': [[Łukasz Fober]]<br /> | '''Dźwięk''': [[Łukasz Fober]], [[Ewa Łebek]], [[Adam Łonicki]], [[Krzysztof Jaworski]], [[Aleksandra Maciaszczyk]], [[Mateusz Michniewicz]], [[Sergio Pinilla|Sergio Pinilla Vásquez]], [[Michał Wróblewski]], [[Damian Zubczyński]]<br /> | ||
'''Mix''': [[Piotr Zygo]]<br /> | '''Mix''': [[Piotr Zygo]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Walentyna An]], [[Beata Jankowska (kierownik produkcji)|Beata Jankowska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Walentyna An]], [[Beata Jankowska (kierownik produkcji)|Beata Jankowska]]<br /> | ||
Linia 184: | Linia 275: | ||
'''Lektor tytułów''': | '''Lektor tytułów''': | ||
* [[Paweł Bukrewicz]] <small>(odc. 1-5, 24-25)</small>, | * [[Paweł Bukrewicz]] <small>(odc. 1-5, 24-25)</small>, | ||
* [[Jacek Brzostyński]] <small>(odc. 6-23, 26- | * [[Jacek Brzostyński]] <small>(odc. 6-23, 26-58, 60)</small> | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="12%"|Premiera | ||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''FILM''' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|16.09.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|F01 (24/25) | |||
| | |||
| ''[[Zanim żyli długo i zaplątani]]'' | | ''[[Zanim żyli długo i zaplątani]]'' | ||
| ''Tangled: Before Ever After'' | | ''Tangled: Before Ever After'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA<br />''Zaplątani: Serial''''' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|25.09.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| | |||
| ''Jasny fryz'' | | ''Jasny fryz'' | ||
| ''What the Hair!?'' | | ''What the Hair!?'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|26.09.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| | |||
| ''Wróg Roszpunki'' | | ''Wróg Roszpunki'' | ||
| ''Rapunzel’s Enemy'' | | ''Rapunzel’s Enemy'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|27.09.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| | |||
| ''Szczerbiec na tropie'' | | ''Szczerbiec na tropie'' | ||
| ''Fitzherbert P.I.'' | | ''Fitzherbert P.I.'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|28.09.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| | |||
| ''Wyzwanie najdzielniejszych'' | | ''Wyzwanie najdzielniejszych'' | ||
| ''Challenge of the Brave'' | | ''Challenge of the Brave'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|29.09.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| | |||
| ''Cassandra kontra Julek'' | | ''Cassandra kontra Julek'' | ||
| ''Cassandra v. Eugene'' | | ''Cassandra v. Eugene'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|02.10.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| | |||
| ''Powrót Bajery'' | | ''Powrót Bajery'' | ||
| ''The Return of Strongbow'' | | ''The Return of Strongbow'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|03.10.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| | |||
| ''Przyczajony Julek, ukryty król'' | | ''Przyczajony Julek, ukryty król'' | ||
| ''In Like Flynn'' | | ''In Like Flynn'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04.10.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| | |||
| ''Konkurs naukowy'' | | ''Konkurs naukowy'' | ||
| ''Great Expotations'' | | ''Great Expotations'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|05.10.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| | |||
| ''Sekrety miłości'' | | ''Sekrety miłości'' | ||
| ''Under Raps'' | | ''Under Raps'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|06.10.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| | |||
| ''24 godziny'' | | ''24 godziny'' | ||
| ''One Angry Princess'' | | ''One Angry Princess'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|02.12.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| | |||
| rowspan=2|''Kryzysowa królowa'' | | rowspan=2|''Kryzysowa królowa'' | ||
| rowspan=2|''Queen for a Day'' | | rowspan=2|''Queen for a Day'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|02.12.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|11.12.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| | |||
| ''Blokada twórcza'' | | ''Blokada twórcza'' | ||
| ''Painter’s Block'' | | ''Painter’s Block'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|12.12.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| | |||
| ''Historia Pascala'' | | ''Historia Pascala'' | ||
| ''Pascal’s Story'' | | ''Pascal’s Story'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|13.12.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| | |||
| ''Starsi bracia Julek i Lance'' | | ''Starsi bracia Julek i Lance'' | ||
| ''Big Brothers of Corona'' | | ''Big Brothers of Corona'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|15.05.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| | |||
| ''Osobliwości osobowości'' | | ''Osobliwości osobowości'' | ||
| ''Not in the Mood'' | | ''Not in the Mood'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14.12.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| | |||
| ''Gniew Srogiej Reni'' | | ''Gniew Srogiej Reni'' | ||
| ''The Wrath of Ruthless Ruth'' | | ''The Wrath of Ruthless Ruth'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|15.12.2017 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| | |||
| ''Wróg Maksa'' | | ''Wróg Maksa'' | ||
| ''Max’s Enemy'' | | ''Max’s Enemy'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14.05.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| | |||
| ''Dwie siostry'' | | ''Dwie siostry'' | ||
| ''The Way of the Willow'' | | ''The Way of the Willow'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|16.05.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| | |||
| ''W poszukiwaniu Variana'' | | ''W poszukiwaniu Variana'' | ||
| ''The Quest for Varian'' | | ''The Quest for Varian'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|17.05.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| | |||
| ''Powrót alchemika'' | | ''Powrót alchemika'' | ||
| ''The Alchemist Returns'' | | ''The Alchemist Returns'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14.07.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| | |||
| rowspan=2|''Tajemnica Złotego Kwiatu'' | | rowspan=2|''Tajemnica Złotego Kwiatu'' | ||
| rowspan=2|''Secret of the Sun Drop'' | | rowspan=2|''Secret of the Sun Drop'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14.07.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA<br />''Zaplątane przygody Roszpunki<br /><small>(Zaplątani: Przygody Roszpunki)</small>''''' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|26.11.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| | |||
| rowspan=2|''Poza murami Korony'' | | rowspan=2|''Poza murami Korony'' | ||
| rowspan=2|''Beyond the Corona Walls'' | | rowspan=2|''Beyond the Corona Walls'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|27.11.2018 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|27 | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|28.11.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| | |||
| ''Powrót Szeryfa'' | | ''Powrót Szeryfa'' | ||
| ''The Return of Quaid'' | | ''The Return of Quaid'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|29.11.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| | |||
| ''Festiwal rywalizacji'' | | ''Festiwal rywalizacji'' | ||
| ''Goodbye and Goodwill'' | | ''Goodbye and Goodwill'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|30.11.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| | |||
| ''Bezpowrotny las'' | | ''Bezpowrotny las'' | ||
| ''Forest of No Return'' | | ''Forest of No Return'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|03.12.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| | |||
| ''Wolni jak ptaki'' | | ''Wolni jak ptaki'' | ||
| ''Freebird'' | | ''Freebird'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04.12.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| | |||
| ''Wizjoner Vigor'' | | ''Wizjoner Vigor'' | ||
| ''Vigor the Visionary'' | | ''Vigor the Visionary'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|05.12.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| | |||
| ''Strażnik iglicy'' | | ''Strażnik iglicy'' | ||
| ''Keeper of the Spire'' | | ''Keeper of the Spire'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|06.12.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| | |||
| ''Król Pascal'' | | ''Król Pascal'' | ||
| ''King Pascal'' | | ''King Pascal'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|07.12.2018 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| | |||
| ''Miłosny haczyk'' | | ''Miłosny haczyk'' | ||
| ''There’s Something About Hook Foot'' | | ''There’s Something About Hook Foot'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|13.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| <small>''––– brak tytułu –––''</small> | |||
| | |||
| '' | |||
| ''Happiness Is…'' | | ''Happiness Is…'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| | |||
| ''Maks i Julek w "Morskiej pułapce"'' | | ''Maks i Julek w "Morskiej pułapce"'' | ||
| ''Max and Eugene in Peril on the High Seas'' | | ''Max and Eugene in Peril on the High Seas'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|15.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| | |||
| ''Klątwy'' | | ''Klątwy'' | ||
| ''Curses!'' | | ''Curses!'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|16.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| | |||
| ''Oko Pincosty'' | | ''Oko Pincosty'' | ||
| ''The Eye of Pincosta'' | | ''The Eye of Pincosta'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|17.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| | |||
| rowspan=2|''Roszpunka i niesamowite drzewo'' | | rowspan=2|''Roszpunka i niesamowite drzewo'' | ||
| rowspan=2|''Rapunzel and the Great Tree'' | | rowspan=2|''Rapunzel and the Great Tree'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|20.05.2019 | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|41 | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|22.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
| | |||
| ''Roszpunka: Dzień pierwszy'' | | ''Roszpunka: Dzień pierwszy'' | ||
| ''Rapunzel: Day One'' | | ''Rapunzel: Day One'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|21.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| | |||
| ''Braterstwo z Haczykiem'' | | ''Braterstwo z Haczykiem'' | ||
| ''The Brothers Hook'' | | ''The Brothers Hook'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|23.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| | |||
| ''Lustereczko'' | | ''Lustereczko'' | ||
| ''Mirror, Mirror'' | | ''Mirror, Mirror'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|24.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| | |||
| ''Dziecinnie trudne'' | | ''Dziecinnie trudne'' | ||
| ''You’re Kidding Me!'' | | ''You’re Kidding Me!'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|27.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
| | |||
| ''Ucieczka z utopii'' | | ''Ucieczka z utopii'' | ||
| ''Rapunzeltopia'' | | ''Rapunzeltopia'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | style="background-color: #CCE2FF;"|28.05.2019 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| ''W labiryncie'' | |||
| ''Lost and Found'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29.05.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
| rowspan=2|''Oszukać przeznaczenia'' | |||
| rowspan=2|''Destinies Collide'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30.05.2019 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA TRZECIA<br />''Zaplątane przygody Roszpunki<br /><small>(Zaplątani: Przygody Roszpunki)</small>''''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10.02.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|50 | |||
| rowspan=2| ''Powrót Roszpunki'' | |||
| rowspan=2| ''Rapunzel's Return'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11.02.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|51 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12.02.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|52 | |||
| ''Druga szansa'' | |||
| ''Return of the King'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.02.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|53 | |||
| ''Dlaczego masz takie wielkie zęby?'' | |||
| ''Who's Afraid of the Big, Bad Wolf?'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.02.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|54 | |||
| ''Zagubiony skarb'' | |||
| ''The Lost Treasure of Herz Der Sonne'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18.02.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|55 | |||
| ''Początki'' | |||
| ''Beginnings'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17.02.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|56 | |||
| ''Czas na przeszłość'' | |||
| ''No Time Like the Past'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19.02.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|57 | |||
| ''Król i królowa serc'' | |||
| ''The King and Queen of Hearts'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.02.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|58 | |||
| ''Zacznij się bać'' | |||
| ''Be Very Afraid!'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|59 | |||
| '' | |||
| ''Pascal’s Dragon'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.02.2020 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|60 | |||
| ''Dzień zwierząt'' | |||
| ''Day of the Animals'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|61 | |||
| '' | |||
| ''Islands Apart'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|62 | |||
| rowspan=2|'' | |||
| rowspan=2|''Cassandra's Revenge'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|63 | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|64 | |||
| '' | |||
| ''Race to the Spire'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|65 | |||
| '' | |||
| ''A Tale of Two Sisters'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|66 | |||
| '' | |||
| ''Flynnpostor'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|67 | |||
| '' | |||
| ''Once a Handmaiden…'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|68 | |||
| '' | |||
| ''Plus Est En Vous'' | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|<!--30.03.2018--><small>''brak danych</small> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S1 | |||
| <small>''––– brak tytułu –––''</small> | |||
| ''Check Mate'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|<!--19.05.2018--><small>''brak danych</small> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S2 | |||
| '' | |||
| ''Prison Bake'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|<!--19.05.2018--><small>''brak danych</small> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S3 | |||
| '' | |||
| ''Make Me Smile'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|<!--20.05.2018--><small>''brak danych</small> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S4 | |||
| '' | |||
| ''Hare Peace'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|<small>''brak danych</small> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S5 | |||
| '' | |||
| ''Night Bite'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|<small>''brak danych</small> | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|S6 | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Hiccup Fever'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|<small>''brak danych</small> | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|S7 | |||
| '' | |||
| ''Snowball'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|<small>''brak danych</small> | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|S8 | ||
| | | '' | ||
| ''Hairdon’t'' | |||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|<small>''brak danych</small> | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|S9 | ||
| '' | |||
| ''Unicorn-y'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{Zaplątani}} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] |
Wersja z 21:44, 21 mar 2020
Zaplątani: Serial / Zaplątane przygody Roszpunki Tangled: The Series / Rapunzel’s Tangled Adventure | |
---|---|
Gatunek | animowany |
Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
Język oryginału | angielski |
Stacja telewizyjna | Disney Channel, Disney Junior, PULS 2 |
Lata produkcji | 2017- |
Data premiery dubbingu | 25 września 2017 |
Wyemitowane serie |
3 z 3 |
Wyemitowane odcinki | 59 z 68 |
Zaplątani: Serial / Zaplątane przygody Roszpunki (ang. Tangled: The Series lub Rapunzel’s Tangled Adventure, 2017-??) – amerykański serial animowany powiązany z filmem o tym samym tytule.
Serial w polskiej telewizji jest emitowany na kanale Disney Channel od 25 września 2017 roku.
Fabuła
Serialowa kontynuacja filmu "Zaplątani". Księżniczka Roszpunka, chcąc nauczyć się, jak być dobrą królową, postanawia wyruszyć w podróż po baśniowej krainie. Towarzyszą jej lojalni przyjaciele oraz ukochany Flynn.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1667608
Wersja polska
W wersji polskiej udział wzięli:
- Maciej Stuhr – Julek Szczerbiec / Flynn Rajtar
- Julia Kamińska – Roszpunka
- Anna Smołowik – Cassandra
- Andrzej Blumenfeld – Król Fryderyk (odc. 1-2, 6-7, 10)
- Szymon Kuśmider –
- Król Fryderyk (odc. 11-13, 15-17, 19-23, 36, 46, 50-51, 55, 57),
- Quirin (odc. 51)
- Klementyna Umer –
- Królowa Arianna,
- Mary (odc. 53)
- Grzegorz Pawlak –
- Nochal,
- Szakala Szablozębna (odc. 4)
- Robert Jarociński –
- Quirin (odc. 1, 11-12, 40),
- Haczystop
- Jakub Szydłowski – Lance Bajera / Arnwaldo Schnitz
- Monika Obara − Adira (odc. 26-27, 30, 33, 40-41, 48-50)
- Wojciech Paszkowski –
- Amor,
- strażnik Piotruś (serie I-II),
- Frycek (odc. 3, 10),
- członek związku (odc. 4),
- mężczyzna z popcornem (odc. 4),
- wynalazca dojarki (odc. 8)
W pozostałych rolach:
- Danuta Stenka – Matka Gertruda (odc. 1, 46, 50)
- Maksymilian Bogumił – Varian (odc. 1, 8)
- Marcin Franc – Varian (odc. 11-13, 16, 20-23, 36, 50-51, 54, 57-58, 60)
- Jacek Król –
- Kapitan Straży,
- strażnik Stach (serie I-II),
- Vladimir
- Wojciech Słupiński –
- Wujaszek „Monty” Montgomery (odc. 2, 10, 15, 18, 22-23, 51, 53),
- Dwayne (odc. 3)
- Maria Tyszkiewicz – kobieta (odc. 3-4)
- Bożena Furczyk −
- staruszka (odc. 3),
- kobieta (odc. 4),
- chłopiec 1 (odc. 4)
- Karol Wróblewski –
- Dale / fałszywy Giovanni (odc. 3),
- prawdziwy Giovanni (odc. 3)
- Jakub Wieczorek – Wrak Łupieżca (odc. 4)
- Mikołaj Klimek −
- wytatuowany Carl (odc. 4),
- więzień (odc. 5)
- Maksymilian Michasiów − prowadzący turniej (odc. 4)
- Mirosław Zbrojewicz − Bracia Karczybykowie (odc. 5, 52, 56)
- Antoni Scardina − chłopiec (odc. 10)
- Łukasz Lewandowski –
- Król Trevor (odc. 7, 57),
- wynalazca szczudeł (odc. 8),
- Nigel (odc. 10)
- Adam Bauman –
- profesor St. Croix (odc. 8),
- Hector (odc. 40-41, 48-49)
- Marta Słociak-Wiszniewska – Fernanda Pizzazo (odc. 8)
- Kamil Pruban – Czarek / Herbert (odc. 9)
- Paweł Szczesny –
- Percival (odc. 6),
- Xavier (odc. 9, 11-16, 51, 54),
- Hortensja Krogulec (odc. 10, 13, 18, 22-23, 46, 53-56),
- William (odc. 32)
- Przemysław Nikiel – Attyla (odc. 9-10, 13, 17-18, 51, 57)
- Tomasz Jarosz – Nigel (odc. 11-13, 16-17, 19-23, 55)
- Katarzyna Kozak –
- pani Sugarby / Sugracha Odwieczna (odc. 13),
- Madame Canardist (odc. 32, 38, 47)
- Katarzyna Mogielnicka −
- mała Roszpunka (odc. 14),
- Catalina „Ruda” (odc. 15),
- mała Cassandra (odc. 50)
- Olga Cybińska –
- Kiera „Wredna” (odc. 15, 53-54, 57, 60),
- dziewczynka (odc. 11)
- Mirosław Wieprzewski – Griffin z Pittsford (odc. 16)
- Anna Sroka-Hryń – Sroga Renia (odc. 17)
- Agata Pruchniewska − Lady Krach (odc. 18)
- Artur Kozłowski − chłopiec (odc. 18-19)
- Katarzyna Dąbrowska – Willow (odc. 19)
- Wojciech Żołądkowicz –
- strażnik Stach (seria III),
- tajemniczy mężczyzna (odc. 19),
- Wacek „Łasica” (odc. 15, 26-28, 37),
- Virtuous St. Goodberry (odc. 39),
- Lord Demanitus (odc. 47)
- Michał Konarski −
- Król Edmund (odc. 26-27, 40-41, 48-50, 52),
- Juniper (odc. 51)
- Jan Kulczycki – Baron (odc. 26-27)
- Michalina Łabacz − Vex (odc. 26-29)
- Ewa Prus – Stalyan (odc. 26-27, 39)
- Marcin Troński – Quaid (odc. 28-29)
- Anna Apostolakis –
- matka (odc. 31),
- Florina (odc. 34),
- strażnik Lorb (odc. 34)
- Tomasz Borkowski –
- ojciec (odc. 31),
- Król Trevor (odc. 43)
- Anna Gajewska –
- Petunia (odc. 32),
- Serafina (odc. 35)
- Grzegorz Kwiecień −
- Grajek (odc. 32),
- Borb (odc. 34)
- Zbigniew Konopka –
- Cutter (odc. 26-27),
- strażnik iglicy (odc. 33),
- kapitan promu (odc. 37),
- Dart (odc. 39)
- Lucyna Malec – Caliope (odc. 33)
- Paweł Kubat −
- Alfons (odc. 34, 36),
- Jorn (odc. 34),
- strażnik Piotruś (seria III),
- Dwayne (odc. 60)
- Waldemar Barwiński – Dale / fałszywy Giovanni (odc. 37)
- Janusz Wituch –
- Otter (odc. 37),
- komisarz Kuc (odc. 39)
- Krzysztof Plewako-Szczerbiński −
- Vigor (odc. 32, 38),
- Pocket (odc. 37),
- wodny goblin
- Robert Tondera − Bracia Karczybykowie (odc. 37)
- Dariusz Odija − Haczyk (odc. 43)
- Artur Kaczmarski − Troumus / Matthews (odc. 44-46)
- Jakub Strach − mały Lance Bajero (odc. 45)
- Nastazja Bytner − mała Cassandra (odc. 45)
- Natalia Jankiewicz − Zaczarowana dziewczynka (odc. 50, 52-53, 55, 58)
- Przemysław Glapiński – Czarek / Herbert (odc. 50-51)
- Agnieszka Matysiak –
- Klementyna (odc. 50-51),
- Kapitan Creighton (odc. 53)
- Krzysztof Cybiński – Kai (odc. 50-51)
- Tomasz Steciuk – Frycek (odc. 50, 52, 54, 58)
- Delfina Wilkońska – Maisie (odc. 51)
- Maja Kwiatkowska − Catalina „Ruda” (odc. 53-54, 60)
- Anna Ułas − Królowa Ingvarru (odc. 55)
- Grzegorz Drojewski − nastoletni Julek Szczerbiec (odc. 56)
- Miłosz Konkel − nastoletni Lance Bajera (odc. 56)
- Wojciech Machnicki
- Marta Dylewska − gwary i epizody (odc. 11-12, 16)
- Aleksander Sosiński − gwary i epizody (odc. 11-12, 16)
- Aldona Struzik − gwary i epizody (odc. 11-12, 16)
- Anna Wodzyńska − gwary i epizody (odc. 11-12, 16)
- Marta Dobecka
- Norbert Kaczorowski
- Mateusz Kmiecik
- Julia Łukowiak
- Aleksandar Milićević
- Karolina Gibowska
- Józef Grzymała
- Magdalena Jaworska
- Tomasz Olejnik
- Jakub Sasak
- Monika Szomko
- Magdalena Herman-Urbańska
- Sebastian Świerszcz
- Zofia Domalik
i inni
Wykonanie piosenek:
- „Wiatr we włosach” (czołówka): Małgorzata Nakonieczna,
- „Więcej siebie dać” (tyłówka): Anna Karwan, Natalia Piotrowska,
- „Zaklęcie”: Małgorzata Nakonieczna (odc. 1, 51),
- „Ten fach”: Małgorzata Nakonieczna, Anna Smołowik oraz chór w składzie: Jan Bzdawka, Krzysztof Cybiński, Adam Krylik, Ewa Prus, Jakub Szydłowski, Daniel Wojsa (odc. 11),
- „Będziesz dumę czuł”: Marcin Franc (odc. 12),
- „Będziesz dumę czuł” (Repryza): Marcin Franc (odc. 12),
- „Zaklęcie”: Katarzyna Mogielnicka (odc. 14),
- „Ty i ja”: Sylwia Przetak, Katarzyna Owczarz (odc. 14),
- „Mówię wam”: Anna Sroka-Hryń, Małgorzata Nakonieczna, Jacek Król, Robert Jarociński, Przemysław Nikiel, Wojciech Paszkowski Grzegorz Pawlak oraz chór w składzie: Jan Bzdawka, Krzysztof Cybiński, Adam Krylik, Jakub Szydłowski, Daniel Wojsa (odc. 17),
- „Dzisiaj na wszystko mnie stać”: Marcin Franc, Anna Smołowik, Maciej Stuhr, Małgorzata Nakonieczna, Szymon Kuśmider oraz chór w składzie: Jan Bzdawka, Jakub Jurzyk, Wojciech Paszkowski, Krzysztof Pietrzak, Natalia Piotrowska , Anna Sochacka, Klementyna Umer, Przemysław Zubowicz (odc. 22-23),
- „Wolna chcę być”: Małgorzata Nakonieczna (odc. 22-23),
- „Mój cel - cały świat”: Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr, Anna Smołowik (odc. 26-27),
- „Niech by wróciły tamte dni”: Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr (odc. 26-27),
- „Mój cel - cały świat” (Repryza): Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr (odc. 26-27),
- „To widzę stąd”: Małgorzata Nakonieczna, Anna Smołowik (odc. 31),
- „Hook Foot's Ballad”: Robert Jarociński, Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr (odc. 35),
- „Mój najlepszy kumpel”: Maciej Stuhr, Jakub Szydłowski (odc. 40),
- „Reverse Incantation”: Małgorzata Nakonieczna (odc. 40),
- „Ciągle muszę czekać”: Anna Świątczak (odc. 41),
- „Życie jak sen”: Dariusz Odija i inni (odc. 43),
- „With You by My Side”: Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr, Anna Smołowik (odc. 48),
- „Everything I Ever Thought I Knew”: Maciej Stuhr (odc. 49),
- „Ciągle muszę czekać” (Repryza): Katarzyna Mogielnicka, Anna Świątczak (odc. 50),
- „Crossing the Line”: Małgorzata Nakonieczna, Anna Świątczak (odc. 50)
- „Stronger than Ever Before”: Małgorzata Nakonieczna, Maciej Stuhr, Jakub Szydłowski i inni (odc. 51)
Reżyseria:
- Wojciech Paszkowski (odc. 1-12, 24-25),
- Artur Kaczmarski (odc. 13-23, 26-53)
Reżyser muzyczny:
- Agnieszka Tomicka (odc. 1, 11-12, 14, 17, 22-23, 26-27, 31, 35, 40-41, 50-51; czołówka, tyłówka),
- Monika Malec (odc. 48-49)
Dialogi: Piotr Lenarczyk
Teksty piosenek: Michał Wojnarowski
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Dźwięk: Łukasz Fober, Ewa Łebek, Adam Łonicki, Krzysztof Jaworski, Aleksandra Maciaszczyk, Mateusz Michniewicz, Sergio Pinilla Vásquez, Michał Wróblewski, Damian Zubczyński
Mix: Piotr Zygo
Kierownictwo produkcji: Walentyna An, Beata Jankowska
Opieka artystyczna: Justyna Musialska, Ryszard Kunce
Produkcja polskiej wersji językowej: DISNEY CHARACTER VOICES INTERNATIONAL, INC.
Lektor tytułów:
- Paweł Bukrewicz (odc. 1-5, 24-25),
- Jacek Brzostyński (odc. 6-23, 26-58, 60)
Spis odcinków
Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
---|---|---|---|
FILM | |||
16.09.2017 | F01 (24/25) | Zanim żyli długo i zaplątani | Tangled: Before Ever After |
SERIA PIERWSZA Zaplątani: Serial | |||
25.09.2017 | 01 | Jasny fryz | What the Hair!? |
26.09.2017 | 02 | Wróg Roszpunki | Rapunzel’s Enemy |
27.09.2017 | 03 | Szczerbiec na tropie | Fitzherbert P.I. |
28.09.2017 | 04 | Wyzwanie najdzielniejszych | Challenge of the Brave |
29.09.2017 | 05 | Cassandra kontra Julek | Cassandra v. Eugene |
02.10.2017 | 06 | Powrót Bajery | The Return of Strongbow |
03.10.2017 | 07 | Przyczajony Julek, ukryty król | In Like Flynn |
04.10.2017 | 08 | Konkurs naukowy | Great Expotations |
05.10.2017 | 09 | Sekrety miłości | Under Raps |
06.10.2017 | 10 | 24 godziny | One Angry Princess |
02.12.2017 | 11 | Kryzysowa królowa | Queen for a Day |
02.12.2017 | 12 | ||
11.12.2017 | 13 | Blokada twórcza | Painter’s Block |
12.12.2017 | 14 | Historia Pascala | Pascal’s Story |
13.12.2017 | 15 | Starsi bracia Julek i Lance | Big Brothers of Corona |
15.05.2018 | 16 | Osobliwości osobowości | Not in the Mood |
14.12.2017 | 17 | Gniew Srogiej Reni | The Wrath of Ruthless Ruth |
15.12.2017 | 18 | Wróg Maksa | Max’s Enemy |
14.05.2018 | 19 | Dwie siostry | The Way of the Willow |
16.05.2018 | 20 | W poszukiwaniu Variana | The Quest for Varian |
17.05.2018 | 21 | Powrót alchemika | The Alchemist Returns |
14.07.2018 | 22 | Tajemnica Złotego Kwiatu | Secret of the Sun Drop |
14.07.2018 | 23 | ||
SERIA DRUGA Zaplątane przygody Roszpunki (Zaplątani: Przygody Roszpunki) | |||
26.11.2018 | 26 | Poza murami Korony | Beyond the Corona Walls |
27.11.2018 | 27 | ||
28.11.2018 | 28 | Powrót Szeryfa | The Return of Quaid |
29.11.2018 | 29 | Festiwal rywalizacji | Goodbye and Goodwill |
30.11.2018 | 30 | Bezpowrotny las | Forest of No Return |
03.12.2018 | 31 | Wolni jak ptaki | Freebird |
04.12.2018 | 32 | Wizjoner Vigor | Vigor the Visionary |
05.12.2018 | 33 | Strażnik iglicy | Keeper of the Spire |
06.12.2018 | 34 | Król Pascal | King Pascal |
07.12.2018 | 35 | Miłosny haczyk | There’s Something About Hook Foot |
13.05.2019 | 36 | ––– brak tytułu ––– | Happiness Is… |
14.05.2019 | 37 | Maks i Julek w "Morskiej pułapce" | Max and Eugene in Peril on the High Seas |
15.05.2019 | 38 | Klątwy | Curses! |
16.05.2019 | 39 | Oko Pincosty | The Eye of Pincosta |
17.05.2019 | 40 | Roszpunka i niesamowite drzewo | Rapunzel and the Great Tree |
20.05.2019 | 41 | ||
22.05.2019 | 42 | Roszpunka: Dzień pierwszy | Rapunzel: Day One |
21.05.2019 | 43 | Braterstwo z Haczykiem | The Brothers Hook |
23.05.2019 | 44 | Lustereczko | Mirror, Mirror |
24.05.2019 | 45 | Dziecinnie trudne | You’re Kidding Me! |
27.05.2019 | 46 | Ucieczka z utopii | Rapunzeltopia |
28.05.2019 | 47 | W labiryncie | Lost and Found |
29.05.2019 | 48 | Oszukać przeznaczenia | Destinies Collide |
30.05.2019 | 49 | ||
SERIA TRZECIA Zaplątane przygody Roszpunki (Zaplątani: Przygody Roszpunki) | |||
10.02.2020 | 50 | Powrót Roszpunki | Rapunzel's Return |
11.02.2020 | 51 | ||
12.02.2020 | 52 | Druga szansa | Return of the King |
13.02.2020 | 53 | Dlaczego masz takie wielkie zęby? | Who's Afraid of the Big, Bad Wolf? |
14.02.2020 | 54 | Zagubiony skarb | The Lost Treasure of Herz Der Sonne |
18.02.2020 | 55 | Początki | Beginnings |
17.02.2020 | 56 | Czas na przeszłość | No Time Like the Past |
19.02.2020 | 57 | Król i królowa serc | The King and Queen of Hearts |
21.02.2020 | 58 | Zacznij się bać | Be Very Afraid! |
59 | Pascal’s Dragon | ||
20.02.2020 | 60 | Dzień zwierząt | Day of the Animals |
61 | Islands Apart | ||
62 | Cassandra's Revenge | ||
63 | |||
64 | Race to the Spire | ||
65 | A Tale of Two Sisters | ||
66 | Flynnpostor | ||
67 | Once a Handmaiden… | ||
68 | Plus Est En Vous | ||
ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE | |||
brak danych | S1 | ––– brak tytułu ––– | Check Mate |
brak danych | S2 | Prison Bake | |
brak danych | S3 | Make Me Smile | |
brak danych | S4 | Hare Peace | |
brak danych | S5 | Night Bite | |
brak danych | S6 | Hiccup Fever | |
brak danych | S7 | Snowball | |
brak danych | S8 | Hairdon’t | |
brak danych | S9 | Unicorn-y |
Zaplątani | |
---|---|
Film | Zaplątani |
Spin-offy | Zanim żyli długo i zaplątani • Zaplątane przygody Roszpunki • I żyli długo i zaplątani |
Gra | Zaplątani |