Aksamitny królik

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Aksamitny królik (ang. The Velveteen Rabbit, 2009) – amerykański film familijny, zawierający części fabularną i animowaną.

Film emitowany w Polsce na kanale TVP2 (premiera: 6 kwietnia 2012 roku), został również wydany na DVD – premiera: 16 lipca 2010 roku.

Fabuła

Żywiołowy i obdarzony bujną wyobraźnią Toby Morgan (Matthew Harbour) jest wychowywany przez ojca, Johna (Kevin Jubinville), wiecznie zapracowanego biznesmena, który zamknął się w sobie po śmierci matki dziecka. Chłopcem opiekuje się również jego kochająca, ale surowa babcia, Ellen (Una Kay). Toby czuje się osamotniony i niezauważany. Pewnego dnia, podczas Świąt Bożego Narodzenia, które spędza sam z babcią, postanawia zwiedzić strych, gdzie kiedyś mieścił się pokój ojca. Znajduje tam swojego pluszowego królika, którego dostał od zmarłej mamy (Jane Seymour). Maskotka wywołuje u Toby’ego wspomnienia, które powodują, że zaczyna płakać. Ku jego zdziwieniu, łzy sprawiają, że królik ożywa. Wkrótce Toby wraz z nowym znajomym wyruszają w podróż do niezwykłej krainy, gdzie zaprzyjaźnia się z Zamszowym Koniem i mądrą, ale roztrzepaną Łabędzicą. Wędrówka może mu pomóc w realizacji najskrytszego marzenia. A jest nim spędzenie świąt ze swoim ojcem… Przeznaczony dla całej rodziny obraz, będący połączeniem filmu fabularnego i animowanego. Scenariusz powstał na podstawie książki Margery Williams pod tym samym tytułem.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-706801

Wersja polska

Udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie Epelpol Entertainment – Tomasz Niezgoda
Udział wzięli:

oraz:

i inni

Linki zewnętrzne