Amelon

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Amelon – polska gra przygodowa stworzona przez niezależne studio Pjural.

Polska premiera miała miejsce 27 grudnia 2017 roku za pośrednictwem platformy Steam.

O grze

Świat ogarniają bioniczne protezy. Ludzie ślepo kupowali sobie bioniczne organy. Fakt że protezy psują się po krótkim czasie nie był utajniony lecz był w większości pomijany i lekceważony przez bogatszą cześć ludności. Jedna z największych fabryk w tej branży, Pjural, składowała odpadki z produkcji w odpowiednio wyznaczonym sektorze D. Odpadki były składowane pod ziemią. Wiele zdolnych osób wydobywała te części, przerabiała, oraz sprzedawała je.

Powstało pierwsze miasteczko Landfill. Sektor D zaczął się rozwijać. Tam poznajemy naszego bohatera, który po wielu latach spędzonych w tym sektorze przestał w jakimkolwiek stopniu przypominać człowieka.

Główny bohater Amelon prowadzi życie pustelnika. Wszystko co ma, osiągnął samodzielnie. Jego dom składa się z małej kanciapy, stacji ładującej, projektora filmowego, wiatraka i maszyny wydobywającej części z pod ziemi. Dzień ogranicza się do zbierania i wydobywania części. Jednak tak duża ilość bionicznych protez zaburza pamięć. Z dnia na dzień pamięta on coraz mniej. Oddala się od swojej przeszłości i zapomina o bliskich. Amelon zdaje sobie sprawę z zagrożenia, dlatego nagrywa wiadomość dla samego siebie o tym gdzie i kim jest. Nadchodzi dzień, w którym pamięć jest całkowicie czysta.

Opis pochodzi ze strony https://store.steampowered.com/app/763210/

Wersja polska

Dubbing: