Baśnie i bajki polskie

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Baśnie i bajki polskie

Baśnie i bajki polskie.jpg
Gatunek animacja
Kraj produkcji Polska
Język oryginału polski
Stacja telewizyjna TVP1, TV Polonia, TVP ABC
Dystrybutor DVD Telewizja Polska
Lata produkcji 2002-2010, 2015-2017
Data premiery dubbingu 11 listopada 2002
Wyemitowane
serie
3 z 3
Wyemitowane odcinki 39 z 39
Baśnie i bajki polskie (2002-2010, 2015-2017) – polski serial animowany, zrealizowany w Telewizyjnym Studiu Filmów Animowanych w Poznaniu.

Serial był emitowany na różnych antenach Telewizji Polskiej (premiera w TVP1: 11 listopada 2002 roku).

Wersja polska

Reżyseria:

  • Jacek Adamczak (odc. 1, 7, 14, 25, 31, 34),
  • Jacek Kasprzycki (odc. 2),
  • Artur Wrotniewski (odc. 3),
  • Andrzej Kukuła (odc. 4, 8, 19, 24, 27, 35),
  • Robert Turło (odc. 5, 13, 23, 26, 32, 37),
  • Witold Giersz (odc. 6),
  • Zbigniew Kotecki (odc. 9),
  • Anna Dudek (odc. 10, 18, 28),
  • Aniela Lubieniecka (odc. 11, 15),
  • Andrzej Gosienicki (odc. 12, 22, 30, 36),
  • Joanna Jasińska-Koronkiewicz (odc. 16, 29, 39),
  • Monika Martini-Madej (odc. 17),
  • Zuzanna Krzysik (odc. 20),
  • Paweł Czarzasty (odc. 21, 33, 38),
  • Janusz Gałązkowski (odc. 25)

Dialogi:

  • Jacek Adamczak (odc. 1, 7, 14, 25, 28, 31, 34),
  • Aniela Lubieniecka (odc. 2-6, 11, 15),
  • Ewa Jabłońska (odc. 8, 10, 13, 18, 23, 26, 32, 37),
  • Monika Chybowicz-Brożyńska (odc. 9)
  • Zbigniew Kotecki (odc. 9),
  • Hieronim Neumann (odc. 12),
  • Joanna Jasińska-Koronkiewicz (odc. 16, 29, 32, 35, 39),
  • Barbara Kurek (odc. 17, 21, 24, 33, 38),
  • Paweł Lesisz (odc. 19),
  • Grażyna Dyksińska (odc. 20),
  • Andrzej Gosienicki (odc. 22, 30, 36),
  • Andrzej Kukuła (odc. 27),
  • Anna Dudek (odc. 28),
  • Dorota Bielecka-Gosieniecka (odc. 30, 36)

Udźwiękowienie: TELEWIZJA POLSKA AGENCJA FILMOWA
Nagranie dialogów:

Montaż dialogów:

Zgranie dźwięku:

Reżyseria dialogów: Dorota Kawęcka
Współpraca: Anna Jaroch
Udział wzięli:

  • Krzysztof Kołbasiuk
    • Narrator (odc. 1-11, 13),
    • Pan Franciszek (odc. 2),
    • Doktor Medikus (odc. 4),
    • Ogrodnik (odc. 5),
    • Haładrała (odc. 5),
    • Ptak (odc. 6),
    • Czarownik (odc. 8),
    • Cygan (odc. 8)
    • Grudzień (odc. 9),
    • Księżyc (odc. 11),
    • Rajca #2 (odc. 12)
  • Grzegorz Nawrocki
    • Narrator (odc. 14-39),
    • Król kruków (odc. 14),
    • Eugeniusz Pragmatico (odc. 25),
    • Jegomość (odc. 31),
    • Gospodarz (odc. 32),
    • Kupiec (odc. 33),
    • Kucharz (odc. 37),
    • Jan (odc. 37)
  • Łukasz Lewandowski
    • Jędrek (odc. 1),
    • Zając (odc. 9)
    • Królewicz Młody (odc. 13)
  • Tomasz Steciuk
    • Jan (odc. 1),
    • Stary Kruk (odc. 1),
    • Hrabia (odc. 31),
    • Osiłek (odc. 31)
  • Wojciech Paszkowski
    • Antoni (odc. 1),
    • Czarnoksiężnik (odc. 1)
    • Czarny (odc. 5)
    • Kacper (odc. 6),
    • smok (odc. 6, 8),
    • Ostroga (odc. 8),
    • Treser (odc. 10)
    • Królewicz Starszy (odc. 13),
    • Senator Gruby (odc. 13)
  • Mirosława Krajewska
    • Matka (odc. 1),
    • babcia (odc. 2),
    • Odrzycha (odc. 6),
    • Fala (odc. 21),
    • Babuleńka (odc. 24)
  • Brygida Turowska-Szymczak
    • Jaskółka (odc. 1),
    • gospodyni (odc. 15),
    • dziewczynka (odc. 15),
    • chłopak (odc. 15),
    • Kaczmarka (odc. 20),
    • Dziewczyna (odc. 20),
    • Podkuchenna (odc. 20),
    • Goście (odc. 20),
    • Panna wodna (odc. 21),
    • Szewc Kopytko (odc. 22)
  • Leszek Zduń
    • Lutek (odc. 2),
    • Bartek (odc. 4)
    • Jan (odc. 6),
    • doktor (odc. 6)
    • Smykałka (odc. 10)
    • Bolko (odc. 14)
    • Staś (odc. 15)
  • Krystyna Kozanecka
    • Emilka (odc. 2),
    • Królewna (odc. 3),
    • Kasztelanówna (odc. 4),
    • Rózia (odc. 9),
    • Mela (odc. 11)
  • Katarzyna Tatarak-Walentowicz
    • Złota kaczka (odc. 2)
    • Królowa pszczół (odc. 3),
    • Kaczusia (odc. 3),
    • Ptak (odc. 4)
    • Maciek (odc. 8),
    • Królewicz (odc. 11)
    • kurka białopórka (odc. 16),
    • Kobieta (odc. 16),
    • Skowronek (odc. 18),
    • Koronczanka #2 (odc. 18)
  • Jacek CzyżSkibka (odc. 2)
  • Anna Apostolakis-Gluzińska
    • Błażej (odc. 2)
    • Gospodyni (odc. 2)
    • pokojówka (odc. 5),
    • Jasio (odc. 5),
    • Waluś (odc. 8),
    • Kobieta (odc. 8),
    • Straganiarka (odc. 10),
    • Dziecko #2 (odc. 11),
    • Koronczarka #3 (odc. 18),
    • Herold (odc. 18),
    • Mikołaj (odc. 21),
    • Mieszczka (odc. 22),
    • Dworka (odc. 22),
    • Kobieta (odc. 24)
  • Hanna Kinder-Kiss
    • Witek (odc. 2),
    • Kobieta (odc. 2),
    • Przekupka (odc. 4, 22),
    • Chłopiec (odc. 20),
    • Kucharka (odc. 20),
    • Goście (odc. 20)
    • Niemowlę (odc. 22),
    • chłopiec (odc. 22)
  • Tomasz KozłowiczDratewka (odc. 3)
  • Agnieszka Kunikowska
    • Cyganeczka (odc. 3),
    • Królowa mrówek (odc. 3)
    • Zuzia (odc. 5),
    • królowa (odc. 5),
    • Dziecko #1 (odc. 11)
    • Zuzanka (odc. 11)
    • Utopczyca (odc. 11),
    • Zazulka (odc. 19),
    • Matka (odc. 21),
    • Jaskółka (odc. 21),
    • Żona chłopa (odc. 23),
    • Matka (odc. 28),
    • Straganiarka (odc. 29),
    • Syrenka (odc. 33)
  • Teresa Lipowska
    • Czarownica (odc. 3),
    • Kruk (odc. 3)
  • Janusz Wituch
    • Mistrz (odc. 3),
    • Mieszczanin (odc. 3)
    • król (odc. 5),
    • Plumpuding (odc. 5)
    • niedźwiedź (odc. 8),
    • elf (odc. 8)
    • Historyk (odc. 10),
    • Służący (odc. 13),
    • Astrolog (odc. 13)
    • Marszałek Leon (odc. 14),
    • Trębacz Przemko (odc. 14),
    • Gość (odc. 14),
    • Wartownik (odc. 14),
    • Rybak (odc. 15),
    • Ojciec (odc. 21),
    • Mieszczanin (odc. 24),
    • Wieśniak (odc. 24),
    • Bagażowy (odc. 25),
    • różne głosy (odc. 29, 38-39),
    • Pies (odc. 32),
    • Rabuś Wysoki (odc. 32),
    • Ojciec (odc. 33),
    • Rabuś Niski (odc. 33)
  • Joanna Wizmur
    • Kostucha (odc. 4),
    • Macocha (odc. 9)
  • Joanna Jędryka
    • Matka (odc. 4, 6),
    • Wróżka (odc. 13)
  • Cezary Kwieciński
    • Kacper (odc. 4),
    • Królewicz Średni (odc. 13),
    • Senator Wysoki (odc. 13)
    • Marszałek Elson (odc. 14),
    • Gość (odc. 14),
    • Król Bełdan (odc. 15)
    • Sprzedawca drobiu (odc. 16),
    • Kupcy (odc. 16),
    • Gwary (odc. 16),
    • Utopiec filozof (odc. 17),
    • Wilk (odc. 19),
    • Jeż (odc. 19),
    • Karbowy (odc. 20),
    • Goście (odc. 20),
    • Minister (odc. 22),
    • Szymon Dratwa (odc. 22),
    • Żebrak (odc. 22)
    • Skrzydlate Licho (odc. 23)
    • Grube Licho (odc. 23),
    • Halaburda (odc. 24),
    • wilk (odc. 24)
    • Trębacz (odc. 25),
    • różne głosy (odc. 29),
    • Kot (odc. 32),
    • Rabuś Mały (odc. 32),
    • Sum (odc. 33),
    • Rabuś Wysoki (odc. 33),
    • Król (odc. 37),
    • Jeden z wielu (odc. 37),
    • Armatni (odc. 37)
  • Jarosław Boberek
    • Rajca #1 (odc. 4, 12),
    • Lokaj (odc. 11),
    • Gawron (odc. 11),
    • Staruszek (odc. 12),
    • Burmistrz (odc. 12),
    • Tłum (odc. 12)
  • Elżbieta JędrzejewskaMarysia (odc. 5)
  • Jacek Bończyk
    • Jan (odc. 5),
    • Her-Ba-Ta (odc. 5),
    • Biały ptak (odc. 5)
    • Wojtek (odc. 7),
    • Krawiec Niteczka (odc. 12),
    • Szpieg 006 (odc. 14),
    • Mercuriusz Pragmatico (odc. 14)
    • Szymon (odc. 15),
    • rybak (odc. 15)
  • Aleksandra RojewskaPietrek (odc. 6)
  • Mirosław KonarowskiDiabeł (odc. 6)
  • Tomasz Grochoczyński
    • Starosta (odc. 7),
    • różne głosy (odc. 34)
  • Joanna JabłczyńskaWaćpanna (odc. 7)
  • Stefan Knothe
    • Boruta (odc. 7),
    • Staruszek (odc. 20),
    • Straszak (odc. 23),
    • Król (odc. 24),
    • Bagażowy (odc. 25),
    • różne głosy (odc. 34),
    • Stary Chłop (odc. 35)
  • Włodzimierz BednarskiKról (odc. 7)
  • Mieczysław Morański
    • Szlachcic (odc. 7),
    • Mędrzec (odc. 11)
  • Magda Gruziel
    • Halszka (odc. 8),
    • Ostrożna (odc. 8)
  • Magdalena Wójcik-ZielińskaZuzia (odc. 9)
  • Grzegorz Drojewski
    • Cholewka (odc. 10),
    • Królewicz Akweniusz (odc. 17),
    • Utopiec (odc. 17),
    • Niski chłopiec (odc. 21),
    • Hanys (odc. 24),
    • Rzeźbiarz (odc. 25)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Królewna Wanda (odc. 10),
    • Wróbel (odc. 10),
    • Królewna (odc. 10),
    • Tłum (odc. 10)
  • Andrzej GawrońskiKról Krak (odc. 10)
  • Michał BukowskiSpecjalista (odc. 10)
  • Jan Aleksandrowicz
    • Szewc (odc. 10),
    • Rycerz (odc. 10)
  • Artur KaczmarskiSzewc (odc. 11)
  • Izabela Dąbrowska
    • Królowa (odc. 11),
    • Dziecko #3 (odc. 11),
    • Cyganka (odc. 12),
    • Baba Jaga (odc. 12),
    • Wróbel (odc. 12),
    • Tłum (odc. 12),
    • Brunhilda (odc. 16),
    • Dama dworu (odc. 18)
  • Jacek JaroszKról (odc. 11)
  • Maciej DamięckiStrach na wróble (odc. 12)
  • Agata Gawrońska-BaumanKrólewna Żaba (odc. 12)
  • Waldemar Barwiński
    • Marszałek Gustavos (odc. 14),
    • Marszałek Big-Smark (odc. 14),
    • Bartnik Bartłomiej (odc. 14),
    • Wartownik (odc. 14),
    • Janek (odc. 15),
    • Kogutek (odc. 16),
    • Kupiec (odc. 16),
    • Woźnica (odc. 16),
    • Gwary (odc. 16)
    • Król utopców (odc. 17),
    • Utopiec (odc. 17),
    • Kaczor Kwak (odc. 22)
    • Wymoczek (odc. 23),
    • Pochuczek (odc. 23),
    • Francik (odc. 24),
    • Agent (odc. 25),
    • Ojciec (odc. 28),
    • Kogut (odc. 32),
    • Gospodarz (odc. 32),
    • Mateusz (odc. 33)
  • Wojciech Machnicki
    • Marszałek Papuzow (odc. 14),
    • Burmistrz (odc. 14),
    • Gość (odc. 14),
    • Rybak (odc. 21),
    • Dworzanin (odc. 24),
    • Burmistrz (odc. 25)
  • Anna JarochGwary (odc. 14-26)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • Gwary (odc. 14-16),
    • Klarunia (odc. 18),
    • Apolejka (odc. 27),
    • Syrena (odc. 33)
  • Beata Wyrąbkiewicz
    • Paź (odc. 15),
    • Kozucha Kłamczucha (odc. 19),
    • Bliźniak (odc. 21),
    • Bliźniaczka (odc. 21),
    • Kobieta (odc. 21),
    • Fala (odc. 21),
    • Królewna (odc. 24)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Ania (odc. 15),
    • Gospodyni (odc. 15),
    • Kasztelanka (odc. 20)
    • Dziewczynka (odc. 22),
    • Wiewiórka (odc. 22),
    • Królewna (odc. 22)
  • Katarzyna Łaska
    • Zosia (odc. 15),
    • Chłopiec (odc. 15),
    • Gospodyni (odc. 15),
    • Dziewczyna (odc. 15),
    • Królowa utopców (odc. 17),
    • Utopcze niemowlę (odc. 17),
    • Utopczyca (odc. 17)
  • Joanna Węgrzynowska
    • Dorotka (odc. 16),
    • Królewna jedynaczka (odc. 18)
  • Włodzimierz Pressdrwal Jakub (odc. 16)
  • Ewa Serwa
    • mieszczka elegantka (odc. 16),
    • kobieta (odc. 16),
    • koza (odc. 16),
    • gwary (odc. 16),
    • Pani Zima (odc. 18),
    • Koronczarka #1 (odc. 18)
  • Robert Tondera
    • gazda Kurzejka (odc. 17),
    • utopiec (odc. 17),
    • Niedźwiedź (odc. 19),
    • Hałasek (odc. 19),
    • Sekretarz (odc. 20),
    • Goście (odc. 20),
    • Wieśniak (odc. 20)
    • Zawiadowca (odc. 20),
    • Motorniczy (odc. 20),
    • Król (odc. 22),
    • Pan (odc. 22),
    • Koń (odc. 22),
    • Chłop (odc. 23),
    • różne głosy (odc. 38-39)
  • Ewa ZłotowskaBabunia (odc. 18)
  • Elżbieta GaertnerGospodyni (odc. 19)
  • Beata Jankowska
    • Lisica (odc. 19),
    • Wąsatek (odc. 19)
  • Krzysztof SzczerbińskiWszemil (odc. 20)
  • Zbigniew Konopka
    • Kasztelan (odc. 20),
    • Król Bałtyku (odc. 21),
    • Staruszek (odc. 22),
    • Ksiądz (odc. 22),
    • Czarne Licho (odc. 23),
    • Smok (odc. 24),
    • Niedźwiedź (odc. 24)
  • Barbara Melzer
    • Fala (odc. 21)
    • Trawa morska (odc. 21),
    • Hrabina (odc. 25)
  • Jacek Wolszczak
    • Wysoki chłopiec (odc. 21),
    • Sekretarz (odc. 25)
  • Ryszard Olesiński
    • Wrona (odc. 23),
    • Rogate Licho (odc. 23),
    • Mieszczanin (odc. 24),
    • Żebrak (odc. 24),
    • Policmajster (odc. 25)
  • Tomasz Błasiak
    • Majster (odc. 27),
    • Pies (odc. 27),
    • Księżyc (odc. 27),
  • Modest Ruciński
    • Burmistrz (odc. 27),
    • Kucharz (odc. 27),
    • Kot (odc. 27),
  • Renata Łuczak
    • Gospodyni (odc. 27),
    • Kluska (odc. 27),
    • Słońce (odc. 27)
  • Marcel Groblewski
    • Szymek (odc. 28),
    • Szymon (odc. 33),
    • Jaś (odc. 35)
  • Andrzej Chudy
    • Starzec (odc. 28),
    • Gajowy (odc. 31),
    • Czart (odc. 31),
    • Osioł (odc. 32),
    • Leśniczy (odc. 32),
    • Pustelnik (odc. 33)
  • Jakub Jankiewiczjeden z chłopców (odc. 28)
  • Bernard Lewandowskijeden z chłopców (odc. 28)
  • Wiktor Zborowski
    • Paweł (odc. 30),
    • Gaweł (odc. 30),
    • Narrator (odc. 30)
  • Adam FerencyDiabeł (odc. 31)
  • Robert JarocińskiDrwal (odc. 31)
  • Hanna Stachwokaliza Syrenki (odc. 33)
  • Klaudiusz Kaufmann
    • Kasztelan (odc. 35),
    • różne głosy (odc. 34, 38-39)
  • Matylda Damięcka
    • Piękna Pani (odc. 35),
    • różne głosy (odc. 34, 38-39)
  • Mateusz Lewandowski
    • Szpon (odc. 35),
    • Małpa (odc. 36),
    • Błazen (odc. 37),
    • Wąż (odc. 37),
    • Jan (odc. 37),
    • Armatni (odc. 37),
    • różne głosy (odc. 38-39)
  • Artur PontekBartek (odc. 37)
  • Dorota KawęckaKaczuszka (odc. 37)
  • Lidia Sadowaróżne głosy (odc. 38-39)
  • Anna Gajewskaróżne głosy (odc. 38-39)

Wykonanie piosenki: Krzesimir Dębski (odc. 36)

Spis odcinków

N/o Polski tytuł
SERIA PIERWSZA
01 Szklana góra
02 Złota kaczka
03 Szewczyk Dratewka
04 O Bartku doktorze
05 Lodowa góra
06 Żywa woda
07 O kowalu i diable
08 Bazyliszek
09 Dwanaście miesięcy
10 Smok wawelski
11 Zaczarowane pantofelki
12 Krawiec Niteczka
13 O królewnie zaklętej w żabę
SERIA DRUGA
14 Król kruków
15 Korale czarownicy
16 Złota jabłoń
17 Zuzanka i utopce
18 Zimowe wróżki
19 Kozucha Kłamczucha
20 Pasterz tysiąca zajęcy
21 Bursztynowa korona
22 Szewc Kopytko i kaczor Kwak
23 Czarne licha
24 O zefiku i smoku
25 Poznańskie koziołki
26 Dar skarbnika
SERIA TRZECIA
27 Kluskowa brama
28 Serce z piernika
29 Apolejka i jej osiołek
30 Paweł i Gaweł
31 O drwalu i diable
32 O niezwykłej przyjaźni
33 Warszawska Syrenka
34 Kamień na dnie jeziora
35 Kobiałka z rozumem
36 Małpa w kąpieli
37 O wężowej wdzięczności
38 Kopciuch
39 O psach i kotach

Linki zewnętrzne