Ben 10: Ultimate Alien

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Ben 10: Ultimate Alien

Ben 10 Ultimate Alien.jpg
Gatunek animowany
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Cartoon Network
Dystrybutor DVD Galapagos Films
Dystrybutor Blu-ray/DVD {{{dystrybutor bluraydvd}}}
Lata produkcji 2010-2012
Data premiery dubbingu 12 marca 2011
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 52 z 52
Ben 10: Ultimate Alien (2010-12) – amerykański serial animowany, kontynuacja seriali Ben 10 i Ben 10: Obca potęga.

Premiera serialu w polskiej telewizji – 12 marca 2011 roku na kanale Cartoon Network.

Fabuła

Sequel serialu "Ben 10: Obca potęga". Rok po wydarzeniach, które miały miejsce podczas "Ostatecznej bitwy" i po zniszczeniu Omnitrixa, 16-letni już Ben Tennyson musi stawić czoła nowym potężnym wrogom i najtrudniejszemu wyzwaniu w swoim życiu – sławie. Jeden z fanów Bena wyjawia jego sekretną tożsamość całemu światu. Odtąd media śledzą każdy krok bohatera, dzieci go uwielbiają, a ich rodzice uważają za przestępcę. Życie Bena już nigdy nie będzie takie same. Na dodatek ciągle jeszcze nie udało mu się opanować Ultimatrixa – urządzenia, które daje możliwość przemiany w kosmitów i obcych. Nowi przeciwnicy, zwłaszcza tajemniczy Osmosianin-Aggregor, tylko czekają na potknięcia Bena.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-214848

Wersja polska

Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria:

Dialogi: Kamila Klimas-Przybysz
Dźwięk:

Montaż:

Kierownictwo produkcji:

Wystąpili:

  • Kajetan Lewandowski
    • Ben Tennyson,
    • Ultimatrix,
    • Amfibion,
    • Albedo (odc. 49)
  • Joanna Pach-ŻbikowskaGwen Tennyson
  • Zbigniew KozłowskiKevin Levin
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • Julia,
    • spikerka w radiu (odc. 48)
  • Janusz Wituch
    • Jetray,
    • Chromaton,
    • Pajęczarz,
    • Plazma,
    • Sędzia meczu (odc. 2),
    • Doktor Animo (odc. 5, 30, 48),
    • Simons (odc. 9),
    • Inferno (odc. 16),
    • Mucha (odc. 16),
    • Echo Echo (odc. 17-18),
    • pułkownik (odc. 32),
    • doradca Edwards (odc. 41, 43, 50)
  • Karol Wróblewski
    • Gigantozaur,
    • Ziąb,
    • Morgg (odc. 17),
    • Polarny (odc. 19),
    • Harvey Hackett (odc. 20),
    • Sir Reginald (odc. 28),
    • Hugh (odc. 36)
  • Rafał Fudalej
    • Jimmy Jones (odc. 1, 7),
    • J.T. (odc. 1)
  • Adam Bauman
    • Bivalvan (odc. 1, 5),
    • Paradox (odc. 10, 16, 30),
    • Terrawiatr (odc. 12)
  • Przemysław Nikiel
    • Czteroręki,
    • Generał (odc. 1),
    • Starszy Zawodowiec Galhil (odc. 5),
    • Hammer (odc. 6),
    • Ostateczny Aggregor (odc. 10-11, 14-16),
    • Szukacz (odc. 21),
    • Kolar (odc. 29),
    • generał (odc. 32),
    • Mizaru (odc. 33)
  • Sławomir Pacek
    • Łebkrab,
    • Jeden z reporterów (odc. 1),
    • Vulcanus (odc. 3, 19, 34),
    • Kwarrel (odc. 17),
    • Ośmiokąt Wredziak (odc. 18, 40),
    • dozorca (odc. 26),
    • pan Baumann (odc. 35),
    • konserwator (odc. 37),
    • głos z radia #2 (odc. 37),
    • śmieciowy potwór (odc. 39),
    • Dagon (odc. 41)
  • Tomasz Jarosz
    • Żołnierz (odc. 1),
    • Pracownik elektrowni jądrowej (odc. 6)
  • Piotr ZeltWill Moralista (odc. 1, 4, 9, 24)
  • Mikołaj Klimek
    • Gniew,
    • Amfibia,
    • Quince (odc. 17),
    • Pan Wredziak (odc. 18),
    • Terrawiatr (odc. 44),
    • Hex (odc. 45),
    • Urzug (odc. 45, 47, 49, 51),
    • Diamentogłowy (odc. 46)
  • Sebastian Cybulski
    • Szlamfajer,
    • Wieczny Rycerz #1 (odc. 2),
    • kamerzysta Moralisty (odc. 9),
    • giermek Winston (odc. 28, 41, 50),
    • Kodek Branigen (odc. 29),
    • policjant #2 (odc. 37),
    • załogant statku (odc. 39),
    • Ziąb (odc. 40, 43)
  • Marek Bocianiak
    • Upchuck,
    • Dziennikarz (odc. 2),
    • Hydraulik (odc. 6, 10),
    • Haplor (odc. 33),
    • Trombipulor (odc. 35)
  • Krzysztof Szczerbiński
    • Polarny,
    • Jeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 2, 7, 12),
    • Carl – tata Bena (odc. 3),
    • Serpento (odc. 4, 37),
    • P’andor (odc. 5, 6),
    • Jeden z naukowców Kapitana Nemesis (odc. 9),
    • Inferno (odc. 23),
    • Galvański nauczyciel (odc. 26),
    • Eon (odc. 27),
    • Więzień 775 (odc. 31),
    • agent Bricen (odc. 39),
    • Fachura (odc. 48),
    • Energ (odc. 49),
    • Przeginka (odc. 49),
    • Ostateczny Dziki (odc. 52)
  • Waldemar Barwiński
    • Aggregor (odc. 1, 5-8),
    • Przywódca Wiecznych Rycerzy (odc. 2),
    • Psyphon (odc. 12, 51-52),
    • Simian (odc. 33),
    • Raptus (odc. 48-50)
  • Cezary Kwieciński
    • Echo Echo,
    • Spiker (odc. 2),
    • Egzaminator (odc. 4),
    • rzezimieszek (odc. 9),
    • Pułkownik Rozum (odc. 10),
    • Jeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 12),
    • Statek (odc. 20, 37),
    • Strażnik #1 (odc. 31),
    • szeryf (odc. 32),
    • policjant #1 (odc. 37),
    • Ładniutki Wredziak (odc. 40)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Fanka Bena na meczu (odc. 2),
    • Czarodziejka (odc. 3, 14, 45-46),
    • Zennith (odc. 42)
  • Miłogost Reczek
    • Max Tennyson (odc. 3, 10-11, 19-20, 31-32),
    • Terrawiatr (odc. 16, 26, 33),
    • Trukk (odc. 17),
    • Król Xarion / Viktor (odc. 23),
    • ojciec Julii (odc. 37)
  • Artur Pontek
    • Zombozo (odc. 3),
    • Argit (odc. 7, 18, 34-35),
    • Prostokąt Wredziak (odc. 40),
    • Raptus (odc. 41-42, 45-46)
  • Anna Sroka
    • Sandra – mama Bena (odc. 3),
    • Mama Wredziak (odc. 40)
  • Andrzej Chudy
    • Oliver (odc. 4, 12),
    • Sir Dagonet (odc. 7),
    • George (odc. 35, 41-42, 50-52)
  • Robert Tondera
    • Wodny Nahaj,
    • Reporter (odc. 5, 7),
    • Jeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 7, 12),
    • Komputron (odc. 9),
    • Ra’ad (odc. 10, 20),
    • Bivalvan (odc. 10),
    • Nekroziębianin (odc. 11),
    • Bellicus (odc. 16),
    • Korwak (odc. 18),
    • Energ (odc. 19, 28),
    • Valadis (odc. 26),
    • Ben 10.000 (odc. 27),
    • Sir Cyrus (odc. 28),
    • Nauczyciel (odc. 30),
    • Pułkownik Rozum (odc. 31, 39),
    • Driscoll (odc. 35, 41),
    • głos z radia #1 (odc. 37),
    • ojciec Czarodziejki (odc. 45),
    • szeryf (odc. 48),
    • Amfibion (odc. 49)
  • Wojciech Paszkowski
    • Galapagus (odc. 5),
    • Surgeon (odc. 6)
  • Zbigniew Konopka
    • Armo Wiertło,
    • Kulopłot,
    • Waybig,
    • Andreas (odc. 5, 7),
    • Pyke (odc. 13),
    • Antonio (odc. 25),
    • Specjalista Hulka (odc. 29),
    • Vilgax (odc. 50-52),
    • Dagon (odc. 50-52),
  • Grzegorz Drojewski
    • NanoBen,
    • Buzz (odc. 6),
    • Fan Bena (odc. 7),
    • Szlamfajer (odc. 7, 16),
    • Cash (odc. 12),
    • Berry (odc. 17),
    • Prostokąt Wredziak (odc. 18),
    • Jimmy Jones (odc. 22, 24),
    • Tack (odc. 29),
    • Cooper (odc. 31),
    • Strażnik #2 (odc. 31),
    • Pierce (odc. 35)
  • Dariusz BłażejewskiJeden z Wiecznych Rycerzy (odc. 7)
  • Monika PikułaJennifer Nocturne (odc. 9)
  • Stefan Knothe
    • Azmuth (odc. 11, 15, 16, 21, 33, 38, 42, 52),
    • Will Moralista (odc. 40)
  • Jacek Wolszczak
    • J.T. (odc. 12),
    • Cooper (odc. 20)
  • Cezary NowakAdwaita (odc. 14)
  • Włodzimierz BednarskiWartownik (odc. 15)
  • Małgorzata Boratyńska
    • Serena (odc. 16),
    • Emily (odc. 30),
    • dziewczyna Pierce’a (odc. 35)
  • Beniamin Lewandowskidziesięcioletni Ben Tennyson (odc. 16)
  • Marcin Hycnar
    • Alan (odc. 19),
    • Michael Morningstar / Darkstar (odc. 19-20)
  • Izabella Bukowska
    • Eunice (odc. 21, 33),
    • Elena (odc. 26, 37),
    • psychiatra (odc. 38),
    • agentka Locke (odc. 39)
  • Zbigniew Suszyński
    • Bazyl (odc. 22),
    • Książę Gilo (odc. 23)
  • Brygida Turowska
    • Fritz (odc. 23),
    • Natalie – mama Gwen (odc. 25, 30, 48)
  • Barbara KałużnaSunny (odc. 25)
  • Elżbieta JędrzejewskaVerdona (odc. 25, 32)
  • Przemysław StippaMłody Max Tennyson (odc. 32)
  • Katarzyna Skolimowskakelnerka (odc. 32)
  • Tomasz Gęsikowski
    • Kapitan Nemesis (odc. 9, 47),
    • Specjalista Labrid (odc. 32)
  • Józef PawłowskiAlbedo (odc. 36)
  • Klaudiusz KaufmannPatelliday (odc. 40)
  • Jacek Król
    • Vilgax (odc. 41, 43),
    • Gigantozaur (odc. 42, 46),
    • Czteroręki (odc. 44, 46, 49-50),
    • Ignacjusz (odc. 45)
  • Piotr Bąk
    • Sir Cyrus (odc. 41),
    • Addwaitya (odc. 45)
  • Grzegorz Kwiecień
    • hydraulik #1 (odc. 41),
    • Inspektor numer 13 (odc. 44),
    • Michael Morningstar / Darkstar (odc. 46)
  • Agata Gawrońska-Baumankomputer statku Inspektora numer 13 (odc. 44)
  • Mirosława Nyckowskamatka Jennifer Nocturne (odc. 47)
  • Agnieszka KunikowskaJennifer Nocturne (odc. 47)
  • Mirosław Wieprzewskidr Pervis (odc. 47)
  • Piotr Deszkiewiczjeden z ezoteryków (odc. 50)
  • Andrzej Dąbrowski

i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz

Odcinki

  • Serial po raz pierwszy wyemitowano w Cartoon Network:
    • I seria (odcinki 1-20) – 12 marca 2011 roku,
    • II seria (odcinki 21-30) – 7 września 2011 roku,
    • II seria (odcinki 31-52) – 14 marca 2012 roku.

Spis odcinków

Premiera odcinka
(DVD)
Premiera odcinka
(TV)
N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
20.05.2011 12.03.2011 01 Sława Fame
23.03.2011 02 Duplikaty Duped
30.03.2011 03 Uderz w dom Hit ’Em Where They Live
06.04.2011 04 Gry video Video Games
13.04.2011 05 Ucieczka od Aggregora Escape From Aggregor
26.08.2011 20.04.2011 06 Zbyt gorący Too Hot To Handle
27.04.2011 07 Wina Andreasa Andreas’ Fault
04.05.2011 08 Zwarcie Fused
11.05.2011 09 Czas bohatera Hero Time
18.05.2011 10 Ostateczny Aggregor Ultimate Aggregor
25.05.2011 11 Mapa nieskończoności Map of Infinity
01.06.2011 12 Odbita sława Reflected Glory
05.10.2011 08.06.2011 13 Głębia Deep
15.06.2011 14 Skąd płynie magia Where the Magic Happens
22.06.2011 15 Pomyłkohedron Perplexahedron
29.06.2011 16 Kuźnia stworzenia The Forge Of Creation
06.07.2011 17 … ani kraty z żelaza kute … Not Iron Bars A Cage
13.07.2011 18 Wróg mojego wroga The Enemy of My Enemy
20.07.2011 19 Potęga absolutna Absolute Power
27.07.2011 20
SERIA DRUGA
04.11.2011 07.09.2011 21 Transmogryfikacja Eunice The Transmogrification of Eunice
14.09.2011 22 Oko patrzącego Eye of the Beholder
21.09.2011 23 Król Wiktor Viktor: The Spoils
28.09.2011 24 Artykuł The Big Story
05.10.2011 25 Kłopotliwa kuzynka Girl Trouble
12.10.2011 26 Zemsta roju Revenge of the Swarm
19.10.2011 27 Ben 10 000 powraca Ben 10,000 Returns
20.04.2012 26.10.2011 28 Stwór z pieczęci The Creature From Beyond
02.11.2011 29 Szkolenie Basic Training
09.11.2011 30 Niełatwo być Gwen It’s Not Easy Being Gwen
14.03.2012 31 Zaginięcie więźnia numer 775 Prisoner #775 Is Missing
21.03.2012 32 Jak poznałem waszą babcię Moonstruck
28.03.2012 33 Simian mówi Simian Says
18.05.2012 04.04.2012 34 Pozdrowienia z Techadona Greetings From Techadon
11.04.2012 35 Czystka The Purge
18.04.2012 36 Dwóch albo żaden Double or Nothing
25.04.2012 37 Dziewczyna doskonała The Perfect Girlfriend
02.05.2012 38 Największe poświęcenie Ultimate Sacrifice
09.05.2012 39 Wir śmieci The Widening Gyre
28.09.2012 16.05.2012 40 Matka wszystkich Wredziaków The Mother of All Vreedles
23.05.2012 41 Niezapomniany rycerz A Knight to Remember
30.05.2012 42 Zrównanie planet Solitary Alignment
06.06.2012 43 Krąg Strażników Płomienia The Flame Keepers’ Circle
13.06.2012 44 Inspektor numer 13 Inspector #13
20.06.2012 45 Wróg mojej nieprzyjaciółki The Enemy of My Frenemy
19.10.2012 27.06.2012 46 Miejsce dla dwojga Couples Retreat
04.07.2012 47 Złap spadającą gwiazdę Catch a Falling Star
11.07.2012 48 Co się wykluło? The Eggman Cometh
18.07.2012 49 Noc żywych koszmarów Night of the Living Nightmare
25.07.2012 50 Początek końca The Beginning of the End
01.08.2012 51 Wróg ostateczny The Ultimate Enemy
01.08.2012 52

Linki zewnętrzne


Ben 10
Seriale animowane Ben 10Ben 10: Obca potęgaBen 10: Ultimate AlienBen 10: OmniverseBen 10 (2016)
Filmy animowane Ben 10: Tajemnica OmnitrixaBen 10: Zniszczyć wszystkich kosmitów
Filmy aktorskie Ben 10: Wyścig z czasemBen 10: Alien Swarm