Bob budowniczy: Budujemy lunapark

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Bob budowniczy: Budujemy lunapark (ang. Bob the Builder: Can-Do Carnival, 2009) – gra edukacyjna dla dzieci stworzona przez firmę Compedia w oparciu o serialu Bob budowniczy.

Premiera w Polsce: 30 listopada 2010 roku; dystrybucja: Cenega.

O grze

Bob Budowniczy: Budujemy lunapark to gra przeznaczona dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat, której głównym bohaterem jest tytułowy majsterkowicz, znany między innymi z występów w popularnym serialu animowanym. Zabawa łączy w sobie rozrywkę z edukacją, gdyż pomagając Bobowi Budowniczemu w stawianiu różnorakich konstrukcji młody gracz doskonali umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość i zręczność, jak również zapoznaje się z różnymi kolorami i kształtami.

W opisywanej odsłonie serii tytułowy Bob postanawia zbudować mieszkańcom wirtualnego świata wielki park rozrywki, składający się z różnorakich karuzel oraz kolejek górskich. W trakcie zabawy dziecko może zajmować się między innymi doborem odpowiednich materiałów, planowaniem miejsc stawiania poszczególnych atrakcji lunaparku czy łączeniem ich kolejnych elementów. Wszystkie czynności są oczywiście przez grę dokładnie omawiane, a ogólny poziom trudności dopasowany do możliwości młodego gracza.

Zmagania głównego bohatera obserwowane są w bajkowym świecie, a w nawigacji pomagają duże i czytelne przyciski. Niewątpliwą atrakcją omawianej gry jest to, iż głosu Bobowi Budowniczemu użyczył Artur Kaczmarski, który w tej samej roli występuje również w serialu animowanym.

Opis pochodzi ze strony https://www.gry-online.pl/gry/bob-the-builder-can-do-carnival/zc2c6a

Wersja polska

Głosów użyczyli: