Bob budowniczy: Budujemy zoo

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Bob budowniczy: Budujemy zoo (ang. Bob the Builder: Can-Do Zoo, 2008) – gra edukacyjna dla dzieci stworzona przez firmę Compedia w oparciu o serialu Bob budowniczy.

Premiera w Polsce: 26 listopada 2010 roku; dystrybucja: Cenega.

O grze

Bob Budowniczy: Budujemy zoo to gra przeznaczona dla dzieci w wieku od trzech do sześciu lat, której głównym bohaterem jest tytułowy majsterkowicz, znany między innymi z występów w popularnym serialu animowanym. Zabawa łączy w sobie rozrywkę z edukacją, gdyż pomagając Bobowi Budowniczemu w stawianiu różnorakich konstrukcji młody gracz doskonali umiejętność logicznego myślenia, spotrzegawczość i zręczność, jak również zapoznaje się z różnymi kolorami i kształtami.

W opisywanej odsłonie serii tytułowy Bob postanawia zbudować zoo dla wszystkich nowych zwierzaków, jakie pojawiły się w wirtualnym świecie. W trakcie gry dziecko może zajmować się między innymi projektowaniem wybiegów, odnajdywaniem zgubionych przez innych budowniczych narzędzi czy malowaniem poszczególnych atrakcji, które dostępne będą dla zwiedzających. Wszystkie czynności są oczywiście przez grę dokładnie omawiane, a ogólny poziom trudności dopasowany do możliwości młodego gracza.

Zmagania głównego bohatera obserwowane są w bajkowym świecie, a w nawigacji pomagają duże i czytelne przyciski. Niewątpliwą atrakcją omawianej gry jest to, iż głosu Bobowi Budowniczemu użyczył Artur Kaczmarski, który w tej samej roli występuje również w serialu animowanym.

Opis pochodzi ze strony https://www.gry-online.pl/gry/bob-the-builder-can-do-zoo/zd2c6b

Wersja polska

Głosów użyczyli: