Conquest: Wojny pogranicza

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Conquest: Wojny pogranicza (ang. Conquest: Frontier Wars) – gra strategiczna stworzona przez Fever Pitch Studios. W Polsce wydana przez Play it! 18 marca 2002 roku.

O grze

Wszystko zaczyna się w odległej przyszłości, gdy rasa Terran po latach intensywnych badań odkrywa tajniki międzygwiezdnych podróży. Jednak radość z tego odkrycia nie trwa długo, ponieważ po wysłaniu pierwszego okrętu w międzygwiezdną podróż łączność z nim zostaje zerwana, a na drodze staje wrogo nastawiona obca rasa. Zaczyna się wielka wojna, w której gracz musi tak wykorzystać wszystkie swoje talenty oraz dostępne środki materialne, by całkowicie zniszczyć wroga. Do wyboru mamy trzy różniące się techniką oraz sposobem walki rasy: Terran, Celareon oraz Manti.

Walka toczy się w szesnastu odmiennych systemach gwiezdnych, w których gracze mogą podbijać i kolonizować planety, a także budować na ich orbitach instalacje wojskowo-zaopatrzeniowe. W bitwach poza całą gamą pojazdów i okrętów bojowych biorą również udział specjalne jednostki dowódcze, (np. admirałowie) podnoszący koordynację i skuteczność oddziałów. W naszych podbojach i walkach dużą rolę odgrywa zaopatrzenie oddziałów oraz poziom zaawansowania technologicznego (nowe bronie, typy statków itp., możliwość przejmowania technologii obcych).
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=804

Wersja polska

Nagrania: GMS RECORDS
Wystąpili:

i inni