Dyskusja:Telewizja Polska

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Uważam, że artykuł powinien być rozdzielony, jeśli nie na osobne artykuły dla każdej stacji, to chociaż na sekcje. Część tych pozycji emitowała tylko TVP1, część tylko TVP2, a część inne stacje i nie powinniśmy tego wrzucać do jednego wora. Daru 10:23, 3 cze 2010 (CEST)

Tylko że będzie trudno ustalić „przynależność” części dubbingu do konkretnej stacji. Przypuszczam, że jeszcze da się ustalić, która stacja emitowała z dubbingiem np. Osiem szalonych nocy, ale już trudniej będzie z ustaleniem, kto zlecał i emitował chociażby Śmierć w Wenecji, Annie Hall, Elżbietę – królową Anglii czy inne stare wersje, o których dziś tylko wiadomo, że dubbingowano je na zlecenie TVP. Dlatego też wszystko wrzuciłem do jednego artykułu, ale dalsze decyzje w tej sprawie zależą od administratora i/lub społeczności. Pottero 11:31, 3 cze 2010 (CEST)

Dodam tylko, że obecna lista jest maleńka i na pewno było dużo więcej dubbingów. Można by zrobić sekcje typu : Premiera dubbingu w tvp1, premiera w tvp2, Niepremierowa emisja w tvp1 itd....a pod tym wszystkim dopiero podział na filmy, seriale... A na koniec, zrobić sekcję Na zlecenie TVP do tych nieustalonych. PokeMan 13:32, 3 cze 2010 (CEST)

Zdaję sobie sprawę, że to tylko wyrywek tego, co TVP zdubbingowała. Jakby nie patrzeć, chyba od pół wieku dubbingują to, co leci w Wieczorynce, a było tego naprawdę sporo, w dodatku za komuny zdubbingowali też sporo filmów i seriali, o których polskiej wersji prawdopodobnie się nie dowiemy... No ale kto by w latach 50. pomyślał o tym, żeby robić jakąś listę tego, co telewizja zdubbingowała? A coś takiego by się nam teraz bardzo przydało. Pottero 14:28, 3 cze 2010 (CEST)