Etherlords II: Second Age

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Etherlords II: Second Age – strategiczna gra komputerowa z połączeniem gry karcianej z 2003 roku wyprodukowana przez firmę Nival Interactive. W Polsce wydana przez CD Projekt 16 października 2003 roku.

O grze

Druga część interesującej strategii turowej z elementami cRPG – Etherlords, bazującej na takiej sławnej grze jak Heroes of Might & Magic. Akcja gry ponownie przenosi nas do świata fantasy, gdzie do walki stają cztery odmienne nacje. Rozgrywka nie zmieniła się znacząco w stosunku do pierwszej części, tzn. nadal jest to połączenie eksploracji, podbijania nowych terytoriów, pozyskiwania surowców, walki oraz oczywiście podążania fabułą przewodnią. Starcia armii również toczą się na trójwymiarowych arenach, gdzie gracz może podejmować taktyczne decyzje o tym jaką kombinacją czarów zaatakować przeciwnika czy jakiego potwora wysłać do boju.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1821

Wersja polska

Pryncypał wdrożeniowy: Paweł Składanowski
Naczelnik roboczy: Paweł Ziajka
Konwerter językowy: Paweł Pisarzewski
Odgłosy: STUDIO T-REX
Reżyseria: Agnieszka Zwolińska
Mowy użyczyli:

  • Anna Apostolakis
    • Eileen z klanu Jarzębiny,
    • Alveig, Błyskawica Zachodu,
    • Rulana Pustelniczka,
    • Erna, opiekunka smoka Pieśniarza,
    • Szamanka Sivrid,
    • Norti, siostra Odmara,
    • Handlarka Elda,
    • Lona, strażniczka wschodniej bramy Czarnociernia,
    • Kordelia, strażniczka wschodniej bramy Złotego Jesionu,
    • Moruna,
    • Fiona,
    • Aline,
    • Juna,
    • Hreydis,
    • Idring,
    • Ettrinda,
    • Helgi,
    • Silinda,
    • Nauczycielka Innora (samouczek),
    • Nauczycielka Idring (samouczek),
    • Nauczycielka Greena (samouczek)
  • Adam Bauman
    • Konnar z Doliny Ognia,
    • Dominicius, Pierwszy z Szesnastu,
    • Vian, starszy rady miasta Złoty Jesion,
    • Tienan, dowódca twierdzy Czarnociernia,
    • Glaumar,
    • Antias,
    • Orkowy wojownik
  • Iwona Rulewicz
    • Naukowiec Lambda-100C,
    • Inżynier Alpha-300F,
    • Delta-700G,
    • Epsilon-200E,
    • Gamma-200B,
    • Sigma-200E,
    • Alpha-200C,
    • Gamma-600D,
    • Omega-800D,
    • Gamma-100C,
    • Cluster,
    • Nauczycielka Omega-500F (samouczek)
  • Borys Szyc
    • Alpha-100F,
    • Narmes, syn Viana,
    • Odmar Czerwona Pięść,
    • Flon,
    • Kupiec Florian,
    • Naukowiec Epsilon-700C,
    • Szaman Hegrir,
    • Gamma-500A,
    • Raymond,
    • Alpha-400D,
    • Grotti,
    • Theta-100D,
    • Hroddir,
    • Alpha-200E,
    • Beta-600F,
    • Theta-800D,
    • Zardan,
    • Epsilon-100D,
    • Alpha-800C,
    • Omega-300B,
    • Orkowy strażnik,
    • Nauczyciel Nadan (samouczek)
  • Brygida Turowska
    • Diamanda,
    • Mirabell,
    • Rinalda,
    • Elisanta,
    • Eleanor,
    • Millicenta,
    • Innora,
    • Luciana,
    • Nauczycielka Sarriam (samouczek)
  • Janusz Wituch
    • Krogerd, Młot Wschodu,
    • Handlarz Esmour,
    • Deavan, Strażnik Źródła,
    • Nadan, strażnik południowej bramy Czarnociernia,
    • Esmond, strażnik południowej bramy Złotego Jesionu,
    • Velon,
    • Larmus,
    • Sofnir,
    • Reginald,
    • Atri,
    • Kervis,
    • Gregor,
    • Hartvig,
    • Trupi rzeźnik,
    • Nauczyciel Agmund (samouczek),
    • Nauczyciel Lodin (samouczek),
    • Nauczyciel Beta-100B (samouczek)
  • Krzysztof Zakrzewski
    • Biały Król,
    • Droncan,
    • Delta-600B, koordynator Osiowego Miasta,
    • smok Pieśniarz,
    • Cudak, stary drzewiak,
    • Chodząca Groza,
    • czarny smok,
    • Omega-400E

oraz:

Plenipotent do spraw betatestów: Michał Cegiełka
Poszukiwacze zaginionych bugów:

  • Mariusz Bogdziel,
  • Michał Cichy,
  • Marek Krępuła,
  • Robert Mahler

Implementatorzy:

  • Michał Cegiełka,
  • Paweł Ziajka

Skrybowie DTP:

  • Robert Dąbrowski,
  • Jarosław Wasilewski

Asystent DTP: Paula Duliniec
Przygotowanie produkcji:

  • Michał Bakuliński,
  • Magdalena Justyna

Marketing:

  • Marcin Marzęcki,
  • Krzysztof Szulc,
  • Mariusz Duda,
  • Konrad Rawiński