Fallout 3

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Fallout 3 – gra cRPG stworzona przez Bethesdę Softworks, w Polsce wydana przez Cenegę Poland. Wersja dubbingowana pojawiła się w wydaniach na komputery osobiste oraz konsole nowej generacji. Polska premiera na wszystkie platformy miała miejsce 31 października 2008.

Fabuła

Akcja rozgrywa się na Stołecznych Pustkowiach, dawnych okolicach Waszyngtonu, w roku 2277. Dwieście lat wcześniej miejsce zostało wyniszczone przez wojnę atomową, wieńczącą konflikt pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Główny bohater, wychowujący się w 101. Krypcie, przeciwatomowym schronie, opuszcza bezpieczną kryjówkę, aby odnaleźć swojego ojca, który opuścił Kryptę. Samotnie będzie musiał przemierzyć niebezpieczne Pustkowia, opanowane przez walczące ze sobą frakcje i zmutowane istoty.

Wersja polska

Wersja polska: START INTERNATIONAL POLSKA, SUN STUDIO POLSKA
Reżyseria: Maciej Kowalski i inni
Dźwięk: Maria Kantorowicz
Tłumaczenie: Ryszard Chojnowski, Adrian Wajer
Polska wersja językowa: Cenega Service Team
Kierownik działu lokalizacji: Adam Piesiak
Kierownik projektu: Alan Orman
Kierownik projektu międzynarodowego: Paweł Grzywaczewski
Zespół programistów: Dariusz Centkowski, Marcin Banaszek, Wojciech Warpechowski
Kadra zarządzająca zespołem testerów: Łukasz Wątroba, Bartek Żukowski, Marcin Gutowski
Tester prowadzący projekt: Maciej „Ystroin” Franaszek
Zespół testerów:

  • Witold Antkiewicz,
  • Tomasz Duda,
  • Artur „Grochu” Grochowski,
  • Grzegorz Hodała,
  • Michał Markowski,
  • Agnieszka Modzelewska,
  • Krzysztof Orzechowski,
  • Łukasz Osiński,
  • Łukasz Paradowski,
  • Kacper Peresada,
  • Jan Pieczyński,
  • Katarzyna Piotrowska,
  • Maja „Ened” Pobieżyńska,
  • Kamil Rogula,
  • Krzysztof Rostowski,
  • Adam Rycki,
  • Łukasz „Rynol” Rynkowski,
  • Adrian Stefaniak,
  • Marcin Zioło

Kontrola audio:

  • Tomasz Duda,
  • Maciej „Ystroin” Franaszek,
  • Katarzyna Piotrowska,
  • Maja „Ened” Pobieżyńska,
  • Kamil Rogula,
  • Łukasz „Rynol” Rynkowski

Asystent działu: Radek Bartczak, Marta Wolska
Udział wzięli:

  • Anna Apostolakis-Gluzińska
    • Bessie Lynn,
    • Siostra Graves,
    • Carol,
    • Greta,
    • Willow,
    • Mieszkaniec Podziemi - Kobieta,
    • Tulip
  • Tamara Arciuch
    • Moira Brown,
    • Carrie Delaney
  • Krzysztof Banaszyk
    • Wally Mack,
    • Billy Creel,
    • Justin,
    • Ted Strayer,
    • Diego,
    • Szalony Wolfgang,
    • Pronto,
    • Bombka,
    • Bob,
    • Alex Dargon,
    • Błysk,
    • Grady,
    • Paul Hannon,
    • Freddie Gomez
  • Piotr Bąk
    • Harold,
    • Eulogy Jones
  • Włodzimierz BednarskiStarszy Owyn Lyons
  • Andrzej BlumenfeldSpowiednik Cromwell
  • Jarosław BoberekStanislaus Braun
  • Justyna Bojczuk
    • Mała Amata,
    • Księżniczka,
    • C.J. Young,
    • Lucy,
    • Niezdara,
    • Puk Puk,
    • Penny,
    • Maggie,
    • Jenny Wilson
  • Izabella BukowskaAnna Holt
  • Andrzej Chudy
    • Nadzorca Krypty 101,
    • Harkness,
    • Tenpenny,
    • Głosy Chińczyków
  • Matylda DamięckaAmata
  • Jarosław DominGłos ze wspomnień
  • Elżbieta Gaertner
    • Agatha,
    • Staruszka Palmer,
    • Manya,
    • Tifanny Cheng,
    • Margaret Primrose,
    • Staruszka Dithers,
    • Matka Maya
  • Anna Gajewska
    • Sarah Lyons,
    • Doktor Li
  • Andrzej Gawroński
    • Walter,
    • Leśny Ojciec Brzoza,
    • Evan King,
    • Staruszek Harris,
    • Dr Zimmer,
    • Ojciec Clifford,
    • Towarzysz Irving Cheng,
    • Herbert Dashwood,
    • Arkansass,
    • Abraham Waszyngton,
    • Daniel Littlehorn,
    • Funkcjonariusz Tylor,
    • Chlebak
  • Paweł Iwanicki
    • Bandyci mężczyźni,
    • Pan Brotch,
    • Uśmiechnięty Jack
  • Elżbieta Jędrzejewska
    • Lydia Montenegro,
    • Holly,
    • Siwa,
    • Beatrice,
    • Doktor Cutter,
    • Cindy Cantelli,
    • Christine Young,
    • Mei Wong,
    • Victoria Watts,
    • Janice Kaplinski,
    • Obrońca Morgan,
    • Mickey,
    • Kimba,
    • Tammy Hargrave,
    • Janet Rockwell,
    • Martha Simpson,
    • Cegła,
    • Gwiaździsty Paladyn Cross,
    • Jessica,
    • Ponura,
    • Jenny Stahl,
    • Skryba Jameson,
    • Głosy skrybów (kobiet),
    • Piastunka Gałęzi Klon,
    • Przywódczyni strażników Reili,
    • Linda Smith,
    • Sonora Cruz,
    • Martha Wilson,
    • Karen Schenzy,
    • Carolina Red,
    • Głosy osadniczek
  • Mikołaj KlimekLucas Simms
  • Stefan Knothe
    • Gob,
    • Charon,
    • Quinn,
    • Mr Crowley,
    • Doktor Barrows,
    • Śnieżynka,
    • Winthrop,
    • Michael Masters,
    • Roy Philips,
    • Łata,
    • Button Gwinnett,
    • Colin Moriarty,
    • Murphy
  • Krzysztof KolbergerPrezydent
  • Zbigniew Konopka
    • Porucznik Williams,
    • Żołnierz Enklawy,
    • Naukowcy Enklawy,
    • Głosy robotów strażniczych
  • Jan Kulczycki
    • Fawkes,
    • Wujek Leo,
    • Supermutanci
  • Agnieszka KunikowskaPat Neusbaun
  • Jacek Lenartowicz
    • Głuszec,
    • Dukov,
    • Głosy Paladynów Bractwa,
    • Głosy szabrowników,
    • Głosy Regulatorów,
    • Głosy łowców niewolników,
    • Argyle (radio)
  • Beniamin LewandowskiMały Butch
  • Kajetan Lewandowski
    • Robert Joseph „R.J.” MacCready,
    • Młody Paul Hannon,
    • Jason Grant
  • Wojciech Machnicki
    • Andy,
    • Pan Buckingham,
    • Robot lokaj,
    • Milo,
    • Godfrey
  • Aleksander Mikołajczak
    • Stanley,
    • Funkcjonariusz Gomez,
    • Ian West,
    • Jack Smith,
    • Bannon,
    • Carlos,
    • Gary Staley,
    • Ralph Keller,
    • Mieszkaniec Pustkowi,
    • Rycerz Dillon,
    • Rycerz Kapitan Colvin,
    • Jotun,
    • Dusty,
    • Henry Young,
    • Wujek Roe,
    • Roger Rockwell,
    • Skryba Browditch,
    • Bronson,
    • Sztokholm,
    • Michael Masters (człowiek),
    • Piastun Gałęzi Lipa,
    • Doc Hoff,
    • Młody Wally Mack,
    • Willy „Bill” Wilson,
    • Robert,
    • Alan,
    • Ymir,
    • Głosy łowców niewolników,
    • Głosy osadników
  • Mikołaj MüllerAhzrukhal
  • Mateusz Narloch
    • Ekler,
    • Ralph,
    • Sammy,
    • Wiewióra,
    • Brayan Wilks,
    • Nicholas Pierdółka,
    • Nowicjusz Arthur Maxson,
    • Harden Simms,
    • Mały Wally Mack,
    • Junior Smith,
    • James Hargrave
  • Przemysław Nikiel
    • Liberty Prime,
    • Pan Burke
  • Cezary Nowak
    • Donovan,
    • Nadzorca Mack,
    • Szarpnel,
    • Prezydent Dave,
    • Leo Stahl,
    • Doktor Church,
    • Seargraves Holmes,
    • Protektor Casidin,
    • Kapitan Szafot,
    • Skryba Peabody,
    • Piastun Gałęzi Cyprys,
    • Pinkerton,
    • Jonas,
    • Doktor Preston,
    • Krótki,
    • Caleb Smith,
    • Ken Ewers,
    • Wrona,
    • Karl,
    • Vance,
    • Żołnierz Enklawy
  • Joanna PachBetty
  • Wojciech Paszkowski
    • Jerycho,
    • Członek Kompani Szpona,
    • Dr Lesko
  • Grzegorz Pawlak
    • Skryba Rotchild,
    • Paladyn Gunny,
    • Butcher,
    • Armitage,
    • Śrut,
    • Rycerz Sierżnat Wilks,
    • Ochroniarz w Rivet City,
    • Paladyn Glade,
    • Głosy łowców niewolników,
    • Mel,
    • Paladyn Gunny
  • Katarzyna Owczarz
    • Wisienka,
    • Nova,
    • Sydney,
    • Tina Keller,
    • Crimson,
    • Czerwona,
    • Skryba Yearling,
    • Rosie,
    • Susan Lancaster,
    • Brianna
  • Ewa SerwaMabel Henderson
  • Krzysztof SkibaThree Dog
  • Tomasz Steciuk
    • Butch DeLoria,
    • Lektor systemów gramofonicznych Krypty 101,
    • Sid
  • Mariusz SiudzińskiNarrator
  • Paweł Szczesny
    • Sierżant RL-3,
    • Cerber,
    • Herbert Śmiałek (radio),
    • Piłapiduch,
    • Protypowy pancerz medyczny,
    • Głosy Panów Wyrwiflaków,
    • Szeregowy Jones,
  • Jakub Szydłowski
    • Shakes,
    • Zastępca Spaw
  • Brygida Turowska
    • Cathrine,
    • Bandytki
  • Anna UłasBabunia Iskierka
  • Monika Węgiel
    • Lucy West,
    • Gorzka,
    • Rycerz Kapitan Durga,
    • Angela Staley,
    • Vera Weatherly,
    • Clover,
    • Shawna,
    • Prezenterka radia ARL,
    • Penelope Chase (radio),
    • Sierra Petrovita
  • Joanna WęgrzynowskaRobomózg
  • Grzegorz WonsJames
  • Jerzy ZłotnickiPułkownik Augustus Autumn
  • Tomasz Śliwiński

i inni

Linki zewnętrzne