Futurama

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Futurama

Futurama.jpg
Gatunek animowany, komediowy, science fiction
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna VIVA Polska, Comedy Central, MTV Polska, FOX Comedy
Platforma streamingowa Star
Lata produkcji 1999-2003, 2008-2013
Data premiery dubbingu 17 lipca 2012
Wyemitowane
serie
4 z 7
Wyemitowane odcinki 72 z 140

Futurama – amerykański animowany komediowy serial science-fiction, stworzony przez Matta Groeninga, autora Simpsonów. W latach 1999-2003 produkowany przez 20th Century Fox Television, zaś od 2008 do 2013 roku przez Comedy Central.

W Polsce emitowany z lektorem przez TV 4 (jako Przygody Frya w kosmosie), Sci-Fi Channel i Universal Channel. Premiera wersji z dubbingiem miała miejsce 17 lipca 2012 roku na antenie VIVA Polska.

Fabuła

Główny bohater Philip J. Fry zostaje zamrożony, a 1000 lat później wybudza się w zupełnie nowej rzeczywistości. Nowy Nowy Jork w 2999 roku jest dla zwykłego dostawcy pizzy wyzwaniem, w którym musi zmierzyć się z nową rzeczywistością i nowymi przyjaciółmi. Na swej drodze spotyka Turangę Leelę i przy jej boku rozpoczyna pracę jako kurier w firmie swojego dalekiego potomka. Fabuła wszystkich sezonów Futuramy opiera się na przygodach Fry’a, Leeli, robota Bendera i innych postaci, a ich losy i tło kreskówki zawierają wiele odnośników do fantastyki XX wieku, literatury oraz kina.

Źródło: VIVA Polska

Wersja polska

Wersja polska: na zlecenie VIVA Polska – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Marek Robaczewski
Dialogi polskie:

Tłumaczenie: Tomasz Kutner (odc. 25-34)
Dźwięk i montaż: Janusz Tokarzewski
Kierownik produkcji: Dorota Nyczek
Nadzór merytoryczny: Katarzyna Dryńska (odc. 20-34)
Udział wzięli:

W pozostałych rolach:

  • Joanna Borer
    • Chłopiec (odc. 1, 58),
    • Michelle (odc. 1),
    • Głos w budce samobójczej (odc. 1),
    • Karmicielka w muzeum (odc. 1),
    • Kraterowa Gęba (odc. 2),
    • Monique (odc. 3, 13, 21),
    • Administratorka bloku (odc. 3, 17, 21, 53),
    • Dziewczyna w klubie (odc. 4),
    • Wendy (odc. 5),
    • Nauczycielka algebry starożytnego Egiptu (odc. 6),
    • Pani Morgan (odc. 23),
    • Przewodniczka po Hollywood (odc. 37),
    • Pracownica stołówki CIA (odc. 41),
    • Zmiażdzony robot #1 (odc. 42)
  • Bartosz Martyna
    • Szef Leeli (odc. 1),
    • Policjant (odc. 1, 3, 6),
    • Głowa Richarda Nixona (odc. 1, 16, 41, 43, 47, 57, 60, 67, 72),
    • Narrator w reklamie Planet Express (odc. 2),
    • Wynajmujący apartamenty w New Jersey (odc. 3),
    • Głos w reklamie majtek świetlnych (odc. 6),
    • Głos w reklamie oleju dla robotów (odc. 6),
    • Głos w XX-wiecznych reklamach (odc. 6),
    • Sprzedawca narządów (odc. 7),
    • Florp (odc. 7),
    • Wernstrom (odc. 8, 57, 70),
    • Głos na koncercie (odc. 9),
    • Komentator igrzysk olimpijskich (odc. 10),
    • Skrzynka Biegów (odc. 11),
    • Mężczyzna pracujący w stacji FOX (odc. 12),
    • Glurmo (odc. 13, 15, 47),
    • Głos w reklamie sponsora (odc. 14),
    • Ślimak z ławy przysięgłych (odc. 15),
    • Członek partii N.R.A. (odc. 16),
    • Mężczyzna w basenie (odc. 18),
    • Wiktor (odc. 19),
    • Zginacz #1 (odc. 35),
    • Barman (odc. 35),
    • Głowa Chestera A. Arthura (odc. 36),
    • Przywódca Mózgopławów (odc. 36),
    • Konferansjer (odc. 37),
    • Hiperkurczak (odc. 38, 41, 46, 60),
    • Komentator wyścigów konnych (odc. 39),
    • Awaryjny Eddie (Szwankujący Eddie) (odc. 41),
    • Zmiażdzony robot #2 (odc. 42),
    • Gąsienica (odc. 42),
    • Joe "Kędziorek" (odc. 43),
    • Pracownik Nappstera #1 (odc. 44),
    • Sprzedawca AGD (odc. 45),
    • Neptunianin #1 (odc. 46),
    • Trójoki mutant (odc. 49),
    • Joe (odc. 50),
    • Marsjanin (odc. 50),
    • Szerpa (odc. 52),
    • Pracownik Georgio Armonster (odc. 53),
    • Walt (odc. 53),
    • Cygnoid (odc. 54),
    • Prezes Koji (odc. 55),
    • Krewetka (odc. 55),
    • Duchowny kościoła Star Treka (odc. 56),
    • Głowa Jonathana Freakesa (odc. 56),
    • Welshie (odc. 56),
    • Fan Kapitana Wczoraj (odc. 62),
    • Mózgopławiec #1 (odc. 64),
    • Tatuaż (odc. 67),
    • Gus (odc. 67),
    • Organizator igrzysk (odc. 69),
    • Prezes kanału (odc. 71)
  • Jacek Król
    • Panucci (odc. 1, 20, 58, 64),
    • Głowa Leonarda Nimoya (odc. 1),
    • Głowa Dicka Clarka (odc. 1),
    • Rolnik (odc. 2),
    • Wynajmujący podwodne apartamenty (odc. 3),
    • Sprzątacz w klubie (odc. 4),
    • Członek Robostarszyzny #1 (odc. 5),
    • Rabuś w Przeszłościoramie (odc. 20),
    • Głowa Boba Barkera (odc. 20),
    • Nałogowy Palacz (odc. 21)
    • Głowa George’a Foremana (odc. 21),
    • Mężczyzna na bardzo kosmatym czacie (odc. 22),
    • Biurokrata Numer 1.0 (odc. 23),
    • Strażnik na Gwieździe Przedśmierci #1 (odc. 24),
    • Pułkownik (odc. 25),
    • Rybi Joe (odc. 26),
    • Facet reklamujący Rybiego Joe (odc. 26),
    • Don Bot (odc. 27, 35),
    • Goryl albinos (odc. 28),
    • Pan Panucci (odc. 29),
    • Prosecuron 900-B (odc. 30),
    • Duch wuja Vladimira (odc. 30),
    • Robot-lekarz (odc. 31),
    • Gryzonianin #1 (odc. 36, 64),
    • Kapitan Ahab (odc. 36),
    • Turanga Morris (odc. 49, 62),
    • R.J. (odc. 50),
    • Ethan "Guma balonowa" Tate (odc. 55, 62),
    • Sprzedawca gruszek do indyka (odc. 55),
    • Głowa George'a Takeia (odc. 56),
    • Narrator w filmie o globalnym ociepleniu (odc. 57),
    • Asystent ambasadora Moivina (odc. 60),
    • Sędzia Souter (odc. 60),
    • Zły Lincoln (odc. 61),
    • Mózgopławiec #2 (odc. 64)
  • Janusz German
    • Terry (odc. 1),
    • Robot-policjant (odc. 1, 3),
    • Straszny Żelatynowy Blob (odc. 2),
    • Miażdżynatorka (odc. 2),
    • Calculon (odc. 3, 13-14),
    • Bolter Olands (odc. 4),
    • Robot-strażnik (odc. 5),
    • Robot-robotnik (odc. 5),
    • Członek Robostarszyzny #2 (odc. 5),
    • Sprzedawca w sklepie (odc. 6, 17),
    • Walt (odc. 6),
    • Elzar (odc. 7),
    • Gorgak (odc. 7),
    • Głowa Rona Popeila (odc. 8),
    • Generał (odc. 8),
    • Rock-Ad (odc. 9),
    • Człowiek w kasynie (odc. 10),
    • Brutal plażowy (odc. 12),
    • Głos w reklamie (odc. 13),
    • Narrator w Drzwiach grozy (odc. 16),
    • Zniechęcony (odc. 16),
    • Głowa Jimmy’ego Cartera (odc. 16),
    • Mężczyzna na stoku (odc. 17),
    • Sprzedawca (odc. 17),
    • Otyły mężczyzna na siłowni (odc. 18),
    • Krab z wadą wymowy (odc. 18),
    • Szwankujący Eddie (odc. 19)
  • Tomasz Steciuk
    • Kif Kroker,
    • Pracownik kliniki kriogenicznej #2 (odc. 1),
    • Burmistrz na planecie robotów (odc. 5),
    • Członek Robostarszyzny #3 (odc. 5),
    • Larry (odc. 6),
    • Robodiabeł (odc. 9, 72),
    • Spaślakobot (odc. 11),
    • Policjant (odc. 27),
    • Automat ze Slurmem (odc. 28),
    • Hiroki (odc. 55),
    • Yancy Fry Jr. (odc. 58)
  • Wojciech Paszkowski
    • Zapp Brannigan,
    • Kolega Bendera z liceum (odc. 2),
    • Sprzedawca przekąsek (odc. 5),
    • Komputer (odc. 5),
    • Członek Robostarszyzny #4 (odc. 5),
    • Helmut Spargle (odc. 55),
    • Czarnoksiężnik (odc. 57),
    • Prezesobot Gamma (odc. 71)
  • Marek Robaczewski
    • Głos w reklamie (odc. 3),
    • Zielonowłosy sąsiad Frya (jedna scena w odc. 3),
    • Kapłan Merk (odc. 7),
    • Kupomajer – burmistrz Nowego Nowego Jorku (odc. 8, 10, 25, 46, 62),
    • Robot-ksiądz (odc. 9, 17, 22, 30, 43, 51, 57, 69, 72),
    • Dziekan Vernon (odc. 11, 24),
    • Głos stacji FOX (odc. 12),
    • Głowa George’a Washingtona (odc. 16, 19),
    • Głowa Boba Dole’a (odc. 16),
    • Holujący (odc. 19),
    • Głos w zapowiedzi Departamentu glin (odc. 20),
    • Mężczyzna w reklamie Przeszłościoramy (odc. 20),
    • Głos w reklamie Przeszłościoramy (odc. 20),
    • Narrator w Kronice wszechświata (odc. 21),
    • Narrator w filmie Wszystkie moje obwody (odc. 21),
    • Mistrz Fnog (odc. 21),
    • Głos w reklamie walki (odc. 21),
    • Mężczyzna na kosmatym czacie #3 (odc. 22),
    • Cyklop (odc. 22),
    • Mężczyzna w kopalni na Spa 5 #2 (odc. 23),
    • Mężczyzna w kolejce (odc. 23),
    • Pracownik Centralnej biurokracji #1 (odc. 23),
    • Mac (odc. 26),
    • Głos zapowiadający Elzara (odc. 27),
    • Robot u Don Bota (odc. 27),
    • Wiatrak (odc. 28),
    • Obdartus (odc. 29, 33, 47, 51, 53-54, 58-59, 61, 67, 72),
    • Lokaj Hejty (odc. 30),
    • Wandal #1 (odc. 30),
    • Wojskowy (odc. 31),
    • Ambasador kosmitów #2 (odc. 31),
    • Zamrożony staruszek (odc. 32),
    • Dystrybutor Slurmu (odc. 36),
    • Wychowanek sierocińca #1 (odc. 40),
    • Doktor Perceptron (odc. 41),
    • Tata Billy’ego nastolatka (odc. 44),
    • Pracownik Nappstera #2 (odc. 44),
    • Naukowiec przeprowadzający test atomowy (odc. 45),
    • Świr od teorii spiskowych (odc. 45),
    • Neptunianin #2 (odc. 46),
    • Ojciec Changstein Al Gamal (odc. 52),
    • Robot-rabin (odc. 53),
    • Trener Metsów (odc. 54),
    • Reżyser reklamy (odc. 54),
    • Melllvar (odc. 56),
    • Robopies (odc. 58),
    • Pracownik kliniki kriogenicznej (odc. 58),
    • Mutant z wielkimi uszami (odc. 62),
    • Mózgopław (odc. 64),
    • Spiker TV (odc. 67),
    • Strażnik #2 (odc. 68),
    • Prezesobot Alfa (odc. 71)
  • Jakub Mróz
    • Ludzki kolega Calculona (odc. 3),
    • Zielonowłosy sąsiad Frya (inna scena w odc. 3),
    • M5438 (odc. 4)
  • Katarzyna Łaska
    • Kosmetyczka (odc. 6),
    • Głowa Pameli Anderson (odc. 6),
    • Stephanie (odc. 8),
    • Kobieta z torebką (odc. 9),
    • Sędzia (odc. 15),
    • Blaszany Tim (odc. 17),
    • Michelle (odc. 32)
  • Katarzyna Kozak
    • Mama (odc. 6, 47, 53, 57, 67, 70),
    • Linda (odc. 8, 12, 14, 16-17, 36, 38, 43, 46, 51, 55, 57, 60, 68, 71),
    • Dziwkobot 5000 (odc. 9),
    • Hrabina de la Roca (odc. 10),
    • Ndnd (odc. 12, 47-48, 68),
    • Królowa (odc. 13),
    • Mutantka (odc. 14),
    • Edna (odc. 18),
    • Petunia (odc. 19),
    • Głos w klasztorze (odc. 52),
    • Cygnoidka (odc. 54),
    • Głowa Marthy Stewart (odc. 55),
    • Sędzia O'Connor (odc. 60),
    • Wielka Akuszerka (odc. 61)
  • Andrzej Hausner
    • Kosmiczny Ray (odc. 6),
    • Igner (odc. 6, 28, 47, 53),
    • Sprzedawca w Neptunowym rynku (odc. 7),
    • Cesarz Bond (odc. 7),
    • Kelner (odc. 8),
    • Narrator w filmie (odc. 8),
    • Morbo (odc. 8, 16-17, 28, 36, 38, 40, 46, 51, 55, 57, 60, 67-68, 71),
    • Fender (odc. 9),
    • Asystent Prezydenta Neutralnego (odc. 15),
    • Członek partii Ziomy na Rzecz Legalatury Ziółka (odc. 16),
    • Właściciel lombardu (odc. 16),
    • Głowa Conana O’Briena (odc. 17),
    • Gary (odc. 19),
    • Postać w serialu (odc. 20),
    • Mężczyzna w reklamie Przeszłościoramy (odc. 20),
    • Sprzedawca w kinie (odc. 21),
    • Zamaskowana jednostka (odc. 21),
    • Miliardobot (odc. 21),
    • Mężczyzna w kopalni na Spa 5 #1 (jedna scena w odc. 23),
    • Głos reklamy sponsora (odc. 26),
    • Klient Rybiego Joe (odc. 26),
    • Głos zapowiadający zjedzenie Leeli (odc. 26),
    • Robot-policjant (odc. 27),
    • Głos zapowiadający Ciekawą opowieść (odc. 29),
    • Robot, mieszkaniec Thermostadtu #2 (odc. 30),
    • Ekspedient (odc. 31),
    • Żołnierz (odc. 31),
    • Władca pasożytów (odc. 34),
    • Zginacz #2 (odc. 35),
    • Kamerdyner, bohater Dumy i uprzedzenia (odc. 36),
    • Kelner w Eboli (odc. 37),
    • Sprzedawca burgerów (odc. 39),
    • Andy Goldman (odc. 39),
    • Abraham Lincoln Bot (odc. 41),
    • Głos #2 w reklamie Bendefisu (odc. 42),
    • Hipis #1 (odc. 42),
    • Cylon (odc. 42),
    • Bohater Straszliwych drzwi (odc. 44),
    • Głowa George’a Michaela (odc. 44),
    • Sierżant w Roswell (odc. 45),
    • Kwanzabot (odc. 46),
    • Stary głos statku Planet Express (odc. 48),
    • Reporter (odc. 49),
    • Kapitan kosmicznych piratów (odc. 52),
    • Przywódca Kurduplan (odc. 52),
    • Głowa Boba Ueckera (odc. 54),
    • Ricardo (odc. 55),
    • Głowa Williama Shatnera (odc. 56),
    • Gaz cieplarniany w filmie o globalnym ociepleniu (odc. 57),
    • Paleontolog (odc. 58),
    • Drużynowy (odc. 60),
    • Profesor Moriarty (odc. 61),
    • Dyrektor Zoo (odc. 62),
    • Kamerdyner w kokainowym pałacu (odc. 67),
    • Beeler (odc. 67),
    • Strażnik #1 (odc. 68),
    • Robot w punkcie sprawdzania płci robotów (odc. 69),
    • Nianiobot (odc. 70),
    • Głos zapowiadający Mamę (odc. 70),
    • Barman (odc. 72)
  • Bożena Furczyk
    • Inez Wong,
    • Chrissy (odc. 11),
    • Kobieta w serialu (odc. 12),
    • Kobieta w reklamie Slurma (odc. 13),
    • Sąsiadka w serialu (odc. 20),
    • Kobieta na Spa 5 (odc. 23),
    • Poręczny lokalizator (odc. 23),
    • Mały Timmy (odc. 27-28, 71-72),
    • Nichelle Nichols (odc. 29),
    • Dziecko Bendera (odc. 40),
    • Pracownica banku (odc. 41),
    • Hipiska #1 (odc. 42),
    • Marilyn Monroe-bot (odc. 44),
    • Mama Billy’ego nastolatka (odc. 44),
    • Mavis (odc. 44),
    • Mildred (odc. 45),
    • Mama Zoidberga (odc. 60),
    • Kobieta z bezsennością (odc. 62),
    • Lisa (odc. 70),
    • Przesłuchująca na castingu (odc. 71)
  • Robert Tondera
    • Leo Wonga,
    • Nauczyciel historii XX wieku (odc. 11),
    • Prezydent Ziemi McNeal (odc. 12),
    • Komisarz (odc. 13),
    • Weterynarz (odc. 14),
    • Hiperkurczak (odc. 15),
    • Ostatni człowiek na Ziemi, bohater serialu Drzwi grozy (odc. 16),
    • Rzecznik kopalni (odc. 16),
    • Głowa Geralda Forda (odc. 16),
    • Ekspedient w sklepie zoologicznym (odc. 17),
    • Naprawiający Bendera (odc. 19),
    • Sędzia (odc. 19),
    • Kelner (odc. 35),
    • Sędzia wystawy psów (odc. 36),
    • Głowa George’a Washingtona (odc. 36),
    • Harold Zoid (odc. 37),
    • Wolny Wodospad Senior (odc. 39),
    • Robot-fryzjer (odc. 39),
    • Pan Fogel (odc. 40, 49, 64),
    • Benjamin Franklin (odc. 41),
    • Sędzia Ron Whitey (odc. 41, 43, 46),
    • Klient Smith, bohater Straszliwych drzwi (odc. 44),
    • Głowa Cheecha (odc. 44),
    • Wampir, bohater filmu (odc. 44),
    • Porucznik w Roswell (odc. 45),
    • Neptunianin #3 (odc. 46),
    • Ojciec rodziny (odc. 46),
    • Mario (odc. 47),
    • Mnich T'shuva #1 (odc. 52),
    • Szofer Amy (odc. 53),
    • Abner Doubledeal (odc. 54),
    • Sędzia blernsballa (odc. 54),
    • Stary Człowiek Wodospad (odc. 60),
    • Narrator Nowej Ligi Sprawiedliwości (odc. 62),
    • Głowa Teodora Roosevelta (odc. 62),
    • Głos skanera Infosfery (odc. 64),
    • Mózgopławiec #3 (odc. 64),
    • Ojciec Changstein Al Gamal (odc. 65),
    • Whitey (odc. 67),
    • Bohater Drzwi grozy (odc. 68),
    • Starter (odc. 69),
    • Humorbot 5.0 (odc. 69),
    • Pracownik na Targach robotów (odc. 70),
    • Pracownik aktualizujący roboty (odc. 70),
    • Ślimak (odc. 72),
    • Hedonizmbot (odc. 72)
  • Adam Krylik
    • iZac (odc. 10),
    • Olejek (odc. 11),
    • Mężczyzna w serialu (odc. 12),
    • Lrrr (odc. 12, 26, 47-48, 68),
    • Robot-lekarz (odc. 14),
    • Mutant #1 (odc. 14, 49, 63),
    • Głowa Billa Clintona (odc. 16),
    • Sprzedawca u Szwankujacego Eddiego (odc. 19),
    • Lekarz (odc. 27),
    • Robot lekarz (odc. 30),
    • Autokłak #1 (odc. 30),
    • Głowa Henry’ego Kissingera (odc. 31),
    • Paul Shore (odc. 32),
    • Dziecko #1 (odc. 32),
    • Amazonka (odc. 34),
    • Donkey Kong (odc. 47),
    • Faraon Hermenthotip (odc. 51),
    • Mnich T'shuva #2 (odc. 52),
    • Głos na stadionie (odc. 54),
    • Łoś (odc. 63),
    • Chaz (odc. 64),
    • Infosfera (odc. 64),
    • Kapitan poprzedniej załogi (odc. 64),
    • Kijkarz (odc. 67),
    • Barbados Chudy (odc. 69)
  • Beata Jankowska-Tzimas
    • LaBarbara Conrad,
    • Cubert Farnsworth (oprócz odc. 58),
    • Günter (odc. 11),
    • Kobieta w reklamie Slurma (odc. 13),
    • Kobieta w reklamie Przeszłościoramy (odc. 20),
    • Robot-striptizerka (odc. 20),
    • Laurka (odc. 28),
    • Schab (odc. 32),
    • Amazonka (odc. 34),
    • Fembot na randce z Benderem (odc. 48),
    • Marsjanka (odc. 50),
    • Fanka Kapitana Wczoraj (odc. 62),
    • Śmietnik (odc. 64),
    • Pracownica fabryki genów (odc. 67),
    • April (odc. 67)
  • Paweł Ciołkosz
    • Slurms McKenzie (odc. 13),
    • Mutant #2 (odc. 14, 17, 49, 62),
    • Jack i John Jackson (odc. 16),
    • Dziennikarz (odc. 16),
    • Nautilus (odc. 18),
    • Sal (odc. 19),
    • Głos zapowiadający Ciekawą opowieść (odc. 47),
    • Potwór bólu (odc. 60),
    • Ambasador Moivin (odc. 60),
    • Lekarz na Nimbusie (odc. 61),
    • Uliczny złodziej (odc. 62),
  • Zbigniew Konopka
    • Prezydent Neutralny (odc. 15),
    • Głowa George’a Busha (odc. 16),
    • Robomikołaj (odc. 17, 46),
    • Władca krabów (odc. 18),
    • Głowa Abrahama Lincolna (odc. 19),
    • Kierownik boiska (odc. 43),
    • Narrator w Straszliwych drzwiach (odc. 44),
    • Narrator w Chodziłem z robotem (odc. 44),
    • Prezydent Truman (odc. 45)
  • Michał Podsiadło
    • Głos w reklamie (odc. 20),
    • Przewodnik w Przeszłościoramie (odc. 20),
    • Głos opowiadający o korkach ulicznych w Przeszłościoramie (odc. 20),
    • Widz w kinie (odc. 21),
    • Głowa Richa Little’a (odc. 21),
    • Pracownik kliniki kriogenicznej #2 (odc. 23)
  • Wojciech Chorąży
    • Policjant (odc. 20, 40-41, 46, 49, 64, 67),
    • Pracownik Przeszłościoramy (odc. 20),
    • Widz w kinie (odc. 21),
    • Abner Doubledeal (odc. 21),
    • Cudzoziemiec (odc. 21),
    • Mężczyzna na kosmatym czacie #21 (odc. 22),
    • Szef Leeli (odc. 23, 32),
    • Pracownik Centralnej biurokracji #3 (odc. 23),
    • Strażnik na Gwieździe Przedśmierci #2 (odc. 24),
    • Kelner (odc. 26),
    • Imadło (odc. 27, 35),
    • Walt (odc. 28),
    • Stephen Hawking (odc. 29),
    • Autokłak #2 (odc. 30),
    • Projekt Szatan (odc. 30),
    • Żołnierz (odc. 31),
    • Ambasador kosmitów #1 (odc. 31),
    • Humorbot 5.0 (odc. 37),
    • Głowa Billy’ego Crystala (odc. 37),
    • Lekarz przyjmujący poród Frya (odc. 39),
    • Komentator meczu baseballa (odc. 39),
    • Lektor filmu dokumentowego o Philipie J. Fryu, synu Yancy’ego (odc. 39),
    • Jednostka 2013 (odc. 41),
    • Komentator wyścigów konnych (odc. 41),
    • Lekarz robotów (odc. 42),
    • Zmiażdzony robot #3 (odc. 42),
    • "Słodki" Clyde Dixon (odc. 43),
    • Licytator (odc. 44),
    • Pracownik nappster.com (odc. 44),
    • Enos Fry (odc. 45),
    • Pac-Man (odc. 47),
    • Nowy głos statku Planet Express (odc. 48),
    • DJ Modny Kalosz (odc. 50),
    • Turanga Morris (odc. 63),
    • Sprzedawca cygar (odc. 67),
    • Dandy Jim (odc. 67),
    • Narrator filmu o Wielkiej Stopie (odc. 68),
    • Sprzedawca w seks shopie (odc. 68),
    • Narrator Drzwi grozy (odc. 68),
    • Sinclair 2k (odc. 70),
    • Antonio Calculon Junior (odc. 71)
  • Krzysztof Cybiński
    • Sal,
    • Robot-policjant (odc. 20, 38, 41, 46, 64, 67),
    • Narrator reklamy Przeszłościoramy (odc. 20),
    • Miażdżynatorka (odc. 20),
    • Calculon (odc. 21, 30, 37, 53, 69, 71-72),
    • Sędzia walk (odc. 21),
    • Terry (odc. 23, 32, 65),
    • Mężczyzna w kopalni na Spa 5 #1 (jedna scena w odc. 23),
    • Elzar (odc. 24, 27, 35, 40, 48, 53, 55, 64, 67, 69),
    • Larry (odc. 28),
    • Al Gore (odc. 29, 57),
    • Robot, mieszkaniec Thermostadtu #1 (odc. 30),
    • Dziecko #2 (odc. 32),
    • Baboputer (odc. 34),
    • Gryzonianin #2 (odc. 36),
    • Dżokej (odc. 39),
    • Policjant w sądzie (odc. 41, 46),
    • Robot Szalony kapelusznik (odc. 41),
    • Beck (odc. 42),
    • Billy nastolatek (odc. 44),
    • Naukowiec przeprowadzający sekcję (odc. 45),
    • Neptunianin #4 (odc. 46),
    • Żołnierz (odc. 47),
    • Sheldon (odc. 48),
    • Ozyrysjański niewolnik (odc. 51),
    • Malachaj (odc. 52),
    • Robot na bot-micwie (odc. 53),
    • Aktor w reklamie Planet Express (odc. 53),
    • Cygnoid (odc. 54),
    • Pan Promyczek w filmie o globalnym ociepleniu (odc. 57),
    • Hedonizmobot (odc. 57),
    • Szwedzki robot z πkei (odc. 62),
    • Mózgopławiec (odc. 64),
    • Robot 1-X (odc. 70)
  • Robert Kuraś
    • Robot przed wejściem do klubu (odc. 20),
    • Mężczyzna na kosmatym czacie #1 (odc. 22),
    • Komputer pokładowy (odc. 22, 35),
    • Donovan (odc. 25),
    • Wolny Wodospad Junior (odc. 26),
    • Joey (odc. 27, 35),
    • Mielarka śmieci (odc. 28),
    • Gary Gygax (odc. 29),
    • Głowa Richarda Nixona (odc. 31),
    • Zamrożony mężczyzna (odc. 32),
    • Lord Gryzak (odc. 36, 64),
    • Queequeg (odc. 36),
    • Głos na gali wręczania Oscarów (odc. 37),
    • Protestujący (odc. 38),
    • Policjant (odc. 38),
    • Breakdancer (odc. 39),
    • Wychowanek sierocińca #2 (odc. 40),
    • Roberto (odc. 41, 70),
    • Zmiażdzony robot #4 (odc. 42),
    • Głos #1 w reklamie Bendefisu (odc. 42),
    • Ozyrysjański nadzorca niewolników (odc. 51),
    • Ozyrysjański niewolnik (odc. 51),
    • Pomocnik (odc. 52),
    • Głos w filmie przedstawiającym ostatni rok fiskalny Planet Express (odc. 53),
    • Joe (odc. 53),
    • Biznesmen (odc. 54),
    • Pazuzu (odc. 63),
    • Narrator (odc. 66),
    • Sprzedawca diamentów (odc. 67),
    • Biolog wielorybi (odc. 67),
    • Las Strażnik (odc. 68),
    • Komentator igrzysk (odc. 69),
    • Jednostka kasetowa (odc. 70),
    • Reżyser Wszystkich moich obwodów (odc. 71),
    • Prezesobot Beta (odc. 71)
  • Waldemar Barwiński
    • Alcazar (odc. 22),
    • Bóg (odc. 52),
    • Ten Facet (odc. 53),
  • Beata Wyrąbkiewicz
    • Ambriel (odc. 25),
    • Bransoletka Leeli (odc. 28)
  • Izabella Bukowska
    • Linda (odc. 26, 28),
    • Ndnd (odc. 26),
    • Komputer pokładowy (odc. 27),
    • Mama (odc. 28),
    • Żeński głos statku Planet Express (odc. 48)
  • Olga Omeljaniec
    • Kątowniczka (odc. 35),
    • Gryzonianin #3 (odc. 36, 64),
    • Tomek Sawyer (odc. 36),
    • Głowa Joan Rivers (odc. 37, 57),
    • Lucy Liu-bot (odc. 44),
    • Głowa Lucy Liu (odc. 44, 48),
    • Panna Johnson (odc. 53),
    • Jackie Anderson (odc. 54),
    • Aki (odc. 55)
  • Anna Apostolakis
    • Matka Frya (odc. 39, 58),
    • Blondynka, wychowanka sierocińca (odc. 40),
    • Albert (odc. 40, 49),
    • Siostra Wihajster (odc. 41),
    • Hipiska #2 (odc. 42),
    • Turanga Munda (odc. 49, 62-63),
    • Głowa Nichelle Nichols (odc. 56),
    • Cubert Farnsworth (odc. 58),
    • Dwight Conrad (odc. 59, 67, 71),
    • Sędzia Myrtle Fu (odc. 60),
    • Głos systemu Infosfery (odc. 64),
    • Sąsiadka Leeli (odc. 65),
    • Rosanne (odc. 67),
    • Komentatorka igrzysk (odc. 69)
  • Karol Wróblewski
    • Yancy Fry Sr. (odc. 39, 58),
    • Adlai Atkins (odc. 40),
    • Wiktor (odc. 41),
    • Zmiażdzony robot #5 (odc. 42),
    • Gus (odc. 55),
    • Głowa Waltera Koeniga (odc. 56)
  • Leszek Zduń
    • Yancy Fry Jr. (odc. 39),
    • Kirk, wychowanek sierocińca (odc. 40),
    • Kamera monitoringu (odc. 41),
    • Robot-fryzjer (odc. 41),
    • Garfunkel (odc. 42),
    • Hipis #2 (odc. 42)
  • Robert Jarociński
    • Robot-więzień (odc. 46),
    • Ethan "Guma balonowa" Tate (odc. 43)
  • Paweł Szczesny
    • Głowa Marva Alberta (odc. 43),
    • Generał w Roswell (odc. 45),
    • Głowa Waltera Cronkite’a (odc. 46),
    • Dandy Jim (odc. 55),
    • Głowa Leonarda Nimoya (odc. 56),
    • Głos vana (odc. 57),
    • Agnew (odc. 57)
  • Paweł GaliaŚpiewający Wiatr, wódz marsjańskiego plemienia (odc. 50)
  • Jacek Kopczyński
    • Najwyższy kapłan Ozyrysjański (odc. 51),
    • Ed (odc. 52),
    • Świnia (odc. 53),
    • Jaskiniowiec (odc. 53),
    • Hank Aaron XXIV (odc. 54),
    • Głowa Hanka Aarona I (odc. 54)

i inni

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor: Radosław Popłonikowski

Spis odcinków

Premiera №1 №2 Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
17.07.2012 01 01 Rok 3000 Space Pilot 3000
18.07.2012 02 02 Lądowanie The Series Has Landed
19.07.2012 03 03 Współlokator I, Roommate
20.07.2012 04 04 Kosmiczna miłość Love’s Labours Lost in Space
23.07.2012 05 05 Planeta robotów Fear of a Bot Planet
24.07.2012 06 06 Rybia fortuna A Fishful of Dollars
25.07.2012 07 07 Trzy słońca My Three Suns
26.07.2012 08 08 Wielki śmieć A Big Piece of Garbage
27.07.2012 09 09 Piekło to inne roboty Hell Is Other Robots
30.07.2012 10 10 Pamiętny lot A Flight to Remember
31.07.2012 11 11 Uniwersytet Marsjański Mars University
01.08.2012 12 12 Obcy atakują When Aliens Attack
02.08.2012 13 13 Fry i fabryka oranżady Fry and the Slurm Factory
SERIA DRUGA
03.08.2012 14 14 Przeklęta empatia I Second That Emotion
06.08.2012 15 15 Brannigan, wróć Brannigan, Begin Again
07.08.2012 16 16 Łeb w łeb A Head in the Polls
08.08.2012 17 17 Świąteczna opowieść Xmas Story
09.08.2012 18 18 Zakochany skorupiak Why Must I Be a Cruastacean in Love?
10.08.2012 19 20 Z głową na ramieniu Put Your Head on My Shoulder
13.08.2012 20 19 Mniejsze zło The Lesser of Two Evils
14.08.2012 21 21 Wściekły Bender Raging Bender
15.08.2012 22 22 Oko w oko A Bicyclops Built for Two
16.08.2012 23 24 Jak Hermes wrócił do gry How Hermes Requisitioned His Grove Back
17.08.2012 24 23 Mój klon A Clone of My Own
24.09.2012 25 25 Dalekie południe The Deep South
25.09.2012 26 27 Dziecięcy problem The Problem with Popplers
26.09.2012 27 26 Bender mafiozem Bender Gets Made
27.09.2012 28 28 Dzień Matki Mother’s Day
28.09.2012 29 29 Antologia I Anthology of Interest I
18.04.2013 30 31 Trąbienie The Honking
22.04.2013 31 30 Piekło wojny War Is the H-Word
23.04.2013 32 32 Krioniczna kobieta The Cryonic Woman
SERIA TRZECIA
24.04.2013 33 34 Pasożyty utracone Parasites Lost
25.04.2013 34 33 Amazonki z chcicą Amazon Women in the Mood
05.05.2013 35 38 Miłość Bendera Bendless Love
11.05.2013 36 39 Dzień, w którym zgłupiała Ziemia The Day the Earth Stood Stupid
11.05.2013 37 40 Homary przedstawiają That’s Lobstertainment!
12.05.2013 38 37 Lodowa ptasia pułapka The Birdbot of Ice-Catraz
12.05.2013 39 36 Szczęście Fry’a The Luck of the Fryrish
18.05.2013 40 41 Regulamin cyberdomu The Cyber House Rules
18.05.2013 41 43 Obłąkane roboty Insane in the Mainframe
19.05.2013 42 45 Roboty na wietrze Bendin’ in the Wind
19.05.2013 43 46 Czas ucieka Time Keeps on Slippin’
25.05.2013 44 47 Byłem z robotem I Dated a Robot
25.05.2013 45 51 Roswell z dobrym zakończeniem Roswell That Ends Well
31.05.2013 46 35 Opowieść o dwóch Mikołajach A Tale of Two Santas
01.06.2013 47 50 Antologia II Anthology of Interest II
07.06.2013 48 57 Miłość i rakieta Love and Rocket
08.06.2013 49 56 Rodzinny świat Leeli Leela's Homeworld
14.06.2013 50 42 Na preriach Marsa Where the Buggalo Roam
15.06.2013 51 49 A Pharaoh to Remember
21.06.2013 52 52 Godfellas
22.06.2013 53 53 Future Stock
28.06.2013 54 48 A Leela of Her Own
SERIA CZWARTA
29.06.2013 55 54 The 30% Iron Chef
01.07.2013 56 65 Where No Fan Has Gone Before
08.07.2013 57 62 Crimes of the Hot
15.07.2013 58 61 Jurassic Bark
22.07.2013 59 44 The Route of All Evil
29.07.2013 60 59 A Taste of Freedom
05.08.2013 61 55 Kif Gets Knocked Up a Notch
12.08.2013 62 58 Less Than Hero
19.08.2013 63 63 Teenage Mutant Leela’s Hurdles
26.08.2013 64 64 The Why of Fry
02.09.2013 65 66 The Sting
09.09.2013 66 69 The Farnsworth Parabox
16.09.2013 67 70 Three Hundred Big Boys
23.09.2013 68 71 Spanish Fry
30.09.2013 69 67 Bend Her
07.10.2013 70 68 Obsoletely Fabulous
14.10.2013 71 60 Bender Should Not Be Allowed on TV
21.10.2013 72 72 The Devil’s Hands Are Idle Playthings

Legenda

  • №1 – numer odcinka według kolejności emisyjnej
  • №2 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej

Linki zewnętrzne