Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Gwint: Wiedźmińska gra karciana – gra karciana osadzona w uniwersum Wiedźmina, stworzona przez CD Projekt RED na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4 i XBOX ONE.

Premiera wersji na komputery osobiste: 23 października 2018, premiera wersji konsolowych: 4 grudnia tego samego roku. Dystrybucja w Polsce: CDP.

O grze

Każdy z graczy dysponuje taliami składającymi się z kilkudziesięciu kart, przydzielonych do jednego z pięciu dostępnych stronnictw: Królestw Północy, Skellige, Scoia'tael, Potworów lub Nilfgaardu. Rozgrywka odbywa się w standardowym trybie turowym. Rozpoczynając zabawę, dobieramy dziesięć kart, reprezentujących jednostki wojskowe, bohaterów, opcjonalne bonusy do siły podwładnych oraz zdolności zmieniające warunki na polu bitwy. Warto dodać, że większość kart ma umiejętności specjalne, np. zwiększanie siły czy wskrzeszanie. Karty jednostek umieszczamy w dwóch rzędach. Pierwszy przeznaczony jest dla podwładnych walczących wręcz, a drugi dla specjalizujących się w atakach na dystans. Do wszystkich bohaterów i jednostek przypisane są wartości punktowe opisujące ich siłę ataku. Rundę wygrywa ta osoba, która na jej zakończenie będzie dysponowała potężniejszą armią, tj. której suma punktów siły będzie większa. Oponenta pokonuje ostatecznie ten, kto pierwszy zwycięży w dwóch rundach.

Źródło: GRY On-Line

Wersja polska

Polski dubbing: PRL STUDIO, TOSTUDIO
Dyrektor artystyczny: Jarosław Boberek, Bartosz Wesołowski
Główny inżynier nagraniowy: Aleksander Cherczyński
Inżynierzy nagraniowi: Anton Borowy, Artur Stodolny
Edycja nagrań dialogów: Anton Borowy, Aleksander Cherczyński, Artur Stodolny, Patrick Multan
Menedżer ds. produkcji: Izabela Stupa-Chybowska
Nadzór artystyczny CD PROJEKT RED: Mikołaj Szwed
Obsada:

i inni

Linki zewnętrzne