Heroes of Might & Magic V

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Heroes of Might & Magic V

Heroes of Might & Magic V.jpg
Gatunek RTS
Producent Nival
Wydawca Ubisoft
Dystrybutor CD Projekt, Ubisoft (reedycje)
Rok produkcji 2006
Premiera dubbingu 8 czerwca 2006
Platformy z dubbingiem PC
Heroes of Might and Magic V – strategiczna gra turowa z 2006 roku będąca piątą odsłoną sagi Heroes of Might and Magic stworzona przez rosyjskie studio Nival. Polska premiera odbyła się 8 czerwca 2006 roku.

Zlokalizowane w pełni zostały także dwa oficjalne dodatki: Kuźnia Przeznaczenia (premiera: 1 grudnia 2006) i Dzikie hordy (premiera: 24 stycznia 2008). Podstawowa gra i dodatki zostały wydane przez CD Projekt.

Opis gry

Heroes of Might & Magic V to kolejna, piąta już odsłona kultowej serii turowych gier strategicznych, traktującej o przygodach tytułowych bohaterów mocy i magii. Za przygotowaniem omawianego programu stoją pracownicy studia developerskiego Nival Interactive, którzy w przeszłości opracowali takie pozycje jak m.in. Blitzkrieg, Silent Storm czy Etherlords.

Piąta odsłona HoM&M przenosi graczy w bardziej dojrzały świat (nie uświadczymy tu wielu bajkowych czy baśniowych elementów, które w poprzednich częściach cyklu stały na porządku dziennym). Tym razem fantastyczna kraina staje się celem nieustannych ataków zastępów demonów, siejących spustoszenie na ziemiach, do których udaje im się dotrzeć. Demony zabijają również niedawno mianowanego króla ludzi, Nicolaia. Jego żona, Isabel, targana chęcią zemsty na oprawcach, szybko zawiera jednak dość niefortunne przymierze z armią Nieumarłych... Los świata spoczywa teraz na barkach nieustraszonych bohaterów, którzy muszą stanąć w obronie swoich macierzystych frakcji oraz z dumą i honorem zaprowadzić posiadane wojsko do zwycięstwa nad przeważającymi (początkowo) siłami zła. Zadaniem gracza jest oczywiście powstrzymanie atakującej hordy oraz wpisanie się na stałe w historię fantastycznej krainy.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/gra.asp?ID=5175

Wersja polska

Kierownictwo projektu: Paweł Ziajka
Koordynacja projektu: Michał Szymankiewicz
Tłumaczenia, korekta i redakcja: BIURO TŁUMACZEŃ ROBOTO TRANSLATION
Nagrania: STUDIO START INTERNATIONAL
Reżyser dźwięku: Elżbieta Kopocińska-Bednarek
Realizacja: Paweł Tymosiak
Kierownictwo produkcji: Paweł Araszkiewicz
Głosów użyczyli:

oraz:

Linki zewnętrzne