InFamous: Second Son

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

inFamous: Second Son

InFamous Second Son.jpg
Gatunek akcji
Producent Sucker Punch
Wydawca Sony Computer Entertainment
Dystrybutor Sony Computer Entertainment Polska
Rok produkcji 2014
Premiera dubbingu 21 marca 2014
Platformy z dubbingiem PS4

inFamous: Second Son – gra akcji z widokiem TPP autorstwa Sucker Punch z serii inFamous. Premiera gry z dubbingiem odbyła się 21 marca 2014 roku na PlayStation 4 dzięki SCEP. 10 września 2014 r. ukazało się rozszerzenie do gry z podtytułem First Light, będące prequelem wydarzeń z gry podstawowej.

Opis

inFamous: Second Son jest trzecioosobową grą akcji przygotowaną przez związaną z marką PlayStation firmę Sucker Punch. Podobnie jak w poprzednich częściach serii, gracz przejmuje kontrolę nad młodym mężczyzną posiadającym nadnaturalne zdolności i zajmuje się przemierzaniem otwartego środowiska (sandbox). Grę wyróżniają także takie kwestie jak podejmowanie decyzji czyniących główną postać bohaterem lub znienawidzonym złoczyńcą oraz stawanie do coraz bardziej wymagających potyczek z wieloma wrogo nastawionymi postaciami, w tym z innymi osobami obdarzonymi potężnymi mocami.

Głównym bohaterem gry jest Delsin Rowe, młody mieszkaniec Seattle, parający się między innymi sztuką uliczną. Akcja Second Son rozpoczyna się niedługo po tym jak Delsin w zupełnie przypadkowy sposób nabywa nadnaturalne moce i w rezultacie staje się kolejnym celem dla członków specjalnej jednostki rządowej zajmującej się zwalczaniem osób obdarzonych super mocami (Departament ds. Obrony Zunifikowanej). Delsin do walki z żołnierzami wspomnianej organizacji nie staje na szczęście w pojedynkę, albowiem może liczyć na wsparcie ze strony swojego brata Reggiego oraz na napotykane inne poszukiwane przez władze osoby dysponujące nadnaturalnymi umiejętnościami.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=20516

inFamous: First Light jest samodzielnym dodatkiem do gry inFamous: Second Son, wyprodukowanej przez studio Sucker Punch. To już drugie rozszerzenie dla tytułu spod szyldu inFamous, które nie wymaga posiadania podstawowej edycji gry. Pierwszym z nich było wydane w 2011 roku inFamous: Festival of Blood na PlayStation 3. Podobnie jak w jego przypadku, First Light oferuje graczom zupełnie nową historię, lokacje oraz zestaw umiejętności dla głównego bohatera. Celem dewelopera było to, aby dodatek trafił w gust fanów „podstawki” oraz osób, które jeszcze nie zetknęły się z marką.

Protagonistą rozszerzenia jest Abigail „Fetch” Walker, znana z głównej kampanii Second Son. Tytuł jest prequelem i przedstawia szereg wydarzeń, które miały wpływ na fabułę wersji podstawowej, równocześnie ukazując uniwersum cyklu z nieco innej perspektywy. Z Abigail spotykamy się po raz pierwszy kiedy trafia do specjalnego więzienia w mieście Curdun City, przeznaczonego dla osób posiadających nadnaturalne zdolności. Mimo trudności, bohaterka ucieka z niewoli i próbuje zemścić się na osobach, przez które trafiła za kratki. Twórcy zadbali o to, by jej neonowe moce różniły się tych używanych przez Delsina w oryginalnej grze, przygotowując nowe drzewko umiejętności i rodzaje ataków.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24105

Wersja polska

Wersja polska: STUDIO PRL
Reżyseria: Dariusz Błażejewski, Michał Konarski
Realizacja dźwięku: Aleksander Cherczyński, Kamil Sołdacki
Udział wzięli:

oraz:

i inni

First Light

Wersja polska: STUDIO PRL
Reżyseria: Dariusz Błażejewski
Udział wzięli:

i inni