Kajko i Kokosz: W Krainie Borostworów

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Kajko i Kokosz: W Krainie Borostworów – gra edukacyjna stworzona i wydana przez Seven Stars Multimedia oparty na komiksie Janusza Christy pt. Kajko i Kokosz. Jest to właściwie wersja gry przygodowej Kajko i Kokosz przerobiona na animowaną historię, lecz z dorzuconymi łamigłówkami dla małych dzieci.

Gra miała premierę 15 czerwca 1998 roku.

Opis gry

"Kajko i Kokosz w Krainie Borostworów" to multimedialna edukacyjna bajka dla dzieci (3-9 lat). Oprócz samej bajki dostępne są dodatkowe atrakcje: Książeczka do kolorowania (możesz zastąpić plansze w bajce pokolorowanymi przez ciebie) i gry uczące rozpoznawania kształtów prostych i złożonych; kojarzenia i orientacji, rozpoznawania różnic między podobnymi przedmiotami o kształtach regularnych i nieregularnych, koncentracji i spostrzegawczości oraz umiejętności kojarzenia przedmiotów o wspólnych cechach.

Gry opiniowane były przez pedagogów zajmujących się kształceniem początkowym. Dostępne są w trzech stopniach trudności , dzięki czemu nie będą zbyt trudne dla trzylatka ani zbyt nudne dla dziewięciolatka.

Z programu mogą korzystać trzy osoby. Dla każdej można ustawić i zapamiętać stopień trudności gier oraz oddzielne zestawy obrazków do kolorowania.

Dodatkową atrakcją w programie jest wesoła, łatwo wpadająca w ucho piosenka, która może być odtwarzana z płyty CD za pomocą urządzeń audio.

Źródło: Opis z pierwszej wersji pudełka gry.

Wersja polska

Udźwiękowienie: Radosław Ochnio
Głosów postaciom użyczyli aktorzy Teatru Miniatura w Gdańsku:

Piosenka Naprzód Kajko, naprzód Kokosz...