Koty nie tańczą

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Koty nie tańczą (org. Cats Don’t Dance, 1997) – animowany film ze studia Turner Entertainment, późniejszego Warner Bros. Feature Animation, o losach hollywoodzkich zwierząt, którym marzyła się sława. Na ich drodze jednak stanęła najmłodsza gwiazda filmowa Darla Dimple.

Film emitowany w Polsce w TV Puls oraz w Cartoon Network w bloku Kino Cartoon Network.

Fabuła

Kokomo w stanie Indiana. Mieszkający w miasteczku kot Danny pasjonuje się tańcem i śpiewem. Co więcej, chciałby zrobić karierę w show-biznesie. W końcu postanawia zrobić coś, co przybliży go do realizacji tych marzeń. Pełen wiary we własne umiejętności zwierzak dociera do Hollywood. Bardzo szybko przekonuje się, że wielcy filmowcy niespecjalnie interesują się udziałem zwierząt w produkcjach. Agent Danny’ego robi co może, aby znaleźć mu nawet najmniejszą rólkę. Niebawem jego starania zostają uwieńczone sukcesem. Okazuje się, że Danny ma zagrać u boku dziecięcej gwiazdy, Darli Dimple. Na drodze do sławy pojawiają się jednak kolejne przeciwności… Obraz, w subtelny i żartobliwy sposób nawiązujący do filmowych musicali z lat trzydziestych i czterdziestych, otrzymał dwie nagrody Annie (najlepsza animacja, najlepsza muzyka). W polskiej wersji językowej swoich głosów postaciom użyczyli m.in. Marcin Kudełka, Beata Kawka, Beata Wyrąbkiewicz, Krzysztof Kołbasiuk i Edyta Jungowska.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-44608

Wersja polska

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Reżyseria i dialogi: Krzysztof Kołbasiuk
Dźwięk i montaż: Jacek Osławski
Wystąpili:

oraz:

i inni

Teksty piosenek: Marcin Sosnowski
Śpiewali: Beata Wyrąbkiewicz, Sylwia Szczepankiewicz, Agnieszka Piotrowska, Kasia Pysiak, Marcin Kudełka, Paweł Hartlieb i Piotr Gogol
Kierownictwo muzyczne: Marek Klimczuk

Lektor: Jacek Brzostyński

Linki zewnętrzne