Księżniczka: Bajkowa podróż

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Księżniczka: Bajkowa podróż

Disney Princess: Enchanted Journey

Księżniczka Bajkowa podróż.jpg
Gatunek przygodowa
Producent Papaya Studio
Wydawca Disney Interactive Studios
Dystrybutor CD Projekt
Rok produkcji 2007
Premiera dubbingu 5 lutego 2008
Platformy z dubbingiem PC

Disney. Księżniczka: Bajkowa Podróż (ang. Disney Princess: Enchanted Journey, 2007) – gra komputerowa stworzona przez Papaya Studio na PC, konsolę PS2 i Wii dla Disney Interactive Studios bazowana na filmach z udziałem księżniczek Disneya. Gra z polskim dubbingiem wydana wyłącznie na komputery osobiste. Premiera: 5 lutego 2008; dystrybucja: CD Projekt.

Opis gry

Disney Princess: Enchanted Journey to pozycja przygotowana przede wszystkim z myślą o najmłodszych posiadaczach PeCetów oraz konsol PlayStation 2 i Wii. Pozwala ona na spełnienie marzeń każdej małej dziewczynki – daje szansę na spotkanie z disney'owskimi księżniczkami. W palecie zaimplementowanych postaci znajdują się następujące panny: Kopciuszek, Jasmina, Śnieżka, Bella, Ariel i Aurora.

Przystępując do zabawy użytkownik zupełnie od podstaw tworzy własną postać, określając jej imię i wygląd (kolor włosów, odcień cery, strój etc.). Następnie wraz z poszczególnymi klasycznymi bohaterkami wyrusza się na pełną przygód wyprawę celem przywrócenia porządku w królestwie każdej księżniczki. Spotykając się z tytułowymi panienkami gracz poznaje ich unikalne historie i zwiedza zamieszkiwane przez nie krainy. Przemierzając kolejne lokacje spotyka dobrze znane postaci, należące do disney’owskiego uniwersum (m.in. siedmiu krasnoludków i trzy dobre wróżki).

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=9704

Wersja polska

Głosów użyczyli:

i inni