Kung Fu Panda

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Kung Fu Panda (2008) – amerykański film animowany, opowiadający o pandzie Po, którego marzeniem jest opanowanie sztuki walki kung-fu.

Premiera filmu w polskich kinach odbyła się 4 lipca 2008 roku, dystrybutorem filmu jest UIP.

Fabuła

Panda Po to duży, niezgrabny, ale bardzo sympatyczny miś. Ten znany łakomczuch pracuje w gospodzie serwującej pierożki, ciasteczka z wróżbą i kluski. Jest miłośnikiem wschodnich sztuk walki i marzy o zdobyciu tytułu mistrza kung-fu. Pewnego dnia, ku zaskoczeniu znajomych, Po zostaje wskazany przez sędziwego mistrza Oogwaya jako ten, który wypełni starożytną przepowiednię. Mędrzec twierdzi, że miś to Smoczy Wojownik, mający uratować mieszkańców doliny przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Panda dołącza do grupy szkolonej przez mistrza Shifu i rozpoczyna trening u boku swoich idoli: Tygrysicy, Żurawia, Modliszki, Żmii i Małpy. Piątka legendarnych zawodników nie ukrywa pogardy dla otyłego adepta. Tymczasem z więzienia ucieka demoniczny biały lampart Tai Lung, który chce zemścić się na swoim byłym nauczycielu, Shifu, i zmierzyć się ze Smoczym Wojownikiem. W polskiej wersji językowej występują m.in. Marcin Hycnar, Jan Peszek, Izabella Bukowska, Wiktor Zborowski i Krzysztof Banaszyk.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-681746

Wersja polska

Opracowanie wersji polskiej: START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Elżbieta Kopocińska-Bednarek
Dialogi polskie: Bartosz Wierzbięta
Obsada: Joanna Wizmur
Dźwięk i montaż: Michał Skarżyński
Kierownictwo produkcji: Dorota Nyczek
W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

Pamięci: Joanny Wizmur

Linki zewnętrzne


Seria Kung Fu Panda

Filmy: Kung Fu PandaKung Fu Panda 2Kung Fu Panda 3
Gry: Kung Fu Panda
Spin-offy: Kung Fu Panda: Sekrety MistrzówKung Fu Panda: Sekrety Potężnej PiątkiKung Fu Panda: Święta, święta i PoKung Fu Panda: Legenda o niezwykłościKung Fu Panda: Tajemnice zwoju