Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka

Pettersson und Findus 2 – Das schönste Weihnachten überhaupt

Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka.jpg
Gatunek familijny
Kraj produkcji Niemcy
Język oryginału niemiecki
Rok produkcji 2016
Dystrybutor kinowy Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Data premiery dubbingu 22 września 2018

Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka (niem. Pettersson und Findus 2 – Das schönste Weihnachten überhaupt, 2016) – niemiecki film familijny.

Premiera filmu w wersji z polskim dubbingiem odbyła się 22 września 2018 roku w ramach 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Premiera filmu w szerokiej dystrybucji: 23 listopada 2018 roku. Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Fabuła

Aktorska adaptacja uwielbianych przez dzieci książek ilustrowanych, w której para bohaterów, kot Findus i opiekujący się nim Pettson, przygotowuje się do nadchodzących Świąt.

Stary Pettson i Findus – kot o duszy krnąbrnego dziecka, przygotowują się do gwiazdki. Jest tyle do zrobienia! Trzeba znaleźć choinkę, wysprzątać, przygotować świąteczne potrawy i zrobić wiele innych poważnych rzeczy! Przygotowania nie należą do najłatwiejszych. Za oknem szaleje śnieżyca, a Pettson upiera się, że nie potrzebuje pomocy sąsiadów. Findusowi marzą się święta z przyjaciółmi, ale Pettson wstydzi się zaprosić innych na wigilijną kolację. Rezolutny kot bierze sprawy w swoje łapki. Aktorska ekranizacja przygód bohaterów doskonale znanych ze szwedzkiej serii książek ilustrowanych autorstwa Svena Nordqvista.

Opis pochodzi ze strony dystrybutora filmu

Wersja polska

Wystąpili:

i inni

Linki zewnętrzne