Prawo Milo Murphy’ego

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Prawo Milo Murphy’ego

Milo Murphy’s Law

Gatunek animowany
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Disney XD
Dystrybutor DVD {{{dystrybutor dvd}}}
Dystrybutor Blu-ray/DVD {{{dystrybutor bluraydvd}}}
Lata produkcji 2016-
Data premiery dubbingu 27 marca 2017
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 31 z 32

Prawo Milo Murphy’ego (ang. Milo Murphy’s Law, 2016-??) – amerykański serial animowany, stworzony przez Dana Povenmire’a i Jeffa „Swampy” Marsh dla Disney XD.

Serial jest emitowany w Polsce na kanale Disney XD od 27 marca 2017 roku.

Fabuła

13-letni Milo Murphy, fikcyjny praprapraprawnuk odkrywcy praw Murphy’ego, jest wielkim pechowcem. Życie nauczyło go, że wszystko, co może pójść źle, pójdzie źle. Dzięki wsparciu przyjaciół, Melissy i Zacka, zwykle wychodzi z kłopotów cało. Mimo wszystko wyznaje więc zasadę, że nie należy się przejmować drobnostkami, a większe trudności można pokonać pozytywnym nastawieniem. Niepoprawny optymizm ściąga zazwyczaj na niego jeszcze większe problemy. Humorystyczna opowieść dla młodszych widzów twórców "Fineasza i Ferba".

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1596483

Wersja polska

W wersji polskiej udział wzięli:

  • Krzysztof SzczepaniakMilo Murphy
  • Maciej FalanaZack Underwood
  • Karolina KalinaMelissa Chase
  • Martyna KowalikSara Murphy
  • Marta Dobecka
    • Diogee,
    • Amanda,
    • dziewczynka (odc. 11a),
    • rudowłosy chłopiec (odc. 11a),
    • Lizzy (odc. 20a),
    • siostry-bliźniaczki Brulee (odc. 20b),
    • Joni (odc. 21, 30b),
    • Weronika (odc. 26a)
  • Stefan KnotheCavendish
  • Jan CięciaraBradley
  • Cezary Kwieciński
    • kolega Scotta (odc. 1b),
    • Orton Mahlson / Doktor Zone (odc. 3a, 5b, 13-14),
    • mężczyzna w stroju pana Smalczyka (odc. 5b),
    • policjant (odc. 7a),
    • prowadzący teleturniej (odc. 7b),
    • reżyser (odc. 12a),
    • król Pistacjon (odc. 14),
    • Buford van Stomm (odc. 22-23)
  • Otar SaralidzeDakota
  • Paweł Wiśniewski
    • Elliot (odc. 3b-4b),
    • jedna z pistacji (odc. 22-23)
  • Jakub Szydłowski
    • Scott (odc. 1b, 5a, 7b, 10a, 14, 18a, 24b, 26b),
    • Kyle Drako (odc. 5a, 7b, 9ab, 11a, 17b, 21, 25a),
    • ochroniarz (odc. 8b),
    • właściciel budki z corndogami (odc. 20b)
  • Brygida Turowska
    • pani Murawski (odc. 2b, 9a, 17ab, 24b),
    • mama Zacka (odc. 5a, 15b, 17b)
  • Jacek Kopczyński
    • robotnik (odc. 1a),
    • Michael (odc. 3b),
    • Chase, tata Melissy (odc. 5a, 11a, 17b),
    • Tobias Trollhammer (odc. 12a),
    • jedno z pistacjowych drzew (odc. 14)
  • Dominika SellJackie (odc. 3b)
  • Anna Sroka
    • Brigette Murphy, mama Milo,
    • Savannah (odc. 8b, 13-14, 15b, 18b, 30b),
    • staruszka (odc. 20b)
  • Jakub Wieczorek
    • trener Mitchell (odc. 2a, 17a, 31a),
    • tata Zacka (odc. 6b, 19, 30a),
    • automatyczna sekretarka (odc. 7a),
    • olbrzymia pistacja (odc. 21),
    • strażnik-pistacja #1 (odc. 21)
  • Leszek Zduń
    • Martin Murphy, tata Milo,
    • nauczyciel (odc. 17a)
  • Dariusz Odija
    • Javier (odc. 3b),
    • Major Monogram (odc. 22, 25b, 29a, 31b)
  • Bartosz Wesołowski
    • Wally (odc. 3a, 5a),
    • kelner (odc. 16a),
    • krawiec (odc. 18b),
    • bohater filmu (odc. 24b)
  • Szymon Roszak
    • Mort (odc. 1a-2b, 4a, 7b-8a, 10a, 11b, 17a, 25a, 29b),
    • Nate (odc. 16),
    • jedna z pistacji (odc. 22-23),
    • żółty kosmita-zwiadowca (odc. 31b)
  • Michał Podsiadło
    • Josh (odc. 3a, 5b),
    • golfista (odc. 3b),
    • ochroniarz-pułkownik (odc. 3b),
    • Jeremiasz Johnson (odc. 29b)
  • Beata Łuczak
    • pani White (odc. 1b, 5a, 17a),
    • pracowniczka biurowa (odc. 3b),
    • babcia Milo (odc. 16),
    • ciocia Laura (odc. 16)
  • Artur Kaczmarski
    • Eugene (odc. 3b),
    • Orton Mahlson (odc. 14)
  • Mateusz Narloch
    • Chad (odc. 1a, 7b, 9b, 24a, 25a),
    • Henry (odc. 6b),
    • Ferb Fletcher (odc. 22)
  • Maksymilian Michasiów
    • Nick (odc. 1a),
    • Bertram (odc. 3a),
    • czarnowłosy chłopiec (odc. 11a),
    • bileter (odc. 11b),
    • członek orkiestry (odc. 11b),
    • jedno z pistacjowych drzew (odc. 14)
  • Olaf MarchwickiDelbert (odc. 3b)

W pozostałych rolach:

  • Krzysztof Plewako-Szczerbiński
    • członek podziemia (odc. 1b),
    • fan Doktora Zony (odc. 3a),
    • mężczyzna z obrazem (odc. 3b),
    • pracownik biurowy (odc. 3b),
    • Carl (odc. 25b, 29a, 31b)
  • Katarzyna Kozakdyrektor Milder (odc. 2a, 10b, 12b, 17a)
  • Julia KunikowskaKris (odc. 3a, 5b)
  • Paweł Szczesny
    • pracownik biurowy włączający wiatrak (odc. 3b),
    • operator dźwigu (odc. 5a),
    • pan Artuni (odc. 5a),
    • trener Mitchell (odc. 10b),
    • Derek (odc. 14),
    • rybak (odc. 16),
    • inwentaryzator #2 (odc. 28b),
    • zastępczy nauczyciel (odc. 29a),
    • wujek Corneilius (odc. 30a)
  • Przemysław Glapiński
    • pan Brulee (odc. 6a),
    • pan Block (odc. 8b-9b, 13-14, 15b-16, 24a, 30b),
    • wujek Joey (odc. 16),
    • pan Block IV (odc. 25a, 28b, 29b, 30a)
  • Monika Pikuła
    • siostra-bliźniaczka Brulee #1 (odc. 6a),
    • Fretka Flynn (odc. 22-23)
  • Anna Sztejner
    • pani Brulee (odc. 6a),
    • pani Baxter (odc. 9a)
  • Anna Wodzyńskasiostra-bliźniaczka Brulee #2 (odc. 6a)
  • Joanna Borerdyrektor Milder (odc. 7b)
  • Karol Osentowski
    • uczeń (odc. 8a),
    • gazeciarz (odc. 30b)
  • Kamil Pruban
    • Brick (odc. 8b, 13-14, 15b, 18b, 30b),
    • Derek (odc. 21-23)
  • Janusz Wituch
    • ojciec dziewczynki (odc. 11a),
    • dostawca (odc. 11b),
    • Victor (odc. 15a)
  • Janusz Zadura
    • Elliot (odc. 12ab, 14, 18a, 19, 22, 26b, 31a),
    • Jerry (odc. 14)
  • Wojciech Chorąży
    • przewodnik (odc. 14),
    • narciarz #2 (odc. 20a),
    • reżyser (odc. 21),
    • strażnik-pistacja #2 (odc. 21)
  • Andrzej Chudy
    • Clyde (odc. 15a, 29a),
    • dziadek Milo (odc. 16),
    • szeryf Murphy (odc. 18b),
    • mężczyzna w Miejskim Domu Kultury #2 (odc. 31a)
  • Grzegorz Drojewskigłos w sklepie z komiksami (odc. 20a)
  • Michał Konarski
    • maszynista (odc. 20a),
    • producent (odc. 21),
    • pracownik elektrowni (odc. 28a),
    • kosmita (odc. 29b, 31b),
    • farmer (odc. 30a)
  • Sebastian MachalskiNeal (odc. 20a)
  • Robert Tondera
    • narciarz #1 (odc. 20a),
    • burmistrz (odc. 20b),
    • Dennis (odc. 21)
  • Waldemar Barwiński
    • młody Orton Mahlson / Doktor Zone (odc. 21-23),
    • Rusty Wallace (odc. 26b)
  • Wojciech PaszkowskiDoktor Heinz Dundersztyc (odc. 21-24a, 25ab, 26a, 27a, 28a-29a, 30b-31b)
  • Mateusz Webermłody Tobiasz Trollhammer (odc. 21)
  • Anna ApostolakisBaljeet (odc. 22-23)
  • Wit Apostolakis-GluzińskiFineasz Flynn (odc. 22-23)
  • Justyna BojczukIzabella Garcia-Shapiro (odc. 23)
  • Mikołaj Klimek
    • olbrzymia pistacja (odc. 23),
    • policjant (odc. 25a),
    • doktor (odc. 25b)
  • Krzysztof Cybiński
    • Jose (odc. 27a),
    • przewodnik (odc. 28a),
    • inwentaryzator #1 (odc. 28b),
    • Victor (odc. 29a),
    • mężczyzna w Miejskim Domu Kultury #1 (odc. 31a)
  • Maciej Kowalik
    • Bazyl (odc. 27a),
    • dostawca (odc. 29a),
    • niebieski kosmita-zwiadowca (odc. 31b)
  • Anna Ułasprzewodniczka wystawy w centrum przyrodniczym (odc. 28a)
  • Marta Kurzakkosmitka (odc. 29b, 31b)
  • Paulina Komenda
  • Maciej Zuchowicz

i inni

Śpiewali:

i inni

Reżyseria: Grzegorz Drojewski
Dialogi:

Kierownictwo muzyczne: Monika Malec
Dźwięk: Łukasz Fober
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA

Lektor: Artur Kaczmarski

Spis odcinków

Premiera odcinka N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
27.03.2017 01 ––– brak tytułu ––– Going the Extra Milo
28.03.2017 ––– brak tytułu ––– The Undergrounders
29.03.2017 02 ––– brak tytułu ––– Rooting for the Enemy
30.03.2017 ––– brak tytułu ––– Sunny Side Up
31.03.2017 03 Akta Doktora Zony The Doctor Zone Files
03.04.2017 Karteczka The Note
04.04.2017 04 ––– brak tytułu ––– Party of Peril
05.04.2017 ––– brak tytułu ––– Smooth Opera-tor
06.04.2017 05 Pracowity dzień Worked Day
07.04.2017 Na Dzikim Zachodzie The Wilder West
10.04.2017 06 Rodzinne wakacje Family Vacation
11.04.2017 Smalec Murphy’ego Murphy’s Lard
12.04.2017 07 Ciasta i tajemnice Secrets and Pies
13.04.2017 Sportakadematon Athledecamathalon
14.04.2017 08 Zastępstwo The Substitute
23.10.2017 Głębokie wody Time Out
24.10.2017 09 Wycieczka do zoo We’re Going to the Zoo
25.10.2017 Dyskoteka School Dance
26.10.2017 10 Pojedynek zespołów Battle of the Bands
27.10.2017 Książka od matmy The Math Book
30.10.2017 11 Stary silnik i może The Little Engine That Couldn’t
31.10.2017 Akcja z lamami The Llama Incident
01.11.2017 12 Idol Star Struck
02.11.2017 Jaka piękna katastrofa Disaster of My Dreams
26.12.2017 13 Gdzie jest Milo? Missing Milo
08.01.2018 14
25.12.2017 15 Mechaniczny początek A Clockwork Origin
09.01.2018 Przypadkowe lunatykowanie Perchance to Sleepwalk
06.12.2017 16 Świąteczne zagrożenie A Christmas Peril
10.01.2018 17 Pół żartem, pół jachtem Some Like It Yacht
Powrót do szkoły Backward to School Night
11.01.2018 18 Świat bez Milo World Without Milo
Wyścig The Race
16.01.2018 19 Halloweenowe krzykotorium Milo’s Halloween Scream-A-Torium!
12.01.2018 20 Sanki miłości Love Togboggan
Wyspa zaginionych Dakotów The Island of Lost Dakotas
15.01.2018 21 Grzyb pośród nas Fungus Among Us
SERIA DRUGA
10.09.2018 22 Efekt Fineasza i Ferba The Phineas and Ferb Effect
23
11.09.2018 24 Bez wyjścia Snow Way Out
Miłość nauczycielki Teacher Feature
12.09.2018 25 Zdjęcie Picture Day
Ajgent Diogee Agee Ientee Diogee
13.09.2018 26 Noc gier Game Night
Spiesz się powoli Pace Makes Waste
14.09.2018 27 Cias-plzoja Cake ’Splosion
epizod pominięty Lady Krillers
17.09.2018 28 Dusiek ma wychodne Doof’s Day Out
Disco powtórka Disco Do-Over
18.09.2018 29 Zegar The Ticking Clock
Okiełznując prawo Murphy’ego Managing Murphy’s Law
19.09.2018 30 Pole krzyku Field of Screams
Mała agentka Spy Little Sister!
20.09.2018 31 Cień Milo’s Shadow
Choroba Sick Day
32 Freefall
Milo’s World

Linki zewnętrzne