Przygody Timmy'ego

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Przygody Timmy’ego /
Wróżkowie chrzestni

The Fairly OddParents

Gatunek animacja, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Disney Channel, KidsCo, Nickelodeon Polska, Nickelodeon HD, Disney XD, Netflix, Treehouse Direct Polska
Dystrybutor DVD {{{dystrybutor dvd}}}
Dystrybutor Blu-ray/DVD {{{dystrybutor bluraydvd}}}
Lata produkcji 2001-
Data premiery dubbingu 4 grudnia 2006
Wyemitowane
serie
10 z 10
Wyemitowane odcinki 171 ze 172

Przygody Timmy’ego lub Wróżkowie chrzestni (org. The Fairly OddParents, 2001-??) – amerykański serial animowany, w Polsce emitowany przez Disney Channel, KidsCo, Nickelodeon i Disney XD.

Odcinki 1-26 oraz 53-69 są dostępne w serwisie Netflix. Odcinki 1-26 oraz 53-69 dostępne są także na kanale YouTube Treehouse Direct Polska.

Fabuła

Akcja toczy się w miasteczku zwanym Mrokowo. Tytułowy bohater Timmy Turner musi usługiwać swoim rodzicom oraz wrednej opiekunce Vicky. Na szczęście Timmym opiekuje się wróżka Wanda i jej mąż Cosmo. Spełniają oni zachcianki Timmy’ego, jednak tylko w ramach regulaminu.

Wersja polska

Odcinki 1-26, 71-172

Opracowanie wersji polskiej: na zlecenie Nickelodeon Polska (odc. 71-174) − Studio START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria:

Kierownictwo muzyczne: Marek Klimczuk (odc. 1-26)
Dialogi polskie:

Teksty piosenek:

Tekst piosenki tytułowej: Anna Niedźwiecka (odc. 71-77, 79-152)
Dźwięk i montaż:

Kierownik produkcji:

Nadzór merytoryczny:

Udział wzięli:

  • Anna Sztejner
    • Timmy Turner,
    • Libby (odc. 76, 78),
    • Chester (piosenka w odc. 88),
    • Mama elfów (odc. 120a)
    • Miss Idaho (odc. 140a)
  • Anna Apostolakis
    • Wanda,
    • Anty-Wanda,
    • recepcjonistka Świata Wróżek (odc. 6b),
    • Świzia (odc. 90b),
    • Trixie Tang (odc. 103b),
    • kelnerka w Kociej Jamie (odc. 140b),
    • pani Szpiner (odc. 141a)
  • Jacek Kopczyński
    • Cosmo,
    • Anty-Cosmo (odc. 88, 100, 115b),
    • Surfer #2 (odc. 114a),
    • kamerzysta (odc. 133b),
    • policjant (odc. 146),
    • Profesor Zaklęciewski (odc. 150),
    • Uczciwy miś (odc. 172a)
  • Tomasz Bednarek
    • Cosmo (odc. 9-26),
    • Anty-Cosmo (odc. 12b),
    • kujon #1 (odc. 18b)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Chloe,
    • Kobieta Cud (odc. 170a),
    • staruszka na widowni #2 (odc. 170a)
  • Joanna Węgrzynowska
    • Vicky,
    • Weronika,
    • Pluszowy miś (odc. 2a),
    • jeden z małych Jugopotamian (odc. 2a),
    • Cosmowoman (odc. 3a),
    • Kobieta Łopatka (odc. 3a),
    • czarnoskóra wróżka (odc. 3b),
    • Gwiazdka (odc. 5b),
    • jeden z dzieciaków (odc. 6a),
    • żona Capusia (odc. 6a),
    • glut Chad (odc. 6b),
    • kowbojka z Montany (odc. 7),
    • pani Mikołajowa (odc. 7),
    • głosy z widowni (odc. 10b),
    • jeden z uczniów (odc. 12a),
    • jeden z trzylatków (odc. 13a),
    • rudowłosa dziewczynka (odc. 14a),
    • staruszka (odc. 15a),
    • australijska dziewczynka (odc. 19),
    • Ciachochichotki (odc. 23b),
    • żołnierze Kupidyna (odc. 24),
    • wróżkowie (odc. 25a),
    • głosy z tłumu (odc. 26a),
    • dzieciaki (odc. 26b),
    • Buczek (Capuś) (odc. 71a, 92a),
    • Blonda (odc. 71b, 72a),
    • Tad (odc. 84b, 89b),
    • RJ (piosenka w odc. 88, odc. 105a),
    • Timmy udający dziecko z listu (odc. 88),
    • Dwight (odc. 90b),
    • nastolatki (odc. 92a),
    • staruszka (odc. 93a),
    • Britney Britney (odc. 94b),
    • doktor Phyllis Zwidyprecz (odc. 106a),
    • chłopiec (odc. 108a),
    • mama Lauren (odc. 108b),
    • Hanna Ryś (odc. 115b),
    • Sammy Iskierka (odc. 121, 171),
    • skaut (odc. 128a),
    • kanadyjska gęś (odc. 131a),
    • Winna (odc. 134a),
    • kobieta (odc. 141a),
    • Susan, Super Krytyk (odc. 141b),
    • Beniamin Franklin (odc. 149),
    • jednorożec (odc. 155b),
    • Lepszy miś (odc. 156a, 172a),
    • agent rządowy (odc. 160b),
    • Mama Crackera,
    • staruszka robiąca sweter na drutach (odc. 170a),
    • staruszka na widowni #1 (odc. 170a),
    • Ricky (odc. 172a)
  • Joanna Wizmur
    • RJ (odc. 1-26),
    • Pani Dyrektor (odc. 1-26),
    • Staruszka (odc. 1a),
    • Zły, łysy dzieciak (odc. 1a),
    • mama Marka (odc. 2a, 14a, 20, 23b),
    • papuga Polly (odc. 3b),
    • wróżka Zosi (odc. 3b),
    • Chad (odc. 4a),
    • bakteria kandydat (odc. 4b),
    • zarazek turystka (grypa żołądkowa) (odc. 4b),
    • mały tata Timmego (jedna kwestia w odc. 5a),
    • mały Bill Gates (odc. 5a),
    • Mama Cosma (odc. 5b),
    • Miss Mrokowa (odc. 6a),
    • wróżka kowbojka (odc. 6b),
    • jeden z kolędników (odc. 7),
    • wąsaty chłopiec z Quebecu (odc. 7),
    • urzędnik udzielający ślubu (odc. 8a),
    • krówka szukająca Świata Krówków (odc. 11b),
    • głosy z tłumu (odc. 13a),
    • staruszka (odc. 13a),
    • czarnowłosa fryzjerka (odc. 13b),
    • zadowolana klientka mamy Timmy'ego (odc. 15a),
    • Artur (odc. 15b),
    • wieśniacy (odc. 15b),
    • mama Remiego (odc. 16a),
    • bileterka (odc. 16b),
    • klienci (odc. 16b),
    • Tad (odc. 17a, 20, 24, 26b),
    • głos w grze (odc. 18b),
    • głos w Internecie (odc. 19),
    • mama Weroniki (odc. 19),
    • staruszka (Strażnik z kosmosu w przebraniu) (odc. 20),
    • okularnica (odc. 24),
    • jedna z wróżek (odc. 25b),
    • inne głosy (odc. 1-26)
  • Brygida Turowska
    • RJ (po śmierci Joanny Wizmur),
    • Chad (odc. 17a, 20, 24, 26b),
    • Mama RJa (odc. 19),
    • przenterka (odc. 19),
    • Skip Błyskogatek (odc. 22a),
    • Zębowa Wróżka (odc. 22a),
    • jeden z dzieciaków telefonistów (odc. 23a),
    • żołnierze Kupidyna (odc. 24),
    • jedna z kobiet (odc. 24),
    • recepcjonistka w salonie SPA (odc. 25b),
    • jedna z wróżek (odc. 25b),
    • nauczycielka małego Łamacza (odc. 26a),
    • Pani Śmierćszybka (odc. 75b),
    • jeden z jaskiniowych dzieciaków (odc. 87b),
    • komputer RJ’a (odc. 88),
    • przewodniczka (odc. 96).
    • Alyssa (odc. 108b),
    • RJ z przyszłości (odc. 112b),
    • Matka Natura (odc. 115b),
    • Smartfon (odc. 130b),
    • Debbie (odc. 132),
    • Earl (odc. 149)
  • Izabela Dąbrowska
    • Mama Timmy’ego,
    • Pani Dyrektor (po śmierci Joanny Wizmur),
    • Blonda,
    • nauczycielka w okularach (odc. 2b),
    • Pleśń (odc. 4b),
    • głosy z tłumu (odc. 7),
    • nauczycielka hiszpańskiego (odc. 12a),
    • chłopak z tłumu (odc. 17a),
    • Mama Crockera (odc. 19-26, 140a),
    • Wiedźma (odc. 77),
    • mama dzidziusia (odc. 81)
  • Wojciech Paszkowski
    • Tata Timmy’ego,
    • Marcowy Błazen,
    • mały tata Timmy’ego (odc. 5a),
    • Jugopotamiański strażnik (odc. 2a),
    • burmistrz z komiksu (odc. 3a),
    • wróżkowy sędzia (odc. 4a),
    • jeden z kolędników (odc. 7),
    • Beethoven (odc. 8a),
    • archeolog (odc. 8b),
    • kudłaty ludek (odc. 11b),
    • mężczyzna z zarostem (odc. 12a),
    • mężczyzna w przebraniu soli (odc. 12b),
    • Bobby, rudowłosy Bankes (odc. 13a),
    • trener Bankesów (odc. 13a),
    • ochroniarz Trixie (odc. 13b),
    • Jorgen von Pyton (piosenka w odc. 24),
    • HP (odc. 79-80),
    • Papuga (odc. 84b),
    • koń (piosenka w odc. 88),
    • sędzia (odc. 93a),
    • jeden z policjantów (odc. 96),
    • Cosmo (piosenka w odc. 122a)

W pozostałych rolach:

  • Beata Wyrąbkiewicz
    • Trixie Tang,
    • Poof (odc. 83-87),
    • Gniew (odc. 4b),
    • Błyska (odc. 5b),
    • jeden z dzieciaków (odc. 6a),
    • wróżka w niebieskiej sukience (odc. 6b),
    • mała blondwłosa deskorolkarka (odc. 8a),
    • Gibka Szybka Betty (odc. 14a),
    • Trilly, ciachochichotka (odc. 23b),
    • Nadlord Blee (odc. 23b),
    • Tootie (piosenka w odc. 24, odc. 72a, 88, 93b, 102b),
    • Zębowa Wróżka (piosenka w odc. 24, odc. 92b, 150-151),
    • Britney Britney (odc. 25a),
    • jedna z wróżek (odc. 25b),
    • dzieciaki (odc. 26a),
    • jedna z klientek (odc. 83a),
    • Mary Lou (odc. 87a),
    • Sanjay (piosenka w odc. 88)
  • Joanna Pach
    • Chester,
    • Poof (większość odcinków),
    • Tootie (odc. 1-26)
    • Dzieciak w okularach i różowym przebraniu bohatera (odc. 3a),
    • Tad (odc. 4a),
    • jeden z dzieciaków (odc. 6a),
    • glut Dominique (odc. 6b),
    • jedna z dziewczynek z Quebecu (odc. 7),
    • rudowłosy chłopiec (odc. 9a),
    • blondwłosa dziewczyna ze Snerdowic (odc. 10b),
    • jeden z uczniów (odc. 12a),
    • głosy z tłumu (odc. 13a),
    • blondwłosa fryzjerka (odc. 13b),
    • jedna z klientek salonu fryzjerskiego (odc. 13b),
    • głosy z tłumu (odc. 15b),
    • wieśniacy (odc. 15b),
    • wróżkowie (odc. 16a),
    • Mruczek Mrokodom (odc. 16b),
    • właściciel Ciapka (odc. 16b),
    • głosy z publiczności (odc. 17b),
    • jedna z Egipcjanek (odc. 18a),
    • Francuzka (odc. 18a),
    • jedna z Chinek (odc. 18a),
    • kujon #2 (odc. 18b),
    • Sue (odc. 24),
    • jedna z wróżek (odc. 25b),
    • dzieciaki (odc. 26a),
    • głosy z tłumu (odc. 26a),
    • Dzieciak (odc. 56a),
    • dzidziuś (odc. 81),
    • Chad (odc. 84b, 89b),
    • identyfikator odcisków palców w szkole (odc. 87b),
    • Mama Marka (odc. 89a),
    • Molly (odc. 90b),
    • kelnerka (odc. 96),
    • Hanna Ryś (odc. 101),
    • lektorka kanału telezakupów (odc. 103a),
    • Artemida (odc. 104b),
    • Surferka (odc. 114a),
    • Mama leprechaunów (odc. 120a),
    • kelnerka (odc. 125),
    • fanka (odc. 131b),
    • rudowłosy chłopiec (odc. 132),
    • mama z serialu Boczek (odc. 136a),
    • urzędniczka (odc. 137a),
    • głosy z tłumu (odc. 141a),
    • pielęgniarka (odc. 145b),
    • stara fryzjerka (odc. 170a),
    • Stuart (odc. 172a),
    • wariatka z kotami (odc. 172b)
  • Zbigniew Konopka
    • Jorgen von Pyton,
    • Zdzich Siemacho (odc. 14a, 21a, 22a, 26ab),
    • Tata Marka (odc. 14a, 23b),
    • Wróżkowy posłaniec (odc. 14a),
    • blondwłosy klient w białoczerwonej koszuli (odc. 16b),
    • Dynionator (odc. 20),
    • głos osobistego komputera (odc. 22b),
    • jasnoskóry przedstawiciel Federalnej Komisji Komunikacji (odc. 23a),
    • generał Ciachochichotek (odc. 23a),
    • turkusowowłosy wróżek (odc. 25a),
    • głos odliczający do wybuchu rakiety (odc. 25b),
    • zmieniony głos Wandy (odc. 26a),
    • jeden z żołnierzy (odc. 26b),
    • Bum Bum Pyton (odc. 115b, 117b),
    • Mruk Mrokodom
  • Grzegorz Pawlak
    • Zdzich Siemacho,
    • Burmistrz Mrokowa,
    • Jorgen von Pyton (odc. 9a, 10a, 11b, 12b, 16a, 18a),
    • trener (odc. 1a),
    • policjant (odc. 1a),
    • narrator dokumentu o Cosmo (odc. 1b),
    • Tata Marka (odc. 2a, 20),
    • spiker (odc. 2a),
    • konferansjer (odc. 3a),
    • Cosmoman (odc. 3a),
    • szczurek Eddy (odc. 3a),
    • doktor Łopata (odc. 3b),
    • Walt Nerkney (odc. 4b),
    • trener (odc. 5a),
    • Nowy Roczek (odc. 7),
    • spiker radiowy (odc. 8a),
    • nauczyciel matematyki (odc. 12a),
    • sędzia gry w baseball (odc. 13a),
    • komentator walki bokserskiej (odc. 13b),
    • Sir Finkleberg (odc. 15b),
    • Szkarłatna Szczena (odc. 16a),
    • narrator reklamy (odc. 16b),
    • Jerzy Waszyngton (odc. 17b),
    • mężczyzna z opaską na lewym oku (odc. 19),
    • Kevin (odc. 19),
    • lektor wiadomości (odc. 83a),
    • Pan Końskie Zdrowie (centaur) (odc. 104b),
    • policjant wykopujący Wandę (odc. 119a),
    • staruszek (odc. 170a)
  • Artur Kaczmarski
    • Pan Denzel (Henryk) Cracker,
    • Skrzydłowy (zawodnik z koszulką z numerem 0) (odc. 1a),
    • komputer Jugopotamian (odc. 2a),
    • zarazek turysta (grypa żołądkowa) (odc. 4b),
    • Neuronek (odc. 4b),
    • krtań Vicky (odc. 4b),
    • Policjant (odc. 6a),
    • Prima Aprilis (odc. 7),
    • jeden z policjantów (odc. 9a),
    • wampir ze Świata Zimnych Nóżek (odc. 11b),
    • Prezydent USA (odc. 12b),
    • prezenter (odc. 13b),
    • Czarodziej Czyścioch (odc. 15b),
    • tata Remiego (odc. 16a, 20),
    • Benedykt Arnold (odc. 17b),
    • antywirus w kształcie głowy Crockera (odc. 19),
    • Irving Schwab (odc. 117b),
    • Kevin Cracker (odc. 165b, 167a, 170b)
  • Grzegorz Kwiecień
    • Pies Sparky,
    • wiewiórka (odc. 131a),
    • narrator Desperatek z Mrokowa (odc. 132),
    • Mokry Willy (odc. 150),
    • Wujek Porter (odc. 150)
  • Robert Tondera
    • Sanjay,
    • Pan Mogiła,
    • jeden z wujków Wandy (odc. 71b),
    • Tony Puszka (odc. 71b),
    • Frankie Rzeźnik (odc. 71b),
    • robot medyczny (odc. 73a),
    • jeden z jaskiniowych strażaków (odc. 87b),
    • jeden z elfów (odc. 88),
    • jugopotamski ksiądz (odc. 89a),
    • Tata Marka (odc. 89a),
    • żołnierz Darka Lasera #1 #3 (odc. 89a),
    • Szkarłatna Szczena (odc. 91b, 123),
    • złodziej (odc. 93a),
    • narrator Szramki i Szamki (odc. 103a),
    • narrator Wredka i Zgredka (odc. 103a),
    • Dionizos (odc. 104b),
    • policjant (odc. 105a),
    • tata RJa (odc. 105a),
    • królik (odc. 107a),
    • Leprechaun #3 (odc. 113b),
    • robotnik (odc. 133b),
    • narrator serialu o Januszu Nudzie (odc. 135a),
    • szalony naukowiec (odc. 135a),
    • lokaj Remy’ego (odc. 135b),
    • Erg (odc. 149),
    • członek Rady Antywróżków #1 (odc. 160a),
    • kosmita (odc. 160b),
    • strażak Rick (odc. 165a),
    • Berry, hip-hopowy jeż (odc. 168b),
    • Capuś (odc. 170b)
  • Grzegorz Drojewski
    • Elmer (niektóre odcinki),
    • Brat Sanjaya (odc. 72a),
    • Agent Chipa Skowrona (odc. 77),
    • Carl (odc. 76, 78),
    • Doktor Łopata (odc. 82a),
    • robotnik (odc. 83a),
    • Scott Hamilton (odc. 85)
  • Jarosław Boberek
    • Jeff, niebieski kumpel Marka Changa (odc. 14a, 20),
    • Jugopotamiański generał (odc. 14a),
    • Zbyś Polarny Miś (odc. 14a),
    • William Szekspir (odc. 17a),
    • Thomas Jefferson (odc. 17b),
    • kierowca autobusu (odc. 18b),
    • Największy twardziel #2 (odc. 18b),
    • Bruce (odc. 19),
    • Strażnik z kosmosu (odc. 20),
    • Eddie (odc. 21b),
    • stażysta (odc. 22a),
    • woźny (odc. 22a),
    • zmieniony głos Timmy'ego i Vicky (odc. 23a),
    • demoniczna forma Nadlorda Blee (odc. 23b),
    • jeden z facetów (odc. 24),
    • technik (odc. 24),
    • Łamacz MacŁamaczosób (odc. 26a),
    • Sylvester Calzone (Sylvester Spalony) (odc. 26b),
    • Arnold Schwartzengerman (odc. 26b),
    • Wielki Papcio (odc. 71b),
    • naukowiec #1 (odc. 73a),
    • inne głosy (odc. 14-26)
  • Klaudiusz Kaufmann
    • Tommy (odc. 72a),
    • naukowiec #2 (odc. 73a)
  • Cezary Kwieciński
    • Francis,
    • Mark Chang (odc. 14a, 20, 23b),
    • Remy Mocmakaski,
    • Kelner (odc. 1a),
    • jeden z rozpaczonych więźniów (odc. 1a),
    • szef kosmitów (odc. 2a),
    • jeden z Jugopotamian (odc. 2a),
    • zły pies (odc. 2b),
    • dzieciak przebrany za drzewo (odc. 3a),
    • chomik Tytus (odc. 3b),
    • kierowca autobusu (odc. 4a),
    • Doktor Uchylec (odc. 6b, 20, 22a),
    • Wendel (odc. 6b, 20, 22a),
    • Święty Mikołaj (odc. 7, 8a, 88),
    • agent Chipa Skowrona (odc. 8a),
    • jeden z policjantów (odc. 9a),
    • głosy z widowni (odc. 10b),
    • prawnik (odc. 10b),
    • Super rower (odc. 12a),
    • generał (odc. 12b),
    • mężczyzna, któremu Chester zwinął portfel (odc. 13a),
    • chłopiec z drużyny Chestera (odc. 13a),
    • blondwłosy Bankes (odc. 13a),
    • Erik, różowy kumpel Marka Changa (odc. 14a, 20),
    • jeden z Jugopotamian (odc. 14a),
    • facet, który wyrzucił skórkę po bananie (odc. 15a),
    • błazen (odc. 15b),
    • Dorosły Artur (odc. 15b),
    • wróżkowie (odc. 16a),
    • klienci (odc. 16b),
    • ochroniarz Tada i Chada (odc. 17a),
    • Sanjay (odc. 17a),
    • jeden ze smarkaczy (odc. 17a),
    • głosy z publiczności (odc. 17b),
    • Benjamin Franklin (odc. 17b),
    • mechanik (odc. 17b),
    • Prima Aprilis (odc. 18a),
    • autobus Prima Aprilisa (odc. 18a),
    • jeden z Egipcjan (odc. 18a),
    • Francuzka (odc. 18a),
    • jeden z Chińczyków (odc. 18a),
    • Największy twardziel #2 (odc. 18b),
    • Lyel (odc. 19),
    • Tata Trixie (odc. 19),
    • gospodarz dziecięcego programu bez przemocy (odc. 21a),
    • gadający ząb (odc. 22a),
    • jeden z kierowców buldożera (odc. 22b),
    • Bob #2 (odc. 23a),
    • Tata RJa (odc. 23a),
    • czarnoskóry przedstawiciel Federalnej Komisji Komunikacji (odc. 23a),
    • gospodarz teleturnieju (odc. 24),
    • wróżkowie (odc. 25a),
    • Inteligentny przywódca karaluchów (odc. 25b),
    • dzieciaki (odc. 26a),
    • sędzia (odc. 26a),
    • pracownik bazy kosmicznej (odc. 26a),
    • kierowca autobusu (odc. 26b),
    • dzieciaki (odc. 26b),
    • wieśniak (odc. 71a),
    • wujek Vito (odc. 71b),
    • jeden ze studentów akademii F.U.N. (odc. 73b),
    • Święty Mikołaj (odc. 79, 88),
    • Doktor Lansiarski (niektóre odcinki),
    • żołnierz Darka Lasera #2 (odc. 89a),
    • łowca (odc. 90a),
    • naukowiec z filmu Byłem nastoletnią muchą (odc. 105a),
    • Tata krasnali (odc. 120a),
    • blondwłosy chłopiec (odc. 130b),
    • suseł (odc. 131a),
    • członek Rady Antywróżków #1 (odc. 132),
    • ojciec Remy’ego (odc. 134a),
    • profesor Preston Trixon (odc. 150),
    • Szpetny Staszek (odc. 151),
    • Ponury Żniwiarz (odc. 152),
    • elf (odc. 155b),
    • Myszon (odc. 165a),
    • kangur Piącha (odc. 171),
    • inne głosy (odc. 1-26)
  • Leszek Zduń
    • Juandissimo ,
    • Miluśki (odc. 71a),
    • Kupidyn (odc. 79-80, 150),
    • Słońce (odc. 79),
    • HP (seria siódma),
    • Kapitan Jaklove (odc. 94b),
    • Sylvester Spalony (Calzone) (odc. 94b),
    • Surfer #1 (odc. 114a),
    • Mruk Mrukakup (odc. 115a),
    • członek sztabu (odc. 117b),
    • Doktor Lansiarski (odc. 146-147, 149, 151)
  • Jacek Lenartowicz
    • wujek Piero (odc. 71b),
    • Super Mózg (odc. 73a)
  • Krzysztof Szczerbiński
    • Marek (Mark) Chang,
    • Wróżkowy goniec (odc. 1a),
    • radioaktywny aktor (odc. 3a),
    • Elmer (odc. 4a),
    • organizator wycieczki dla zarazków (odc. 4b),
    • Capuś (odc. 6a),
    • Kupidyn (odc. 7, 24),
    • komputer św. Mikołaja (odc. 7),
    • pracownik centrum lotów kosmicznych (odc. 8b),
    • blondwłosy sędzia (odc. 21b),
    • gospodarz kanału Ząb TV (odc. 22a),
    • Sanjay (odc. 22b, 26b),
    • Bob #1 (odc. 23a)
    • Pryszcz Elmera (odc. 75b),
    • robot Darka Lasera (odc. 89b),
    • Irving (odc. 90b),
    • bileter (odc. 96),
    • Miro (odc. 109a),
    • Kosmiczny ssak (odc. 116b)
  • Agnieszka KunikowskaMandie
  • Ewa SerwaMama Cosma (po śmierci Joanny Wizmur)
  • Tomasz Steciuk
    • Binky,
    • Norm,
    • Chip Skowron,
    • Elmer,
    • Ciocia Gertruda (odc. 1b),
    • Kapitan Lasergatki (odc. 2a),
    • Kolano Zagłady (odc. 3a),
    • prowadzący ubrany w strój czarodzieja (odc. 3a),
    • Nocniczek (odc. 4b),
    • Kupidyn (odc. 5b, 109b),
    • głosy z tłumu (odc. 7),
    • żołnierz chcący od Mikołaja piłkę (odc. 7),
    • autobus Prima Aprilisa (odc. 7),
    • astronauta (odc. 8b),
    • jeden z policjantów (odc. 9a),
    • kogut (odc. 10a),
    • narrator wstępu do filmu "Gliniarz wolny strzelec, który nie gra zgodnie z zasadami" (odc. 10a),
    • francuski dzieciak artysta (odc. 10a),
    • gospodarz szkolnego konkursu wiedzy (odc. 10b),
    • chłopiec w przebraniu dziewczynki (odc. 12a),
    • przestraszony chłopak uciekający z szatni (odc. 12a),
    • Gibki Szybki Gary (odc. 14a),
    • jeden z niebieskich Jugopotamian (odc. 14a),
    • Juandissimo (odc. 16a, 25b, 149-151),
    • poborca podatkowy (odc. 17b),
    • John Hancock (odc. 17b),
    • Francuz (odc. 18b),
    • kujon #3 (odc. 18b),
    • Mark Chang (odc. 18b),
    • chiński kelner (odc. 19),
    • pryszczak (odc. 20),
    • Binky (odc. 25a),
    • mama kosmonautka (odc. 26a),
    • pilot kosmiczny (odc. 26b),
    • Kupidyn (siódma seria),
    • jeden z mafiozów (odc. 71b),
    • Pan Bickles (odc. 82a),
    • kelner #1, #2 (odc. 83a),
    • narrator filmu o Życzętach (odc. 88)
  • Zbigniew Suszyński
    • Jan Bródek Czerwiński/Szkarłatna Szczena,
    • Rozgrywający (zawodnik z koszulką z numerem 00) (odc. 1a),
    • Strażnik z kosmosu (odc. 2a),
    • kosmita (odc. 2a),
    • kotek Merdek (odc. 3b),
    • Jorgen von Pyton (odc. 4a, 6b),
    • Smleczny (odc. 4b),
    • Zazdrość (odc. 4b),
    • konferansjer (odc. 5b),
    • reporter (odc. 6a),
    • generał (odc. 7),
    • Zając wielkanocny (odc. 7),
    • Zabawkowy strażnik z kosmosu (odc. 8a),
    • głos z gry wideo o Strażniku z kosmosu (odc. 10b),
    • prowadzący telewizyjnej debaty politycznej (odc. 10b),
    • mięśniak ze sztucznymi zębami (odc. 12b),
    • antywróżek reporter (odc. 12b),
    • Catman (odc. 140b, 145b, 154a, 162b, 165a, 170a),
    • Macho Nacho (odc. 155b),
    • inne głosy (odc. 1-12)
  • Janusz Wituch
    • Pan Górecki,
    • Bucky Miernygracz, tata Chestera (odc. 13a, 23a, 79-80, 105a),
    • prowadzący (odc. 13b),
    • Sir Lanceknypek (odc. 15b),
    • Merlin (odc. 15b),
    • głosy z tłumu (odc. 15b),
    • wieśniacy (odc. 15b),
    • Mrok Mrokowicz (Mrok Mrokodom) (odc. 16b, 22b, 26a),
    • niski sędzia (odc. 21b),
    • agent Chipa Skowrona (odc. 22a),
    • głos wykrzykujący "Baczność!" (odc. 24),
    • jeden z żołnierzy Kupidyna (odc. 24),
    • Gwiazdka Flinkle Flitta (odc. 25a),
    • głos odliczający (odc. 26a),
    • Czerwony Przywódca (odc. 26b),
    • robot (odc. 73a),
    • Doktor Łopata (odc. 73b),
    • płaczliwy chłopiec (odc. 73b),
    • jeden ze studentów akademii F.U.N. (odc. 73b),
    • Simon (odc. 77, 79),
    • jeden z klientów (odc. 83a),
    • Agent Militarnej Elitarnej Roboty Federalnej #2 (odc. 96),
    • Posejdon (odc. 104b),
    • Jaro (odc. 109a),
    • Tata Marka (odc. 109b, 131a),
    • zapowiadacz programu Czy jesteś lepszy od 6-klasisty? (odc. 115a),
    • generał (odc. 117b),
    • bezdomny (odc. 119a),
    • profesor Alala Kazam (odc. 150),
    • Zamboniusz (odc. 155b)
  • Jakub Szydłowski
    • Sanderson,
    • Kapitan Brudnobrody (odc. 81b),
    • Jeden z robotów Dark Lasera,
    • Doktor Bill (odc. 90b),
    • policjant (odc. 93a),
    • Abe (odc. 93b),
    • klaun (odc. 94a),
    • Zeus (odc. 104b),
    • robot (odc. 106b),
    • Doktor Lansiarski (odc. 109a),
    • Ed Ołowiak (odc. 111a, 136a, 141b),
    • rakieta (odc. 129b),
    • Dogman (odc. 140b),
    • włamywacz (odc. 141a),
    • Zamboniusz (odc. 155b),
    • Clark Carmichael (odc. 159, 162a, 164ab, 172b),
    • Król Neptun (odc. 168a)
  • Jarosław Domin
    • Dziadek Timmy’ego (odc. 75a),
    • kierowca (odc. 92a),
    • Dziadek Władek (odc. 107b),
    • Schnozmo (odc. 110a),
    • Leprechaun #2 (odc. 113b),
    • lokaj Jan (odc. 136b),
    • przywódca psiej rewolucji (odc. 136b),
    • gałka oczna (odc. 137a),
    • Oficer Mogiła (odc. 139b),
    • Chłopak Motyl (odc. 140b),
    • profesor Dumble Śpioch (odc. 150),
    • pan Johnson (odc. 152)
  • Paweł Szczesny
    • Dark Laser,
    • Irv (odc. 83b),
    • nosorożec Hank (odc. 87a),
    • koń (odc. 88),
    • Leprechaun #1 (odc. 113b),
    • członek Rady Antywróżków #3 (odc. 160a)
  • Dominika KluźniakJimmy Neutron (odc. 76, 78)
  • Tomasz BednarekSheen (odc. 76, 78)
  • Monika PikułaCindy (odc. 76, 78)
  • Wojciech MachnickiCalamitous (odc. 76)
  • Mateusz Narloch
    • Właściciel psa Lucky’ego (odc. 90b),
    • Dzieciak żujący Binky’ego w postaci gumy (odc. 96),
    • Wesoły miś (odc. 156a, 172a)
  • Beata Jankowska-Tzimas
    • sekretarka burmistrza Mrokowa (odc. 92a),
    • Krystyna Czadówna (odc. 94b),
    • Babcia Władzia (odc. 107b),
    • Lauren Letherbergen (odc. 108b),
    • Dolores (odc. 109b),
    • Mama Marka (odc. 110b),
    • Pani Sztuczka (odc. 120a, 133a),
    • Wanda (piosenka w odc. 122a),
    • Kobieta Cud (odc. 165a)
  • Cezary Nowak
    • Adam West / Catman (odc. 93a, 94a),
    • członek zespołu KISS #2 (odc. 96)
  • Jacek Bończyk
    • spiker radiowy (odc. 96),
    • TurboTrzask (odc. 96-100)
  • Krzysztof Cybiński
    • członek zespołu KISS #1 (odc. 96),
    • jeden z policjantów (odc. 96),
    • prowadzący Foundee i spółka (odc. 146),
    • robot z przyszłości (odc. 146),
    • członek Rady Wróżków #2 (odc. 160a)
  • Mikołaj Klimek
    • Agent Militarnej Elitarnej Roboty Federalnej #1 (odc. 96),
    • ochroniarz (odc. 122)
  • Artur Pontek
    • Foop,
    • klaun (odc. 150),
    • Destroyers (odc. 155b)
  • Jakub MolędaDash Baxter, chłopak z filmu Byłem nastoletnią muchą (odc. 105a)
  • Klementyna UmerRJ (odc. 112b)
  • Waldemar Barwiński
    • Brad Wurst (odc. 116a),
    • Przedrzeźniacz (odc. 131a),
    • członek Rady Antywróżków #2 (odc. 132),
    • Doktor Lansiarski (odc. 166b)
  • Joanna KudelskaZłotka Blaskowicz (odc. 121)
  • Łukasz Węgrzynowskijeden z członków Rady Wróżków (odc. 122-123)
  • Marek RobaczewskiOjciec Czas (odc. 123)
  • Elżbieta Kopocińska
    • Missy (odc. 134a),
    • pielęgniarka (odc. 135a),
    • Megan Bacon (odc. 149),
    • Mniamucha (odc. 164b)
  • Jacek Król
    • Promienny Potwór (odc. 153),
    • Wrózkobot (odc. 153),
    • niedźwiedź (odc. 155a)
  • Janusz ZaduraCapuś (odc. 154b)
  • Michał MostowiecRicky (odc. 155a)
  • Antoni ScardinaKevin (odc. 155a)
  • Mirosław WieprzewskiWypas Maluchas (odc. 155b)
  • Adam Krylik
    • Bokser (piosenka w odc. 24),
    • Uczciwy miś (odc. 156a),
    • członek Rady Antywróżków #2 (odc. 160a)
  • Monika WęgielConnie Carmichael (odc. 159, 162a, 164ab, 172b)
  • Bartosz Wesołowski
    • Don (odc. 165a, 170a),
    • Gary (odc. 168a),
    • Juandissimo (odc. 170a)
  • Przemysław WyszyńskiPoof (odc. 171)

i inni

Piosenka tytułowa w wykonaniu: Joanna Węgrzynowskiej, Anny Sztejner, Wojciecha Paszkowskiego i Tomasza Steciuka (odc. 1-26, 71-77, 79-152)
Wykonanie pozostałych piosenek (odc. 1-26, 80, 83, 88, 94, 107, 111, 114, 122, 153-172):

i inni

Lektor:

Odcinki 27-52

Wersja polska: TOYA SOUND STUDIOS
Tekst: Monika Gajdzińska
Dialogi:

Reżyseria:

Realizacja: Michał Kosterkiewicz
Udział wzięli:

i inni

Lektor: Bożydar Murgan

Odcinki 53-69

Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Artur Tyszkiewicz
Dialogi polskie: Barbara Robaczewska
W rolach głównych:

W pozostałych rolach:

  • Joanna Węgrzynowska
    • Vicky,
    • jeden z Dywanowców (odc. 53),
    • Wróża Hart (odc. 62a),
    • Mandie (odc. 62b),
    • Mary Ann (odc. 66a),
    • mama Binky'ego (odc. 67b),
    • Pam Dromeda (odc. 69)
  • Joanna Pach
    • Chester,
    • Dzieciak #1 (odc. 53),
    • Dzieciak #2 (odc. 53),
    • jeden z Dywanowców (odc. 53),
    • Mały Tościk (odc. 53),
    • jedna z przyjaciółek Pauli Biszkopcik (odc. 53),
    • Dzieciak (odc. 56a),
    • mały Flappy Bob (odc. 58),
    • dzieciaki (odc. 59b),
    • Tootie (odc. 60a, 61b, 63a),
    • Kelnerka na wrotkach (odc. 61a),
    • Dziewczyna na którą Catman opluł kłaczkiem (odc. 61a),
    • mechaniczny bachor (odc. 65a),
    • jedna z wróżek (odc. 67b),
    • Britney Britney (odc. 68a),
    • Sprout Speevak (odc. 69)
  • Brygida Turowska
    • AJ / RJ,
    • Pani Dyrektor,
    • Paula Biszkopcik (odc. 53),
    • czarnoskóra okularnica z Tajnej Szkółki (odc. 54),
    • Mama Vicky (odc. 54, 61b, 63a),
    • H2Olga (odc. 56a),
    • czarnoskóry okularnik (odc. 57),
    • brązowowłosa dziewczynka (odc. 59b),
    • Żona Watta (odc. 61a),
    • jedna z supermodelek (odc. 64a),
    • Pierre (odc. 66a),
    • Susie Califfragilistic (odc. 66b),
    • Binky (odc. 67a),
    • jeden z wróżków (odc. 67b),
    • Florence Henderson (odc. 67b),
    • Starlet (odc. 68b),
    • Mama Spriga (odc. 69)
  • Artur Kaczmarski
    • Pan Denzel Cracker,
    • Bucky Miernygracz, tata Chestera (odc. 53),
    • spiker kanału biograficznego (odc. 53),
    • gospodarz teleturnieju (odc. 54),
    • komentator (odc. 54),
    • blondyn z Tajnej Szkółki (odc. 54),
    • Ptakman (odc. 54),
    • komentator (odc. 55),
    • sędzia (odc. 56a),
    • Właściciel Kociaka (odc. 61a),
    • listonosz (odc. 61b),
    • kierownik #4 (odc. 67b)
  • Grzegorz Pawlak
    • Zdzich Siemacho (odc. 53, 57, 60b, 61b, 66b, 67b),
    • Mrok Mrokowicz (Mrok Mrokodom) (odc. 55),
    • Adam West / Kotman (odc. 55-56a, 61a),
    • Czarnoskóry policjant (odc. 56a),
    • Kolano Zagłady (odc. 56a),
    • przewodnik w atrakcji (odc. 59b),
    • rudowłosy okularnik (odc. 59b),
    • woźny (odc. 60a),
    • Doktor Poof Życzalski (odc. 62a),
    • Benjamin Franklin (odc. 64a),
    • Wielki Tata (odc. 67a),
    • Tata Spriga (odc. 69),
    • Brock Rocket (odc. 69),
    • inne głosy (odc. 53-69)
  • Grzegorz Kwiecień
    • Dorosły Timmy z przyszłości (odc. 53-55),
    • blondyn (odc. 53),
    • jeden z gości debaty (odc. 54),
    • Jorgen (odc. 56, 58, 62ab, 63b-64, 65b, 66b-67a),
    • Gibki Szybki Gary (odc. 57-58),
    • krótkowłosy dzieciak (odc. 57),
    • Łowca Złych Rodziców (odc. 59a),
    • masażysta (odc. 59b),
    • miś polarny (odc. 59b),
    • Mark Chang (odc. 60b, 62b, 64a),
    • nastolatek #1 (odc. 61a),
    • przestraszony gość na przyjęciu Tootie (odc. 61b),
    • kierownik #3 (odc. 67b),
    • Pan Bryczes (odc. 68a),
    • Felos (odc. 69)
  • Tomasz Steciuk
    • Dorosły AJ z alternatywnej postapokaliptycznej przyszłości (odc. 53),
    • Chip Skowron(odc. 55),
    • Norm (odc. 56b, 65a),
    • Flappy Bob (odc. 57-58),
    • Elmer (odc. 62b),
    • Fantastyczny Gary (odc. 64a),
  • Mikołaj Klimek
    • Dorosły Chester z alternatywnej postapokaliptycznej przyszłości (odc. 53),
    • szef taty Timmy'ego (odc. 53),
    • policjant #1 (odc. 53),
    • pies Tony'ego Przyszłościela (odc. 53),
    • Ciężki Hal (odc. 53),
    • ojciec Jonny'ego Hunta (odc. 53),
    • Danny Donut (odc. 53),
    • ojciec kierowcy wyścigowego (odc. 54),
    • potwór (odc. 54),
    • kaczor (odc. 55),
    • bekający facet (odc. 55),
    • wróżkowy taksówkarz (odc. 55, 66b),
    • doktor #1 (odc. 56b),
    • pan Szalzbir (odc. 61a),
    • Doktor Uchylec (odc. 62b, 65b),
    • głos ostrzegający o wybuchu wulkanu (odc. 63a),
    • Ciemny Laser (Dark Laser) (odc. 64a),
    • żarło przygotowane przez Juantissima (odc. 66b),
    • kierownik #1 (odc. 67b),
    • pilot odrzutowca (odc. 68a),
    • złodziej (odc. 68a),
    • Napoleon (odc. 68b),
    • kierowca autobusu (odc. 69),
    • Rockwell (odc. 69)
  • Janusz Wituch
    • Tony Przyszłościelli (odc. 53),
    • policjant #2 (odc. 53),
    • właściciel robopsa (odc. 53),
    • indiański kompan Jonny'ego Hunta (odc. 53),
    • członek drużyny Jonny'ego Hunta z opaską na prawym oku (odc. 53),
    • gospodarz debaty (odc. 54),
    • ptak (odc. 54),
    • Skubany Dynks (odc. 54),
    • Tata Vicky (odc. 54, 61b, 63a),
    • Comet (odc. 55),
    • parodia Neda Flandersa (odc. 55),
    • sprzedawca sushi (odc. 55),
    • facet w niebieskim garniturze (odc. 56a),
    • Tytanowy Paznokieć (odc. 56a),
    • policjant (odc. 56b),
    • Wujek Albert (odc. 56b),
    • Flanky (odc. 57-58),
    • Burmistrz Mrokowa (odc. 57, 60b, 63b),
    • pracownik Adrenalandu (odc. 59b),
    • dzieciaki (odc. 59b),
    • agent (odc. 59b),
    • tata RJa (odc. 60b),
    • szeryf (odc. 60b),
    • Bob Błyszczyk (odc. 62a),
    • jeden z wróżków fotografistów (odc. 62a),
    • jeden z dzieciaków (odc. 62b),
    • Pultran (odc. 62b),
    • blondwłosy okularnik z filmu 3D (odc. 63a),
    • generał (odc. 63a),
    • Terdyniator (Dynionator) (odc. 64a),
    • George Washington (odc. 64a),
    • Matka Crockera (odc. 65a),
    • wróżkowy pastor (odc. 65b),
    • Pani Górecka (odc. 65b),
    • głos zabezpieczenia zamku w akwarium (odc. 66a),
    • głos zabezpieczenia różdżki Cosma (odc. 66a),
    • jeden z wróżków (odc. 67b),
    • kierownik #2 (odc. 67b),
    • Ron Rzepka/Kolano Zagłady (odc. 68a),
    • Kupidyn (odc. 68b),
    • Dif (odc. 69)
  • Zbigniew Kozłowski
    • pan Górecki (odc. 53),
    • robokot (odc. 53),
    • zszokowany dzieciak Żyd (odc. 54),
    • jeden z gości debaty (odc. 54),
    • Jerry (odc. 54),
    • wyścigowiec w żółtym kombinezonie (odc. 54),
    • Jeff (odc. 54),
    • ożywiony bałwan (odc. 55),
    • pan Pieczybrzoza (odc. 56b),
    • Timothy T. Turner (odc. 56b),
    • doktor #2 (odc. 56b),
    • człowiek pocisk (odc. 57),
    • Prima Aprilis (odc. 58),
    • spiker radiowy (odc. 59b),
    • głos krzyczący "Ładuj!" (odc. 59b),
    • realizator (odc. 60b),
    • Pan Bryczes (odc. 60b)
  • Zbigniew Suszyński
    • Jonny Hunt (odc. 53),
    • Szkarłatna Szczena (odc. 56a, 68a),
    • Adam Awokat (odc. 56b),
    • Tata Marka (odc. 62b),
    • rudowłosy facet z filmu 3D (odc. 63a),
    • Pan Bryczes (odc. 63b),
    • Doktor Rip Studwell (Doktor Lansiarski) (odc. 64a),
    • głos komputera Stephena Hawkinga (odc. 66b),
    • Juantissimo (odc. 66b, 68b),
    • Złodziej (odc. 68a)
  • Beata Wyrąbkiewicz
    • Tootie (odc. 54-55),
    • Tammy Turner (odc. 55),
    • kici sygnał (odc. 56a),
    • Trixie Tang (odc. 56b, 60a, 62b, 66b, 68b),
    • Flooky (odc. 57-58),
    • Gibka Szybka Betty (odc. 57-58),
    • dzieciak reporter (odc. 57),
    • zielonowłosa wróżka (odc. 58),
    • kobieta witająca w Świecie Dorosłych (odc. 59b),
    • kobieta karmiąca tatę Timmy'ego winogronami (odc. 59b),
    • rudowłosa nastolatka (odc. 59b),
    • Sanjay (odc. 60b, 63b, 64a),
    • sprzedawczyni lodów (odc. 61a),
    • Blonda (odc. 62a),
    • jeden z wróżków (odc. 67b),
    • blondynka (odc. 68a),
    • Ani (odc. 69)
  • Krzysztof Banaszyk
    • H.P. (odc. 57-58),
    • Sanderson (odc. 57-58),
    • Francis (odc. 60a)
  • Anna Wodzyńska
    • Iwonka Siemacho (odc. 57),
    • Binky (odc. 58),
    • Głos komputera NegaTimmy’ego (odc. 59a),
    • pracowniczka Adrenalandu (odc. 59b),
    • blondwłosa dziewczynka (odc. 59b),
    • dziewczyna prosząca Timmy'ego o autograf (odc. 59b),
    • Weronika (odc. 60a),
    • współprowadząca jugopotamskich wiadomości (odc. 62b),
    • Carly (odc. 62b)
    • jedna z supermodelek (odc. 64a),
    • Zębowa Wróżka (odc. 65b),
    • Mama Cosma (odc. 66a),
    • jedna z wróżków (odc. 67b)
  • Sebastian Cybulski
    • nastolatek #2 (odc. 61a),
    • klaun (odc. 61a),
    • facet w kostiumie szczura (odc. 61b),
    • właściciel paletki (odc. 63a),
    • Francis (odc. 63b, 67b),
    • Super motor (Super rower) (odc. 64a),
    • Thomas Jefferson (odc. 64a),
    • Bucky Miernygracz, tata Chestera (odc. 65b),
    • Sammy (odc. 66a),
    • Simon Gwiazdalski (odc. 67b),
    • rudowłosy chłopak (odc. 68a),
    • policjant (odc. 68a),
    • brązowowłosy facet (odc. 68a),
    • skrzat (odc. 68b),
    • Ving (odc. 69)
  • Jacek Wolszczak
    • Członek ekipy produkcyjnej (odc. 62a),
    • Binky (odc. 62b, 67b),
    • Remy Mocmakaski (odc. 66b, 68b),
    • jeden z wróżków (odc. 67b),
    • Chad (odc. 68a),
    • Indyk Chuck (odc. 69)
  • Marek Bocianiakrakieta (odc. 67a)
  • Marcin HycnarSprig Speevak (odc. 69)

i inni

Lektor:

Spis odcinków

Premiera odcinka N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
20.12.2006 001 Duży problem The Big Problem
Ostra gra! Power Mad!
04.12.2006 002 Niezły kosmos Spaced Out
Magiczny szpieg TransParents
04.12.2006 003 Szczena w dół! Chin Up!
Pieskie życie Dog’s Day Afternoon
05.12.2006 004 Jedno życzenie za daleko A Wish To Far
Tyci Timmy Tiny Timmy
06.12.2006 005 Ojcowska afera Father Time!
Kłótnia Apartnership!
07.12.2006 006 Boski cap Dream Goat!
Gra w to samo The Same Game!
SERIA DRUGA
11.12.2006 007 Gwiazdka każdego dnia! Christmas Every Day!
12.12.2006 008 Boysi w bandzie Boys In The Band
Ekstremalny sport The Hex Games
13.12.2006 009 Timmy Laleczka Boy Toy
Inspektor-Detektor Inspection Detection
14.12.2006 010 Życie w akcji Action Packed
Pan mądraliński Smarty Pants
18.12.2006 011 Super rower Superbike
Chwila w cudzej skórze A Mile In My Shoes
19.12.2006 012 Niewidzialny Timmy Timvisible
Zabobony i przesądy That Old Black Magic
06.01.2007 013 Życzenie dla kumpla Foul Balled!
Być kobietą The Boy Who Would Be Queen
07.01.2007 014 Totalny kosmos Totally Spaced Out
Szybka zmiana miejsc The Switch Glitch
13.01.2007 015 Mega-Mama i Total-Tata Mighty Mom & Dyno Dad
Rycerski rycerz Knighty Knight
14.01.2007 016 Wróżkowie kontra wróżek Fairy Fairy Quite Contrary
Nektar ze skarpet Nectar of the Odds
21.01.2007 017 Niech żyje wódz Hail to the Chief
Śmikstoria Twistory
22.01.2007 018 Prima Aprilis Fool’s Day Out
Deja Vu Deja Vu
27.01.2007 019 Internetowy świat Information Stupor Highway
28.01.2007 020 Straszni wróżkowie Scary Godparents
SERIA TRZECIA
021 Rozregułowani Ruled Out
Takie życie That’s Live!
24.02.2007 022 Zęby na błysk Shiny Teeth
Dziwny zachód Odd Odd West
25.02.2007 023 Mikrofonia Microphony
Totalnie wystrzeleni w kosmos So Totally Spaced Out
03.03.2007 024 Miłość w natarciu Love Struck
13.10.2007 025 Cosmozlot Cosmo Con
Wanda ma wychodne Wanda’s Day Off
14.03.2009 026 Fajna robota Odd Jobs
Magia kina Movie Magic
03.03.2008 (KidsCo) 027 Abra-Katastrofa! Abra-Catastrophe!
04.03.2008 (KidsCo) 028
05.03.2008 (KidsCo) 029
06.03.2008 (KidsCo) 030 Nocna impreza Sleep Over & Over
Matka natura Mother Nature
07.03.2008 (KidsCo) 031 Karmazynowa Broda, SuperMama i DynamoTata The Crimsom Chin Meets Mighty Mom & Dyno Dad
Blokada silnika Engine Blocked
10.03.2008 (KidsCo) 032 Gorące życzenie Most Wanted Wish
Wedle życzenia This Is Your Wish
11.03.2008 (KidsCo) 033 Zdrowy sen Beedy Bye
Tam, gdzie trawa zielona The Grass Is Greener
12.03.2008 (KidsCo) 034 Tajemnica Denzela Crockera The Secret Origin Of Denzel Crocker
13.03.2008 (KidsCo) 035 Timmy król Kung Fu Kung Timmy
Kto jest czarownicą? Which Witch Is Witch?
14.03.2008 (KidsCo) 036 Cisza Pipe Down!
Wielki temat The Big Scoop!
17.03.2008 (KidsCo) 037 Fala zbrodni Crime Wave
Dziwna piłka Odd Ball
18.03.2008 (KidsCo) 038 Gdzie jest Wanda? Where’s Wanda?
Fantastyczny Gary Imaginary Gary
19.03.2008 (KidsCo) 039 Głos Skowronka Chip Off The Old Chip
Człowiek śniegu Snow Bound
20.03.2008 (KidsCo) 040 Miss Mrokowa Miss Dimsdale
Rozum kontra magia Mind Over Magic
SERIA CZWARTA
21.03.2008 (KidsCo) 041 Żywa literatura Shelf Life
24.03.2008 (KidsCo) 042 Magiczna kopiarka Hard Copy
Rodzice w opałach Parent Hoods
25.03.2008 (KidsCo) 043 Światła! Kamera! Adam! Lights! Camera! Adam!
Pamiętnik Vicky A Bad Case Of Diary-Uh
26.03.2008 (KidsCo) 044 Dzidziuś Baby Face
Mam rację Mr. Right
27.03.2008 (KidsCo) 045 Nieoczekiwana zamiana Vicky Vicky Loses Her Icky
Korporacja Skrzat Pixies, Inc.
28.03.2008 (KidsCo) 046 Osobliwa para The Odd Couple
Klasowy błazen Class Clown
31.03.2008 (KidsCo) 047 Życzenie superbohatera The Big Superhero Wish
01.04.2008 (KidsCo) 048 Super kumple Power Pals
Emocjonalny zgiełk Emotion Commotion
02.04.2008 (KidsCo) 049 Wróżkowi przyjaciele i sąsiedzi Fairy Friends and Neighbours
Tylko my dwoje Just the Two of Us
03.04.2008 (KidsCo) 050 Kto jest twoim Tatą? Who’s Your Daddy?
Domowy szkodnik Home Wrecker
04.03.2008 (KidsCo) 051 Nowa ośmiornica w mieście A New Squid in Town!
Naprawiacze życzeń Wish Fixers
07.03.2008 (KidsCo) 052 Prawda lub Cosmokwencje Truth or Cosmoquences!
Łomot na plaży Beach Bummed
01.03.2011 053 Zdobywcy kanałów Channel Chasers
02.03.2011 054
03.03.2011 055
04.03.2011 056 Kotman kontra Szkarłatna Szczena Catman Meets the Crimsom Chin
Dżin bez zasad Genie Meanie Minie Mo
07.03.2011 057 Koniec ze szkołą! Musical School’s Out! The Musical
08.03.2011 058
09.03.2011 059 Nega-Timmy Nega-Timmy
Miłość od pierwszego zjeżdżania Love At The First Height
SERIA PIĄTA
10.03.2011 060 Zrób to You Doo
Tylko deser! Just Desserts!
14.03.2011 061 Dziecięce marzenia Go Young, West Man
Życzenie urodzinowe Birthday Wish
15.03.2011 062 Blonda jest ładniejsza Blondas Have More Fun!
Pięciodniowe święto F.L.A.R.G. Five Days of F.L.A.R.G.
16.03.2011 063 Dwuwymiarowy nawiedzony dom Timmy’ego Timmy’s 2-D House of Horror
Zastanów się, co mówisz It’s a Wishful Life!
17.03.2011 064 Ucieczka z Odżyczeniowej Wyspy Escape from Unwish Island
Wspaniały plan The Gland Plan
21.03.2011 065 I znowu Norm Back to Norm
Ząb za rękę Teeth for Two
22.03.2011 066 Tajemniczy zamek Hassle in the Castle
Powrót z wyspy Remy Rides Again
23.03.2011 067 Pogadajmy o śmieciach Talkin’ Trash!
Timmy w telewizji Timmy TV
24.03.2011 068 Zamaskowany Magik The Masked Magician
Impreza dla wybranych The Big Bash
28.03.2011 069 Kosmiczny bohater Crash Nebula
070/JT1 The Jimmy Timmy Power Hour
08.03.2009 071 Muuuuuuczący dzień Mooooving Day
Wielka Wanda Big Wanda
15.03.2009 072 Ooooo brachu… Oh, Brother
Znajdź to What’s The Difference?
22.03.2009 073 Atak mądrali Smart Attack
Operacja F.U.N. Operation F.U.N.
29.03.2009 074 Coś tu śmierdzi Something’s Fishy
Zamieniacz ciał Presto Change-O
05.04.2009 075 Stare, dobre czasy The Good, Old Days
Zagubiony w przyszłości Future Lost
24.10.2010 (cz. 1) 076/JT2 Jimmy Timmy Mocna Godzina 2: Zderzenia Mózgów The Jimmy Timmy Power Hour 2: When Nerds Collide!
12.04.2009 077 Timmy Barbarzyńca Timmy the Barbarian
Zastępstwo za wariata! No Substitute for Crazy!
19.04.2009 078/JT3 Jimmy Timmy Mocna Godzina 3: Świronatorzy! The Jimmy Timmy Power Hour 3: The Jerkinators!
26.04.2009 079 Wróżkowy Idol Fairy Idol
03.05.2009 080
ODCINEK SPECJALNY
S1 The 77 Secrets Of Fairly OddParents Revealed
SERIA SZÓSTA
16.08.2009 081 Wróżkowy dzidziuś Fairly OddBaby
22.08.2009 082
23.08.2009 083 Misja: Odpowiedzialność Mission: Responsible
Fryzuragan Hairicane
30.08.2009 084 Otwórz się! Open Wide and Say Aaagh!
Dziwni piraci OddPirates
06.09.2009 085 Olimpiada Wróżków The Fairly Oddlympics
13.09.2009 086 Drużyna chrzestna The Odd Squad
W razie niebezpieczeństwa For Emergencies Only
20.09.2009 087 Ser i Cracker Cheese and Crockers
Sto lat przed Timmym Land Before Timmy
27.09.2009 088 Wesołych życzeń Merry Wishmas
04.10.2009 089 Król Chang King Chang
Uniwersytet zagłady The End of The Universe-ity
11.10.2009 090 Super Poof Sooper Poof
Klinika życzeń Wishing Well
11.04.2011 091 Picu pucu Wishy Washy
Prywatka u Poofa Poof’s Playdate
21.11.2010 092 Wylana Vicky Vicky Gets Fired!
Szczeny miłosne Chindred Spirits
23.12.2010 093 9 żyć 9 Lives
Byle do śniadania Dread and Breakfast
24.02.2011 094 Nieurodziny Birthday Bashed
Maminsynek Momnipresent
13.12.2010 095 Trylogia Życzeń: Wielki początek Wishology: The Big Beginning
096
20.12.2010 097 Trylogia Życzeń: Pasjonujący środek Wishology: The Exciting Middle Part
098
20.12.2010 099 Trylogia Życzeń: Ostateczny koniec Wishology: The Final Ending
100
SERIA SIÓDMA
07.03.2011 101 Anty-Poof Anti-Poof
08.03.2011 102 Stary do pary Add-a-Dad
Wiewiórczy skaut Squirrely Puffs
09.03.2011 103 Jak mysz z kotem Mice-Capades
Przepis na katastrofę Formula For Disaster
10.03.2011 104 Potomek Bad Heir Day
Grecy i imbecyl Freaks and Greeks
17.03.2011 105 Tim Mucha Fly Boy
Wróżek zastępczy Temporary Fairy
24.03.2011 106 Cracker na odwyku Crocker Shocker
Super Zero Super Zero
31.03.2011 107 Stary-mary Dadracadabra
Rzepa krzepi Timmy Turnip
07.04.2011 108 Człowiek orkiestra One Man Banned
Przyjaciółeczka Frenemy Mine
14.04.2011 109 Kurza grypa Chicken Poofs
Amorek potworek Stupid Cupid
21.04.2011 110 Agent 00 Schnozmo Double Oh Schnozmo
Planeta Poof Planet Poof
28.04.2011 111 Jak zostać szefem? The Boss of Me
Cel Poof He Poofs, He Scores
05.05.2011 112 Zabawa w zagładę Play Date of Doom
Pupil belfra Teacher’s Pet
12.05.2011 113 Dzień matki Manic Mom Day
Złoty Cracker Crocker of Gold
19.05.2011 114 Plażowe patałachy Beach Blanket Bozos
Ducho-knoty Poltergeeks
26.05.2011 115 Stary człowiek a może The Old Man and the C-
Balans mąki Balance of Flour
02.06.2011 116 Bitwa na dania Food Fight
Proszę nie karmić Turnerów Please Don’t Feed the Turners
09.06.2011 117 Nie ma jak ściema Take and Fake
Regulamin Cosma Cosmo Rules
16.06.2011 118 Zgaś światło Lights Out
Tata za burtą Dad Overboard
23.06.2011 119 Domek na farmie Farm Pit
Crack Show Crock Talk
30.06.2011 120 Szkoła mocstawowa Spellementary School
Operacja: Górecki Operation Dinkleberg
SERIA ÓSMA
19.04.2012 121 Miłosny trójkąt Love Triangle
10.03.2012 122 Sekretne życzenie Timmy’ego Timmy’s Secret Wish
123
26.04.2012 124 Tatowie kontratakują Invasion of the Dads
03.05.2012 125 Atak lebiegów When L.O.S.E.R.S. Attack
10.05.2012 126 Poznajcie wróżków Meet the Oddparents
FILMY
16.12.2011 F1 Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy A Fairly Odd Movie: Grow Up, Timmy Turner!
15.12.2013 F2 Wróżkowie chrzestni: Timmy ratuje święta A Fairly Odd Christmas
25.10.2014 F3 Wróżkowie chrzestni: Rajskie tarapaty A Fairly Odd Paradise
SERIA DZIEWIĄTA
04.11.2013 127 Magiczny pies Fairly OddPet
05.11.2013 128 Druh Górecki Dinklescouts
06.11.2013 Cosmo z lampy I Dream of Cosmo
07.11.2013 129 Turner i Pooch Turner & Pooch
08.11.2013 Krzywa głąbowa Dumbbell Curve
12.11.2013 130 Bunt dwulatków The Terrible Twosome
13.11.2013 Apka pułapka App Trap
14.11.2013 131 Siła natury Force of Nature
15.11.2013 Wiralowe świry Viral Vidiots
11.11.2013 132 Straszni chrzestni Scary GodCouple
18.11.2013 133 Dwa i pół dziecka Two and a Half Babies
19.11.2013 Kotwica w dół Anchors Away
20.11.2013 134 Gdzie jest emo? Finding Emo
21.11.2013 Pogromcy kurzu Dust Busters
22.11.2013 135 Tożsamość nudy The Bored Identity
25.11.2013 Witaj w klubie Country Clubbed
27.10.2014 136 Znikł pies Dog Gone
Powrót do przeszłości Turner Back Time
28.10.2014 137 Cosmonopoly Cosmonopoly
Boha-pies Hero Hound
29.10.2014 138 Chłopiec i chło-pies A Boy and His Dog-Boy
Cracker bloker Crock Blocked
30.10.2014 139 Świry na tory Weirdos on a Train
03.11.2014 Tony Timmy’ego Tons of Timmys
04.11.2014 140 Nie wywołuj psa z lasu Let Sleeper Dogs Lie
05.11.2014 Kota-strofa Cat-Astrophe
06.11.2014 141 Kacza paczka Lame Ducks
07.11.2014 Idealny koszmar A Perfect Nightmare
10.11.2014 142 Miłość od pierwszego szczeku Love at First Bark
11.11.2014 Zrzędy na urlopie Desperate Without Housewives
12.11.2014 143 Jorgen wielobranżowiec Jerk of All Trades
13.11.2014 Atak smaku Snack Attack
14.11.2014 144 Uturnerowiator Turning Into Turner
17.11.2014 Zaginiona różdżka The Wand That Got Away
18.11.2014 145 Drżenie na scenie Stage Fright
19.11.2014 Spłukani Gone Flushin’
20.11.2014 146 Starsi chrzestni Fairly Old Parent
21.11.2014 147 Szkoła Crackera School of Crock
24.11.2014 148 Mroczne opowieści Dimmsdale Tales
25.11.2014 149 Szybcy i przeszli The Past and the Furious
26.11.2014 150 Początki wróżka The Fairy Beginning
27.11.2014 151 Bajeczki Fairly Odd Fairy Tales
28.11.2014 152 Najlepszy wróg człowieka Men’s Worst Friend
SERIA DZIESIĄTA
22.08.2016 153 Dziel się wróżkiem, nie panikuj The Big Fairy Share Scare!
24.08.2016 154 Wystrugaj wariata Whittle Me This!
23.08.2016 Mistrz burmistrz Mayor May Not
24.08.2016 155 Wiewiórcza skautka Girly Squirrely
29.08.2016 Urodzinowa bitwa Birthday Battle
31.08.2016 156 Sprawiedliwe misie The Fair Bears
01.09.2016 Powrót G.A.M.O.N.I Return of the L.O.S.E.R.S.
12.09.2016 157 Szarfowa wysypka A Sash and a Rash
Ryba z wody Fish Out of Water
20.10.2016 (Nick HD) 158 Cracki-zwierzaki Animal Crockers
21.10.2016 (Nick HD) Kich nad Crakerskim gniazdem One Flu Over the Crocker’s Nest
17.10.2016 159 Paka dla głuptaka Booby Trapped
26.10.2016 160 Niebieski anioł Blue Angel
27.10.2016 Markuj się Marked Man
19.10.2016 161 Clark Laser Clark Laser
11.11.2016 Wydany za mamę Married to the Mom
01.11.2016 162 Która to który Which is Wish
02.11.2016 Kasztan i Groźniak Nuts and Dangerous
04.11.2016 163 Zjazd wróżków Fairy Con
03.11.2016 Igrzyska głodu The Hungry Games
07.11.2016 164 Wiosenny zryw Spring Break-Up
08.11.2016 Mrokowy młyn Dimmsdale Daze
09.11.2016 165 Kot i mysz Cat ’n Mouse
10.11.2016 Jak dwie krople Crackerów Chip off the Old Crock
27.03.2017 166 Kosmonautata Space-CADAD
28.03.2017 Wariacje w wakacje Summer Bummer
30.03.2017 167 Królicza pułapka Hare Raiser
29.03.2017 Kapustkowy zawrót głowy The Kale Patch Caper
31.03.2017 168 Tatlantyda Dadlantis
03.04.2017 Chloe stróż Chloe Rules!
04.04.2017 169 Impreza Crackera Crockin’ The House
05.04.2017 Tak, obecna Tardy Sauce
06.04.2017 170 Dzier-gamonie Knitwits
07.04.2017 Mrokowo ma talent Dimmsdale’s Got Talent?
14.08.2017 (Nick HD) 171 Super opiekunka z papierami Certifiable Super Sitter
22.08.2017 (Nick HD) 172 Cracko-włosa i trzy Uczciwe misie Goldie-Crocks and the Three Fair Bears
21.08.2017 (Nick HD) Lansik Szmansik Fancy Schmancy

Linki zewnętrzne