Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Puzzle Quest:
Challenge of the Warlords

Puzzle Quest.jpg
Gatunek fantasy, logiczna
Producent Infinite Interactive
Wydawca D3 Publisher
Dystrybutor CD Projekt
Rok produkcji 2007
Premiera dubbingu 12 czerwca 2008
Platformy z dubbingiem PC
Puzzle Quest: Challenge of the Warlords – gra fabularno-logiczna stworzona przez Infinite Interactive. W Polsce wydana przez CD Projekt 12 czerwca 2008 roku.

O grze

Puzzle Quest to barwna, oryginalna gra logiczna, zawierająca liczne elementy RPG i osadzona w... Etherii, świecie doskonale znanym każdemu miłośnikowi strategii fantasy. Autorami omawianej pozycji są bowiem ludzie z Infinite Interactive, której założyciel, Steve Fawkner, jest jednocześnie twórcą serii gier ze świata Warlords, zaś sama firma odpowiada m.in. za stworzenie Warlords 4 i Warlords Battlecry 3. Nie dziwi więc tak egzotyczne połączenie gatunków – jądrem rozgrywki jest zabawa wymagająca wysilenia szarych komórek, lecz już cała fabularna otoczka w mniejszym lub większym stopniu nawiązuje do miejsc i wydarzeń dobrze znanych ze wspomnianych gier.

Chociaż logiczna część Puzzle Quest w podstawowych założeniach bazuje na popularnej, darmowej grze Bejeweled, to już mnogość opcji i rozszerzone zasady rozgrywki szybko udowadniają, iż mamy tutaj do czynienia z produkcją o wiele bardziej przemyślaną i rozbudowaną koncepcyjnie. Głównym trybem gry jest kampania dla jednego gracza, zawierająca długi i intrygujący scenariusz. Zabawę rozpoczynamy od zdefiniowania naszej wirtualnej postaci – wybieramy więc odpowiedni portret, profesję i inne parametry, które bezpośrednio wpływają na charakter rozgrywki. Stopniowo poznajemy kolejne rozdziały opowiadanej historii, tocząc po drodze masę pojedynków logiczno-taktycznych z napotkanymi przeciwnikami.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=8461

Wersja polska

Wystąpili: