Rick i Morty

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Rick i Morty

Rick and Morty

Rick i Morty Plakat.jpg
Gatunek animowany, komedia
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Netflix, Comedy Central
Dystrybutor DVD {{{dystrybutor dvd}}}
Dystrybutor Blu-ray/DVD {{{dystrybutor bluraydvd}}}
Lata produkcji 2013 – obecnie
Data premiery dubbingu 27 sierpnia 2016 (1. wersja)
28 lipca 2017 (2. wersja)
Wyemitowane
serie
3 z 3 (1. wersja)
2 z 3 (2. wersja)
Wyemitowane odcinki 31 z 31 (1. wersja)
13 z 31 (2. wersja)

Rick i Morty (ang. Rick and Morty) – amerykański animowany serial telewizyjny dla dorosłych tworzony przez Justina Roilanda oraz Dana Harmona dla Adult Swim.

Serial z pierwszą wersją dubbingu dostępny w serwisie Netflix od 27 sierpnia 2016 roku.

Druga wersja dubbingu emitowana na kanale Comedy Central od 28 lipca 2017 roku.

Fabuła

Genialny naukowiec-alkoholik, Rick, porywa swojego płaczliwego wnuka, Morty’ego. Razem przeżywają dzikie eskapady do odległych galaktyk i alternatywnych światów.

Źródło: Netflix

Wersja polska

Pierwsza wersja

Wersja polska: BTI Studios na zlecenie Netflix
Reżyseria i dialogi: Jan Aleksandrowicz-Krasko
Tłumaczenie: Zuzanna Chojecka (seria III)
Teksty piosenek: Aleksander Orsztynowicz-Czyż (serie II-III)
Kierownictwo muzyczne: Aleksander Orsztynowicz-Czyż (seria III)
Dźwięk i montaż:

Dźwięk: Łukasz Fober, Michał Muzyka (seria II)
Montaż: Anna Przegendza (seria II)
Zgranie: Alicja Nowak (seria III)
Kierownictwo produkcji:

Wystąpili:

W pozostałych rolach:

  • Miriam Aleksandrowicz
    • Pani Placuszek (odc. 2),
    • Prezenterka wiadomości (odc. 2, 6),
    • Joyce Smith (odc. 3),
    • Olbrzymka (odc. 5),
    • Samantha (odc. 5),
    • Spikerka (odc. 7),
    • Prowadząca Dzień dobry, Pluton (odc. 9),
    • Pani Tate (odc. 9),
    • Opiekunka w Jerryszkole (odc. 13)
  • Jan Aleksandrowicz-Krasko
    • Frank Palicki (odc. 1),
    • Roger (odc. 3),
    • Tom Randolph (odc. 3),
    • Kosmita #1 (odc. 4),
    • Spiker Radia Ziemia (odc. 4),
    • Jeden z wieśniaków (odc. 5),
    • Kelner (odc. 5),
    • Przesłuchujący #2 (odc. 5),
    • Sędzia-olbrzym (odc. 5),
    • Brad (odc. 6, 11),
    • Brad Anderson (odc. 7),
    • Sprzedawca (odc. 7),
    • Lektor Saturday Night Live (odc. 8),
    • Policjant (odc. 8),
    • Sędzia w serialu (odc. 8),
    • Śmieciarz (odc. 8),
    • Trąboludź (odc. 8),
    • Kelner-krzesło (odc. 10),
    • Kapitan statku (odc. 11),
    • Pracownik fabryki lodów (odc. 12),
    • Klient (odc. 13),
    • Roy (odc. 13),
    • Trybo-policjant #2 (odc. 13),
    • Szef Roya (odc. 13),
    • Gazeciarz (odc. 14),
    • Jeden z kosmitów (odc. 14),
    • Ochroniarz #2 (odc. 14),
    • Odwrotna Żyrafa (odc. 15),
    • Ice-T (odc. 16),
    • Simon (odc. 16),
    • Ojciec Huntera (odc. 17),
    • Prezenter wiadomości (odc. 17),
    • Przedstawiciel rządu (odc. 17),
    • Żołnierze (odc. 17),
    • Kosmitka z wyobrażenia Jerry'ego (odc. 18),
    • Toby Matthews (odc. 18),
    • Doktor Klocek (odc. 19),
    • Lektor reklamy płatków Oczodółmana (odc. 19),
    • Ochroniarz (odc. 19),
    • Stand-uper (odc. 19),
    • Zapowiadacz Anty-wiadomości z Michaelem Thompsonem (odc. 19),
    • Człek-ptak / Człek-feniks (odc. 22),
    • Agent #1 (odc. 24),
    • Kelner (odc. 26)
  • Anna Apostolakis-Gluzińska
    • Sędzina (odc. 7),
    • Uczestniczka przyjęcia (odc. 9),
    • Lucy (odc. 11)
  • Krzysztof Banaszyk
    • Strach Terry (odc. 2),
    • Eric McMan (odc. 3),
    • Kosmita #2 (odc. 4),
    • Jeden z wieśniaków (odc. 5),
    • Zamordowany olbrzym (odc. 5),
    • Lektor zwiastuna filmu o dwóch braciach (odc. 8),
    • Szef policji (odc. 8),
    • Prowadzący Dzień dobry, Pluton (odc. 9),
    • Lektor zwiastuna filmu (odc. 10),
    • Człek-ptak (odc. 11, 16, 21)
  • Przemysław BluszczRisotto Groupon (odc. 26)
  • Tomasz Błasiak
    • Poncho (odc. 3),
    • Książę Nebulon (odc. 4),
    • Prawnik (odc. 5),
    • Koleś, który nie potrafi się pohamować (odc. 8),
    • Gość z reklamy Sztucznych Drzwi (odc. 8),
    • Trybogłowy (odc. 11, 13, 25),
    • Myśliwy (odc. 12),
    • Paul Fleischman (odc. 13),
    • Recepcjonista (odc. 13),
    • Blim Blam (odc. 14),
    • Obcy (odc. 14),
    • Ochroniarz (odc. 14),
    • Kuzyn Nicky (odc. 15),
    • Łapicuszek (odc. 16),
    • Terry (odc. 16),
    • Pediatra (odc. 17),
    • Prezydent Miniświata (odc. 17),
    • Asystent (odc. 19),
    • Phillip Jacobs (odc. 19),
    • Prowadzący teleturniej Jak się tu znalazłem? (odc. 19),
    • Sędzia-kosmita (odc. 19),
    • Jaguar (odc. 24),
    • Krokobot (odc. 25)
  • Maksymilian BogumiłNatręt Wtopa (odc. 26)
  • Dawid Czupryński
    • Dostawca pizzy (odc. 21),
    • Pat Gueterman (odc. 21)
  • Jacek Czyż
    • Pan Goldenfold (serie I-II),
    • Ruben Ridley (odc. 3),
    • Spiker TV (odc. 8),
    • Bezdomny (odc. 14),
    • Lektor BBC Two (odc. 19)
  • Maciej DąbrowskiPan Kupkazpupki (odc. 15, 21)
  • Marta DobeckaTricia Lange (odc. 26-27)
  • Jarosław Domin
    • Pimpek (odc. 2),
    • Centaur (odc. 2),
    • Doktor Xenon Kwiat (odc. 3),
    • Davin (odc. 6),
    • Morty Jr. (dorosły) (odc. 7),
    • Dzidzionogi (odc. 8),
    • Lektor zwiastuna filmu Weekend u martwej kociary II (odc. 8),
    • Kisiel (odc. 12),
    • Wujek Steve (odc. 15),
    • Żyd (odc. 16),
    • Dziennikarz (odc. 19),
    • Michael Thompson (odc. 19),
    • Pichael Thompson (odc. 19),
    • Conroy (odc. 22),
    • Vance Maximus (odc. 25)
  • Dorota Furtak-Masica
    • Jessica,
    • Jedność (odc. 14)
  • Karol GajosTyci koleś #1 (odc. 26)
  • Zuzanna Galia
    • Bizneswoman (odc. 14),
    • Staruszka (odc. 14),
    • Lekarka (odc. 15),
    • Pani Lodówka (odc. 15),
    • Lodziarka (odc. 17),
    • Pielęgniarka (odc. 19),
    • Arthricia (odc. 20),
    • Donna Gueterman (odc. 21)
  • Paweł Iwanicki
    • Nauczyciel Terry'ego (odc. 2),
    • Strach Glenn (odc. 2),
    • Leonard Smith (odc. 3),
    • Jeden z uczniów (odc. 4),
    • Kevin (odc. 4),
    • Kosmita #3 (odc. 4),
    • Pan Fasolka (odc. 5),
    • Mam Mrówki w Oczach Johnson (odc. 8),
    • Morderca (odc. 8),
    • Zwykłonogi (odc. 8),
    • Zgrzytek Noopers (odc. 9),
    • Pizza z pieczarkami (odc. 10)
    • Słuchawka #1 (odc. 10),
    • Pierwszy oficer (odc. 11),
    • Przewodnik (odc. 11),
    • Wolny Mobilus (odc. 11),
    • Prawnik (odc. 12),
    • Beta-7 (odc. 14),
    • pan Beauregard, lokaj (odc. 15),
    • Głowa (odc. 16),
    • Glexo Slimslom (odc. 18),
    • Latarnik (odc. 20),
    • Eli (odc. 23),
    • Agent #2 (odc. 24),
    • Milion Mrówek (odc. 25)
  • Tomasz Jarosz
    • Jefferson (odc. 14),
    • Pilot helikoptera (odc. 14),
    • Kaczuszka (odc. 15),
    • Naziol (odc. 15),
    • Golfista (odc. 16),
    • Pastor Bobe (odc. 16),
    • Chris (odc. 17),
    • Asystent wampira (odc. 18),
    • Kosmita na wózku (odc. 19),
    • Lektor zwiastuna filmu Jan Kwadrant Vincent 16 (odc. 19),
    • Mąż Samanthy (odc. 19),
    • Poborca podatkowy (odc. 19),
    • Prezenter wiadomości Kanału 9 (odc. 19),
    • Jeden z wieśniaków (odc. 20),
    • Kosmita-porywacz (odc. 29),
    • Ochroniarz (odc. 31)
  • Karolina Kalina-Bulcewicz
    • Kiara (odc. 30),
    • Amazońska prezydentka (odc. 31)
  • Jakub KamieńskiCornvelious Daniel (odc. 22)
  • Robert Kibalski
    • Gromflomita (kolega Glena) (odc. 1),
    • Cycuszkokupski (odc. 5),
    • Przesłuchujący #1 (odc. 5),
    • Mąż zamordowanej kobiety (odc. 8),
    • Murzyn (odc. 8),
    • Uczestnik przyjęcia (odc. 9),
    • Squanchy (odc. 11, 21),
    • Krombopulos Michael (odc. 13),
    • Szymuraj (odc. 15),
    • Generał Nathan (odc. 16),
    • Kradek (odc. 19),
    • Kosmita (odc. 22)
  • Maciej KowalikTommy Lipkip (odc. 30)
  • Tomasz Kozłowicz
    • Lektor dokumentu (odc. 2),
    • Prezenter TV (odc. 3),
    • Narrator reklamy (odc. 8)
  • Katarzyna Łaska
    • Straszna Melissa (odc. 2),
    • Głos z głośnika (odc. 3),
    • Koleżanka Jessici (odc. 6),
    • Mar-Sza (odc. 7),
    • Tammy Gueterman (odc. 11, 16, 21-22),
    • Weterynarz (odc. 12),
    • mały Roy (odc. 13),
    • żona Roya (odc. 13),
    • Dzwonek (odc. 15),
    • Statek Ricka (odc. 17, 21),
    • Żona Eli’ego (odc. 23)
  • Piotr Makarski
    • rudowłosy uczeń (odc. 27),
    • żołnierz na pogrzebie (odc. 28)
  • Maksymilian Michasiów
    • Krwotok (odc. 23),
    • Fuks Fuks (odc. 25)
  • Krzysztof Nowik
    • Gienek Wagina (odc. 1, 5-6, 9, 16, 18, 29),
    • jedna z Gazorpianek (odc. 7),
    • Właściciel pizzerii (odc. 8)
  • Dariusz Odija
    • Komentator (odc. 13),
    • Frankenstein (odc. 15),
    • Prezydent (odc. 16, 31),
    • Doktor Buldogul (odc. 19),
    • Terry Mason (odc. 20)
  • Aleksander Orsztynowicz-Czyż
    • Ethan (odc. 3, 26),
    • Bezgrypowy Raper (odc. 6),
    • Gazorpazorfield (odc. 8),
    • Pan Kichacz (odc. 8),
    • Partner Kiśla (odc. 12),
    • Głos w reklamie Pikseli i Żetonów (odc. 13),
    • Ochroniarz #1 (odc. 14),
    • Ołówkomil (odc. 15),
    • Alfabetarianin J (odc. 16),
    • Kyle (odc. 17),
    • Lektor programu Jak oni to robią? (odc. 19),
    • Oczodółman (odc. 19),
    • Ośmiornic (odc. 19),
    • Randy Dicknose (odc. 19),
    • Lord Tylnypaluch (odc. 23),
    • Logic (odc. 25),
    • Przewodnik (odc. 26),
    • Pan Kupkazpupki (odc. 31)
  • Justyna Orzechowska
    • Pani naukowiec (odc. 29),
    • Sekretarz stanu (odc. 31)
  • Maria PakulnisDoktor Wong (odc. 24)
  • Grzegorz Pawlak
    • Pan Goldenfold (seria III),
    • Paweł Bartek, szef agencji (odc. 24),
    • Sam Elliot, narrator reklamy Prostego Ricka (odc. 28)
  • Józef Pawłowski
    • Muchacho (odc. 20),
    • Kosmita rejestrujący (odc. 21)
  • Sebastian Perdek
    • Gromflomita-strażnik (odc. 1),
    • Jeden z wieśniaków (odc. 20),
    • Zyg Zag (odc. 29),
    • Sekretarz obrony (odc. 31)
  • Agata PruchniewskaDiane Sanchez (odc. 22)
  • Anna Rusiecka
    • Annie (odc. 3),
    • Morty Jr. (dziecko) (odc. 7),
    • Nancy (odc. 11)
  • Lidia Sadowa
    • Koleżanka Jessici (odc. 27),
    • Pani Placuszek (odc. 27),
    • Stacy (odc. 27)
  • Agata SkórskaJacqueline (odc. 27)
  • Przemysław Stippa
    • Pan Miszuk (odc. 5),
    • Lektor reklamy Niepohamowanego Soku (odc. 8),
    • Prowadzący program o szybkich tajemnicach (odc. 8),
    • Prezenter wiadomości (odc. 13),
    • Trybo-policjant #1 (odc. 13),
    • Zeep (odc. 17),
    • Grzyb (odc. 19),
    • Właściciel restauracji Tycie Gryzki (odc. 19)
  • Jakub Szydłowski
    • Pierd (odc. 13),
    • Gary (odc. 15),
    • Wampir (odc. 18),
    • Komentator (odc. 19)
  • Brygida Turowska-SzymczakSupernowa (odc. 25)
  • Bartosz WesołowskiCzłonek sztabu (odc. 22)
  • Aleksander Wysocki
    • Szef sztabów (odc. 22),
    • Shimmpy (odc. 23),
    • Alan Peron (odc. 25)
  • Leszek Zduń
    • Jacob (odc. 3),
    • Szef Jerry'ego (odc. 4),
    • Oślizgły Schodek (odc. 5),
    • Prezenter wiadomości (odc. 6),
    • David Letterman (odc. 8),
    • Pan Cylinder Jones (odc. 8),
    • Lucjan Potrzebny / Diabeł (odc. 9)
  • Joanna Brodzka
  • Grzegorz Kowalczyk
  • Natalia Kudelska
  • Julia Łukowiak
  • Katarzyna Michalska
  • Maksymilian Młynarski
  • Mateusz Mosiewicz
  • Michał Muzyka
  • Przemysław Niedzielski
  • Michał Pawlik
  • Krzysztof Rogucki
  • Marta Rudzińska
  • Dominika Sell
  • Ewa Serwa
  • Aleksandra Spyra
  • Dominik Szarwacki
  • Anna Ułas
  • Jan Wojtyński
  • Katarzyna Joanna Zawidzka
  • Łukasz Zubrzycki

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor:

Druga wersja

Wersja polska: Start International Polska na zlecenie Comedy Central
Reżyseria: Mariusz Arno Jaworowski
Dialogi: Alicja Petruszka-Roethel
Dźwięk i montaż: Janusz Tokarzewski
Kierownictwo produkcji: Anna Krajewska
Nadzór merytoryczny: Katarzyna Dryńska
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

i inni

Wykonanie piosenek:

i inni

Lektor:

Spis odcinków

Premiera
(Comedy Central)
№ 1 № 2 Tytuł polski (Netflix) Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
28.07.2017 01 01 Pilot Pilot
28.07.2017 02 02 Inteligentny pies Lawnmower Dog
25.08.2017 03 06 Park wnętrzności Anatomy Park
11.08.2017 04 04 Naga prawda M. Night Shaym-Aliens!
18.08.2017 05 05 Skrzynka z Meeseeksami Meeseeks and Destroy
04.08.2017 06 03 Eliksir miłości Rick Potion #9
08.09.2017 07 08 Bobas z innej planety Raising Gazorpazorp
15.09.2017 08 09 R jak Rick Rixty Minutes
22.09.2017 09 10 Idź do diabła Something Ricked This Way Comes
01.09.2017 10 07 Bliskie spotkania Rickowego stopnia Close Rick-counters of the Rick Kind
29.09.2017 11 11 Ryzykowna gra Ricksy Business
SERIA DRUGA
12.11.2017 12 12 Kwestia czasu A Rickle in Time
19.11.2017 13 13 Zdążyć przed Mortym Mortynight Run
14 14 Wielkie pochłanianie Auto Erotic Assimilation
15 Pasożyty pamięci Total Rickall
16 Totalny zjazd Get Schwifty
17 Oni wszyscy są szaleni The Ricks Must Be Crazy
18 Nowe ciało, nowe kłopoty Big Trouble In Little Sanchez
19 Międzywymiarowa kablówka 2: kuszenie losu Interdimensional Cable 2: Tempting Fate
20 Wielka czystka Look Who's Purging Now
21 Niewesołe wesele The Wedding Squanchers
SERIA TRZECIA
22 W głąb wspomnień The Rickshank Rickdemption
23 Szmaragdowy obiekt pożądania Rickmancing the Stone
24 Ogór Rick Pickle Rick
25 Obrońcy 3: Powrót Światokresa Vindicators 3: The Return of Worldender
26 Wirujące Drżenie The Whirly Dirly Conspiracy
27 Detoks Rest and Ricklaxation
28 Przygoda na Atlantydzie The Ricklantis Mixup
29 Morty’ego Mózgorozjeby Morty's Mind Blowers
30 Propozycja dla Beth The ABC's of Beth
31 Selfie w Białym Domu The Rickchurian Mortydate

Legenda

  • № 1 – numer odcinka według kolejności emisyjnej.
  • № 2 – numer odcinka według kolejności produkcji.

Plansze

Linki zewnętrzne