Rise of the Tomb Raider

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Rise of the Tomb Raider – przygodowa gra akcji autorstwa Crystal Dynamics, stanowiąca jedenastą odsłonę popularnego cyklu Tomb Raider, będąca kontynuacją gry o tym samym tytule z 2013 roku.

W Polsce gra wydana przez lokalny oddział Microsoftu na platformy Xbox One i Xbox 360 (premiera: 13 listopada 2015) i Cenegę na komputery osobiste (premiera: 29 stycznia 2016 roku) i konsolę PlayStation 4 (11 października 2016).

Dubbingu doczekało się również kilka dodatków DLC: Baba Yaga – Świątynia wiedźmy (premiera: 28 stycznia 2016), Zimna ciemność (premiera: 29 marca 2016) i Więzy krwi (premiera: 11 października 2016).

Opis

Rise of the Tomb Raider to jedenasta produkcja o przygodach Lary Croft, a zarazem druga po restarcie serii dokonanym w 2013 roku za sprawą gry Tomb Raider. Tak jak w przypadku wspomnianego tytułu, mamy do czynienia z dziełem zespołu Crystal Dynamics, które reprezentuje gatunek przygodowych gier akcji z widokiem TPP i cechuje się sporą dawką brutalności oraz wieloma aspektami survivalowymi.

Omawiana produkcja kontynuuje historię opowiedzianą w poprzedniczce. Wydarzenia, jakie miały miejsce na wyspie Yamatai, odcisnęły piętno na bohaterce, czyniąc ją twardszą i bardziej bezwzględną, a zarazem niespokojną kobietą. Niestworzone opowieści młodej pani archeolog nie znajdują posłuchu w jej dawnym środowisku, co skazuje bohaterkę na wyalienowanie. Postanawia więc ona odnaleźć dowody na istnienie tego, z czym walczyła na wyspie – rusza w tym celu na Syberię, na poszukiwanie legendarnego, spowitego aurą niewidzialności miasta Kitież, które kryje jakoby tajemnicę nieśmiertelności. To jednak tylko pierwszy przystanek na drodze Lary – w późniejszych etapach bohaterka odwiedza także inne zakątki globu, w których, ciekawostka, twórcy na prośbę fanów umieścili znacznie więcej ikonicznych dla serii grobowców niż poprzednio.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=24074

Wersja polska

Głosów użyczyli:

W pozostałych rolach:

i inni

Linki zewnętrzne

Tomb Raider
Gry Tomb RaiderRise of the Tomb RaiderShadow of the Tomb Raider
Filmy Tomb Raider