Samuraj Jack

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Samuraj Jack

Samurai Jack

Gatunek animacja
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Cartoon Network
Dystrybutor DVD {{{dystrybutor dvd}}}
Dystrybutor Blu-ray/DVD {{{dystrybutor bluraydvd}}}
Lata produkcji 2001-2004, 2017
Data premiery dubbingu 1 czerwca 2002
Wyemitowane
serie
4 z 5
Wyemitowane odcinki 52 z 62

Samuraj Jack (org. Samurai Jack, 2001-2004, 2017) – amerykański serial animowany, produkcji Cartoon Network Studios.

Serial miał premierę w Polsce 1 czerwca 2002 roku na antenie Cartoon Network – wyemitowano trzy pierwsze odcinki serialu w formie godzinnego filmu. Regularna emisja rozpoczeła się 2 września tego samego roku.

Fabuła

Samuraj Jack jest japońskim wojownikiem, który dzięki wielkiej sile fizycznej, sprytowi i opanowaniu, z każdej niemalże opresji wychodzi cało. Ma tradycyjny z wyglądu, ale posiadający magiczną moc miecz, którego używa tylko w słusznej sprawie. Odwiecznym wrogiem Jacka jest potwór-czarnoksiężnik Aku, którego nadprzyrodzone zdolności pozwalają przybierać mu najróżniejsze postaci i kształty. Podczas jednej z walk z nim stoczonej, samuraj zostaje wysłany do przyszłości, w której nie ma żadnych zasad i panuje zło Aku. Aby je zniszczyć, Jack musi dostać się z powrotem do przeszłości.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-39691

Wersja polska

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Dialogi polskie:

Reżyseria: Marek Robaczewski
Dźwięk i montaż:

Organizacja produkcji:

Wystąpili:

  • Grzegorz Małecki
    • Samuraj Jack,
    • Zły Jack (odc. 8)
  • Zbigniew KonopkaAku
  • Tomasz Grochoczyński
    • Pies Angus McDuffy (odc. 2),
    • Szkot (odc. 11, 17, 45-46),
    • Gangster (odc. 12),
    • Konferansjer (odc. 12)
  • Adam Bauman
    • Pies Dreyfuss (odc. 2),
    • Lassor, najstarszy Wełniak (odc. 4),
    • Robot-zabójca (odc. 5),
    • Robot-najemnik (odc. 6),
    • Ryba (odc. 8),
    • Wiking uwięziony w kamiennym ciele (odc. 10),
    • Komentator (odc. 16),
    • Szkot #2 (odc. 17),
    • Biskup w sztuce (odc. 24),
    • Spartok (odc. 25),
    • Inżynier (odc. 26),
    • Mężczyzna, który złapał Jacka w postaci kurczaka (odc. 27),
    • Przewodnik (odc. 32)
  • Teresa LipowskaJeden z żywiołów chroniących Kamień Neptuna (odc. 12)
  • Ryszard Nawrocki
    • Pies „Rothi” Rothchild (odc. 2-3),
    • Ochroniarz #2 (odc. 12),
    • Szef gangu (odc. 12)
  • Sławomir Pacek
    • Przechodzień (odc. 2),
    • Przywódca Vataquanian (odc. 4),
    • Kosmonauta #4 (odc. 5),
    • Tricerakin #3 (odc. 9),
    • Szeryf (odc. 11)
  • Cezary Nowak
    • Przechodzień (odc. 2),
    • Wełniak (odc. 4),
    • Kosmonauta Frederick (odc. 5),
    • Generał (odc. 7),
    • Funkcjonariusz (odc. 8),
    • Tricerakin #1 (odc. 9),
    • Robak #1 (odc. 15),
    • Gordo (odc. 16),
    • Angus (odc. 17),
    • Szkot #1 (odc. 17),
    • Szkot #3 (odc. 17),
    • Robot (odc. 18),
    • Brotok (odc. 25),
    • Właściciel sklepu z butami (odc. 26),
    • Czarodziej (odc. 27),
    • tata Oliwii (odc. 28),
    • Rama (odc. 38-39),
    • Max (odc. 41),
    • Ochroniarz (odc. 42)
  • Jan Kulczycki
    • Cesarz (odc. 2, 19),
    • Starzec (odc. 6)
  • Anna ChitroIkra (odc. 6)
  • Jolanta Wołłejko
    • Strażniczka Kamienia Neptuna (odc. 12),
    • Babcia Czerwonego Kapturka (odc. 13)
  • Krystyna Kozanecka
    • Blondwłosa dziewczynka (odc. 13),
    • Mały niedźwiadek (odc. 13),
    • Jedna z mieszkanek (odc. 24),
    • Żona inżyniera (odc. 26),
    • Mnich (odc. 32)
  • Lucyna Malec
    • Czarnowłosy dzieciak z długimi włosami spytany przez Aku (odc. 13),
    • Księżniczka Verbina (odc. 47)
  • Agata Gawrońska-BaumanDzieciak – Ślimak (odc. 13)
  • Anna Apostolakis
    • Szpieg Aku (odc. 2),
    • Kosmonautka (odc. 5),
    • Czarnowłosy dzieciak (odc. 13),
    • Jedna z małych świnek (odc. 13),
    • Jedno z dzieci (odc. 13),
    • Wróżka (odc. 15),
    • Jedna z mieszkanek (odc. 24),
    • Syn inżyniera (odc. 26),
    • Olivia (odc. 28),
    • Pani Klench (odc. 29),
    • Wiedźma (odc. 30),
    • Chłopiec z wioski (odc. 40),
    • Księżniczka Mira (odc. 44)
  • Jacek Kopczyński
    • Dziki człowiek (odc. 14),
    • Głowa robala #2 (odc. 15),
    • Gladiator (odc. 16),
    • Ranny (odc. 18)
  • Iwona RulewiczKobieta (odc. 15)
  • Krzysztof Zakrzewski
    • Gargulec (odc. 15),
    • Biczownik (odc. 16),
    • Celtycki druid (odc. 17),
    • Szkot (odc. 17)
  • Barbara ZielińskaŻona Szkota (odc. 17)
  • Wojciech Paszkowski
    • Jeden z więźniów (odc. 16),
    • Naukowiec (odc. 18),
    • Skalecznik (odc. 21),
    • Ra (odc. 38),
    • Złodziej (odc. 39)
  • Jerzy Dominik
    • Ochroniarz #1 (odc. 12)
    • Aquameiser (odc. 16),
    • Robot zabójca (odc. 18),
    • Strażnik świątyni (odc. 31),
    • Odyn (odc. 38)
  • Mirosław Zbrojewicz
    • Mnich (odc. 20),
    • Smok (odc. 21),
    • Przywódca łowców Imakandi (odc. 22)
  • Leszek Zduń
    • Demongo (odc. 23),
    • Żółty kosmita z pomarańczowymi włosami (odc. 27),
    • DJ na imprezie (odc. 28),
    • Pasażer (odc. 29),
  • Paweł Szczesny
    • Ezekiel (odc. 29),
    • Barman (odc. 42),
    • Szef (odc. 42),
    • Turysta #2 (odc. 43),
    • Borys (odc. 44),
    • Wódz (odc. 51)
  • Aleksandra RojewskaKuni (odc. 35)
  • Janusz WituchOjciec (odc. 35)
  • Karina Szafrańska
    • Dziewczynka (odc. 12),
    • Yamiko (odc. 35)
  • Łukasz LewandowskiNinja (odc. 36)
  • Eugeniusz RobaczewskiWielki Mistrz (odc. 36)
  • Zbigniew Suszyński
    • Pan Samuraj (odc. 42),
    • Alpinista (odc. 43),
    • Chitron 6 (odc. 47)
  • Tomasz Jarosz
    • Barmanka (odc. 9),
    • Jeden z więźniów (odc. 16),
    • Brązowowłosy chłopiec (odc. 26),
    • Jedna z kosmitek (odc. 26),
    • Niebieski kosmita (odc. 27)
    • Ja (odc. 44)
  • Jerzy Mazur
    • Turysta #2 (odc. 43),
    • Jestem (odc. 44)
  • Tomasz Kozłowicz
    • Dżentelmen (odc. 44),
    • X9 (odc. 50)
  • Monika Wierzbicka
    • Syreny (odc. 46),
    • Królowa Chrysalis (odc. 47)
  • Kajetan Lewandowski
    • Mały Jack (odc. 31),
    • Syn Wodza (odc. 51)

oraz:

  • Roman Szafrański
    • Jeden z psów (odc. 2),
    • Średni niedźwiadek (odc. 13)
  • Janusz Zadura
    • Przechodzień (odc. 2),
    • Kosmonauta #2 (odc. 5),
    • Kosmonauta #3 (odc. 5),
    • Tricerakin #2 (odc. 9),
    • Mężczyzna w tawernie (odc. 29)
  • Hanna ChojnackaGorylica (odc. 8)
  • Adam Szyszkowski
    • Król Tricerikan (odc. 9),
    • Rybak (odc. 9),
    • Pan Kamyk (odc. 12),
    • Jackie (odc. 13),
    • Jacqueline (odc. 13),
    • Macocha (odc. 13)
  • Andrzej Mastalerz
    • Blizna (odc. 12),
    • Ochroniarz #2 (odc. 12)
  • Marek Robaczewski
    • Pan Błysk (odc. 12),
    • Jedno z dzieci (odc. 13),
    • Jeden z niewolników (odc. 16),
    • Jeden z mieszkańców (odc. 21),
    • Ptak (odc. 21),
    • Sufler (odc. 24),
    • Jedna z kosmitek (odc. 26),
    • Mnich (odc. 37),
    • Jujunga (odc. 44),
    • Król Chrysalis (odc. 47)
  • Elżbieta Jędrzejewska
    • Blondwłosy dzieciak (odc. 13),
    • Jedna z małych świnek (odc. 13),
    • Jedno z dzieci (odc. 13),
    • Jedna z córek inżyniera (odc. 26)
  • Mirosława Niemczyk
    • Dzieciak przebrany za Samuraja Jacka (odc. 13),
    • Jedno z dzieci (odc. 13)
  • Sławomir OlszewskiDuży niedźwiadek (odc. 13)
  • Marcin Przybylski
    • Książę (odc. 24),
    • Taksówkarz (odc. 24),
    • Niebieski robot (odc. 26)
  • Wojciech BillipWieśniak (odc. 21)
  • Franciszek RudzińskiEgipcjanin #1 (odc. 31)
  • Jonasz TołopiłoEgipcjanin #2 (odc. 31)
  • Beata KawkaCesarzowa (odc. 38, 43)
  • Aleksander MikołajczakFryzjer (odc. 44)
  • Paweł Galia
    • Mistrz Ning (odc. 43),
    • Robot (odc. 44)
  • Cezary KwiecińskiKsiążę Astor (odc. 47)

i inni

Lektor:

Odcinki

  • Serial liczy 62 odcinki, i jest podzielony na 5 sezonów. Sezony 1-4 zostały wyprodukowane dla Cartoon Network, zaś niewyemitowany w Polsce piąty sezon dla stacji Adult Swim.

Spis odcinków

N/o Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
01 The Beginning
02 The Samurai Called Jack
03 The First Fight
04 Jack the Woolies and the Chritchellites
05 Jack in Space
06 Jack and the Warrior Woman
07 Jack and the Three Blind Archers
08 Jack vs Mad Jack
09 Jack Under the Sea
10 Jack and the Lava Monster
11 Jack and the Scotsman
12 Jack and the Gangsters
13 Aku's Fairy Tales
SERIA DRUGA
14 Jack Learns to Jump Good
15 Jack Tales
16 Jack and the Smackback
17 Jack and the Scotsman, Part 2
18 Jack and the Ultra-robots
19 Jack Remembers the Past
20 Jack and the Monks
21 Jack and the Farting Dragon
22 Jack and the Hunters
23 Jack versus Demongo, the Soul Collector
24 Jack is Naked
25 Jack and the Spartans
26 Jack’s Sandals
SERIA TRZECIA
27 Chicken Jack
28 Jack and the Rave
29 The Good, the Bad, and the Beautiful
30 Jack and the Zombies
31 Jack in Egypt
32 Jack and the Travelling Creatures
33 Jack and the Creature
34 Jack and Swamp Monster
35 Jack and the Haunted House
36 Jack, the Monks, and the Ancient Master’s Son
37 The Birth of Evil
38
39 Jack and the Labyrinth
SERIA CZWARTA
40 Samurai versus Ninja
41 Robo-Samurai versus Mondo Bot
42 Samurai versus Samurai
43 The Aku Infection
44 The Princess and the Bounty Hunters
45 Scotsman Saves Jack
46
47 Jack and the Flying Prince and Princess
48 Jack versus Aku
49 The Four Seasons of Death
50 Tale of X9
51 Young Jack in Africa
52 Jack and the Baby
SERIA PIĄTA

Linki zewnętrzne