Scooby Doo i Brygada Detektywów

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Scooby Doo i Brygada Detektywów

Scooby-Doo! Mystery Incorporated

Scooby Doo i Brygada Detektywów.jpg
Gatunek animowany, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Cartoon Network, Polsat, Super Polsat
Dystrybutor DVD Galapagos Films
Dystrybutor Blu-ray/DVD {{{dystrybutor bluraydvd}}}
Lata produkcji 2010-2012
Data premiery dubbingu 11 lutego 2011
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 52 z 52
Scooby Doo i Brygada Detektywów (org. Scooby-Doo! Mystery Incorporated, 2010-2012) – amerykański serial animowany produkcji Warner Bros.

Premiera w USA odbyła się 12 lipca 2010 roku. W Polsce DVD z premierowymi czterema odcinkami, wydane przez Galapagos Films, ukazało się 11 lutego 2011 roku. Premiera serialu w Cartoon Network odbyła się 29 sierpnia 2011 roku.

Fabuła

Akcja tej serii toczy się w rodzinnym miasteczku bohaterów, Kryształowym Zdroju, dumnie zwanym "Najbardziej nawiedzonym miejscem na Ziemi", gdzie duchy, potwory i inne zjawiska paranormalne to największa turystyczna atrakcja. Fred Jones, Daphne Blake, Velma Dinkley, Norville "Kudłaty" Rogers i ich pies Scooby Doo mają więc pełne ręce roboty, co jednak nie bardzo podoba się ich rodzicom. Poza zwykłymi zagadkami, przyjaciele mają również do rozwiązania inną tajemnicę: przed laty w Kryształowym Zdroju zaginęło czworo nastoletnich detektywów, zwanych Tajemniczą Spółką, którzy dziwnym trafem przypominają naszą czwórkę (mieli oni także gadającego zwierzaka – papugę). Na trop zaginionych bohaterowie wpadają dzięki tajemniczemu Panu E., który podrzuca im różne wskazówki.

Wersja polska

Dystrybucja na terenie Polski: GALAPAGOS FILMS (odc. 1-12)
Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi:

Dźwięk:

Montaż:

Kierownictwo produkcji:

Wystąpili:

  • Ryszard OlesińskiScooby Doo
  • Jacek BończykKudłaty
  • Jacek KopczyńskiFred
  • Beata Jankowska-TzimasDaphne
  • Agata Gawrońska-BaumanVelma
  • Janusz Wituch
    • Pan E / Ricky Owens,
    • Brokułowiec (odc. 5),
    • Szybki Wozik (odc. 14)
  • Adam BaumanSzeryf Stone
  • Cezary Kwieciński
    • Tata Kudłatego,
    • ogrodnik (odc. 10)
  • Brygida Turowska-Szymczak
    • Mama Kudłatego,
    • Amy (odc. 20),
    • Lady Marmolada (odc. 23),
    • Baba Jaga (odc. 28),
    • Frau Gluck (odc. 37),
    • żona farmera (odc. 43),
    • kelnerka (odc. 45),
    • mama (odc. 46),
  • Wojciech PaszkowskiTata Freda
  • Anna ApostolakisMama Velmy (Angie Dinkley)
  • Paweł Szczesny
    • Tata Velmy,
    • Lord Berry (odc. 8),
    • Stylowy Fantom (odc. 14),
    • Lord Infernicus (odc. 14),
    • farmer (odc. 27, 43),
    • doktor Henklefust (odc. 29),
    • Ned Fussbuster (odc. 31),
    • Valdesh Helgenjew (odc. 41),
    • Albrecht J. Schwartz (odc. 45)
  • Izabella Bukowska
    • Nan Blake,
    • Pani Feist (odc. 30),
    • Rodzona (odc. 34)
  • Miłogost Reczek
    • Barty Blake,
    • rzecznik Kipple (odc. 29),
    • Profesor Enrique Andelusossa (odc. 49)
  • Hanna Kinder-Kiss
    • Turystka (odc. 1),
    • Artur (odc. 5),
    • Mama Randy’ego (odc. 6),
    • Babcia Promyk (odc. 13),
    • Mama Szeryfa Stone’a (odc. 24),
    • Francilee Jackson / Agatha Juniper Sholenheimer (odc. 30, 45),
    • dziekan Dean Fenk (odc. 36),
    • starsza kobieta (odc. 39),
    • dżdżownica (odc. 41)
    • ponura farmerka (odc. 43)
  • Mirosław Wieprzewski
    • Robotnik #1 (odc. 1),
    • Peter Tryskuś (odc. 4),
    • Tata Randy’ego (odc. 6),
    • Gill Krótka Noga (odc. 8),
    • reżyser programu (odc. 19),
    • Winslow Fleach (odc. 21),
    • Don Fong (odc. 36),
    • pracownik ochrony (odc. 42),
    • mężczyzna #1 (odc. 46)
  • Marek Bocianiak
    • Robotnik #2 (odc. 1),
    • Ojciec dziewczynki (odc. 2)
  • Mikołaj Klimek
    • Robotnik #3 (odc. 1),
    • Cykadowy potwór (odc. 13)
  • Mieczysław Morański
    • Profesor Rafalo (odc. 1),
    • Listonosz (odc. 2),
    • Danny Darrow (odc. 17),
    • Dr Zin (odc. 40),
    • Profesor Horacy Kharon (odc. 46, 48),
    • kwiaciarz (odc. 49)
  • Waldemar Barwiński
    • Franklin Fruitmeir (odc. 1),
    • Oficer Johnson (odc. 10),
    • Rude Boy (odc. 44),
    • tata (odc. 46)
  • Anna GajewskaAngela Dynamit / Cassidy Williams (odc. 1, 3-6, 9, 14, 20-21, 25-26, 29, 31-33, 36-37, 52)
  • Julia Kołakowska
    • Dziewczynka (odc. 2),
    • Brenda (odc. 4, 21, 35),
    • Asystentka reżysera (odc. 19),
    • Moder Bjorklund (odc. 33),
    • Jenny Zin (odc. 40)
  • Andrzej Blumenfeld
    • Gerard Gator (odc. 2),
    • brat Szypra Sheltona (odc. 20)
  • Anna Sroka
    • Greta Gator (odc. 2),
    • Sheila Altoonian (odc. 11),
    • pani Andelusossa (odc. 49)
  • Jarosław Domin
    • Gunther Gator (odc. 2),
    • Policjant (odc. 3),
    • Daniel Frezette (odc. 7)
  • Jacek Wolszczakkierowca (odc. 3)
  • Krzysztof SzczerbińskiRung Drabinton (odc. 3)
  • Stefan Knothe
    • George Avocados (odc. 3),
    • Profesor Hatecraft (odc. 12, 25)
  • Jan Kulczycki
    • Szyper Shelton (odc. 3-4, 8, 20, 37, 42, 44, 52),
    • Kalareporzodkiew (odc. 5),
    • Harry Schnesle-Boysen (odc. 19),
    • woźny (odc. 41)
  • Grzegorz Kwiecień
    • Bud Piegus (odc. 4),
    • Rendy (odc. 6),
    • Gus Box (odc. 7),
    • Pirat #2 (odc. 8),
    • Rick Yantz (odc. 13),
    • Rekinek (odc. 14),
    • Młody Brad Chiles (odc. 25-26),
    • Randy Warsaw (odc. 32),
    • Gary (odc. 34-35, 52),
    • Doogle McGuiness (odc. 41),
    • Ian Hope (odc. 44)
  • Klaudiusz Kaufmann
    • Dylan (odc. 4, 21),
    • Chłopak (odc. 8),
    • Bezgłowy potwór (odc. 22),
    • Ethan (odc. 28, 34-35, 52),
    • Roboty (odc. 37, 52)
  • Dominika KluźniakMary-Anne Geerdon (odc. 5, 39)
  • Włodzimierz PressDoktor Portio (odc. 5)
  • Joanna Pach
    • Alicja Maj (odc. 6, 25),
    • Cheryl (odc. 35),
    • Dziewczynka (odc. 36),
    • Krissy Kristy (odc. 44),
    • Niunia (odc. 44, 46, 48, 52)
  • Dariusz OdijaEd Maszyna (odc. 6)
  • Wojciech Machnicki
    • Vincent Van Ghul (odc. 6-7, 19, 23, 33, 41),
    • Pirat #1 (odc. 8),
    • Cachinga / Charles Witerbe (odc. 22, 45),
    • Fernando El Aquirre (odc. 34, 48),
    • Dynopies (odc. 40)
  • Katarzyna ŁaskaCień (odc. 7)
  • Agnieszka Matynia
    • Kobieta z filmu (odc. 7)
    • Thorn (odc. 44),
    • dziewczynka (odc. 46)
  • Jolanta WołłejkoKrólowa Amanda (odc. 8)
  • Kinga TaborDziewczyna (odc. 8)
  • Zbigniew KonopkaRusty Gnales (odc. 9)
  • Grzegorz Pawlak
    • Max Minner i Jax Minner (odc. 9),
    • Profesor Perykles (odc. 10, 16, 23, 25-26, 31, 33, 37-39, 41, 43, 45, 47, 51-52)
  • Sebastian CybulskiJason (odc. 10)
  • Izabela Dąbrowskapani Wyatt (odc. 10)
  • Robert Tondera
    • Harlan Ellison (odc. 12, 52),
    • Gene Shepherd (odc. 31),
    • George Avocados (odc. 38, 41),
    • Dr Benton C. Quest (odc. 40)
  • Aleksander Mikołajczak
    • Hugh Dederdee (odc. 13),
    • Argus Fentonpoof (odc. 19),
    • Dr Spike Cavanaugh (odc. 20)
  • Zbigniew KozłowskiGolfista #1 (odc. 13)
  • Andrzej Chudy
    • Ed Maszyna (odc. 13, 16, 26),
    • pan Chen (odc. 15, 18),
    • Przedstawiciel Destroido (odc. 18),
    • sierżant (odc. 27),
    • kustosz Vronsky (odc. 28),
    • Radley Crown / Błękitny Sokół (odc. 40)
  • Agnieszka FajlhauerDyrektor Quinlan (odc. 14)
  • Jakub Szydłowski
    • Kapitan Jaskiniowiec (odc. 14),
    • Odnarb (odc. 15),
    • pan Wang (odc. 18)
  • Katarzyna TatarakAmanda Smyth (odc. 16)
  • Joanna KudelskaMai Le (odc. 18)
  • Paweł CiołkoszRay (odc. 18)
  • Monika Wierzbicka
    • Marta / "Woda z mięcha" (odc. 18, 20-21, 28-30, 34, 51-52),
    • kelnerka (odc. 20),
    • Regina Wentworth (odc. 25),
    • Czarna Lilith (odc. 34),
    • Kapłanka (odc. 49)
  • Barbara Kałużna
    • aktorka w filmie (odc. 19),
    • Marion Spartan (odc. 22)
  • Radosław Pazura
    • głos w reklamie (odc. 19),
    • Doktor Rick Spartan (odc. 22, 45),
    • Race Bannon (odc. 40)
  • Marcin MrozińskiErnesto (odc. 20)
  • Karol Wróblewski
    • Bucky (odc. 24),
    • Horbert Feist (odc. 30),
    • Tata (odc. 36),
    • Blaine LeFranc (odc. 41),
    • zastępca szeryfa (odc. 43, 45),
    • lekarz (odc. 44)
  • Elżbieta Gaertnerdziekan Dean Fenk (odc. 25)
  • Monika Kwiatkowska-DejczerJudy Reeves (odc. 25-26, 30-32, 35, 38-39, 41, 43, 45, 47, 50-52)
  • Adam Krylik
    • Płaczący Klaun (odc. 27, 29),
    • Bayler Hotner (odc. 27-29),
    • Robotnik #1 (odc. 32),
    • Doogle McGuiness (odc. 35),
    • foka Toma i Tuba (odc. 37)
  • Agnieszka Kunikowskaburmistrz Janet Nettles (odc. 27-29, 32-33, 35, 37-39, 41, 43-44, 46-47, 49-50, 52)
  • Piotr Bąk
    • zniekształcony głos Velmy (odc. 27),
    • Melvin Keisterbaum (odc. 30),
    • Hrabia Evallo von Meanskrieg (odc. 33),
    • Thraxy (odc. 35)
  • Aleksandra RojewskaAnna Arkadievna (odc. 28)
  • Krzysztof BanaszykBrad Chiles (odc. 30-32, 35, 38-39, 41, 43, 45, 47, 50-52)
  • Michał Mikołajczak
    • Butch Firbanks (odc. 32),
    • Brzydki Jimmy (odc. 34),
    • Benson Fuhrman (odc. 38)
  • Ilona Kuśmierskababcia Jeden Ząbek (odc. 34)
  • Jacek Król
    • Hebediah (odc. 35),
    • Dan Fluunk (odc. 36),
    • Krampus (odc. 39),
    • brat Gabriel Sera (odc. 41)
    • Nibiru (odc. 51-52)
  • Maciej FalanaTub (odc. 37)
  • Beniamin Lewandowski
    • Tom (odc. 37),
    • chłopak (odc. 39)
  • Elżbieta JędrzejewskaNan Blake (odc. 42, 46, 52)
  • Beata Łuczak
    • kelnerka (odc. 43),
    • Luna (odc. 44),
  • Małgorzata SzymańskaCień (odc. 44)
  • Otar SaralidzeDandys Rozbójnik (odc. 46)
  • Tomasz Jarosz
  • Beata Sadkowska

i inni

Tekst piosenki: Andrzej Brzeski (odc. 9)
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol (odc. 9)
Śpiewała: Edyta Krzemień (odc. 9)

Lektor: Leszek Zduń

Odcinki

  • Pierwsze cztery odcinki serialu zostały wydane na DVD 11 lutego 2011 roku.
  • Premiera serialu w Cartoon Network:
    • I seria (odc. 1-26) – 29 sierpnia 2011 roku,
    • II seria (odc. 27-39) – 10 września 2012 roku,
    • II seria (odc. 40-52) – 6 maja 2013 roku.
  • Premierę 12 odcinka CN wyemitował w złej wersji językowej.

Spis odcinków

Premiera odcinka
(DVD)
Premiera odcinka
(TV)
N/o Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
11.02.2011 29.08.2011 01 Strzeż się potwora z podziemi Beware The Beast from Below
30.08.2011 02 Straszliwe stwory The Creeping Creatures
31.08.2011 03 Tajemnica tira widmo Secret of the Ghost Rig
01.09.2011 04 Zemsta Kraboluda Revenge of the Man Crab
13.05.2011 02.09.2011 05 Melodia tajemnicy The Song of Mystery
05.09.2011 06 Legenda Alicji Maj The Legend of Alice May
06.09.2011 07 Lęk przed Fantomem In Fear of the Phantom
07.09.2011 08 Dotknięcie Gnoma The Grasp of the Gnome
02.12.2011 08.09.2011 09 Bitwa gigantonautów Battle Of The Humungonauts
09.09.2011 10 Wycie psa potwora Howl of the Fright Hound
12.09.2011 11 Tajemne serum The Secret Serum
09.10.2011 12 Rycząca wściekłość The Shrieking Madness
17.02.2012 14.09.2011 13 Zew cykad When the Cicada Calls
15.09.2011 14 Międzystanowe finały detektywów Mystery Solvers Club State Finals
16.09.2011 15 Dziki ród The Wild Brood
19.09.2011 16 Gdzie chadza Afrodyta Where Walks Aphrodite
20.09.2011 17 Ucieczka z tajemniczego dworu Escape from Mystery Manor
21.09.2011 18 Tajemnica smoka The Dragon’s Secret
22.09.2011 19 Poczwar Nightfright
13.04.2012 23.09.2011 20 Pieśń Syreny The Siren’s Song
26.09.2011 21 Groźba mantikory Menace of the Manticore
27.09.2011 22 Bezgłowy potwór Attack of the Headless Horror
28.09.2011 23 Duchy w Kryształowym Zdroju A Haunting in Crystal Cove
29.09.2011 24 Sędzia Widmo Dead Justice
30.09.2011 25 Klątwa z zaświatów Pawn of Shadows
03.10.2011 26 Tajemnica dziwoląga Fear the Freak
SERIA DRUGA
06.12.2013 10.09.2012 27 Płaczący Klaun The Night the Clown Cried
11.09.2012 28 Dom na kurzych nogach The House Of The Nightmare Witch
12.09.2012 29 Płaczący Klaun, część 2: Łzy zagłady The Night the Clown Cried II: Tears of Doom
13.09.2012 30 Sieć Splatacza snów Web of Dreamweaver
14.09.2012 31 Hodag przestrachu Hodag of Horror
17.09.2012 32 Sztuka ciemności Art of Darkness
18.09.2012 33 Cmentarne strachy The Gathering Gloom
07.02.2014 19.09.2012 34 Noc na Nawiedzonej Górze The Night on Haunted Mountain
20.09.2012 35 Surowy sędzia Grim Judgment
21.09.2012 36 Widziadła Night Terrors
24.09.2012 37 Strefa północy The Midnight Zone
25.09.2012 38 Straszny grizzly Scarebear
26.09.2012 39 Gniew Krampusa Wrath of the Krampus
12.05.2014 06.05.2013 40 Serce zła The Heart of Evil
07.05.2013 41 Teatr zagłady Theater of the Doomed
08.05.2013 42 Obcy są wśród nas Aliens Among Us
09.05.2013 43 Straszliwe stado The Horrible Herd
10.05.2013 44 Taniec nieumarłych Dance of the Undead
13.05.2013 45 Gluten The Devouring
14.05.2013 46 Pieniądze albo życie! Stand and Deliver
29.08.2014 15.05.2013 47 Człowiek w lustrze The Man in the Mirror
16.05.2013 48 Koszmar w czerwieni Nightmare in Red
17.05.2013 49 Ciemna noc łowców Dark Night of the Hunters
20.05.2013 50 Bramy mroku Gates of Doom
21.05.2013 51 Po drugiej stronie Through the Curtain
22.05.2013 52 Przemiana Come Undone

Linki zewnętrzne


Scooby-Doo
Seriale animowane Scooby-Doo, gdzie jesteś?Nowy Scooby-DooScooby-DooScooby i Scrappy-DooNowe przygody Scooby’ego13 demonów Scooby-DooSzczeniak zwany Scooby-DooCo nowego u Scooby’ego?Kudłaty i Scooby-Doo na tropieScooby-Doo i Brygada DetektywówWyluzuj, Scooby-Doo!
Filmy animowane Scooby-Doo podbija HollywoodScooby-Doo i bracia BooScooby-Doo i oporny wilkołakScooby-Doo: Szkoła upiorówScooby-Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocyScooby-Doo na wyspie zombieScooby-Doo i duch czarownicyScooby-Doo i najeźdźcy z kosmosuScooby-Doo i cyberpościgScooby-Doo i legenda wampiraScooby-Doo i meksykański potwórScooby-Doo i potwór z Loch NessAloha, Scooby-Doo!Scooby-Doo na tropie mumiiScooby-Doo: Ahoj, piraci!Scooby-Doo i śnieżny stwórScooby-Doo i król goblinówScooby-Doo i miecz samurajaScooby-Doo: Abrakadabra-dooScooby-Doo: Wakacje z duchamiScooby-Doo: Epoka pantozauraScooby-Doo: Pogromcy wampirówScooby-Doo: Wielka draka wilkołakaScooby-Doo: Maska Błękitnego SokołaScooby-Doo! Wyprawa po mapę skarbówScooby-Doo! Upiór w operzeScooby-Doo! Wrestlemania: Tajemnica ringuScooby-Doo i frankenstrachyScooby-Doo: Pora księżycowego potworaScooby-Doo i Kiss: Straszenie na scenieScooby-Doo i Czarny RycerzLEGO Scooby-Doo: Nawiedzone HollywoodScooby-Doo i WWE: Potworny wyścigScooby-Doo! Na Dzikim ZachodzieLEGO Scooby-Doo! Klątwa piratówScooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszakiScooby-Doo! spotyka ducha łasucha
Odcinki specjalne Scooby-Doo! Mechaniczny piesScooby-Doo i Polny UpiórScooby-Doo i plażowy potwór
Filmy aktorskie Scooby-DooScooby-Doo 2: Potwory na gigancieScooby-Doo! Strachy i patałachy: Początek przygodyScooby-Doo! Klątwa potwora z głębin jeziora
Gry komputerowe Scooby-Doo: Strachy na lachyScooby-Doo: Miasto duchówScooby-Doo: Piramidalna zagadkaScooby-Doo: Muzealna draka z powodu robakaScooby-Doo: Terror kamiennego smokaScooby-Doo 2: Potwory na gigancieScooby-Doo: Kamera! Akcja! Zamęt!Scooby-Doo! Pierwsze strachyScooby-Doo! Nawiedzone bagno
Słuchowiska Aloha, Scooby-DooScooby-Doo: Klątwa KleopatryScooby-Doo: Piraci, ahoj!