Star Butterfly kontra siły zła

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Star Butterfly kontra siły zła

Star vs. the Forces of Evil

Gatunek animacja, przygodowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Disney XD, Disney Channel
Dystrybutor DVD {{{dystrybutor dvd}}}
Dystrybutor Blu-ray/DVD {{{dystrybutor bluraydvd}}}
Lata produkcji 2015-
Data premiery dubbingu 19 października 2015
Wyemitowane
serie
2 z 3
Wyemitowane odcinki 34 z 56

Star Butterfly kontra siły zła (org. Star vs. the Forces of Evil, 2015–??) – amerykański serial animowany stworzony przez Disney Animation Studios.

Polska premiera serialu odbyła się 19 października 2015 roku na kanale Disney XD.

Fabuła

Przygody Star Butterfly, niezwykłej księżniczki z królestwa Mewni, która po swoich czternastych urodzinach zostaje wysłana na Ziemię, gdzie trafia do rodziny Diazów. Star wspólnie z nastoletnim synem rodziny Diazów, Marco, rozpoczyna walkę ze złoczyńcami, którzy chcą pozbawić ją jej magicznej różdżki.

Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1393574

Wersja polska

Udział wzięli:

oraz:

  • Ewa Kania
    • Królowa Butterfly (odc. 1a, 2a, 5a, 7b, 13, 14a, 15a, 16b, 21a, 25a, 28a, 29a, 34-35),
    • mama Jeremy’ego (odc. 3a),
    • babcia Marca (odc. 4a),
    • Sfinks (odc. 4b),
    • koleżanka Star, która upiekła placek (odc. 5b),
    • cesarzowa (odc. 6b),
    • sekretarka (odc. 6b),
    • właścicielka palącego się domu (odc. 7a),
    • reporterka (odc. 7a),
    • głos z lustra (odc. 7b),
    • pani Ohydzka (odc. 10, 22b, 32a),
    • staruszka w parku (odc. 18a)
  • Mariusz Czajka
    • Król Butterfly (odc. 1a, 5a, 9b, 13, 19b, 21a, 28a, 29a, 34),
    • pan Diaz (odc. 1a, 3b, 5a, 9b, 13, 15b, 17b, 18b, 26-27a, 32a, 35),
    • blondwłosy uczeń (odc. 2ab, 5b, 35),
    • Lars (odc. 3a),
    • Sensei (odc. 3a, 15a, 28b, 32b),
    • dwugłowy potwór (odc. 4a, 8b),
    • kierowca autobusu (odc. 4a),
    • rybi sprzedawca (odc. 4b),
    • sługa Ludo pilnujący czarnej dziury #2 (odc. 5b),
    • głos (odc. 8a),
    • Kevin (odc. 9b),
    • ośmiornica (odc. 9b),
    • Gelinus, asystent pani Ohydzkiej (odc. 10, 32a),
    • Justin (odc. 12a),
    • Mucha Boo (odc. 13, 19b)
  • Julia Kołakowska-Bytner
    • pani Diaz (odc. 1a, 3b, 5a, 13, 15b, 27a, 32a, 35),
    • Sabrina (odc. 2a, 12a),
    • Jackie Lynn Thomas (odc. 4a, 5b, 9a, 12ab, 21b-22a, 25b-27a, 33b, 35),
    • Janna (odc. 6a, 12a, 21b-22b, 25b-27a, 30a, 33a, 35),
    • jedna z wróżek (odc. 6b),
    • jedna z uczennic w szkole Star (odc. 8a),
    • kucharka (odc. 8a),
    • starająca się o pracę #4 (odc. 8b),
    • jedna z księżniczek (odc. 10),
    • nauczycielka śpiewu (odc. 10),
    • chmura (odc. 12b),
    • Wierzbączek (odc. 16b),
    • Brigid (odc. 17a),
    • jeden z wywracających się uczniów (odc. 21b),
    • jeden z więźniów (odc. 23b),
    • Czarobu (odc. 25a, 29b, 34-35),
    • dziewczyna ze złamanymi rękami (odc. 35)
  • Mieczysław Morański
    • Ludo (odc. 1a, 2a, 4ab, 5b, 7a, 8b, 12b-13, 14b, 17a, 20b, 23b, 26, 31b, 35),
    • Gelinus, asystent pani Ohydzkiej (odc. 22b)
  • Robert Tondera
    • dyrektor Skeeves (odc. 1a, 4a, 16b, 33a),
    • potworna łapa Marca (odc. 3a),
    • rowerzysta (odc. 4a),
    • Homarowicz (odc. 4b, 7a),
    • jeden ze sprzedawców (odc. 5a),
    • latająca świnia (odc. 5b),
    • Chet (odc. 6a),
    • Słowniryk Zaklęć (odc. 6a, 13, 14a, 16a, 17b, 20b, 24a, 25a, 26, 28a, 31b, 35),
    • czarodziej (odc. 6b),
    • strażnik cesarzowej (odc. 6b),
    • wróżek udzielający ślubu (odc. 6b),
    • potwór-żyrafa (odc. 7a, 12b),
    • prowadzący bal (odc. 8a),
    • starający się o pracę #2 (odc. 8b),
    • starający się o pracę #5 (odc. 8b),
    • Ojciec Czas (odc. 9a, 30a),
    • skrzat (odc. 9b),
    • narrator reklamy poprawczaka św. Olgi dla Krnąbnych Księżniczek (odc. 10),
    • jeden ze strażników (odc. 10),
    • Lord Aviadus (odc. 12b),
    • sprzedawca rzadkich kaset video (odc. 15b),
    • leśnik #1 (odc. 18b),
    • byk-mięśniak (odc. 19b),
    • koala (odc. 20a),
    • okularnica (odc. 20a)
  • Jacek Król
    • Jewgienij „Bykżop” Bykojakow (Ropuch) (odc. 1a, 2a, 13, 19ab, 23b, 28a),
    • ojciec Latającej Końskiej Głowy Księżniczki (odc. 1b, 9b),
    • Rzeźnik (odc. 3b),
    • Misiorożec (odc. 4ab),
    • jeden ze sprzedawców (odc. 5a),
    • kolega Star przemieniony w piñatę (odc. 5b),
    • sługa Ludo pilnujący czarnej dziury #1 (odc. 5b),
    • wróżek kontrolujący pracę w kopalni (odc. 6b),
    • koń Toma (odc. 8a),
    • Helios (odc. 9b),
    • patriota (odc. 18a),
    • policjant #1 (odc. 18a),
    • jeden z Jorgensenów (odc. 21a),
    • komentator (odc. 21b),
    • Rastikorus Chaosus Katastrofowicz (odc. 22b),
    • wojnorożec #1 (odc. 27b),
    • Omnitraksus Pierwszy (odc. 30a, 35),
    • głos z głośnika (odc. 33b),
    • spiker (odc. 34a)
  • Anna Sroka-HryńLatająca Końska Głowa Księżniczki (odc. 1b, 10, 20a, 22a, 24b, 29b, 30b, 35)
  • Jakub Szydłowski
    • strażnik z poprawczaka św. Olgi dla Krnąbnych Księżniczek (odc. 1b),
    • byk-mięśniak (odc. 2a),
    • jeden ze strażników-opiekunów Star (odc. 2b),
    • czarnoskóry ojciec (odc. 3b),
    • minotaur (odc. 6b),
    • Księżniczka Smooshy (odc. 7b),
    • Brian (odc. 8a),
    • strażnik (odc. 8a),
    • pająk-przewodnik (odc. 12a)
  • Janusz Wituch
    • głos z gry (odc. 1b),
    • Albert (odc. 2ab, 3a, 7b, 12a),
    • wariat (odc. 4b),
    • kolega Star z kółka chemicznego (odc. 5b),
    • policjant (odc. 13),
    • woźny (odc. 33a),
    • jeden z widzów (odc. 34)
  • Katarzyna Kozak
    • Pani Troll (odc. 1a, 2a, 12a, 21b, 27, 30a, 33a),
    • kobieta przechodząca obok Marca (odc. 1a),
    • matka w parku (odc. 18a),
    • ciotka Etheria (odc. 21a),
    • Lady Avadius (odc. 34a)
  • Krzysztof Szczerbiński
    • Ferguson (odc. 2ab, 3a, 7b, 12a),
    • Tom (odc. 2a),
    • Blake (odc. 12b),
    • chłopak, któremu Janna zabrała hamburgera (odc. 33a),
    • pedagog szkolny (odc. 33a),
    • jeden z widzów (odc. 34),
    • Aaron Dominic (odc. 35),
    • Chet (odc. 35)
  • Grzegorz DrojewskiGustav / Charlie Boof (odc. 3b)
  • Adam Krylik
    • Oskar (odc. 4a, 6a, 8a, 15a, 16a, 21b, 35),
    • jeden z uczestników balu (odc. 8a),
    • sprzedawca hotdogów (odc. 18a),
    • Toby (odc. 21b),
    • Przypadkowy Józek (słuchawki) (odc. 30b)
  • Grzegorz Kwiecień
    • leniwiec-sprzedawca (odc. 4b),
    • ślimak (odc. 4b),
    • jeden ze sprzedawców (odc. 5a),
    • kolega Star, który zjadł placek (odc. 5b),
    • kierowca (odc. 5b),
    • uwięziony uczeń (odc. 6b),
    • jeden z wróżków (odc. 6b),
    • cyklista (odc. 7a),
    • jeden z uczestników balu (odc. 8a),
    • starający się o pracę #1 (odc. 8b),
    • starający się o pracę #3 (odc. 8b)
  • Joanna Pach-Żbikowska
    • czarna dziewczyna na imprezie (odc. 5b),
    • Fanka13 (odc. 5b),
    • nerwowa cheerleaderka (odc. 5b),
    • właścicielka kotka (odc. 7a),
    • jedna z księżniczek (odc. 10a),
    • Dzidzia (odc. 29a)
  • Maksymilian Michasiów
    • Tom (odc. 8a, 15a, 23a, 25b),
    • kasjer (odc. 16b),
    • Chmurak (Chmurka) (odc. 17b, 34),
    • Tad (odc. 30b),
    • butelka ketchupu-wąsacz (odc. 32b),
    • jeden z uczniów w szkole Star (odc. 33a),
    • uczeń przebrany za Otisa (odc. 33a),
    • Zeke (odc. 33a)
  • Wojciech Chorąży
    • Toffee (odc. 8b, 12b-13, 31b, 35),
    • łysy mężczyzna z widowni (odc. 32b)
  • Artur Kaczmarskijednorożec (odc. 13)
  • Mateusz Narloch
    • ofiara pajęczycy (odc. 14b),
    • brodacz (odc. 17a)
  • Dariusz Odijapedagog szkolny (odc. 15a)
  • Bożena Furczyk
    • mama mistrza dojo (odc. 15b, 28b),
    • jedna z kobiet w parku (odc. 16b),
    • policjantka (odc. 17a),
    • dzieciak przebrany za Frankensteina (odc. 27a),
    • wojnorożec #2 (odc. 27b),
    • mały narwal (odc. 27b),
    • jeden z alternatywnych potworów (odc. 28a)
  • Lidia Sadowa
    • Lidia (odc. 16b),
    • Mina Loveberry (odc. 18a),
    • Kelly (odc. 20a, 35),
    • uczennica wpatrująca się w chmury (odc. 21b),
    • karta kredytowa Przyjaciele na grób (odc. 22b),
    • żona narwala (odc. 27b),
    • jedna z alternatywnych potworów (odc. 28a),
    • jedna z uczennic w szkole Star (odc. 33a)
  • Piotr Gogolsmok-śpiewak (odc. 17a)
  • Wojciech Paszkowski
    • głos z radia policyjnego (odc. 17a),
    • mężczyzna w parku (odc. 18a),
    • Stach (odc. 20a),
    • stare drzewo (odc. 20a),
    • Serge (odc. 21b),
    • gra Prawda albo sroga kara (odc. 22a),
    • narwal (odc. 27b),
    • tatuażysta (odc. 28b),
    • właściciel psa (odc. 29b),
    • kapitan piratów (odc. 30b),
    • bard (odc. 34),
    • sprzedawca lalek (odc. 34),
    • kelner (odc. 35),
    • policjant (odc. 35),
    • potwór (odc. 35)
  • Kamil Prubanpolicjant (odc. 17a)
  • Cezary Kwieciński
    • policjant #2 (odc. 18a),
    • strażnik (odc. 18a),
    • głos z radia (odc. 18b),
    • leśnik #2 (odc. 18b),
    • hiena (odc. 19b),
    • jeden z Jorgensenów (odc. 21a),
    • Manfred (odc. 21a),
    • sędzia walk (odc. 21b),
    • ptak z wyprzedaży (odc. 22b),
    • policjant (odc. 32a)
  • Grzegorz Pawlak
    • Pete (odc. 18a),
    • leniwiec-sprzedawca (odc. 22b)
  • Bartosz Wesołowski
    • sprzedawca goblindogów (odc. 20a).
    • Tad (odc. 20a),
    • bohater filmu (odc. 20b),
    • wujek Złośliwski (odc. 21a),
    • jeden z wywracających się uczniów (odc. 21b),
    • uczeń wpatrujący się w chmury (odc. 21b)
  • Dominika SellFanka13 (odc. 22a)
  • Bartosz Martyna
    • Brian (odc. 23a),
    • jeden z więźniów (odc. 23b)
  • Paweł Szczesny
    • McGraba (odc. 23a),
    • Emilio (odc. 24b),
    • czarownik (odc. 25a)
  • Mateusz Weber
    • bileter (odc. 23a),
    • Złośliwiec (odc. 25b),
    • słoń (odc. 28a)
  • Mikołaj Klimek
    • Widlak (odc. 23b),
    • policjant (odc. 24b),
    • Rembulus (odc. 25a, 31a, 34-35)
  • Mateusz Kwiecieńoperator dźwigu (odc. 24b)
  • Sebastian Perdek
    • Bon Bon (odc. 27),
    • Johnny (odc. 30b),
    • jeden z uczniów w szkole Star (odc. 33a)
  • Paweł CiołkoszGłodny Leszek (odc. 27a)
  • Antoni Scardina
    • czarny dzieciak przebrany za wampira (odc. 27a),
    • Jeremy (odc. 28b, 32b)
  • Waldemar Barwiński
    • pająk (odc. 27b),
    • Timothy Bonner (odc. 33a)
  • Tomasz Steciuk
    • Czarodziej Preston Zmian-O (odc. 28b),
    • Ruberiot (odc. 34)
  • Joanna Derengowska
    • Pani Szalikowska (odc. 30b),
    • Głos mówiący Strumyczek (odc. 32b),
    • Pani Morrison (odc. 32b),
    • Pracowniczka Taco Britty (odc. 35)
  • Agnieszka FajlhauerMillie Iskrownia (odc. 30b)
  • Krzysztof CybińskiWielki Mistrz (odc. 32b)
  • Anna Gajewskablondwłosa kobieta z widowni (odc. 32b)
  • Joanna KuberskaBritney (odc. 33a)
  • Marta Markowiczjedna z uczennic w szkole Star (odc. 33a)
  • Maksymilian BogumiłJustin Tower (odc. 33b)
  • Zbigniew KonopkaLord Avadius (odc. 34a)

i inni

Reżyseria:

Dialogi: Kamila Klimas-Przybysz
Kierownictwo muzyczne: Juliusz Kamil
Teksty piosenek:

Dźwięk: Łukasz Fober
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Koordynacja produkcji: Walentyna An

Lektor:

Spis odcinków

Premiera odcinka N/o Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
19.10.2015 01 Star Comes to Earth
Party with a Pony
20.10.2015 02 Match Maker
School Spirit
21.10.2015 03 Monster Arm
The Other Exchange Student
22.10.2015 04 Cheer up Star
Quest Buy
23.10.2015 05 Diaz Family Vacation
Brittney’s Party
24.10.2015 06 Mewberty
Pixtopia
25.10.2015 07 Lobster Claws
Sleep Spells
26.10.2015 08 Blood Moon Ball
Fortune Cookies
16.11.2015 09 Freeze Day
Royal Pain
17.11.2015 10 St. Olga’s Reform School for Wayward Princesses
11 Mewnipendance Day
The Banagic Incident
19.11.2015 12 Interdimensional Field Trip
Marco Grows a Beard
20.11.2015 13 Storm in the Castle
SERIA DRUGA
02.01.2017 14 My New Wand!
(tytuł polski: Ludo w dziczy)
Ludo in the Wild
03.01.2017 15 Mr. Candle Cares
Red Belt
04.01.2017 16 Star on Wheels
Fetch
05.01.2017 17 Star vs. Echo Creek
Wand to Wand
06.01.2017 18 Starstruck
Camping Trip
09.01.2017 19 Starsitting
On the Job
10.01.2017 20 Goblin Dogs
By the Book
11.01.2017 21 Game of Flags
Girl’s Day Out
12.01.2017 22 Sleepover
Gift of the Card
13.01.2017 23 Friend-enemies
Is Mystery
09.05.2017 24 Into the Wand
Pizza Thing
10.05.2017 25 Page Turner
Naysaya
11.05.2017 26 Bon Bon the Birthday Clown
08.05.2017 27 Hungry Larry
Spider with a Top Hat
12.05.2017 28 Raid the Cave
Trickstar
15.05.2017 29 Baby
Running with Scissors
16.05.2017 30 Mathmagic
The Bounce Lounge
17.05.2017 31 Crystal Clear
The Hard Way
18.05.2017 32 Heinous
All Belts are Off
19.05.2017 33 Collateral Damage
Just Friends
04.09.2017 34 Face the Music
05.09.2017 35 Starcrushed
SERIA TRZECIA
36 The Battle for Mewni: Return to Mewni
The Battle for Mewni: Moon the Undaunted
37 The Battle for Mewni: Book Be Gone
The Battle for Mewni: Marco and the King
38 The Battle for Mewni: Puddle Defender
The Battle for Mewni: King Ludo
39 The Battle for Mewni: Toffee
40 Scent of a Hoodie
Rest in Pudding
41 Club Snubbed
Stranger Danger
42 Demoncism
Sophomore Slump
43 Lint Catcher
Trial by Squire
44 Princess Turdina
Starfari
45 Sweet Dreams
Lava Lake Beach
46 Death Peck
Ponymonium
47 Night Live
Deep Dive
48 Monster Bash
49 Stump Day
Holiday Spellcial
50 The Bogbeast of Boggabah
Total Eclipsa the Moon
51 Butterfly Trap
Ludo, Where Art Thou?
52 Is Another Mystery
Marco Jr.
53 Skooled!
Booth Buddies
54 Bam Ui Pati!
Tough Love
55 Divide
56 Conquer

Linki zewnętrzne