Total War Saga: Troy

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Total War Saga: Troy

Total War Saga Troy.jpg
Gatunek RTS
Producent Creative Assembly
Wydawca SEGA
Dystrybutor Cenega / Epic Games Store
Rok produkcji 2020
Premiera dubbingu 13 sierpnia 2020
Platformy z dubbingiem PC

Total War Saga: Troy – komputerowa gra strategiczna stworzona przez Creative Assembly, drugi ze spinoffów głównej serii Total War.

Premiera w Polsce: 13 sierpnia 2020 roku; dystrybucja: Cenega.

Polski dubbing obejmuje postać Doradcy. Przerywniki filmowe oraz kwestie jednostek pozostały w języku angielskim.

O grze

W tej legendarnej epoce po ziemi stąpają bohaterowie. Wystarczy jednak jeden porywczy czyn, aby wzniecić konflikt, który wstrząśnie światem. Zuchwały Parys, książę Troi, porywa piękną Helenę z jej pałacu w Sparcie. Gdy razem odpływają, mąż Heleny, król Menelaos, przeklina jej imię. Sprowadzi swą wiarołomną małżonkę do domu – za wszelką cenę!

Król Agamemnon, władca otoczonych pięknym murem Myken, słyszy wołanie swego brata. Wzywa ze wszystkich stron świata achajskich bohaterów, wśród których są prędkonogi Achilles i złotousty Odyseusz. Grecy wyruszają w kierunku Troi, ku nieuniknionej wojnie i rzezi. To właśnie tam, na polu bitwy u stóp wielkiego miasta, narodzą się legendy…

TROY to najnowsza, inspirowana „Iliadą” Homera część serii Total War Saga, która skupia się na konflikcie znanym jako wojna trojańska i wzbogaca cykl o nowe, nawiązujące do owego okresu historycznego mechaniki.

Rozgrywka w Troy łączy tryb turowy, w którym odbywa się zarządzanie imperium w skali makro, oraz spektakularne bitwy w czasie rzeczywistym. Poznaj ten epicki konflikt zarówno z perspektywy Trojan, jak i Greków, i sprawdź, co naprawdę kryje się pod patyną mitu.

Przeżyj wojnę, która zmieniła oblicze tamtej epoki, i zobacz, w jak oryginalny sposób ożywa na ekranie. Stań się legendą jako jeden z ośmiu słynnych bohaterów. Przeżyj dramatyczne losy swojej postaci i pokonaj rywali. Zbuduj własne imperium dzięki strategii, zarządzaniu, dyplomacji i wojnie, prowadząc podbój odwzorowanych z prawdziwym rozmachem krain leżących nad Morzem Śródziemnym epoki brązu.

Opis wydawcy

Wersja polska

Tłumaczenie: ROBOTO GLOBAL
Studio nagraniowe: ROBOTO SOUND
Testerzy QA: Hubert Czubrychowski, Patryk Lipski, Pawel Bryll
Wsparcie lokalizacyjne: KEYWORDS STUDIOS – Łukasz Strzelec
Głosu użyczył: