Użytkownik:OkiDoki

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Brudnopis

Takie sobie tam dreamcasty

Czasem mimowolnie coś do głowy wpadnie to sobie zacznę taką listę, a co?

The Parent Trap (1961)

Obsada

  • Marta Czarkowska –
    • Sharon McKendrick,
    • Susan Evers

Summer Magic (1963)

Obsada

  • Marta Czarkowska – Nancy Carey

The Moon-Spinners (1964)

Obsada

  • Marta Czarkowska – Nikky Ferris

That Darn Cat! (1965)

Obsada

  • Marta Czarkowska – Patricia „Patti” Randall

Hocus Pocus (1993)

Obsada

  • Małgorzata Niemirska – Winifred „Winnie” Sanderson
  • Katarzyna Skarżanka – Mary Sanderson
  • Katarzyna Skrzynecka – Sarah Sanderson

(niby za stare, żeby je zagrać ponad 20 lat wstecz, ale idc)

Teoria wielkiego podrywu (2007-2019)

Obsada

  • Wojciech Chorąży / Piotr Bajtlik – Leonard Hofstadter
  • Kacper Kuszewski – Sheldon Cooper
  •  ?-Maciej Kosmala-? – Howard Wolowitz
  • TBA – Penny
  • Sergio Pinilla Vásquez – Raj Koothrappali
  • Agata Pruchniewska – Amy Farrah Fowler
  • Barbara Melzer – Bernadette Rostenkowski-Wolowitz
  • Karol Wróblewski – Barry Kripke
  •  ?-Ernestyna Winnicka-? – Pani Wolowitz

The Good Place (2016-2020)

Obsada

  • Paulina Łaba – Eleanor Shellstrop
  • TBA – Chidi Anagonye
  • Marta Kurzak – Tahani Al-Jamil
  • Katarzyna Łaska – Janet
  • TBA – Jason Mendoza
  • TBA – Michael
  • (?-Anna Cieślak-?) – Kamilah Al-Jamil

Riverdale (2017-20??)

Obsada

  • TBA – Archie Andrews
  • Małgorzata Kozłowska – Elizabeth „Betty” Cooper
  • Iga Krefft – Veronica Lodge
  • Wojciech Rotowski – Jughead Jones
  • Maria Adamska – Cheryl Blossom
  • Adrian Zaremba – Kevin Keller
  • Sylwia Achu/Jagoda Stach – Toni Topaz
  • Sonia Bohosiewicz – Hermione Lodge
  • (?-Pola Gonciarz-?) – Josephine „Josie” McCoy
  • (?-Katarzyna Skarżanka-?) – Alice Cooper
  • Bartłomiej Topa – Fred Andrews
  • Zofia Domalik – Valerie Brown
  • Maria Ciesielska – Rose Blossom
  • Damian Mirga – Reggie Mantle (brany pod Meltona bo go więcej)
  • Paweł Szczesny – Pop Tate
  • Marta Dylewska/Joanna Kuberska – Polly Cooper
  • (?-Eliza Recymbel-?) – Ethel Muggs
  • Sebastian Figat – Marmaduke „Moose” Mason
  • Marta Ścisłowicz – Mary Andrews
  • (?-Anna Guzik-?) – Gladys Jones
  • Laura Samojłowicz – Sierra McCoy
  • Joanna Moro – Penny Peabody
  • (?-Agnieszka Dygant-?) – Penelope Blossom

Ocean's 8 (2018)

Obsada

  • Beata Ścibakówna – Debbie Ocean
  • Katarzyna Herman – Lou
  • Monika Krzywkowska – Rose Weil
  • TBA(?Kluźniak?) – Amita
  • TBA – Nine Ball
  • TBA – Tammy
  • Karolina Gruszka – Daphne Kluger
  • Luara Samojłowicz – Constance

Looking for Alaska (2019)

Obsada

  • Vanessa Aleksander – Alaska Young

Sex Education (2019-20??)

Obsada

  • TBA – Otis Milburn
  • Ewa Telega – Dr Jean F. Milburn
  • TBA – Eric Effiong
  • Waleria Gorobets – Maeve Wiley
  • TBA – Adam Groff
  • TBA – Jackson Marchetti
  • TBA – Mr Groff
  • TBA – Ruby
  • Aleksandra Ożóg – Aimee Gibbs
  • Sebastian Figat – Anwar
  • TBA – Olivia
  • Agnieszka Wiśniewska – Lily Iglehart
  • TBA – Jakob Nyman
  • Sylwia Achu – Ola Nyman

Love, Victor (2020)

Obsada

  • TBA – Victor Salazar
  • Pola Gonciarz / Julia Chatys – Pilar Salazar
  •  ?-Tomasz Błasiak-? – Armando Salazar
  •  ?-Magdalena Warzecha-? – Isabel Salazar
  • Izabela Perez – Mia Brooks
  • Pascal Fischer – Benjamin „Benji” Campbell
  • Jan Cięciara – Felix Westen
  • Maja Wolska – Lake Meriwether
  • Ignacy Liss – Andrew
  • Jakub Mróz – Simon Spier
  • Otar Saralidze – Bram Greenfeld
  • Magdalena Smalara – Pani Albright
  • Agnieszka Zwolińska – Georgina Meriwether

Mała Syrenka (2021?)

Obsada

  • Aleksandra Węglewicz – Ariel
  • Laura Samojłowicz – Blagier
  • Katarzyna Skarżanka – Urszula
  • Artur Kozłowski – Florek
  • TBA – Książę Eryk
  • TBA – Sebastian

Jestsonowie (jakby komuś w WB się recast zamarzył, nie ich budżet, ale idc)

Obsada

  • Andrzej Seweryn – George Jetson (chyba, ze jest ktoś młodszy kto jako tako potrafi Nawrocko zabrzmieć)
  • Iza Dąbrowska – Jane Jetson (póki żyje i ma zęby to musi zostać)
  • Joanna Kuberska – Judy Jetson
  • Bożena Furczyk – Elroy Jetson
  • TBA – Pan Kosmowski
  • TBA – Stella Kosmowska
  • Dariusz Kosmowski – Artur Kosmowski

Polscy aktorzy zdubbingowani na inne języki

Białe noce (1985; Meksyk)

  • Federico Romano – Pułkownik Czajko (Jerzy Skolimowski)

Lista Schindlera (1993; Meksyk)

  • Ángeles Bravo – Klara Sternberg (Lidia Wyrobiec-Bank)
  • Alondra Hidalgo – Danka Dresner (Anna Mucha)
  • Lourdes Morán – Dziewczyna Goetha (Magdalena Komornicka)
  • Alejandro Illescas – Oficer rosyjski (Jan Jurewicz)
  • Paco Mauri –
    • Inżynier (Sebastian Konrad),
    • Klener (Eugeniusz Priwieziencew)
  • Gaby Ugarte – Niemka na przyjęciu (Katarzyna Smiechowicz)

Avalon (2001)

  • Małgorzata Foremniak (Ash):
    • Japonia – Naomi Zaizen (財前直見)
    • Włochy – Patrizia Mottola
  • Jerzy Gudejko (Murphy):
    • Japonia – Hiroyuki Kinoshita (木下浩之)
    • Włochy – Claudio Moneta
  • Dariusz Biskupski (Bishop):
    • Japonia – Akio Ōtsuka (大塚明夫)
    • Włochy – Donato Sbodio
  • Bartłomiej Świderski (Stunner):
    • Japonia – Kōichi Yamadera (山寺宏一)
    • Włochy – Luigi Rosa
  • Władysław Kowalski (Game Master):
    • Japonia – Takeshi Kusaka (日下武史)
    • Włochy – Claudio Parachinetto
  • Katarzyna Bargiełowska (Recepcjonistka):
    • Japonia – Bunjaku Han (范文雀)
    • Włochy – Germana Pasquero
  • Alicja Sapryk (Gill):
    • Japonia – Atsuko Tanaka (田中敦子)
    • Włochy – Olivia Manescalchi

Pianista (2002)

  • Andrzej Blumenfeld (Benek):
    • Meksyk – Mario Sauret
    • Rosja (2003) – Nikita Prozorowski (Никита Прозоровский)
    • Rosja (2017) – Jurij Mienszagin (Юрий Меншагин)
    • Rosja (2019) – ???
    • Włochy – Alessandro Tiberi
  • Krzysztof Pieczyński (Marek Gębczyński):
    • Meksyk – Arturo Mercado
    • Rosja (2003) – Wiaczesław Baranow (Вячеслав Баранов)
    • Rosja (2017) – Jewgienij Antonik (Евгений Антоник)
    • Rosja (2019) – ???
    • Włochy – Francesco Prando
  • Michał Żebrowski (Jurek):
    • Meksyk – Roberto Mendiola
    • Rosja (2003) – Dienis Biespałyj (Денис Беспалый)
    • Rosja (2017) – Aleksiej Kostriczkin (Алексей Костричкин)
    • Rosja (2019) – Władimir Palanica (Владимир Паляница)
    • Włochy – Francesco Bulckaen
  • Katarzyna Bargiełowska (Szlochająca kobieta):
    • Meksyk – Katalina Múzquiz
    • Rosja (2003) – ???
    • Rosja (2017) – ???
    • Rosja (2019) – ???
    • Włochy – ???
  • Katarzyna Figura (Sąsiadka):
    • Meksyk – Dulce María Romay
    • Rosja (2003) – ???
    • Rosja (2017) – ???
    • Rosja (2019) – ???
    • Włochy – ???
  • Cezary Kosiński (Lednicki):
    • Meksyk – ???
    • Rosja (2003) – ???
    • Rosja (2017) – ???
    • Rosja (2019) – ???
    • Włochy – Fabrizio Vidale

Karol - człowiek, który został papieżem (2005; Meksyk)

  • Óscar Flores – Karol Wojtyła / Jan Paweł II (Piotr Adamczyk)
  • Ishtar Sáenz – Hanna Tuszyńska (Małgorzata Bela)
  • César Arias – Ojciec Karola (Olgierd Łukaszewicz)
  • Carlos del Campo – Stefan Wyszyński (Lech Mackiewicz)
  • Jorge Ornelas – Kapitan Macke (Szymon Bobrowski)
  • Víctor Ugarte – Wiktor Miłosz (Mateusz Damięcki)
  • Claudia Motta – Krystyna (Karolina Stefańska)
  • Patricia Acevedo – Matka Józia (Kinga Preis)
  • Anabel Méndez – Brigitte Frank (Grażyna Szapołowska)

Karol - człowiek, który został papieżem (2005; Kolumbia)

  • Harold Leal – Karol Wojtyła / Jan Paweł II (Piotr Adamczyk)

Karol - papież, który pozostał człowiekiem (2006; Kolumbia)

  • Harold Leal – Karol Wojtyła / Jan Paweł II (Piotr Adamczyk)

Wschodnie obietnice (2007; Meksyk)

  • Maynardo Zavala – Stiepan (DVD) (Jerzy Skolimowski)
  • Guillermo Coria – Stiepan (TV) (Jerzy Skolimowski)

Avengers (2012)

  • Jerzy Skolimowski (Georgij Łuczkow):
    • Japonia – Toshihiko Kojima (小島敏彦)
    • Meksyk – Ernesto Casillas
    • Niemcy – Kaspar Eichel
    • Rosja – Piotr Tobilewicz (Пётр Тобилевич)

Wałęsa. Człowiek z nadziei (2013)

  • Robert Więckiewicz (Lech Wałęsa):
    • Włochy – Pasquale Anselmo
  • Agnieszka Grochowska (Danuta Wałęsa):
    • Włochy – Daniela Calò
  • Zbigniew Zamachowski (Nawiślak):
    • Włochy – Paolo M. Scalondro
  • Cezary Kosiński (Majchrzak):
    • Włochy – Alberto Angrisano
  • Iwona Bielska (Ilona):
    • Włochy – Graziella Polesinanti
  • Mirosław Baka (Klemens Gniech):
    • Włochy – Maurizio Reti
  • Piotr Probosz (Czesław Mijak):
    • Włochy – Roberto Certomà
  • Maciej Stuhr (Ksiądz):
    • Włochy – Andrea Lavagnino
  • Edward Gierek (mat. arch.):
    • Włochy – Giovanni Petrucci

Belfer (2016-2017)

  • Maciej Stuhr (Paweł Zawadzki):
    • Czechy – Petr Lněnička
    • Francja – Nicolas Matthys
  • Katarzyna Dąbrowska (Marta Mirska):
    • Czechy – Jana Stryková
    • Francja – Célia Torrens
  • Paulina Szostak (Ewelina Rozłucka):
    • Czechy – Michaela Schönová
    • Francja – Laetitia Liénart
  • Mateusz Więcławek (Jasiek Molenda):
    • Czechy – Jan Köhler
    • Francja – Loïx Buisson
  • Grzegorz Damięcki (Grzegorz Molenda):
    • Czechy – Aleš Procházka
    • Francja – David Manet
  • Krzysztof Pieczyński (Lesław Dobrzański):
    • Czechy – Libor Hruška
    • Francja – Patrick Waleffe
  • Magdalena Cielecka (Katarzyna Molenda):
    • Czechy – Hana Igonda Ševčíková
    • Francja – Colette Sodoyez
  • Aleksandra Grabowska (Julka Molenda):
    • Czechy – Viktorie Hrachovcová
    • Francja – Ludivine Deworst
  • Józef Pawłowski (Maciek Dąbrowa):
    • Czechy – Jan Battěk
    • Francja – Maxime Van Santfoort
  • Paweł Królikowski (Sławomir Słota):
    • Czechy – Pavel Rímský
    • Francja – Michel Hinderyckx
  • Piotr Głowacki (Rafał Papiński):
    • Czechy – Martin Sobotka
    • Francja – Antoni Lo Presti
  • Sebastian Fabijański (Adrian Kuś):
    • Czechy – Marek Holý
    • Francja – Simon Hommé
  • Andrzej Konopka (Burmistrz Przybylski):
    • Czechy – ???
    • Francja – Stéphane Oertli
  • Jakub Zając (Krystian Wróblewski):
    • Czechy – David Štěpán
    • Francja – Bruno Borsu
  • Joachim Lamża (Ryszard Kumiński):
    • Czechy – Zdeněk Maryška
    • Francja – Martin Spinhayer
  • Zbigniew Konopka (Dyrektor):
    • Czechy – Stanislav Lehký
    • Francja – Daniel Nicodéme
  • Łukasz Simlat (Daniel Poręba):
    • Czechy – Jiří Ployhar
    • Francja – Oliver Bony
  • Krzysztof Łojan (Sanitariusz):
    • Czechy – ???
    • Francja – Steve Driesen
  • Robert Gonera (Bogdan Walewski):
    • Czechy – Ladislav Cigánek
    • Francja – Jean-Michel Vovk
  • Kamil Mróz („Kijana”):
    • Czechy – ???
    • Francja – Maxime Donnay
  • Cezary Łukaszewicz (Sebastian Molenda):
    • Czechy – Josef Pejchal
    • Francja – Arnaud van Parijs
  • Przemysław Bluszcz (Jacek Dąbrowa):
    • Czechy – Martin Zahálka
    • Francja – Francis Adam
  • Magdalena Czerwińska (Anna Bednarz):
    • Czechy – ???
    • Francja – Micheline Tziamalis
  • Aleksandra Popławska (Ewa Walewska):
    • Czechy – René Slováčková
    • Francja – ???
  • Sandra Drzymalska (Ola Kaczmarek):
    • Czechy – Alena Kokrdová
    • Francja – ???
  • Wojciech Czerwiński („Szrek”):
    • Czechy – Michal Holán
    • Francja – ???
  • Beata Kawka (Grażyna Rozłucka):
    • Czechy – Pavla Vojáčková
    • Francja – ???
  • Dariusz Toczek (Historyk Cezary):
    • Czechy – Pavel Tesař
    • Francja – ???
  • Robert Wabich (Posterunkowy Baniocha):
    • Czechy – Alexandr Postler
    • Francja – ???
  • Malwina Buss (Jowita Wójcik):
    • Czechy – Lucie Kušnírová
    • Francja – ???
  • Michalina Rodak (Daria Sadurska):
    • Czechy – Viktorie Taberyová
    • Francja – ???
  • Patryk Pniewski (Lukasz Tarczyński):
    • Czechy – Jan Rimbala
    • Francja – ???
  • Mateusz Malecki (Bujak):
    • Czechy – Roman Hajlich
    • Francja – ???
  • Maria Maj (Kazimiera):
    • Czechy – Jana Hermachová
    • Francja – ???
  • Szymon Piotr Warszawski (Radosław Kędzierski):
    • Czechy – Marek Libert
    • Francja (S01) – Alexandre Dewee
    • Francja (S02) – Lauren Bonnet
  • Eliza Rycembel (Luiza Długosz):
    • Czechy – Marianna Jurková
    • Francja – Fanny Dumont
  • Michalina Łabacz (Magda Reiss):
    • Czechy – Kristýna Skružná
    • Francja – Mélanie Dambermont
  • Aleksandra Konieczna (Maria Zaborska):
    • Czechy – Petra Jindrová
    • Francja – Béatrice Didier
  • Damian Kret (Iwo Drawicz):
    • Czechy – Daniel Krejčík
    • Francja – Marius de Coster
  • Bartosz Sak (Sławek Godlewski):
    • Czechy – Jiří Köhler
    • Francja – Cédric Cerbara
  • Dariusz Starczewski (Karol Ebig):
    • Czechy – Otakar Brousek Jr.
    • Francja – Alain Eloy
  • Stanisław Linowski (Tymon Karski):
    • Czechy – Petr Neskusil
    • Francja – Julien Besure
  • Zofia Wichłacz (Karolina Gontarska):
    • Czechy – Klára Cibulová
    • Francja – ???
  • Mirosław Haniszewski (Ryszard Kowalczyk):
    • Czechy – Ladislav Cigánek
    • Francja – ???
  • Jakub Gąsowski (Szymon Strzelecki):
    • Czechy – Matěj Převrátil
    • Francja – ???
  • Joanna Niemirska (Agáta Ebigová):
    • Czechy – René Slováčková
    • Francja – ???
  • Krzysztof Franieczek (Lucek):
    • Czechy – Petr Stach
    • Francja – ???
  • Adrian Zaremba (Patryk Dobosz):
    • Czechy – Robert Hájek
    • Francja – ???
  • Krystian Pesta (Borys):
    • Czechy – Oldřich Hajlich
    • Francja – ???
  • Filip Warot (Tomasz „Pablo” Tkaczyk):
    • Czechy – Vojtěch Hájek
    • Francja – ???
  • Dariusz Biskupski (Tadeusz „Tati” Tkaczyk):
    • Czechy – Tomáš Racek
    • Francja – ???
  • Aleksandra Domańska (Dorota):
    • Czechy – Eliška Burket Nezvalová
    • Francja – ???
  • Stanisław Banaś (Zygmunt Michałowski):
    • Czechy – Roman Hájek
    • Francja – ???
  • Mikołaj Zieliński (Tytus Ebig):
    • Czechy – Tobiáš Haertl
    • Francja – ???
  • Milena Staszuk (Jaga Bieńkowska):
    • Czechy – Pavlína Kostková Dytrtová
    • Francja – ???
  • Philippe Tłokiński (Komisarz Orzechowski):
    • Czechy – Michal Holán
    • Francja – ???

Powidoki (2016)

  • Bogusław Linda (Władysław Strzemiński):
    • Włochy – Dario Oppido
  • Bronisława Zamachowska (Nika Strzemińska):
    • Włochy – Lavinia Paladino
  • Zofia Wichłacz (Hania Borowska):
    • Włochy – Germana Longo
  • Krzysztof Pieczyński (Julian Przyboś):
    • Włochy – ???
  • Mariusz Bonaszewski (Madejski):
    • Włochy – Edoardo Nordio
  • Szymon Bobrowski (Włodzimierz Sokorski):
    • Włochy – Alberto Bognanni
  • Aleksander Fabisiak (Rajner):
    • Włochy – Oliviero Dinelli
  • Paulina Gałązka (Wasińska):
    • Włochy – Marta Filippi
  • Irena Melcer (Jadzia):
    • Włochy – Monica Vulcano
  • Tomasz Chodorowski (Tomek):
    • Włochy – Federico Di Pofi
  • Filip Gurłacz (Konrad):
    • Włochy – ???
  • Mateusz Rusin (Stefan):
    • Włochy – Omar Vitelli
  • Mateusz Rzezniczak (Mateusz):
    • Włochy – ???
  • Tomasz Włosok (Roman):
    • Włochy – Alessio Puccio
  • Adrian Zaremba (Wojtek):
    • Włochy – ???
  • Mateusz Janicki (Lekarz):
    • Włochy – Gianluca Crisafi
  • Magdalena Warzecha (Pracownica Muzeum Sztuki w Łodzi):
    • Włochy – Daniela Abbruzzese
  • Jerzy Rogalski (Urzędnik):
    • Włochy – Gaetano Lizzio
  • Anna Majcher (Sąsiadka Strzemińskiego):
    • Włochy – Beatrice Margiotti

Pokot (2017)

  • Agnieszka Mandat (Janina Duszejko):
    • Ameryka Łacińska – Ana Teresa Ávila
    • Czechy – Zuzana Slavíková
  • Wiktor Zborowski (Świętopełk Świerszczyński):
    • Ameryka Łacińska – Víctor Hugo Aguilar
    • Czechy – Zdeněk Maryška
  • Jakub Gierszał (Dyzio):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Czechy – Robert Hájek
  • Patrycja Volny („Dobra Nowina”)
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Czechy – Berenika Kohoutová
  • Borys Szyc (Jarosław Wnętrzak):
    • Ameryka Łacińska – Marco Guerrero
    • Czechy – Jiří Krejčí
  • Tomasz Kot (Prokurator Świerszczyński):
    • Ameryka Łacińska – Edson Matus
    • Czechy – Marek Libert
  • Andrzej Grabowski (Prezes Wolski):
    • Ameryka Łacińska – Rolando de Castro
    • Czechy – Pavel Vondra
  • Katarzyna Herman (Żona prezesa):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Czechy – Vanda Konečná
  • Marcin Bosak (Ksiądz Szelest):
    • Ameryka Łacińska – Erick Salinas
    • Czechy – Petr Lněnička
  • Katarzyna Skarżanka (Dyrektorka szkoły):
    • Ameryka Łacińska – Ruth Toscano
    • Czechy – Jitka Smutná
  • Andrzej Konopka (Komendant):
    • Ameryka Łacińska – Daniel Lacy
    • Czechy – ???
  • Piotr Żurawski (Strażnik miejski):
    • Ameryka Łacińska – Christian Strempler
    • Czechy – ???
  • Adam Bobik (Młody policjant):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Czechy – Radek Hoppe

Ultraviolet (2017)

  • Marta Nieradkiewicz (Ola Serafin-Łozińska):
    • Czechy – Jitka Moučková
  • Sebastian Fabijański (Michał Holender):
    • Czechy – Marek Holý
  • Michał Żurawski (Tomek Molak):
    • Czechy –  ???
  • Viet Anh Do („Piast Kołodziej”):
    • Czechy – ???
  • Paulina Chapko (Regina Polańska):
    • Czechy – Jana Stryková
  • Karolina Chapko (Dorota Polańska):
    • Czechy – ???
  • Marek Kalita (Henryk Bąk):
    • Czechy – Martin Zahálka
  • Agata Kulesza (Anna Serafin):
    • Czechy – ???
  • Magdalena Czerwińska (Beata Misiak):
    • Czechy – ???
  • Bartłomiej Topa (Inspektor Waldemar):
    • Czechy – ???

Zimna Wojna (2018)

  • Joanna Kulig (Zula Lichoń):
    • Włochy – Valentina Favazza
  • Tomasz Kot (Wiktor Warski):
    • Włochy – Giorgio Borghetti
  • Borys Szyc (Lech Kaczmarek):
    • Włochy – Stefano Brusa
  • Agata Kulesza (Irena Bielecka):
    • Włochy – Alessandra Korompay
  • 'Adam Ferency (Minister):
    • Włochy – Stefano De Sando
  • 'Adam Woronowicz (Konsul):
    • Włochy – Francesco Meoni

1983 (2018)

  • Maciej Musiał (Kajetan Skowron):
    • Ameryka Łacińska – Dave Ramos
    • Brazylia – Gustavo Pereira
    • Francja – Gabriel Bismuth-Bienaimé
    • Hiszpania – Daniel Lema Blanco
    • Niemcy – Sebastian Kluckert
    • Rosja – Ilja Krutojarow (Илья Крутояров)
    • Turcja – Adem Adıgüzel
    • USA – David Errigo Jr.
    • Włochy – Davide Albano
  • Robert Więckiewicz (Anatol Janów):
    • Ameryka Łacińska – Enrique Cervantes
    • Brazylia – Luiz Carlos Presy
    • Francja – Emmanuel Gradi
    • Hiszpania – José María López Baño
    • Niemcy – Oliver Stritzel
    • Rosja – Giennadij Nowikow (Геннадий Новиков)
    • Turcja – Erhan Türkmen
    • USA – Jhon Doria
    • Włochy – Roberto Draghetti
  • Michalina Olszańska (Ofelia „Effy” Ibrom):
    • Ameryka Łacińska – Alejandra Delint
    • Brazylia – Aline Guioli
    • Francja – Marie Tirmont
    • Hiszpania – Carolina Vázquez Diéguez
    • Niemcy – Marieke Oeffinger
    • Rosja – Julija Gorochowa (Юлия Горохова)
    • Turcja – Banu Kahraman
    • USA – Brianna Chomer
    • Włochy – Ludovica Bebi
  • Wiktor Zborowski (Janusz Żurawski):
    • Ameryka Łacińska – Alfonso Ramírez
    • Brazylia – Pádua Moreira
    • Francja – ???
    • Hiszpania – Santiago Salorio del Moral
    • Niemcy – Peter Reinhardt
    • Rosja – ???
    • Turcja – Ender Yiğit
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Edyta Olszówka (Julia Stępińska):
    • Ameryka Łacińska – Leticia Pedrajo
    • Brazylia – Mariangela Cantú
    • Francja – Ariane Deviègue
    • Hiszpania – María José Barjas Cortés
    • Niemcy – Arianne Borbach
    • Rosja – Jekatierina Siemionowa (Екатерина Семёнова)
    • Turcja – Oya Prosçiler
    • USA – Dorothy Fahn
    • Włochy – Daniela Amato
  • Andrzej Chyra (Władysław Lis):
    • Ameryka Łacińska – Ricardo Mendoza
    • Brazylia – Ronaldo Julio
    • Francja – Bernard Bollet
    • Hiszpania – Matías Brea Saborido
    • Niemcy – Viktor Neumann
    • Rosja – Stanisław Striełkow (Станислав Стрелков)
    • Turcja – Rıza Karaağaçlı
    • USA – Steve Kramer
    • Włochy – Pierluigi Astore
  • Krzysztof Wach (Maciej Mac):
    • Ameryka Łacińska – Sergio Morel
    • Brazylia – Philippe Maia
    • Francja – Benjamin Bollen
    • Hiszpania – Alejandro Veiga Carballido
    • Niemcy – Patrik Cieslik
    • Rosja – ???
    • Turcja – Mehmet Hakkı Zorlu
    • USA – Billy Kametz
    • Włochy – Riccardo Ricobello
  • Zofia Wichłacz (Karolina Lis):
    • Ameryka Łacińska – Lourdes Arruti
    • Brazylia – Jéssica Vieira
    • Francja – Kelly Marot
    • Hiszpania – Consuelo Díaz Isoma
    • Niemcy – Olivia Büschken
    • Rosja – Lina Iwanowa (Лина Иванова)
    • Turcja – Nihan Omuz
    • USA – Abby Trott
    • Włochy – Roisin Nicosia
  • Tomasz Włosok (Jakub Suchoparski):
    • Ameryka Łacińska – José Ángel Torres
    • Brazylia – Marcelo Garcia
    • Francja – Hervé Rey
    • Hiszpania – Damián Cortes Rey
    • Niemcy – Arne Stephan
    • Rosja – ???
    • Turcja – Erden Tunatekin
    • USA – Chris Niosi
    • Włochy – ???
  • Marcin Perchuć (Adrian Szufa):
    • Ameryka Łacińska – Carlos Segundo
    • Brazylia – Daniel Müller
    • Francja – Guillaume Bourboulon
    • Hiszpania – Jose Carlos San Segundo Fernández
    • Niemcy – Sven Fechner
    • Rosja – Aleksandr Woronow (Александр Воронов)
    • Turcja – Sinan Divrik
    • USA – ???
    • Włochy – Massimiliano Plinio
  • Vu Le Hong (Bao „Wujek” Chu):
    • Ameryka Łacińska – César Terranova
    • Brazylia – ???
    • Francja – Eric Legrand
    • Hiszpania – ???
    • Niemcy – Gerald Schaale
    • Rosja – ???
    • Turcja – ???
    • USA – Todd Haberkorn
    • Włochy – ???
  • Agnieszka Żulewska (Maja Skowron):
    • Ameryka Łacińska – Toni Rodríguez
    • Brazylia – Regina Maria Maia
    • Francja – Laurence Sacquet
    • Hiszpania – Anna María Ouro Pombo
    • Niemcy – Tina Haseney
    • Rosja – ???
    • Turcja – Füsun Özgeç
    • USA – Karen Strassman
    • Włochy – Valentina Mari
  • Andrzej Grabowski (Oskar Modzelewski):
    • Ameryka Łacińska – Pedro D'Aguillón
    • Brazylia – Reinaldo Pimenta
    • Francja – ???
    • Hiszpania – Juan Antonio Carballido Rama
    • Niemcy – Thomas Kästner
    • Rosja – ???
    • Turcja – ???
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Wojciech Kalarus (Mikołaj Trojan):
    • Ameryka Łacińska – Eduardo Fonseca
    • Brazylia – Marco Moreira
    • Francja – Florian Wormser
    • Hiszpania – Roberto Reboiro Díaz
    • Niemcy – ???
    • Rosja – Aleksandr Noskow (Александр Носков)
    • Turcja – Kaan Oygar
    • USA – ???
    • Włochy – Alessandro Messina
  • Bartosz Cao (Thahn):
    • Ameryka Łacińska – Brando Santini
    • Brazylia – Rodrigo Antas
    • Francja – Vincent De Boüard
    • Hiszpania – Sergio Rodríguez-Guisán García
    • Niemcy – Kaze Uzumaki
    • Rosja – Iwan Kalinin (Иван Калинин)
    • Turcja – Ali Hekimoğlu
    • USA – ???
    • Włochy – Lorenzo Crisci
  • Ewa Błaszczyk (Maria Gierowska):
    • Ameryka Łacińska – Anabel Méndez
    • Brazylia – Carmen Sheila
    • Francja – Nathalie Bleynie
    • Hiszpania – María Carmen Carpintero Lago
    • Niemcy – Heike Schroetter
    • Rosja – ???
    • Turcja – Berna Terzierol
    • USA – ???
    • Włochy – Laura Nicolò
  • Julian Świeżewski (Klemens Brzeziński):
    • Ameryka Łacińska – José Luis Rivera
    • Brazylia – Yuri Tupper
    • Francja – Glen Hervé
    • Hiszpania – Francisco Javier Garaboa Bonillo
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Murat Değirmenci
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Rafał Maćkowiak (Wiktor Skowron):
    • Ameryka Łacińska – Sergio Guitiérrez
    • Brazylia – Gutemberg Barros
    • Francja – Ludovic Baugin
    • Hiszpania – Ignacio Castaño Gómez
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Uğur Arslanoğlu
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Grzegorz Wons (Stanisław Górski):
    • Ameryka Łacińska – Sergio Castillo
    • Brazylia – Carlos Gesteira
    • Francja – Régis Lang
    • Hiszpania – Juan Antonio Carballido Rama
    • Niemcy – ???
    • Rosja – Aleksandr Woronow (Александр Воронов)
    • Turcja – Aziz Güngör
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Patrycja Volny (Dana Rolbiecki):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Brazylia – ???
    • Francja – Clara Soares
    • Hiszpania – ???
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Selay Taşdöğen
    • USA – ???
    • Włochy – Antilena Nicolizas
  • Mateusz Kościukiewicz (Kamil Zatoń):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Brazylia – ???
    • Francja – Frédéric Popovic
    • Hiszpania – ???
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – ???
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Karol Hoang (Quan Dao):
    • Ameryka Łacińska – José Luis García
    • Brazylia – Julio Chaves
    • Francja – ???
    • Hiszpania – Norberto Vilanova Casanova
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Ali Kemal Birinci
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Sebastian Pawlak (Karol Pająk):
    • Ameryka Łacińska – Mau Pérez
    • Brazylia – Cafi Balloussier
    • Francja – ???
    • Hiszpania – Raúl Dans Mayor
    • Niemcy – Sven Gerhardt
    • Rosja – ???
    • Turcja – Arda Kavaklıoğlu
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Anna Konieczna (Oliwia Sadoch):
    • Ameryka Łacińska – Kerygma Flores
    • Brazylia – Izabel Lira
    • Francja – ???
    • Hiszpania – Montserrat Davila Alonso
    • Niemcy – Jodie Blank
    • Rosja – ???
    • Turcja – Ezel Kalkan
    • USA – ???
    • Włochy – Selena Bellussi
  • Bartosz Bielenia (Benjamin Kras):
    • Ameryka Łacińska – Irwin Daayán
    • Brazylia – ???
    • Francja – ???
    • Hiszpania – ???
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Arda Kavaklıoğlu
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Maria Maj (Sara Żurawska):
    • Ameryka Łacińska – Ruth Toscano
    • Brazylia – Marize Motta
    • Francja – ???
    • Hiszpania – María José Aldrey Castiñeiras
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Bedia Ener
    • USA – ???
    • Włochy – Stefania Romagnoli
  • Aleksandra Justa (Zofia Lis):
    • Ameryka Łacińska – Yolanda Vidal
    • Brazylia – Marcia Coutinho
    • Francja – ???
    • Hiszpania – Rocío Pereiras Vázquez
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Didem Çimen
    • USA – ???
    • Włochy – Laura Nicolò
  • Agnieszka Glińska (Angelika Torzecka):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Brazylia – ???
    • Francja – ???
    • Hiszpania – ???
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Ezel Kalkan
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Małgorzata Rożniatowska (Matka Anatola):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Brazylia – ???
    • Francja – ???
    • Hiszpania – ???
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Ezel Kalkan
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Katarzyna Herman (Stara Maja Skowron):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Brazylia – ???
    • Francja – ???
    • Hiszpania – ???
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – ???
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Dorota Kolak (Bibliotekarka):
    • Ameryka Łacińska – Mónica Pavón
    • Brazylia – ???
    • Francja – ???
    • Hiszpania – María Amalia Gómez Vázquez
    • Niemcy – Juana-Maria von Jascheroff
    • Rosja – ???
    • Turcja – Yasemin Şişli
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Magdalena Smalara (Koronerka):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Brazylia – ???
    • Francja – ???
    • Hiszpania – ???
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Füsun Özgeç
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Katarzyna Kwiatkowska (Adrianna):
    • Ameryka Łacińska – Lucy Escandón
    • Brazylia – Marcia Coutinho
    • Francja – ???
    • Hiszpania – Rocío Pereiras Vázquez
    • Niemcy – ???
    • Rosja – ???
    • Turcja – Özgür Gezer Varul
    • USA – ???
    • Włochy – Daniela Amato
  • Andrzej Konopka (Dominik „Sami” Samolczyk):
    • Ameryka Łacińska – José Luis Mir
    • Brazylia – Carlos Viegas
    • Francja – ???
    • Hiszpania – Gonzalo Failde Ferrer
    • Niemcy – Andreas Müller
    • Rosja – ???
    • Turcja – Hakan Akın
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Piotr Łukawski (Konrad Wędzicha):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Brazylia – Marco Moreira
    • Francja – ???
    • Hiszpania – Gonzalo Failde Ferrer
    • Niemcy – Tim Sander
    • Rosja – ???
    • Turcja – ???
    • USA – ???
    • Włochy – ???
  • Mirosław Zbrojewicz (Kazimierz Świętobór):
    • Ameryka Łacińska – ???
    • Brazylia – ???
    • Francja – ???
    • Hiszpania – ???
    • Niemcy – ???
    • Rosja – Aleksandr Woronow (Александр Воронов)
    • Turcja – ???
    • USA – ???
    • Włochy – Gerolamo Alchieri

Wiedźmin (2019)

  • Maciej Musiał (Sir Lazlo):
    • Ameryka Łacińska – Geezuz González
    • Brazylia – ???
    • Czechy – Marek Lambora
    • Francja – ???
    • Hiszpania – ???
    • Indie – ???
    • Japonia – ???
    • Niemcy – Max Felder
    • Rosja – Ilja Krutojarow (Илья Крутояров)
    • Tajlandia – Apichit Likitlimpreecha (อภิชิต ลิขิตลิ้มปรีชา)
    • Turcja – Ali Hocaoğlu
    • Węgry – Darvasi Áron
    • Włochy – ???

Super Naukoledzy: Fullmetal Scientist (2019)

  • Agnieszka Wiśniewska (Maria Skłodowska-Curie):
    • Hiszpania – Jahel Morga
    • Meksyk – Jahel Morga

Słuchowiskolista 1925-2003, 2017-05.2020

Jeśli ktokolwiek zamierza skorzystać z tej tabeli - wymaga ona przejrzenia, ponieważ niektóre słuchowiska mogą się dublować (nie mówię tu o kilku słuchowiskach pod tym samym tytułem, lecz o jednej realizacji wpisanej kilkukrotnie - dlatego wszystkie słuchowiska są numerem 001; wszystkie powtórki jakie byłem w stanie zobaczyć usunąłem, jednak są duże szanse na różne powtórki). Fantazy z 2009 wpisany tylko dlatego, że na liście słuchowisk widnieje jako słuchowisko z roku 1878 :). Podział na lata 1925-1939 i 1946-2020 spowodowany ogromem słuchowisk zrealizowanych przed II wojną światową, o których brak jakichkolwiek informacji.

Lista zawiera:

Lata 1925-1939

Tytuł Premiera
ROK 1925
001 Warszawianka 29.11.1925
ROK 1928
001 Pogrzeb Kiejstuta 15.05.1928
Lata 1930-1939
001 Zegarek 1935
001 Dni powszednie państwa Kowalskich SERIAL
001 Państwo Tutkowie SERIAL

Lata 1946-2020

Tytuł Premiera
ROK 1948
001 Mistrz Piotr Pathelin 15.08.1948
001 Miłość Małgorzaty 1948
001 Muzyka o zmierzchu 1948
001 Oświadczyny 1948
ROK 1949
001 Zapomniałem 23.02.1949
001 Ten lincz będzie czysty 21.12.1949
001 Balladyna 1949
001 Chodziła czapla po desce 1949
001 Kordian 1949
001 Pan Jowialski 1949
001 Partia winta 1949
ROK 1950
001 Pieśń dżungli 01.01.1950
001 50 warszawskich sylwestrów 31.12.1950
001 Interview 1950
001 Teatrzyk Eterek 1950
ROK 1951
001 Ożenek 1951
001 Wieczór Trzech Króli 1951
001 Z cyklu Bal wisielców 1951
ROK 1952
001 2+3=6 20.07.1952
001 5:0 dla młodości 16.11.1952
001 Droga do Czarnolasu 16.11.1952
001 Człowiek z karabinem 26.12.1952
001 Głupi Jakub 1952
ROK 1953
001 15 lat później 25.01.1953
001 Niedźwiedź 08.11.1953
001 Bitwa pod Legnicą 1953
001 Zemsta 1953
ROK 1955
001 Czy pan istnieje mister Jones 1955
001 Dwie blizny 1955
001 Marcowy kawaler 1955
001 W pustyni i w puszczy 1955
001 Watsonie, twój przyjaciel umiera 1955
ROK 1956
001 Panowie o paniach 26.12.1956
001 Biała dżuma 28.12.1956
001 30 lutego 28.01.1956
001 Aleksander Zelwerowicz, Ludwik Solski 1956
001 Matka 1956
001 Studium w szkarłacie 1956
ROK 1957
001 Po ogóreczku 22.11.1957
001 Damy i huzary 1957
001 Jan Kurnakowicz 1957
001 Porfirion Osiełek 1957
001 Postępowiec 1957
001 Proces 1957
ROK 1958
001 Zagadkowa istota 05.10.1958
001 Dama Pikowa 1958
001 Sprawa zaginionych planów 1958
ROK 1959
001 Randez-vous z Salomeą czyli Słowacki we Wrocławiu 12.04.1959
001 Strach 20.09.1959
001 Kolekcja 25.10.1959
001 Przejdzimurek 15.11.1959
001 Cud w Piotrawinie 1959
001 Harfa Wenedów 1959
001 Łabędzia pieśń 1959
001 Niech żyje król 1959
001 Pasażerka z kabiny 1959
001 Przeczucie 1959
ROK 1960
001 Zdradzieckie serce 26.06.1960
001 Deszcz 1960
001 Królowa jezior 1960
001 Latarnia rudego kota 1960
001 Wiele hałasu o nic 1960
ROK 1961
001 Deszcz 31.07.1961
001 714 wzywa pomocy 17.09.1961
001 Krzyżówka 21.11.1961
001 Szczęście Frania 24.12.1961
001 Sprawa pana X 27.12.1961
001 Garść prochu 1961
001 Król Lear 1961
001 Na drodze 1961
001 Pierwszy dzień wolności 1961
001 Sekret 1961
001 Tak jest jak wam się zdaje 1961
001 Wypadek 1961
001 Zaloty 1961
ROK 1962
001 Barberyna 1962
001 Elżbieta Barszczewska 1962
001 Filip, wielki pan nad sobą 1962
001 Grimm 1962
001 Jerzy Leszczyński 1962
001 Lalek 1962
001 Nawrócony 1962
001 Pavoncello 1962
001 Wywiad z Ballmayerem 1962
001 Żołnierz Królowej Madagaskaru 1962
001 Na pełnym morzu 1962-03-30
001 Andrzej Waligórski 1962-08-04
ROK 1963
001 Babcia i wnuczek 1963
001 Bardzo udane lato 1963
001 Kupiec wenecki 1963
001 Na pełnym morzu 1963
001 Powiedzcie, jak żyć dalej 1963
001 Schody 1963
001 Striptease 1963
001 Tunel 1963
001 Moderato cantabile 1963
001 Świętoszek 1963, 2018
001 Krótkie spięcie 1963-11-23
ROK 1964
001 915 19.07.1964
001 Afera pułkownika Redla 1964
001 Ciche miasteczko 1964
001 Inge Bartsch 1964
001 Perła 1964
001 Klarysa 1964-01-31
001 Trzej ludzie na poddaszu 1964-06-04
001 Kawiarnia 1964-06-21
ROK 1965
001 Król Agis 09.02.1965
001 Damazy 18.04.1965
001 Czapa 25.10.1965
001 Czciciel parasola 1965
001 I było święto 1965
001 Sprytna wdówka 1965
ROK 1966
001 As wywiadu 1966
001 Narzeczony panny Mary 1966
001 Przy księżycu 1966
001 Scyta 1966-02-13
001 Wichrowe wzgórza 1966-03-01
001 Kolacja u państwa Becków 1966-04-13
001 Byle do wiosny 1966-06-25
001 Kultura łużycka 1966-09-25
001 Pierścień wielkiej damy 1966-10-04
001 Szach 1966-11
001 Rycerz ze Spychowa 1966-11-15
001 Peruka 1966-12-29
ROK 1967
001 Martwe dusze 1967
001 Trwoga wśród kamieni 1967
001 Żegnaj, Profesorze 1967
001 Rywale 1967-01-20
001 Długa droga w dół 1967-03-04
001 Akta personalne 1967-03-30
001 Świadek 1967-05-09
001 Lord Mountdrago 1967-06-22
001 Moja pierwsza gęś 1967-11-28
001 Sól 1967-11-28
001 Szybki zarobek 1967-11-30
001 Awans 1967-12-23
ROK 1968
001 714 wzywa pomocy 10.03.1968
001 500 funtów sztuczka 09.06.1968
001 Bat 1968
001 Ciotunia 1968
001 Kursy wieczorowe 1968
001 Pamiętnik szaleńca 1968
001 Potop 1968
001 Pustelnia parmeńska 1968
001 Świadkowie, albo nasza mała stabilizacja 1968
001 W erze robotów 1968
001 Pies zginął pierwszy 1968-01-13
001 Niebezpieczeństwo 1968-01-15
001 Szósta pani Pendrake 1968-03-16
001 Skradziony list 1968-07-28
001 Kandydat 1968-09-01
001 Na maneżu 1968-10-28
ROK 1969
001 Burza 1969
001 Kaskader 1969
001 Król Edyp 1969
001 Kryminalia 1969
001 Tramwaj zwany pożądaniem 1969
001 Uciekła mi przepióreczka 1969
001 W małym dworku 1969
001 Wielki Człowiek 1969
001 Wilki w nocy 1969
001 Raport Wachmistrza Urbaniaka 1969-04-03
001 Figiel za figiel 1969-04-07
001 Oni nigdy nie wracają 1969-07-08
001 Odwiedziny 1969-10-12
ROK 1970
001 9 maja godzina 0.01 09.05.1970
001 Kobieta jest diabłem, albo kuszenie św. Antoniego 09.09.1970
001 Damy i huzary 1970
001 Podrzutek 1970-05-31
001 Afrykańska miłość 1971(?)/1970-07-10
001 Ciepło rodzinne 1970-09-22
ROK 1971
001 Gra w milczenie 1971
001 Mąż i żona 1971
001 Papierosy Herbewo 1971-02-15
001 Rytuał 1971-07-20
ROK 1972
001 „C jak Cisna” - opowieść na pięć głosów 23.11.1972
001 Klątwa babuni 1972
001 Smok 1972
001 Śluby panieńskie 1972
001 Uczeń diabła 1972
001 Panie 1972-03-12
001 Tajemnica czterech notarialnych akt 1972-06-01
ROK 1973
001 Dożywocie 1973
001 Kochankowie z klasztoru Valdemosa 1973
001 Kontrabanda, Doktor Styks 1973
001 Mężczyzna w damskim kapeluszu 1973
001 Spotkanie po latach 1973-10-18
ROK 1974
001 „N” 29.06.1974
001 12-340 wzywa bazę 14.10.1974
001 Donos 1974
001 Rozbitki 1974
001 Tama 1974
001 Do końca świata 1974-03-24
001 Cymelium 1974-12-25
ROK 1975
001 Dacza 1975
001 Helena 1975
001 Kundel 1975
001 Słuchowisko 1975
001 Niewiarygodna i smutna historia niewinnej Erendiry i jej niegodziwej babci 1975-01-05
001 Człowiek jak ośka 1975-04-22
001 Barbara Radziwiłłówna 1975-04-27
001 Z głębokiej otchłani wołam 1975-09-15
001 Pustaki 1975-12-26
ROK 1976
001 239 21.03.1976
001 1 kwietnia 01.04.1976
001 Malarz 1976
001 Podróż z mordercą 1976
001 Skąd ta wrażliwość 1976
001 Zalotnicy niebiescy 1976
001 W małym dworku 1976-06-13
001 Damy i huzary 1976-07-22
ROK 1977
001 Mężczyzna 18.06.1977
001 Bogumił i Barbara 1977
001 Odprawa posłów greckich 1977
001 Rewizor 1977
001 Irydion 1977-02-20
001 Spazmy modne 1977-04-11
001 Babskie nasienie 1977-06-19
001 Do ślicznej i innych 1977-08-24
ROK 1978
001 60 lat temu w Warszawie 12.11.1978
001 Cyklop 1978
001 Intryga naprędce, czyli nie ma złego bez dobrego 1978
001 Powrót posła 1978
001 Solenizantka 1978
001 Program nocny 1978-02-26
001 Peleas i Melisanda 1978-03-22
ROK 1979
001 Artur i Wanda 1979
001 Bal w operze 1979
001 Trzy dźwiękowiska 1979
001 Zbrodnia i kara 1979
001 Wyrodek 1979-02-04
001 Infantka 1979-07-15
001 Pastorałki 24.12.1979
ROK 1980
001 Cesarz 1980
001 Dramat Nocy Listopadowej 1980
001 Pangea 1980
001 Podróż 1980
001 Tristan 1980
001 Robin Hood z 42 ulicy 1980-02-27
001 Kubuś fatalista i jego pan 1980-03-16
ROK 1981
001 Obok 11.02.1981
001 Łysa śpiewaczka 29.03.1981
001 „La Mort” nad wanną Marata 29.05.1981
001 Ciemności kryją ziemię 1981
001 Dom lalki (Nora) 1981
001 Elektra 1981
001 Po ślubie bajecznie kolorowym 1981
001 Sobowtór 1981
001 Taniec kogutów - Jim McGuire powrócił 1981
001 Taniec kogutów - Sąd 1981
ROK 1982
001 Kapral Prisziwiejew 1982
001 Końskie nazwisko 1982
001 Przed sklepem jubilera 1982
ROK 1983
001 Dostali tę śmierć 1983
001 Maestro 1983
001 Wybraniec 1983
ROK 1984
001 Anna Karenina 1984
001 Charlie Chan prowadzi śledztwo 1984
001 Sanatorium pod klepsydrą 1984
001 Wyspy kanaryjskie 1984
001 Skrzyżowanie 1984-05-05
001 Mój przyjaciel Meaulnes 1984-05-20
001 Ostatni z wielkich 1984-09-02
ROK 1985
001 I chleb się stanie, i ryba, i woda źródlana 1985
001 Szczęście rodzinne 1985
001 To samo 1985-11-03
001 Dżuma 1986-06-04
001 Przerwa w podróży 1986-06-15
ROK 1987
001 Ulica ciemnych sklepików 1987
001 Biesiada u hrabiny Kotłubaj 1987-01-18
ROK 1988
001 Kreacja 1988
001 Kwiaty polskie 1988
001 Trzy serca 1988
001 Zielona Gęś w 5 odsłonach 1988
001 Tancerz 1988-05-27
001 Barykada 09.08.1988
001 Ivanhoe 1988-09-04
001 Oto twój świat na ostrzu miecza 1988-09-07
001 Ivanhoe 1988-09-11
001 Opowieść wigilijna 1988-12-18
ROK 1989
001 451 stopni Fahrenheita 21.01.1989 (cz. 1)
28.01.1989 (cz. 2)
001 Ars moriendi 1989
001 Depozyt 1989
001 Ferdydurke 1989
001 Pustelnia parmeńska 1989
001 Sława i chwała (Zagubieni w historii) 1989
001 Ten łobuz Speed 1989
001 Umowa 1989
001 Anna z nabrzeża 1989-03-04
001 Ostatni z wielkich 1989-04-02
001 Treserka upiorów 1989-10-21
ROK 1990
001 Martin Eden 25.12.1990 (cz. 1)
26.12.1990 (cz. 2)
001 Mozart i Salieri 1990
001 Rozmowa 1990
001 Umowa 1990
001 Zielona koszula 1990
001 Pamiętniki Adama i Ewy 1990-07-08
001 Wyjście awaryjne 1990-07-12
001 Za drutami był las 1990-07-15
001 Koczowisko 1990-10-28
ROK 1991
001 Jej decyzja 1991
001 Mój przyjaciel Meaulnes 1991
001 Skarby i upiory 1991-01-13
001 Lot na Marsa 1991-03-03
001 Trzeci oddech 1991-08-15
ROK 1992
001 Król szczurów 1992
001 Metro 1992
001 Pamiętniki kwestarza 1992
001 Piekno i mrok 1992
001 Soból i panna 1992
001 Umowa 1992
001 Mordercy 1992-01-10
001 Rewizor 1992-01-18
001 Gorączka rzymska 1992-02-29
001 Ciemności kryją ziemię 1992-03-28
001 Kim pani jest, frau Krueger 1992-03-28
001 Testament 1992-05-01
001 Bilitis - kapłanka Astarte 1992-05-13
001 Z pamiętnika Adama i Ewy 1992-06-07
001 Guma do żucia 1992-06-27
001 Zguba 1992-07-02
001 Napad 1992-07-09
001 Morderstwo przez telefon 1992-07-16
001 Karty na stół 1992-07-30
001 Porwanie 1992-08-06
001 Tajemnica starej księgi 1992-08-13
001 Otwarte drzwi 1992-08-20
001 Moje pierwsze honorarium 1992-08-30
001 Peleryna 1992-09-12
ROK 1993
001 Ryba płynie za mordercą 28.08.1993
001 Abelard i Heloiza 1993
001 Agamemnon 1993
001 Matka Joanna od Aniołów 1993
001 Panna włościanka 1993
001 Śluby panieńskie 1993
001 Tercet 1993
001 Trzech panów na rowerach 1993
001 Manfred 1993-01-03
001 Symfonia niespodzianek 1993-03-26
001 Trzpiotka 1993-04-18
001 Chwila ówczesna czyli Marianna w Brazylii 1993-04-25
001 Trwoga u Amora 1993-08-22
001 Ósma pieczęć 1993-12-04
001 Peter Rugg - zaginiony 1993-12-12
ROK 1994
001 4.50 z Paddington 29.01.1994
001 Dwoje w pociągu 13.03.1994
001 Gorące popołudnie 20.03.1994
001 Na drutach 01.07.1994
001 Atrakcyjna nieznajoma 06.10.1994
001 Kaligula 1994
001 Kosmos 1994
001 Listy do narzeczonej 1994
001 Pani McWilliams i pioruny 1994
001 Romans Eskimoski 1994
ROK 1995
001 1934 10.06.1995
001 Dobro martwej ręki 1995
001 Gra w klasy 1995
001 Kopista 1995
001 Pająk 1995
001 Pocieszne wykwintnisie 1995
001 Tercet 1995
001 Solo na trąbkę 1995-04-17
001 Krakus książę nieznany 1995-05-27
001 Oczopląs 1995-06-16
001 Dobro martwej ręki 1995-10-15
001 Dziady Kowieńsko-Wileńskie cz. IV 1995-12-09
001 O świcie 1995-12-26
ROK 1996
001 1996.05.25 25.05.1996
001 Sowa, córka piekarza 10.08.1996
001 Legiony 11.11.1996
001 Baal w Babilonie 1996
001 Frankenstein 95 1996
001 Gałganduch, Czyli Trójka Hultajska 1996
001 Grzybowstąpienie 1996
001 Maszyny 1996
001 Narodziny według apokryfów (1) - ewangelia gruzińska 1996
001 Narodziny według apokryfów (2) - ewangelia arabska 1996
001 Narodziny według apokryfów (3) - ewangelia pseudo Mateusza 1996
001 Oświadczyny 1996
001 Planeta popiołów 1996
001 Rękopis znaleziony w Saragossie 1996
001 Trzech panów w łódce nie licząc psa 1996
001 Zebranie aniołów 1996
001 Pasterze chmur 1996-06-07
001 Uciekła mi przepióreczka 1996-10-06
ROK 1997
001 Bal stulecia 01.01.1997
001 Czwarty partner 04.01.1997
001 Zdrowie tych, którzy... czyli Bankiet 28.06.1997
001 Klub osobliwych zawodów 09.08.1997
001 Wydra 07.09.1997
001 Światła Jerycha 24.10.1997
001 62. model do składania 08.11.1997
001 Pamiętniki Adama i Ewy 24.12.1997
001 Dożywocie 1997
001 Nie-Boska komedia 1997
001 Potop 1997
001 Przechowalnia 1997
001 Szczęście Frania 1997
001 Tercet 1997
001 Wdowa z musu 1997
001 Widnokrąg 1997
ROK 1998
001 Wygnańcy Ewy 10.07.1998
001 Dzienniki z klasztoru w Padwie 1998
001 Grube ryby 1998
001 Jak zwykle wszystko jest winą Amora 1998
001 Ślub 1998
001 Złote Pantofelki 1998
001 Marconi, jeśli dobrze pamiętam 1998-03-27
001 Pies dla angielskiej królowej 1998-04-17
001 Fircyk w zalotach 1998-05-02
001 Spowiedź w Saint Germain-des-Pres 1998-08-30
ROK 1999
001 Złodziej 30.10.1999
001 Anhelli 1999
001 Dorra 1999
001 Romeo i Julia 1999
001 Wilki w nocy 1999-02-07
001 Na balu z Proustem 1999-02-14
001 Eugenia Grandet 1999-05-09
001 Ołtarz dla mojej matki 1999-06-09
001 Faust 1999-12-18
ROK 2000
001 Fatalne jaja 2000
001 Faust 2000
001 Ofiara Wilgefortis 2000
001 Dom bez klamek 2000-08-04
001 Ameryka 2000-08-05
001 Tyrtey, Za kulisami 2000-10-14
ROK 2001
001 Taka piękna żałoba 10.02.2001
001 „Happy end” 11.02.2001
001 77 kłopotów 04.10.2001
001 Kasia z Heilbronnu 2001
001 Oksana 2001
001 Przystanek 2001
001 Wesele 2001
001 Samotnik 2001-02-02
001 Szepty i kłamstwa 2001-04-06
001 Gość wigilijny 2001-12-23
ROK 2002
001 Alchemik 2002
001 Iliada 2002
001 Jezus we wsi 2002
001 Requiem 2002
001 Wiosna 2002
001 Zatoka kormoranów 2002-01-05
001 Papiery po panu de'Chamfort 2002-01-11
001 Dwie wieże 2002-05-02
001 Jubilate 2002-05-05
001 Noc Walpurgii albo kroki komandora 22.06.2002
001 Cyrograf 2002-07-19
001 Kosmos 2002-08-03
001 Pociągi pod specjalnym nadzorem 2002-11-09
001 Coś się zmieni 2002-12-13
001 Dom otwarty 2002-12-31
ROK 2003
001 Artysta schodzący po schodach 2003
001 Britney 2003
001 Pasterze chmur 2003-01-11
001 Help 2003-04-04
001 Stopklatka 2003-04-26
001 Anna z nabrzeża 2003-05-31
001 Mieszkanie do wynajęcia 2003-06-06
001 Wuj Henryk 2003-08-01
001 Jezus we wsi 2003-08-10
001 Katedra wszystkich świętych 2003-08-15
001 Lita & Compagnie 2003-08-17
001 Trzy pory roku 2003-10-03
001 Sen srebrny Salomei 2003-11-16
001 Święty Edyp 2003-12-28
001 Opowieść wigilijna 2003
ROK 2004
001 Niedźwiedź 22.09.2004
001 Szczęśliwy dom 10.12.2004
ROK 2005
001 Ucieczka do Wenecji 01.01.2005
001 Romeo i Julia 28.03.2005
ROK 2006
001 111 06.02.2006
001 21.37 05.04.2006
001 Recykling 09.10.2006
001 Zbrodnia i kara 2006
ROK 2007
001 24 godziny z życia kobiety 16.02.2007
ROK 2008
ROK 2009
001 Ptaszkieterowie 24.01.2009
001 Złota czaszka 12.04.2009
001 Fantazy 25.12.2009
001 Kaprys 2009
001 Niedźwiedź 2009
ROK 2010
001 Grafoman 08.02.2010
001 Czuwanie 21.04.2010
001 Cel-pal! 17.11.2010
ROK 2011
001 Stara 2011
ROK 2012
001 Żabusia 29.09.2013
001 Lekcja 07.10.2012
ROK 2013
001 Łucja i jej dzieci 29.01.2012
001 Mistrz Manole 17.11.2013
ROK 2014
001 12 miesięcy, czyli scenariusz jak z bajki 13.04.2014
001 Pętla 25.05.2014
ROK 2015
001 Rozmowa z człowiekiem, którym się gardzi 18.01.2015
001 Von Bingen. Historia prawdziwa 11.10.2015
ROK 2016
001 60 plus 02.01.2016
001 Romeo i Julia (słuchowisko 2016)Romeo i Julia (słuchowisko) 10.04.2016
ROK 2017
001 Kłopoty Kacperka -góreckiego skrzata cz.1 2017-01-01
001 Przepowiednia noworoczna dla Malinówka 2017-01-01
001 Adresat nieznany 06.01.2017
001 Dla niej 2017-01-07
001 Król Edyp 07.01.2017
001 Infolinia 14.01.2017
001 Siedem dobrych lat 2017-01-14
001 Bez zawieszenia 15.01.2017
001 Historyje świeże i niezwyczajne 2017-01-21
001 Proces w Marmaros 2017-01-21
001 Twa wola 22.01.2017
001 Opiekun Pani Biedy 2017-01-28
001 Kołysanka dla Ofelli 2017-01-29
001 Mały prezent 28.01.2017
001 Cudze meble 04.02.2017
001 Rendez-vous 2017-02-04
001 Autobiografi 05.02.2017
001 Wojna światów 2050 05.02.2017
001 Historyje świeże i niezwyczajne 2017-02-1
001 Tego długo nie da się jeść 2017-02-11
001 Walentynki w Malinówku 11.02.2017
001 Teresa 12.02.2017
001 Babel 18.02.2017
001 Jaguar 18.02.2017
001 Anka i Blanka 19.02.2017
001 Marchwicki 19.02.2017
001 Sceny z Wyzwolenia 2017-02-24
001 Tu mówi Szwejk 2017-02-26
001 Tysiąc róż 26.02.2017
001 Co ona była 2017-03-04
001 Franek 2017-03-04
001 Dzień, w którym umarł Prokofiew 05.03.2017
001 Filoktet 05.03.2017
001 Mówić jak do ściany 05.03.2017
001 Cha,cha dla wtajemniczonych 2017-03-11
001 Warszawa Antoniego Słonimskiego 11.03.2017
001 Aktorstwo. Sześć pierwszych lekcji 12.03.2017
001 Uprawa roślin południowych metodą Miczuriana 12.03.2017
001 Niewidzialny teatr, rzecz o Ryszardzie Wagnerze 2017-03-18
001 Wiosenny entuzjazm w Malinówku 19.03.2017
001 Pożądanie w cieniu pokrywki 2017-03-25
001 Mężczyzna 26.03.2017
001 Misterium Wielkanocne 2017-03-26
001 Makowiec 2017-04-01
001 Stacja końcowa 2017-04-01
001 Wesołych świąt 2017-04-01
001 Kowboj Parówka 02.04.2017
001 Małżeństwo z kalendarza 02.04.2017
001 Doniesienia drobne 2017-04-04
001 Kocham cię 08.04.2017
001 Nie odbierzecie mi poruszeń moich warg 2017-04-09
001 Bardzo dziwne 2017-04-15
001 Bóg odrzucił ten kamień 16.04.2017
001 Mozart i Salieri 16.04.2017
001 Pieśń o głodzie 2017-04-18
001 Bocian 2017-04-22
001 Janusz Korczak - sny, nocne rozmowy, dzieci i teatr 22.04.2017
001 W środku 2017-04-22
001 Mgła zdaje się przychodzić z zewnątrz 23.04.2017
001 Traktat o miłości 23.04.2017
001 Niespodzianka 2017-04-29
001 Zagubiony prosiaczek 29.04.2017
001 7 obrazów stimmungowych w stylu monachijskim z życia Adama Chmielowskiego 30.04.2017
001 Do widzenia, jutra nie będzie 30.04.2017
001 Lwowskie tęsknoty 2017-04-30
001 1945. Wojna i pokój 06.05.2017
001 Milczenie jest złotem 2017-05-06
001 Nie do naprawienia 2017-05-06
001 Ksiądz 07.05.2017
001 Wasza wysokość 07.05.2017
001 Afterplay 13.05.2017
001 Złodziej kolorów 13.05.2017
001 Maria Konopnicka. Autobiografia 14.05.2017
001 W starym Yorku 14.05.2017
001 Nie głaskało nas życie po głowie 2017-05-20
001 Cud na Nowolipkach 21.05.2017
001 Filip 27.05.2017
001 Umrzeć ze śmiechu 27.05.2017
001 Zgniły spokój 28.05.2017
001 Plantator z Malaty 2017-06-03
001 Z najwyższej półki 2017-06-03
001 Ichtiozaur 04.06.2017
001 Uśmiech szczęścia 04.06.2017
001 Benek i przyjaciele 10.06.2017
001 Kiedyż obiad? 2017-06-10
001 Komendant niezłomny 10.06.2017
001 Noc Walpurgii albo kroki komandora 2017-06-10
001 Gate 0 11.06.2017
001 Wisłocka, czyli jak to ze „Sztuką kochania” było 11.06.2017
001 Romantyczka w podróży. Górskie peregrynacje Łucji z Giedroyciów Rautenstrauchowej 2017-06-17
001 Jego imię jest Polska 18.06.2017
001 Bohater 2017-06-24
001 Siostry 2017-06-24
001 Widma w mieście Breslau 25.06.2017
001 Makiem przeżegnana dusza 2017-07-01
001 Wycinka 01.07.2017
001 Niespodzianka 2017-07-08
001 Mrok 2017-07-15
001 Po burzy 29-07-2017
001 Kim jest Max Winckler 2017-07-31
001 Apologia Orfeusza, śpiewaka i błazna rodem z Tracji, syna królewskiego 2017-08-26
001 Anders - Sztuka wojny i pokoju 2017-08-28
001 Drugi człowiek 2017-09-02
001 Sens 2017-09-02
001 Bezsenność straszna rzecz 2017-09-09
001 Eksploracja 2017-09-16
001 Misja 2017-09-16
001 Zachwyceni 2017-09-17
001 Orędzie z gietrzwałdzkiego klonu 18.09.2017 (cz. 1)
19.09.2017 (cz. 2)
21.09.2017 (cz. 3)
001 Villa Luco 23.09.2017
001 Wiewiórka 23.09.2017
001 Wojenne dziewczyny - Dzidzia Rajewska 2017-09-23
001 Lekkomyślna siostra 2017-09-24
001 Moc przeznaczenia. Legenda Verdiego 24.09.2017
001 Ulice ostrożnych 2017-09-25
001 Zabawa w potęgę 2017-09-25
001 Orędzie z gietrzwałdzkiego klonu cz.7 2017-09-28
001 Kobiety, którymi nie byłam 2017-09-30
001 Loteria 2017-09-30
001 Przeciętny gatunek człowieka 2017-09-30
001 Nie patrzcie w ten ogień 2017-10-01
001 Duet prawie romantyczny 2017-10-07
001 Rajska kraina filozofów 2017-10-07
001 Reżyser 2017-10-07
001 Dama w opałach 2017-10-08
001 On był samą Polską - Tadeusz Kościuszko w poezji polskiej 2017-10-08
001 Stroiciel grzebieni 2017-10-08
001 Dyrygent jazzowy 09.04.2017
001 Nieciekawa historia 2017-10-14
001 Pan Damazy 2017-10-14
001 Wesele 2017-10-14
001 Księżniczka w futerale 15.10.2017
001 Szczęście Frania 2017-10-15
001 Dom spokojnej starości 21.10.2017
001 Długie życie 22.10.2017
001 Zapasy ze światem. Podróże Zbigniewa Herberta 2017-10-28
001 Smuga światła. Portret Haliny Poświatowskiej 2017-10-29
001 Żelazna wola 2017-10-30
001 Kuferek 01.11.2017
001 Magia czasów 04.11.2017
001 W promieniach. Zupełnie nieznane listy Marii Skłodowskiej-Curie 04.11.2017
001 Witz 05.11.2017
001 Dom na Pileckiej 11.11.2017
001 Rola błazna 2017-11-12
001 Idę, tylko zimno mi w stopy 18.11.2017
001 Mankiet 2017-11-18
001 Hades 25.11.2017
001 Nostalgia latarnika 2017-11-27
001 Serce ciemności 2017-12-01
001 Wesele - Ja to czuję ,ja to słyszę... 01.12.2017 (cz. 1)
02.12.2017 (cz. 2)
03.12.2017 (cz. 3)
001 Męka twórcza 02.12.2017
001 Projekt egoista 2017-12-02
001 Szaleństwo Almayera 2017-12-02
001 Tango nie kłamie 2017-12-02
001 Czas życia tak krótki. Ostatnie urodziny Józefa Piłsudskiego 03.12.2017
001 Moja podróż do Rosji 2017-12-08
001 Baśń o cudownej koronie Pani Wisły oraz o złej wiedźmie Patrzałce 09.12.2017
001 Zocha 09.12.2017
001 Złudzenia 10.12.2017
001 Freja z siedmiu wysp 16.12.2017
001 Jestem zabójcą 2017-12-17
001 Samotnik w teatrze 2017-12-17
001 Wigilia z wierszem 24.12.2017 (cz. 1-7)
25.12.2017
(cz. 8-10)
001 Pastorałki nasze codzienne 2017-12-25
001 Mróz 26.12.2017
001 Obrona Sokratesa 2017-12-26
001 Pomroka 2017-12-26
001 Błękitna różyczka 2017-12-30
001 Egészségedre 2017-12-30
001 Marcowy kawaler 2017-12-30
001 Serce ciemności 2017-12-30
001 Wernisaż, albo 10 realistycznych scen z życia artysty malarza w wielkim mieście 30.12.2017
ROK 2018
001 Dylematy 2018-01-06
001 Jak dobre piwo 2018-01-06
001 Opis obyczajów 2018-01-06
001 Wieczór trzech króli 2018-01-06
001 Monument 2018-01-07
001 O czym ludzie milczą 2018-01-07
001 Kołyma 13.01.2018
001 Dał nam niepodległą - Ignacy Jan Paderewski 2018-01-14
001 Ustawienia rodzinne 14.01.2018
001 Góra Dybowskiego 20.01.2018
001 Zima 27.01.2018
001 Syberyjski Legion 2018-01-28
001 Dwie drogi 2018-02-03
001 Edyta, Róża i Etty 03.02.2018
001 Jungle people 03.02.2018
001 Obcy 2018-02-03
001 Obyś żył w ciekawych czasach 2018-02-03
001 Sen 2018-02-04
001 Alma Mater, czyli krotochwila akademicka i nie tylko 10.02.2018
001 Elektra 17.02.2018
001 Witaj, Barabaszu! 18.02.2018
001 Sobota Kacpra 2018-02-24
001 Wszystko. Poezja Skamandra 25.02.2018
001 Warszawianka 01.03.2018
001 Białe plamy historii 04.03.2018
001 Nalepa 2018-03-04
001 Mąż na telefon 2018-03-10
001 Nasi zięciowie cz. 1 2018-03-10
001 Ostatnia płyta 2018-03-10
001 Błyski 11.03.2018
001 Portret Julii Hartwig 2018-03-11
001 Nasi zięciowie 2018-03-17
001 Dlaczego mi to robisz? 18.30.2018
001 Dziewczynka 24.03.2018
001 Jego w lewo, to moje w prawo 25.03.2018
001 Łazarz 2018-03-25
001 Ania i Abercjusz 2018-03-31
001 Dzwon 31.03.2018
001 Nazywam się Mojżesz 2018-03-31
001 Ja tam byłem. Głosy spod krzyża 01.04.2018
001 Katar 07.04.2018
001 Front 08.04.2018
001 Dżez baba ryba 15.04.2018
001 Fashion Victim 22.04.2018
001 Poeci są wyczuleni na zapach siarki. Zbigniew Herbert o Europie, Polsce pamięci i czułości 2018-04-28
001 Glacier express 29.04.2018
001 Kumowie 05.05.2018
001 Narodziny poety 2018-05-06
001 Donos 12.05.2018
001 Ostatni port 2018-05-13
001 Ajas 19.05.2018
001 Bez znieczulenia. Fantazja na temat Bizeta 20.05.2018
001 Lilka, cud miłości 2018-05-27
001 Niespodzianka 2018-05-27
001 Geniusz i muza 2018-06-02
001 Królestwo 02.06.2018
001 Horsztyński 03.06.2018
001 Wnętrza ograbione 09.06.2018
001 5000 brojlerów 10.06.2018
001 Kurka wodna 17.06.2018
001 Fatalne jaja 2018-06-27
001 Biuro rzeczy znalezionych 2018-06-29
001 Lalek 01.07.2018
001 Futbolistki 02.07.2018
001 Azyl 2018-07-03
001 Diabeł domowego ogniska 2018-07-04
001 Most 2018-07-04
001 Gabinet powtórzeń 08.07.2018
001 Maja 29.07.2018
001 Mojżesz - Remix 12.08.2018
001 Wszystko w rodzinie 15.08.2018
001 Jednorożec 19.08.2018
001 Chimeryczny lokator 2018-09-08
001 Kolacja z Gustawem Klimtem 2018-09-15
001 Garbus 2018-09-16
001 Peregrynacja Pana Mikołaja 2018-09-16
001 Żaba 2018-09-23
001 Anna Karenina 30.09.2018
001 Gem, set, grasz dalej 2018-10-06
001 Zaciemnienie 2018-10-07
001 Zakaz ironii i sarkazmu 2018-10-07
001 Zupełny Bareja 2018-10-13
001 Uciekła mi przepióreczka 2018-10-28
001 Zaćmienie 2018-10-28
001 Grabarz 2018-10-31
001 Treny 2018-11-03
001 Ja sam uszedłem 2018-11-18
001 Autarkia 18.11.2018
001 Żeglarz 18.11.2018
001 Świadek 25.11.2018
001 Jubileusz 01.12.2018
001 I w anioły 02.12.2018
001 Kiedy przesadza się stare drzewa 02.12.2018
001 Grażyna 08.12.2018
001 Wojna, dziecko, matka 09.12.2018
001 Teodor K., dzieła zebrane 09.12.2018
001 Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie 2018-12-10
001 Wujaszki 1918 15.12.2018
001 Kartoteka 16.12.2018
001 Moja pierwsza starość 16.12.2018
001 Jezus z Nazaretu - wypełnienie czasu 22.12.2018
001 „Wśród nocnej ciszy...” Śpiewnik kolędowy 23.12.2018
001 Romantyczność 26.12.2018
001 Ja, kabareciarz 29.12.2018
001 Ciuciubabka 30.12.2018
ROK 2019
001 Cztery opowiadania prowincjonalne 05.01.2019
001 Wieczór Trzech Króli... Królowych 06.01.2019
001 Pojedynek 12.01.2019
001 I ciągle widzę ich twarze 13.01.2019
001 Jonasz 19.01.2019
001 Bezimienne dzieło 20.01.2019
001 Prezydent Paderewski 20.01.2019
001 Stelaż 20.01.2019
001 Winny 27.01.2019
001 Autobiografia 02.02.2019
001 Trzecia strefa 02.02.2019
001 Człowiek z lodu 03.02.2019
001 To tylko szkic - sceny z życia Jana Matejki 09.02.2019
001 Faust 10.02.2019
001 Kołtuneriada 10.02.2019
001 Trzy paczki papierosów 10.02.2019
001 Czy będziesz moim tatą? 16.02.2019
001 Powiedz to słowo 17.02.2019
001 Warsztaty z rozstania 24.02.2019
001 Królewska Huta - baśń miejska 02.03.2019
001 Labirynt uszu 2019-03-02
001 Rozproszka 03.03.2019
001 Miłość - czysta u kąpieli morskich 09.03.2019
001 Smutki tropików 09.03.2019
001 August zbawca 2019-03-10
001 Zabójca psów 10.03.2019
001 Kobieta... według Młynarskiego 16.03.2019
001 Stupor 2019-03-16
001 Afrykańska miłość 2019-03-17
001 Bohater jasnej pamięci cz. 1 2019-03-17
001 Kobieta jest diabłem albo kuszenie św. Antoniego 2019-03-17
001 Królowa jezior 2019-03-17
001 Krótka historia o długiej miłości 17.03.2019
001 Trzy siostry 17.03.2019
001 Na przykład we troje 2019-03-17
001 Sezon Benedykta 12.03.1977(?)/2019-03-17
001 Wyspy szczęśliwe 1970(?)/2019-03-17
001 Dwie śmierci Simona Mathiasa 23.03.2019
001 Eksploracja 2019-03-23
001 Idealista 2019-03-23
001 Radiostacja 2019-03-23
001 Bohater jasnej pamięci cz. 2 2019-03-24
001 Dejanira 24.03.2019
001 Kto się nie schowa, ten kryje 24.03.2019
001 Matka nie opuszcza 2017(?)/2019-03-24(?)
001 Krewniaki 2019-03-25
001 Pobiliśmy Niemców 31.03.2019
001 Plaża 06.04.2019
001 Pistolet 07.04.2019
001 Rzeczy, których nie wyrzuciłem 13.04.2019
001 Dwa portrety - opowieść o siostrach Boznańskich 14.04.2019
001 Nieodwołalne 14.04.2019
001 Śledztwo Setnika 20.04.2019
001 Żywot Józefa 21.04.2019
001 Don Kichote 28.04.2019
001 Druciany krzyżyk 28.04.2019
001 Dwór nie taki straszny. Sceny z życia Stanisława Moniuszki 04.05.2019
001 Moniuszko - nadzieja wbrew nadziei 05.05.2019
001 Łagodna 11.05.2019
001 Sztuka i rzeczywistość 12.05.2019
001 Czerwone maki i białe krzyże 18.05.2019
001 Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza 19.05.2019
001 Siostry 01.06.2019
001 Desperacja 08.06.2019
001 Dalekie wybrzeża ciszy 09.06.2019
001 Mosiężny motylek 15.06.2019
001 Napoleonka 16.06.2019
001 Tancerz mecenasa Kraykowskiego 16.06.2019
001 Przestępca, który stał się człowiekiem 22.06.2019
001 Ale numer 23.06.2019
001 Satisfaction 14.07.2019
001 Wiedźma 21.07.2019
001 Widziałem śmierć wszystkiego, co kocham 01.08.2019
001 Buława 01.09.2019
001 Cukrowe przyjęcie. Wieluński wrzesień 1939 07.09.2019
001 Warszawski wrzesień 08.09.2019
001 Sonata Belzebuba 15.09.2019
001 Autobiografia 21.09.2019
001 Nakarmić kamień 22.09.2019
001 Mężczyzna 05.10.2019
001 Siłacze 06.10.2019
001 Kropla deszczu w ciemnym oceanie 12.10.2019
001 Latawiec z betonu 20.10.2019
001 Narożnik 20.10.2019
001 Przewodnik 27.10.2019
001 Ojcze nasz 02.11.2019
001 Prawo do dzieciństwa 03.11.2019
001 Krzyżacy rock-opera 09.11.2019 (cz. 1)
10.11.2019 (cz. 2)
001 Żejmy 17.11.2019
001 Stryjeńska. Let's dance Zofia 24.11.2019
001 Wysocki 24.11.2019
001 Liberation 30.11.2019
001 Daisy 01.12.2019
001 Alia 07.12.2019
001 Sytuacje aranżowane 08.12.2019
001 Pensjonat Relax 14.12.2019
001 Płyń, Kapitanie, płyń... 15.12.2019
001 Wilimowski 22.12.2019
001 Maria 25.12.2019
001 Król Lear 28.12.2019 (cz. 1)
29.12.2019 (cz. 2)
ROK 2020
001 Nieporozumienie 04.01.2020
001 Mity greckie 05.01.2020
001 Trzy rozprawy krótkie 11.01.2020
001 Disneyland 12.01.2020
001 Cafe Lorentz 18.01.2020
001 Chaja i Chaim. Opowieść o dwóch liściach 26.01.2020
001 Głosy cz. 1 01.02.2020
001 Las 02.02.2020
001 Demiurdzy 08.02.2020
001 Proces 09.02.2020
001 Brat naszego Boga 15.02.2020
001 Inny świat 15.02.2020
001 Chopin – cztery wieczory pisarskie 16.02.2020
001 Nad Świtezi tonią 16.02.2020
001 Tchnienie. Poeta fortepianu 23.02.2020
001 Nim wypowiesz słowo, jesteś jego panem 29.02.2020
001 Cisza 01.03.2020
001 Windykator 07.03.2020
001 Gospodyni domowa 08.03.2020
001 Pacierz. Nościerz 08.03.2020
001 Komediant 15.03.2020
001 Stary wróbel 14.03.2020
001 Kaczo 21.03.2020
001 Trzecia strefa 21.03.2020
001 Przed sklepem jubilera 22.03.2020
001 Nareszcie możemy być źli 28.03.2020
001 Sprzedaż 29.03.2020
001 Historie z klatki schodowej 04.04.2020
001 Hiob 05.04.2020
001 Strach trawi sumienie powoli 11.04.2020
001 Jehoszua 12.04.2020
001 Szto słucziłos w katinskom liesu 18.04.2020
001 Druga strona lustra 19.04.2020
001 Pchanie słonia pod wiatr 25.04.2020
001 Głosy cz. 2 26.04.2020
001 Uciechy staropolskie 02.05.2020
001 Po to by byli wolnymi od obcej przemocy hańbiących nakazów 03.05.2020
001 Multimedialne coś 09.05.2020
001 Podwójny 10.05.2020
001 Autobiografia 17.05.2020
001 Papież 18.05.2020
001 Głosy cz. 3 23.05.2020
001 Lilije. Z pieśni gminnej spisanej przez Adama Mickiewicza 24.05.2020
001 Czas na pogodę 31.05.2020
001 Jak imć pan Sienkiewicz „Trylogię” pisał 31.05.2020
001 Kwarantanna 14.06.2020
001 Bohater niezwykły 28.06.2020
001 Parawan 2020

Słuchowiskoseriale

Tytuł Premiera
001 Matysiakowie 15.12.1956 - obecnie
001 W Jezioranach 29.05.1960 - obecnie
001 622 upadki Bunga 17.07.1977 - 09.10.1977
001 Rodzina Połanieckich 07.12.1977 - 18.01.1978
001 Anna Karenina 1999
001 Martin Eden 2000
001 Potop 2001
001 Rodzina Połanieckich 15.03.2001 - 11.04.2001
001 Quo vadis 22.06.2001 - 31.08.2001
001 Ręczna robota 28.02.2011 - 10.06.2011
001 Tramwaj zwany Eugeniuszem 04.09.2019 - 23.11.2019
001 Bankier 2019

Słuchowiskolista słuchowisk bez dat

Tzn. daty do dopisywania

Tytuł Premiera
001 11 września Nowy York
001 Abencerraje i piękna Haryfa
001 Adieu, czyli przypadki księdza Grosera
001 Agata szuka pracy
001 Aleja potępienia
001 Aleje pocałunków
001 Alga
001 Ameryka wkracza do Malinówka
001 Amfitrion
001 Amnezja
001 Anielskie scherzo
001 Antonio Machado - Miedzy Andaluzją a Kastylią
001 Antygona
001 Apokryf
001 Apokryfy antyczne
001 Autorewers
001 Awantura
001 Baba-Dziwo
001 Balet w radiu
001 Balkon
001 Piotr Muldner-Nieckowski
001 Bar na Paterhornie
001 Basy pana Braucha
001 Bazuka
001 Benefis
001 Benia Krik
001 Bez Mundka nie da rady
001 Bezrobotny Lucyfer
001 Biedna wielka kobieta
001 Biografia
001 Biografia Henryka Ibsena
001 Błagalnice
001 Bohater upadłej idei – Bruno Jasieński
001 Bóg
001 Bóg zapłacz!
001 Brat naszego Boga
001 Brukliński seans
001 Brunon Kartuz - W stronę ciszy
001 Bunt emerytów
001 Było to nad Bałtykiem
001 Cezar i człowiek
001 Chlew
001 Chłopcy malowani
001 Ci wspaniali mutanci
001 Cicho, szeptem i na ucho
001 Ciemny las
001 Ciężarówka
001 Ciotka na wydaniu
001 Ciotka Tula
001 Cogito ergo sum
001 Colas Breugnon
001 Coś dobrego
001 Coś pomiędzy nimi
001 Coś za coś
001 Cyganka
001 Czahary
001 Czarna pani i pan Citrine
001 Czarne oczy masz
001 Czarny mnich
001 Czarujaca szewcowa
001 Czekając na ...
001 Czekając na Godota
001 Czekoladki Marcus
001 Czerwony sygnał
001 Człowiek roku w Malinówku
001 Daisy Miller
001 Dama kameliowa
001 Deirdre
001 Demokracja
001 DNA
001 Dobra nowina
001 Doktor Piotr
001 Doktor Seliański
001 Dom na kościach
001 Don Camillo
001 Don Juan umiera jak każdy
001 Donżuan powiatowy
001 Dosiąść szatana
001 Dotknąć rzeczywistości
001 Dr. Jekyll i pan Hyde
001 Drobny wynalazek
001 Drugi pokój
001 Duch czasu
001 Dujawica
001 Dwa raporty w sprawie śmierci
001 Dwie kochanki
001 Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku
001 Dwoje na huśtawce
001 Dworzanie
001 Dylematy
001 Dyptyk góralski - Na co poetce drut kolczasty i Głuchy telefon
001 Dziady Kowieńsko-Wileńskie cz.IV
001 Dziady sakramenckie
001 Dziecko Rosemary
001 Dzieje grzechu
001 Dzień oszustavDzień w którym stanąć miała ziemia
001 Dziewczyna w dżinsach
001 Dziewczynka z hotelu Excelsior
001 Dzika kaczka
001 Dziwna historia
001 Dziwne losy Jane Eyre
001 Dziwny przypadek
001 Edyp w Kolonie
001 Emigrant
001 Etatowy przyjaciel
001 François de Sade
001 Europa
001 Ezechiel
001 Fantazy
001 Fatum
001 Faustyn
001 Fedon
001 Fetyszysta
001 First Lady
001 Francisco Goya- w sidłach fałszywej Mai
001 Garaż śmierci
001 Gasnące kolory
001 Gatunek Homo Sapiens
001 Gawarit Maskwa
001 Gdy pod pomnikiem Bema
001 Generał A, Kapral B
001 Generał Okulicki nie wrócił
001 Genialna epoka; Księga
001 Gęsi i gąski
001 Giaur
001 Gimpel Głupek
001 Glacier Express
001 Głosy
001 Goethe i Schiller-Korespondencja
001 Good Bye, Leila
001 Gorący wiatr
001 Gorbunow i Gorczakow
001 Gorzkie prawdy
001 Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką
001 Gospodyni
001 Grek szuka greczynki
001 Grudniowa noc w pałacu
001 Grzechy starości
001 Grzybobranie
001 Happening, czyli nocna komedia z karawanem w tle
001 Hedda Gabler
001 Henryk Ibsen, słuchowisko biograficzne
001 Hetman Wielki Koronny
001 Hiena cmentarna
001 Historia opowiedziana ciemności
001 Historie z klatki schodowej
001 Hiszpańska krew
001 Hotel pod kratą
001 Hotel Polski 1943
001 Hrabina Cosel
001 I to jest siła, to jest moc
001 I znów mi się śni
001 Igraszki trafu i miłości
001 Imieniny
001 Impreza firmowa
001 Intermedia
001 Irena Krzywicka Mariage á trois
001 Izydor Beautrelet wkracza na scenę
001 Ja jestem tobą
001 Ja, ty, oni
001 Jak być kochaną
001 Jak on kłamał przed jej mężem
001 Jak pięknie było rzucać płytami chodnikowymi
001 Jak rozpętałem II wojnę światową
001 Jak spotykałem się z rybami
001 Jak to mężczyzni
001 James i Nora
001 Jan Maciej Karol Wścieklica
001 Jasełka barokowe
001 Jesienny wieczór
001 Jesiennym wieczorem
001 Jezioro Bodeńskie
001 Jezioro Bodeńskie
001 Język
001 Jim szczęściarz
001 Jubileusz
001 Jubileusz (Radio Łódź)
001 Jungle People
001 Kamienica w Samarze
001 Kamień na szaniec
001 Kampania Pasiak
001 Kapelusz i ciasteczko
001 Kapitał wyjściowy
001 Kariera Johna Nobody
001 Karzeł z Montmartre
001 Kassandra
001 Katechizm polski
001 Kawaler de Lagardere
001 Kawaler Gluk
001 Kieliszek koniaku przed śmiercią
001 Klara i Angelika
001 Kleopatra i Cezar
001 Klub kawalerów
001 Klub Samobójców
001 Kłamczucha
001 Kłopoty burmistrza Malinówka
001 Kobiety u grobu
001 Kochany Starszy Brat
001 Kolaboracja
001 Kolejowa miłość w Malinówku
001 Kollokacja
001 Kolos
001 Kombo
001 Komedia
001 Komiczny świat
001 Koncert barokowy
001 Koniec świata
001 Koniec świata jest codzień
001 Konstruktor
001 Kontrabasista
001 Kopernik z Krakowskiego Przedmieścia
001 Korek
001 Kosmodrom
001 Koteczek
001 Koty to dranie
001 Kraksa
001 Krowa w komórce
001 Król-Duch
001 Królestwo zwierząt
001 Króliczek
001 Królowa Palmiry
001 Księga zażaleń
001 Kto zabił Palomina Molero
001 Kumulacja
001 Kuzyni
001 Kwartet
001 Kwatera dla bezdomnych
001 Kwiaty z pierza
001 Kyrie
001 Lala, czyli pierwsza miłość
001 Lampa
001 Largo Desolato
001 Legenda o świętym pijaku
001 Legenda petersburska
001 Lilla Weneda
001 Lis Przechera
001 List
001 Listopadowa depresja w Malinówku
001 Listy i ballady
001 Listy Jerzego Giedroycia
001 Listy miłosne
001 Listy miłosne
001 Lord Jim
001 Lot ku Ziemi
001 Lotne brygady remontowe
001 Lukrecjusz
001 Lunch; Przygoda na jedną noc
001 Lustro pana sędziego
001 Lustro, które się obraca
001 Łokcie
001 Łowcy głów
001 Macierzyńska kariera
001 Magiczna godzina
001 Malinowek
001 Malinówek patrzy na Francję
001 Malinówek podbija stolicę
001 Malinówek pogrąża się w depresji
001 Malinówek przygotowuje się do wigilii
001 Malinówek się bawi
001 Malinówek walczy ze śniegiem
001 Malinówek wybiera
001 Malinówek zmienia wizerunek
001 Mały przyjaciel
001 Małżeństwo i pioruny
001 Maria Canossa
001 Marszałek Śmigły - Adam Zawisza
001 Marzy nam się, żeśmy znali Fryderyka Chopina
001 Matka i lampart
001 Matka jest jedna
001 Mąż przeznaczenia
001 Mefisto
001 Mężczyźni na skraju załamania nerwowego
001 Miłośc pośród czterech pór roku
001 Miłość bezrobotnego egoisty
001 Miłość dziewcząt
001 Miłość nie jedno ma imię
001 Miniatury
001 Misja Freston
001 Mizantrop
001 Moja wielka rola
001 Moje życie i ja
001 Monodramat na dwa głosy
001 Motel spełnionych marzeń
001 Mózg
001 Msza wędrujacego
001 Murdelio
001 Mury Hebronu
001 Muszę wypocząć
001 Muzyczka
001 Na bezdrożach zwątpienia
001 Na kogo kolej
001 Na kuchennych schodach
001 Na probostwie w Wyszkowie
001 Na rogach ulic gdzie wiatr
001 Najpiękniejsza opowieść świata
001 Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę
001 Narzeczony Beaty
001 Nas troje
001 Następny proszę
001 Nasz syn
001 Nie licz na sny
001 Nie ma jednak na świecie żadnej równowagi
001 Nie widzisz, że nie widzę
001 Niedokończona rozmowa
001 Niespodziewany upadek burmistrza Malinówka
001 Nieśmiertelny z Wegi
001 Niewidzialny
001 Niezwykłe przygody Gabriela Gale’a
001 Nikt mnie nie zna
001 Nikt nie pojmie naszej przyjaźni
001 Noc w Hotelu Palace
001 Noc z Wertyńskim
001 Noce narodowe
001 Norwid bezdomny - Bal
001 Nos
001 Noworoczne tortury
001 Numer
001 O czym nie rozmawia się w małżeństwie? (druga część tryptyku małżeńskiego)
001 O rodzicach i dzieciach
001 Obcy człowiek
001 Obietnica
001 Oblicza Joanny D'arc
001 Obłomow
001 Oddajcie mi moją żonę
001 Odjazd
001 Odpowiem na wszystkie pytania
001 Ogar śmierci
001 Ogłoszenie
001 Okruchy w mowie gminnej
001 Ołtarz wzniesiony sobie
001 Onufry Przedziałek
001 Opis poranka
001 Opowieści łotrzykowskie
001 Opowieści Profesora Tutki
001 Opowieść
001 Opowieść gminna o doktorze Johanie Faustusie, wielce znakomitym czarnoksiężniku i magu
001 Opowieść jesienna
001 Opowieść rycerza z cyklu Opowieści kanterberyjskich
001 Opozycjonista
001 Order
001 Organizacja U
001 Osobliwa historia markiza Don Raymonda
001 Ostatni seans
001 Ostatnia pięciolatka
001 Ostatnia sprawa Trenta
001 Ostatnie łóżko
001 Ostatnie noce ventôse'a
001 Ostatnie tango z Herbertem
001 Oszukańczy ożenek
001 Ósmy grzech
001 Pacem in terris
001 Pan Benet
001 Pan prezes w pracy i w walce
001 Pan prezydent przybywa do Malinówka
001 Pan Szmeterling i rok 1999
001 Pani Dafina
001 Pani de Carliere czyli o niekonsekwencji sądów publicznych w naszych prywatnych uczynkach
001 Panny modne
001 Państwo Gołowlewowie
001 Papierowi ludzie
001 Papierowy człowiek
001 Papiery po panu de'Chamfort
001 Paradis
001 Paragraf 22
001 Pasażer pierwszej klasy
001 Pasjans
001 Pastorałka
001 Pastorałka Małoszowska
001 Pecunia non olet
001 Picasso w Avinionie
001 Pieczeń dla Amfy
001 Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna
001 Pieśń nad pieśniami
001 Piękne
001 Pigmalion
001 Pijany o 12 w południe
001 Piorun
001 Piórko
001 Pippo Spano
001 Pisanka
001 Plaża (pierwsza część tryptyku małżeńskiego)
001 Plaża Falesy
001 Płaszcz w garażu
001 Po drugiej stronie
001 Podróż Mozarta do Pragi
001 Podróż z nihilistą
001 Pogrobowcy
001 Pogrzeb po Polsku
001 Pokojowa propozycja Kazika Wrony
001 Pokojówki
001 Poleńka
001 Pomarlica
001 Ponad śnieg bielszym się stanę
001 Popas króla Jegomości
001 Porgy
001 Port parol
001 Portret wenecki
001 Porwanie Sabinek
001 Porywacze
001 Powiatowa lady Macbeth
001 Powołanie człowieka
001 Powódź
001 Powroty
001 Powrót mamy
001 Powrót pana Cogito
001 Półpancerze w Malinówku
001 Problemat Czelawy
001 Proboszcz z Tours
001 Prosta sprawa
001 Proste zlecenie
001 Prośba
001 Próby dramatyczne
001 Przeciw Bogu i ludziom
001 Przed sądem
001 Przejście nad Niagarą
001 Przewoźnik
001 Przez las
001 Przygoda w noc sylwestrową
001 Psalmy Dawida
001 Ptaki
001 Pudełko
001 Pupil Pupila
001 Puste gniazdo
001 Pustelnia
001 Radio
001 Radio w radiu
001 Radiowęzeł
001 Radiowy żywot
001 Radosna orkiestra wiecznego spoczynku
001 Razem
001 Recycling
001 Reduta
001 Rekontra
001 Rezydencja
001 Roboty nie płaczą
001 Rodzina Średnickich odc.01-27
001 Rodzina Wilkołaka
001 Romans Teresy Hennert
001 Romanse Kubusia Fatalisty i jego pana
001 Romulus Wielki
001 Rosjanie w Malinówku
001 Rozdroże miłości
001 Rozmowy z Piotrem
001 Rozstrzelana warta honorowa
001 Rozwiazanie zerowe
001 Rycerz i śmierć
001 Rycerz nieistniejący
001 Ryszard III
001 Rzecz Czarnoleska
001 S.O.S
001 Samuel Zborowski
001 Sanatorium pod klepsydrą
001 Sandra K
001 Sąsiad z góry
001 Scenki rodzinne
001 Scenki z zycia codziennego
001 Sceny historyczne
001 Sezon w Wenecji
001 Sezonowa miłość
001 Sędzia i jego kat
001 Siła woli
001 Siostry
001 Siostry
001 Siostry i bracia
001 Skandal w wesołych bagniskach
001 Słodki zapach cynamonu
001 Słoje
001 Słowacki i dzieci
001 Słowacki Juliusz - Kordian
001 Słuchowiska archiwalne
001 Smak
001 Sobowtór
001 Sofokles - Król Edyp
001 Sokół
001 Spotkanie
001 Spotkanie w Paryżu
001 Spowiedź
001 Spór estetyczny
001 Sprawa honoru
001 Sprzedaż
001 Srebrne orły
001 Stare czupiradło
001 Starość jest piękna
001 Stary kolejarz
001 Staszek
001 Sto pierwsza pieśń boskiej komedii
001 Stół
001 Strach
001 Strategie
001 Strażnicy chaosu
001 Strażnik grobowca
001 Strych
001 Strzał informacji
001 Stworzenia pana Smolenia - reportaż
001 Suflerka
001 Sumienie
001 Sylwia
001 Syn
001 Szafa
001 Szansa śmierci
001 Szczur
001 Szekspir ver. 2.3
001 Szeroki gest
001 Szpital Dobrej Woli
001 Ścianka
001 Ślad
001 Śmierć człowieka wiewiórki
001 Śmierć Joanny
001 Śmierć w Wenecji
001 Śmiertelna walka
001 Świadek oskarzenia
001 Świat według Francois Mauriaca
001 Światło
001 Światło (trzecia część tryptyku małżeńskiego)
001 Świecznik
001 Świta
001 Taczka occiarza
001 Tadeusz Różewicz pisze Staffa
001 Tajemna moc
001 Tajemnica Banczycha
001 Tajemnica błękitnej wazy
001 Tajniki pisma
001 Tak żyłem
001 Taniec kogutów - Oświadczyny Jankesa
001 Taniec kogutów - Unia
001 Teatr św. Franciszka
001 Ten czwarty
001 Teśc cz.1
001 Teść cz.2
001 Tiramisu
001 Towar deficytowy
001 Tragedia amerykańska
001 Tramen
001 Triumf Adama Pecksniffa
001 Triumf cnoty
001 Trudna decyzja
001 Trzech z planem Marshalla
001 Trzy kobiety
001 Trzy opowieści z okrętowej skrzyni
001 Twierdzi Pereira
001 Tylko Beatrycze
001 U dentysty
001 Ucho wieczności
001 Układ
001 Umowa
001 Uprzykrzony staruch
001 Urodzona ofiara
001 W domu Sary
001 W góry tylko w góry
001 W małym domku
001 W podróży
001 W poszukiwaniu straconego czasu, Strona Guermante
001 W pół drogi
001 W stronę Swanna
001 W ucieczce przed małżeństwem
001 Wachlarz Lady Windermere
001 Walc cis-mol, na jedną rękę
001 Wariat
001 Wciąż czekam
001 Wdzięczność
001 Według Strindberga
001 Wesele raz jeszcze
001 Węgierskie nazwisko
001 Widok na komin
001 Wieczór przedświąteczny
001 Wieczór wspomnień
001 Wierzyciele
001 Wieża życzeń
001 Wiosna i My
001 Wirus
001 Witaj w klubie
001 Witalizacja kosmogatora
001 Wojna o mały uśmiech
001 Wojny trojańskiej nie będzie
001 Wolni i zniewoleni-Simone de Beauvoir i Jean-Paul Sartre
001 Wolny pies Iwan
001 Wróble galaktyki
001 Wspólnicy
001 Wstęp do teorii chaosu
001 Wszystkie spektakle zarezerwowane
001 Wszystko będzie dobrze
001 Wszystko dla jego dobra
001 Wyprawa
001 Wyspa doktora Moreau
001 Z biegiem lat, z biegiem dni
001 Z głębokości wód
001 Z Hermenegildą w tytule
001 Z jakim się wdajesz takim się stajesz
001 Z jarmarku rymów
001 Za stołem i w alkowie
001 Zabiłem!
001 Zagadka
001 Zagłoba swatem
001 Zakonnica
001 Zamknięty rozdział
001 Zapatan
001 Zapomniane, nieuśmierzone
001 Zaraza czyli żart ahistoryczny
001 Ząb mądrości
001 Zbieg
001 Zdarzenia na brygu Banbury
001 Zdrówko pana dyrektora
001 Zew skrzydeł
001 Zgon w pałacu biskupim
001 Zimne światło
001 Zlecenie
001 Złota gitara
001 Złote rybki
001 Zmierzch długiego dnia
001 Zwiastowanie
001 Życie jak rosyjska ruletka
001 Życie w dziwnym złudzeniu
001 Żywot Józefa
001 Żywy nieboszczyk