Winnetou: Część III

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Winnetou: Część III

Winnetou, 3. Teil

Winnetou Część III.jpg
Gatunek western
Kraj produkcji RFN, Jugosławia
Język oryginału niemiecki
Rok produkcji 1965
Data premiery dubbingu 1967
Winnetou: Część III (niem. Winnetou, 3. Teil) – erefenowsko-włosko-jugosłowiański western z 1965 roku w reżyserii Haralda Reinla. Premiera w polskich kinach miała miejsce w 1967 roku.

Na DVD wydany w wersji lektorskiej pod tytułem Winnetou III: Ostatnia walka, na plakacie kinowym podany został tytuł Winnetou: 3. seria.

Fabuła

Dziki Zachód. Dla młodego wodza Winnetou (Pierre Brice) oraz całego plemienia Apaczów nastały ciężkie czasy. W Ameryce właśnie zakończyła się wyniszczająca wojna domowa. Do kraju zaczynają napływać, skuszeni bogactwem Stanów Zjednoczonych, emigranci z Europy. Liczni nowi osadnicy domagają się powiększenia obszaru swoich ziem na Dzikim Zachodzie. Tym samym żądają odebrania kolejnych terytoriów dotychczasowym mieszkańcom krainy - Indianom. Wszystkim plemionom bez wyjątku grozi nędza, głód i śmierć. Wódz Winnetou, przeczuwając zbliżającą się katastrofę, próbuje znaleźć sposoby na to, żeby uratować swój lud i należące do niego od wieków ziemie. Jak zwykle liczyć może na pomoc swojego niezawodnego białego przyjaciela, Old Shatterhanda (Lex Barker). Ekranizacja powieści Karola Maya.

Źródło: Teleman

Wersja polska

W wersji polskiej udział biorą:

i inni

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO OPRACOWAŃ FILMÓW w WARSZAWIE
Reżyser: Jerzy Twardowski

Linki zewnętrzne

Winnetou
Filmy Skarb w Srebrnym JeziorzeWinnetou: Część IWinnetou: Część IIOld SurehandWinnetou wśród SępówWinnetou: Część IIIWinnetou i Król NaftyWinnetou i ApanacziWinnetou w Dolinie Śmierci