Zaginięcie Ethana Cartera

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zaginięcie Ethana Cartera (ang. The Vanishing of Ethan Carter) – gra przygodowa w konwencji horroru stworzona przez studio The Astronauts.

Premiera: 25 września 2014; dystrybucja – cdp.pl.

Fabuła

W grze Zaginięcie Ethana Cartera wcielasz się w Paula Prospero, zafascynowanego okultyzmem detektywa, który otrzymał niepokojący list od Ethana Cartera. Czując, że chłopcu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, Paul wyrusza do domu Ethana w Red Creek Valley, gdzie sytuacja jest jeszcze gorsza, niż nasz bohater mógłby przypuszczać. Chłopiec zaginął, a okolicą wstrząsnęło brutalne morderstwo. Paul szybko odkrywa, że nie jest to jedyna warta zbadania zbrodnia w Red Creek Valley.

Zaginięcie Ethana Cartera, jako gra inspirowana makabryczną prozą początku XX wieku, skupia się na wciągnięciu gracza w angażującą fabułę. Choć bohaterem jest prywatny detektyw, który będzie się musiał zmierzyć z licznymi wyzwaniami, Zaginięcie Ethana Cartera nie jest grą naszpikowaną zagadkami. Ważniejszą rolę odgrywają elementy takie jak nastrój czy osobowości postaci. Rozwikłanie tajemnicy nie nastąpi jednak samo z siebie. Gracz będzie musiał użyć zarówno parapsychicznych talentów Paula do komunikowania się ze zmarłymi, jak i własnej spostrzegawczości, by poznać tajemnicę kryjącą się za morderstwami, starożytną mocą zamieszkującą od wieków w Red Creek Valley i losem, jaki spotkał zaginionego chłopca.
Opis dystrybutora

Wersja polska

Produkcja: SOUND TROPEZ
Reżyseria: Michał Szolc, Adrian Chmielarz
Realizacja nagrań: Ramez Nayyar
Udział wzięli:

Linki zewnętrzne