Prosiaczek Tom: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Utworzono nową stronę "'''Prosiaczek Tom''' (ang. ''Huxley Pig'', 1989-1990) – brytyjski serial animowany techniką poklatkową dla dzieci bazowany na podstawie książeczek dla dzieci autorstwa Rodneya Peppé. Serial emitowany był w Polsce na kanale TVP1. == Wersja polska == '''Wersja polska''': TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA<br /> '''Reżyseria''': Dorota Kawęcka<br /> '''Dialogi''': Katarzyna Precigs<br />…" |
mNie podano opisu zmian |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Prosiaczek Tom''' (ang. ''Huxley Pig'', 1989-1990) – brytyjski serial animowany techniką poklatkową | '''Prosiaczek Tom''' (ang. ''Huxley Pig'', 1989-1990) – brytyjski serial dla dzieci animowany techniką poklatkową bazowany na podstawie książeczek dla dzieci autorstwa Rodneya Peppé. | ||
Serial emitowany był w Polsce na kanale [[Telewizja Polska|TVP1]]. | Serial emitowany był w Polsce na kanale [[Telewizja Polska|TVP1]]. | ||
| Linia 15: | Linia 15: | ||
'''Lektor''': [[Piotr Makowski]] | '''Lektor''': [[Piotr Makowski]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="10%"|№ | |||
!width="45%"|Tytuł polski | |||
!width="45%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig at the Circus'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig and the Haunted House'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig on a Desert Island'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig at the Beach'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig at the Big Top'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig at the Restaurant'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig and the Sea Monster'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig Goes Flying'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig Goes Camping'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig and the Abominable Snowpig'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig and the Burglar'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Prosiaczek Tom kręci film'' | |||
| ''Huxley Pig Makes a Movie'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig's Cinderella'' | |||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| '' | |||
| ''The Magician'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| '' | |||
| ''The Reporter'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| '' | |||
| ''Stone Age Huxley'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| '' | |||
| ''Huxley Pig in Space'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| '' | |||
| ''Going Fishing'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| '' | |||
| ''The Smugglers'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| '' | |||
| ''Home Movie'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| '' | |||
| ''Desert Explorer'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| '' | |||
| ''The Hairdresser'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| '' | |||
| ''The Decorator'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| '' | |||
| ''Breakfast TV'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| '' | |||
| ''The Village Fete'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| '' | |||
| ''Going Skiing'' | |||
|- | |||
|} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
[[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]] | [[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]] | ||
Wersja z 08:38, 31 lip 2025
Prosiaczek Tom (ang. Huxley Pig, 1989-1990) – brytyjski serial dla dzieci animowany techniką poklatkową bazowany na podstawie książeczek dla dzieci autorstwa Rodneya Peppé.
Serial emitowany był w Polsce na kanale TVP1.
Wersja polska
Wersja polska: TELEWIZYJNE STUDIA DŹWIĘKU – WARSZAWA
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Dialogi: Katarzyna Precigs
Montaż: Danuta Rajewska
Dźwięk: Wiesław Jurgała
Kierownik produkcji: Krzysztof Mitura
Opracowanie muzyczne: Eugeniusz Majchrzak
Tekst piosenki: Filip Łobodziński
Wystąpił i piosenkę śpiewał: Jerzy Bończak
Lektor: Piotr Makowski
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 01 | Huxley Pig at the Circus | |
| 02 | Huxley Pig and the Haunted House | |
| 03 | Huxley Pig on a Desert Island | |
| 04 | Huxley Pig at the Beach | |
| 05 | Huxley Pig at the Big Top | |
| 06 | Huxley Pig at the Restaurant | |
| 07 | Huxley Pig and the Sea Monster | |
| 08 | Huxley Pig Goes Flying | |
| 09 | Huxley Pig Goes Camping | |
| 10 | Huxley Pig and the Abominable Snowpig | |
| 11 | Huxley Pig and the Burglar | |
| 12 | Prosiaczek Tom kręci film | Huxley Pig Makes a Movie |
| 13 | Huxley Pig's Cinderella | |
| SERIA DRUGA | ||
| 14 | The Magician | |
| 15 | The Reporter | |
| 16 | Stone Age Huxley | |
| 17 | Huxley Pig in Space | |
| 18 | Going Fishing | |
| 19 | The Smugglers | |
| 20 | Home Movie | |
| 21 | Desert Explorer | |
| 22 | The Hairdresser | |
| 23 | The Decorator | |
| 24 | Breakfast TV | |
| 25 | The Village Fete | |
| 26 | Going Skiing | |
