Bartek i Basia: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Utworzono nową stronę "'''Bartek i Basia''' (węg. ''Bogyó és Babóca'', ang. ''Berry and Dolly'', 2010-??) – węgierski serial animowany. Emitowany jest w Polsce na kanale JimJam|Polsa..." |
mNie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 17 wersji utworzonych przez 7 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | |||
|tytuł=Bartek i Basia | |||
|tytuł oryginalny=Bogyó és Babóca | |||
|plakat= | |||
|gatunek=animowany | |||
|kraj=Węgry | |||
|język=węgierski | |||
|stacja=[[JimJam|Polsat JimJam]] | |||
|lata produkcji=2010-?? | |||
|data premiery=7 stycznia [[2019]] | |||
|sezony=7 z 7 | |||
|odcinki=87 z 95 | |||
}} | |||
'''Bartek i Basia''' (węg. ''Bogyó és Babóca'', ang. ''Berry and Dolly'', 2010-??) – węgierski serial animowany. | '''Bartek i Basia''' (węg. ''Bogyó és Babóca'', ang. ''Berry and Dolly'', 2010-??) – węgierski serial animowany. | ||
Emitowany | Emitowany w Polsce na kanale [[JimJam|Polsat JimJam]] od 7 stycznia [[2019]] roku. | ||
== Wersja polska == | |||
=== Serie I-IV === | |||
'''Opracowanie i udźwiękowienie''': [[MediaVox|MEDIAVOX]]<br /><!-- | |||
'''Reżyseria''': [[Ireneusz Załóg]]<br />--> | |||
'''Opowiadała''': [[Olga Łasak]] | |||
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]] | |||
=== Seria V === | |||
'''Opracowanie wersji polskiej''': [[Studio PDK|STUDIO PDK WARSZAWA]]<br /> | |||
'''Reżyseria i dźwięk''': [[Dariusz Kosmowski]]<br /> | |||
'''Dialogi''': [[Radosław Koch]]<br /> | |||
'''Montaż''': | |||
* [[Liwia Stępień]] <small>(odc. 57, 59, 61)</small>, | |||
* [[Filip Młynarczyk]] <small>(odc. 58, 60, 62)</small> | |||
'''Miks''': [[Liwia Stępień]]<br /> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agata Sutkowska]], [[Joanna Puczyłowska]]<br /> | |||
'''Opowiadała''': [[Olga Łasak]] | |||
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]] | |||
=== Serie VI-VII === | |||
'''Opracowanie wersji polskiej''': [[Studio PDK|STUDIO PDK KATOWICE]]<br /> | |||
'''Reżyseria''': [[Ireneusz Załóg]]<br /> | |||
'''Dialogi''': [[Radosław Koch]]<br /> | |||
'''Montaż''': | |||
* [[Kamil Andrzejewski]] <small>(odc. 70-82)</small>, | |||
* [[Iwo Dowsilas]] <small>(odc. 83-95)</small> | |||
'''Miks''': | |||
* [[Kamil Pozorski]] <small>(odc. 70-82)</small>, | |||
* [[Iwo Dowsilas]] <small>(odc. 83-95)</small> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': | |||
* [[Agata Sutkowska]], | |||
* [[Magdalena Sarecka]] <small>(odc. 70-82)</small><br /> | |||
'''Opowiadała''': [[Kinga Roch]] | |||
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]] | |||
'''Wykonanie piosenki czołówkowej''': [[Olga Łasak]] | |||
''' | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="13%"|Premiera | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="27%"|Tytuł polski | |||
!width="27%"|Tytuł angielski | |||
!width="27%"|Tytuł węgierski | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''Przyjaciele'' | |||
| ''Friends'' | |||
| ''A barátság'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''Ból ucha'' | |||
| ''Earache'' | |||
| ''A fülgyulladás'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| ''Tęcza'' | |||
| ''The Rainbow'' | |||
| ''A szivárvány'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| ''Latawiec'' | |||
| ''The Kite'' | |||
| ''A papírsárkány'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| ''Święty Mikołaj'' | |||
| ''Santa'' | |||
| ''Télapó'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| ''Wielki pająk'' | |||
| ''The Big Spider'' | |||
| ''A barlangi pók'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| ''Święta'' | |||
| ''Christmas'' | |||
| ''Karácsony'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| ''Czarownice'' | |||
| ''Witches'' | |||
| ''Boszorkányok'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| ''Przedszkole'' | |||
| ''Kindergarten'' | |||
| ''Egy nap az óvodában'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''Mały trzmiel'' | |||
| ''The Bumblebee'' | |||
| ''Dongólany'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''Bałwan'' | |||
| ''The Snowman'' | |||
| ''Hóember'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''Morska przygoda'' | |||
| ''Sea Adventure'' | |||
| ''Tengeri kaland'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''Skrzypi Alfonzo'' | |||
| ''Alfonzo’s Fiddle'' | |||
| ''Tücsök hegedűje'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Żółta biedronka | |||
| ''The Yellow Ladybird'' | |||
| ''A sárga katica'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Wodny ślimak'' | |||
| ''The Water Snail'' | |||
| ''A vízicsiga'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Zaginione orzechy'' | |||
| ''The Missing Nuts'' | |||
| ''Az elveszett mogyoró'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Staś i łyżwy'' | |||
| ''Stanley Skates'' | |||
| ''Vendel korcsolyázik'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Urodziny jeża Heńka'' | |||
| ''Harry Hedgehog’s Birthday'' | |||
| ''Sün Soma születésnapja'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Rower'' | |||
| ''The Bicycle'' | |||
| ''A bicikli'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''Karnawał'' | |||
| ''The Carnival'' | |||
| ''Jelmezbál'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''Wiosenny dzień sportu'' | |||
| ''Spring Sport Day'' | |||
| ''Erdei tornaverseny'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''Pisklęta kanarka'' | |||
| ''The Canary Chicks'' | |||
| ''A kanárifiókák'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''Zamek z piasku'' | |||
| ''The Sandcastle'' | |||
| ''A homokvár'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Borówki'' | |||
| ''Blueberries'' | |||
| ''Áfonyaszedés'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Piernik'' | |||
| ''Gingerbread'' | |||
| ''Mézeskalácsok'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Balon na rozgrzane powietrze'' | |||
| ''Hot Air Balloon'' | |||
| ''A léggömb'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''Słoneczniki'' | |||
| ''Sunflowers'' | |||
| ''Napraforgók'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''Kamyki'' | |||
| ''Pebbles'' | |||
| ''Kavicsok'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''Matylda jeździ na nartach'' | |||
| ''Flutter Goes Skiing'' | |||
| ''Pihe síel'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''Teatrzyk kukiełkowy'' | |||
| ''The Puppet Show'' | |||
| ''Bábszínház'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| ''Hulajnoga'' | |||
| ''The Scooter'' | |||
| ''Roller'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Wieża Roberta'' | |||
| ''Bubble’s Tower'' | |||
| ''Gömbi tornya'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''Kapelusz muchomora'' | |||
| ''The Mushroom's Cap'' | |||
| ''A gomba kalapja'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''Piłkarski mecz'' | |||
| ''The Football Match'' | |||
| ''Focimeccs'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| ''Pisanki'' | |||
| ''Easter Eggs'' | |||
| ''Hímestojások'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| ''Koszmarny sen'' | |||
| ''Bad Dream'' | |||
| ''Rossz álom'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| ''Knedle'' | |||
| ''Dumplings'' | |||
| ''Gombócok'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| ''Domek w gwiazdki'' | |||
| ''The Star House'' | |||
| ''Csillagház'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| ''Gra planszowa'' | |||
| ''The Board Game'' | |||
| ''Társasjáték'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA CZWARTA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| ''Wróżkowe karty'' | |||
| ''Fairy Cards'' | |||
| ''Tündérkártya'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| ''Bańki'' | |||
| ''Bubbles'' | |||
| ''Buborékok'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| ''Obrazek Bartka'' | |||
| ''Berry’s Picture'' | |||
| ''Bogyó rajza'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| ''Kwiaty Basi'' | |||
| ''Dolly’s Flower'' | |||
| ''Babóca virága'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| ''Mrówkowy chór'' | |||
| ''The Ant Choir'' | |||
| ''A hangyák kórusa'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|45 | |||
| ''Gwiazdolot'' | |||
| ''Starship'' | |||
| ''Csillaghajó'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|46 | |||
| ''Robert ma czkawkę'' | |||
| ''Bubble Has Hiccups'' | |||
| ''Gömbi csuklik'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|47 | |||
| ''Młyn'' | |||
| ''The Windmill'' | |||
| ''Szélmalom'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|48 | |||
| ''Muszelki'' | |||
| ''Seashells'' | |||
| ''Kagylók'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|49 | |||
| ''Robot'' | |||
| ''The Robot'' | |||
| ''Robot'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|50 | |||
| ''Doktor Sowa jest chory'' | |||
| ''Doctor Owl Gets Sick'' | |||
| ''Bagolydoktor beteg'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|51 | |||
| ''Małe dzieci i duże dzieci'' | |||
| ''Little Kids And Big Kids'' | |||
| ''Kicsik és nagyok'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|52 | |||
| ''Księżycowy chrząszcz'' | |||
| ''The Moon Beetle'' | |||
| ''Holdbogár'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|53 | |||
| ''Latarnie'' | |||
| ''Lanterns'' | |||
| ''Lámpások'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|54 | |||
| ''Motyle'' | |||
| ''Butterfly Girls'' | |||
| ''Lepkelányok'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|55 | |||
| ''Diabelski młyn'' | |||
| ''The Big Wheel'' | |||
| ''Óriáskerék'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.05.2021 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|56 | |||
| ''Cztery pory roku'' | |||
| ''Four Seasons'' | |||
| ''Évszakmanók'' | |||
|- | |||
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIĄTA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|57 | |||
| ''Edek i autko'' | |||
| ''Eddy and the Toy Car'' | |||
| ''Döme és a kisautó'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|58 | |||
| ''Bal przebierańców u Stasia'' | |||
| ''Fancy-Dress at Stanley’s'' | |||
| ''Farsang Vendelnél'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|59 | |||
| ''Wiosenny taniec'' | |||
| ''Spring Dance'' | |||
| ''Karikázó'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|60 | |||
| ''Dmuchany zamek'' | |||
| ''Bouncy Castle'' | |||
| ''Ugrálóvár'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|61 | |||
| ''Uciekająca tratwa'' | |||
| ''The Runaway Raft'' | |||
| ''Az elsodródott tutaj'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|62 | |||
| ''Liliowa wróżka'' | |||
| ''The Lily Fairy'' | |||
| ''A Liliomtündér'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|63 | |||
| ''Lodowe lizaki Alfonsa'' | |||
| ''Alfonso’s Ice Lollies'' | |||
| ''Alfonz jégkréme'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|64 | |||
| ''Księżycowa huśtawka'' | |||
| ''The Moon Seesaw'' | |||
| ''Holdhinta'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|65 | |||
| ''Urodziny Radka'' | |||
| ''Reggie Squirrel'' | |||
| ''Mókus Regő'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|66 | |||
| ''Porządki Roberta'' | |||
| ''Bubble Tidies Up'' | |||
| ''Gömbi rendet rak'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|67 | |||
| ''Zielona gąsienica'' | |||
| ''The Green Grub'' | |||
| ''A zöld kukac '' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|68 | |||
| ''Pozytywka Basi'' | |||
| ''Dolly’s Music Box'' | |||
| ''Babóca zenélő doboza'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|69 | |||
| ''Doktor Sowa i konkurs ciast'' | |||
| ''Dr. Owl and the Cakes'' | |||
| ''Bagolydoktor és a sütemények'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SZÓSTA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|70 | |||
| ''Dzwonki'' | |||
| ''Bell Chimes'' | |||
| ''Csengettyűk'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|71 | |||
| ''Matylda księżniczką'' | |||
| ''Flutter Becomes a Princess'' | |||
| ''Pihe hercegnő lesz'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|72 | |||
| ''Sowie pisklęta'' | |||
| ''Owl Chicks'' | |||
| ''Bagolyfiókák'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|73 | |||
| ''Alfonso ucieka'' | |||
| ''Alfonso Runs Away'' | |||
| ''Alfonz világgá megy'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|74 | |||
| ''Frisbee Radka'' | |||
| ''Reggie Squirrel’s Frisbee'' | |||
| ''Mókus Regő frizbije'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|75 | |||
| ''Włosy Laury'' | |||
| ''Leapy’s Hair'' | |||
| ''Ugri haja'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|76 | |||
| ''Tajemnica Stasia'' | |||
| ''Stanley and the Secret'' | |||
| ''Vendel és a titok'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|77 | |||
| ''Zamek z mokrego piasku'' | |||
| ''Drip Sandcastle'' | |||
| ''Cseppkővár'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|78 | |||
| ''Struna harfy'' | |||
| ''The String of the Harp'' | |||
| ''A hárfa húrja'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|79 | |||
| ''Tysiącnoga'' | |||
| ''The Millipede'' | |||
| ''Ezerlábú'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|80 | |||
| ''Wypadek wielkiego pająka'' | |||
| ''The Cave Spider’s Leg'' | |||
| ''A barlangi pók lába'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|81 | |||
| ''Pożegnanie'' | |||
| ''Farewell'' | |||
| ''A búcsú'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|82 | |||
| ''Układ Słoneczny'' | |||
| ''Solar System'' | |||
| ''Naprendszer'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SIÓDMA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|83 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Bogyó, a bűvész'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|84 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Lomtalanítás'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|85 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Bodzatea'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|86 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Alfonz halacskája'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|87 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Tűzoltóbogarak'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|88 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Árnyjáték'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|89 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Döme szemüvege'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|90 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Az unatkozó felhő'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|91 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''A tükör'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|92 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Bújócska'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|93 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Kresz-pálya'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|94 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''A kéményseprő'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|95 | |||
| '' | |||
| '' | |||
| ''Sihuhu'' | |||
|- | |||
|} | |||
[[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
[[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]] | [[Kategoria:Opowiadane seriale dla dzieci]] | ||
Aktualna wersja na dzień 14:07, 6 gru 2025
| Tytuł | Bartek i Basia |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Bogyó és Babóca |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Węgry |
| Język oryginału | węgierski |
| Stacja telewizyjna | Polsat JimJam |
| Lata produkcji | 2010-?? |
| Data premiery dubbingu | 7 stycznia 2019 |
| Wyemitowane serie |
7 z 7 |
| Wyemitowane odcinki | 87 z 95 |
Bartek i Basia (węg. Bogyó és Babóca, ang. Berry and Dolly, 2010-??) – węgierski serial animowany.
Emitowany w Polsce na kanale Polsat JimJam od 7 stycznia 2019 roku.
Wersja polska
Serie I-IV
Opracowanie i udźwiękowienie: MEDIAVOX
Opowiadała: Olga Łasak
Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak
Seria V
Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PDK WARSZAWA
Reżyseria i dźwięk: Dariusz Kosmowski
Dialogi: Radosław Koch
Montaż:
- Liwia Stępień (odc. 57, 59, 61),
- Filip Młynarczyk (odc. 58, 60, 62)
Miks: Liwia Stępień
Kierownictwo produkcji: Agata Sutkowska, Joanna Puczyłowska
Opowiadała: Olga Łasak
Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak
Serie VI-VII
Opracowanie wersji polskiej: STUDIO PDK KATOWICE
Reżyseria: Ireneusz Załóg
Dialogi: Radosław Koch
Montaż:
- Kamil Andrzejewski (odc. 70-82),
- Iwo Dowsilas (odc. 83-95)
Miks:
- Kamil Pozorski (odc. 70-82),
- Iwo Dowsilas (odc. 83-95)
Kierownictwo produkcji:
- Agata Sutkowska,
- Magdalena Sarecka (odc. 70-82)
Opowiadała: Kinga Roch
Wykonanie piosenki czołówkowej: Olga Łasak
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski | Tytuł węgierski |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 01 | Przyjaciele | Friends | A barátság | |
| 02 | Ból ucha | Earache | A fülgyulladás | |
| 03 | Tęcza | The Rainbow | A szivárvány | |
| 04 | Latawiec | The Kite | A papírsárkány | |
| 05 | Święty Mikołaj | Santa | Télapó | |
| 06 | Wielki pająk | The Big Spider | A barlangi pók | |
| 07 | Święta | Christmas | Karácsony | |
| 08 | Czarownice | Witches | Boszorkányok | |
| 09 | Przedszkole | Kindergarten | Egy nap az óvodában | |
| 10 | Mały trzmiel | The Bumblebee | Dongólany | |
| 11 | Bałwan | The Snowman | Hóember | |
| 12 | Morska przygoda | Sea Adventure | Tengeri kaland | |
| 13 | Skrzypi Alfonzo | Alfonzo’s Fiddle | Tücsök hegedűje | |
| SERIA DRUGA | ||||
| 14 | Żółta biedronka | The Yellow Ladybird | A sárga katica | |
| 15 | Wodny ślimak | The Water Snail | A vízicsiga | |
| 16 | Zaginione orzechy | The Missing Nuts | Az elveszett mogyoró | |
| 17 | Staś i łyżwy | Stanley Skates | Vendel korcsolyázik | |
| 18 | Urodziny jeża Heńka | Harry Hedgehog’s Birthday | Sün Soma születésnapja | |
| 19 | Rower | The Bicycle | A bicikli | |
| 20 | Karnawał | The Carnival | Jelmezbál | |
| 21 | Wiosenny dzień sportu | Spring Sport Day | Erdei tornaverseny | |
| 22 | Pisklęta kanarka | The Canary Chicks | A kanárifiókák | |
| 23 | Zamek z piasku | The Sandcastle | A homokvár | |
| 24 | Borówki | Blueberries | Áfonyaszedés | |
| 25 | Piernik | Gingerbread | Mézeskalácsok | |
| 26 | Balon na rozgrzane powietrze | Hot Air Balloon | A léggömb | |
| SERIA TRZECIA | ||||
| 27 | Słoneczniki | Sunflowers | Napraforgók | |
| 28 | Kamyki | Pebbles | Kavicsok | |
| 29 | Matylda jeździ na nartach | Flutter Goes Skiing | Pihe síel | |
| 30 | Teatrzyk kukiełkowy | The Puppet Show | Bábszínház | |
| 31 | Hulajnoga | The Scooter | Roller | |
| 32 | Wieża Roberta | Bubble’s Tower | Gömbi tornya | |
| 33 | Kapelusz muchomora | The Mushroom's Cap | A gomba kalapja | |
| 34 | Piłkarski mecz | The Football Match | Focimeccs | |
| 35 | Pisanki | Easter Eggs | Hímestojások | |
| 36 | Koszmarny sen | Bad Dream | Rossz álom | |
| 37 | Knedle | Dumplings | Gombócok | |
| 38 | Domek w gwiazdki | The Star House | Csillagház | |
| 39 | Gra planszowa | The Board Game | Társasjáték | |
| SERIA CZWARTA | ||||
| 01.05.2021 | 40 | Wróżkowe karty | Fairy Cards | Tündérkártya |
| 01.05.2021 | 41 | Bańki | Bubbles | Buborékok |
| 02.05.2021 | 42 | Obrazek Bartka | Berry’s Picture | Bogyó rajza |
| 02.05.2021 | 43 | Kwiaty Basi | Dolly’s Flower | Babóca virága |
| 03.05.2021 | 44 | Mrówkowy chór | The Ant Choir | A hangyák kórusa |
| 03.05.2021 | 45 | Gwiazdolot | Starship | Csillaghajó |
| 04.05.2021 | 46 | Robert ma czkawkę | Bubble Has Hiccups | Gömbi csuklik |
| 04.05.2021 | 47 | Młyn | The Windmill | Szélmalom |
| 05.05.2021 | 48 | Muszelki | Seashells | Kagylók |
| 05.05.2021 | 49 | Robot | The Robot | Robot |
| 06.05.2021 | 50 | Doktor Sowa jest chory | Doctor Owl Gets Sick | Bagolydoktor beteg |
| 06.05.2021 | 51 | Małe dzieci i duże dzieci | Little Kids And Big Kids | Kicsik és nagyok |
| 07.05.2021 | 52 | Księżycowy chrząszcz | The Moon Beetle | Holdbogár |
| 07.05.2021 | 53 | Latarnie | Lanterns | Lámpások |
| 08.05.2021 | 54 | Motyle | Butterfly Girls | Lepkelányok |
| 08.05.2021 | 55 | Diabelski młyn | The Big Wheel | Óriáskerék |
| 09.05.2021 | 56 | Cztery pory roku | Four Seasons | Évszakmanók |
| SERIA PIĄTA | ||||
| 01.09.2023 | 57 | Edek i autko | Eddy and the Toy Car | Döme és a kisautó |
| 01.09.2023 | 58 | Bal przebierańców u Stasia | Fancy-Dress at Stanley’s | Farsang Vendelnél |
| 01.09.2023 | 59 | Wiosenny taniec | Spring Dance | Karikázó |
| 02.09.2023 | 60 | Dmuchany zamek | Bouncy Castle | Ugrálóvár |
| 02.09.2023 | 61 | Uciekająca tratwa | The Runaway Raft | Az elsodródott tutaj |
| 02.09.2023 | 62 | Liliowa wróżka | The Lily Fairy | A Liliomtündér |
| 03.09.2023 | 63 | Lodowe lizaki Alfonsa | Alfonso’s Ice Lollies | Alfonz jégkréme |
| 03.09.2023 | 64 | Księżycowa huśtawka | The Moon Seesaw | Holdhinta |
| 03.09.2023 | 65 | Urodziny Radka | Reggie Squirrel | Mókus Regő |
| 04.09.2023 | 66 | Porządki Roberta | Bubble Tidies Up | Gömbi rendet rak |
| 04.09.2023 | 67 | Zielona gąsienica | The Green Grub | A zöld kukac |
| 04.09.2023 | 68 | Pozytywka Basi | Dolly’s Music Box | Babóca zenélő doboza |
| 05.09.2023 | 69 | Doktor Sowa i konkurs ciast | Dr. Owl and the Cakes | Bagolydoktor és a sütemények |
| SERIA SZÓSTA | ||||
| 01.11.2024 | 70 | Dzwonki | Bell Chimes | Csengettyűk |
| 04.11.2024 | 71 | Matylda księżniczką | Flutter Becomes a Princess | Pihe hercegnő lesz |
| 04.11.2024 | 72 | Sowie pisklęta | Owl Chicks | Bagolyfiókák |
| 04.11.2024 | 73 | Alfonso ucieka | Alfonso Runs Away | Alfonz világgá megy |
| 05.11.2024 | 74 | Frisbee Radka | Reggie Squirrel’s Frisbee | Mókus Regő frizbije |
| 05.11.2024 | 75 | Włosy Laury | Leapy’s Hair | Ugri haja |
| 05.11.2024 | 76 | Tajemnica Stasia | Stanley and the Secret | Vendel és a titok |
| 06.11.2024 | 77 | Zamek z mokrego piasku | Drip Sandcastle | Cseppkővár |
| 06.11.2024 | 78 | Struna harfy | The String of the Harp | A hárfa húrja |
| 06.11.2024 | 79 | Tysiącnoga | The Millipede | Ezerlábú |
| 07.11.2024 | 80 | Wypadek wielkiego pająka | The Cave Spider’s Leg | A barlangi pók lába |
| 07.11.2024 | 81 | Pożegnanie | Farewell | A búcsú |
| 07.11.2024 | 82 | Układ Słoneczny | Solar System | Naprendszer |
| SERIA SIÓDMA | ||||
| 01.12.2025 | 83 | Bogyó, a bűvész | ||
| 02.12.2025 | 84 | Lomtalanítás | ||
| 03.12.2025 | 85 | Bodzatea | ||
| 04.12.2025 | 86 | Alfonz halacskája | ||
| 05.12.2025 | 87 | Tűzoltóbogarak | ||
| 88 | Árnyjáték | |||
| 89 | Döme szemüvege | |||
| 90 | Az unatkozó felhő | |||
| 91 | A tükör | |||
| 92 | Bújócska | |||
| 93 | Kresz-pálya | |||
| 94 | A kéményseprő | |||
| 95 | Sihuhu | |||
