Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
m (→Wersja polska: , →Spis odcinków) |
m (uzupełnienie) |
||
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 6: | Linia 6: | ||
|język=angielski | |język=angielski | ||
|platforma=[[Viaplay]] | |platforma=[[Viaplay]] | ||
|lata produkcji=2021- | |lata produkcji=2021-2023 | ||
|data premiery=4 kwietnia [[2022]] | |data premiery=4 kwietnia [[2022]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki=39 z 52 | ||
}} | }} | ||
'''Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów''' (ang. ''Dragons: The Nine Realms'') – amerykański serial animowany wyprodukowany przez studio DreamWorks. | '''Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów''' (ang. ''Dragons: The Nine Realms'') – amerykański serial animowany wyprodukowany przez studio DreamWorks. | ||
Linia 17: | Linia 17: | ||
<small>Źródło: [https://viaplay.pl/series/jezdzcy-smokow-dziewiec-swiatow Viaplay]</small> | <small>Źródło: [https://viaplay.pl/series/jezdzcy-smokow-dziewiec-swiatow Viaplay]</small> | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': [[ | '''Wersja polska''': [[Iyuno|IYUNO•SDI GROUP / IYUNO]]<br /> | ||
'''Tłumaczenie i dialogi''': [[Joanna Sęk-Aleksandrowicz]]<br /> | '''Tłumaczenie i dialogi''': [[Joanna Sęk-Aleksandrowicz]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Agata Gawrońska-Bauman]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Agata Gawrońska-Bauman]]<br /> | ||
Linia 29: | Linia 29: | ||
* [[Remco Post]] <small>(odc. 1-6)</small>, | * [[Remco Post]] <small>(odc. 1-6)</small>, | ||
* [[John Strandskov]] <small>(odc. 7-13, 20-26)</small>, | * [[John Strandskov]] <small>(odc. 7-13, 20-26)</small>, | ||
* [[Roberto Johansson]] <small>(odc. 7-13)</small>, | * [[Roberto Johansson]] <small>(odc. 7-13, 27-39)</small>, | ||
* [[Lars Villumsen]] <small>(odc. 7-26)</small>, | * [[Lars Villumsen]] <small>(odc. 7-26)</small>, | ||
* [[Jonas Brandt]] <small>(odc. 7-13)</small> | * [[Jonas Brandt]] <small>(odc. 7-13)</small> | ||
Linia 53: | Linia 53: | ||
* [[Anna Wodzyńska]] – '''Hazel Gonzalez''' | * [[Anna Wodzyńska]] – '''Hazel Gonzalez''' | ||
* [[Małgorzata Gradkowska]] – '''Linda''' | * [[Małgorzata Gradkowska]] – '''Linda''' | ||
* [[Wojciech Chorąży]] – '''Pete''' <small>(odc. 14- | * [[Wojciech Chorąży]] – '''Pete''' <small>(odc. 14-39)</small> | ||
* [[Zbigniew Suszyński]] | * [[Zbigniew Suszyński]] | ||
* [[Maksymilian Michasiów]] | * [[Maksymilian Michasiów]] | ||
Linia 62: | Linia 62: | ||
'''Lektor''': [[Zbigniew Suszyński]] | '''Lektor''': [[Zbigniew Suszyński]] | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | ||
Linia 201: | Linia 202: | ||
| ''Białe Noce: część 2'' | | ''Białe Noce: część 2'' | ||
| ''The Night Lights, Part 2'' | | ''The Night Lights, Part 2'' | ||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Kara i Niszczyciel'' | |||
| ''Punishment and Torcher'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Witaj w Cudownym Świecie Smoków'' | |||
| ''Welcome to the Wonderful World of Dragons'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Kłębek pnączy'' | |||
| ''Barrel of Vine Tails'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''Zapach smoka'' | |||
| ''Scent of a Dragon'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| ''Żądło'' | |||
| ''Sting It On!'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Zamrażarka'' | |||
| ''Deep Freeze'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| ''Smoki wszędzie'' | |||
| ''Dragons Everywhere!'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| ''W razie wypadku'' | |||
| ''Break in Case of Emergency'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| ''Pod przykrywką'' | |||
| ''Undercover'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Mistrz sieci'' | |||
| ''Webs’ Masters'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| ''Śledząc Sledkin'' | |||
| ''Sledkin Stakeout'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| ''Zatruty'' | |||
| ''Poison Control'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.09.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| ''W głębinach'' | |||
| ''In Too Deep'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| '''' | |||
| ''Hobs and Saw'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| '''' | |||
| ''Hearts of Heroes'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
| '''' | |||
| ''Heart of Glass'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| '''' | |||
| ''In the Cards'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| '''' | |||
| ''Eugene’s Lean Mean Extreme Dream Team'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| '''' | |||
| ''404 Alex Not Found'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
| '''' | |||
| ''Rise of Jörmungandr'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| '''' | |||
| ''How to Train Jörmungandr'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
| '''' | |||
| ''The Great Foster Fake-Out'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|49 | |||
| '''' | |||
| ''Science Vs. Nature'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|50 | |||
| '''' | |||
| ''Of Gods and Monsters'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|51 | |||
| '''' | |||
| ''Ragnarok: Part 1'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|52 | |||
| '''' | |||
| ''Ragnarok: Part 2'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
{{Jak wytresować smoka}} | {{Jak wytresować smoka}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] |
Aktualna wersja na dzień 14:19, 16 gru 2023
Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów Dragons: The Nine Realms | |
---|---|
Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
Język oryginału | angielski |
Platforma streamingowa | Viaplay |
Lata produkcji | 2021-2023 |
Data premiery dubbingu | 4 kwietnia 2022 |
Wyemitowane serie |
2 z 2 |
Wyemitowane odcinki | 39 z 52 |
Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów (ang. Dragons: The Nine Realms) – amerykański serial animowany wyprodukowany przez studio DreamWorks.
Fabuła
W dzisiejszych czasach smoki można spotkać tylko na kartach mitów i legend. Jednak po ogromnym trzęsieniu ziemi, grupa dzieciaków odkrywa, że smoki istnieją naprawdę! Czas rozpocząć nową przygodę z tresurą smoków.
Źródło: Viaplay
Wersja polska
Wersja polska: IYUNO•SDI GROUP / IYUNO
Tłumaczenie i dialogi: Joanna Sęk-Aleksandrowicz
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Nagranie dialogów:
- Aneta Michalczyk (odc. 7-13),
- Aleksander Shaida (odc. 14-26)
Montaż dialogów:
- Agata Lenarczyk-Majewicz (odc. 7-13),
- Artur Stodolny (odc. 14-26)
Zgranie wersji polskiej:
- Remco Post (odc. 1-6),
- John Strandskov (odc. 7-13, 20-26),
- Roberto Johansson (odc. 7-13, 27-39),
- Lars Villumsen (odc. 7-26),
- Jonas Brandt (odc. 7-13)
Koordynacja projektu: Aleksandra Hynek
Obsada:
- Damian Kulec – Tom Kullersen
- Julia Chatys – Alexandra Gonzalez
- Marta Dobecka – Jun Wong
- Mateusz Narloch – D’Angelo Baker
- Anna Kędziora – Olivia Kullersen
- Brygida Turowska – May Wong
- Jan Aleksandrowicz-Krasko – Phil Baker
- Aleksandra Nowicka – Doktor Wilma Sledkin
- Mateusz Kwiecień –
- Eugene Wong,
- Pete (odc. 1-13)
- Michał Podsiadło – Leonard „Brzytwa”
Obsada dodatkowa:
- Anna Sroka-Hryń – Carla Gonzalez
- Zuzanna Galia –
- Angela Baker,
- Wendy
- Anna Wodzyńska – Hazel Gonzalez
- Małgorzata Gradkowska – Linda
- Wojciech Chorąży – Pete (odc. 14-39)
- Zbigniew Suszyński
- Maksymilian Michasiów
- Norbert Kaczorowski
- Janusz Wituch
- Artur Janusiak
i inni
Lektor: Zbigniew Suszyński
Spis odcinków
Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA | |||
04.04.2022 | 01 | Pierwszy Lot – część 1 | First Flight, Part 1 |
04.04.2022 | 02 | Pierwszy Lot – część 2 | First Flight, Part 2 |
04.04.2022 | 03 | Wyrwa na świat | A Hole New World |
04.04.2022 | 04 | Klub smoka | Dragon Club |
04.04.2022 | 05 | Pióroskór | Featherhide |
04.04.2022 | 06 | Skalny Rozpruwacz | Fault Ripper |
02.07.2022 | 07 | Nibyrożec | Uniconned |
02.07.2022 | 08 | Magmoziej | Magma Breather |
02.07.2022 | 09 | Nieumarłe smoki | Dragons of the Undead |
02.07.2022 | 10 | Wodnisty podmuch | Downpour |
02.07.2022 | 11 | W sieci | The Tangled Web |
02.07.2022 | 12 | Podążaj za piorunem: część pierwsza | Follow the Lightning, Part 1 |
02.07.2022 | 13 | Podążaj za piorunem: część druga | Follow the Lightning, Part 2 |
01.01.2023 | 14 | Wyjście pożarowe | Fire Escape |
01.01.2023 | 15 | Sztama lub zgon | Ride or Die |
01.01.2023 | 16 | Puste gniazdo Ognioglist | Empty Fireworm Nest |
01.01.2023 | 17 | Doktor Katastrofa | Dr. Catastrophe |
01.01.2023 | 18 | Latanie zostaje w rodzinie | It Flies in the Family |
01.01.2023 | 19 | Magma wyłazi na powierzchnię | Magma Comes to the Surface |
01.01.2023 | 20 | Niszczyciel światów | The Sky Torcher |
01.01.2023 | 21 | Zimne otwarcie | Cold Open |
01.01.2023 | 22 | Niezbadany teren | Uncharted Territory |
01.01.2023 | 23 | Podróż do lódkanu | Journey to the Snowcano |
01.01.2023 | 24 | Kaczy wabik | The Decoy |
01.01.2023 | 25 | Białe Noce: część 1 | The Night Lights, Part 1 |
01.01.2023 | 26 | Białe Noce: część 2 | The Night Lights, Part 2 |
SERIA DRUGA | |||
23.09.2023 | 27 | Kara i Niszczyciel | Punishment and Torcher |
23.09.2023 | 28 | Witaj w Cudownym Świecie Smoków | Welcome to the Wonderful World of Dragons |
23.09.2023 | 29 | Kłębek pnączy | Barrel of Vine Tails |
23.09.2023 | 30 | Zapach smoka | Scent of a Dragon |
23.09.2023 | 31 | Żądło | Sting It On! |
23.09.2023 | 32 | Zamrażarka | Deep Freeze |
23.09.2023 | 33 | Smoki wszędzie | Dragons Everywhere! |
23.09.2023 | 34 | W razie wypadku | Break in Case of Emergency |
23.09.2023 | 35 | Pod przykrywką | Undercover |
23.09.2023 | 36 | Mistrz sieci | Webs’ Masters |
23.09.2023 | 37 | Śledząc Sledkin | Sledkin Stakeout |
23.09.2023 | 38 | Zatruty | Poison Control |
23.09.2023 | 39 | W głębinach | In Too Deep |
40 | ' | Hobs and Saw | |
41 | ' | Hearts of Heroes | |
42 | ' | Heart of Glass | |
43 | ' | In the Cards | |
44 | ' | Eugene’s Lean Mean Extreme Dream Team | |
45 | ' | 404 Alex Not Found | |
46 | ' | Rise of Jörmungandr | |
47 | ' | How to Train Jörmungandr | |
48 | ' | The Great Foster Fake-Out | |
49 | ' | Science Vs. Nature | |
50 | ' | Of Gods and Monsters | |
51 | ' | Ragnarok: Part 1 | |
52 | ' | Ragnarok: Part 2 |
Jak wytresować smoka | |
---|---|
Filmy pełnometrażowe | Jak wytresować smoka • Jak wytresować smoka 2 • Jak wytresować smoka 3 |
Filmy krótkometrażowe | Jak wytresować smoka: Święta w domu • Księga smoków • Legenda o Smoku Gnatochrupie • Prezent nocnej furii • Świt jeźdźców smoków |
Serial (główna seria) | Jeźdźcy smoków |
Serial (spin-offy) | Jeźdźcy smoków: Załoga ratunkowa • Jeźdźcy smoków: Dziewięć światów |