Kurs: Wyspa skarbów

Z Dubbingpedia
Wersja z dnia 17:14, 12 lut 2021 autorstwa MinisterDubu (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Gra |tytuł=Kurs: Wyspa skarbów |tytuł oryginalny=Cap sur l'Île au trésor |plakat=Kurs Wyspa skarbów.jpg |gatunek=przygodowa |producent=Kheops Studio |wydawca=Nob...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Kurs: Wyspa skarbów

Cap sur l'Île au trésor

Kurs Wyspa skarbów.jpg
Gatunek przygodowa
Producent Kheops Studio
Wydawca Nobilis Group
Dystrybutor Techland
Rok produkcji 2006
Premiera dubbingu 28 listopada 2007
Platformy z dubbingiem PC

Kurs: Wyspa skarbów (fr. Cap sur l'Île au trésor, ang. Destination: Treasure Island) – gra przygodowa stworzona przez Kheops Studio.

O grze

Głównym bohaterem gry jest znany z kart książki Jim Hawkins. Chłopak (a właściwie młody mężczyzna, bo od czasu ostatniej przygody minęło już kilka lat), pędzi dość beztroski żywot dzięki pieniądzom zdobytym na pirackiej wyprawie, jednak cały czas odczuwa tęsknotę za morzem i awanturniczym życiem. Pewnego ranka Jim zauważa dziwnie znajomą papugę, obserwującą go z okiennego parapetu. To Kapitan Flint, ukochane ptaszysko Długiego Johna Silvera, dawnego kompana naszego bohatera, jeszcze z czasów pierwszej wyprawy. Jednonogi pirat przysyła wiadomość o kolejnym wielkim skarbie zakopanym na Szmaragdowej Wyspie – kryjówce Silvera. Długi John potrzebuje pomocy Jima w przejęciu i ukryciu kosztowności, zanim padną one łupem opryszków. Tak zaczyna się kolejna wielka przygoda Jima, w trakcie której musi się on zmierzyć z wieloma przeciwnościami losu. Począwszy od radzenia sobie z piratami, znanymi zarówno z okrucieństwa jak i żądzy złota, poprzez rozszyfrowanie wskazówek zapisanych na mapie wiodącej do skarbu, a skończywszy na rozwiązywaniu mnóstwa łamigłówek i zagadek (głównie polegających na odnalezieniu, a później umiejętnym łączeniu, rozłączaniu i używaniu różnych przedmiotów). W trakcie rozgrywki wielokrotnie towarzyszy nam Kapitan Flint. Złośliwe ptaszysko często jest pożyteczne, podając nam wskazówki i przydatne informacje, ale też musimy liczyć się z tym, że nasze nieudane próby zostaną skomentowane w szyderczym i sardonicznym stylu. Papuga nie jest jedynym elementem łączącym nową przygodę z przeszłością Jima Hawkinsa. Na swojej drodze, już nawet na samym początku rozgrywki, spotkamy również starych, choć niekoniecznie mile widzianych, znajomych – Morgana, Dicka i Żółtego Psa, pałających żądzą zemsty na Silverze i wszystkich, którzy mu pomagają. No i oczywiście czeka nas ponowna spotkanie oraz współpraca z Długim Johnem.

Źródło: GRY On-Line.pl

Wersja polska

Wystąpili:

i inni