Myst

Z Dubbingpedia
Wersja z dnia 19:49, 14 lis 2019 autorstwa MinisterDubu (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Myst

Myst.jpg
Gatunek przygodowa
Producent Cyan Inc.
Wydawca Ubisoft
Dystrybutor Cenega Poland
Rok produkcji 1993
Premiera dubbingu 19 maja 2006
Platformy z dubbingiem PC

Myst – gra przygodowa z 1993 roku stworzona przez Cyan Inc. W Polsce pierwotnie wydana przez Optimus w oryginalnej wersji językowej, polskiej wersji doczekała się dopiero w wydanym 19 maja 2006 roku przez Cenegę pakiecie Myst Antologia zawierającym trzy pierwsze części gry.

O grze

Myst to klasyczna gra przygodowa, w której doskonałe skomponowanie fabuły, klimatu i szczegółów spowodowało iż stała się wielkim bestsellerem, sprzedając się w największej liczbie egzemplarzy na całym świecie. Cała historia rozpoczyna się od magicznej księgi napisanej przez Atrusa, dzięki której można przenosić się do opisanych w niej miejsc. Podróżujemy przez wiele światów zamieszkałych przez rywalizujących ze sobą synów Atrusa.

Wkraczamy do barwnego, surrealistycznego świata wysp, zabarwionego tajemniczością, gdzie każda wibracja skały, kawałek papieru i dźwięk może stanowić ważną wskazówkę w rozwiązywaniu tej historii, pełnej intryg i niesprawiedliwości, wybiegającej poza granice czasu i przestrzeni. Tylko rozum i wyobraźnia pozwolą nam kroczyć wybraną drogą i rozwikłać zagadkę zdrady sprzed wieków.

Każda ze statycznych lokacji zawiera dużo zagadek i układanek logicznych, które musimy rozwiązać. W grze zastosowano bardzo łatwy w użyciu interface użytkownika, polegający na wskazaniu myszką obiektu i kliknięciu.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1142

Wersja polska

Wystąpili: