Płazowyż: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
m (→Wersja polska: , →Spis odcinków) |
m (→Wersja polska) |
||
(Nie pokazano 45 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
Linia 2: | Linia 2: | ||
|tytuł=Płazowyż | |tytuł=Płazowyż | ||
|tytuł oryginalny=Amphibia | |tytuł oryginalny=Amphibia | ||
|plakat= | |plakat=Płazowyż.jpg | ||
|gatunek=animowany, przygodowy | |gatunek=animowany, przygodowy | ||
|kraj=Stany Zjednoczone | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|język=angielski | |język=angielski | ||
|stacja=[[Disney XD]] | |stacja=[[Disney XD]], [[Disney Channel]] | ||
|lata produkcji=2019- | |lata produkcji=2019- | ||
|data premiery=23 marca [[2020]] | |data premiery=23 marca [[2020]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 3 | ||
|odcinki= | |odcinki=40 z 40 | ||
}} | }} | ||
'''Płazowyż''' (ang. ''Amphibia'') – amerykański serial animowany stworzony przez Matta Braly’ego. | '''Płazowyż''' (ang. ''Amphibia'') – amerykański serial animowany stworzony przez Matta Braly’ego. | ||
Serial emitowany w Polsce na kanale [[Disney XD]] od 23 marca [[2020]] roku. | Serial emitowany w Polsce na kanale [[Disney XD]] od 23 marca [[2020]] roku. Od 1 marca 2021 roku serial emitowany na kanale [[Disney Channel]]. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
Przygody trzynastoletniej Anny Zaradnej, która zostaje w magiczny sposób przeniesiona do dzikiej, bagiennej krainy, w której mieszkają gadające żaby. | Przygody trzynastoletniej Anny Zaradnej, która zostaje w magiczny sposób przeniesiona do dzikiej, bagiennej krainy, w której mieszkają gadające żaby. | ||
Linia 28: | Linia 29: | ||
* [[Piotr Zygo]], | * [[Piotr Zygo]], | ||
* [[Piotr Gogol]] | * [[Piotr Gogol]] | ||
'''Dźwięk''': [[Łukasz Fober]]<br /> | |||
'''W wersji polskiej udział wzięli''': | '''W wersji polskiej udział wzięli''': | ||
* [[Magdalena Wasylik]] – '''Anna Zaradna''' | * [[Magdalena Wasylik]] – '''Anna Zaradna''' | ||
Linia 33: | Linia 35: | ||
* [[Marek Robaczewski]] – '''Hopadajasz „Hopek” Motyka''' | * [[Marek Robaczewski]] – '''Hopadajasz „Hopek” Motyka''' | ||
* [[Natalia Jankiewicz]] – '''Polcia Motyka''' | * [[Natalia Jankiewicz]] – '''Polcia Motyka''' | ||
* [[Waldemar Barwiński]] – '''Burmistrz Muchomor''' | * [[Waldemar Barwiński]] – | ||
* [[Wojciech Paszkowski]] – '''Leopold Legar'''<!-- <small>(odc. 2a, 8b, 10a)</small>--> | ** '''Burmistrz Muchomor''', | ||
* [[Katarzyna Kozak]] – '''Krysia Rechocik'''<!-- <small>(odc. 3a, 5a, 9ab, 10a, | ** '''Profesor Jodełko''' <small>(odc. 28b)</small> | ||
* [[Jan Staszczyk]] – ''' | * [[Wojciech Paszkowski]] – '''Leopold Legar'''<!-- <small>(odc. 2a, 8b, 10a, 32b, 35b, 36a)</small>--> | ||
* [[Jacek Król]] – '''Kapitan Dym'''<!-- <small>(odc. 1b, 10b)</small>--> | * [[Katarzyna Kozak]] – '''Krysia Rechocik'''<!-- <small>(odc. 3a, 5a, 9ab, 10a, 11b, 12ab, 14ab, 17a, 18a, 20, 32b, 33b, 35a, 36a, 39b)</small>--> | ||
* [[Jan Staszczyk]] – '''Walenty „Gruczoł” Rechotton'''<!-- <small>(odc. 1a, 2b, 3b, 6b, 8a, 10a, 15b, 18a, 20, 25a, 32b, 33a, 35a, 39b)</small>--> | |||
* [[Jacek Król]] – '''Kapitan Dym'''<!-- <small>(odc. 1b, 10b, 20, 24b, 37b, 38b, 39ab, 40)</small>--> | |||
'''W pozostałych rolach''': | '''W pozostałych rolach''': | ||
* [[Anna Wodzyńska]] – '''Madzia Flour''' <small>(odc. 3a)</small> | * [[Anna Wodzyńska]] – '''Madzia Flour''' <small>(odc. 3a)</small> | ||
* [[Krzysztof Rogucki]] –<!-- | * [[Krzysztof Rogucki]] –<!-- | ||
** ''' | ** '''Pan Flour''' <small>(odc. 3a)</small>, | ||
**--> '''Szlamcio''' <small>(odc. 5b)</small> | **--> '''Szlamcio''' <small>(odc. 5b, 35a, 36a, 39b, 40)</small> | ||
* [[Agnieszka Fajlhauer]] – '''Felicja Rosiczka''' <small>(odc. 6b, 10a)</small> | * [[Agnieszka Fajlhauer]] – '''Felicja Rosiczka''' <small>(odc. 6b, 10a, 31, 32b, 33a, 35b)</small> | ||
* [[Anna Szymańczyk]] – | * [[Anna Szymańczyk]] – | ||
** '''Tuti Uzdrowicielka''' <small>(odc. 6b)</small>, | ** '''Tuti Uzdrowicielka''' <small>(odc. 6b)</small>, | ||
** '''Breja''' <small>(odc. 10a)</small> | ** '''Breja''' <small>(odc. 10a)</small> | ||
* [[Janusz Wituch]] – '''Buck Leatherleaf''' <small>(odc. 6b)</small> | * [[Janusz Wituch]] – | ||
* [[Aleksandra Kowalicka]] – '''Iwka Rosiczka''' <small>(odc. 7a)</small> | ** '''Buck Leatherleaf''' <small>(odc. 6b)</small>, | ||
** '''Sal''' <small>(odc. 29a)</small> | |||
* [[Aleksandra Kowalicka]] – '''Iwka Rosiczka''' <small>(odc. 7a, 13a, 19b, 31, 32b)</small> | |||
* [[Bartosz Martyna]] – '''Albus Żabieniec''' <small>(odc. 7a, 9a)</small> | * [[Bartosz Martyna]] – '''Albus Żabieniec''' <small>(odc. 7a, 9a)</small> | ||
* [[Tomasz Jarosz]] − '''Mokry Ziut''' <small>(odc. 7b)</small> | * [[Tomasz Jarosz]] − '''Mokry Ziut''' <small>(odc. 7b, 33b, 39b)</small> | ||
* [[Piotr Bąk]] − '''Baryła''' <small>(odc. 9a)</small> | * [[Piotr Bąk]] − | ||
* [[Jakub Wieczorek]] − '''Torf''' <small>(odc. 10a)</small> | ** '''Baryła''' <small>(odc. 9a, 32b, 35b)</small>, | ||
* [[Julia Kunikowska]] − '''Sasha''' <small>(odc. 10b)</small> | ** '''Pan Flour''' <small>(odc. 36b)</small> | ||
* [[Agata Pruchniewska]] − '''Brydzia''' <small>(odc. 10b)</small> | * [[Jakub Wieczorek]] − '''Torf/Rojst''' <small>(odc. 10a, 36a)</small> | ||
* [[Sebastian Perdek]] − '''Pietrek''' <small>(odc. 10b)</small> | * [[Julia Kunikowska]] − '''Sasha''' <small>(odc. 10b, 20, 24b, 37b, 38b, 39ab, 40)</small> | ||
* [[Monika Węgiel-Jarocińska | * [[Agata Pruchniewska]] − '''Brydzia''' <small>(odc. 10b, 37b)</small> | ||
* [[Sebastian Perdek]] − '''Pietrek''' <small>(odc. 10b, 37b)</small> | |||
* [[Monika Węgiel-Jarocińska]] – '''Sylwia Rosiczka''' <small>(odc. 11b, 16a, 32b)</small> | |||
* [[Krzysztof Cybiński]] – '''Mundrol''' <small>(odc. 11b)</small> | * [[Krzysztof Cybiński]] – '''Mundrol''' <small>(odc. 11b)</small> | ||
* [[Joanna Węgrzynowska-Cybińska]] – '''Marta''' <small>(odc. 15a)</small> | |||
* [[Maciej Więckowski]] – '''Tadek''' <small>(odc. 15a)</small> | |||
* [[Wojciech Chorąży]] – '''Tritonio''' <small>(odc. 18b)</small> | |||
* [[Tomasz Borkowski]] – | |||
** '''Castor / Leonty''' <small>(odc. 19a)</small>, | |||
** '''Pan Garnuszek''' <small>(odc. 31)</small> | |||
* [[Anna Sztejner]] – '''Generał Yunan''' <small>(odc. 24b, 34, 40)</small> | |||
* [[Stefan Knothe]] – '''Wigbert Rechotton''' <small>(odc. 25a)</small><!-- | |||
* [[Michał Zieliński]] – '''Kermit Żaba''' <small>(odc. 25a)</small>--> | |||
* [[Jarosław Boberek]] – '''Pan Kustosz Wielki''' <small>(odc. 25b)</small> | |||
* [[Katarzyna Domalewska]] – '''Marcela''' <small>(odc. 26-27, 28a, 30a, 34-35, 36b, 37a, 38ab, 39ab, 40)</small> | |||
* [[Bożena Furczyk]] – '''Lady Olivia''' <small>(odc. 26, 27b, 30ab, 40)</small> | |||
* [[Robert Tondera]] – '''Król Andrias''' <small>(odc. 26, 27b, 28a, 30b, 34, 40)</small> | |||
* [[Ewa Kania]] – '''Jadzia''' <small>(odc. 27a)</small> | |||
* [[Marta Dobecka]] – '''Bella''' <small>(odc. 27b)</small> | |||
* [[Kamil Pruban]] –<!-- | |||
** '''Głazotron''' <small>(odc. 3b)</small>, | |||
**--> '''Jerry''' <small>(odc. 28a)</small> | |||
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] – '''Perełka''' <small>(odc. 29b)</small> | |||
* [[Justyna Bojczuk]] – '''Madzia Flour''' <small>(odc. 32b, 33b, 36b)</small> | |||
* [[Paulina Napora]] – '''Jacinda''' <small>(odc. 36a)</small> | |||
* [[Brygida Turowska]] – '''Waleriana''' <small>(odc. 37a)</small> | |||
* [[Łukasz Talik]] – '''Bernardo''' <small>(odc. 38a)</small> | |||
* [[Weronika Łukaszewska]] | * [[Weronika Łukaszewska]] | ||
* [[Maksymilian Michasiów]]<!-- – '''Karol''' <small>(odc. 3a)</small>--> | * [[Maksymilian Michasiów]]<!-- – '''Karol''' <small>(odc. 3a)</small>--> | ||
* [[Iwona Milerska]] | * [[Iwona Milerska]] | ||
* [[Aleksandar Milićević]] | * [[Aleksandar Milićević]] | ||
* [[ | * [[Aleksander Sosiński]] | ||
* [[Klaudiusz Kaufmann]] | |||
* [[Karol Osentowski]] | |||
* [[Aleksandra Nowicka]] | |||
* [[Ignacy Szczerbiński]] | |||
* [[Michał Podsiadło]] | |||
* [[Katarzyna Ciecierska]] | |||
* [[Borys Wiciński]] | |||
* [[Paweł Szymański]] | |||
* [[Anna Ułas]] | |||
* [[Artur Kaczmarski]] | |||
* [[Delfina Wilkońska]] | |||
* [[Wojciech Urbański]] | |||
* [[Bartosz Bednarski]] | |||
* [[Cecylia O’Neil]] | |||
* [[Julia Szydłowska]] | |||
* [[Alicja Warchocka]] | |||
* [[Agnieszka Matysiak]] | |||
* [[Konrad Makowski]] | |||
* [[Emilia Niedzielak]] | |||
i inni | i inni | ||
'''Wykonanie piosenek''': | '''Wykonanie piosenek''': | ||
* [[Jakub Jóźwik (ur. 2006)|Jakub Jóźwik]] <small>(odc. 4b)</small> | * '''''„Suspicious Isling”''''': [[Jakub Jóźwik (ur. 2006)|Jakub Jóźwik]] <small>(odc. 4b)</small> | ||
* [[Katarzyna Kozak]] <small>(odc. 5a)</small> | * [[Katarzyna Kozak]] <small>(odc. 5a)</small> | ||
* '''''„Sylvia Bae”''''': [[Sebastian Machalski]] <small>(odc. 11b)</small>, | |||
* '''''„Sprig’s Battle Song”''''': [[Jakub Jóźwik (ur. 2006)|Jakub Jóźwik]] <small>(odc. 20a)</small> | |||
* '''''„The Impossible Two”''''': [[Jakub Jóźwik (ur. 2006)|Jakub Jóźwik]], [[Natalia Jankiewicz]] <small>(odc. 24a)</small> | |||
* '''''„Heartstomper”''''': [[Magdalena Wasylik]], [[Julia Kunikowska]]<!--, [[Katarzyna Domalewska]]--> i inni <small>(odc. 39b)</small> | |||
'''Lektor''': [[Mateusz Kwiecień]] | '''Lektor''': [[Mateusz Kwiecień]] | ||
Linia 82: | Linia 135: | ||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23.03.2020 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23.03.2020<ref name="DXD">Premiera odcinków 1-30 na kanale Disney XD.</ref> | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|01 | ||
| ''Anna czy bestia?'' | | ''Anna czy bestia?'' | ||
Linia 181: | Linia 234: | ||
| ''Civil Wart'' | | ''Civil Wart'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|07.05.2020 | ||
| '' | | ''Wybory'' | ||
| ''Hop-Popular'' | | ''Hop-Popular'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|08.05.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13 | ||
| '' | | ''Zbrodnia i żaba'' | ||
| ''Croak and Punishment'' | | ''Croak and Punishment'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|11.05.2020 | ||
| '' | | ''Wypad do archiwum'' | ||
| ''Trip to the Archives'' | | ''Trip to the Archives'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|12.05.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|14 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|14 | ||
| '' | | ''Mróz'' | ||
| ''Snow Day'' | | ''Snow Day'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|13.05.2020 | ||
| '' | | ''Pani Rechotek wymiata'' | ||
| ''Cracking Mrs. Croaker'' | | ''Cracking Mrs. Croaker'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14.05.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|15 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|15 | ||
| '' | | ''Noc w motelu'' | ||
| ''A Night at The Inn'' | | ''A Night at The Inn'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|07.09.2020 | ||
| '' | | ''Gruczoł i Anna'' | ||
| ''Wally and Anne'' | | ''Wally and Anne'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|08.09.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16 | ||
| '' | | ''Rodzinne wędkowanie'' | ||
| ''Family Fishing Trip'' | | ''Family Fishing Trip'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | style="background-color: #CCE2FF;"|09.09.2020 | ||
| ''Bazar cudactw'' | |||
| ''Bizarre Bazaar'' | | ''Bizarre Bazaar'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|10.09.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|17 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|17 | ||
| '' | | ''Klątwa'' | ||
| ''Cursed!'' | | ''Cursed!'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | style="background-color: #CCE2FF;"|11.09.2020 | ||
| ''Masz talent'' | |||
| ''Fiddle Me This'' | | ''Fiddle Me This'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|14.09.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18 | ||
| '' | | ''Wielki mecz robalówki'' | ||
| ''The Big Bugball Game'' | | ''The Big Bugball Game'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | style="background-color: #CCE2FF;"|15.09.2020 | ||
| ''Obóz przetrwania'' | |||
| ''Combat Camp'' | | ''Combat Camp'' | ||
|- | |- | ||
| | | style="background-color: #CCE2FF;"|16.09.2020 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19 | ||
| '' | | ''Dzieci Zarodnika'' | ||
| ''Children of the Spore'' | | ''Children of the Spore'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | style="background-color: #CCE2FF;"|17.09.2020 | ||
| ''Anna roku'' | |||
| ''Anne of the Year'' | | ''Anne of the Year'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|18.09.2020 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | | style="background-color: #CCE2FF;"|20 | ||
| '' | | ''Znowu razem'' | ||
| ''Reunion'' | | ''Reunion'' | ||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|26.04.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Złota rączka'' | |||
| ''Handy Anne'' | |||
|- | |||
| ''Przydrożny fort'' | |||
| ''Fort in the Road'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27.04.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Ballada o Hopadajaszu Motyce'' | |||
| ''The Ballad of Hopediah Plantar'' | |||
|- | |||
| ''Anna łowczyni'' | |||
| ''Anne Hunter'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|28.04.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Polcia na gigancie'' | |||
| ''Truck Stop Polly'' | |||
|- | |||
| ''Karawana zwana pragnieniem'' | |||
| ''A Caravan Named Desire'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|29.04.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Przełęcz kłótników'' | |||
| ''Quarreler’s Pass'' | |||
|- | |||
| ''Łowca ropuch'' | |||
| ''Toadcatcher'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|30.04.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Bagnisty i romantyczny'' | |||
| ''Swamp and Sensibility'' | |||
|- | |||
| ''Muzeum figur woskowych'' | |||
| ''Wax Museum'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03.05.2021 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Marcela'' | |||
| ''Marcy at the Gates'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|04.05.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Zagadka'' | |||
| ''Scavenger Hunt'' | |||
|- | |||
| ''Przybycie'' | |||
| ''The Plantars Check In'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|05.05.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Zagubione w Błotopii'' | |||
| ''Lost in Newtopia'' | |||
|- | |||
| ''Skrzek idzie na studia'' | |||
| ''Sprig Gets Schooled'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|06.05.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Mieścina'' | |||
| ''Little Frogtown'' | |||
|- | |||
| ''Imbryk'' | |||
| ''Hopping Mall'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|07.05.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''Piżamówka nad piżamówkami'' | |||
| ''The Sleepover to End All Sleepovers'' | |||
|- | |||
| ''Dzień w akwarium'' | |||
| ''A Day at the Aquarium'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09.08.2021<ref name="DC">Premiera odcinków 31-40 na kanale Disney Channel.</ref> | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| ''Rygiel'' | |||
| ''The Shut-In!'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|10.08.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Nocni woźnicy'' | |||
| ''Night Drivers'' | |||
|- | |||
| ''Powrót do Kurzajkowa'' | |||
| ''Return To Wartwood'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|11.08.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| ''Iwcia na gigancie'' | |||
| ''Ivy on the Run'' | |||
|- | |||
| ''Po deszczu'' | |||
| ''After the Rain'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12.08.2021 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| ''Pierwsza świątynia'' | |||
| ''The First Temple'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|13.08.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| ''Nowe Kurzajkowo'' | |||
| ''New Wartwood'' | |||
|- | |||
| ''Przyjaciel czy Żobot?'' | |||
| ''Friend or Frobo?'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|16.08.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Ropusza pokuta'' | |||
| ''Toad to Redemption'' | |||
|- | |||
| ''Madzia i Marcela'' | |||
| ''Maddie & Marcy'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|17.08.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| ''Druga świątynia'' | |||
| ''The Second Temple'' | |||
|- | |||
| ''Młot wojenny Beki'' | |||
| ''Barrel’s Warhammer'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|18.08.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| ''Bysia i Michaś Aniołek'' | |||
| ''Bessie & MicroAngelo'' | |||
|- | |||
| ''Trzecia świątynia'' | |||
| ''The Third Temple'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|19.08.2021 | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| ''Kolacja'' | |||
| ''The Dinner'' | |||
|- | |||
| ''Pojedynek kapel'' | |||
| ''Battle of the Bands'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.08.2021 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| ''Prawdziwe oblicze'' | |||
| ''True Colors'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
<references /> | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia}} | * {{Wikipedia}} |
Wersja z 11:09, 8 wrz 2021
Płazowyż Amphibia | |
---|---|
Gatunek | animowany, przygodowy |
Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
Język oryginału | angielski |
Stacja telewizyjna | Disney XD, Disney Channel |
Lata produkcji | 2019- |
Data premiery dubbingu | 23 marca 2020 |
Wyemitowane serie |
2 z 3 |
Wyemitowane odcinki | 40 z 40 |
Płazowyż (ang. Amphibia) – amerykański serial animowany stworzony przez Matta Braly’ego.
Serial emitowany w Polsce na kanale Disney XD od 23 marca 2020 roku. Od 1 marca 2021 roku serial emitowany na kanale Disney Channel.
Fabuła
Przygody trzynastoletniej Anny Zaradnej, która zostaje w magiczny sposób przeniesiona do dzikiej, bagiennej krainy, w której mieszkają gadające żaby.
Źródło: Teleman
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Katarzyna Ciecierska
Dialogi polskie: Krzysztof Pieszak
Kierownictwo muzyczne:
- Anna Serafińska (odc. 4b, 5a),
- Piotr Zygo,
- Piotr Gogol
Dźwięk: Łukasz Fober
W wersji polskiej udział wzięli:
- Magdalena Wasylik – Anna Zaradna
- Jakub Jóźwik – Skrzek Motyka
- Marek Robaczewski – Hopadajasz „Hopek” Motyka
- Natalia Jankiewicz – Polcia Motyka
- Waldemar Barwiński –
- Burmistrz Muchomor,
- Profesor Jodełko (odc. 28b)
- Wojciech Paszkowski – Leopold Legar
- Katarzyna Kozak – Krysia Rechocik
- Jan Staszczyk – Walenty „Gruczoł” Rechotton
- Jacek Król – Kapitan Dym
W pozostałych rolach:
- Anna Wodzyńska – Madzia Flour (odc. 3a)
- Krzysztof Rogucki – Szlamcio (odc. 5b, 35a, 36a, 39b, 40)
- Agnieszka Fajlhauer – Felicja Rosiczka (odc. 6b, 10a, 31, 32b, 33a, 35b)
- Anna Szymańczyk –
- Tuti Uzdrowicielka (odc. 6b),
- Breja (odc. 10a)
- Janusz Wituch –
- Buck Leatherleaf (odc. 6b),
- Sal (odc. 29a)
- Aleksandra Kowalicka – Iwka Rosiczka (odc. 7a, 13a, 19b, 31, 32b)
- Bartosz Martyna – Albus Żabieniec (odc. 7a, 9a)
- Tomasz Jarosz − Mokry Ziut (odc. 7b, 33b, 39b)
- Piotr Bąk −
- Baryła (odc. 9a, 32b, 35b),
- Pan Flour (odc. 36b)
- Jakub Wieczorek − Torf/Rojst (odc. 10a, 36a)
- Julia Kunikowska − Sasha (odc. 10b, 20, 24b, 37b, 38b, 39ab, 40)
- Agata Pruchniewska − Brydzia (odc. 10b, 37b)
- Sebastian Perdek − Pietrek (odc. 10b, 37b)
- Monika Węgiel-Jarocińska – Sylwia Rosiczka (odc. 11b, 16a, 32b)
- Krzysztof Cybiński – Mundrol (odc. 11b)
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska – Marta (odc. 15a)
- Maciej Więckowski – Tadek (odc. 15a)
- Wojciech Chorąży – Tritonio (odc. 18b)
- Tomasz Borkowski –
- Castor / Leonty (odc. 19a),
- Pan Garnuszek (odc. 31)
- Anna Sztejner – Generał Yunan (odc. 24b, 34, 40)
- Stefan Knothe – Wigbert Rechotton (odc. 25a)
- Jarosław Boberek – Pan Kustosz Wielki (odc. 25b)
- Katarzyna Domalewska – Marcela (odc. 26-27, 28a, 30a, 34-35, 36b, 37a, 38ab, 39ab, 40)
- Bożena Furczyk – Lady Olivia (odc. 26, 27b, 30ab, 40)
- Robert Tondera – Król Andrias (odc. 26, 27b, 28a, 30b, 34, 40)
- Ewa Kania – Jadzia (odc. 27a)
- Marta Dobecka – Bella (odc. 27b)
- Kamil Pruban – Jerry (odc. 28a)
- Magdalena Herman-Urbańska – Perełka (odc. 29b)
- Justyna Bojczuk – Madzia Flour (odc. 32b, 33b, 36b)
- Paulina Napora – Jacinda (odc. 36a)
- Brygida Turowska – Waleriana (odc. 37a)
- Łukasz Talik – Bernardo (odc. 38a)
- Weronika Łukaszewska
- Maksymilian Michasiów
- Iwona Milerska
- Aleksandar Milićević
- Aleksander Sosiński
- Klaudiusz Kaufmann
- Karol Osentowski
- Aleksandra Nowicka
- Ignacy Szczerbiński
- Michał Podsiadło
- Katarzyna Ciecierska
- Borys Wiciński
- Paweł Szymański
- Anna Ułas
- Artur Kaczmarski
- Delfina Wilkońska
- Wojciech Urbański
- Bartosz Bednarski
- Cecylia O’Neil
- Julia Szydłowska
- Alicja Warchocka
- Agnieszka Matysiak
- Konrad Makowski
- Emilia Niedzielak
i inni
Wykonanie piosenek:
- „Suspicious Isling”: Jakub Jóźwik (odc. 4b)
- Katarzyna Kozak (odc. 5a)
- „Sylvia Bae”: Sebastian Machalski (odc. 11b),
- „Sprig’s Battle Song”: Jakub Jóźwik (odc. 20a)
- „The Impossible Two”: Jakub Jóźwik, Natalia Jankiewicz (odc. 24a)
- „Heartstomper”: Magdalena Wasylik, Julia Kunikowska i inni (odc. 39b)
Lektor: Mateusz Kwiecień
Spis odcinków
Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA | |||
23.03.2020[1] | 01 | Anna czy bestia? | Anne or Beast? |
Przyjaciele | Best Fronds | ||
24.03.2020 | 02 | Laska | Cane Crazy |
Potop, pot i łzy | Flood, Sweat & Tears | ||
25.03.2020 | 03 | Konkurs kulinarny | Hop Luck |
Zasadzka | Stakeout | ||
26.03.2020 | 04 | Efekt Dominki | The Domino Effect |
Ładowanie | Taking Charge | ||
27.03.2020 | 05 | Nauka jazdy | Anne Theft Auto |
Wschodząca gwiazda | Breakout Star | ||
30.03.2020 | 06 | Skrzek kontra Hopek | Sprig Vs. Hop Pop |
31.03.2020 | Babski wypad | Girl Time | |
01.04.2020 | 07 | Sezon randkowy | Dating Season |
02.04.2020 | Anna kontra dzicz | Anne Vs. Wild | |
03.04.2020 | 08 | Kwarant-Anna | Contagi-Anne |
06.04.2020 | Krzak genealogiczny | Family Shrub | |
07.04.2020 | 09 | Knajpiane rewolucje | Lily Pad Thai |
08.04.2020 | Ostatni kram | Plantar’s Last Stand | |
09.04.2020 | 10 | Podatek | Toad Tax |
10.04.2020 | Ucieczka z więzienia | Prison Break | |
04.05.2020 | 11 | Dzień pędraka | Grubhog Day |
05.05.2020 | Hopek w zalotach | Hop Pop and Lock | |
06.05.2020 | 12 | Wojna domowa | Civil Wart |
07.05.2020 | Wybory | Hop-Popular | |
08.05.2020 | 13 | Zbrodnia i żaba | Croak and Punishment |
11.05.2020 | Wypad do archiwum | Trip to the Archives | |
12.05.2020 | 14 | Mróz | Snow Day |
13.05.2020 | Pani Rechotek wymiata | Cracking Mrs. Croaker | |
14.05.2020 | 15 | Noc w motelu | A Night at The Inn |
07.09.2020 | Gruczoł i Anna | Wally and Anne | |
08.09.2020 | 16 | Rodzinne wędkowanie | Family Fishing Trip |
09.09.2020 | Bazar cudactw | Bizarre Bazaar | |
10.09.2020 | 17 | Klątwa | Cursed! |
11.09.2020 | Masz talent | Fiddle Me This | |
14.09.2020 | 18 | Wielki mecz robalówki | The Big Bugball Game |
15.09.2020 | Obóz przetrwania | Combat Camp | |
16.09.2020 | 19 | Dzieci Zarodnika | Children of the Spore |
17.09.2020 | Anna roku | Anne of the Year | |
18.09.2020 | 20 | Znowu razem | Reunion |
SERIA DRUGA | |||
26.04.2021 | 21 | Złota rączka | Handy Anne |
Przydrożny fort | Fort in the Road | ||
27.04.2021 | 22 | Ballada o Hopadajaszu Motyce | The Ballad of Hopediah Plantar |
Anna łowczyni | Anne Hunter | ||
28.04.2021 | 23 | Polcia na gigancie | Truck Stop Polly |
Karawana zwana pragnieniem | A Caravan Named Desire | ||
29.04.2021 | 24 | Przełęcz kłótników | Quarreler’s Pass |
Łowca ropuch | Toadcatcher | ||
30.04.2021 | 25 | Bagnisty i romantyczny | Swamp and Sensibility |
Muzeum figur woskowych | Wax Museum | ||
03.05.2021 | 26 | Marcela | Marcy at the Gates |
04.05.2021 | 27 | Zagadka | Scavenger Hunt |
Przybycie | The Plantars Check In | ||
05.05.2021 | 28 | Zagubione w Błotopii | Lost in Newtopia |
Skrzek idzie na studia | Sprig Gets Schooled | ||
06.05.2021 | 29 | Mieścina | Little Frogtown |
Imbryk | Hopping Mall | ||
07.05.2021 | 30 | Piżamówka nad piżamówkami | The Sleepover to End All Sleepovers |
Dzień w akwarium | A Day at the Aquarium | ||
09.08.2021[2] | 31 | Rygiel | The Shut-In! |
10.08.2021 | 32 | Nocni woźnicy | Night Drivers |
Powrót do Kurzajkowa | Return To Wartwood | ||
11.08.2021 | 33 | Iwcia na gigancie | Ivy on the Run |
Po deszczu | After the Rain | ||
12.08.2021 | 34 | Pierwsza świątynia | The First Temple |
13.08.2021 | 35 | Nowe Kurzajkowo | New Wartwood |
Przyjaciel czy Żobot? | Friend or Frobo? | ||
16.08.2021 | 36 | Ropusza pokuta | Toad to Redemption |
Madzia i Marcela | Maddie & Marcy | ||
17.08.2021 | 37 | Druga świątynia | The Second Temple |
Młot wojenny Beki | Barrel’s Warhammer | ||
18.08.2021 | 38 | Bysia i Michaś Aniołek | Bessie & MicroAngelo |
Trzecia świątynia | The Third Temple | ||
19.08.2021 | 39 | Kolacja | The Dinner |
Pojedynek kapel | Battle of the Bands | ||
20.08.2021 | 40 | Prawdziwe oblicze | True Colors |